Resultat Valåsens Ryttarsällskap
Lokal Dressyrtävling Ponny
2010-06-12


(51 starter totalt)

 

Klass: 3 kat B LÄTT C:2 2008 domare: Lina Gustavsson Hägg
 

 
Ryttare Häst Poäng %
1 Anna Falck, Rosendals RF Emelion 186 66.43
Linnéa Thorén, Viby Rid och KS Romiro 180 64.28
Anna Falck, Rosendals RF Albin 163 58.21
Josefin Lundberg Jakarus 158 56.42

 

 

 

 

 

 

 

 
Klass: 3 Kat C LÄTT C:2 2008 domare: Lina Gustavsson Hägg
 

 
Ryttare Häst Poäng %
1 Alicia Partanen, Wittvångs Hästsälls Lillemons challenge 191 68.21
2 Beatrice Johansson, Wittvångs hästsälls Blancha 190 67.86
Amanda Thunberg, Askersunds RK Aqvils Sebastian 183 65.36
Beatrice Johansson, Wittvångs Hästsäll Coco Chanel 178 63.57
Linnéa Eriksson, Glanshammarsryttarna Hero 176 62.86
Lina Hagström, Laxå RK Butterfly candie RW 1263 171 61.07
Olivia Lindwall, SportRS Zamor 107 38.21

 

 

 

 

 

 

 

 
Klass:3 KatD LÄTT C:2 2008 domare: Lina Gustavsson Hägg
 

 
Ryttare Häst Poäng %
1 Amanda Fintling, Örebro FRK Bailey 201 71.78
2 Wilma Nilsagård, Wittvångs hästsällskap Oxford street 197 70.36
Maria Backman, Karlstads RK Burmas Malin Head 182 65
Mathilda Karlsson, Dyltabruk RF Nimbus Red 182 65
Alva Karlsson, Laxå RK Oden 162 57.86
Annika Strömberg Jipe Towanda 157 56.07

 

 

 

 

 

 

 

 
Klass: 2 Kat B+C LÄTT B:1 2006 domare: Lina Gustavsson Hägg
 

 
Ryttare Häst Poäng %
1 Beatrice Johansson, Wittvångs hästsälls coco chanel 197 67.93
2 Beatrice Johansson, Wittvångs hästsälls Blancha 191 65.86
Elin Kivelö, Karlskoga RK Penny Tölo 189 65.17
Anna Falck, Rosendahls RF Albin 187 64.49
Ronja Karlsson, Pålsboda RF Queen 180 62.07
Anna Falck, Rosendahls RF Emelion 175 60.34
Lina Hagström, Laxå RK Butterfly Candie 175 60.34
Linnéa Eriksson, Glanshammarsryttarna Hero 152 52.41

 

 

 

 

 

 

 

 
Klass: 2 Kat D LÄTT B:1 2006 domare: Birgitta Wallin
 

 
Ryttare Häst Poäng %
1 Maria Lindh, Wittvångs hästsäll O Neil 204 70.34
2 Ida Arvidsson, Arboga RS Minigårdens Gus 202 69.65
3 Nathalie Busk, Karlskoga RK Knut 197 67.93
4 Mathilda Karlsson, Dyltabruk RF Nimbus Red 185 63.79
Wilma Nilsagård, Wittvångs hästsälls Oxford street 182 62.76
Nathalie Pettersson, Wittvångs hästsälls Oliver Siwft 179 61.72
Jonna Lindstedt, Karlskoga RK Wisiana 173 59.65
Kajsa Ekblom, Blå Bergens RF Peter 173 59.65
Jonna Runnälv, Wittvångs hästsälls Hagens undor 172 59.31
Victoria Fintling, Örebro FRK Lucky Love 170 58.62
Maria Johansson, Ryttarsällskapet Grums Eyraros 170 58.62
Maria Backman, Karlstad RK Burmas Malin Head 169 58.27
Amanda Fintling, Örebro FRK Bailey 167 57.59
Evelina Eriksson, Valåsens ryttarsällskap Källtorps grey 157 57.14

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
Klass: 1 Kat C LÄTT A:1 2007 domare: Birgitta Wallin
 

 
Häst Ryttare Poäng %
1 Elin Kivelö, Karlskoga RK Penny Tölo 236 62.1
Linn Wirås, Alkvetterns RS Rytterbjergets Nigella 231 60.79
Ronja Karlsson, Pålsboda RF Queen 227 59.34
Frida Hedlund, Karlskoga RK Mr Figaro 206 54.21

 

 

 

 

 

 

 

 
Klass: 1 Kat D LÄTT A:1 2007 domare: Birgitta Wallin
 

 
Häst Ryttare Poäng %
1 Maria Lindh, Wittvångs Hästsäll O Neil 268 70.53
2 Nathalie Busk, Karlskoga RK Knut 257 67.63
3 Ida Arvidsson, Arbga RS Minigårdens Gus 248 65.26
Sara Sjöö, Wittvångs hästsäll Jackpot 248 65.26
Maria Johansson, Ryttarsällskapet Grums Eyraros 239 62.89
Jonna Lindstedt, Karlskoga RK Wisiana 238 62.63
Jonna Runnälv, Wittvångs hästsäll Hagens Undor 235 61.74
Victoria Fintling, Örebro FRK Lucky Love 230 60.53