Klass 1 - Dressyr Lätt B:1 Kategori B + C
Bana 1
9 anmälda, 9 startande, 3 placerade
Tävlingsledare: Yvonne Krook
Domare C: Susanne Gustavsson
 
PlatsRyttareHästPremieCTotaltProcent
 UppfödareHärstamning 
1Jessica GustafssonHerr Nilsson 18418463,448
 Kils RFokänd - okänd1 
2Elisa HallgrenIgel 17717761,034
 Örebro FKOkänd - Okänd2 
3Alicia PartanenLillemons Challenge 17417460,000
 Wittvångs HSSimberg Hip Hop - Möllegaards Mr Swing King3 
 
4Lovisa JanssonSabina 17317359,655
 Köpings RKCharles - Pågen 2084 
5Hanna AlmMontana Beam 16716757,586
 Wittvångs HS 5 
6Lina HagströmButterfly Candie RW 1263 16516556,897
 Laxå RidklubbCandide RW 72 - Coed Coch Targed RW 686 
7Ina HammarströmKasper Lyon 16216255,862
 Kumla RidklubbFellow - Ashurst Wonder7 
8Amanda ThunbergAqvils Sebastian 16016055,172
 Askersunds RKFredriksbergs Dizney - Ballerino8 
9Alice HugossonRaci Dick Tracy 13913947,931
 Katrinedals RF 9 
 
till toppen

Klass 1 - Dressyr Lätt B:1 Kategori D
Bana 1
15 anmälda, 13 startande, 4 placerade
Tävlingsledare: Yvonne Krook
Domare C: Susanne Gustavsson
 
PlatsRyttareHästPremieCTotaltProcent
 UppfödareHärstamning 
1Emelie AnderssonAmorina 21521574,138
 Arboga RSAziz ox FA 21/83-88 - Wärnanäs Florett RW1 
2Victoria FintlingLucky Love 19419466,897
 Örebro FKTinetto - Ernford Jester2 
3Wilma NilsagårdCinderella 19219266,207
 Wittvångs HSColumbus3 
4Amanda FintlingBailey 18518563,793
 Örebro FKOkänd - Okänd4 
 
5Nathalie BuskKnut 18418463,448
 Karlskoga RKBonnys Bumble Be - Expo ox5 
6Jenny HolmstenBeauty 17817861,379
 Wittvångs HSBossanova - Opal B 706 
7Ida ArvidssonMinigårdens Gus 17517560,345
 Arboga RSPythagoras - Expo ox7 
7Sofia CarlssonSanna 17517560,345
 Wittvångs HSPoetic Justice - Holiday Prince7 
9Pernillla RobertssonBranko 17317359,655
 Frövi-Fellingsbrookänd - okänd9 
10Jonna RunnälvHagens Undor 17217259,310
 Wittvångs HSFredriksminde Hazy Chance RC 7 - Blue Chief RC 1410 
11Mathilda KarlssonNimbus Red 17017058,621
 Dyltabruks RFKokkedals Grounau Baby - Ruska Mister Geoffrey11 
12Dina RenziWestendorf Caid 16416456,552
 Örebro FKCansas - Ernesto12 
13Felicia OlssonLilholdts Sonny 15115152,069
 Sikfors RSRolökke Swallow - Stafford Hat Band13 
 Elinore SjöblomGossip Girl 19819868,276
 RS GrumsVerona´s Gerswin RP 136 - Finney Master RC 41  
 Elinore SjöblomWilliam 18118162,414
 RS GrumsRooar - Dale Haze  
 
till toppen

Klass 2 - Dressyr Lätt C:2 Kategori B + C
Bana 2
8 anmälda, 8 startande, 2 placerade
Tävlingsledare: Yvonne Krook
Domare C: Agneta Nylander
 
PlatsRyttareHästPremieCTotaltProcent
 UppfödareHärstamning 
1Lovisa JanssonSabina 18318365,357
 Köpings RKCharles - Pågen 2081 
2Amanda EkströmTequila After Dark 16916960,357
 Dyltabruks RFokänd - okänd2 
 
3Hanna AlmMontana Beam 16816860,000
 Wittvångs HS 3 
4Lina HagströmButterfly Candie RW 1263 16716759,643
 Laxå RidklubbCandide RW 72 - Coed Coch Targed RW 684 
5Ella HammarströmPeter Pahn III 15815856,429
 Kumla RidklubbNickel - Odinsal Eskapad5 
6Amanda ThunbergAqvils Sebastian 15715756,071
 Askersunds RKFredriksbergs Dizney - Ballerino6 
7Isabella NorlingMolstabergs Sun Up 11311340,357
 Lindetraktens HSFSpringbourne Pioneer RWM 49 - Scrafton Night Owl RWM 437 
8Linnea NorlingZixten 00 
 Lindetraktens HSFGuval 365  
 
till toppen

Klass 2 - Dressyr Lätt C:2 Kategori D
Bana 2
13 anmälda, 12 startande, 3 placerade
Tävlingsledare: Yvonne Krook
Domare C: Agneta Nylander
 
PlatsRyttareHästPremieCTotaltProcent
 UppfödareHärstamning 
1Wilma NilsagårdCinderella 19619670,000
 Wittvångs HSColumbus1 
2Amanda FintlingBailey 19519569,643
 Örebro FKOkänd - Okänd2 
3Mathilda KarlssonNimbus Red 19019067,857
 Dyltabruks RFKokkedals Grounau Baby - Ruska Mister Geoffrey3 
3Victoria FintlingLucky Love 19019067,857
 Örebro FKTinetto - Ernford Jester3 
 
5Emelie AnderssonAmorina 18318365,357
 Arboga RSAziz ox FA 21/83-88 - Wärnanäs Florett RW5 
6Jenny HolmstenBeauty 18018064,286
 Wittvångs HSBossanova - Opal B 706 
6Amanda WåhlinCasanova 18018064,286
 Kumla Ridklubb 6 
8Sandra SvanlundCon Lemon 16616659,286
 Dyltabruks RFOkänd8 
9Pernillla RobertssonBranko 16416458,571
 Frövi-Fellingsbrookänd - okänd9 
10Felicia OlssonLilholdts Sonny 15915956,786
 Sikfors RSRolökke Swallow - Stafford Hat Band10 
10Jonna RunnälvHagens Undor 15915956,786
 Wittvångs HSFredriksminde Hazy Chance RC 7 - Blue Chief RC 1410 
12Dina RenziWestendorf Caid 15515555,357
 Örebro FKCansas - Ernesto12 
 Emma-Petronella PegersWild flower 15415455,000
 Viby R&KSDownland Wild Fowler RW117 - Ciceron  
 
till toppen

Equipe - Datasystem för ridsport