Resultat lokal och regional ponnyhoppning
Örebro FK 2010-06-19 - 2010-06-20
EQUIPE datasystem: Senaste resultatlista 2010-06-21 kl. 18:05
Klass 1 - Hoppning 1.00-1.20 (Msv B) bed. Två faser A:0/A:0 Kategori B + C Avd. A
Klass 1 - Hoppning 1.00-1.20 (Msv B) bed. Två faser A:0/A:0 Kategori D Avd. A
Klass 2 - Hoppning 0.80-1.10 (Lätt A) bed. A:0 Kategori B Avd. A
Klass 2 - Hoppning 0.80-1.10 (Lätt A) bed. A:0 Kategori C Avd. A
Klass 2 - Hoppning 0.80-1.10 (Lätt A) bed. A:0 Kategori D Avd. A
Klass 3 - Hoppning 0.70-1.00 (Lätt B) bed. Två faser A:0/A:0 Kategori B + C Avd. A
Klass 3 - Hoppning 0.70-1.00 (Lätt B) bed. Två faser A:0/A:0 Kategori D Avd. A
Klass 3 - Hoppning 0.70-1.00 (Lätt B) bed. Två faser A:0/A:0 Kategori D Avd. B
Klass 4 - Hoppning 0.70-1.00 (Lätt B) bed. Två faser A:0/A:0 Kategori B Avd. A
Klass 4 - Hoppning 0.70-1.00 (Lätt B) bed. Två faser A:0/A:0 Kategori C Avd. A
Klass 4 - Hoppning 0.70-1.00 (Lätt B) bed. Två faser A:0/A:0 Kategori C Avd. B
Klass 4 - Hoppning 0.70-1.00 (Lätt B) bed. Två faser A:0/A:0 Kategori D Avd. A
Klass 4 - Hoppning 0.70-1.00 (Lätt B) bed. Två faser A:0/A:0 Kategori D Avd. B
Klass 5 - Hoppning 0.60-0.90 (Lätt C) bed. Två faser A:0/A:0 Kategori B Avd. A
Klass 5 - Hoppning 0.60-0.90 (Lätt C) bed. Två faser A:0/A:0 Kategori C Avd. A
Klass 5 - Hoppning 0.60-0.90 (Lätt C) bed. Två faser A:0/A:0 Kategori C Avd. B
Klass 5 - Hoppning 0.60-0.90 (Lätt C) bed. Två faser A:0/A:0 Kategori D Avd. A
Klass 5 - Hoppning 0.60-0.90 (Lätt C) bed. Två faser A:0/A:0 Kategori D Avd. B
Klass 6 - Hoppning 0.50-0.80 (Lätt D) bed. Clear Round Kategori B + C
Klass 6 - Hoppning 0.50-0.80 (Lätt D) bed. Clear Round Kategori D
 

Klass 1 - Hoppning 1.00-1.20 (Msv B) bed. Två faser A:0/A:0 Kategori B + C Avd. A
14 anmälda, 11 startande, 3 placerade
Överdomare: Carolina Kindgren
Tävlingsledare: Erika Ekestubbe
Hoppdomare: Anita Ivarsson
Banbyggare: Anders Karmbo
 
Plats Ryttare Häst Premie Fas I Fas II
  Uppfödare Härstamning Fel Tid Fel Tid
1 Tove Nyström Kungen av Nyckelby      
  Nyckelryttarna LL Mölleg. Marco Polo - Källstorps Curry 0 41,65 0 28,00
2 Sofie Ekestubbe Cous Cous      
  Hamre Ridklubb Okänd 0 38,25 0 30,34
3 Lovisa Persson Bizas Butterfly      
  Strömsholms RSF Dale Haze RC - Blue Chief RC 0 38,50 4 32,84
 
4 Elin Nyrén Fast Forward      
  Christinehamns RK Okänd 8 58,13    
5 Adeline Falk Grace      
  Wittvångs HS Okänd 14 50,75    
6 KarlJohan Sundin Binnas Korall      
  Flensbygdens RF Sunshine Boy - Pommac 16 45,66    
7 Linda Nilsson Orlando      
  Grevagårdens RF Okänd - Okänd 17 49,62    
8 Alexandra Snobl Golden Nova      
  Wittvångs HS Okänd Ute.      
8 Elin Westin Mr Goofy      
  Kumla Ridklubb Okänd - Okänd Ute.      
8 Jessica Tillenius Baileys      
  Vingåkers RF Okänd Ute.      
8 Sandra Bäcklund Akeley      
  Wittvångs HS Principal Boy - Woldbergs Bart Ute.      
 
till toppen

Klass 1 - Hoppning 1.00-1.20 (Msv B) bed. Två faser A:0/A:0 Kategori D Avd. A
13 anmälda, 12 startande, 3 placerade
Överdomare: Carolina Kindgren
Tävlingsledare: Erika Ekestubbe
Hoppdomare: Anita Ivarsson
Banbyggare: Anders Karmbo
 
Plats Ryttare Häst Premie Fas I Fas II
  Uppfödare Härstamning Fel Tid Fel Tid
1 Patricia Normark Quina      
  Kumla Ridklubb Landetto - Obrecht 0 39,61 0 31,69
2 Jennie Purvins Holmtebo Our Winnie      
  Skogslottens RF Hagens Zephyr RC - Fredriksminde Hazy Chance RC 0 44,30 0 37,84
3 Filip Ågren Drumcong Finn      
  Karlstads RK Seafield Fionn - Bally Donagh Cassanova 0 41,21 5 40,55
 
4 Klara Svensson Cocunut      
  Grevagårdens RF Okänd - Okänd 0 41,71 8 55,68
5 Emelie Överlien Macho      
  Mjölby Ridklubb Okänd 0 42,90 Ute.  
6 Jessica Ståhl Miltown Lad      
  RK Kumla Okänd - Okänd 4 36,34    
7 Sofia Andersson Quidam du valdes Roche      
  Wittvångs HS Okänd 4 37,25    
8 Karin Andrén Kilkenny      
  Grevagårdens RF Okänd - Okänd 4 38,10    
9 Elin Westin Flying Boy      
  Kumla Ridklubb Okänd 4 45,60    
10 Märtha Wallberg Källstorps Ulex      
  Töreboda HK Asso Sarastro - Danilio 8 41,23    
11 Izabella Bosäter Fit For Fight      
  Kumla Ridklubb Murvey Mario - Gorteen Boy 12 39,79    
12 Linda Nilsson Kizmo      
  Grevagårdens RF Okänd - Kantjes Ronaldo Ute.      
 
till toppen

Klass 2 - Hoppning 0.80-1.10 (Lätt A) bed. A:0 Kategori B Avd. A
5 anmälda, 5 startande, 2 placerade
Överdomare: Carolina Kindgren
Tävlingsledare: Erika Ekestubbe
Hoppdomare: Anita Ivarsson
Banbyggare: Anders Karmbo
 
Plats Ryttare Häst Premie Hoppning
  Uppfödare Härstamning Fel Tid
1 Ebba Lindgren Rupid    
  Vingåkers RF Jupiter - Okej 4 64,73
2 Alexandra Snobl Golden Nova    
  Wittvångs HS Okänd 8 57,52
 
3 Charlotte Wadsten Cazzandra    
  Hamre Ridklubb Okänd - Okänd 8 82,44
4 Madelein Sontag Jempy    
  Valåsens RS Okänd Ute.  
4 Amanda Torstensson Tazmania    
  Kumla Ridklubb Okänd Ute.  
 
till toppen

Klass 2 - Hoppning 0.80-1.10 (Lätt A) bed. A:0 Kategori C Avd. A
28 anmälda, 22 startande, 6 placerade
Överdomare: Carolina Kindgren
Tävlingsledare: Erika Ekestubbe
Hoppdomare: Anita Ivarsson
Banbyggare: Anders Karmbo
 
Plats Ryttare Häst Premie Hoppning
  Uppfödare Härstamning Fel Tid
1 Sofie Ekestubbe Cous Cous    
  Hamre Ridklubb Okänd 0 60,68
2 Elin Westin Mr Goofy    
  Kumla Ridklubb Okänd - Okänd 0 60,98
3 Lovisa Persson Bizas Butterfly    
  Strömsholms RSF Dale Haze RC - Blue Chief RC 0 61,98
4 Adeline Falk Grace    
  Wittvångs HS Okänd 0 63,97
5 Jenny Sandberg Catmint Meadow    
  Christinehamns RK Rolökke Swallow - Merrie Master 0 64,04
6 Elin Nyrén Fast Forward    
  Christinehamns RK Okänd 4 57,22
 
7 Sandra Bäcklund Akeley    
  Wittvångs HS Principal Boy - Woldbergs Bart 4 62,77
8 Ida Eriksson Fino    
  Tibrobygdens RK Maraschino - Dennie 4 63,41
9 Jenny Nyberg Maurits van de Beekhoeve    
  Örebro FK Melvin - Blue Boy´s Nieuwmoed 4 66,27
10 Felicia Lindquist Rubic Cube    
  Hallsta RK Okänd - Okänd 4 70,21
11 KarlJohan Sundin Binnas Korall    
  Flensbygdens RF Sunshine Boy - Pommac 4 78,18
12 Maria Gustafson Black Magician    
  Christinehamns RK Black Magic Diamant - Leonardo 4 81,06
13 Patricia Normark Rikka F van de Bosdvin    
  Kumla Ridklubb Kantjes Fahran - Priory Tiekled Pink 6 87,79
14 Matilda Linder CAF Lucky Boy    
  Flensbygdens RF Okänd 7 92,24
15 Tove Nyström Kungen av Nyckelby    
  Nyckelryttarna LL Mölleg. Marco Polo - Källstorps Curry 8 58,43
16 Linda Nilsson Orlando    
  Grevagårdens RF Okänd - Okänd 8 60,44
17 Ronja Karlsson Queen    
  Pålsboda RF Okänd - Okänd 10 89,82
18 Lisa Jonsson Tingeling    
  Wittvångs HS Dito Ute.  
18 Johanna Sundberg Hembys Olympia    
  Grevagårdens RF Vernons Peeping Tom - Skogs Max Ute.  
18 Matilda Gren Shakira    
  Hamre Ridklubb Okänd Ute.  
18 Jessica Tillenius Baileys    
  Vingåkers RF Okänd Ute.  
18 Johanna Sundberg Munsboro Razor    
  Grevagårdens RF Okänd Ute.  
 
till toppen

Klass 2 - Hoppning 0.80-1.10 (Lätt A) bed. A:0 Kategori D Avd. A
32 anmälda, 30 startande, 8 placerade
Överdomare: Carolina Kindgren
Tävlingsledare: Erika Ekestubbe
Hoppdomare: Anita Ivarsson
Banbyggare: Anders Karmbo
 
Plats Ryttare Häst Premie Hoppning
  Uppfödare Härstamning Fel Tid
1 Filip Ågren Drumcong Finn    
  Karlstads RK Seafield Fionn - Bally Donagh Cassanova 0 58,57
2 Karin Andrén Kilkenny    
  Grevagårdens RF Okänd - Okänd 0 59,92
3 Elin Westin Flying Boy    
  Kumla Ridklubb Okänd 0 64,46
4 Filip Ågren Grey Little Clover    
  Karlstads RK Moores Clover 0 65,39
5 Klara Svensson Cocunut    
  Grevagårdens RF Okänd - Okänd 0 66,04
6 Daniela Lindersson Shalyan    
  Vingåkers RF Krimh ox - Kooihuster Folkert 4 59,98
7 Patricia Normark Quina    
  Kumla Ridklubb Landetto - Obrecht 4 66,00
8 Daisy Pearson Rhystyd Olivia    
  Wittvångs HS Derwen Revelation - Nebo Daniel 4 66,11
 
9 Emelie Överlien Macho    
  Mjölby Ridklubb Okänd 4 75,19
10 Emma Eriksson Amaretto    
  Jump Club RSF Axi RW 70 - Orchis Cham 7 91,26
11 Amelia Simpson King Quixote    
  Dyltabruks RF Okänd 8 62,11
12 Klara Svensson Munsboro Silver Lining    
  Grevagårdens RF Okänd - Okänd 8 62,45
13 Sara Sjöö Jackpot    
  Wittvångs HS Grythöjdens Eldorado RNF - Gandhi RNF 8 64,40
14 Jennie Purvins Holmtebo Our Winnie    
  Skogslottens RF Hagens Zephyr RC - Fredriksminde Hazy Chance RC 8 68,26
15 Ida Pegers Thor RNF 152    
  Wittvångs HS Vernons Peeping Tom - Smedhults Cavat 8 70,31
16 Angelica Wallace Elton    
  Mjölby Ridklubb Carnaby Patrick Hooligan - Möllans Crazy 8 78,15
17 Izabella Bosäter Fit For Fight    
  Kumla Ridklubb Murvey Mario - Gorteen Boy 12 67,00
18 Märtha Wallberg Källstorps Ulex    
  Töreboda HK Asso Sarastro - Danilio 16 74,80
19 Filippa Nilsagård black woodland bob    
  Wittvångs HS   Ute.  
19 Ronja Brewitz Gandalf    
  Tibrobygdens RK Okänd Ute.  
19 Helena Wiklund Mixan    
  Nyckelryttarna Okänd - Okänd Ute.  
19 Linda Nilsson Kizmo    
  Grevagårdens RF Okänd - Kantjes Ronaldo Ute.  
19 Felicia Holmertz Esse Bellmin    
  Mantorpsryttarna Silverlea Buckskin RNF - Prinsen RNF Ute.  
19 Emelie Karlberg Savanna    
  Örebro FK Okänd Ute.  
19 Sofia Andersson Quidam du valdes Roche    
  Wittvångs HS Okänd Ute.  
19 Rebecca Andersson Black Beauty    
  Vingåkers RF Okänd Ute.  
19 Jessica Tillenius Tempranillo    
  Vingåkers RF Diesel ox - Bistro ox Ute.  
19 Evelina Ström Pierrot Hollands    
  Flensbygdens RF Okänd Ute.  
19 Annie Pettersson Stegstedsgårds Talent    
  Nykyrka RK Malibu II - Exmoor Staldens Pascal Utg.  
19 Mathilda Weiderman Technicolour II    
  Kumla Ridklubb Okänd - Okänd Ute.  
 
till toppen

Klass 3 - Hoppning 0.70-1.00 (Lätt B) bed. Två faser A:0/A:0 Kategori B + C Avd. A
Kval till Mountain Horse Pony Cup
26 anmälda, 23 startande, 6 placerade
Överdomare: Carolina Kindgren
Tävlingsledare: Erika Ekestubbe
Hoppdomare: Anita Ivarsson
Banbyggare: Anders Karmbo
 
Plats Ryttare Häst Premie Fas I Fas II
  Uppfödare Härstamning Fel Tid Fel Tid
1 Ida Eriksson Fino      
  Tibrobygdens RK Maraschino - Dennie 0 34,73 0 22,95
2 Johanna Sundberg Munsboro Razor      
  Grevagårdens RF Okänd 0 39,75 0 24,38
3 Johanna Sundberg Hembys Olympia      
  Grevagårdens RF Vernons Peeping Tom - Skogs Max 0 40,86 0 24,55
4 Felicia Lindquist Rubic Cube      
  Hallsta RK Okänd - Okänd 0 36,68 0 25,20
5 Lisa Jonsson Tingeling      
  Wittvångs HS Dito 0 36,13 0 25,24
6 Jenny Nyberg Maurits van de Beekhoeve      
  Örebro FK Melvin - Blue Boy´s Nieuwmoed 0 40,20 0 26,91
 
7 Matilda Linder CAF Lucky Boy      
  Flensbygdens RF Okänd 0 40,87 0 27,06
8 Patricia Normark Rikka F van de Bosdvin      
  Kumla Ridklubb Kantjes Fahran - Priory Tiekled Pink 0 38,49 0 27,16
9 Ronja Karlsson Queen      
  Pålsboda RF Okänd - Okänd 0 38,03 0 27,58
10 Charlotte Wadsten Cazzandra      
  Hamre Ridklubb Okänd - Okänd 0 36,62 0 27,59
11 Madelein Sontag Jempy      
  Valåsens RS Okänd 0 36,25 0 29,75
12 Matilda Gren Shakira      
  Hamre Ridklubb Okänd 0 33,60 4 31,25
13 Ebba Lindgren Rupid      
  Vingåkers RF Jupiter - Okej 0 36,49 4 36,26
14 Beatrice Johansson Coco Chanel (RC Den 747)      
  Wittvångs HS Teglestrup Duke - Öxenholm Godot 0 32,05 7 47,92
15 Maria Gustafson Black Magician      
  Christinehamns RK Black Magic Diamant - Leonardo 0 33,92 7 49,79
16 Josefin Andersson Winnie      
  Vingåkers RF Holens Ingolf - Imperial Yankee 4 37,24    
17 Jenny Sandberg Catmint Meadow      
  Christinehamns RK Rolökke Swallow - Merrie Master 4 38,51    
18 Evelina Ström Victor      
  Kumla Ridklubb Okänd - Okänd 4 41,39    
19 Amanda Torstensson Tazmania      
  Kumla Ridklubb Okänd 4 42,32    
20 Emelie Aldenfalk Evita Giola      
  Kumla Ridklubb Eldorrado - Gildo Ute.      
20 Ida Eriksson Wicked Witch      
  Tibrobygdens RK Okänd - Okänd Ute.      
20 Emma Medborg Freja      
  Nykyrka RK Dart Light Ute.      
20 Josefin Siljander Tequilla      
  Strömsholms RSF Okänd Ute.      
 
till toppen

Klass 3 - Hoppning 0.70-1.00 (Lätt B) bed. Två faser A:0/A:0 Kategori D Avd. A
Kval till Mountain Horse Pony Cup
21 anmälda, 18 startande, 5 placerade
Överdomare: Carolina Kindgren
Tävlingsledare: Erika Ekestubbe
Hoppdomare: Anita Ivarsson
Banbyggare: Anders Karmbo
 
Plats Ryttare Häst Premie Fas I Fas II
  Uppfödare Härstamning Fel Tid Fel Tid
1 Filip Ågren Grey Little Clover      
  Karlstads RK Moores Clover 0 39,56 0 20,55
2 Mathilda Weiderman Technicolour II      
  Kumla Ridklubb Okänd - Okänd 0 41,43 0 25,82
3 Daisy Pearson Rhystyd Olivia      
  Wittvångs HS Derwen Revelation - Nebo Daniel 0 37,42 0 27,20
4 Ida Pegers Thor RNF 152      
  Wittvångs HS Vernons Peeping Tom - Smedhults Cavat 0 36,77 0 30,56
5 Emelie Karlberg Savanna      
  Örebro FK Okänd 0 38,15 4 25,36
 
6 Emma Eriksson Amaretto      
  Jump Club RSF Axi RW 70 - Orchis Cham 0 39,23 4 30,92
7 Evelina Ström Pierrot Hollands      
  Flensbygdens RF Okänd 0 37,23 4 34,60
8 Felicia Holmertz Esse Bellmin      
  Mantorpsryttarna Silverlea Buckskin RNF - Prinsen RNF 0 35,24 4 37,51
9 Daniela Lindersson Shalyan      
  Vingåkers RF Krimh ox - Kooihuster Folkert 4 34,46    
10 Klara Svensson Munsboro Silver Lining      
  Grevagårdens RF Okänd - Okänd 4 36,97    
11 Sara Sjöö Jackpot      
  Wittvångs HS Grythöjdens Eldorado RNF - Gandhi RNF 4 38,93    
12 Filippa Nilsagård Blackwoodland Bob      
  Wittvångs HS Newgrange Bobby Sparrow - Bargello 4 42,89    
13 Annie Pettersson Stegstedsgårds Talent      
  Nykyrka RK Malibu II - Exmoor Staldens Pascal 4 46,91    
14 Ronja Brewitz Gandalf      
  Tibrobygdens RK Okänd 5 50,13    
15 Helena Wiklund Mixan      
  Nyckelryttarna Okänd - Okänd 8 38,95    
16 Sofie Vitalis Grotne´s Shamrock      
  Sunne RF Okänd 12 59,19    
17 Isabella Lusth Black Jack II      
  Wittvångs HS Okänd Ute.      
17 Rebecca Andersson Black Beauty      
  Vingåkers RF Okänd Ute.      
 
till toppen

Klass 3 - Hoppning bed. A Kategori D Avd. B
Kval till Mountain Horse Pony Cup
2 anmälda, 1 startande
Överdomare: Carolina Kindgren
Tävlingsledare: Erika Ekestubbe
Hoppdomare: Anita Ivarsson
Banbyggare: Anders Karmbo
 
Plats Ryttare Häst Premie Hoppning
  Uppfödare Härstamning Fel Tid
 
1 Karin Winge Likstahöjdens Anemon    
  Örebro FK Likstahöjdens Komet RP118 - Tulira Highball RC 47 0 47,19
 
till toppen


Klass 4 - Hoppning 0.70-1.00 (Lätt B) bed. Två faser A:0/A:0 Kategori B Avd. A
4 anmälda, 4 startande, 1 placerade
 
Plats Ryttare Häst Premie Fas I Fas II
  Uppfödare Härstamning Fel Tid Fel Tid
1 Emma Nilsson Yoghurt      
  Örebro FK   0 48,60 0 23,70
 
2 Elin Andersson Mowgli      
  Eskilstunaorten   0 59,80 Ute.  
3 Karin Molin-Eriksson Lingo      
  Örebro FK Ekbäckens Sigurd RWM 50 - Laeryds Domenic RWM 24 18 80,30    
4 Jennifer Damberg Darmona      
  Nyckelryttarna Dartlight - Burma Wilton Ute.      
 
till toppen


Klass 4 - Hoppning 0.70-1.00 (Lätt B) bed. Två faser A:0/A:0 Kategori C Avd. A
10 anmälda, 10 startande, 3 placerade
Överdomare: Carolina Kindgren
Tävlingsledare: Erika Ekestubbe
Hoppdomare: Anita Ivarsson
Banbyggare: Anders Karmbo
 
Plats Ryttare Häst Premie Fas I Fas II
  Uppfödare Härstamning Fel Tid Fel Tid
1 Sofia Andersson Bonera Rosso      
  Wittvångs HS Linksbury Royalist RW - Lord Arimis RW 0 43,80 0 24,30
2 Emelie Jansson Hannibal      
  Pålsboda RF Tölve - Parant 0 49,40 0 32,30
3 Josefine Damberg Bessie´s Barbie      
  Nyckelryttarna Dart Light - Merrie Master 0 44,80 5 39,50
 
4 Frida Djurfeldt Tanja      
  Blå Bergens RF Modderbeek´s Chico - Bokkesprong Czardos 0 44,90 7 50,80
5 Emma Nilsson Lisette      
  Örebro FK   0 44,90 18 61,90
6 Felicia Harrysson Miranda IX RNF 2506      
  RK Kumla Säbys Dixi RNF - Kunta Kinte RNF 0 43,70 18 63,00
7 Evelina Ström Victor      
  Kumla Ridklubb Okänd - Okänd 4 46,90    
8 Natali Pettersson One Point      
  GlanshammarsR Okänd 5 61,40    
9 Jenny Nyberg Maurits van de Beekhoeve      
  Örebro FK Melvin - Blue Boy´s Nieuwmoed 12 48,70    
10 Emma Rydholm Gevas Chester      
  Nyby-Torshälla RK Calvin Klein Ute.      
 
till toppen

Klass 4 - Hoppning bed. A Kategori C Avd. B
2 anmälda, 2 startande
Överdomare: Carolina Kindgren
Tävlingsledare: Erika Ekestubbe
Hoppdomare: Anita Ivarsson
Banbyggare: Anders Karmbo
 
Plats Ryttare Häst Premie Hoppning
  Uppfödare Härstamning Fel Tid
 
1 Ewa Hellström Ballys Grey Boy    
  Mölndals RK   0 52,00
2 Erika Pettersson Kilkee Boy    
  Askersunds RK okänd - okänd 14 69,60
 
till toppen

Klass 4 - Hoppning 0.70-1.00 (Lätt B) bed. Två faser A:0/A:0 Kategori D Avd. A
11 anmälda, 11 startande, 3 placerade
Överdomare: Carolina Kindgren
Tävlingsledare: Erika Ekestubbe
Hoppdomare: Anita Ivarsson
Banbyggare: Anders Karmbo
 
Plats Ryttare Häst Premie Fas I Fas II
  Uppfödare Härstamning Fel Tid Fel Tid
1 Emelie Överlien Blaengwen Dafydd      
  Mjölby Ridklubb Bleengwen Brenin - Chippyn Red Flyer 0 43,70 0 23,50
2 Wilma Nilsagård Blackwoodland Bob      
  Wittvångs HS Newgrange Bobby Sparrow - Bargello 0 43,80 4 24,90
3 Sara Carlsson Andora      
  Köpings RK   4 45,50    
 
4 Emelie Karlberg Savanna      
  Örebro FK Okänd 4 47,50    
5 Jesper Nordstedt Filippa-G      
  RK Kumla Ben Kaspar ox - Fridolf RNF 12 47,10    
6 Lisa Nydén Misty´sGirl      
  Dyltabruks RF Dale Mist - Värnbergs Neptunus 12 54,80    
7 Karin Andrén Kemira van´t Merelhof      
  Grevagårdens RF Harun - Czikos Ute.      
7 Lisa Andersson Felicia      
  Nyby-Torshälla RK Trofe - Columbus xx Ute.      
7 Sandra Nilsson Son Of River      
  Skästa RC Prince River xx - Zoy Gun Ute.      
7 Erika Pettersson Burmas Monte Carlo      
  Askersunds RK Dart Light - Skogs Max Ute.      
7 Amanda Vinkel Sheron      
  Linde Ridskola okänd Ute.      
 
till toppen

Klass 4 - Hoppning bed. A Kategori D Avd. B
1 anmälda, 1 startande
Överdomare: Carolina Kindgren
Tävlingsledare: Erika Ekestubbe
Hoppdomare: Anita Ivarsson
Banbyggare: Anders Karmbo
 
Plats Ryttare Häst Premie Hoppning
  Uppfödare Härstamning Fel Tid
 
1 Karin Winge Likstahöjdens Anemon    
  Örebro FK Likstahöjdens Komet RP118 - Tulira Highball RC 47 13 80,20
 
till toppen

Klass 5 - Hoppning 0.60-0.90 (Lätt C) bed. Två faser A:0/A:0 Kategori B Avd. A
9 anmälda, 8 startande, 2 placerade
Överdomare: Carolina Kindgren
Tävlingsledare: Erika Ekestubbe
Hoppdomare: Anita Ivarsson
Banbyggare: Anders Karmbo
 
Plats Ryttare Häst Premie Fas I Fas II
  Uppfödare Härstamning Fel Tid Fel Tid
1 Elin Andersson Mowgli      
  Eskilstunaorten   0 56,39 4 38,50
2 Emma Nilsson Yoghurt      
  Örebro FK   0 46,80 31,4  
 
3 Karin Molin-Eriksson Lingo      
  Örebro FK Ekbäckens Sigurd RWM 50 - Laeryds Domenic RWM 24 4 47,20    
4 Julia Pålsson 747 Lupin      
  Örebrotraktens RF   7 61,60    
5 Wilma Tholg Trollskogens Sonette      
  Mullhyttans RK Springs Nougat RD2 - Shilstone Rocks Fury 5592 NPS 14 74,77    
6 Jennifer Damberg Darmona      
  Nyckelryttarna Dartlight - Burma Wilton Ute.      
6 Caisa Fritz Kapten Jal      
  Örebro FK Kapten G 397 - Guval 365 Ute.      
6 Amanda Torstensson Molstabergs Ascot      
  Kumla Ridklubb Molstabergs Sandstorm - Twyford Gurkha Ute.      
 
till toppen

Klass 5 - Hoppning 0.60-0.90 (Lätt C) bed. Två faser A:0/A:0 Kategori C Avd. A
17 anmälda, 16 startande, 4 placerade
Överdomare: Carolina Kindgren
Tävlingsledare: Erika Ekestubbe
Hoppdomare: Anita Ivarsson
Banbyggare: Anders Karmbo
 
Plats Ryttare Häst Premie Fas I Fas II
  Uppfödare Härstamning Fel Tid Fel Tid
1 Emma Nilsson Lisette      
  Örebro FK   0 49,40 0 29,80
2 Josefine Damberg Bessie´s Barbie      
  Nyckelryttarna Dart Light - Merrie Master 0 4,10 0 30,50
3 Frida Djurfeldt Tanja      
  Blå Bergens RF Modderbeek´s Chico - Bokkesprong Czardos 0 48,00 0 32,70
4 Beatrice Johansson Coco Chanel (RC Den 747)      
  Wittvångs HS Teglestrup Duke - Öxenholm Godot 0 41,53 0 33,40
 
5 Natali Pettersson One Point      
  GlanshammarsR Okänd 0 49,10 0 33,50
6 Cornelia Eliasson Mr Rizzo      
  Örebro FK okänd - okänd 0 51,78 0 35,90
7 Karin Johansson Delia      
  Örebrotraktens RF Dart Light RNF 113 - Baldor RNF 35 0 51,56 0 38,10
8 Rebecka Mellquist Nytorps Tilde      
  Örebrotraktens RF Allman 204 - Rimbo 178 0 53,87 4 39,90
9 Emelie Jansson Hannibal      
  Pålsboda RF Tölve - Parant 0 50,50 Ute.  
10 Helene Wallgren Mike      
  Köpings RK okänd - okänd 4 42,90    
11 Sofia Andersson Bonera Rosso      
  Wittvångs HS Linksbury Royalist RW - Lord Arimis RW 16 71,40    
12 Ella Hammarström Peter Pahn III      
  Kumla Ridklubb Nickel - Odinsal Eskapad Ute.      
12 Emma Rydholm Gevas Chester      
  Nyby-Torshälla RK Calvin Klein Ute.      
12 Emmy Eriksson Super      
  Ramsbergs RK Okänd Ute.      
12 Filippa Alin Mely´s Rita      
  GlanshammarsR Hoppenhof´s Jumbo - Priory Prickle Ute.      
12 Cornelia Lindkvist Pilens Flash      
  Mullhyttans RK Meonbury Mr McGreggor - Dart Light Ute.      
 
till toppen

Klass 5 - Hoppning bed. A Kategori C Avd. B
4 anmälda, 4 startande, 1 placerade
Överdomare: Carolina Kindgren
Tävlingsledare: Erika Ekestubbe
Hoppdomare: Anita Ivarsson
Banbyggare: Anders Karmbo
 
Plats Ryttare Häst Premie Hoppning
  Uppfödare Härstamning Fel Tid
1 Alexandra Snobl Miclas Agatha Christie    
  Wittvångs HS Miclas Activ RNF 100 - Silverlea Red Rambler II NFM 2 0 47,00
1 Ewa Hellström Ballys Grey Boy    
  Mölndals RK   0 50,40
1 Erika Pettersson Kilkee Boy    
  Askersunds RK okänd - okänd 0 47,80
 
4 Emma Wigh Splasch    
  Örebro FK   9 73,20
 
till toppen

Klass 5 - Hoppning 0.60-0.90 (Lätt C) bed. Två faser A:0/A:0 Kategori D Avd. A
17 anmälda, 16 startande, 4 placerade
Överdomare: Carolina Kindgren
Tävlingsledare: Erika Ekestubbe
Hoppdomare: Anita Ivarsson
Banbyggare: Anders Karmbo
 
Plats Ryttare Häst Premie Fas I Fas II
  Uppfödare Härstamning Fel Tid Fel Tid
1 Wilma Nilsagård Blackwoodland Bob      
  Wittvångs HS Newgrange Bobby Sparrow - Bargello 0 46,60 0 27,30
2 Sofia Carlsson Sanna      
  Wittvångs HS Poetic Justice - Holiday Prince 0 46,91 0 28,90
3 Victoria Fintling Lucky Love      
  Örebro FK Tinetto - Ernford Jester 0 47,80 0 34,40
4 Victoria Fintling Bailey      
  Örebro FK Okänd - Okänd 0 50,10 0 40,40
 
5 Jesper Nordstedt Filippa-G      
  RK Kumla Ben Kaspar ox - Fridolf RNF 0 49,30 4 27,30
6 Sara Carlsson Andora      
  Köpings RK   0 47,80 4 35,20
7 Lisa Nydén Misty´sGirl      
  Dyltabruks RF Dale Mist - Värnbergs Neptunus 4 47,20    
8 Erika Pettersson Burmas Monte Carlo      
  Askersunds RK Dart Light - Skogs Max 4 47,30    
9 Lisa Andersson Felicia      
  Nyby-Torshälla RK Trofe - Columbus xx 4 49,40    
10 Mimmi Palmström Pokemon      
  Örebro FK Okänd 9 57,60    
11 Karin Andrén Kemira van´t Merelhof      
  Grevagårdens RF Harun - Czikos 14 63,80    
12 Therese Lindberg David      
  Köpings RK okänd - okänd Ute.      
12 Fanny Zetterqvist Zelda      
  Örebro FK okänd - okänd Ute.      
12 Sandra Nilsson Son Of River      
  Skästa RC Prince River xx - Zoy Gun Ute.      
12 Amanda Vinkel Sheron      
  Linde Ridskola okänd Ute.      
12 Lovisa Eriksson Popcorn Flight      
  Wittvångs HS Okänd Ute.      
 
till toppen

Klass 5 - Hoppning bed. A Kategori D Avd. B
3 anmälda, 3 startande, 1 placerade
Överdomare: Carolina Kindgren
Tävlingsledare: Erika Ekestubbe
Hoppdomare: Anita Ivarsson
Banbyggare: Anders Karmbo
 
Plats Ryttare Häst Premie Hoppning
  Uppfödare Härstamning Fel Tid
1 Julia Andersson Säbys Kalle    
  Holmstorps RF   20 71,90
 
2 Emelie Gustafsson Sweet Princess    
  GlanshammarsR   Ute.  
2 Lisa Nydén Windy´s Girl    
  Dyltabruks RF Öxenholm Marble Jr - Dale Mist Ute.  
 
till toppen

Klass 6 - Hoppning 0.50-0.80 (Lätt D) bed. Clear Round Kategori B + C
17 anmälda, 15 startande, 7 placerade
Överdomare: Carolina Kindgren
Tävlingsledare: Erika Ekestubbe
Hoppdomare: Anita Ivarsson
Banbyggare: Anders Karmbo
 
Plats Ryttare Häst Premie Hoppning
  Uppfödare Härstamning Fel Tid
1 Wilma Tholg Trollskogens Sonette    
  Mullhyttans RK Springs Nougat RD2 - Shilstone Rocks Fury 5592 NPS 0 50,20
1 Amanda Torstensson Molstabergs Ascot    
  Kumla Ridklubb Molstabergs Sandstorm - Twyford Gurkha 0 50,35
1 Caisa Fritz Kapten Jal    
  Örebro FK Kapten G 397 - Guval 365 0 53,20
1 Emma Wigh Splasch    
  Örebro FK   0 57,30
1 Karin Johansson Delia    
  Örebrotraktens RF Dart Light RNF 113 - Baldor RNF 35 0 49,50
1 Alexandra Snobl Miclas Agatha Christie    
  Wittvångs HS Miclas Activ RNF 100 - Silverlea Red Rambler II NFM 2 0 49,40
1 Emmy Eriksson Super    
  Ramsbergs RK Okänd 0 49,20
 
8 Helene Wallgren Mike    
  Köpings RK okänd - okänd 4 46,40
9 Ella Hammarström Peter Pahn III    
  Kumla Ridklubb Nickel - Odinsal Eskapad 5 68,30
10 Rebecka Mellquist Nytorps Tilde    
  Örebrotraktens RF Allman 204 - Rimbo 178 8 56,80
11 Julia Pålsson 747 Lupin    
  Örebrotraktens RF   13 66,50
12 Amanda Strömvall Matilda IV    
  Örebro FK Hedlanda Good Boy - Lobsang 15 73,75
13 Cornelia Lindkvist Pilens Flash    
  Mullhyttans RK Meonbury Mr McGreggor - Dart Light Ute.  
13 Karin Molin-Eriksson Piggelina II    
  Örebro FK Kantjes Umberto RNF 175 - Sörbys Lotus RNF 120 Ute.  
13 Filippa Alin Mely´s Rita    
  GlanshammarsR Hoppenhof´s Jumbo - Priory Prickle Ute.  
 
till toppen

Klass 6 - Hoppning 0.50-0.80 (Lätt D) bed. Clear Round Kategori D
13 anmälda, 12 startande, 4 placerade
Överdomare: Carolina Kindgren
Tävlingsledare: Erika Ekestubbe
Hoppdomare: Anita Ivarsson
Banbyggare: Anders Karmbo
 
Plats Ryttare Häst Premie Hoppning
  Uppfödare Härstamning Fel Tid
1 Mimmi Palmström Pokemon    
  Örebro FK Okänd 0 45,80
1 Victoria Fintling Lucky Love    
  Örebro FK Tinetto - Ernford Jester 0 52,90
1 Fanny Zetterqvist Zelda    
  Örebro FK okänd - okänd 0 48,80
1 Sofia Carlsson Sanna    
  Wittvångs HS Poetic Justice - Holiday Prince 0 46,30
 
5 Lisa Nydén Windy´s Girl    
  Dyltabruks RF Öxenholm Marble Jr - Dale Mist 4 63,40
5 Therese Lindberg David    
  Köpings RK okänd - okänd 4 5,80
7 Lovisa Eriksson Popcorn Flight    
  Wittvångs HS Okänd 5 68,60
8 Ulrika Winge La Cream    
  Örebro FK Okänd 8 52,10
9 Karolina Schiöld Stackarps Mariana    
  Wittvångs HS Silverlea Sunseeker - Sturevallens Gentleman 11 73,60
10 Emma Broberg Ravens Ice Storm    
  Pålsboda RF Oke Dene Peter S32/119 - Sturtmoor Magic Touch S29/009 12 50,30
11 Emelie Gustafsson Sweet Princess    
  GlanshammarsR   Ute.  
11 Amanda Fintling Bailey    
  Örebro FK Okänd - Okänd Ute.  
 
till toppen
Equipe - Datasystem för ridsport