Wittvångs Hästsällskap 18/9
Resultat lokal ponnyhoppning


Klass 1B HOPPNING kat.B:0.60m (Lätt D), BEDÖMNING Clear Round
Klass 1C HOPPNING kat.C:0.70m (Lätt D), BEDÖMNING Clear Round
Klass 1D HOPPNING kat.D:0.80m (Lätt D), BEDÖMNING Clear Round
Klass 2C HOPPNING kat.C:0.80m (Lätt C), AVD. B, BEDÖMNING A
Klass 2D HOPPNING kat.D:0.90m (Lätt C), AVD. A, BEDÖMNING A0+A0 två faser
Klass 2D HOPPNING kat.D:0.90m (Lätt C), AVD. B, BEDÖMNING A
Klass 3B HOPPNING kat.B:0.80m (Lätt B), AVD. A, BEDÖMNING A0+A0 två faser
Klass 3C HOPPNING kat.C:0.90m (Lätt B), AVD. A, BEDÖMNING A0+A0 två faser
Klass 3D HOPPNING kat.D:1.00m (Lätt B), AVD. A, BEDÖMNING A0+A0 två faser
Klass 3B/A+3C/A HOPPNING kat.D:1.00m (Lätt B), AVD. A, BEDÖMNING A0+A0 två faser
Klass 4 Hoppning LC+. Bedömning A:1a Laghoppning


Klass 1B HOPPNING kat.B:0.60m (Lätt D), BEDÖMNING Clear Round

 
Plac. Ryttare Häst Fel Tid
* 1 ELIN ANDERSSON, Eskilstunaortens RF MOWGLI 0 45.62
2 HANNAH EKSTRÖM, Dyltabruk RF RING-RING 9 79.03



Klass 1C HOPPNING kat.C:0.70m (Lätt D), BEDÖMNING Clear Round

 
Plac. Ryttare Häst Fel Tid
* 1 DIANA JAHJAI, Mullhyttans RK SUPERMAN 0 51.71
* 1 FELICIA ELDEWALL, Laxå RK TOM JOHNS 0 49.81
* 1 EBBA HAMMARGREN, Filipstads RK LIKSTAHÖJDENS BRAVO 0 46.94
* 1 FANNY GÅRDMAN, Ridklubben Kilsbergs LARA 0 44.75
* 1 JULIA KVICK, Örebrotraktens RF CADFACH RHYS 67177 0 46.00
* 1 ELIN ANGERGÅRD, Dyltabruk RF LADY´S DELIGHT 0 46.40
* 1 SARA NORDSTRÖM, Wittvångs Hästsällsk KANTJE´S WILMA V 0 37.70
* 1 WICKTORIA TORELL, Christinehamns RK KINGS JUMPER 0 40.70
* 1 KARIN JOHANSSON, Örebrotraktens RF DELIA 0 45.30
10 SOFIA OLSSON, Karlskoga RK CONTESSA 4 52.75
11 JENNELIE CARLSSON RAPIDE Ute  
11 VIKTORIA SALONEN, Folkatorps Ridsports BLANCHA Ute  
11 CORNELIA LINDKVIST, Mullhyttans RK PILENS FLASH Ute  



Klass 1D HOPPNING kat.D:0.80m (Lätt D), BEDÖMNING Clear Round

 
Plac. Ryttare Häst Fel Tid
* 1 EMELIE GUSTAFSSON, GlanshammarsRyttarna SWEET PRINCESS 0 41.40
* 1 EMMA BROBERG, Pålsboda RF RAVENS ICE STORM 0 37.62
* 1 LINN ANDERSSON, Skogslottens RF ELIOS 0 43.10
* 1 LINDA AXELSSON, Mullhyttans RK CAVARTY ROSE BUD 0 46.30
* 1 AMANDA FINTLING, Örebro FRK BAILEY 0 44.30
6 LISA WIDSTRAND, Laxå RK DIMON 4 51.60
7 MARIA HONKANEN, Kumla RK FELICIA 17 80.00



Klass 2C HOPPNING kat.C:0.80m (Lätt C), AVD. B, BEDÖMNING A

 
Plac. Ryttare Häst Fel Tid
* 1 EBBA HAMMARGREN, Filipstads RK LIKSTAHÖJDENS BRAVO 0 54.10
2 JULIA KVICK, Örebrotraktens RF CADFACH RHYS 67177 4 59.30



Klass 2D HOPPNING kat.D:0.90m (Lätt C), AVD. A, BEDÖMNING A0+A0 två faser

 
Plac. Ryttare Häst Fel Tid
* 1 LISA JONSSON, Wittvångs Hästsällsk TRICIAS LAD 0 + 0 21.60
* 2 WILMA NILSAGÅRD, Wittvångs Hästsällsk CINDERELLA 0 + 0 23.30
* 3 MIMMI PALMSTRÖM, Örebro FRK POKEMON 0 + 0 25.90
* 4 EMMA ANGERGÅRD, Dyltabruk RF KING QUIXOTE 0 + 0 26.70
* 5 MARIA LINDH, Wittvångs Hästsällsk O NEIL 0 + 0 28.80
6 TINA HÖRLIN, Ryttarkamraterna Kum KÄLLSTORPS UTAH 0 + 0 30.90
7 VICTORIA FINTLING, Örebro FRK LUCKY LOVE 4 57.50
8 LINDA AXELSSON, Mullhyttans RK CAVARTY ROSE BUD 4 60.00
9 MY SOHLMAN, Örebro FRK DONNA OF APRIL 4 67.70
10 AMANDA VINKEL, Linde Ridskola MAYFLOWER 4 72.60
11 MADELENE REINHOLDSSON, Valåsens RS LITTLE BIG HORN 8 66.10
12 AMANDA FINTLING, Örebro FRK BAILEY 8 75.60
13 EMMA BROBERG, Pålsboda RF RAVENS ICE STORM 12 50.40
14 NATHALIE LARSSON, Wittvångs Hästsällsk KRÅELLA 12 69.70
15 REBECCA HELLSTRÖM, Köpings RK DOLLY PARTHON 16 64.70
16 MICHELLE DAHLSTEN, Köpings RK AASTRUPGAARD PRINCE Ute  
16 LINN FORSSTRÖM, Kumla RK LINUS Ute  
16 ISABEL PETTERSSON, Odensbackens RK NOVA Ute  



Klass 2D HOPPNING kat.D:0.90m (Lätt C), AVD. B, BEDÖMNING A

 
Plac. Ryttare Häst Fel Tid
* 1 EMELIE GUSTAFSSON, GlanshammarsRyttarna SWEET PRINCESS 0 49.90
2 LINN ANDERSSON, Skogslottens RF ELIOS 4 53.60



Klass 3B HOPPNING kat.B:0.80m (Lätt B), AVD. A, BEDÖMNING A0+A0 två faser

 
Plac. Ryttare Häst Fel Tid
* 1 REBECCA HELLSTRÖM, Köpings RK MONEY MAKER Ute  
* 1 JULIA PÅLSSON, Örebrotraktens RF 747 LUPIN Ute  



Klass 3C HOPPNING kat.C:0.90m (Lätt B), AVD. A, BEDÖMNING A0+A0 två faser

 
Plac. Ryttare Häst Fel Tid
* 1 EVELINA STRÖM, Kumla RK VICTOR Ute  



Klass 3D HOPPNING kat.D:1.00m (Lätt B), AVD. A, BEDÖMNING A0+A0 två faser

 
Plac. Ryttare Häst Fel Tid
* 1 IDA PEGERS, Wittvångs Hästsällsk THOR RNF 152 0 + 0 29.39
* 2 VICTORIA FINTLING, Örebro FRK LUCKY LOVE 0 + 0 31.94
* 3 PAULINA JOHANSSON, Dyltabruk RF JEROEN NIEUWMOED 0 + 4 27.49
4 LISA JONSSON, Wittvångs Hästsällsk TRICIAS LAD 0 + 4 37.98
5 TINA HÖRLIN, Ryttarkamraterna Kum KÄLLSTORPS UTAH 4 58.30
6 MIMMI PALMSTRÖM, Örebro FRK POKEMON 8 65.63
7 REBECCA HELLSTRÖM, Köpings RK DOLLY PARTHON Ute  
7 SARA SJÖÖ, Wittvångs Hästsällsk JACKPOT Ute  
7 EMMA PETTERSSON, Wittvångs Hästsällsk SÖRÄNGENS SURPISE Ute  



Klass 3B/A+3C/A HOPPNING kat.D:1.00m (Lätt B), AVD. A, BEDÖMNING A0+A0 två faser

 
Plac. Ryttare Häst Fel Tid
* 1 SOFIA ANDERSSON, Wittvångs Hästsällsk BONERA ROSSO 0 + 0 23.03
* 2 EVELINA STRÖM, Kumla RK VICTOR 0 + 0 27.00
* 3 JOHAN LUNDBERGLARSSON, Holmstorps RF AMIGO 0 + 0 28.92
* 4 FRIDA DJURFELDT, Lockenkils RF TANJA 0 + 0 35.80
5 RONJA KARLSSON, Pålsboda RF QUEEN 4 50.70
6 EMMA RYDHOLM, Nyby-Torshälla RK GEVAS CHESTER 4 55.58
7 EMMA NILSSON, Örebro FRK LISETTE 4 57.20
8 LINDA OHLSSON, Valåsens RS NYGRANNAGÅRDENS MELITZA 4 63.08
9 NATALI PETTERSSON, GlanshammarsRyttarna ONE POINT 5 74.17
10 KAROLINA SCHIÖLD, Wittvångs Hästsällsk DENISE 16 66.49
11 REBECCA HELLSTRÖM, Köpings RK MONEY MAKER Ute  
11 JULIA PÅLSSON, Örebrotraktens RF 747 LUPIN Ute  
11 LOVISA GRADIN, Laxå RS SÄBYS BAXTER Ute  



Klass 4 Hoppning LC+. Bedömning A:1a Laghoppning, omhoppning på tid.

 
Plac.   Lag/Ryttare Häst Fel Tid Fel Tid
 
1.   Dressyrmupparna m Sara   0 157.51 0 107.59
  19 Wilma Nilsagård Cinderella 4.00 58.44 0 36.26
  20 Maria Lindh O´neill 0 56.01 8.00 52.67
  25 Ida Pegers Thor Rnf 152 0 50.34 0 34.52
  30 Sara Sjöö Jackpot 0 51.16 0 36.81
 
2.   Karlsdals Elit   0 166.24 8.00 115.60
  1 Caisa Fritz Kapten Jal 0 55.13 0 35.12
  16 Sara Hilding Toddy 0 53.60 4.00 36.98
  32 Nathalie Larsson Gulliver Bell 0 57.51 4.00 43.50
 
3.   Skogstrollen   0 157.88 80.00 154.02
  9 Cornelia Eliasson Mr Rizzo 0 54.84 36.00 57.00
  22 My Sohlman Donnah Of April 0 51.49 36.00 57.00
  27 Ulrica Winge La Crem 0 51.55 8.00 40.02
 
4.   Team 25%   4.00 175.41
  3 Julia Pålsson 747 Lupin 0 52.41
  14 Frida Djurfeldt Tanja 0 53.88
  18 Karolina Schiöld Denise 4.00 69.12
  34 Linn Forsström Linus 25.00 96.70
 
5.   Team Dylta   20.00 164.31
  10 Amanda Ekström Tequila After Dark 45.00 79.00
  15 Amanda Karlström Trulsan 4.00 54.58
  28 Paulina Johansson Jeroen Nieuwmoed 8.00 56.95
  35 Emma Angergård King Quixote 8.00 52.78
 
6.   Gladiatorerna   45.00 180.15
  11 Emmy Eriksson Super 0 50.30
  23 Isabel Pettersson Nova 45.00 79.00
  29 Amanda Vinkel Mayflower 0 50.85
 
7.   Valåsen   45.00 190.26
  7 Linda Ohlsson Nygrannagårdens Melitza 0 56.71
  12 Emma Thored Celma 0 54.55
  24 Madelene Reinholdsson Little Big Horn 45.00 79.00
 
8.   Viby R&KS   49.00 180.18
  2 Tove Olsson Myranda 45.00 79.00
  4 Jonna Sunvisson Quite Bright 45.00 79.00
  17 Ronja Karlsson Queen 0 52.22
  33 Jessica Ståhl Miltown Lad 4.00 48.96
 
9.   BECA   49.00 204.67
  8 Beatrice Johansson Coco Chanel (rc Den 747) 4.00 67.95
  21 Emma Pettersson Sörängens Surpise 45.00 79.00
  26 Sofia Carlsson Sanna 45.00 79.00
  31 Amanda Lodesjö Bailyes 0 57.72


Klass 4 Hoppning LC+. Bedömning A:1a Laghoppning, omhoppning på tid.

 
Plac. Ryttare Häst Fel Tid
* 1 IDA PEGERS, Wittvångs Hästsällsk THOR RNF 152 0 + 0 34.52
* 2 CAISA FRITZ KAPTEN JAL 0 + 0 35.12
* 3 WILMA NILSAGÅRD, Wittvångs Hästsällsk CINDERELLA 4 + 0 36.26
* 4 SARA SJÖÖ, Wittvångs Hästsällsk JACKPOT 0 + 0 36.81
* 5 SARA HILDING TODDY 0 + 4 36.98
* 6 NATHALIE LARSSON, Wittvångs Hästsällsk GULLIVER BELL 0 + 4 43.50
* 7 ULRICA WINGE LA CREM 0 + 8 40.02
* 8 MARIA LINDH, Wittvångs Hästsällsk O´NEILL 0 + 8 52.67
* 9 CORNELIA ELIASSON, Örebro FRK MR RIZZO 0 + Ute  
* 9 MY SOHLMAN, Örebro FRK DONNAH OF APRIL 0 + Ute  
11 EMMY ERIKSSON, Ramsbergs Ryttarkamr SUPER 0 50.30
12 AMANDA VINKEL, Linde Ridskola MAYFLOWER 0 50.85
13 RONJA KARLSSON, Pålsboda RF QUEEN 0 52.22
14 JULIA PÅLSSON, Örebrotraktens RF 747 LUPIN 0 52.41
15 FRIDA DJURFELDT, Lockenkils RF TANJA 0 53.88
16 EMMA THORED, Valåsens RS CELMA 0 54.55
17 LINDA OHLSSON, Valåsens RS NYGRANNAGÅRDENS MELITZA 0 56.71
18 AMANDA LODESJÖ, Wittvångs Hästsällsk BAILYES 0 57.72
19 JESSICA STÅHL MILTOWN LAD 4 48.96
20 AMANDA KARLSTRÖM, Nora RSF TRULSAN 4 54.58
21 BEATRICE JOHANSSON, Wittvångs Hästsällsk COCO CHANEL (RC DEN 747) 4 67.95
22 KAROLINA SCHIÖLD, Wittvångs Hästsällsk DENISE 4 69.12
23 EMMA ANGERGÅRD, Dyltabruk RF KING QUIXOTE 8 52.78
24 PAULINA JOHANSSON, Dyltabruk RF JEROEN NIEUWMOED 8 56.95
25 LINN FORSSTRÖM, Kumla RK LINUS 25 96.70
26 AMANDA PETTERSSON, Odensbackens RK FANTASIA Ute  
26 SOFIA CARLSSON, Wittvångs Hästsällsk SANNA Ute  
26 TOVE OLSSON, Viby Rid och KS MYRANDA Ute  
26 JONNA SUNVISSON, Viby Rid och KS QUITE BRIGHT Ute  
26 AMANDA EKSTRÖM, Dyltabruk RF TEQUILA AFTER DARK Ute  
26 EMMA PETTERSSON, Wittvångs Hästsällsk SÖRÄNGENS SURPISE Ute  
26 ISABEL PETTERSSON, Odensbackens RK NOVA Ute  
26 MADELENE REINHOLDSSON, Valåsens RS LITTLE BIG HORN Ute  

     RS-pro/HTML 02-03