GlanshammarsRyttarnas lokala dressyrtävlingar för ponny 100516 med GR Cup
 
       
Lagresultat div 3 nederst på sidan
 
 
Klass 1 - Dressyr Lätt B:1 Kategori C   
5 anmälda, 5 startande, 2 placerade  
Domare C: Lina GustavssonHägg  
Plac Ryttare Häst Poäng Procent  
  Klubb Härstamning    
1 Evelinn Åkerman Anells Acrobat 200 68,966  
  Viby R&KS Linksbury Royalist - Wärnanäs Peng    
2 Ronja Karlsson Queen 194 66,897  
     
3 Elisa Hallgren Igel 184 63,448  
  Örebro FK Okänd - Okänd    
4 Sofia Bergström Charlie 183 63,103  
  Karlskoga RT Okänd - Okänd    
5 Rebecka Eneberg Al Cheroke 180 62,069  
  Örebro FK Sturevallens Gentleman RNF 95 - Asso Sarastro RNF 72-S    
     
Klass 1 - Dressyr Lätt B:1 Kategori D   
17 anmälda, 15 startande, 4 placerade  
Domare C: Lina GustavssonHägg  
Plac Ryttare Häst Poäng Procent  
  Klubb Härstamning    
1 Sara Sjöö Jackpot 206 71,034  
  Wittvångs HS Grythöjdens Eldorado RNF - Gandhi RNF    
2 Mathilda Karlsson Nimbus Red 198 68,276  
  Dyltabruks RF Kokkedals Grounau Baby - Ruska Mister Geoffrey    
3 Madelen Laituri Lofty Roseanne 198 68,276  
  Dyltabruks RF Ashfield Cathal Crobdhearg - Skryne Bright Cloud    
3 Ida Pegers Thor RNF 152 198 68,276  
  Wittvångs HS Vernons Peeping Tom - Smedhults Cavat    
5 Malin Karlsson Tailors Thalia 193 66,552  
  Karlskoga RT Vernons Peeping Tom - Kastor    
5 Emma Knutsson Ulrik 193 66,552  
  Wittvångs HS - - -    
7 Louise Axelsson Teglovnens Emil 190 65,517  
  Wittvångs HS Manitu N SPH 95 DK DSP - Cansas SPH 65 DK DSP    
8 Sandra Bergström Norrhaga Hampus 189 65,172  
  Karlskoga RT Maraschino - Vaquero    
9 Emma Wall Pear Albin 188 64,828  
  RK Finspång Dale Haze RC - Holens Ingolf RC    
10 Louise Axelsson Valentin Scottis 186 64,138  
  Mullhyttans RK Stackarps Pablo rnf 158 - Gondoljär rnf 99    
11 Kajsa Ekblom Peter 178 61,379  
  Blå Bergens RF Okänd    
12 Jenny Holmsten Beauty 176 60,690  
  Wittvångs HS Bossanova - Opal B 70    
13 Julia Persson Zielonek 173 59,655  
  Karlskoga RT Okänd - Okänd    
14 Jenny Hammar Imail 158 54,483  
  Köpings RK Russian Ivory xx RP - Stafford Hat Band NFH    
15 Pernillla Robertsson Branko 0    
  Frövi-Fellingsbro okänd - okänd    
     
Klass 2 - Dressyr Lätt B:0 Kategori B + C   
4 anmälda, 4 startande, 1 placerade  
Domare C: Susanne Gustavsson  
Plac Ryttare Häst Poäng Procent  
  Klubb Härstamning    
1 Evelinn Åkerman Anells Acrobat 209 65,313  
  Viby R&KS Linksbury Royalist - Wärnanäs Peng    
2 Ronja Karlsson Queen 197 61,563  
     
3 Anna falck Albin 178 55,625  
  Rosendahls RF      
4 Diana Jahjai Superman 145 45,313  
  Mullhyttans RK okänd - okänd    
     
Klass 2 - Dressyr Lätt B:0 Kategori D   
11 anmälda, 11 startande, 3 placerade  
Domare C: Susanne Gustavsson  
Plac Ryttare Häst Poäng Procent  
  Klubb Härstamning    
1 Sara Sjöö Jackpot 229 71,563  
  Wittvångs HS Grythöjdens Eldorado RNF - Gandhi RNF    
2 Ida Pegers Thor RNF 152 217 67,813  
  Wittvångs HS Vernons Peeping Tom - Smedhults Cavat    
3 Sandra Bergström Norrhaga Hampus 201 62,813  
  Karlskoga RT Maraschino - Vaquero    
3 Malin Karlsson Tailors Thalia 201 62,813  
  Karlskoga RT Vernons Peeping Tom - Kastor    
5 Kajsa Ekblom Peter 197 61,563  
  Blå Bergens RF Okänd    
6 Julia Persson Zielonek 192 60,000  
  Karlskoga RT Okänd - Okänd    
7 Louise Axelsson Teglovnens Emil 190 59,375  
  Wittvångs HS Manitu N SPH 95 DK DSP - Cansas SPH 65 DK DSP    
8 Emma Knutsson Ulrik 189 59,063  
  Wittvångs HS - - -    
9 Mathilda Karlsson Nimbus Red 178 55,625  
  Dyltabruks RF Kokkedals Grounau Baby - Ruska Mister Geoffrey    
10 Jenny Hammar Imail 136 42,500  
  Köpings RK Russian Ivory xx RP - Stafford Hat Band NFH    
11 Pernillla Robertsson Branko 131 40,938  
  Frövi-Fellingsbro okänd - okänd    
     
Klass 3 - Dressyr Lätt C:2 Lag Kategori B   
4 anmälda, 4 startande, 1 placerade  
Domare C: Agneta Nylander  
Plac Ryttare Häst Poäng Procent  
  Klubb Härstamning    
1 Jakob Algeblad Alexandra 177 63,214  
  Glanshammars R okänd - okänd    
2 Jonna Sunvisson Quite Bright 154 55,000  
  Viby R&KS Pegasus Buckey RWM33 - Cui Cresta WSB3157    
3 Linnéa Thorén Romiro 153 54,643  
  Viby R&KS Okänd - Okänd    
4 Sara Nordström Tuff 141 50,357  
  Wittvångs HS Okänd    
     
Klass 3 - Dressyr Lätt C:2 Lag Kategori C   
17 anmälda, 17 startande, 5 placerade  
Domare C: Agneta Nylander  
Plac Ryttare Häst Poäng Procent  
  Klubb Härstamning    
1 Beatrice Johansson Coco Chanel (RC Den 747) 200 71,429  
  Wittvångs HS Teglestrup Duke - Öxenholm Godot    
2 Elisa Hallgren Igel 185 66,071  
  Örebro FK Okänd - Okänd    
3 terese larsson Jipe Satay 183 65,357  
  Gyttorps RK Rolökke swallow - Horsemosens Charlie Brown    
4 Amanda Ekström Tequila After Dark 181 64,643  
  Dyltabruks RF okänd - okänd    
5 Natali Pettersson One Point 180 64,286  
  Glanshammars R Okänd    
6 Hanna Alm Montana Beam 177 63,214  
  Wittvångs HS Vermont RP 133 - Pantaco RNF 50    
7 Elin Ekstrand tuffe viktor 173 61,786  
  Glanshammars R      
8 Ella Hammarström Peter Pahn III 172 61,429  
  Kumla Ridklubb Nickel - Odinsal Eskapad    
9 Anna Skoogh Nancy 165 58,929  
  Gyttorps RK Okänd - Okänd    
10 Lovisa Larsson Trestena zquasch 163 58,214  
  Karlskoga RT Molstabergs sandstorm - Paddock camargue    
11 Lisa Peterson Hiawatha 161 57,500  
  Viby R&KS      
12 malin karlsson boman misty 158 56,429  
  Gyttorps RK okänd - okänd    
13 Lina Hagström Butterfly Candie RW 1263 147 52,500  
  Laxå Ridklubb Candide RW 72 - Coed Coch Targed RW 68    
14 Ina Hammarström Kasper Lyon 143 51,071  
  Kumla Ridklubb Fellow - Ashurst Wonder    
15 Emelie Lindberg Seline 142 50,714  
  Dyltabruks RF simsbergs senator    
16 Diana Jahjai Superman 141 50,357  
  Mullhyttans RK okänd - okänd    
17 Lisa Widstrand Bull (Namik) 131 46,786  
  Laxå Ridklubb      
     
Klass 3 - Dressyr Lätt C:2 Lag Kategori D   
19 anmälda, 17 startande, 5 placerade  
Domare C: Agneta Nylander  
Plac Ryttare Häst Poäng Procent  
  Klubb Härstamning    
1 Madelen Laituri Lofty Roseanne 206 73,571  
  Dyltabruks RF Ashfield Cathal Crobdhearg - Skryne Bright Cloud    
2 Amanda Fintling Bailey 199 71,071  
  Örebro FK Okänd - Okänd    
3 Victoria Fintling Lucky Love 194 69,286  
  Örebro FK Tinetto - Ernford Jester    
4 Cecilia Sterner Baluns 191 68,214  
  Strömsholms RSF Dennie RNF - Belmondo    
5 Jenny Holmsten Beauty 184 65,714  
  Wittvångs HS Bossanova - Opal B 70    
6 Matilda Mälman Casir 174 62,143  
  Karlskoga RT Okänd - Okänd    
6 Lina Sanfridsson Pegasus 174 62,143  
  Karlskoga RT      
8 Jennie Gustavsson Kasper 170 60,714  
  Dyltabruks RF Notariat - Inter    
9 Emmy Strömberg Sergeant Pepper Gene 166 59,286  
  Wittvångs HS Verona´s Gerswin RP 136 - Zandro RNF 8-S    
10 Emelie Mill Gollum 164 58,571  
  Karlskoga RT      
11 Linn Sohlman Juliette 163 58,214  
  Örebro FK      
11 Emelie Gustafsson sweet princess 163 58,214  
  Glanshammars R okänd - okänd    
13 Rosalie Hermansson Rasmus 160 57,143  
  Viby R&KS Dalar 154 - Björgar 86    
14 alva karlsson ODEN 154 55,000  
  Laxå Ridklubb Thor RNF 152 - Sörbys Lotus RNF 120    
15 Sandra Svanlund Con Lemon 150 53,571  
  Dyltabruks RF Okänd    
16 Louise Berg River 145 51,786  
  Laxå Ridklubb      
17 Helena Erlandsson Al Capone 144 51,429  
  Kumla Ridklubb okänd - okänd    
     
Klass 4 - Dressyr Lätt C:1 Kategori B   
3 anmälda, 3 startande, 1 placerade  
Domare C: Ola Johnsson  
Plac Ryttare Häst Poäng Procent  
  Klubb Härstamning    
1 Anna falck Albin 168 62,222  
  Rosendahls RF      
2 Anna falck Emelion 164 60,741  
  Rosendahls RF Girus 363 - Björn 315    
3 Josefin Lundberg Jakarus 152 56,296  
  Folkatorps RS Grus 363 - Jucent 391    
     
Klass 4 - Dressyr Lätt C:1 Kategori C   
15 anmälda, 15 startande, 4 placerade  
Domare C: Ola Johnsson  
Plac Ryttare Häst Poäng Procent  
  Klubb Härstamning    
1 Beatrice Johansson Coco Chanel (RC Den 747) 179 66,296  
  Wittvångs HS Teglestrup Duke - Öxenholm Godot    
1 Alicia Partanen Lillemons Challenge 179 66,296  
  Wittvångs HS Simberg Hip Hop - Möllegaards Mr Swing king    
3 terese larsson Jipe Satay 177 65,556  
  Gyttorps RK Rolökke swallow - Horsemosens Charlie Brown    
4 Sofia Bergström Charlie 174 64,444  
  Karlskoga RT Okänd - Okänd    
5 Anna Skoogh Nancy 173 64,074  
  Gyttorps RK Okänd - Okänd    
6 Hanna Alm Montana Beam 171 63,333  
  Wittvångs HS Vermont RP 133 - Pantaco RNF 50    
6 Beatrice Johansson Blancha 171 63,333  
  Wittvångs HS Caraway - Oxenholm Godat    
8 Lina Hagström Butterfly Candie RW 1263 160 59,259  
  Laxå Ridklubb Candide RW 72 - Coed Coch Targed RW 68    
9 Linnéa Eriksson Hero 157 58,148  
  Glanshammars R      
10 malin karlsson boman misty 151 55,926  
  Gyttorps RK okänd - okänd    
11 Ina Hammarström Kasper Lyon 150 55,556  
  Kumla Ridklubb Fellow - Ashurst Wonder    
12 Hanna Gustafsson Pilens Bellatrix 148 54,815  
  Laxå Ridklubb Fredriksbergs Dali RNF 12-S    
13 Lovisa Larsson Trestena zquasch 144 53,333  
  Karlskoga RT Molstabergs sandstorm - Paddock camargue    
14 Lisa Widstrand Bull (Namik) 140 51,852  
  Laxå Ridklubb      
15 Emelie Lindberg Seline 0    
  Dyltabruks RF simsbergs senator    
     
Klass 4 - Dressyr Lätt C:1 Kategori D   
15 anmälda, 15 startande, 4 placerade  
Domare C: Ola Johnsson  
Plac Ryttare Häst Poäng Procent  
  Klubb Härstamning    
1 Victoria Fintling Lucky Love 189 70,000  
  Örebro FK Tinetto - Ernford Jester    
2 Amanda Fintling Bailey 179 66,296  
  Örebro FK Okänd - Okänd    
3 Emma Wall Pear Albin 174 64,444  
  RK Finspång Dale Haze RC - Holens Ingolf RC    
4 Cecilia Sterner Baluns 172 63,704  
  Strömsholms RSF Dennie RNF - Belmondo    
5 Emmy Strömberg Sergeant Pepper Gene 171 63,333  
  Wittvångs HS Verona´s Gerswin RP 136 - Zandro RNF 8-S    
6 Linn Sohlman Juliette 169 62,593  
  Örebro FK      
6 Lina Sanfridsson Pegasus 169 62,593  
  Karlskoga RT      
8 Sandra Svanlund Con Lemon 166 61,481  
  Dyltabruks RF Okänd    
8 Dina Renzi Westendorf Caid 166 61,481  
  Örebro FK Cansas - Ernesto    
10 Emelie Mill Gollum 164 60,741  
  Karlskoga RT      
11 Linn Forsström Linus 161 59,630  
  Kumla Ridklubb Buck RNF 93 - Källstorps Curry RNF 6-S    
12 Matilda Mälman Casir 158 58,519  
  Karlskoga RT Okänd - Okänd    
12 Helena Erlandsson Al Capone 158 58,519  
  Kumla Ridklubb okänd - okänd    
14 Louise Berg River 142 52,593  
  Laxå Ridklubb      
15 alva karlsson ODEN 0    
  Laxå Ridklubb Thor RNF 152 - Sörbys Lotus RNF 120    
     
GlanshammarsRyttarna GR Cup Ponny i dressyr 2010 sponsrad av Tobbes Schakt    
plac Ryttare Ponny Klass 4 LC:1 Klass 3 LC:2 Klass 2 LB:0 Klass 1 LB:1 tot  
  LC med uppräkningsfaktor 1,0 LB med uppräkningsfaktor 1,025    
1 Sara Sjöö Jackpot   73,35 72,81 146,16  
  Madelen Laituri Lofty Roseanne   73,57   69,98 143,55  
  Ida Pegers Thor RNF 152   69,51 69,98 139,49  
  Victoria Fintling Lucky Love 70,00 69,29   139,29  
  Beatrice Johansson Coco Chanel (RC Den 747) 66,30 71,43   137,73  
  Evelinn Åkerman Anells Acrobat   66,95 70,69 137,64  
  Amanda Fintling Bailey 66,30 71,07   137,37  
  Jenny Holmsten Beauty   65,71   68,57 134,28  
  Malin Karlsson Tailors Thalia   64,38 68,22 132,60  
  Cecilia Sterner Baluns 63,70 68,21   131,91  
  Ronja Karlsson Queen   63,10 68,57 131,67  
  Sandra Bergström Norrhaga Hampus   64,38 66,80 131,18  
  Elisa Hallgren Igel   66,07   65,03 131,10  
  terese larsson Jipe Satay 65,56 65,36   130,92  
  Emma Wall Pear Albin 64,44   66,45 130,89  
  Sofia Bergström Charlie 64,44   64,68 129,12  
  Emma Knutsson Ulrik   60,54 68,22 128,76  
  Mathilda Karlsson Nimbus Red   57,02 69,99 127,01  
  Hanna Alm Montana Beam 63,33 63,21   126,54  
  Kajsa Ekblom Peter   63,10 62,91 126,01  
  Lina Sanfridsson Pegasus 62,59 62,14   124,73  
  Anna Skoogh Nancy 64,07 58,93   123,00  
  Emmy Strömberg Sergeant Pepper Gene 63,33 59,29   122,62  
  Linn Sohlman Juliette 62,59 58,21   120,80  
  Matilda Mälman Casir 58,52 62,14   120,66  
  Emelie Mill Gollum 60,74 58,57   119,31  
  Anna falck Albin 62,22   57,02   119,24  
  Linn Forsström Linus 59,63 58,21   117,84  
  Sandra Svanlund Con Lemon 61,48 53,57   115,05  
  malin karlsson boman misty 55,93 56,43   112,36  
  Lina Hagström Butterfly Candie RW 1263 59,26 52,50   111,76  
  Lovisa Larsson Trestena zquasch 53,33 58,21   111,54  
  Helena Erlandsson Al Capone 58,52 51,43   109,95  
  Ina Hammarström Kasper Lyon 55,56 51,07   106,63  
  Louise Berg River 52,59 51,79   104,38  
  Jenny Hammar Imail   43,56 55,85 99,41  
  Lisa Widstrand Bull (Namik) 51,85 46,79   98,64  
  Diana Jahjai Superman   50,36 46,45   96,81  
  Julia Persson Zielonek   61,50   61,50  
  Louise Axelsson Teglovnens Emil   60,86   60,86  
  alva karlsson ODEN ute. 55,00   55,00  
  Emelie Lindberg Seline utg. 50,71   50,71  
  Pernillla Robertsson Branko   41,96 ute 41,96  
     
  Laguppställning PONNY 100516  
  Klubb/Ryttare Ponny kat Procent total plac  
  Örebro FK  
  Elisa Hallgren Igel C 66,07      
  Linn Sohlman Juliette D 58,21      
  Amanda Fintling Bailey D 71,07      
  Victoria Fintling Lucky Love D 69,29 206,43 1  
  Dyltabruks RF  
  Amanda Ekström  Tequila After Dark C 64,64      
  Jennie Gustafsson  Kasper D 60,71      
  Madelen Laituri  Lofty Roseanne D 73,57      
  Sandra Svanlund  Con Lemon D 53,57 198,92 2  
  Wittvångs HS  
  Sara Nordström Tuff B 50,36      
  Beatrice Johansson Coco Chanel C 71,43      
  Hanna Alm Beam C 63,21      
  Emmy Strömberg Sergeant Pepper Gene D 59,29 193,93 3  
  GlanshammarsRyttarna  
  Jacob Algeblad Alexandra B 63,21      
  Emelie Gustavsson Sweet Princess D 58,21      
  Elin Ekstrand Tuffe Viktor C 61,79      
  Natali Pettersson One Point C 64,28 189,28 4  
  Karlskoga RT  
  Matilda Mälman  Casir D 62,14      
  Lina Sanfridsson  Pegasus D 62,14      
  Emelie Mill  Gollum D 58,71      
  Lovisa Larsson  Trestena Zquasch  C 58,21 182,99 5  
  Gyttorps RK  
  Anna Skoogh Nancy C 58,93      
  Terese Larsson Jipe Satay C 65,36      
  Malin Karlsson Boman Misty C 56,43 180,72 6  
  Viby RoKS  
  Jonna Sunvisson Quite Bright  B 55,00      
  Linnea Thoren  Romiro B 54,64      
  Lisa Peterson Hiawatha B 57,50      
  Rosalie Hermansson  Rasmus D 57,14 169,64 7  
  Kumla RK  
  Ina Hammarström Kasper Lyon C 51,07      
  Ella Hammarström Peter Pahn C 61,43      
  Helena Erlandsson Al Capone D 51,43 163,93 8  
  Laxå RK  
  Lisa Widstrand Bull (Namik) C 46,79      
  Louise Berg River D 51,79      
  Lina Hagström Butterfly Candie RW 1263 C 52,50      
  Alva Karlsson Oden D 55,00 159,29 9  
       
 

Lagdressyr div 3 PONNY

 
  Plac   Omg 1 Omg 2 Delsumma Omg 3  
  Poäng Poäng Poäng  
  1 Örebro FK 10 10 20    
  2 Dyltabruks RF 8 8 16    
  3 GlanshammarsRyttarna 7 6 13    
  3 Wittvångs HS 6 7 13    
  5 Karlskoga RT 5 5 10    
  6 Kumla RK 4 2 6    
  7 Viby RoKS 3 3 6    
  8 Gyttorps RK 2 4 6    
  9 Laxå RK 1 1 2    

Upp till sidans start ->