RK Kumla 2010-08-14
EQUIPE datasystem: Senaste resultatlista 2010-08-15 kl. 17:05
Klass 1 - Dressyr Lätt A:1 Kategori C
Klass 1 - Dressyr Lätt A:1 Kategori D
Klass 2 - Dressyr Lätt B:1 Kategori B + C
Klass 2 - Dressyr Lätt B:1 Kategori D
Klass 3 - Dressyr Lätt C:2 Kategori B + C + D
Klass 5 - Dressyr Lätt B:1 Kategori D

Klass 1 - Dressyr Lätt A:1 Kategori C
6 anmälda, 5 startande, 2 placerade
Tävlingsledare: Laila Stridh
Speaker: Anneli Lathi
Domare C: Agneta Nylander
 
Plats Ryttare Häst Premie C Totalt Procent
  Uppfödare Härstamning  
1 Emelie Aldenfalk Evita Giola   264 264 69,474
  Kumla Ridklubb Eldorrado - Gildo 1  
2 Erika Lundin Chester   251 251 66,053
  Wittvångs HS Prince River xx - Springtime RNF 2  
 
3 Evelinn Åkerman Anells Acrobat   241 241 63,421
  Viby R&KS Linksbury Royalist - Wärnanäs Peng 3  
4 Ronja Karlsson Queen   226 226 59,474
  Pålsboda RF Okänd - Okänd 4  
5 Amanda Wegelius Shia   220 220 57,895
  Viby R&KS Hellekis Timjan RW31 - Uplands Bronze RW38 5  
 
till toppen

Klass 1 - Dressyr Lätt A:1 Kategori D
6 anmälda, 6 startande, 2 placerade
Tävlingsledare: Laila Stridh
Speaker: Anneli Lathi
Domare C: Agneta Nylander
 
Plats Ryttare Häst Premie C Totalt Procent
  Uppfödare Härstamning  
1 Ida Pegers Thor RNF 152   267 267 70,263
  Wittvångs HS Vernons Peeping Tom - Smedhults Cavat 1  
2 Sara Sjöö Jackpot   248 248 65,263
  Wittvångs HS Grythöjdens Eldorado RNF - Gandhi RNF 2  
 
3 Wilma Nilsagård Cinderella   242 242 63,684
  Wittvångs HS Columbus 3  
4 Alice Carlsson Charesse W   237 237 62,368
  Flensbygdens RF Chirac 611 - Unikum 429 4  
5 Nathalie Busk Knut   234 234 61,579
  Karlskoga RK Bonnys Bumble Be - Expo ox 5  
6 Malin Lindström Bimlis Jetson   221 221 58,158
  Katrineholms RF Valentin Bell RNF 112 - Värends Pedro RNF 57 6  
 
till toppen

Klass 2 - Dressyr Lätt B:1 Kategori B + C
9 anmälda, 7 startande, 2 placerade
Tävlingsledare: Laila Stridh
Speaker: Anneli Lathi
Domare C: Anna Jakobsson
 
Plats Ryttare Häst Premie C Totalt Procent
  Uppfödare Härstamning  
1 Ebba Olsson Simson   171 171 58,966
  Örebro FK   1  
2 Elisa Hallgren Igel   171 171 58,966
  Örebro FK Okänd - Okänd 1  
 
3 Lina Hagström Butterfly Candie RW 1263   169 169 58,276
  Laxå Ridklubb Candide RW 72 - Coed Coch Targed RW 68 3  
4 Linnéa Thorén Miss Matilda   167 167 57,586
  Viby R&KS Säbys Dixi RNF 108 - Kunta Kinte RNF86 4  
4 Hanna Alm Montana Beam   167 167 57,586
  Wittvångs HS Vermont RP 133 - Pantaco RNF 50 4  
6 Amanda Wegelius Shia   163 163 56,207
  Viby R&KS Hellekis Timjan RW31 - Uplands Bronze RW38 6  
7 Linnéa Thorén Romiro   150 150 51,724
  Viby R&KS Okänd - Okänd 7  
8 Jonna Sunvisson Quite Bright   148 148 51,034
  Viby R&KS   8  
 
till toppen

Klass 2 - Dressyr Lätt B:1 Kategori D
12 anmälda, 11 startande, 3 placerade
Tävlingsledare: Laila Stridh
Speaker: Anneli Lathi
Domare C: Anna Jakobsson
 
Plats Ryttare Häst Premie C Totalt Procent
  Uppfödare Härstamning  
1 Ida Pegers Thor RNF 152   194 194 66,897
  Wittvångs HS Vernons Peeping Tom - Smedhults Cavat 1  
3 Sara Sjöö Jackpot   190 190 65,517
  Wittvångs HS Grythöjdens Eldorado RNF - Gandhi RNF 3  
 
4 Wilma Nilsagård Cinderella   184 184 63,448
  Wittvångs HS Columbus 4  
6 Kajsa Ekblom Peter   181 181 62,414
  Blå Bergens RF Okänd 6  
7 Alice Carlsson Charesse W   180 180 62,069
  Flensbygdens RF Chirac 611 - Unikum 429 7  
8 Louise Axelsson Teglovnens Emil   168 168 57,931
  Wittvångs HS Manitu N SPH 95 DK DSP - Cansas SPH 65 DK DSP 8  
9 Nathalie Busk Knut   166 166 57,241
  Karlskoga RK Bonnys Bumble Be - Expo ox 9  
10 Malin Lindström Bimlis Jetson   161 161 55,517
  Katrineholms RF Valentin Bell RNF 112 - Värends Pedro RNF 57 10  
10 Amanda Wåhlin Casanova 223   161 161 55,517
  Kumla Ridklubb   10  
10 Erika Lundin Dizney   161 161 55,517
  Wittvångs HS colnevalley Rasgall RWC 10  
13 Emmy Strömberg Sergeant Pepper Gene   159 159 54,828
  Wittvångs HS Verona´s Gerswin RP 136 - Zandro RNF 8-S 13  
 
till toppen

Klass 3 - Dressyr Lätt C:2 Kategori B + C + D
11 anmälda, 11 startande, 3 placerade
Tävlingsledare: Laila Stridh
Speaker: Anneli Lathi
Domare C: Agneta Nylander
 
Plats Ryttare Häst Premie C Totalt Procent
  Uppfödare Härstamning  
1 Ebba Olsson Simson   194 194 69,286
  Örebro FK   1  
2 Louise Axelsson Teglovnens Emil   189 189 67,500
  Wittvångs HS Manitu N SPH 95 DK DSP - Cansas SPH 65 DK DSP 2  
3 Amanda Wåhlin Casanova 223   185 185 66,071
  Kumla Ridklubb   3  
 
4 Erika Lundin Dizney   181 181 64,643
  Wittvångs HS colnevalley Rasgall RWC 4  
5 Emmy Strömberg Sergeant Pepper Gene   177 177 63,214
  Wittvångs HS Verona´s Gerswin RP 136 - Zandro RNF 8-S 5  
6 Jakob Algeblad Alexandra   172 172 61,429
  GlanshammarsR okänd - okänd 6  
7 Hanna Alm Montana Beam   165 165 58,929
  Wittvångs HS Vermont RP 133 - Pantaco RNF 50 7  
8 Linda Axelsson Cavarty Rose Bud   163 163 58,214
  Mullhyttans RK Rolökke Swallow - Belmondo 8  
9 Lina Hagström Butterfly Candie RW 1263   162 162 57,857
  Laxå Ridklubb Candide RW 72 - Coed Coch Targed RW 68 9  
10 Erika Lundin Della Casa   153 153 54,643
  Wittvångs HS Cansas - Santiago 10  
11 Maria Honkanen Felicia   146 146 52,143
  Kumla Ridklubb okänd 11  
 
till toppen

Klass 5 - Dressyr Lätt B:1 Kategori D
Utom tävlan
3 anmälda, 3 startande, 1 placerade
Tävlingsledare: Laila Stridh
Speaker: Anneli Lathi
Domare C: Anna Jakobsson
 
Plats Ryttare Häst Premie C Totalt Procent
  Uppfödare Härstamning  
1 Elinore Sjöblom Gossip Girl   192 192 66,207
  RS Grums Verona´s Gerswin RP 136 - Finney Master RC 41 1  
 
2 Elinore Sjöblom William   182 182 62,759
  RS Grums Rooar - Dale Haze 2  
3 Emma-Petronella Pegers Wild flower   152 152 52,414
  Viby R&KS Downland Wild Fowler RW117 - Parant 3  
 
till toppen

Equipe - Datasystem för ridsport