Gyttorps RK 2010-06-05
EQUIPE datasystem: Senaste resultatlista 2010-06-05 kl. 17:32
Klass 1 - Dressyr Lätt B:1 Kategori C + D
Klass 2 - Dressyr Lätt C:2 Lag Kategori B
Klass 2 - Dressyr Lätt C:2 Lag Kategori C
Klass 2 - Dressyr Lätt C:2 Lag Kategori D
Klass 3 - Dressyr Lätt C:1 Kategori C
Klass 3 - Dressyr Lätt C:1 Kategori D

Lagdressyr, sammanlagd poäng efter 3 omgångar
 
Lagdressyr Div III Ponny Totalt
Plac Klubb Omg 1 Omg 2 Omg 3 Totalt
1 Örebro Fältrittklubb 10 10 8 28
2 Wittvångs HS 6 7 10 23
3 Dyltabruks Ryttarförening 8 8 7 23
4 Glanshammarsryttare 7 6 5 18
5 Karlskoga RT 5 5 6 16
6 Gyttorps Ridklubb 2 4 4 10
7 Viby R&KS 3 3 2 8
8 Laxå RK 1 1 3 5
9 Kumla RK 4 2 0  


Klass 1 - Dressyr Lätt B:1 Kategori C + D
8 anmälda, 6 startande, 2 placerade
Överdomare: Margareta Bratt
Tävlingsledare: Maria Nilsson
Domare C: Ola Johnsson
 
Plats Ryttare Häst Premie C Totalt Procent
  Uppfödare Härstamning  
1 Madelen Laituri Lofty Roseanne   204 204 70,345
  Dyltabruks RF Ashfield Cathal Crobdhearg - Skryne Bright Cloud 1  
2 Ebba Olsson Simson   199 199 68,621
  Örebro FK   2  
 
3 Sandra Bergström Norrhaga Hampus   194 194 66,897
  Karlskoga RT Maraschino - Vaquero 3  
4 Lovisa Jansson Sabina   191 191 65,862
  Köpings RK Charles - Pågen 208 4  
5 Ronja Karlsson Queen   181 181 62,414
  Pålsboda RF   5  
6 Elisa Hallgren Igel   178 178 61,379
  Örebro FK Okänd - Okänd 6  
 
till toppen

Klass 2 - Dressyr Lätt C:2 Lag Kategori B
Final Div III Dressyr Ponny
4 anmälda, 4 startande, 1 placerade
Överdomare: Margareta Bratt
Domare C: Anne Christine Karlsson
 
Plats Ryttare Häst Premie C Totalt Procent
  Uppfödare Härstamning  
1 Jakob Algeblad Alexandra   167 167 59,643
  GlanshammarsR (1)   1  
 
2 Jonna Sunvisson Quite Bright   132 132 47,143
  Viby R&KS (1) Pegasus Buckey RWM33 - Cui Cresta WSB3157 2  
3 Linnéa Thorén Romiro   130 130 46,429
  Viby R&KS (1) Okänd - Okänd 3  
  Sara Nordström Tuff        
  Wittvångs HS Okänd    
 
till toppen

Klass 2 - Dressyr Lätt C:2 Lag Kategori C
Final Div III Dressyr Ponny
20 anmälda, 19 startande, 5 placerade
Överdomare: Margareta Bratt
Domare C: Anne Christine Karlsson
 
Plats Ryttare Häst Premie C Totalt Procent
  Uppfödare Härstamning  
1 Hanna Alm Montana Beam   196 196 70,000
  Wittvångs HS (1) Vermont RP 133 - Pantaco RNF 50 1  
2 Ronja Karlsson Queen   191 191 68,214
  Pålsboda RF   2  
3 Beatrice Johansson Coco Chanel (RC Den 747)   189 189 67,500
  Wittvångs HS (1) Teglestrup Duke - Öxenholm Godot 3  
4 Ebba Olsson Simson   182 182 65,000
  Örebro FK (1)   4  
5 Elisa Hallgren Igel   180 180 64,286
  Örebro FK (1) Okänd - Okänd 5  
 
6 terese larsson Jipe Satay   178 178 63,571
  Gyttorps RK (1) Rolökke swallow - Horsemosens Charlie Brown 6  
7 Sofia Bergström Charlie   166 166 59,286
  Karlskoga RT Okänd - Okänd 7  
8 Elin Ekstrand tuffe viktor   162 162 57,857
  GlanshammarsR (1)   8  
9 Amanda Ekström Tequila After Dark   159 159 56,786
  Dyltabruks RF (1) okänd - okänd 9  
10 Beatrice Johansson Blancha   158 158 56,429
  Wittvångs HS Caraway - Oxenholm Godat 10  
11 Lina Hagström Butterfly Candie RW 1263   155 155 55,357
  Laxå Ridklubb (1) Candide RW 72 - Coed Coch Targed RW 68 11  
12 Anna Skoogh Nancy   151 151 53,929
  Gyttorps RK (1) Okänd - Okänd 12  
13 Lovisa Larsson Trestena zquasch   137 137 48,929
  Karlskoga RT (1) Molstabergs sandstorm - Paddock camargue 13  
14 Ina Hammarström Kasper Lyon   124 124 44,286
  Kumla Ridklubb Fellow - Ashurst Wonder 14  
15 Linnea Börjel Rosette   122 122 43,571
  Gyttorps RK Brutus - Ene 55 15  
15 Lisa Widstrand Bull (Namik)   122 122 43,571
  Laxå Ridklubb (1)   15  
17 malin karlsson boman misty   109 109 38,929
  Gyttorps RK (1) okänd - okänd 17  
18 Frida Berglund Idun   104 104 37,143
  Gyttorps RK (1)   18  
19 Hanna Gustafsson Pilens Bellatrix   97 97 34,643
  Laxå Ridklubb Fredriksbergs Dali RNF 12-S 19  
 
till toppen

Klass 2 - Dressyr Lätt C:2 Lag Kategori D
Final Div III Dressyr Ponny
18 anmälda, 16 startande, 4 placerade
Överdomare: Margareta Bratt
Domare C: Anne Christine Karlsson
 
Plats Ryttare Häst Premie C Totalt Procent
  Uppfödare Härstamning  
1 Madelen Laituri Lofty Roseanne   209 209 74,643
  Dyltabruks RF (1) Ashfield Cathal Crobdhearg - Skryne Bright Cloud 1  
2 Amanda Fintling Bailey   199 199 71,071
  Örebro FK Okänd - Okänd 2  
3 Victoria Fintling Lucky Love   183 183 65,357
  Örebro FK (1) Tinetto - Ernford Jester 3  
4 Lina Sanfridsson Pegasus   176 176 62,857
  Karlskoga RT (1)   4  
 
5 Matilda Mälman Casir   174 174 62,143
  Karlskoga RT (1) Okänd - Okänd 5  
6 Sofia Carlsson Sanna   169 169 60,357
  Wittvångs HS (1) Poetic Justice - Holiday Prince 6  
7 Emmy Strömberg Sergeant Pepper Gene   168 168 60,000
  Wittvångs HS (1) Verona´s Gerswin RP 136 - Zandro RNF 8-S 7  
8 Linn Sohlman Juliette   165 165 58,929
  Örebro FK (1) Kairouan ox 8  
9 Emelie Gustafsson sweet princess   159 159 56,786
  GlanshammarsR (1) okänd - okänd 9  
9 Emelie Mill Gollum   159 159 56,786
  Karlskoga RT (1)   9  
11 alva karlsson ODEN   156 156 55,714
  Laxå Ridklubb (1) Thor RNF 152 - Sörbys Lotus RNF 120 11  
12 Jennie Gustavsson Kasper   150 150 53,571
  Dyltabruks RF (1) Notariat - Inter 12  
13 Rosalie Hermansson Rasmus   147 147 52,500
  Viby R&KS (1) Dalar 154 - Björgar 86 13  
14 Sandra Svanlund Con Lemon   146 146 52,143
  Dyltabruks RF (1) Okänd 14  
15 Helena Erlandsson Al Capone   133 133 47,500
  Kumla Ridklubb okänd - okänd 15  
16 Louise Berg River   122 122 43,571
  Laxå Ridklubb (1)   16  
 
till toppen

Klass 2 - Dressyr Lätt C:2 Lag
9 startande lag
Domare C: Anne Christine Karlsson
 
Plats Uppfödare Lagnr Procent
    Lagledare
      Ryttare Häst Summa  
1 Wittvångs HS Lag 1 65,952
    Marie Johansson
 
      Hanna Alm Montana Beam 70,000  
      Beatrice Johansson Coco Chanel (RC Den 747) 67,500  
      Sofia Carlsson Sanna 60,357  
      Emmy Strömberg Sergeant Pepper Gene 60,000  
2 Örebro FK Lag 1 64,881
    Anette Fintling
 
      Victoria Fintling Lucky Love 65,357  
      Ebba Olsson Simson 65,000  
      Elisa Hallgren Igel 64,286  
      Linn Sohlman Juliette 58,929  
3 Dyltabruks RF Lag 1 61,667
    Marie Eriksson
 
      Madelen Laituri Lofty Roseanne 74,643  
      Amanda Ekström Tequila After Dark 56,786  
      Jennie Gustavsson Kasper 53,571  
      Sandra Svanlund Con Lemon 52,143  
4 Karlskoga RT Lag 1 60,595
    Anki Almlöf
 
      Lina Sanfridsson Pegasus 62,857  
      Matilda Mälman Casir 62,143  
      Emelie Mill Gollum 56,786  
      Lovisa Larsson Trestena zquasch 48,929  
5 GlanshammarsR Lag 1 58,095
    Anneli Gustafsson
 
      Jakob Algeblad Alexandra 59,643  
      Elin Ekstrand tuffe viktor 57,857  
      Emelie Gustafsson sweet princess 56,786  
6 Gyttorps RK Lag 1 52,143
    M & J Olsson
 
      terese larsson Jipe Satay 63,571  
      Anna Skoogh Nancy 53,929  
      malin karlsson boman misty 38,929  
      Frida Berglund Idun 37,143  
7 Laxå Ridklubb Lag 1 51,547
    Pontus Sundström
 
      alva karlsson ODEN 55,714  
      Lina Hagström Butterfly Candie RW 1263 55,357  
      Lisa Widstrand Bull (Namik) 43,571  
      Louise Berg River 43,571  
8 Viby R&KS Lag 1 48,691
    Ulrika Sunvisson
 
      Jonna Sunvisson Quite Bright 47,143  
      Linnéa Thorén Romiro 46,429  
      Rosalie Hermansson Rasmus 52,500  
  Kumla Ridklubb Lag 1  
     
 
 
till toppen

Klass 3 - Dressyr Lätt C:1 Kategori C
16 anmälda, 14 startande, 4 placerade
Överdomare: Margareta Bratt
Tävlingsledare: Maria Nilsson
Domare C: Ola Johnsson
 
Plats Ryttare Häst Premie C Totalt Procent
  Uppfödare Härstamning  
1 terese larsson Jipe Satay   181 181 67,037
  Gyttorps RK Rolökke swallow - Horsemosens Charlie Brown 1  
2 Hanna Alm Montana Beam   180 180 66,667
  Wittvångs HS Vermont RP 133 - Pantaco RNF 50 2  
3 Beatrice Johansson Coco Chanel (RC Den 747)   178 178 65,926
  Wittvångs HS Teglestrup Duke - Öxenholm Godot 3  
4 Lovisa Jansson Sabina   176 176 65,185
  Köpings RK Charles - Pågen 208 4  
 
5 Sofia Bergström Charlie   174 174 64,444
  Karlskoga RT Okänd - Okänd 5  
6 Lina Hagström Butterfly Candie RW 1263   163 163 60,370
  Laxå Ridklubb Candide RW 72 - Coed Coch Targed RW 68 6  
7 Anna Skoogh Nancy   158 158 58,519
  Gyttorps RK Okänd - Okänd 7  
8 Beatrice Johansson Blancha   153 153 56,667
  Wittvångs HS Caraway - Oxenholm Godat 8  
9 Linnea Börjel Rosette   149 149 55,185
  Gyttorps RK Brutus - Ene 55 9  
9 Lovisa Larsson Trestena zquasch   149 149 55,185
  Karlskoga RT Molstabergs sandstorm - Paddock camargue 9  
11 Frida Berglund Idun   146 146 54,074
  Gyttorps RK   11  
12 Hanna Gustafsson Pilens Bellatrix   144 144 53,333
  Laxå Ridklubb Fredriksbergs Dali RNF 12-S 12  
13 Lisa Widstrand Bull (Namik)   138 138 51,111
  Laxå Ridklubb   13  
14 Ina Hammarström Kasper Lyon   131 131 48,519
  Kumla Ridklubb Fellow - Ashurst Wonder 14  
 
till toppen

Klass 3 - Dressyr Lätt C:1 Kategori D
11 anmälda, 11 startande, 3 placerade
Överdomare: Margareta Bratt
Tävlingsledare: Maria Nilsson
Domare C: Ola Johnsson
 
Plats Ryttare Häst Premie C Totalt Procent
  Uppfödare Härstamning  
1 Victoria Fintling Lucky Love   184 184 68,148
  Örebro FK Tinetto - Ernford Jester 1  
2 Sandra Bergström Norrhaga Hampus   180 180 66,667
  Karlskoga RT Maraschino - Vaquero 2  
3 Amanda Fintling Bailey   175 175 64,815
  Örebro FK Okänd - Okänd 3  
 
4 Linn Sohlman Juliette   170 170 62,963
  Örebro FK Kairouan ox 4  
5 Matilda Mälman Casir   161 161 59,630
  Karlskoga RT Okänd - Okänd 5  
6 Emmy Strömberg Sergeant Pepper Gene   158 158 58,519
  Wittvångs HS Verona´s Gerswin RP 136 - Zandro RNF 8-S 6  
7 Helena Erlandsson Al Capone   155 155 57,407
  Kumla Ridklubb okänd - okänd 7  
8 Emelie Mill Gollum   154 154 57,037
  Karlskoga RT   8  
9 alva karlsson ODEN   152 152 56,296
  Laxå Ridklubb Thor RNF 152 - Sörbys Lotus RNF 120 9  
10 Louise Berg River   149 149 55,185
  Laxå Ridklubb   10  
11 Lina Sanfridsson Pegasus     0  
  Karlskoga RT      
 
till toppen

Equipe - Datasystem för ridsport