Karlskoga Ridklubb 2/4
Resultat lokal hoppning


Klass 1B HOPPNING kat.B:0.80m (Lätt B), AVD. A, BEDÖMNING A0+A0 två faser
Klass 1D HOPPNING kat.D:1.00m (Lätt B), AVD. A, BEDÖMNING A0+A0 två faser
Klass 1C/B+1D/B HOPPNING kat.D:1.00m (Lätt B), AVD. B, BEDÖMNING A
Klass 2C HOPPNING kat.C:0.80m (Lätt C), AVD. A, BEDÖMNING A0+A0 två faser
Klass 2D HOPPNING kat.D:0.90m (Lätt C), AVD. A, BEDÖMNING A0+A0 två faser
Klass 2D HOPPNING kat.D:0.90m (Lätt C), AVD. B, BEDÖMNING A
Klass 2A/A+2B/A HOPPNING kat.D:0.90m (Lätt C), AVD. A, BEDÖMNING A0+A0 två faser
Klass 2B/B+2C/B HOPPNING kat.D:0.90m (Lätt C), AVD. B, BEDÖMNING A
Klass 3B HOPPNING kat.B:0.60m (Lätt D), BEDÖMNING Clear Round
Klass 3C HOPPNING kat.C:0.70m (Lätt D), BEDÖMNING Clear Round
Klass 3D HOPPNING kat.D:0.80m (Lätt D), BEDÖMNING Clear Round


Klass 1B HOPPNING kat.B:0.80m (Lätt B), AVD. A, BEDÖMNING A0+A0 två faser

Plac. Ryttare Häst Fel Tid
* 1 MADELEIN SONTAG, Valåsens RS JEMPY 0 + 0 32.10
2 EMELIE NORDGREN, Alkvetterns RS ZAFIR 4 57.40
3 EBBA HAMMARGREN, Filipstads RK MUNSBORO OH BOY 5 60.50



Klass 1D HOPPNING kat.D:1.00m (Lätt B), AVD. A, BEDÖMNING A0+A0 två faser

Plac. Ryttare Häst Fel Tid
* 1 FILIPPA NILSAGÅRD, Wittvångs Hästsällsk BLACKWOODLAND BOB 0 + 0 32.80
* 2 SOFIA ANDERSSON, Wittvångs Hästsällsk QUIDAM DU VALDES ROCHE 0 + 0 33.40
3 HELENA RUCK, Alkvetterns RS SHIDO 0 + 0 36.10
4 JENNY TROPP, Valåsens RS FRITZ SUGARFEET SAVANNA 0 + 0 41.00
5 WILMA NILSAGÅRD, Wittvångs Hästsällsk CINDERELLA 4 50.60
6 JOSEFINE SKOGLUND, Christinehamns RK NAKITA 4 53.70
7 LISA NYDÉN, Dyltabruk RF MISTY´SGIRL Ute



Klass 1C/B+1D/B HOPPNING kat.D:1.00m (Lätt B), AVD. B, BEDÖMNING A

Plac. Ryttare Häst Fel Tid
* 1 EMMA WIGH, Örebro FRK SPLASCH 7 70.40
2 AMANDA GRAHN, Vingåkers RF ELMIRAH 16 73.00
3 KARIN WINGE, Örebro FRK LIKSTAHÖJDENS ANEMON Ute
3 PAULINE STENMARK, Göta RF MISELLA Ute



Klass 2C HOPPNING kat.C:0.80m (Lätt C), AVD. A, BEDÖMNING A0+A0 två faser

Plac. Ryttare Häst Fel Tid
* 1 MAJA NYMAN, Mjölby RK FAIRY TALE 0 + 0 25.80
* 2 ALICIA PARTANEN, Wittvångs Hästsällsk LILLEMONS CHALLENGE 0 + 0 28.30
* 3 LINN WIRÅS, Alkvetterns RS RYTTERBJERGETS NIGELLA 0 + 0 28.90
4 MATHILDA LUNDWALL, Alkvetterns RS FILIPPA 0 + 0 30.00
5 EMELIE ALDENFALK, Kumla RK EVITA GIOLA 0 + 0 30.10
6 LOVISA GRADIN, Laxå Ridallians SÄBYS BAXTER 0 + 0 30.60
6 FRIDA HEDLUND, Karlskoga RK MR FIGARO 0 + 0 30.60
8 JESSICA BACKMAN, Alkvetterns RS DECOYS ZAFFRAN 0 + 10 51.70
9 EMELIE NORDGREN, Alkvetterns RS BLAIDD ROSETTE 4 52.90
10 LINDA OHLSSON, Valåsens RS NYGRANNAGÅRDENS MELITZA 4 60.00
11 NATALI PETTERSSON, GlanshammarsRyttarna ONE POINT 17 80.60



Klass 2D HOPPNING kat.D:0.90m (Lätt C), AVD. A, BEDÖMNING A0+A0 två faser

Plac. Ryttare Häst Fel Tid
* 1 FILIPPA NILSAGÅRD, Wittvångs Hästsällsk BLACKWOODLAND BOB 0 + 0 27.90
* 2 HELENA RUCK, Alkvetterns RS SHIDO 0 + 0 28.00
* 3 EMMA WESTIN, Karlskoga RK FLYING BOY 0 + 0 28.20
* 4 LISA NYDÉN, Dyltabruk RF MISTY´SGIRL 0 + 0 29.30
* 5 MAJA NYMAN, Mjölby RK OXFORD STREET 0 + 0 30.50
* 6 JENNY TROPP, Valåsens RS FRITZ SUGARFEET SAVANNA 0 + 0 30.70
7 JOSEFINE SKOGLUND, Christinehamns RK NAKITA 0 + 0 30.90
8 SARA JOHANSSON, Töreboda HK HUGO SIMON 0 + 0 31.20
9 SOFIA ANDERSSON, Wittvångs Hästsällsk QUIDAM DU VALDES ROCHE 0 + 0 31.40
10 ISABELLE NYGREN, Alkvetterns RS JIPE TOWANDA 0 + 0 34.90
11 WILMA NILSAGÅRD, Wittvångs Hästsällsk CINDERELLA 0 + Ute
12 LINN FORSSTRÖM, Kumla RK LINUS 4 54.10
13 IDA GRAHN, Rudskogens RF TOUCH ME 6 70.10
13 IDAMARIE ANDERSSON, Valåsens RS ROXETTE 6 70.10
15 ELINOR ASP TAUNI, Wäse RF HAGENS XANTINA 6 70.50
16 LOVISA ANDERSSON, Filipstads RK DAWSON 16 76.50
17 CLARA BRUSEBÄCK, Wittvångs Hästsällsk HOPE 6 19 90.90
18 LINN WIRÅS, Alkvetterns RS GRAFTONS MR MCKENZIE Ute
18 IZABELLE BLOMQUIST, Rudskogens RF ALBION GARRAPINADA Ute
18 EMMA KARLSSON, Alkvetterns RS ASGÅRDS LEONARDO Ute
18 ELLINOR ERIKSSON, Sörmons RK LYDIA Ute



Klass 2D HOPPNING kat.D:0.90m (Lätt C), AVD. B, BEDÖMNING A

Plac. Ryttare Häst Fel Tid
* 1 PAULINE STENMARK, Göta RF MISELLA 0 55.40
* 1 AMANDA GRAHN, Vingåkers RF ELMIRAH 0 48.70
3 LISA NYDÉN, Dyltabruk RF WINDY´S GIRL 8 48.00
4 EMELIE GUSTAFSSON, GlanshammarsRyttarna SWEET PRINCESS Ute



Klass 2A/A+2B/A HOPPNING kat.D:0.90m (Lätt C), AVD. A, BEDÖMNING A0+A0 två faser

Plac. Ryttare Häst Fel Tid
* 1 EMELIE NORDGREN, Alkvetterns RS ZAFIR 0 + 0 24.70
* 2 EBBA HAMMARGREN, Filipstads RK MUNSBORO OH BOY 0 + 0 33.20
3 SOFIA BACKMAN, Alkvetterns RS CENNEN MELODY 0 + 24 89.30
4 MADELEIN SONTAG, Valåsens RS JEMPY 4 60.10
5 SARA HANSEN, Alkvetterns RS MOA 19 90.00
6 TILDA ENGELBREKTSSON, Mariestads RK SMEDSTORPS FREE Ute
6 AMANDA TORSTENSSON, Kumla RK MOLSTABERGS ASCOT Ute



Klass 2B/B+2C/B HOPPNING kat.D:0.90m (Lätt C), AVD. B, BEDÖMNING A

Plac. Ryttare Häst Fel Tid
* 1 EMELIE NORDGREN, Alkvetterns RS JIPE TOP MODEL 0 51.10
* 1 MY IVARSSON, Wittvångs Hästsällsk COEDDUON LLEWELYN 0 57.00
* 1 EMMA WIGH, Örebro FRK SPLASCH 0 57.00
4 HANNA LARSSON, Karlskoga RK ISADORA 8 60.10
5 FRIDA KARLSSON, Alkvetterns RS GLYNCOCH MR JONES Ute



Klass 3B HOPPNING kat.B:0.60m (Lätt D), BEDÖMNING Clear Round

Plac. Ryttare Häst Fel Tid
* 1 SARA HANSEN, Alkvetterns RS MOA 0 59.00
* 1 AMANDA TORSTENSSON, Kumla RK MOLSTABERGS ASCOT 0 54.10
* 1 MADELEIN SONTAG, Valåsens RS SURPRISE 0 48.30
* 1 MATILDA LINDSTRAND, Ridklubben Kilsbergs MIMMI 0 50.70
* 1 SOFIA BACKMAN, Alkvetterns RS CENNEN MELODY 0 56.90
* 1 EMELIE NORDGREN, Alkvetterns RS JIPE TOP MODEL 0 50.80
7 TILDA ENGELBREKTSSON, Mariestads RK SMEDSTORPS FREE Ute



Klass 3C HOPPNING kat.C:0.70m (Lätt D), BEDÖMNING Clear Round

Plac. Ryttare Häst Fel Tid
* 1 NATALI PETTERSSON, GlanshammarsRyttarna ONE POINT 0 56.00
* 1 WICKTORIA TORELL, Christinehamns RK KINGS JUMPER 0 52.30
* 1 EBBA BJÖRNLOD, Grums RK CHARLIE MOON 0 54.80
* 1 LOVISA GRADIN, Laxå Ridallians SÄBYS BAXTER 0 49.30
* 1 MY IVARSSON, Wittvångs Hästsällsk COEDDUON LLEWELYN 0 51.00
* 1 JESSICA BACKMAN, Alkvetterns RS DECOYS ZAFFRAN 0 50.70
* 1 EMELIE NORDGREN, Alkvetterns RS BLAIDD ROSETTE 0 49.80
8 HANNA LARSSON, Karlskoga RK ISADORA 1 62.10
9 EMMA THORED, Valåsens RS CELMA 4 57.00
10 JENNIFER SVERDRUP, Grums RK DIXON 6 60.40
11 SOFIA OLSSON, Karlskoga RK CONTESSA 26 85.00
12 FRIDA KARLSSON, Alkvetterns RS GLYNCOCH MR JONES Ute



Klass 3D HOPPNING kat.D:0.80m (Lätt D), BEDÖMNING Clear Round

Plac. Ryttare Häst Fel Tid
* 1 SOFIA BERGMAN, Wittvångs Hästsällsk BONNIE 0 52.00
* 1 VICTORIA FINTLING, Örebro FRK LUCKY LOVE 0 51.00
* 1 ISABELLE NYGREN, Alkvetterns RS JIPE TOWANDA 0 58.00
* 1 LOVISA ANDERSSON, Filipstads RK DAWSON 0 47.00
* 1 EMMA WESTIN, Karlskoga RK FLYING BOY 0 50.90
* 1 LINN WIRÅS, Alkvetterns RS GRAFTONS MR MCKENZIE 0 53.80
* 1 SARA JOHANSSON, Töreboda HK HUGO SIMON 0 48.00
* 1 LISA NYDÉN, Dyltabruk RF WINDY´S GIRL 0 46.60
* 1 LINN FORSSTRÖM, Kumla RK LINUS 0 50.50
* 1 IZABELLE BLOMQUIST, Rudskogens RF ALBION GARRAPINADA 0 49.60
* 1 ULRIKA WINGE, Örebro FRK LIKSTAHÖJDENS ANEMON 0 50.80
12 ELINOR ASP TAUNI, Wäse RF HAGENS XANTINA 4 55.80
12 EMELIE GUSTAFSSON, GlanshammarsRyttarna SWEET PRINCESS 4 57.60
12 IDAMARIE ANDERSSON, Valåsens RS ROXETTE 4 55.00
15 AMANDA FINTLING, Örebro FRK BAILEY 5 62.70
16 ELLINOR ERIKSSON, Sörmons RK LYDIA 7 70.00
16 CLARA BRUSEBÄCK, Wittvångs Hästsällsk HOPE 6 7 70.60
18 IDA GRAHN, Rudskogens RF TOUCH ME 9 76.30
19 LINNÉA LYCKE, Kumla RK DALYS Ute
19 MADELENE REINHOLDSSON, Valåsens RS LITTLE BIG HORN Ute
19 REBECKA KARLSSON, Grums RK TOSCA III Ute
19 EMMA KARLSSON, Alkvetterns RS ASGÅRDS LEONARDO Ute

     RS-pro/HTML 02-03