Resultat lokal och regional ponnyhoppning
RK Kumla 2010-07-16 - 2010-07-18
EQUIPE datasystem: Senaste resultatlista 2010-07-18 kl. 22:34
Klass 1 - Hoppning 1.00-1.20 (Msv B) bed. A:1a Kategori B + C Avd. A
Klass 1 - Hoppning 1.00-1.20 (Msv B) bed. A:1a Kategori D Avd. A
Klass 2 - Hoppning 0.80-1.10 (Lätt A) bed. Två faser A:0/A:0 Kategori B Avd. A
Klass 2 - Hoppning 0.80-1.10 (Lätt A) bed. Två faser A:0/A:0 Kategori C Avd. A
Klass 2 - Hoppning 0.80-1.10 (Lätt A) bed. Två faser A:0/A:0 Kategori C Avd. B
Klass 2 - Hoppning 0.80-1.10 (Lätt A) bed. Två faser A:0/A:0 Kategori D Avd. A
Klass 3 - Hoppning 0.70-1.00 (Lätt B) bed. Två faser A:0/A:0 Kategori B Avd. A
Klass 3 - Hoppning 0.70-1.00 (Lätt B) bed. Två faser A:0/A:0 Kategori C Avd. A
Klass 3 - Hoppning 0.70-1.00 (Lätt B) bed. Två faser A:0/A:0 Kategori D Avd. A
Klass 3 - Hoppning 0.70-1.00 (Lätt B) bed. Två faser A:0/A:0 Kategori D Avd. B
Klass 4 - Hoppning 1.00-1.20 (Msv B) bed. Två faser A:0/A:0 Kategori B + C Avd. A
Klass 4 - Hoppning 1.00-1.20 (Msv B) bed. Två faser A:0/A:0 Kategori D Avd. A
Klass 5 - Hoppning 0.80-1.10 (Lätt A) bed. A:0 Kategori B Avd. A
Klass 5 - Hoppning 0.80-1.10 (Lätt A) bed. A:0 Kategori C Avd. A
Klass 5 - Hoppning 0.80-1.10 (Lätt A) bed. A:0 Kategori C Avd. B
Klass 5 - Hoppning 0.80-1.10 (Lätt A) bed. A:0 Kategori D Avd. A
Klass 5 - Hoppning 0.80-1.10 (Lätt A) bed. A:0 Kategori D Avd. B
Klass 6 - Hoppning 0.70-1.00 (Lätt B) bed. Två faser A:0/A:0 Kategori B Avd. A
Klass 6 - Hoppning 0.70-1.00 (Lätt B) bed. Två faser A:0/A:0 Kategori B Avd. B
Klass 6 - Hoppning 0.70-1.00 (Lätt B) bed. Två faser A:0/A:0 Kategori C Avd. A
Klass 6 - Hoppning 0.70-1.00 (Lätt B) bed. Två faser A:0/A:0 Kategori D Avd. A
Klass 6 - Hoppning 0.70-1.00 (Lätt B) bed. Två faser A:0/A:0 Kategori D Avd. B
Klass 7 - Hoppning 0.70-1.00 (Lätt B) bed. Två faser A:0/A:0 Kategori B Avd. A
Klass 7 - Hoppning 0.70-1.00 (Lätt B) bed. Två faser A:0/A:0 Kategori C Avd. A
Klass 7 - Hoppning 0.70-1.00 (Lätt B) bed. Två faser A:0/A:0 Kategori C Avd. B
Klass 7 - Hoppning 0.70-1.00 (Lätt B) bed. Två faser A:0/A:0 Kategori D Avd. A
Klass 7 - Hoppning 0.70-1.00 (Lätt B) bed. Två faser A:0/A:0 Kategori D Avd. B
Klass 8 - Hoppning 0.60-0.90 (Lätt C) bed. Två faser A:0/A:0 Kategori B Avd. A
Klass 8 - Hoppning 0.60-0.90 (Lätt C) bed. Två faser A:0/A:0 Kategori C Avd. A
Klass 8 - Hoppning 0.60-0.90 (Lätt C) bed. Två faser A:0/A:0 Kategori C Avd. B
Klass 8 - Hoppning 0.60-0.90 (Lätt C) bed. Två faser A:0/A:0 Kategori D Avd. A
Klass 8 - Hoppning 0.60-0.90 (Lätt C) bed. Två faser A:0/A:0 Kategori D Avd. B
Klass 9 - Hoppning 0.50-0.80 (Lätt D) bed. A Kategori B + C Avd. A
Klass 9 - Hoppning 0.50-0.80 (Lätt D) bed. A Kategori B Avd. B
Klass 9 - Hoppning 0.50-0.80 (Lätt D) bed. A Kategori C Avd. B
Klass 9 - Hoppning 0.50-0.80 (Lätt D) bed. A Kategori D Avd. A
Klass 9 - Hoppning 0.50-0.80 (Lätt D) bed. A Kategori D Avd. B
Klass 6MHC - Hoppning 0.70-1.00 (Lätt B) bed. Stilhoppning Kategori B + C + D Avd. A
Klass KM7 - Hoppning 0.70-1.00 (Lätt B) bed. Två faser A:0/A:0 Kategori C + D Avd. A

Klass 1 - Hoppning 1.00-1.20 (Msv B) bed. A:1a Kategori B + C Avd. A
13 anmälda, 10 startande, 3 placerade
Premier
Överdomare: Helena Lundberg
Tävlingsledare: Ann-Louise Svensson
Speaker: Ulla Erixon
Hoppdomare: Ulla Erixon
Banbyggare: Eva KoppfeldtSvensson
 
PlatsRyttare HästPremie GrundomgångOmhoppning
 UppfödareHärstamning FelTidFelTid
1Emma KlamanIrish Charm 120,00 kr  
  Hamre RidklubbOkänd0 55,66037,70
2Lovisa PerssonBizas Butterfly120,00 kr   
 Strömsholms RSFDale Haze RC - Blue Chief RC057,72 040,16
3Zandra SvenssonSputnik 120,00 kr  
  Östra Sörmlands LJesper - Wuzo xx0 59,10441,72
 
4Jasmine BennisJumping Hot Stuff   
 Örebro FKVivaldi - Croupier 460,58  
5Ilona LeskinenNorrhaga Ilka   
 Årsta-RunstenVaquero8 52,34  
6Alexandra SnoblGolden Nova   
 Wittvångs HSOkänd8 63,51  
7Paulina LisraNäsuddens Emma   
 Västerås RSNäsuddens Twilight Time - Springs Nougat1477,15   
8Sandra BäcklundAkeley    
  Wittvångs HSPrincipal Boy - Woldbergs Bart Ute.   
8Anna EricssonMiss Felicia   
 Göta RFPaddock Camargue - Breccles Minstrel Boy Ute.   
8Maria GustafsonBlack Magician   
 Christinehamns RKBlack Magic Diamant - Leonardo Ute.   
 
till toppen

Klass 1 - Hoppning 1.00-1.20 (Msv B) bed. A:1a Kategori D Avd. A
12 anmälda, 5 startande, 2 placerade
Premier
Överdomare: Helena Lundberg
Tävlingsledare: Ann-Louise Svensson
Speaker: Ulla Erixon
Hoppdomare: Ulla Erixon
Banbyggare: Eva KoppfeldtSvensson
 
PlatsRyttare HästPremie GrundomgångOmhoppning
 UppfödareHärstamning FelTidFelTid
1Elin WestinFlying Boy 120,00 kr  
  Kumla RidklubbOkänd0 60,68038,58
2Daisy PearsonRhystyd Olivia120,00 kr  
 Wittvångs HSDerwen Revelation - Nebo Daniel 057,01041,81
 
3Alva HägerRonja Rocker    
  Heby RFDeister - Colza0 64,35Utg. 
4Amanda ByléhnLittle Agent   
 Skogslottens RFOkänd4 65,05  
5Sara SjööJackpot    
  Wittvångs HSGrythöjdens Eldorado RNF - Gandhi RNF Ute.   
 
till toppen

Klass 2 - Hoppning 0.80-1.10 (Lätt A) bed. Två faser A:0/A:0 Kategori B Avd. A
7 anmälda, 7 startande, 2 placerade
Premier
Överdomare: Helena Lundberg
Tävlingsledare: Ann-Louise Svensson
Speaker: Ulla Erixon
Hoppdomare: Ulla Erixon
Banbyggare: Eva KoppfeldtSvensson
 
PlatsRyttare HästPremieFas I Fas II
 UppfödareHärstamning FelTidFelTid
1Ella BjörklundKulltorps Yrrol120,00 kr  
 Stora Ekeby RKPaddock Camargue - Colbeack Royal Minstrel048,66 024,86
2Alexandra SnoblGolden Nova120,00 kr  
 Wittvångs HSOkänd0 52,11028,23
 
3Amanda Torstensson Tazmania   
 Kumla RidklubbOkänd0 51,35034,75
4Ilona LeskinenDaggkåpa    
  Årsta-RunstenOkänd4 55,57  
5Ella BjörklundMinzann    
  Stora Ekeby RKMolstabergs Action Man RWM - Mirth Master RW851,72   
6Ebba NywertzAputt Charon   
 Köpings RKOkändUte.    
6Ebba LindgrenRupid    
  Vingåkers RFJupiter - OkejUte.    
 
till toppen

Klass 2 - Hoppning 0.80-1.10 (Lätt A) bed. Två faser A:0/A:0 Kategori C Avd. A
22 anmälda, 15 startande, 4 placerade
Premier
Överdomare: Helena Lundberg
Tävlingsledare: Ann-Louise Svensson
Speaker: Ulla Erixon
Hoppdomare: Ulla Erixon
Banbyggare: Eva KoppfeldtSvensson
 
PlatsRyttare HästPremieFas I Fas II
 UppfödareHärstamning FelTidFelTid
1Elin WestinMr Goofy 120,00 kr  
  Kumla RidklubbOkänd - Okänd0 51,46027,99
2Zandra SvenssonSputnik 120,00 kr  
  Östra Sörmlands LJesper - Wuzo xx0 51,11029,45
3Lovisa PerssonBizas Butterfly120,00 kr   
 Strömsholms RSFDale Haze RC - Blue Chief RC052,26 031,13
4Frida PerssonLightning Star120,00 kr  
 Södertälje RKNipr ox - Ernford Jester RWR 3 055,03428,90
 
5Lisa CandellBlack Lady 45   
 Kinda RidklubbOkänd0 49,86429,01
6Felicia Harrysson Miranda IX RNF 2506    
 RK KumlaSäbys Dixi RNF - Kunta Kinte RNF055,33 432,12
7Anna EricssonMiss Felicia   
 Göta RFPaddock Camargue - Breccles Minstrel Boy 051,74Ute. 
8Sandra BäcklundAkeley    
  Wittvångs HSPrincipal Boy - Woldbergs Bart 461,35  
9Anna HelmrichMidsummers Magic   
 Hamre Ridklubbokänd - okänd 463,21  
10KarlJohan SundinBinnas Korall   
 Flensbygdens RFSunshine Boy - Pommac 568,07  
11Livia KreckerAlex 592    
  Västerås RSOkänd - Okänd8 58,55  
12Emelie Stenström Petronella   
 RK KumlaCordo - Carito9 85,16  
13Paulina LisraNäsuddens Emma   
 Västerås RSNäsuddens Twilight Time - Springs NougatUte.    
13Emmy JarmelidCastillia    
  Stora Ekeby RKOkänd - OkändUte.    
13Mathilda Lundwall Filippa   
 Alkvetterns RSBen Kaspar - Peuguin RNF66 Ute.   
 
till toppen

Klass 2 - Hoppning bed. A Kategori C Avd. B
1 anmälda, 1 startande
Överdomare: Helena Lundberg
Tävlingsledare: Ann-Louise Svensson
Speaker: Ulla Erixon
Hoppdomare: Ulla Erixon
Banbyggare: Eva KoppfeldtSvensson
 
PlatsRyttare HästPremieHoppning
 UppfödareHärstamning FelTid
 
1Matilda LinderCAF Lucky Boy  
  Flensbygdens RFOkändUte.  
 
till toppen

Klass 2 - Hoppning 0.80-1.10 (Lätt A) bed. Två faser A:0/A:0 Kategori D Avd. A
22 anmälda, 15 startande, 4 placerade
Premier
Överdomare: Helena Lundberg
Tävlingsledare: Ann-Louise Svensson
Speaker: Ulla Erixon
Hoppdomare: Ulla Erixon
Banbyggare: Eva KoppfeldtSvensson
 
PlatsRyttare HästPremieFas I Fas II
 UppfödareHärstamning FelTidFelTid
1Alva HägerRonja Rocker 120,00 kr  
  Heby RFDeister - Colza0 58,32030,40
2Sara SjööJackpot 120,00 kr  
  Wittvångs HSGrythöjdens Eldorado RNF - Gandhi RNF 052,62031,18
3Sofia BergMunsboro Justin120,00 kr  
 Hamre Ridklubbokänd0 53,52031,80
4Josefine EnforsMunsboro Percy120,00 kr  
 Södertälje RKOkänd - Okänd 055,72032,30
 
5Daisy PearsonRhystyd Olivia   
 Wittvångs HSDerwen Revelation - Nebo Daniel 052,04032,63
6Amanda ByléhnLittle Agent   
 Skogslottens RFOkänd4 60,50  
7Jonna PerssonEvita    
  Jump Club RSFBayard - Casper4 64,05  
8Amanda WahlströmPamina    
  Stora Wäsby FRKPajur - Snegir ox4 64,33  
9Emelie KarlbergSavanna    
  Örebro FKOkänd8 60,38  
10Josefine Källberg Ariadne RP 1083 H    
 Stora Ekeby RK Minotaurus - Son of a gun xxUte.    
10Othilia BorgLowis Trocadero   
 Boxholms RKPommac - Hagens Jaguar Ute.   
10Erika KarlssonMiro    
  Smedstorps RSRobin - Smedhults Starlight Son Ute.   
10Mikaela KällroosKanjer Thore   
 Östra Sörmlands LKooihuster Teake - Nehrod ox Ute.   
10Emma ErikssonAmaretto    
  Jump Club RSFAxi RW 70 - Orchis Cham Ute.   
10Mathilda Weiderman Technicolour II    
 Kumla RidklubbOkänd - OkändUte.    
 
till toppen

Klass 3 - Hoppning 0.70-1.00 (Lätt B) bed. Två faser A:0/A:0 Kategori B Avd. A
Lätt B+5 75-105 cm
6 anmälda, 6 startande, 2 placerade
Premier
Överdomare: Helena Lundberg
Tävlingsledare: Ann-Louise Svensson
Speaker: Ulla Erixon
Hoppdomare: Ulla Erixon
Banbyggare: Eva KoppfeldtSvensson
 
PlatsRyttare HästPremieFas I Fas II
 UppfödareHärstamning FelTidFelTid
1Ella BjörklundMinzann 120,00 kr  
  Stora Ekeby RKMolstabergs Action Man RWM - Mirth Master RW039,830 24,00
2Ella BjörklundKulltorps Yrrol120,00 kr  
 Stora Ekeby RKPaddock Camargue - Colbeack Royal Minstrel042,36 026,53
 
3Ilona LeskinenDaggkåpa    
  Årsta-RunstenOkänd4 35,46  
4Ebba LindgrenRupid    
  Vingåkers RFJupiter - Okej4 49,43  
5Amanda Torstensson Tazmania   
 Kumla RidklubbOkänd5 58,10  
6Ebba NywertzAputt Charon   
 Köpings RKOkändUte.    
 
till toppen

Klass 3 - Hoppning 0.70-1.00 (Lätt B) bed. Två faser A:0/A:0 Kategori C Avd. A
Lätt B+5 75-105 cm
18 anmälda, 12 startande, 3 placerade
Premier
Överdomare: Helena Lundberg
Tävlingsledare: Ann-Louise Svensson
Speaker: Ulla Erixon
Hoppdomare: Ulla Erixon
Banbyggare: Eva KoppfeldtSvensson
 
PlatsRyttare HästPremieFas I Fas II
 UppfödareHärstamning FelTidFelTid
1Lisa CandellBlack Lady 45120,00 kr  
 Kinda RidklubbOkänd0 41,73025,47
2Frida PerssonLightning Star120,00 kr  
 Södertälje RKNipr ox - Ernford Jester RWR 3 042,58025,97
3Zara SöderbergColonel Bogey120,00 kr  
 Hamre RidklubbDart Light RNF - Örnäs Attila RW 038,69027,04
 
4Felicia Harrysson Miranda IX RNF 2506    
 RK KumlaSäbys Dixi RNF - Kunta Kinte RNF040,50 028,80
5KarlJohan SundinBinnas Korall   
 Flensbygdens RFSunshine Boy - Pommac 043,50029,38
6Emmy JarmelidCastillia    
  Stora Ekeby RKOkänd - Okänd0 40,67429,29
7Mathilda Lundwall Filippa   
 Alkvetterns RSBen Kaspar - Peuguin RNF66 037,38825,38
8Matilda LinderCAF Lucky Boy   
 Flensbygdens RFOkänd4 35,82  
9Livia KreckerAlex 592    
  Västerås RSOkänd - Okänd4 42,57  
10Emelie Stenström Petronella   
 RK KumlaCordo - Carito7 67,19  
11Lovisa BorgLowis Raket    
  Boxholms RKLofty Roderik - Hagens Jaguar Ute.   
11Lisa WestrinDoris Day    
  Nykyrka RKShiny Vib - BelmondoUte.    
 
till toppen

Klass 3 - Hoppning 0.70-1.00 (Lätt B) bed. Två faser A:0/A:0 Kategori D Avd. A
Lätt B+5 75-105 cm
20 anmälda, 17 startande, 5 placerade
Premier
Överdomare: Helena Lundberg
Tävlingsledare: Ann-Louise Svensson
Speaker: Ulla Erixon
Hoppdomare: Ulla Erixon
Banbyggare: Eva KoppfeldtSvensson
 
PlatsRyttare HästPremieFas I Fas II
 UppfödareHärstamning FelTidFelTid
1Sofia BergMunsboro Justin120,00 kr  
 Hamre Ridklubbokänd0 40,50027,88
2Josefine EnforsMunsboro Percy120,00 kr  
 Södertälje RKOkänd - Okänd 042,85428,30
3Amanda WahlströmPamina 120,00 kr  
  Stora Wäsby FRKPajur - Snegir ox0 38,20440,36
4Othilia BorgLowis Trocadero120,00 kr   
 Boxholms RKPommac - Hagens Jaguar037,28 827,84
5Emma ErikssonAmaretto 120,00 kr  
  Jump Club RSFAxi RW 70 - Orchis Cham 049,53946,60
 
6Amanda LodesjöBaileyz    
  Wittvångs HSFredriksbergs Dali - Kunta kinte 435,21  
7Jesper Nordstedt Filippa-G   
 RK KumlaBen Kaspar ox - Fridolf RNF 437,30  
8Mathilda Weiderman Technicolour II    
 Kumla RidklubbOkänd - Okänd438,18   
9Ebba LindgrenRay-Ban    
  Vingåkers RFSun Roy - Sörbys Oboy4 39,90  
10Emmy BerghTequila    
  VadsboryttarnaOkänd - Okänd4 43,09  
11Josefine Källberg Ariadne RP 1083 H    
 Stora Ekeby RK Minotaurus - Son of a gun xx449,07   
12Jonna PerssonEvita    
  Jump Club RSFBayard - Casper4 51,51  
13Mikaela KällroosKanjer Thore   
 Östra Sörmlands LKooihuster Teake - Nehrod ox 559,42  
14Erika KarlssonMiro    
  Smedstorps RSRobin - Smedhults Starlight Son 662,26  
15Jessica Karlsson Elshof´s Otto   
 Vetlandaortens RFJustice H.R - Nieuwmoeds PatrickUte.    
15Johanna LarssonNouba de Juin   
 RK KumlaDun de LandesUte.    
15Anna AlebarkDiva    
  Enköpings RKFlush - AraratsUte.    
 
till toppen

Klass 3 - Hoppning bed. A Kategori D Avd. B
Lätt B+5 75-105 cm
3 anmälda, 3 startande, 1 placerade
Överdomare: Helena Lundberg
Tävlingsledare: Ann-Louise Svensson
Speaker: Ulla Erixon
Hoppdomare: Ulla Erixon
Banbyggare: Eva KoppfeldtSvensson
 
PlatsRyttare HästPremieHoppning
 UppfödareHärstamning FelTid
1Amanda WahlströmPower Puff Pinglan  
 Stora Wäsby FRKOkänd - Okänd 449,91
 
2Karin Winge Likstahöjdens Anemon  
 Örebro FKLikstahöjdens Komet RP118 - Tulira Highball RC 47866,81
3Jessica Karlsson Kantje´s Zofrina  
 Vetlandaortens RFLamento III - Kantje´s Ronaldo Ute. 
 
till toppen

Klass 4 - Hoppning 1.00-1.20 (Msv B) bed. Två faser A:0/A:0 Kategori B + C Avd. A
13 anmälda, 7 startande, 2 placerade
Premier
Överdomare: Helena Lundberg
Tävlingsledare: Ann-Louise Svensson
Speaker: Ulla Erixon
Hoppdomare: Ulla Erixon
Banbyggare: Eva KoppfeldtSvensson
 
PlatsRyttare HästPremieFas I Fas II
 UppfödareHärstamning FelTidFelTid
1Emma KlamanIrish Charm 120,00 kr  
  Hamre RidklubbOkänd0 55,19026,76
2Vilma LarssonLords Piccolo120,00 kr   
 Heby RFOkänd 057,24028,95
 
3Ilona LeskinenNorrhaga Ilka   
 Årsta-RunstenVaquero4 61,53  
4Alexandra SnoblGolden Nova   
 Wittvångs HSOkänd5 71,93  
5Ida ErikssonFino    
  Tibrobygdens RKMaraschino - Dennie9 73,96  
6Jasmine BennisJumping Hot Stuff   
 Örebro FKVivaldi - Croupier Ute.   
6Maria GustafsonBlack Magician   
 Christinehamns RKBlack Magic Diamant - Leonardo Ute.   
 
till toppen

Klass 4 - Hoppning 1.00-1.20 (Msv B) bed. Två faser A:0/A:0 Kategori D Avd. A
14 anmälda, 10 startande, 3 placerade
Premier
Överdomare: Helena Lundberg
Tävlingsledare: Ann-Louise Svensson
Speaker: Ulla Erixon
Hoppdomare: Ulla Erixon
Banbyggare: Eva KoppfeldtSvensson
 
PlatsRyttare HästPremieFas I Fas II
 UppfödareHärstamning FelTidFelTid
1Emma AnderssonBeethoven 120,00 kr  
  Östra Sörmlands LEkelunds Jim RWR 4 - Fagerås Eros RW 43 048,82023,81
2Angelica WallaceElton 120,00 kr  
  Mjölby RidklubbCarnaby Patrick Hooligan - Möllans Crazy 054,13028,23
3Alma RaneboBrowns Way 120,00 kr  
  Sandö SRFOkänd0 54,74427,12
 
4Emelie HansenKillmaryl Rua   
 MantorpsryttarnaOkänd0 58,00427,91
5Petronella Grune Sylwester Hero   
 Bankeryds RKOkänd4 63,01  
6Patricia NormarkQuina    
  Kumla RidklubbLandetto - Obrecht5 74,20  
7Hanna Gustafsson Munsboro Fingleton    
 Skogslottens RFOkänd - OkändUte.    
7Elin WestinFlying Boy    
  Kumla RidklubbOkändUte.    
7Jonna PerssonEvita    
  Jump Club RSFBayard - CasperUte.    
7Josefine EnforsMunsboro Percy   
 Södertälje RKOkänd - Okänd Utg.   
 
till toppen

Klass 5 - Hoppning 0.80-1.10 (Lätt A) bed. A:0 Kategori B Avd. A
9 anmälda, 9 startande, 3 placerade
Premier
Överdomare: Helena Lundberg
Tävlingsledare: Ann-Louise Svensson
Speaker: Ulla Erixon
Hoppdomare: Ulla Erixon
Banbyggare: Eva KoppfeldtSvensson
 
PlatsRyttare HästPremieHoppning
 UppfödareHärstamning FelTid
1Ella BjörklundKulltorps Yrrol120,00 kr 
 Stora Ekeby RKPaddock Camargue - Colbeack Royal Minstrel059,56
2Alexandra SnoblGolden Nova120,00 kr 
 Wittvångs HSOkänd0 61,44
3Vilma LarssonLords Piccolo120,00 kr 
 Heby RFOkänd0 67,94
 
4Ilona LeskinenDaggkåpa   
 Årsta-Runsten Okänd459,65
5Felicia Segui Stendyssens Sheepi  
 Skogslottens RFTrefacs Orange Pip - Orvington Remas467,09
6Ebba LindgrenRupid   
 Vingåkers RF Jupiter - Okej875,00
7Ella BjörklundMinzann   
 Stora Ekeby RK Molstabergs Action Man RWM - Mirth Master RW8 84,43
8Madelein SontagJempy   
 Valåsens RS OkändUte. 
8Amanda Torstensson Tazmania  
 Kumla RidklubbOkändUte.  
 
till toppen

Klass 5 - Hoppning 0.80-1.10 (Lätt A) bed. A:0 Kategori C Avd. A
32 anmälda, 26 startande, 7 placerade
Premier
Överdomare: Helena Lundberg
Tävlingsledare: Ann-Louise Svensson
Speaker: Ulla Erixon
Hoppdomare: Ulla Erixon
Banbyggare: Eva KoppfeldtSvensson
 
PlatsRyttare HästPremieHoppning
 UppfödareHärstamning FelTid
1Ilona LeskinenNorrhaga Ilka120,00 kr 
 Årsta-RunstenVaquero0 57,07
2Lisa CandellBlack Lady 45120,00 kr 
 Kinda RidklubbOkänd0 59,21
3Anna HelmrichMidsummers Magic120,00 kr 
 Hamre Ridklubbokänd - okänd 060,22
4Elin WestinMr Goofy 120,00 kr 
 Kumla RidklubbOkänd - Okänd0 60,24
5Anna HelmrichDux Deluxe 120,00 kr 
 Hamre RidklubbOkänd0 61,00
6Ida ErikssonFino 120,00 kr 
  Tibrobygdens RKMaraschino - Dennie4 58,88
7Mathilda Lundwall Filippa120,00 kr 
 Alkvetterns RSBen Kaspar - Peuguin RNF66 460,65
 
8Elin GustafssonMunsboro Storm  
  Skogslottens RFOkänd - Okänd4 60,78
9Sandra BäcklundAkeley   
 Wittvångs HS Principal Boy - Woldbergs Bart4 70,05
10Jasmine BennisJumping Hot Stuff  
 Örebro FKVivaldi - Croupier 476,12
11Felicia Harrysson Miranda IX RNF 2506  
 RK KumlaSäbys Dixi RNF - Kunta Kinte RNF 476,89
12Frida PerssonLightning Star  
  Södertälje RKNipr ox - Ernford Jester RWR 3 861,79
13Amanda JohanssonIdylle   
 Södertälje RK Kamik Breeze - Finney Master868,08
14Anna EricssonMiss Felicia  
  Göta RFPaddock Camargue - Breccles Minstrel Boy 873,12
15Lisa WestrinDoris Day   
 Nykyrka RK Shiny Vib - BelmondoUte. 
15Hanna BrobackeMunsboro Blackie  
  Hamre RidklubbOkänd - OkändUte.  
15Jonna WallinLilla Åskmolnet  
 MantorpsryttarnaSilverlea Top Hat Ute. 
15Frida DjurfeldtTanja   
 Blå Bergens RF Modderbeek´s Chico - Bokkesprong CzardosUte.  
15Emelie Stenström Petronella  
 RK KumlaCordo - CaritoUte.  
15Lovisa BorgLowis Raket   
 Boxholms RK Lofty Roderik - Hagens JaguarUte. 
15Jenny SandbergCatmint Meadow  
  Christinehamns RKRolökke Swallow - Merrie Master Ute. 
15Hugo WihlmarkCandis   
 Mjölby Ridklubb OkändUte. 
15Lina Johnsson Anderberg JiPe Jinx RP 1249S  
 Grevagårdens RFVerona´s Gershwin RP - Vernons Vespers NFSUtg. 
15Maria GustafsonBlack Magician  
 Christinehamns RKBlack Magic Diamant - Leonardo Ute. 
15Nelly EngdahlBroängens Russibus  
 Nyby-Torshälla RKJutard 387 - Ekelunds Anjo Ute. 
15Livia KreckerAlex 592   
 Västerås RS Okänd - OkändUte. 
 
till toppen

Klass 5 - Hoppning bed. A Kategori C Avd. B
1 anmälda, 1 startande
Överdomare: Helena Lundberg
Tävlingsledare: Ann-Louise Svensson
Speaker: Ulla Erixon
Hoppdomare: Ulla Erixon
Banbyggare: Eva KoppfeldtSvensson
 
PlatsRyttare HästPremieHoppning
 UppfödareHärstamning FelTid
 
1Evelina StrömVictor   
 Kumla Ridklubb Okänd - Okänd869,57
 
till toppen

Klass 5 - Hoppning 0.80-1.10 (Lätt A) bed. A:0 Kategori D Avd. A
24 anmälda, 20 startande, 5 placerade
Premier
Överdomare: Helena Lundberg
Tävlingsledare: Ann-Louise Svensson
Speaker: Ulla Erixon
Hoppdomare: Ulla Erixon
Banbyggare: Eva KoppfeldtSvensson
 
PlatsRyttare HästPremieHoppning
 UppfödareHärstamning FelTid
1Elin WestinFlying Boy 120,00 kr 
 Kumla RidklubbOkänd0 60,55
2Angelica WallaceElton 120,00 kr 
 Mjölby RidklubbCarnaby Patrick Hooligan - Möllans Crazy 061,50
3Alma RaneboBrowns Way 120,00 kr 
 Sandö SRF Okänd062,37
4Petronella Grune Sylwester Hero120,00 kr 
 Bankeryds RKOkänd0 70,35
5Emma AnderssonBeethoven 120,00 kr 
 Östra Sörmlands LEkelunds Jim RWR 4 - Fagerås Eros RW 43 460,63
 
6Jonna PerssonEvita   
 Jump Club RSF Bayard - Casper479,93
7Patricia NormarkQuina   
 Kumla Ridklubb Landetto - Obrecht485,31
8Josefine EnforsMunsboro Percy  
  Södertälje RKOkänd - Okänd8 67,06
9Emelie KarlbergSavanna   
 Örebro FK Okänd873,79
10Ida PegersThor RNF 152   
 Wittvångs HS Vernons Peeping Tom - Smedhults Cavat12 81,58
11Anna AlebarkDiva   
 Enköpings RK Flush - AraratsUte. 
11Jennifer KrauseRobin Hood  
  Viby R&KSLubbert V - Chester RW 65 Ute. 
11Othilia BorgLowis Trocadero  
 Boxholms RKPommac - Hagens Jaguar Ute. 
11Amanda WahlströmPamina   
 Stora Wäsby FRK Pajur - Snegir oxUte. 
11Johanna Setterberg Chilla  
  MantorpsryttarnaChester - okändUte.  
11Sara SjööJackpot   
 Wittvångs HS Grythöjdens Eldorado RNF - Gandhi RNFUtg.  
11Alexandra MöllerHidden Extra  
  Mjölby RidklubbokändUte.  
11Malin ThunbergDesteny   
 Stora Ekeby RK OkändUte. 
11Helena WiklundMixan   
 Nyckelryttarna Okänd - OkändUte. 
 Jessica StåhlMiltown Lad  
  RK KumlaOkänd - Okänd   
 
till toppen

Klass 5 - Hoppning bed. A Kategori D Avd. B
1 anmälda, 1 startande
Överdomare: Helena Lundberg
Tävlingsledare: Ann-Louise Svensson
Speaker: Ulla Erixon
Hoppdomare: Ulla Erixon
Banbyggare: Eva KoppfeldtSvensson
 
PlatsRyttare HästPremieHoppning
 UppfödareHärstamning FelTid
 
1Caroline Göransson B´breathless  
 Vikbolandets RFokänd - okänd 872,25
 
till toppen

Klass 6 - Hoppning 0.70-1.00 (Lätt B) bed. Två faser A:0/A:0 Kategori B Avd. A
Mountain Horse Cup
7 anmälda, 7 startande, 2 placerade
Premier
Överdomare: Helena Lundberg
Tävlingsledare: Ann-Louise Svensson
Speaker: Ulla Erixon
Hoppdomare: Ulla Erixon
Banbyggare: Eva KoppfeldtSvensson
 
PlatsRyttare HästPremieFas I Fas II
 UppfödareHärstamning FelTidFelTid
1Ella BjörklundKulltorps Yrrol120,00 kr  
 Stora Ekeby RKPaddock Camargue - Colbeack Royal Minstrel052,27 027,40
2Felicia Segui Stendyssens Sheepi120,00 kr   
 Skogslottens RF Trefacs Orange Pip - Orvington Remas0 56,22027,62
 
3Ebba LindgrenRupid    
  Vingåkers RFJupiter - Okej0 56,29030,64
4Amanda Torstensson Tazmania   
 Kumla RidklubbOkänd0 58,52030,93
5Madelein SontagJempy    
  Valåsens RSOkänd0 62,50031,63
6Ella BjörklundMinzann    
  Stora Ekeby RKMolstabergs Action Man RWM - Mirth Master RW455,50   
7Ilona LeskinenDaggkåpa    
  Årsta-RunstenOkänd4 58,12  
 
till toppen

Klass 6 - Hoppning bed. A Kategori B Avd. B
Mountain Horse Cup
1 anmälda, 1 startande
Överdomare: Helena Lundberg
Tävlingsledare: Ann-Louise Svensson
Speaker: Ulla Erixon
Hoppdomare: Ulla Erixon
Banbyggare: Eva KoppfeldtSvensson
 
PlatsRyttare HästPremieHoppning
 UppfödareHärstamning FelTid
 
1Emma KlamanBrännhults Famous  
  Hamre RidklubbMirth Master - Okänd5 78,29
 
till toppen

Klass 6 - Hoppning 0.70-1.00 (Lätt B) bed. Två faser A:0/A:0 Kategori C Avd. A
Mountain Horse Cup
23 anmälda, 21 startande, 6 placerade
Premier
Överdomare: Helena Lundberg
Tävlingsledare: Ann-Louise Svensson
Speaker: Ulla Erixon
Hoppdomare: Ulla Erixon
Banbyggare: Eva KoppfeldtSvensson
 
PlatsRyttare HästPremieFas I Fas II
 UppfödareHärstamning FelTidFelTid
1Anna HelmrichDux Deluxe 120,00 kr  
  Hamre RidklubbOkänd0 55,03026,40
2Mathilda Lundwall Filippa120,00 kr   
 Alkvetterns RSBen Kaspar - Peuguin RNF66054,27 028,72
3Evelina StrömVictor 120,00 kr  
  Kumla RidklubbOkänd - Okänd0 68,39028,93
4Lisa JonssonTingeling 120,00 kr  
  Wittvångs HSDito0 51,72029,09
5Jonna WallinLilla Åskmolnet120,00 kr   
 Mantorpsryttarna Silverlea Top Hat066,41 030,02
6Anna HelmrichMidsummers Magic120,00 kr  
 Hamre Ridklubbokänd - okänd 054,91030,62
 
7Nelly EngdahlBroängens Russibus   
 Nyby-Torshälla RKJutard 387 - Ekelunds Anjo 060,62032,00
8Felicia SeguiStewball    
  Skogslottens RFDart Light - Örnäs Attila 061,65032,41
9Frida DjurfeldtTanja    
  Blå Bergens RFModderbeek´s Chico - Bokkesprong Czardos 059,28035,59
10Amanda JohanssonIdylle    
  Södertälje RKKamik Breeze - Finney Master 059,68426,72
11Frida PerssonLightning Star   
 Södertälje RKNipr ox - Ernford Jester RWR 3 060,81428,85
12Lovisa BorgLowis Raket    
  Boxholms RKLofty Roderik - Hagens Jaguar 054,47429,69
13Livia KreckerAlex 592    
  Västerås RSOkänd - Okänd0 65,33432,25
14Amanda Torstensson Rikka F van de Bosdvin    
 Kumla Ridklubb Kantjes Fahran - Priory Tiekled Pink4 55,92  
15Lisa WestrinDoris Day    
  Nykyrka RKShiny Vib - Belmondo4 73,29  
16Linda Ohlsson Nygrannagårdens Melitza    
 Valåsens RS Fredriksbergs Dali - Valentin Bell4 75,44  
17Hugo WihlmarkCandis    
  Mjölby RidklubbOkänd5 77,53  
18Matilda GrellDon    
  Odensbackens RKDavis Cup - Merlin12 62,50  
19Jenny HanåsMoy Shamu    
  Heby RFOkändUte.    
19Hanna BrobackeMunsboro Blackie   
 Hamre RidklubbOkänd - Okänd Ute.   
19Emelie AldenfalkEvita Giola   
 Kumla RidklubbEldorrado - Gildo Ute.   
 
till toppen

Klass 6 - Hoppning 0.70-1.00 (Lätt B) bed. Två faser A:0/A:0 Kategori D Avd. A
Mountain Horse Cup
23 anmälda, 20 startande, 5 placerade
Premier
Överdomare: Helena Lundberg
Tävlingsledare: Ann-Louise Svensson
Speaker: Ulla Erixon
Hoppdomare: Ulla Erixon
Banbyggare: Eva KoppfeldtSvensson
 
PlatsRyttare HästPremieFas I Fas II
 UppfödareHärstamning FelTidFelTid
1Emelie KarlbergSavanna 120,00 kr  
  Örebro FKOkänd0 59,10027,46
2Anna AlebarkDiva 120,00 kr  
  Enköpings RKFlush - Ararats0 54,58029,55
3Emmy BerghTequila 120,00 kr  
  VadsboryttarnaOkänd - Okänd0 55,43030,73
4Mathilda Weiderman Technicolour II120,00 kr   
 Kumla RidklubbOkänd - Okänd058,46 031,54
5Daisy PearsonRhystyd Olivia120,00 kr  
 Wittvångs HSDerwen Revelation - Nebo Daniel 057,78033,66
 
6Erika KarlssonMiro    
  Smedstorps RSRobin - Smedhults Starlight Son 057,30Utg. 
7Jesper Nordstedt Filippa-G   
 RK KumlaBen Kaspar ox - Fridolf RNF 456,24  
8Ebba LindgrenRay-Ban    
  Vingåkers RFSun Roy - Sörbys Oboy4 57,38  
9Clara HugossonTaffechan Miz Taboo   
 Katrinedals RFYarty Welsh Dragon - Brynbair Tywysog463,10   
9Josefine Källberg Ariadne RP 1083 H    
 Stora Ekeby RK Minotaurus - Son of a gun xx463,10   
11Othilia BorgLowis Trocadero   
 Boxholms RKPommac - Hagens Jaguar 854,57  
12Alice HamrinNaoned de la Plat   
 Kungsörs RKGalway de la Dive - Origan Melody 857,03  
13Johanna LarssonNouba de Juin   
 RK KumlaDun de LandesUte.    
13Malin ThunbergDesteny    
  Stora Ekeby RKOkändUte.    
13Alexandra MöllerHidden Extra   
 Mjölby RidklubbokändUte.    
13Amanda BrorssonMarengo    
  Västerås RSOkändUte.    
13Jennifer KrauseRobin Hood   
 Viby R&KSLubbert V - Chester RW 65 Ute.   
13Wilma Nilsagård Cinderella   
 Wittvångs HSColumbusUte.    
13Johanna Setterberg Chilla   
 MantorpsryttarnaChester - okänd Ute.   
13Emma HedmanClassic Hill   
 Stora Ekeby RKOkänd - Okänd Ute.   
 
till toppen

Klass 6 - Hoppning bed. A Kategori D Avd. B
Mountain Horse Cup
5 anmälda, 5 startande, 2 placerade
Överdomare: Helena Lundberg
Tävlingsledare: Ann-Louise Svensson
Speaker: Ulla Erixon
Hoppdomare: Ulla Erixon
Banbyggare: Eva KoppfeldtSvensson
 
PlatsRyttare HästPremieHoppning
 UppfödareHärstamning FelTid
1Sofia AlfredssonKeelord   
 Billdals RK Kulan Kavat - Myrens Wilbur462,03
1Amanda WahlströmPower Puff Pinglan  
 Stora Wäsby FRKOkänd - Okänd 455,82
 
3Caroline Göransson B´breathless  
 Vikbolandets RFokänd - okänd 1259,03
3Julia AnderssonSäby´s Kalle  
  Holmstorps RFSäby´s Dixi RNF 108 - Kunta Kinte RNF 86 1263,75
5Karin Winge Likstahöjdens Anemon  
 Örebro FKLikstahöjdens Komet RP118 - Tulira Highball RC 47Ute. 
 
till toppen

Klass 7 - Hoppning 0.70-1.00 (Lätt B) bed. Två faser A:0/A:0 Kategori B Avd. A
13 anmälda, 12 startande, 3 placerade
Premier
Överdomare: Helena Lundberg
Tävlingsledare: Ann-Louise Svensson
Speaker: Ulla Erixon
Hoppdomare: Ulla Erixon
Banbyggare: Eva KoppfeldtSvensson
 
PlatsRyttare HästPremieFas I Fas II
 UppfödareHärstamning FelTidFelTid
1Ella BjörklundMinzann 110,00 kr  
  Stora Ekeby RKMolstabergs Action Man RWM - Mirth Master RW057,810 19,99
2Felicia Segui Stendyssens Sheepi110,00 kr   
 Skogslottens RF Trefacs Orange Pip - Orvington Remas0 56,00021,81
3Felicia SeguiCamaro 110,00 kr  
  Skogslottens RFOkänd0 56,39021,89
 
4Nora JernbergMunsboro samson   
 Skästa RC 0 57,12022,34
5Julia Pålsson747 Lupin    
  Örebrotraktens RF 0 54,15024,17
6Vilma LarssonSkonhöjs Fantasia   
 Heby RFOkänd0 59,37024,42
7Ella BjörklundKulltorps Yrrol   
 Stora Ekeby RKPaddock Camargue - Colbeack Royal Minstrel051,35 420,45
8Hugo WihlmarkSpunk    
  Mjölby RidklubbOkänd0 57,22426,83
9Johan LundbergLarsson Bette Davis   
 Holmstorps RFOkänd0 52,33821,14
10Caisa FritzKapten Jal    
  Örebro FKKapten G 397 - Guval 3658 62,34  
11Felicia WiottiLinement    
  Arvika RidklubbRasputin - Rebus11 98,75  
12Jenny Alebark Brännhults Famous    
 Enköpings RKMirth Master - OkändUte.    
 
till toppen

Klass 7 - Hoppning 0.70-1.00 (Lätt B) bed. Två faser A:0/A:0 Kategori C Avd. A
26 anmälda, 23 startande, 6 placerade
Premier
Överdomare: Helena Lundberg
Tävlingsledare: Ann-Louise Svensson
Speaker: Ulla Erixon
Hoppdomare: Ulla Erixon
Banbyggare: Eva KoppfeldtSvensson
 
PlatsRyttare HästPremieFas I Fas II
 UppfödareHärstamning FelTidFelTid
1Pernilla LarssonMaglin Searson110,00 kr   
 Jump Club RSFOkänd - Okänd055,380 20,48
2Evelina StrömVictor 110,00 kr  
  Kumla RidklubbOkänd - Okänd0 64,71022,23
3Ida JohanssonAxner 110,00 kr  
  Skogslottens RFOkänd0 57,29022,52
4Felicia Harrysson Miranda IX RNF 2506110,00 kr   
 RK KumlaSäbys Dixi RNF - Kunta Kinte RNF055,92 023,60
5Felicia SeguiStewball 110,00 kr  
  Skogslottens RFDart Light - Örnäs Attila 059,73024,17
6Jasmine LundbladMiranda 110,00 kr  
  Vingåkers RFBalans - Blue Chief0 51,20024,18
 
7Linda Ohlsson Nygrannagårdens Melitza    
 Valåsens RS Fredriksbergs Dali - Valentin Bell0 66,25025,01
8Zara SöderbergColonel Bogey   
 Hamre RidklubbDart Light RNF - Örnäs Attila RW 055,24433,21
9sara HilldingFidelywood Toad   
 Folkatorps RS 0 65,77539,76
10Emelie Stenström Petronella   
 RK KumlaCordo - Carito0 62,25Ute. 
11Josefine Källberg Samber   
 Stora Ekeby RKOkänd4 55,10  
12Sofia Svensson Pinocchio   
 Vingåkers RFOkänd - Okänd4 61,23  
13Lisa JohanssonLeonardo II   
 Dyltabruks RFSilverlea Rambo - Peregrin 470,06  
14Natali PetterssonOne Point   
 GlanshammarsROkänd5 75,46  
15Karolina SchiöldDenise    
  Wittvångs HSAssar Nusebo 188 - Krossar 144 866,72  
16Matilda GrellDon    
  Odensbackens RKDavis Cup - Merlin12 55,05  
17Stina EklundPilens Electra   
 Strömsholms RSFFredriksbergs Dali RNF - Rolökke Swallow1481,74   
18Emelie JanssonHannibal    
  Pålsboda RFTölve - Parant17 91,31  
19Maria GustafsonBlack Magician   
 Christinehamns RKBlack Magic Diamant - Leonardo 1999,13  
20Rebecka Mellquist Nytorps Tilde   
 Örebrotraktens RFAllman 204 - Rimbo 178 Ute.   
20Nelly OscarssonTjofsan    
  RK KumlaPantaco - Merrie MasterUte.    
20Pernilla Larsson Picasso   
 Jump Club RSFOkänd - Okänd Utg.   
20Jenny HanåsMoy Shamu    
  Heby RFOkändUte.    
 
till toppen

Klass 7 - Hoppning bed. A Kategori C Avd. B
1 anmälda, 1 startande
Överdomare: Helena Lundberg
Tävlingsledare: Ann-Louise Svensson
Speaker: Ulla Erixon
Hoppdomare: Ulla Erixon
Banbyggare: Eva KoppfeldtSvensson
 
PlatsRyttare HästPremieHoppning
 UppfödareHärstamning FelTid
 
1Malin AnderssonDomino IV  
  NyckelryttarnaDart Light RNF 113 - Rohirrim 054,38
 
till toppen

Klass 7 - Hoppning 0.70-1.00 (Lätt B) bed. Två faser A:0/A:0 Kategori D Avd. A
18 anmälda, 16 startande, 4 placerade
Premier
Överdomare: Helena Lundberg
Tävlingsledare: Ann-Louise Svensson
Speaker: Ulla Erixon
Hoppdomare: Ulla Erixon
Banbyggare: Eva KoppfeldtSvensson
 
PlatsRyttare HästPremieFas I Fas II
 UppfödareHärstamning FelTidFelTid
1Jessica StåhlMiltown Lad110,00 kr  
 RK KumlaOkänd - Okänd0 53,96019,71
2Amanda GrahnKnockbeg Park110,00 kr  
 Vingåkers RFOkänd0 48,53021,98
3sara qureshiPokemon 110,00 kr  
  Kumla RidklubbOkänd0 54,57022,58
4Erika KarlssonMiro 110,00 kr  
  Smedstorps RSRobin - Smedhults Starlight Son 054,90023,07
 
5Liza EklundGry    
  Strömsholms RSFRussian Ivory xx - Ghazal ox 058,74023,08
6Anna EricssonMaster Bright Spark   
 Göta RFOkänd - Okänd0 52,94023,26
7Ida JohanssonGolden Promise   
 Skogslottens RFPythagoras - Cognac 054,23023,33
8Amanda LodesjöBaileyz    
  Wittvångs HSFredriksbergs Dali - Kunta kinte 454,74  
9Anna AlebarkDiva    
  Enköpings RKFlush - Ararats4 56,85  
10Josefine Källberg Ariadne RP 1083 H    
 Stora Ekeby RK Minotaurus - Son of a gun xx462,05   
11Tina HörlinKällstorps Utah   
 RK KumlaAsso Sarastro - Santi 678,68  
12Emma SjödinKings Favourite   
 Hamre RidklubbOkänd - Okänd 783,79  
13Vendela Tegidius Dornada   
 Nykyrka RKDi Caprio - Elite Nordstrom 974,44  
14Thea FredrikssonNimfa    
  Köpings RKEgzamin - Murat GazonUte.    
14Jesper Nordstedt Filippa-G   
 RK KumlaBen Kaspar ox - Fridolf RNF Ute.   
14Clara Hugosson Taffechan Miz Taboo    
 Katrinedals RFYarty Welsh Dragon - Brynbair TywysogUtg.    
 
till toppen

Klass 7 - Hoppning bed. A Kategori D Avd. B
4 anmälda, 4 startande, 1 placerade
Överdomare: Helena Lundberg
Tävlingsledare: Ann-Louise Svensson
Speaker: Ulla Erixon
Hoppdomare: Ulla Erixon
Banbyggare: Eva KoppfeldtSvensson
 
PlatsRyttare HästPremieHoppning
 UppfödareHärstamning FelTid
1Julia AnderssonSäby´s Kalle  
  Holmstorps RFSäby´s Dixi RNF 108 - Kunta Kinte RNF 86 061,00
1Emma SjödinKersenhof   
 Hamre Ridklubb  061,16
 
3Emmy JarmelidLove Me 2   
 Stora Ekeby RK Love 2 U 2 - Brookvale Super Truper4 64,12
4Lina GrundströmAoife´s Boy 2nd  
  Skogslottens RFEarlson - Cotton-Eye-Joe 974,25
 
till toppen

Klass 8 - Hoppning 0.60-0.90 (Lätt C) bed. Två faser A:0/A:0 Kategori B Avd. A
Kaias Cup
11 anmälda, 11 startande, 3 placerade
Premier
Överdomare: Helena Lundberg
Tävlingsledare: Ann-Louise Svensson
Speaker: Ulla Erixon
Hoppdomare: Ulla Erixon
Banbyggare: Eva KoppfeldtSvensson
 
PlatsRyttare HästPremieFas I Fas II
 UppfödareHärstamning FelTidFelTid
1Felicia SeguiCamaro 110,00 kr  
  Skogslottens RFOkänd0 38,72019,73
2Hugo WihlmarkSpunk 110,00 kr  
  Mjölby RidklubbOkänd0 38,37020,37
3Nora JernbergMunsboro samson110,00 kr  
 Skästa RC 0 40,34021,30
 
4Vilma LarssonSkonhöjs Fantasia   
 Heby RFOkänd0 40,46023,63
5Julia Pålsson747 Lupin    
  Örebrotraktens RF 0 36,59023,69
6Felicia WiottiLinement    
  Arvika RidklubbRasputin - Rebus0 42,52023,87
7Jenny AlebarkBrännhults Famous   
 Enköpings RKMirth Master - Okänd 047,15025,23
8Caisa FritzKapten Jal    
  Örebro FKKapten G 397 - Guval 3650 41,12026,00
9Karin Molin-Eriksson Lingo   
 Örebro FKEkbäckens Sigurd RWM 50 - Laeryds Domenic RWM 24044,72 026,15
10Emma PerssonMerlin    
  Folkatorps RSOkänd4 51,52  
11Jonna SunvissonQuite Bright   
 Viby R&KSPegasus Buckey RWM33 - Cui Cresta WSB3157660,96   
 
till toppen

Klass 8 - Hoppning 0.60-0.90 (Lätt C) bed. Två faser A:0/A:0 Kategori C Avd. A
Kaias Cup
30 anmälda, 29 startande, 8 placerade
Premier
Överdomare: Helena Lundberg
Tävlingsledare: Ann-Louise Svensson
Speaker: Ulla Erixon
Hoppdomare: Ulla Erixon
Banbyggare: Eva KoppfeldtSvensson
 
PlatsRyttare HästPremieFas I Fas II
 UppfödareHärstamning FelTidFelTid
1Beatrice PeterssonMynta 110,00 kr  
  Viby R&KSBacarac RNF - Källstorps Curry RNF 037,34019,80
2Josefine KällbergSamber 110,00 kr  
  Stora Ekeby RKOkänd0 33,78020,58
3Jenny HanåsMoy Shamu 110,00 kr  
  Heby RFOkänd0 39,18021,10
4Zara SöderbergColonel Bogey110,00 kr  
 Hamre RidklubbDart Light RNF - Örnäs Attila RW 037,16021,18
5Sofia SvenssonPinocchio 110,00 kr  
  Vingåkers RFOkänd - Okänd0 36,61021,72
6Felicia SeguiStewball 110,00 kr  
  Skogslottens RFDart Light - Örnäs Attila 040,18022,64
7Amanda KarlströmTrulsan 110,00 kr  
  Nora RSFOkänd0 39,00023,21
8Natali PetterssonOne Point110,00 kr  
 GlanshammarsROkänd0 40,14023,36
 
9Pernilla LarssonMaglin Searson   
 Jump Club RSFOkänd - Okänd 041,61023,40
10Ida JohanssonAxner    
  Skogslottens RFOkänd0 40,21023,43
11Jasmine Lundblad Miranda   
 Vingåkers RFBalans - Blue Chief 036,36023,49
12Lisa JohanssonLeonardo II   
 Dyltabruks RFSilverlea Rambo - Peregrin 040,34024,29
13Evelina StrömVictor    
  Kumla RidklubbOkänd - Okänd0 44,05024,52
14Emelie JanssonHannibal    
  Pålsboda RFTölve - Parant0 42,40025,01
15sara Hillding Fidelywood Toad    
 Folkatorps RS  039,71025,90
15Beatrice JohanssonCoco Chanel (RC Den 747)    
 Wittvångs HS Teglestrup Duke - Öxenholm Godot0 38,14025,90
17Stina EklundPilens Electra   
 Strömsholms RSFFredriksbergs Dali RNF - Rolökke Swallow038,61 027,98
18Karolina SchiöldDenise    
  Wittvångs HSAssar Nusebo 188 - Krossar 144 043,66432,50
19Nelly OscarssonTjofsan    
  RK KumlaPantaco - Merrie Master0 38,96432,83
20Moa Strandberg Comparettia   
 Katrineholms RF 0 41,84442,22
21Emelie AldenfalkEvita Giola   
 Kumla RidklubbEldorrado - Gildo 039,7213 52,41
22Matilda GrellDon    
  Odensbackens RKDavis Cup - Merlin4 35,84  
23Amanda Torstensson Rikka F van de Bosdvin    
 Kumla Ridklubb Kantjes Fahran - Priory Tiekled Pink4 38,83  
24Rebecka Mellquist Nytorps Tilde   
 Örebrotraktens RFAllman 204 - Rimbo 178 440,79  
25Elise Révai Vognild Ramona   
 Katrineholms RFOkänd4 47,71  
26Moa LöthgrenNimbo    
  RK KumlaBilly Boy - Fiber5 56,90  
27Pernilla Larsson Picasso   
 Jump Club RSFOkänd - Okänd 1254,06  
28Karin JohanssonDelia    
  Örebrotraktens RFDart Light RNF 113 - Baldor RNF 35 1564,87  
29Filippa AlinMely´s Rita   
 GlanshammarsRHoppenhof´s Jumbo - Priory Prickle Ute.   
 
till toppen

Klass 8 - Hoppning bed. A Kategori C Avd. B
Kaias Cup
4 anmälda, 4 startande, 1 placerade
Överdomare: Helena Lundberg
Tävlingsledare: Ann-Louise Svensson
Speaker: Ulla Erixon
Hoppdomare: Ulla Erixon
Banbyggare: Eva KoppfeldtSvensson
 
PlatsRyttare HästPremieHoppning
 UppfödareHärstamning FelTid
1Malin Andersson Nyckelby´s Burita  
 NyckelryttarnaDart Light RNF 113 - Burma Wilton 035,34
1Malin AnderssonDomino IV  
  NyckelryttarnaDart Light RNF 113 - Rohirrim 037,91
 
3Alexandra SnoblMiclas Agatha Christie  
 Wittvångs HSMiclas Activ RNF 100 - Silverlea Red Rambler II NFM 2442,31
4Tove NyströmNyckelbys Charlie Blue  
 NyckelryttarnaDartlight - Charlie Brown 1463,31
 
till toppen

Klass 8 - Hoppning 0.60-0.90 (Lätt C) bed. Två faser A:0/A:0 Kategori D Avd. A
Kaias Cup
24 anmälda, 21 startande, 6 placerade
Premier
Överdomare: Helena Lundberg
Tävlingsledare: Ann-Louise Svensson
Speaker: Ulla Erixon
Hoppdomare: Ulla Erixon
Banbyggare: Eva KoppfeldtSvensson
 
PlatsRyttare HästPremieFas I Fas II
 UppfödareHärstamning FelTidFelTid
1Wilma Nilsagård Cinderella110,00 kr   
 Wittvångs HSColumbus 039,93019,71
2Amanda GrahnKnockbeg Park110,00 kr  
 Vingåkers RFOkänd0 32,50020,14
3Jesper Nordstedt Filippa-G110,00 kr   
 RK KumlaBen Kaspar ox - Fridolf RNF045,20 020,35
4Anna EricssonMaster Bright Spark110,00 kr   
 Göta RFOkänd - Okänd 039,50020,57
5Emmy BerghTequila 110,00 kr  
  VadsboryttarnaOkänd - Okänd0 38,66021,52
6Josefine Källberg Ariadne RP 1083 H110,00 kr   
 Stora Ekeby RK Minotaurus - Son of a gun xx037,34 021,82
 
7Erika KarlssonMiro    
  Smedstorps RSRobin - Smedhults Starlight Son 038,15022,82
8Amanda LodesjöBaileyz    
  Wittvångs HSFredriksbergs Dali - Kunta kinte 037,24023,82
9Clara HugossonTaffechan Miz Taboo   
 Katrinedals RFYarty Welsh Dragon - Brynbair Tywysog036,34 026,64
10Tina HörlinKällstorps Utah   
 RK KumlaAsso Sarastro - Santi 043,25029,24
11Ulrika WingeLa Cream    
  Örebro FKOkänd0 34,32433,73
12Vendela Tegidius Dornada   
 Nykyrka RKDi Caprio - Elite Nordstrom 042,11Ute. 
13sara qureshiPokemon    
  Kumla RidklubbOkänd4 37,43  
14Ida JohanssonGolden Promise   
 Skogslottens RFPythagoras - Cognac 439,36  
15Madeleine Montgomery Blackie   
 Odensbackens RK 4 42,66  
16Maria LindhO Neil    
  Wittvångs HSHagens Ochief - Tulira Highball 450,56  
17Emma BrobergRavens Ice Storm   
 Pålsboda RFOke Dene Peter S32/119 - Sturtmoor Magic Touch S29/0091240,04   
18Estrid JonssonTally Ho    
  Djursholms RKCasper - Mischaz x14 61,81  
19Thea FredrikssonNimfa    
  Köpings RKEgzamin - Murat Gazon15 67,35  
20sara anderssonIra Victoria   
 Örebrotraktens RFRosalind´s Guy - pamir Brodde 1862,58  
21Fanny ZetterqvistZelda    
  Örebro FKokänd - okänd21 104,75  
 
till toppen

Klass 8 - Hoppning bed. A Kategori D Avd. B
Kaias Cup
7 anmälda, 5 startande, 2 placerade
Överdomare: Helena Lundberg
Tävlingsledare: Ann-Louise Svensson
Speaker: Ulla Erixon
Hoppdomare: Ulla Erixon
Banbyggare: Eva KoppfeldtSvensson
 
PlatsRyttare HästPremieHoppning
 UppfödareHärstamning FelTid
1Emma SjödinKersenhof   
 Hamre Ridklubb  044,85
2Sofia AlfredssonKeelord   
 Kumla Ridklubb Kulan Kavat - Myrens Wilbur441,18
 
3Emmy JarmelidLove Me 2   
 Stora Ekeby RK Love 2 U 2 - Brookvale Super Truper10 61,09
4Lina GrundströmAoife´s Boy 2nd  
  Skogslottens RFEarlson - Cotton-Eye-Joe 1982,19
5Lisa PetersonCherry IV   
 Viby R&KS Vernons Veuve Clicquout RNF 14 - Kunta Kinte RNF 86Ute.  
 
till toppen

Klass 9 - Hoppning 0.50-0.80 (Lätt D) bed. A Kategori B + C Avd. A
10 anmälda, 10 startande, 3 placerade
Överdomare: Helena Lundberg
Tävlingsledare: Ann-Louise Svensson
Speaker: Ulla Erixon
Hoppdomare: Ulla Erixon
Banbyggare: Eva KoppfeldtSvensson
 
PlatsRyttare HästPremieHoppning
 UppfödareHärstamning FelTid
1Karin Molin-Eriksson Lingo  
  Örebro FKEkbäckens Sigurd RWM 50 - Laeryds Domenic RWM 24 066,22
1Moa MattssonZitron   
 Viby R&KS Casimirborgs Avocado RNF 63 - Ballestero RNF 830 51,72
1Karin JohanssonDelia   
 Örebrotraktens RF Dart Light RNF 113 - Baldor RNF 350 53,76
1Moa Strandberg Comparettia  
 Katrineholms RF 0 55,22
1Moa LöthgrenNimbo   
 RK Kumla Billy Boy - Fiber052,41
1Amanda TorstenssonRikka F van de Bosdvin  
 Kumla RidklubbKantjes Fahran - Priory Tiekled Pink055,08
1Elise Révai Vognild Ramona  
  Katrineholms RFOkänd0 50,22
 
8Jonna SunvissonQuite Bright  
  Viby R&KSPegasus Buckey RWM33 - Cui Cresta WSB3157 469,85
8Emma PerssonMerlin   
 Folkatorps RS Okänd462,98
8Amanda KarlströmTrulsan   
 Nora RSF Okänd455,29
 
till toppen

Klass 9 - Hoppning bed. A Kategori B Avd. B
1 anmälda, 1 startande
Överdomare: Helena Lundberg
Tävlingsledare: Ann-Louise Svensson
Speaker: Ulla Erixon
Hoppdomare: Ulla Erixon
Banbyggare: Eva KoppfeldtSvensson
 
PlatsRyttare HästPremieHoppning
 UppfödareHärstamning FelTid
 
 Jolina AnderssonSäby´s Russell  
  Holmstorps RFFax 554 - Allgunnens Opal G 428   
 
till toppen

Klass 9 - Hoppning bed. A Kategori C Avd. B
3 anmälda, 3 startande, 1 placerade
Överdomare: Helena Lundberg
Tävlingsledare: Ann-Louise Svensson
Speaker: Ulla Erixon
Hoppdomare: Ulla Erixon
Banbyggare: Eva KoppfeldtSvensson
 
PlatsRyttare HästPremieHoppning
 UppfödareHärstamning FelTid
1Alexandra SnoblMiclas Agatha Christie  
 Wittvångs HSMiclas Activ RNF 100 - Silverlea Red Rambler II NFM 2055,12
1Tove NyströmNyckelbys Charlie Blue  
 NyckelryttarnaDartlight - Charlie Brown 053,69
1Malin Andersson Nyckelby´s Burita  
 NyckelryttarnaDart Light RNF 113 - Burma Wilton 049,31
 
till toppen

Klass 9 - Hoppning 0.50-0.80 (Lätt D) bed. A Kategori D Avd. A
12 anmälda, 11 startande, 3 placerade
Överdomare: Helena Lundberg
Tävlingsledare: Ann-Louise Svensson
Speaker: Ulla Erixon
Hoppdomare: Ulla Erixon
Banbyggare: Eva KoppfeldtSvensson
 
PlatsRyttare HästPremieHoppning
 UppfödareHärstamning FelTid
1Maria LindhO Neil   
 Wittvångs HS Hagens Ochief - Tulira Highball0 48,75
1Emmy BerghTequila   
 Vadsboryttarna Okänd - Okänd049,02
3Clara BrusebäckHope 6   
 Wittvångs HS  465,15
3sara anderssonIra Victoria  
 Örebrotraktens RFRosalind´s Guy - pamir Brodde 445,96
3Emma BrobergRavens Ice Storm  
  Pålsboda RFOke Dene Peter S32/119 - Sturtmoor Magic Touch S29/009455,44
3Estrid JonssonTally Ho   
 Djursholms RK Casper - Mischaz x462,16
3Emelie KarlssonCocktail   
 Köpings RK Bistro - Zareef445,65
 
8Madeleine Montgomery Blackie  
  Odensbackens RK 12 68,06
9Maria HonkanenFelicia   
 Kumla Ridklubb okänd1687,68
10Fanny ZetterqvistZelda   
 Örebro FK okänd - okändUte. 
10Nelly Oscarsson Colombine II  
 RK KumlaCarnaby Patrick Hooligan RC79 - Pommac RC 44Ute. 
 
till toppen

Klass 9 - Hoppning bed. A Kategori D Avd. B
5 anmälda, 3 startande, 1 placerade
Överdomare: Helena Lundberg
Tävlingsledare: Ann-Louise Svensson
Speaker: Ulla Erixon
Hoppdomare: Ulla Erixon
Banbyggare: Eva KoppfeldtSvensson
 
PlatsRyttare HästPremieHoppning
 UppfödareHärstamning FelTid
1Emma PegersWild flower   
 Viby R&KS Downland Wild Fowler RW117 - Parant0 52,16
 
2Mathilda KarlssonNimbus Red  
  Dyltabruks RFKokkedals Grounau Baby - Ruska Mister GeoffreyUte. 
2Ludvig AxängKeelord   
 Kumla Ridklubb Kulan Kavat - Myrens WilburUte. 
 
till toppen

Klass 6MHC - Hoppning 0.70-1.00 (Lätt B) bed. Stilhoppning Kategori B + C + D Avd. A
19 anmälda, 19 startande, 5 placerade
 
PlatsRyttare HästPremieHoppning
 UppfödareHärstamning PoängTid
1Emelie KarlbergSavanna   
 Örebro FK Okänd6059,10
2Lisa JonssonTingeling   
 Wittvångs HS Dito5251,72
2Daisy PearsonRhystyd Olivia  
  Wittvångs HSDerwen Revelation - Nebo Daniel 5257,78
4Frida DjurfeldtTanja   
 Blå Bergens RF Modderbeek´s Chico - Bokkesprong Czardos51 59,28
5Mathilda Lundwall Filippa  
  Alkvetterns RSBen Kaspar - Peuguin RNF66 5054,27
 
6Amanda Torstensson Tazmania  
 Kumla RidklubbOkänd49 58,52
7Madelein SontagJempy   
 Valåsens RS Okänd4862,50
8Jesper Nordstedt Filippa-G  
 RK KumlaBen Kaspar ox - Fridolf RNF 4656,24
8Sofia AlfredssonKeelord   
 Billdals RK Kulan Kavat - Myrens Wilbur4662,03
10Mathilda Weiderman Technicolour II  
 Kumla RidklubbOkänd - Okänd 4558,46
11Evelina StrömVictor   
 Kumla Ridklubb Okänd - Okänd4368,39
12Amanda Torstensson Rikka F van de Bosdvin  
 Kumla RidklubbKantjes Fahran - Priory Tiekled Pink4255,92
13Jennifer KrauseRobin Hood  
  Viby R&KSLubbert V - Chester RW 6537  
14Matilda GrellDon   
 Odensbackens RK Davis Cup - Merlin3462,50
15Linda Ohlsson Nygrannagårdens Melitza  
 Valåsens RSFredriksbergs Dali - Valentin Bell 2675,44
16Emelie AldenfalkEvita Giola  
  Kumla RidklubbEldorrado - GildoUte.  
16Johanna LarssonNouba de Juin  
  RK KumlaDun de LandesUte.  
16Wilma Nilsagård Cinderella  
 Wittvångs HSColumbusUte.  
16Karin Winge Likstahöjdens Anemon  
 Örebro FKLikstahöjdens Komet RP118 - Tulira Highball RC 47Ute. 
 
till toppen

Klass KM7 - Hoppning 0.70-1.00 (Lätt B) bed. Två faser A:0/A:0 Kategori C + D Avd. A
6 anmälda, 6 startande, 2 placerade
 
PlatsRyttare HästPremieFas I Fas II
 UppfödareHärstamning FelTidFelTid
1Jessica StåhlMiltown Lad   
 RK KumlaOkänd - Okänd0 53,96019,71
2Felicia Harrysson Miranda IX RNF 2506    
 RK KumlaSäbys Dixi RNF - Kunta Kinte RNF055,92 023,60
 
3Emelie Stenström Petronella   
 RK KumlaCordo - Carito0 62,25Ute. 
4Tina HörlinKällstorps Utah   
 RK KumlaAsso Sarastro - Santi 678,68  
5Jesper Nordstedt Filippa-G   
 RK KumlaBen Kaspar ox - Fridolf RNF Ute.   
5Nelly Oscarsson Colombine II   
 RK KumlaCarnaby Patrick Hooligan RC79 - Pommac RC 44Ute.    
 
till toppen

Equipe - Datasystem för ridsport