Örebrotraktens RF & SydNerikeRyttarna
2010-04-24
Resultat lokal ponnyhoppning
med div 3, omgång 1

Lagresultat nederst på sidan

 


 
Klass 1 - Hoppning 0.70-1.00 (Lätt B) bed. Två faser A:0/A:0 Kategori B Avd. A
Örebrotraktens Ryttarförening & Sydnärkeryttarnas
Lokala Hopptävling för ponny
Stallstugan Cup
3 anmälda, 2 startande
Tävlingsledare: Linda Bielefelt
Hoppdomare: Ulla Erixon
Banbyggare: Anders Karmbo
 
Plats Ryttare Häst Premie Fas I Fas II
  Uppfödare Härstamning Fel Tid Fel Tid
 
1 Emma Nilsson Yoghurt      
  Örebro FK   4 55,10    
2 Therese Olausen Little Dream      
  Göta RF   Ute.      
 
till toppen

 
Klass 1 - Hoppning 0.70-1.00 (Lätt B) bed. Två faser A:0/A:0 Kategori C Avd. A
Örebrotraktens Ryttarförening & Sydnärkeryttarnas
Lokala Hopptävling för ponny
Stallstugan Cup
10 anmälda, 10 startande, 3 placerade
Tävlingsledare: Linda Bielefelt
Hoppdomare: Ulla Erixon
Banbyggare: Anders Karmbo
 
Plats Ryttare Häst Premie Fas I Fas II
  Uppfödare Härstamning Fel Tid Fel Tid
1 Mathilda Lundwall Filippa      
  Alkvetterns RS Ben Kaspar - Peuguin RNF66 0 52,70 0 20,30
2 Evelina Ström Victor      
  Kumla Ridklubb   0 63,60 0 23,00
3 Maria Hansen Åbackens Imperial      
  Åsebo RS Gondoljär RNF - Leedes Boy RNF 0 55,50 4 23,80
 
4 Linda Ohlsson Nygrannagårdens Melitza      
  Valåsens RS Fredriksbergs Dali - Valentin Bell 4 62,80    
5 Lois Pettersson Åbackens Hip n Hop      
  Västerås RS Fredriksbergs Dali - Gondoljär Leedes Boy 5 71,10    
6 Alicia Partanen Lillemons Challenge      
  Wittvångs HS Simberg Hip Hop - Möllegaards Mr Swing king 21 86,70    
7 Ida Pegers Cadfach Rhufeinaidd      
  Wittvångs HS Colnevalley Rasgall RWC 5 - Trevallion Prince Comet 18232 Ute.      
7 Frida Djurfeldt Tanja      
  Blå Bergens RF Modderbeek´s Chico - Bokkesprong Czardos Ute.      
7 Beatrice Johansson Coco Chanel (RC Den 747)      
  Wittvångs HS Teglestrup Duke - Öxenholm Godot Utg.      
7 Emelie Jansson Hannibal      
  Pålsboda RF Tölve - Parant Ute.      
 
till toppen

 
Klass 1 - Hoppning bed. A Kategori C Avd. B
Örebrotraktens Ryttarförening & Sydnärkeryttarnas
Lokala Hopptävling för ponny
Stallstugan Cup
3 anmälda, 3 startande, 1 placerade
Tävlingsledare: Linda Bielefelt
Hoppdomare: Ulla Erixon
Banbyggare: Anders Karmbo
 
Plats Ryttare Häst Premie Hoppning
  Uppfödare Härstamning Fel Tid
1 Jackie Grundström Fidleywood Toad    
  Wittvångs HS Wellow Fred - Whycome Pluto 5 93,20
 
2 Lois Pettersson Power Gold    
  Västerås RS Power Boy Ute.  
2 Emma Wigh Splasch    
  Örebro FK Kulltorps Yrrol - okänd Ute.  
 
till toppen

 
Klass 1 - Hoppning 0.70-1.00 (Lätt B) bed. Två faser A:0/A:0 Kategori D Avd. A
Örebrotraktens Ryttarförening & Sydnärkeryttarnas
Lokala Hopptävling för ponny
Stallstugan Cup
13 anmälda, 10 startande, 3 placerade
Tävlingsledare: Linda Bielefelt
Hoppdomare: Ulla Erixon
Banbyggare: Anders Karmbo
 
Plats Ryttare Häst Premie Fas I Fas II
  Uppfödare Härstamning Fel Tid Fel Tid
1 Wilma Nilsagård Cinderella      
  Wittvångs HS Columbus 0 52,10 0 23,30
2 Wilma Nilsagård Blackwoodland Bob      
  Wittvångs HS Newgrange Bobby Sparrow - Bargello 0 56,00 0 24,00
3 Mikaela Martinsson Golden Boy      
  Åsebo RS okänd 0 58,90 0 26,00
 
4 Jesper Nordstedt Filippa-G      
  RK Kumla Ben Kaspar ox - Fridolf RNF 4 55,30    
5 Amanda Alvmo William      
  Hamre Ridklubb Okänd 4 60,40    
6 Sofia Carlsson Sanna      
  Wittvångs HS Poetic Justice - Holiday Prince 14 77,90    
7 Lisa Nydén Misty´sGirl      
  Dyltabruks RF Dale Mist - Värnbergs Neptunus 21 89,60    
8 Evelina Lundberg Nickel      
  Nyby-Torshälla RK Proceder - Eternit Pl Ute.      
8 Ebba Nordwall Something Special      
  Hallsta RK Safed - Coed Coch Barwn Ute.      
8 Denise Marklund Caruso      
  Nyby-Torshälla RK Okänd Ute.      
 
till toppen

 
Klass 1 - Hoppning bed. A Kategori D Avd. B
Örebrotraktens Ryttarförening & Sydnärkeryttarnas
Lokala Hopptävling för ponny
Stallstugan Cup
2 anmälda, 2 startande
Tävlingsledare: Linda Bielefelt
Hoppdomare: Ulla Erixon
Banbyggare: Anders Karmbo
 
Plats Ryttare Häst Premie Hoppning
  Uppfödare Härstamning Fel Tid
 
1 Karin Winge Likstahöjdens Anemon    
  Örebro FK Likstahöjdens Komet RP118 - Tulira Highball RC 47 4 71,80
2 Jackie Grundström Ravens Ice Storm    
  Wittvångs HS Oke Dene Peter - Sturtmoor Magic Touch 8 64,80
 
till toppen

 
Klass 2 - Hoppning 0.60-0.90 (Lätt C) bed. Två faser A:0/A:0 Kategori B Avd. A
Örebrotraktens Ryttarförening & Sydnärkeryttarnas
Lokala Hopptävling för ponny
8 anmälda, 8 startande, 2 placerade
Tävlingsledare: Linda Bielefelt
Hoppdomare: Ulla Erixon
Banbyggare: Anders Karmbo
 
Plats Ryttare Häst Premie Fas I Fas II
  Uppfödare Härstamning Fel Tid Fel Tid
1 Therese Olausen Little Dream      
  Göta RF   0 49,10 0 25,30
2 Emma Nilsson Yoghurt      
  Örebro FK   0 53,20 0 29,20
 
3 Karin Molin-Eriksson Lingo      
  Örebro FK Ekbäckens Sigurd RWM 50 - Laeryds Domenic RWM 24 0 59,90 0 33,80
4 Minna Johnsson Ulrik      
  Strömsholms RSF Okänd - okänd 0 57,80 0 37,10
5 Julia Pålsson 747 Lupin      
  Örebrotraktens RF   0 52,30 4 32,50
6 Rebecca Hellström Money Maker      
  Köpings RK Okänd - Okänd 0 50,50 4 40,30
7 Sara Nordström Tuff      
  Wittvångs HS Okänd 0 55,00 4 46,00
8 Adina Bodèn Silver Hooks      
  Stora Ekeby RK Okänd 4 73,40    
 
till toppen

 
Klass 2 - Hoppning 0.60-0.90 (Lätt C) bed. Två faser A:0/A:0 Kategori C Avd. A
Örebrotraktens Ryttarförening & Sydnärkeryttarnas
Lokala Hopptävling för ponny
23 anmälda, 20 startande, 5 placerade
Tävlingsledare: Linda Bielefelt
Hoppdomare: Ulla Erixon
Banbyggare: Anders Karmbo
 
Plats Ryttare Häst Premie Fas I Fas II
  Uppfödare Härstamning Fel Tid Fel Tid
1 Linn Ingvarsson Scopo Philiac      
  Karlskoga RT Vernons Peeping Tom - Rolökke Swallow 0 52,50 0 26,50
2 Maria Hansen Åbackens Imperial      
  Åsebo RS Gondoljär RNF - Leedes Boy RNF 0 58,30 0 27,40
3 Mathilda Lundwall Filippa      
  Alkvetterns RS Ben Kaspar - Peuguin RNF66 0 54,10 0 28,40
4 Sofia Andersson Bonera Rosso      
  Wittvångs HS Linksbury Royalist RW - Lord Arimis RW 0 58,90 0 28,50
5 Linda Ohlsson Nygrannagårdens Melitza      
  Valåsens RS Fredriksbergs Dali - Valentin Bell 0 56,30 0 30,10
 
6 Beatrice Johansson Coco Chanel (RC Den 747)      
  Wittvångs HS Teglestrup Duke - Öxenholm Godot 0 50,60 0 31,40
7 Ulrika Winge Mr Rizzo      
  Örebro FK okänd - okänd 0 56,00 0 32,40
8 Lois Pettersson Åbackens Hip n Hop      
  Västerås RS Fredriksbergs Dali - Gondoljär Leedes Boy 0 56,50 0 36,20
8 Evelina Ström Victor      
  Kumla Ridklubb   0 63,40 0 36,20
10 Emma Nilsson Lisette      
  Örebro FK   0 57,10 0 37,20
11 Frida Djurfeldt Tanja      
  Blå Bergens RF Modderbeek´s Chico - Bokkesprong Czardos 0 67,00 0 38,00
12 Alicia Partanen Lillemons Challenge      
  Wittvångs HS Simberg Hip Hop - Möllegaards Mr Swing king 0 51,60 4 29,70
13 Lois Pettersson Power Gold      
  Västerås RS Power Boy 0 59,70 16 66,80
14 Emelie Jansson Hannibal      
  Pålsboda RF Tölve - Parant 0 53,70 430,4  
15 Wicktoria Torell Kings Jumper      
  Christinehamns RK Okänd 4 54,60    
16 Filippa Alin Mely´s Rita      
  Glanshammars R Hoppenhof´s Jumbo - Priory Prickle 4 59,50    
17 Ida Pegers Cadfach Rhufeinaidd      
  Wittvångs HS Colnevalley Rasgall RWC 5 - Trevallion Prince Comet 18232 4 68,00    
18 Amanda Karlström Trulsan      
  Nora RSF Okänd 8 58,70    
19 Cornelia Lindkvist Pilens Flash      
  Mullhyttans RK Meonbury Mr McGreggor - Dart Light 15 90,40    
20 Amanda Strömvall Matilda IV      
  Örebro FK Hedlanda Good Boy - Lobsang Ute.      
 
till toppen

 
Klass 2 - Hoppning bed. A Kategori C Avd. B
Örebrotraktens Ryttarförening & Sydnärkeryttarnas
Lokala Hopptävling för ponny
3 anmälda, 2 startande
Tävlingsledare: Linda Bielefelt
Hoppdomare: Ulla Erixon
Banbyggare: Anders Karmbo
 
Plats Ryttare Häst Premie Hoppning
  Uppfödare Härstamning Fel Tid
 
1 Emma Wigh Splasch    
  Örebro FK Kulltorps Yrrol - okänd 0 71,30
2 Julia Kvick Cadfach Rhys 67177    
  Örebrotraktens RF   4 55,20
 
till toppen

 
Klass 2 - Hoppning 0.60-0.90 (Lätt C) bed. Två faser A:0/A:0 Kategori D Avd. A
Örebrotraktens Ryttarförening & Sydnärkeryttarnas
Lokala Hopptävling för ponny
22 anmälda, 20 startande, 5 placerade
Tävlingsledare: Linda Bielefelt
Hoppdomare: Ulla Erixon
Banbyggare: Anders Karmbo
 
Plats Ryttare Häst Premie Fas I Fas II
  Uppfödare Härstamning Fel Tid Fel Tid
1 Wilma Nilsagård Blackwoodland Bob      
  Wittvångs HS Newgrange Bobby Sparrow - Bargello 0 52,00 0 27,90
2 Emma Pettersson Sörängens Surprise      
  Wittvångs HS Stackarps pablo RNF 158 - Horsemosens Charlie Brown RNF 0 55,70 0 29,90
3 Viktoria Fintling Lucky Love      
      0 54,90 0 32,00
4 Amanda Alvmo William      
  Hamre Ridklubb Okänd 0 51,90 0 32,50
5 Mikaela Hammer Maya      
  Örebro FK Okänd 0 50,20 0 36,50
 
6 Louise Axelsson Valentin Shottis      
  Mullhyttans RK   0 56,80 0 36,90
7 Jesper Nordstedt Filippa-G      
  RK Kumla Ben Kaspar ox - Fridolf RNF 0 52,50 4 28,10
8 Sofia Carlsson Sanna      
  Wittvångs HS Poetic Justice - Holiday Prince 0 57,40 4 28,60
9 Mikaela Martinsson Golden Boy      
  Åsebo RS okänd 0 55,00 4 32,70
10 Linn Ingvarsson Brave Heart      
  Karlskoga RT Henfynyw Tywysog - Isaksbo Jeronimo 0 58,10 4 39,60
11 Jennie Gustavsson Kasper      
  Dyltabruks RF Notariat - Inter 0 56,50 9 52,90
12 Elin Nordwall Something Special      
  Hallsta RK Safed - Coed Coch Barwn 4 46,60    
13 Lisa Nydén Misty´sGirl      
  Dyltabruks RF Dale Mist - Värnbergs Neptunus 4 52,40    
14 Madelen Laituri Lofty Roseanne      
  Dyltabruks RF Ashfield Cathal Crobdhearg - Skryne Bright Cloud 4 56,70    
15 Tova Johnsson Twickles Amadeus      
  Strömsholms RSF Okänd - Okänd 4 68,30    
16 Wilma Nilsagård Cinderella      
  Wittvångs HS Columbus 4 69,70    
17 Sara Johansson Hugo Simon      
  Töreboda HK Okänd - Okänd 4 70,30    
18 Denise Marklund Caruso      
  Nyby-Torshälla RK Okänd 4 75,80    
19 Lovisa Eriksson Popcorn Flight      
  Wittvångs HS Okänd 8 53,50    
20 Evelina Lundberg Nickel      
  Nyby-Torshälla RK Proceder - Eternit Pl 26 103,20    
 
till toppen

 
Klass 2 - Hoppning bed. A Kategori D Avd. B
Örebrotraktens Ryttarförening & Sydnärkeryttarnas
Lokala Hopptävling för ponny
4 anmälda, 3 startande, 1 placerade
Tävlingsledare: Linda Bielefelt
Hoppdomare: Ulla Erixon
Banbyggare: Anders Karmbo
 
Plats Ryttare Häst Premie Hoppning
  Uppfödare Härstamning Fel Tid
1 Emelie Gunnarsson Indiana    
  Örebrotraktens RF Okänd 0 53,70
1 Lisa Nydén Windy´s Girl    
  Dyltabruks RF Öxenholm Marble Jr - Dale Mist 0 54,70
 
3 Jackie Grundström Ravens Ice Storm    
  Wittvångs HS Oke Dene Peter - Sturtmoor Magic Touch 8 63,70
 
till toppen

 
Klass 4 - Hoppning 0.50-0.80 (Lätt D) bed. Clear Round Kategori B
Örebrotraktens Ryttarförening och Sydnärkeryttarnas
Lokala Hopptävling för ponny
13 anmälda, 13 startande, 7 placerade
Tävlingsledare: Linda Bielefelt
Hoppdomare: Ulla Erixon
Banbyggare: Anders Karmbo
 
Plats Ryttare Häst Premie Hoppning
  Uppfödare Härstamning Fel Tid
1 Wilma Tholg Trollskogens Sonette    
  Mullhyttans RK Springs Nougat RD2 - Shilstone Rocks Fury 5592 NPS 0 73,60
1 Caisa Fritz Kapten Jal    
  Örebro FK Kapten G 397 - Guval 365 0 70,10
1 Jonna Sunvisson Quite Bright    
  Viby R&KS Pegasus Buckey RWM33 - Cui Cresta WSB3157 0 66,80
1 Elin Lexelius Charim    
  Laxå Ridklubb okänd - okänd 0 80,60
1 Rebecca Hellström Money Maker    
  Köpings RK Okänd - Okänd 0 74,10
1 Malin Fager Roxette    
  Mullhyttans RK   0 74,90
1 Matilda Lindstrand Mimmi    
  Kilsbergsryttarna - - - 0 71,40
 
9 Ida Ljungström May Flower    
  Viby R&KS okänd - okänd 4 76,20
9 Adina Bodèn Silver Hooks    
  Stora Ekeby RK Okänd 4 82,10
11 Viktoria Salonen Lulle    
  Folkatorps RS okänd - okänd 6 93,00
12 Emma Persson Dino    
  Folkatorps RS   19 109,40
13 Elin Ärlegård Sky    
  Viby R&KS okänd - okänd Ute.  
13 Sara Hillding Symfoni    
  Folkatorps RS   Ute.  
 
till toppen

 
Klass 4 - Hoppning 0.50-0.80 (Lätt D) bed. Clear Round Kategori C
Örebrotraktens Ryttarförening och Sydnärkeryttarnas
Lokala Hopptävling för ponny
22 anmälda, 20 startande, 13 placerade
Tävlingsledare: Linda Bielefelt
Hoppdomare: Ulla Erixon
Banbyggare: Anders Karmbo
 
Plats Ryttare Häst Premie Hoppning
  Uppfödare Härstamning Fel Tid
1 Emmy Eriksson Super    
  Ramsbergs RK Okänd 0 61,60
1 Natali Pettersson One Point    
  Glanshammars R Okänd 0 63,90
1 Emma Nilsson Lisette    
  Örebro FK   0 76,90
1 Karin Johansson Delia    
  Örebrotraktens RF Dart Light RNF 113 - Baldor RNF 35 0 63,70
1 Diana Jahjai Superman    
  Mullhyttans RK okänd - okänd 0 81,90
1 Felicia Eldewall Tom Johns    
  Laxå Ridklubb Vernons Peeping Tom RNF114 - Parant RNF9-S 0 84,90
1 Amanda Karlström Trulsan    
  Nora RSF Okänd 0 71,50
1 Wicktoria Torell Kings Jumper    
  Christinehamns RK Okänd 0 54,10
1 Cornelia Lindkvist Pilens Flash    
  Mullhyttans RK Meonbury Mr McGreggor - Dart Light 0 72,70
1 Emma Thorhed Celma    
  Valåsens RS   0 75,20
1 Karin Molin-Eriksson Piggelinqa II    
  Örebro FK Kantjes Umberto RNF 175 - Sörbys Lotus RNF 120 0 75,60
1 Erika Pettersson Kilkee Boy    
  Askersunds RK okänd - okänd 0 70,80
1 Julia Kvick Cadfach Rhys 67177    
  Örebrotraktens RF   0 69,50
 
15 Karolina Schiöld Denise    
  Wittvångs HS Assar Nusebo 188 - Krossar 144 4 83,30
15 Amanda Strömvall Matilda IV    
  Örebro FK Hedlanda Good Boy - Lobsang 4 75,50
17 Julia Lövgren Putte    
  Karlskoga RK Putte - Espri 6 92,80
18 Ella Hammarström Peter Phan III    
  Kumla Ridklubb Nickel - Odinsal Eskapad 7 94,60
19 Amanda Ekström Tequila After Dark    
  Dyltabruks RF okänd - okänd 17 103,50
20 Linnéa Eriksson Hero    
  Glanshammars R Okänd Ute.  
20 Rebecka Mellquist Nytorps Tilde    
  Örebrotraktens RF Allman 204 - Rimbo 178 Ute.  
 
till toppen

 
Klass 4 - Hoppning 0.50-0.80 (Lätt D) bed. Clear Round Kategori D
Örebrotraktens Ryttarförening och Sydnärkeryttarnas
Lokala Hopptävling för ponny
19 anmälda, 18 startande, 10 placerade
Tävlingsledare: Linda Bielefelt
Hoppdomare: Ulla Erixon
Banbyggare: Anders Karmbo
 
Plats Ryttare Häst Premie Hoppning
  Uppfödare Härstamning Fel Tid
1 Louise Axelsson Valentin Shottis    
  Mullhyttans RK   0 69,90
1 Madelene Reinholdsson Little Big Horn    
  Valåsens RS Tarzan - Turk 0 72,70
1 Lovisa Eriksson Popcorn Flight    
  Wittvångs HS Okänd 0 61,70
1 Emma Thored Burmas Monte Carlo    
    Dart Light - Skogs Max 0 69,90
1 Viktoria Fintling Lucky Love    
      0 67,30
1 Emelie Gunnarsson Indiana    
  Örebrotraktens RF Okänd 0 62,80
1 Clara Brusebäck Hope 6    
  Wittvångs HS   0 70,80
1 Maria Lindh Vemejadå    
  Wittvångs HS Okänd - Okänd 0 66,00
1 Emma Pettersson Sörängens Surprise    
  Wittvångs HS Stackarps pablo RNF 158 - Horsemosens Charlie Brown RNF 0 62,50
1 Lisa Nydén Windy´s Girl    
  Dyltabruks RF Öxenholm Marble Jr - Dale Mist 0 63,60
 
11 Mikaela Hammer Maya    
  Örebro FK Okänd 4 76,40
11 Idamarie Andersson Roxette    
  Valåsens RS okänd - okänd 4 84,60
11 Amanda Fintling Bailey    
  Örebro FK Okänd - Okänd 4 75,80
14 Linda Axelsson Cavarty Rose Bud    
  Mullhyttans RK   6 89,20
15 Beatrice Petersson Shannon    
  Viby R&KS Okänd 7 93,40
16 Sara Andersson Ira Victoria    
  Örebrotraktens RF Rosalind´s Guy - pamir Brodde 8 78,10
17 Linn Sohlman Juliette    
  Örebro FK Kairouan ox 16 81,70
18 Lovisa Thorén Ramirez    
  Valåsens RS Okänd - Okänd Ute.  
 
till toppen

Lagresultat, div 3 omgång 1
Lagställning totalt
 
Plac   Felpoäng   poäng
  Omhopp    
1 Viby Rid o Körsällskap 0 98,9 sek 13
2 Folkatorps RS 0 108,7 sek 11
3 Glanshammarsryttarna 8 121,2 sek 10
4 Örebrotraktens RF 8 133,6 sek 9
  Grund Stilpoäng  
5 Mullhyttans RK 4 139,5 poäng 8
6 Laxå RK 4 138,0 poäng 7
7 Wittvång HS 8 156,0 poäng 6
8 Dyltabruks RF 8 151,0 poäng 5
9 Örebro FK 12 142,0 poäng 4
10 Kumla RK 20 134,0 poäng 3
11 Askersunds RK 48 82,5 poäng 2
12 Valåsens RS 58 69,0 poäng 1

Alla lagresultaten

            Omhoppning
  Resultatslista    Fel Tid Stil
poäng
Fel Tid  
                 
                 
1 Viby Rid o Körsällskap Ponny            
Ida Ljungström May Flower 0 78 49 0 31,6  
Jonna Sunvisson Quite Bright ute   0 0 35  
Beatrice Peterssson Shannon 0 81,3 44,5 0 32,3  
Lisa Pettersson Hiawatha 0 73,3 40 0   98,9
        232,6 133,5   98,9  
2 Folkatorps RS              
Saga Malmén Symfonie 0 96 56 0 38,8  
Viktoria Salonen Lulle ute   0 ute    
Emma Persson Dino 0 84,7 45 0 33,8  
Sara Hildning Fiddley Wood Toad 0 79,3 50 0 36,1 108,7
        260 151      
3 Glanshammarsryttarna            
Elin Ekstrand Tuffe Viktor 0 74,6 45,5 4 54,1  
Natali Pettersson One Point 0 64,8 49 4 35,7  
Filippa Ahlin Mely´s Rita 0 61,4 44,5 0 31,4  
Linnea Eriksson Hero 0 80,3 46,5 12   121,2
        219,7 141   121,2  
4 Örebrotraktens RF              
Rebecka Malmqvist Nytorps Tilde 12 111,6 34,5 8 60  
Julia Pålsson 747 Lupin 0 70,1 50 0 37  
Karin Johansson Delia 0 67,5 56 0 36,6  
Sara Andersson Cavarty Rose Bud 0 67,7 34 12   133,6
                 
5 Mullhyttans RK              
Malin Fager Roxette 0 70,3 51      
Wilma Tholg Trollskogens Sonette 4 83,6 38      
Dianan Jahjai Superman 0 75,2 50,5      
Linda Axelsson Cavarty Rose Bud 5 97,1 42      
      4 229,1 139,5      
        205,3 140   133,6  
                 
6 Laxå Ridklubb              
Elin Lexelius Charim 0 83,2 52      
Lovisa Gradin Säby´s Baxter 0 56,8 44,5      
Felicia Eldewall Tom Johns 4 78,7 41,5      
      4 218,7 138      
                 
7 Wittwångs HS              
Sara Nordström Tuff 0 82,4 54      
Karolina Schiöld Denise 4 86,1 41      
Maria Lindh Vemejadå 4 66,1 54      
Clara Brusebäck Hope 6 4 77,7 48      
      8 226,2 156      
                 
8 Dyltabruks RF              
Amanda Eriksson Tequila After Dark 0 68,8 50,0      
Paulina Johansson Jeroen Nieuqmoed 4 71,6 47,5      
Jennie Gustavsson Kasper 4 94,4 49,0      
Madelen Laituri Lofty Roseanne 4 70,6 52,0      
      8 233,8 151,0      
                 
9 Örebro FK              
Karin Molin-Eriksson Lingo 4 77,1 46      
Caisa Fritz Kapten Jal 36   0      
Linn Shlman Juliette 8 79,3 39,5      
Amanda Fintling Bailey 0 71,6 56,5      
      12 228 142      
10 Kumla Ridklubb              
Ludvig Axäng Munsboro Charm 0 64,6 47      
Ella Hammarström Peter Phan lll 4 94,6 49      
Linn Forsström Linus 16 91,6 38      
      20 250,8 134      
11 Askersunds RK              
Erika Pettersson Kilkee Boy 8 77,8 42,5      
Lotta Persson Oban 36   0      
Emma Nordin Manita 36 96,0 0      
Amanda Thunberg Burmas Monte Carlo 4 95,8 40      
      48 269,6 82,5      
12 Valåsens RS              
Linda Ohlsson Bells Fanny 36 96,0 0      
Emma Thored Celma 7 104,7 33,5      
Idamarie Andersson Roxette 15 103,4 35,5      
Madelene Reinholdsson Litte Big Horn 36   0      
      58 304,1 69      
                 
till toppen