Gyttorps RK 2010-08-06 - 2010-08-08
EQUIPE datasystem: Senaste resultatlista 2010-08-10 kl. 21:13
Klass 5.1 - Dressyr Lätt A:2 Kategori B + D
Klass 4 - Dressyr Lätt A:4 Kategori B + C
Klass 7 - Dressyr Lätt A:P1 Kategori C
Klass 7 - Dressyr Lätt A:P1 Kategori D
Klass 9 - Dressyr Lätt A:4 Kategori B
Klass 9 - Dressyr Lätt A:4 Kategori C
Klass 9 - Dressyr Lätt A:4 Kategori D
Klass 11 - Dressyr Lätt A:1 Kategori B
Klass 11 - Dressyr Lätt A:1 Kategori C
Klass 11 - Dressyr Lätt A:1 Kategori D
Klass 13 - Dressyr Lätt B:1 Kategori B
Klass 13 - Dressyr Lätt B:1 Kategori C + D
Klass 4.1 - Dressyr Lätt A:4 Kategori D

Klass 5.1 - Dressyr Lätt A:2 Kategori B + D
6 anmälda, 6 startande, 2 placerade
Domare C: Agneta Nylander
 
PlatsRyttareHästPremieCTotaltProcent
 UppfödareHärstamning 
1Felicia NolåkerSörgårns Gulliver 30230270,233
 Trollhättans SRLinksbury Royalist - Balans1 
2Johanna ÖsterlingAlladdin 26926962,558
 Kumla RidklubbOkänd2 
 
3Paulina AnderssonHagbard 26026060,465
 EskilstunaortenGrytåsa Kallemero RC - Spinway Corona RC3 
4Wilma NilsagårdCinderella 25225258,605
 Wittvångs HSColumbus4 
5Susanna BergvallBaccaras van den Hoefstal 24024055,814
 Rastaborgs RKBaccarat - Procent5 
6Cornelia T PetterssonThommy 22422452,093
 EskilstunaortenOkänd - Okänd6 
 
till toppen

Klass 4 - Dressyr Lätt A:4 Kategori B + C
10 anmälda, 10 startande, 3 placerade
Domare C: Lena Annergård
 
PlatsRyttareHästPremieCTotaltProcent
 UppfödareHärstamning 
1Karolina SchagerströmRagnarps Lady Royce 28628669,756
 Kils RFRolls Royce - Lukas1 
2Amanda BohlFairy Tale 26126163,659
 Wäse RFBa-Ba FA 163/84 - Korinth2 
3Lisa JohanssonLeonardo II 25925963,171
 Dyltabruks RFSilverlea Rambo - Peregrin3 
 
4Felicia NolåkerCertina RW 1319 25525562,195
 Trollhättans SRFleetfoot RW 107 - Pendock Pioneer RW 464 
5Paulina HarsemBrown Shadow 25325361,707
 Siggesta RPendock Pioneer - Wärnanäs Styx5 
6Rebecca BlocherAsgårds Snapps 24824860,488
 Enköpings RKBostorp Bravad - Balans6 
7Saga AhlGin 24324359,268
 Salaortens RFCongac - C.C Targed7 
8Lovisa JonssonMinigårdens Toulouse 23423457,073
 Heby RFHellekis Timjan - Alcazar ox8 
9Emelie AldenfalkEvita Giola 22822855,610
 Kumla RidklubbEldorrado - Gildo9 
10Felicia BlomqvistPinoccio 22122153,902
 Wäse RFOkänd - Okänd10 
 
till toppen

Klass 7 - Dressyr Lätt A:P1 Kategori C
8 anmälda, 5 startande, 2 placerade
Domare C: Agneta Nylander
 
PlatsRyttareHästPremieCTotaltProcent
 UppfödareHärstamning 
1Rebecca BlocherAsgårds Snapps 23923962,895
 Enköpings RKBostorp Bravad - Balans1 
2Amanda BohlFairy Tale 23823862,632
 Wäse RFBa-Ba FA 163/84 - Korinth2 
 
3Sofia LindströmKöhls Idol 23523561,842
 Katrineholms RFPaddock Camargue RW - Balans RWR3 
4Karolina SchagerströmRagnarps Lady Royce 23423461,579
 Kils RFRolls Royce - Lukas4 
5Lovisa JonssonMinigårdens Toulouse 22022057,895
 Heby RFHellekis Timjan - Alcazar ox5 
 
till toppen

Klass 7 - Dressyr Lätt A:P1 Kategori D
10 anmälda, 10 startande, 3 placerade
Domare C: Agneta Nylander
 
PlatsRyttareHästPremieCTotaltProcent
 UppfödareHärstamning 
1Emma KnutssonOosterwijks Leonardo 26226268,947
 Wittvångs HSOffem Minos - Ruighenrodes Dwight1 
2Linn IngvarssonBrave Heart 25525567,105
 Karlskoga RTHenfynyw Tywysog - Isaksbo Jeronimo2 
3Felicia NolåkerSörgårns Gulliver 25425466,842
 Trollhättans SRLinksbury Royalist - Balans3 
 
4Jessica JohansenDrizzle 24324363,947
 Tolita RidklubbKarlfälts Caruso RWR - Ceylon4 
5Susanna BergvallBaccaras van den Hoefstal 23623662,105
 Rastaborgs RKBaccarat - Procent5 
6Matilda RosenBristol Cream 23323361,316
 Insjöns RKEkelunds Nalle RWR - Meesa Heesa 14792776 
7Gry KarlssonTornado 22722759,737
 Dyltabruks RFOkänd7 
8Elin LarssonSonja 21921957,632
 Malung-Sälens RKOkänd - Okänd8 
9Paulina AnderssonHagbard 21221255,789
 EskilstunaortenGrytåsa Kallemero RC - Spinway Corona RC9 
10Karolina GrapeSäbys Dandy 20120152,895
 Vällingby RSSäbys Dixi - Kunta Kinte10 
 
till toppen

Klass 9 - Dressyr Lätt A:4 Kategori B
4 anmälda, 4 startande, 1 placerade
Domare C: Ola Johnsson
 
PlatsRyttareHästPremieCTotaltProcent
 UppfödareHärstamning 
1Saga AhlGin 25625662,439
 Salaortens RFCongac - C.C Targed1 
 
2Paulina HarsemBrown Shadow 25425461,951
 Siggesta RPendock Pioneer - Wärnanäs Styx2 
3Felicia BlomqvistPinoccio 24624660,000
 Wäse RFOkänd - Okänd3 
4Cornelia T PetterssonThommy 21921953,415
 EskilstunaortenOkänd - Okänd4 
 
till toppen

Klass 9 - Dressyr Lätt A:4 Kategori C
11 anmälda, 9 startande, 3 placerade
Domare C: Ola Johnsson
 
PlatsRyttareHästPremieCTotaltProcent
 UppfödareHärstamning 
1Karolina SchagerströmRagnarps Lady Royce 28728770,000
 Kils RFRolls Royce - Lukas1 
2Lisa JohanssonLeonardo II 28528569,512
 Dyltabruks RFSilverlea Rambo - Peregrin2 
3Rebecca BlocherAsgårds Snapps 26626664,878
 Enköpings RKBostorp Bravad - Balans3 
 
4Felicia NolåkerCertina RW 1319 26126163,659
 Trollhättans SRFleetfoot RW 107 - Pendock Pioneer RW 464 
5Amanda BohlFairy Tale 25925963,171
 Wäse RFBa-Ba FA 163/84 - Korinth5 
6Lovisa JonssonMinigårdens Toulouse 25625662,439
 Heby RFHellekis Timjan - Alcazar ox6 
6Linn WiråsRytterbjergets Nigella 25625662,439
 Alkvetterns RSRuska Mister Geoffrey - Synod Ranger6 
8Sofia LindströmKöhls Idol 25525562,195
 Katrineholms RFPaddock Camargue RW - Balans RWR8 
9Emelie AldenfalkEvita Giola 25225261,463
 Kumla RidklubbEldorrado - Gildo9 
 
till toppen

Klass 9 - Dressyr Lätt A:4 Kategori D
22 anmälda, 19 startande, 5 placerade
Domare C: Ola Johnsson
 
PlatsRyttareHästPremieCTotaltProcent
 UppfödareHärstamning 
1Linn IngvarssonBrave Heart 28528569,512
 Karlskoga RTHenfynyw Tywysog - Isaksbo Jeronimo1 
2Emma KnutssonOosterwijks Leonardo 28328369,024
 Wittvångs HSOffem Minos - Ruighenrodes Dwight2 
3Emma WestinKing of Thunder 27627667,317
 Karlskoga RKOkänd3 
4Jessica CederlöfWobber Jacky 27627667,317
 Lilleruds HSKOkänd3 
5Moa HallingChester 27427466,829
 Nyby-Torshälla RKCinzano - Ernesto5 
 
6Matilda RosenBristol Cream 27127166,098
 Insjöns RKEkelunds Nalle RWR - Meesa Heesa 14792776 
6Elin LarssonSonja 27127166,098
 Malung-Sälens RKOkänd - Okänd6 
8Jessica JohansenDrizzle 27027065,854
 Tolita RidklubbKarlfälts Caruso RWR - Ceylon8 
9Maja RichardsonMon Rovio 26926965,610
 Insjöns RKOkänd9 
10Gry KarlssonTornado 26126163,659
 Dyltabruks RFOkänd10 
11Eleonor DahlbergCampari 25925963,171
 EskilstunaortenOkänd - Okänd11 
12Karolina GrapeSäbys Dandy 25725762,683
 Vällingby RSSäbys Dixi - Kunta Kinte12 
13Paulina AnderssonHagbard 25325361,707
 EskilstunaortenGrytåsa Kallemero RC - Spinway Corona RC13 
14Susanna BergvallBaccaras van den Hoefstal 25125161,220
 Rastaborgs RKBaccarat - Procent14 
14Johanna ÖsterlingAlladdin 25125161,220
 Kumla RidklubbOkänd14 
16Wilma NilsagårdCinderella 25025060,976
 Wittvångs HSColumbus16 
17Felicia NolåkerSörgårns Gulliver 24324359,268
 Trollhättans SRLinksbury Royalist - Balans17 
18Ida PegersThor RNF 152 24024058,537
 Wittvångs HSVernons Peeping Tom - Smedhults Cavat18 
19Madelen LaituriLofty Roseanne  0 
 Dyltabruks RFAshfield Cathal Crobdhearg - Skryne Bright Cloud  
 
till toppen

Klass 11 - Dressyr Lätt A:1 Kategori B
5 anmälda, 5 startande, 2 placerade
Domare C: Christina Strand
 
PlatsRyttareHästPremieCTotaltProcent
 UppfödareHärstamning 
1Saga AhlGin 27227271,579
 Salaortens RFCongac - C.C Targed1 
2Paulina HarsemBrown Shadow 23223261,053
 Siggesta RPendock Pioneer - Wärnanäs Styx2 
 
3Cornelia T PetterssonThommy 22122158,158
 EskilstunaortenOkänd - Okänd3 
3Felicia BlomqvistPinoccio 22122158,158
 Wäse RFOkänd - Okänd3 
5Agnes DahlbergTornado 20820854,737
 EskilstunaortenOkänd - Okänd5 
 
till toppen

Klass 11 - Dressyr Lätt A:1 Kategori C
9 anmälda, 8 startande, 2 placerade
Domare C: Christina Strand
 
PlatsRyttareHästPremieCTotaltProcent
 UppfödareHärstamning 
1Felicia NolåkerCertina RW 1319 26826870,526
 Trollhättans SRFleetfoot RW 107 - Pendock Pioneer RW 461 
2Lisa JohanssonLeonardo II 25725767,632
 Dyltabruks RFSilverlea Rambo - Peregrin2 
 
3Rebecca BlocherAsgårds Snapps 25325366,579
 Enköpings RKBostorp Bravad - Balans3 
3Amanda BohlFairy Tale 25325366,579
 Wäse RFBa-Ba FA 163/84 - Korinth3 
5Lovisa JonssonMinigårdens Toulouse 24524564,474
 Heby RFHellekis Timjan - Alcazar ox5 
6Karolina SchagerströmRagnarps Lady Royce 24024063,158
 Kils RFRolls Royce - Lukas6 
7Emelie AldenfalkEvita Giola 23123160,789
 Kumla RidklubbEldorrado - Gildo7 
8Linn WiråsRytterbjergets Nigella 21221255,789
 Alkvetterns RSRuska Mister Geoffrey - Synod Ranger8 
 
till toppen

Klass 11 - Dressyr Lätt A:1 Kategori D
23 anmälda, 19 startande, 5 placerade
Domare C: Christina Strand
 
PlatsRyttareHästPremieCTotaltProcent
 UppfödareHärstamning 
1Maja RichardsonMon Rovio 28228274,211
 Insjöns RKOkänd1 
2Matilda RosenBristol Cream 27927973,421
 Insjöns RKEkelunds Nalle RWR - Meesa Heesa 14792772 
3Karolina GrapeSäbys Dandy 27827873,158
 Vällingby RSSäbys Dixi - Kunta Kinte3 
4Linn IngvarssonBrave Heart 27027071,053
 Karlskoga RTHenfynyw Tywysog - Isaksbo Jeronimo4 
5Jessica CederlöfWobber Jacky 26526569,737
 Lilleruds HSKOkänd5 
 
6Moa HallingChester 26326369,211
 Nyby-Torshälla RKCinzano - Ernesto6 
7Jessica JohansenDrizzle 26126168,684
 Tolita RidklubbKarlfälts Caruso RWR - Ceylon7 
8Emma WestinKing of Thunder 26026068,421
 Karlskoga RKOkänd8 
9Emma KnutssonOosterwijks Leonardo 25725767,632
 Wittvångs HSOffem Minos - Ruighenrodes Dwight9 
10Susanna BergvallBaccaras van den Hoefstal 25325366,579
 Rastaborgs RKBaccarat - Procent10 
10Gry KarlssonTornado 25325366,579
 Dyltabruks RFOkänd10 
12Elin LarssonSonja 24824865,263
 Malung-Sälens RKOkänd - Okänd12 
13Sofia RuistRobin Hood 24524564,474
 Avesta RidklubbOkänd13 
14Felicia NolåkerSörgårns Gulliver 24424464,211
 Trollhättans SRLinksbury Royalist - Balans14 
15Ida PegersThor RNF 152 23923962,895
 Wittvångs HSVernons Peeping Tom - Smedhults Cavat15 
15Johanna ÖsterlingAlladdin 23923962,895
 Kumla RidklubbOkänd15 
17Madelen LaituriLofty Roseanne 23723762,368
 Dyltabruks RFAshfield Cathal Crobdhearg - Skryne Bright Cloud17 
18Wilma NilsagårdCinderella 23623662,105
 Wittvångs HSColumbus18 
19Paulina AnderssonHagbard 23323361,316
 EskilstunaortenGrytåsa Kallemero RC - Spinway Corona RC19 
 Emma JohanssonCassanova 23523561,842
 Salaortens RFBrandy II - Jalmood xx  
 
till toppen

Klass 13 - Dressyr Lätt B:1 Kategori B
3 anmälda, 3 startande, 1 placerade
Domare C: Lina GustavssonHägg
 
PlatsRyttareHästPremieCTotaltProcent
 UppfödareHärstamning 
1Saga AhlGin 19719767,931
 Salaortens RFCongac - C.C Targed1 
 
2Felicia BlomqvistPinoccio 19019065,517
 Wäse RFOkänd - Okänd2 
3Agnes DahlbergTornado 18718764,483
 EskilstunaortenOkänd - Okänd3 
 
till toppen

Klass 13 - Dressyr Lätt B:1 Kategori C + D
8 anmälda, 5 startande, 2 placerade
Domare C: Lina GustavssonHägg
 
PlatsRyttareHästPremieCTotaltProcent
 UppfödareHärstamning 
1Wilma NilsagårdCinderella 20020068,966
 Wittvångs HSColumbus1 
1Madelen LaituriLofty Roseanne 20020068,966
 Dyltabruks RFAshfield Cathal Crobdhearg - Skryne Bright Cloud1 
 
3Ida PegersThor RNF 152 19619667,586
 Wittvångs HSVernons Peeping Tom - Smedhults Cavat3 
4Felicia NolåkerCertina RW 1319 19419466,897
 Trollhättans SRFleetfoot RW 107 - Pendock Pioneer RW 464 
5Sara AgeborgTequila 17017058,621
 Kungsörs RKOkänd - Okänd5 
 Emma JohanssonCassanova 20220269,655
 Salaortens RFBrandy II - Jalmood xx  
 
till toppen

Klass 4.1 - Dressyr Lätt A:4 Kategori D
10 anmälda, 10 startande, 3 placerade
Domare C: Lena Annergård
 
PlatsRyttareHästPremieCTotaltProcent
 UppfödareHärstamning 
1Emma KnutssonOosterwijks Leonardo 27727767,561
 Wittvångs HSOffem Minos - Ruighenrodes Dwight1 
2Emma WestinKing of Thunder 26726765,122
 Karlskoga RKOkänd2 
3Jessica JohansenDrizzle 26326364,146
 Tolita RidklubbKarlfälts Caruso RWR - Ceylon3 
 
4Maja RichardsonMon Rovio 26026063,415
 Insjöns RKOkänd4 
5Matilda RosenBristol Cream 24324359,268
 Insjöns RKEkelunds Nalle RWR - Meesa Heesa 14792775 
6Linn IngvarssonBrave Heart 24224259,024
 Karlskoga RTHenfynyw Tywysog - Isaksbo Jeronimo6 
7Jessica CederlöfWobber Jacky 24124158,780
 Lilleruds HSKOkänd7 
8Elin LarssonSonja 23923958,293
 Malung-Sälens RKOkänd - Okänd8 
8Moa HallingChester 23923958,293
 Nyby-Torshälla RKCinzano - Ernesto8 
10Karolina GrapeSäbys Dandy 22922955,854
 Vällingby RSSäbys Dixi - Kunta Kinte10 
 
till toppen

Equipe - Datasystem för ridsport