Resultat lokal poonydressyr
Rosendahls RF 2010-09-11
EQUIPE datasystem: Senaste resultatlista 2010-09-12 kl. 11:01
Klass 1 - Dressyr Lätt B:0 2006 Kategori B + C Avd. A
Klass 1 - Dressyr Lätt B:0 2006 Kategori C Avd. B
Klass 1 - Dressyr Lätt B:0 2006 Kategori D Avd. A
Klass 2 - Dressyr Lätt B:1 2006 Kategori B Avd. A
Klass 2 - Dressyr Lätt B:1 2006 Kategori C + D Avd. A
Klass 2 - Dressyr Lätt B:1 2006 Kategori C Avd. B
Klass 3 - Dressyr Lätt A:1 2007 Kategori B Avd. A
Klass 3 - Dressyr Lätt A:1 2007 Kategori C Avd. A
Klass 3 - Dressyr Lätt A:1 2007 Kategori D Avd. A

Klass 1 - Dressyr Lätt B:0 2006 Kategori B + C Avd. A
3 anmälda, 3 startande, 1 placerade
Tävlingsledare: Lollo Knutsson
Domare C: Agneta Nylander
 
PlatsRyttareHästPremieCTotaltProcent
 UppfödareHärstamning 
1Anna falckAlbin 19719761,563
   1 
 
2Matilda HaikolaStar King 19619661,250
 okändokänd - okänd2 
3Ebba OlssonSimson 00 
     
 
till toppen

Klass 1 - Dressyr Lätt B:0 2006 Kategori C Avd. B
1 anmälda, 1 startande
Tävlingsledare: Lollo Knutsson
Domare C: Agneta Nylander
 
PlatsRyttareHästPremieCTotaltProcent
 UppfödareHärstamning 
 
1Sofie WestergrenGhoostbuster 18818858,750
 Sofie WestergrenLikstahöjdens Komet RP 118 - Bostorps Bravad RW 731 
 
till toppen

Klass 1 - Dressyr Lätt B:0 2006 Kategori D Avd. A
4 anmälda, 4 startande, 1 placerade
Tävlingsledare: Lollo Knutsson
Domare C: Agneta Nylander
 
PlatsRyttareHästPremieCTotaltProcent
 UppfödareHärstamning 
1Amanda WåhlinCasanova 223 20220263,125
   1 
 
2Louise AxelssonTeglovnens Emil 18718758,438
 Sören ThomsenManitu N SPH 95 DK DSP - Cansas SPH 65 DK DSP2 
3Emelie MillGollum 18218256,875
   3 
4clara schultzParino 17517554,688
   4 
 
till toppen

Klass 2 - Dressyr Lätt B:1 2006 Kategori B Avd. A
4 anmälda, 4 startande, 1 placerade
Tävlingsledare: Lollo Knutsson
Domare C: Agneta Nylander
 
PlatsRyttareHästPremieCTotaltProcent
 UppfödareHärstamning 
1Ida JanzonAnakin Skywalker 17717761,034
 Lena ScharinMolstabergs Max - Ekbäckens Sigurd1 
 
2Matilda HaikolaStar King 17517560,345
 okändokänd - okänd2 
3Anna falckAlbin 17117158,966
   3 
4Anna falckEmelion 16416456,552
 Gisella Rosell, MantorpGirus 363 - Björn 3154 
 
till toppen

Klass 2 - Dressyr Lätt B:1 2006 Kategori C + D Avd. A
9 anmälda, 7 startande, 2 placerade
Tävlingsledare: Lollo Knutsson
Domare C: Agneta Nylander
 
PlatsRyttareHästPremieCTotaltProcent
 UppfödareHärstamning 
1Jonna RunnälvHagens Undor 19719767,931
 Gisela HelinFredriksminde Hazy Chance RC 7 - Blue Chief RC 141 
2Louise AxelssonTeglovnens Emil 17317359,655
 Sören ThomsenManitu N SPH 95 DK DSP - Cansas SPH 65 DK DSP2 
2Amanda WåhlinCasanova 223 17317359,655
   2 
 
4Emelie MillGollum 17217259,310
   4 
5Amanda WegeliusShia 16116155,517
 Lina EliassonHellekis Timjan RW31 - Uplands Bronze RW385 
6Emma BrobergRavens Ice Storm 16016055,172
 Mr & Mrs P EckfordOke Dene Peter S32/119 - Sturtmoor Magic Touch S29/0096 
7clara schultzParino 13713747,241
   7 
 Hanna AlmMontana Beam    
 Berit CarlssonVermont RP 133 - Pantaco RNF 50  
 Ebba OlssonSimson    
     
 
till toppen

Klass 2 - Dressyr Lätt B:1 2006 Kategori C Avd. B
2 anmälda, 2 startande
Tävlingsledare: Lollo Knutsson
Domare C: Agneta Nylander
 
PlatsRyttareHästPremieCTotaltProcent
 UppfödareHärstamning 
 
1Sofie WestergrenGhoostbuster 15915954,828
 Sofie WestergrenLikstahöjdens Komet RP 118 - Bostorps Bravad RW 731 
2Emma KnutssonPeppino 11711740,345
 okändokänd - okänd2 
 
till toppen

Klass 3 - Dressyr Lätt A:1 2007 Kategori B Avd. A
1 anmälda, 1 startande
Tävlingsledare: Lollo Knutsson
Domare C: Agneta Nylander
 
PlatsRyttareHästPremieCTotaltProcent
 UppfödareHärstamning 
 
1Anna falckEmelion 20920955,000
 Gisella Rosell, MantorpGirus 363 - Björn 3151 
 
till toppen

Klass 3 - Dressyr Lätt A:1 2007 Kategori C Avd. A
2 anmälda, 1 startande
Tävlingsledare: Lollo Knutsson
Domare C: Agneta Nylander
 
PlatsRyttareHästPremieCTotaltProcent
 UppfödareHärstamning 
 
1Amanda WegeliusShia 20920955,000
 Lina EliassonHellekis Timjan RW31 - Uplands Bronze RW381 
 Hanna AlmMontana Beam    
 Berit CarlssonVermont RP 133 - Pantaco RNF 50  
 
till toppen

Klass 3 - Dressyr Lätt A:1 2007 Kategori D Avd. A
2 anmälda, 2 startande
Tävlingsledare: Lollo Knutsson
Domare C: Agneta Nylander
 
PlatsRyttareHästPremieCTotaltProcent
 UppfödareHärstamning 
 
1Emma KnutssonOosterwijks Leonardo 26126168,684
 Dhr B J BargemanOffem Minos - Ruighenrodes Dwight1 
2Jonna RunnälvHagens Undor 24224263,684
 Gisela HelinFredriksminde Hazy Chance RC 7 - Blue Chief RC 142 
 
till toppen

Equipe - Datasystem för ridsport