Dyltabruks RF 2010-05-13
EQUIPE datasystem: Senaste resultatlista 2010-05-13 kl. 15:56
Klass 1 - Dressyr FEI Inl. Program Ponny Kategori C
Klass 1 - Dressyr FEI Inl. Program Ponny Kategori D
Klass 2 - Dressyr Lätt A:P1 Kategori C
Klass 2 - Dressyr Lätt A:P1 Kategori D
Klass 3 - Dressyr Lagtävlan för Ponnyallsvenskan Lag Kategori C
Klass 3 - Dressyr Lagtävlan för Ponnyallsvenskan Lag Kategori D
Klass 4 - Dressyr Lätt A:1 Kategori C
Klass 4 - Dressyr Lätt A:1 Kategori D

Klass 1 - Dressyr FEI Inl. Program Ponny Kategori C
Bana 2
4 anmälda, 3 startande, 1 placerade
Domare C: Susanne Gustavsson
 
Plats Ryttare Häst Premie C Totalt Procent
  Uppfödare Härstamning  
1 Lisa Johansson Leonardo II   228 228 60,000
  Dyltabruks RF Silverlea Rambo - Peregrin 1  
 
2 Maya Bolander Exit   222 222 58,421
  Svedens PK Okänd - Okänd 2  
3 Emelie Aldenfalk Evita Giola   207 207 54,474
  Kumla Ridklubb Eldorrado - Gildo 3  
  Cornelia Sparring Esse Golden Boy RNF 157        
  Djursholms RK Willoway Golddigger - Silverlea Buckskin    
 
till toppen

Klass 1 - Dressyr FEI Inl. Program Ponny Kategori D
Bana 2
7 anmälda, 5 startande, 2 placerade
Domare C: Susanne Gustavsson
 
Plats Ryttare Häst Premie C Totalt Procent
  Uppfödare Härstamning  
1 Rebecka Skiöld-Nielsen Golden Garlic RC 97   246 246 64,737
  Vikbolandets RF Juno Rory - Hagens o Chief 1  
2 Adam Wannerth Hendregarth Tom   237 237 62,368
  Wittvångs HS Trevallions Albert - Dimbeth Sion 2  
 
3 Emma Knutsson Oosterwijks Leonardo   235 235 61,842
  Wittvångs HS Offem Minos - Ruighenrodes Dwight 3  
4 Alva Lander EG Chelsea   218 218 57,368
  Sjövillans RK FS Chiwago - Derbino 4  
5 Magdalena Hedberg BC   204 204 53,684
  Svedens PK Okänd 5  
  Jessica Johansen Drizzle        
  Tolita Ridklubb Karlfälts Caruso RWR - Ceylon    
  Kally Hansson Delgado        
  Årsta-Runsten Domingo - Nils    
 
till toppen

Klass 2 - Dressyr Lätt A:P1 Kategori C
Bana 2
6 anmälda, 4 startande, 1 placerade
Domare C: Margareta Tellander
 
Plats Ryttare Häst Premie C Totalt Procent
  Uppfödare Härstamning  
1 Elin Röjdal Indiana Joe   253 253 66,579
  Lilleruds HSK Okänd 1  
 
2 Hanna Jibbefors Indra   246 246 64,737
  Lilleruds HSK Navatino - Astral 2  
3 Nicole Jacobs Jacobs Wiggleytuff   219 219 57,632
  RS Grums Vermont - Sadiqui Viscount 3  
4 Emelie Aldenfalk Evita Giola   212 212 55,789
  Kumla Ridklubb Eldorrado - Gildo 4  
  Cornelia Sparring Esse Golden Boy RNF 157        
  Djursholms RK Willoway Golddigger - Silverlea Buckskin    
  Cornelia Sparring Pinokkio        
  Djursholms RK Okänd - Okänd    
 
till toppen

Klass 2 - Dressyr Lätt A:P1 Kategori D
Bana 2
20 anmälda, 17 startande, 5 placerade
Domare C: Margareta Tellander
 
Plats Ryttare Häst Premie C Totalt Procent
  Uppfödare Härstamning  
1 Rebecca Gustafsson Jacobs Delicato   263 263 69,211
  RS Grums Delirious - Lodor Tywysog Nudd 1  
2 Emma Johansson Tireve Contessa   256 256 67,368
  Falu Ridklubb Neba Magic - Neba Prince 2  
3 Jessica Johansen Drizzle   249 249 65,526
  Tolita Ridklubb Karlfälts Caruso RWR - Ceylon 3  
4 Rebecka Skiöld-Nielsen Golden Garlic RC 97   246 246 64,737
  Vikbolandets RF Juno Rory - Hagens o Chief 4  
5 Josefin Hallberg Aramis   238 238 62,632
  Skärlunda RK Skattegårds Miramis RNF S- - Mustang RNF 5  
 
6 Josefin Hallberg Skattegårds Porter   236 236 62,105
  Skärlunda RK Silverlea Buckskin RNF - Kastor RNF 6  
6 Emma Westin King of Thunder   236 236 62,105
  Karlskoga RK Okänd 6  
8 Magdalena Hedberg BC   233 233 61,316
  Svedens PK Okänd 8  
8 Elin Larsson Sonja   233 233 61,316
  Malung-Sälens RK Okänd - Okänd 8  
10 Karin Lindh Kantjes Pjotr   232 232 61,053
  Wittvångs HS Marnehoves Everset - Watershof Prerendene 10  
11 Sofie Wettberg Minigårdens Anisette   230 230 60,526
  Lilleruds HSK JE Amadeuz ox - Expo ox 11  
12 Maja Richardson Mon Rovio   228 228 60,000
  Insjöns RK Okänd 12  
13 Gry Karlsson Tornado   227 227 59,737
  Dyltabruks RF Okänd 13  
14 Nicole Jacobs Jacobs Dumle   224 224 58,947
  RS Grums Delirious - Lodor Tywysog Nudd 14  
15 Maria Lindh O Neil   223 223 58,684
  Wittvångs HS Hagens Ochief - Tulira Highball 15  
15 Wilma Jeppson Dariman Power   223 223 58,684
  Wittvångs HS Power Boy - Carolinas Foxglove 15  
17 Elin Olivecrona Eriksson Diglett   216 216 56,842
  Falu Ridklubb Orchis Morio RP - Gimmic RP 17  
  Alva Lander EG Chelsea        
  Sjövillans RK FS Chiwago - Derbino    
  Kally Hansson Delgado        
  Årsta-Runsten Domingo - Nils    
  Ellen Heinstedt Sir Ymer        
  Vansbro RS Isbjörn - Iran    
 
till toppen

Klass 3 - Dressyr Lagtävlan för Ponnyallsvenskan Lag Kategori C
Bana 1
12 anmälda, 11 startande, 3 placerade
Domare C: Agneta Nylander
 
Plats Ryttare Häst Premie C Totalt Procent
  Uppfödare Härstamning  
1 Elin Röjdal Indiana Joe   242 242 69,143
  Lilleruds HSK (5) Okänd 1  
2 Matilda Rosen Dolce   241 241 68,857
  Insjöns RK (2) Thornberry Love - Kings Bonus xx 2  
3 Matilda Nilsson Johnny Walker   229 229 65,429
  Norsholms RF Cognac - Morning Star 3  
 
4 Nicole Jacobs Jacobs Wiggleytuff   228 228 65,143
  RS Grums (6) Vermont - Sadiqui Viscount 4  
5 Lisa Johansson Leonardo II   223 223 63,714
  Dyltabruks RF (4) Silverlea Rambo - Peregrin 5  
5 Linn Ingvarsson Scopo Philiac   223 223 63,714
  Dyltabruks RF (4) Vernons Peeping Tom - Rolökke Swallow 5  
7 Maya Bolander Exit   221 221 63,143
  Svedens PK Okänd - Okänd 7  
8 Karolina Schagerström Ragnarps Lady Royce   216 216 61,714
  Kils RF (1) Rolls Royce - Lukas 8  
9 Hanna Jibbefors Indra   215 215 61,429
  Lilleruds HSK (5) Navatino - Astral 9  
10 Evelinn Åkerman Anells Acrobat   203 203 58,000
  Viby R&KS Linksbury Royalist - Wärnanäs Peng 10  
11 Frida Hedlund Mr Figaro     0  
  Karlskoga RK Sörbys Oboy - Fredriksbergs Chopin    
  Amanda Mardal Cavees Cup        
  Knöppelåsens RS Beschenhof Cavadee - Brooklands Moonwalker    
 
till toppen

Klass 3 - Dressyr Lagtävlan för Ponnyallsvenskan Lag Kategori D
Bana 1
19 anmälda, 15 startande, 4 placerade
Domare C: Agneta Nylander
 
Plats Ryttare Häst Premie C Totalt Procent
  Uppfödare Härstamning  
1 Sofie Wettberg Minigårdens Anisette   245 245 70,000
  Lilleruds HSK (5) JE Amadeuz ox - Expo ox 1  
2 Adam Wannerth Hendregarth Tom   244 244 69,714
  Wittvångs HS (3) Trevallions Albert - Dimbeth Sion 2  
3 Rebecca Gustafsson Jacobs Delicato   241 241 68,857
  RS Grums (6) Delirious - Lodor Tywysog Nudd 3  
4 Jessica Cederlöf Wobber Jacky   238 238 68,000
  Lilleruds HSK (5) Okänd 4  
 
5 Elin Larsson Sonja   235 235 67,143
  Insjöns RK (2) Okänd - Okänd 5  
6 Maria Lindh O Neil   233 233 66,571
  Wittvångs HS (3) Hagens Ochief - Tulira Highball 6  
7 Emma Johansson Tireve Contessa   232 232 66,286
  Falu Ridklubb Neba Magic - Neba Prince 7  
7 Maja Richardson Mon Rovio   232 232 66,286
  Insjöns RK (2) Okänd 7  
9 Gry Karlsson Tornado   228 228 65,143
  Dyltabruks RF (4) Okänd 9  
9 Wilma Jeppson Dariman Power   228 228 65,143
  Wittvångs HS Power Boy - Carolinas Foxglove 9  
11 Emma Knutsson Oosterwijks Leonardo   226 226 64,571
  Wittvångs HS (3) Offem Minos - Ruighenrodes Dwight 11  
11 Karin Lindh Kantjes Pjotr   226 226 64,571
  Wittvångs HS (3) Marnehoves Everset - Watershof Prerendene 11  
13 Elin Edman Jacobs Dumle   219 219 62,571
  RS Grums (6) Delirious - Lodor Tywysog Nudd 13  
14 Agnes Hansen Onslow   213 213 60,857
  Kils RF (1) Okänd 14  
15 Elin Olivecrona Eriksson Diglett   199 199 56,857
  Falu Ridklubb Orchis Morio RP - Gimmic RP 15  
  Amanda Mardal Golden Joy        
  Knöppelåsens RS Golden Dasher - Dancer    
  Anna Liliebäck Cosmo        
  Knöppelåsens RS Campari - Königspark    
  Linnea Olsson Ciba Sandstone        
  Knöppelåsens RS Campari - Brillant    
  Matilda Rosen Bristol Cream        
  Insjöns RK Ekelunds Nalle RWR - Meesa Heesa 1479277    
 
till toppen

Klass 3 - Dressyr Lagtävlan för Ponnyallsvenskan Lag
7 startande lag
Domare C: Agneta Nylander
 
Plats Uppfödare Lagnr Procent
    Lagledare
      Ryttare Häst Summa  
1 Lilleruds HSK Lag 5 69,048
    Ann Levin
 
      Elin Röjdal Indiana Joe 69,143  
      Sofie Wettberg Minigårdens Anisette 70,000  
      Jessica Cederlöf Wobber Jacky 68,000  
      Hanna Jibbefors Indra 61,429  
2 Insjöns RK Lag 2 67,429
    Gerda Nilsson-Tysklin
 
      Matilda Rosen Dolce 68,857  
      Elin Larsson Sonja 67,143  
      Maja Richardson Mon Rovio 66,286  
3 Wittvångs HS Lag 3 66,952
    Maria Jeppson
 
      Adam Wannerth Hendregarth Tom 69,714  
      Maria Lindh O Neil 66,571  
      Emma Knutsson Oosterwijks Leonardo 64,571  
      Karin Lindh Kantjes Pjotr 64,571  
4 RS Grums Lag 6 65,524
    Ulrika Jacobs
 
      Rebecca Gustafsson Jacobs Delicato 68,857  
      Nicole Jacobs Jacobs Wiggleytuff 65,143  
      Elin Edman Jacobs Dumle 62,571  
5 Dyltabruks RF Lag 4 64,190
    Ida Eriksson
 
      Lisa Johansson Leonardo II 63,714  
      Linn Ingvarsson Scopo Philiac 63,714  
      Gry Karlsson Tornado 65,143  
6 Kils RF Lag 1 61,285
    Eva Marie Hansen
 
      Karolina Schagerström Ragnarps Lady Royce 61,714  
      Agnes Hansen Onslow 60,857  
  Knöppelåsens RS Lag 7  
    Anika Fielitz
 
 
till toppen

Klass 4 - Dressyr Lätt A:1 Kategori C
Bana 1
6 anmälda, 5 startande, 2 placerade
Domare C: Susanne Gustavsson
 
Plats Ryttare Häst Premie C Totalt Procent
  Uppfödare Härstamning  
1 Matilda Rosen Dolce   275 275 72,368
  Insjöns RK Thornberry Love - Kings Bonus xx 1  
2 Matilda Nilsson Johnny Walker   249 249 65,526
  Norsholms RF Cognac - Morning Star 2  
 
3 Ingrid Skoog Scopo Philiac   235 235 61,842
  Karlskoga RT Vernons Peeping Tom - Rolökke Swallow 3  
4 Evelinn Åkerman Anells Acrobat   222 222 58,421
  Viby R&KS Linksbury Royalist - Wärnanäs Peng 4  
5 Frida Hedlund Mr Figaro   197 197 51,842
  Karlskoga RK Sörbys Oboy - Fredriksbergs Chopin 5  
  Cornelia Sparring Pinokkio        
  Djursholms RK Okänd - Okänd    
 
till toppen

Klass 4 - Dressyr Lätt A:1 Kategori D
Bana 1
9 anmälda, 3 startande, 1 placerade
Domare C: Susanne Gustavsson
 
Plats Ryttare Häst Premie C Totalt Procent
  Uppfödare Härstamning  
1 Josefin Hallberg Aramis   260 260 68,421
  Skärlunda RK Skattegårds Miramis RNF S- - Mustang RNF 1  
 
2 Josefin Hallberg Skattegårds Porter   244 244 64,211
  Skärlunda RK Silverlea Buckskin RNF - Kastor RNF 2  
3 Sofia Ruist Robin Hood   218 218 57,368
  Avesta Ridklubb Okänd 3  
  Anna Liliebäck Cosmo        
  Knöppelåsens RS Campari - Königspark    
  Amanda Mardal Golden Joy        
  Knöppelåsens RS Golden Dasher - Dancer    
  Maja Richardson Mon Rovio        
  Insjöns RK Okänd    
  Sofie Wettberg Minigårdens Anisette        
  Lilleruds HSK JE Amadeuz ox - Expo ox    
  Linnea Olsson Ciba Sandstone        
  Knöppelåsens RS Campari - Brillant    
  Agnes Hansen Onslow        
  Kils RF Okänd    
 
till toppen

Equipe - Datasystem för ridsport