Askersunds Ridklubb 27/3
Resultat lokal ponnyhoppning



Klass 4B HOPPNING kat.B:0.80m (Lätt B), BEDÖMNING A0+A0 två faser
Klass 4B HOPPNING kat.B:0.80m (Lätt B), AVD. B, BEDÖMNING A
Klass 4C HOPPNING kat.C:0.90m (Lätt B), AVD. A, BEDÖMNING A0+A0 två faser
Klass 4C HOPPNING kat.C:0.90m (Lätt B), AVD. B, BEDÖMNING A
Klass 4D HOPPNING kat.D:1.00m (Lätt B), AVD. A, BEDÖMNING A0+A0 två faser
Klass 5A HOPPNING kat.A:0.60m (Lätt C), AVD. A, BEDÖMNING A0+A0 två faser
Klass 5B HOPPNING kat.B:0.70m (Lätt C), BEDÖMNING A0+A0 två faser
Klass 5B HOPPNING kat.B:0.70m (Lätt C), AVD. B, BEDÖMNING A
Klass 5C HOPPNING kat.C:0.80m (Lätt C), AVD. A, BEDÖMNING A0+A0 två faser
Klass 5C HOPPNING kat.C:0.80m (Lätt C), AVD. B, BEDÖMNING A
Klass 5D HOPPNING kat.D:0.90m (Lätt C), AVD. A, BEDÖMNING A0+A0 två faser
Klass 5D HOPPNING kat.D:0.90m (Lätt C), AVD. B, BEDÖMNING A
Klass 6A HOPPNING kat.A:0.50m (Lätt D), AVD. A, BEDÖMNING Clear Round
Klass 6B HOPPNING kat.B:0.60m (Lätt D), BEDÖMNING Clear Round
Klass 6B HOPPNING kat.B:0.60m (Lätt D), AVD. B, BEDÖMNING A
Klass 6C HOPPNING kat.C:0.70m (Lätt D), AVD. A, BEDÖMNING Clear Round
Klass 6C HOPPNING kat.C:0.70m (Lätt D), AVD. B, BEDÖMNING A
Klass 6D HOPPNING kat.D:0.80m (Lätt D), AVD. A, BEDÖMNING Clear Round
Klass 6D HOPPNING kat.D:0.80m (Lätt D), AVD. B, BEDÖMNING A


Klass 4B HOPPNING kat.B:0.80m (Lätt B), BEDÖMNING A0+A0 två faser
Överdomare:Annika Bäckgren. Domare:Kerstin Carlander. Banbyggare:Jesper Ohlin.
 

Plac. Ryttare Häst Fel Tid
* 1 LUDVIG AXÄNG, Kumla RK MUNSBORO CHARM 8 73.00
2 NATACHA HAMMER, Mariestads RK BRONYCOED BARBIE 10 81.97



Klass 4B HOPPNING kat.B:0.80m (Lätt B), AVD. B, BEDÖMNING A
Överdomare:Annika Bäckgren. Domare:Kerstin Carlander. Banbyggare:Jesper Ohlin.
 
Plac. Ryttare Häst Fel Tid
* 1 MALIN PETERSSON, Linköpings FRK MISS DECIBELL 25 94.57



Klass 4C HOPPNING kat.C:0.90m (Lätt B), AVD. A, BEDÖMNING A0+A0 två faser
Överdomare:Annika Bäckgren. Domare:Kerstin Carlander. Banbyggare:Jesper Ohlin.
 
Plac. Ryttare Häst Fel Tid
* 1 MATHILDA LUNDWALL, Alkvetterns RS FILIPPA 4 54.27
* 2 MATILDA GRELL, Odensbackens RK PETTY 4 55.96
3 LINDA OHLSSON, Valåsens RS NYGRANNAGÅRDENS MELITZA 4 57.57
4 MALIN CEDERBERG, Nykyrka RK LITTLE SPACE MAN 4 67.23
5 EMELIE JANSSON, Pålsboda RF HANNIBAL 4 72.05
6 LISA WESTRIN, Nykyrka RK DORIS DAY 18 98.04
7 FILIPPA ALIN, GlanshammarsRyttarn MELY´S RITA Ute  



Klass 4C HOPPNING kat.C:0.90m (Lätt B), AVD. B, BEDÖMNING A
Överdomare:Annika Bäckgren. Domare:Kerstin Carlander. Banbyggare:Jesper Ohlin.
 
Plac. Ryttare Häst Fel Tid
* 1 EVELINA STRÖM, Kumla RK VICTOR Ute  



Klass 4D HOPPNING kat.D:1.00m (Lätt B), AVD. A, BEDÖMNING A0+A0 två faser
Överdomare:Annika Bäckgren. Domare:Kerstin Carlander. Banbyggare:Jesper Ohlin.
 
Plac. Ryttare Häst Fel Tid
* 1 AMANDA GRAHN, Vingåkers RF KNOCKBEG PARK 0 + 0 33.74
* 2 JOHANNA LARSSON, Ryttarkamraterna Ku NOUBA DE JUIN 4 69.46
3 EMELIE ERICSSON, Nykyrka RK VIZARMA 7 85.46
4 AMANDA LODESJÖ, Wittvångs Hästsälls BAILEYZ 8 61.17
5 SOFIA CARLSSON, Wittvångs Hästsälls SANNA 26 99.01



Klass 5A HOPPNING kat.A:0.60m (Lätt C), AVD. A, BEDÖMNING A0+A0 två faser
Överdomare:Annika Bäckgren. Domare:Kerstin Carlander. Banbyggare:Jesper Ohlin.
 
Plac. Ryttare Häst Fel Tid
* 1 TILDA KÄMMLEIN, Mölltorps RS MOLLY 0 + 0 29.97



Klass 5B HOPPNING kat.B:0.70m (Lätt C), BEDÖMNING A0+A0 två faser
Överdomare:Annika Bäckgren. Domare:Kerstin Carlander. Banbyggare:Jesper Ohlin.
 
Plac. Ryttare Häst Fel Tid
* 1 KARIN MOLIN-ERIKSSON, Örebro FRK LINGO 0 + 0 26.44
* 2 SARA NORDSTRÖM, Wittvångs Hästsälls TUFF 0 + 0 27.63
3 CAISA FRITZ, Örebro FRK KAPTEN JAL 0 + 6 43.21
4 LUDVIG AXÄNG, Kumla RK MUNSBORO CHARM 0 + 8 24.63
5 IDA LJUNGSTRÖM, Viby Rid och KS MAY FLOWER 4 59.93
6 NATACHA HAMMER, Mariestads RK BRONYCOED BARBIE 8 45.63
7 EVELINA GUSTAVSSON, Arboga RS MADONNA Ute  



Klass 5B HOPPNING kat.B:0.70m (Lätt C), AVD. B, BEDÖMNING A
Överdomare:Annika Bäckgren. Domare:Kerstin Carlander. Banbyggare:Jesper Ohlin.
 
Plac. Ryttare Häst Fel Tid
* 1 MALIN PETERSSON, Linköpings FRK MISS DECIBELL 0 44.20
2 REBECKA MELLQUIST, Örebrotraktens RF DESDEMONA 4 54.03
3 JENNY GOMÉR, Rappestads RK VALENCIA 23 90.77



Klass 5C HOPPNING kat.C:0.80m (Lätt C), AVD. A, BEDÖMNING A0+A0 två faser
Överdomare:Annika Bäckgren. Domare:Kerstin Carlander. Banbyggare:Jesper Ohlin.
 
Plac. Ryttare Häst Fel Tid
* 1 FELICIA HARRYSSON, Ryttarkamraterna Ku MIRANDA IX RNF 2506 0 + 0 25.13
* 2 NATALI PETTERSSON, GlanshammarsRyttarn ONE POINT 0 + 0 28.33
* 3 MATHILDA LUNDWALL, Alkvetterns RS FILIPPA 0 + 4 22.62
* 4 LINDA OHLSSON, Valåsens RS NYGRANNAGÅRDENS MELITZA 0 + 4 24.18
5 MATILDA GRELL, Odensbackens RK PETTY 0 + 4 29.05
6 EMELIE JANSSON, Pålsboda RF HANNIBAL 4 45.72
7 EVELINA STRÖM, Kumla RK VICTOR 4 49.74
8 LOVISA GRADIN, Laxå Ridallians SÄBYS BAXTER 4 54.40
9 MALIN CEDERBERG, Nykyrka RK LITTLE SPACE MAN 4 59.52
10 KAROLINA SCHIÖLD, Wittvångs Hästsälls DENISE 8 55.72
11 NATACHA HAMMER, Mariestads RK PEARL 8 64.83
12 FILIPPA ALIN, GlanshammarsRyttarn MELY´S RITA 13 66.45
13 LISA WESTRIN, Nykyrka RK DORIS DAY 14 69.02
14 MATILDA GRELL, Odensbackens RK GLADDYS Ute  



Klass 5C HOPPNING kat.C:0.80m (Lätt C), AVD. B, BEDÖMNING A
Överdomare:Annika Bäckgren. Domare:Kerstin Carlander. Banbyggare:Jesper Ohlin.
 
Plac. Ryttare Häst Fel Tid
* 1 EMMA WIGH, Örebro FRK SPLASCH 0 49.37
* 1 MOLLY BERGH, Vadsboryttarna SPIRIT 0 43.08
3 ERIKA PETTERSSON, Askersunds RK KILKEE BOY 8 51.63



Klass 5D HOPPNING kat.D:0.90m (Lätt C), AVD. A, BEDÖMNING A0+A0 två faser
Överdomare:Annika Bäckgren. Domare:Kerstin Carlander. Banbyggare:Jesper Ohlin.
 
Plac. Ryttare Häst Fel Tid
* 1 JOHANNA LARSSON, Ryttarkamraterna Ku NOUBA DE JUIN 0 + 0 26.25
* 2 ERIKA PETTERSSON, Askersunds RK BURMAS MONTE CARLO 0 + 4 30.32
* 3 EMELIE ERICSSON, Nykyrka RK VIZARMA 0 + 6 45.22
* 4 JONNA RUNNÄLV, Wittvångs Hästsälls HAGENS UNDOR 0 + 8 30.15
5 AMANDA GRAHN, Vingåkers RF KNOCKBEG PARK 0 + 15 49.17
6 JULIA GADD, Mantorps Ryttarna CANDY 4 39.49
7 AMANDA LODESJÖ, Wittvångs Hästsälls BAILEYZ 4 48.42
8 SOFIA CARLSSON, Wittvångs Hästsälls SANNA 4 51.04
9 AMANDA CARLSSON, Nykyrka RK MUNSBORO SAMUEL 4 51.69
10 EMMY BERGH, Vadsboryttarna TEQUILA 9 65.32
11 EMMA PETTERSSON, Wittvångs Hästsälls SÖRÄNGENS SURPRISE Ute  
11 DANIELLA SIIRA, Nyckel Ryttarna PITCHI II Ute  
11 EMMA NORDIN, Askersunds RK MANITA Ute  
11 LINDA KLAESSON SJÖSTJÄRNANS EEVEE Ute  
11 AMANDA PETTERSSON, Nykyrka RK HUNGRIGE HARRY Ute  



Klass 5D HOPPNING kat.D:0.90m (Lätt C), AVD. B, BEDÖMNING A
Överdomare:Annika Bäckgren. Domare:Kerstin Carlander. Banbyggare:Jesper Ohlin.
 
Plac. Ryttare Häst Fel Tid
* 1 REBECKA KARLSSON, Tibrobygdens RK SICKO 4 48.66



Klass 6A HOPPNING kat.A:0.50m (Lätt D), AVD. A, BEDÖMNING Clear Round
Överdomare:Annika Bäckgren. Domare:Kerstin Carlander. Banbyggare:Jesper Ohlin.
 
Plac. Ryttare Häst Fel Tid
* 1 TILDA KÄMMLEIN, Mölltorps RS MOLLY 0 53.07



Klass 6B HOPPNING kat.B:0.60m (Lätt D), BEDÖMNING Clear Round
Överdomare:Annika Bäckgren. Domare:Kerstin Carlander. Banbyggare:Jesper Ohlin.
 
Plac. Ryttare Häst Fel Tid
* 1 CAISA FRITZ, Örebro FRK KAPTEN JAL 0 59.18
* 1 JENNIFER ALBIN, Askersunds RK SONETTE 0 52.82
3 ELIN ÄRLEGÅRD, Viby Rid och KS SKY 4 63.16
3 IDA LJUNGSTRÖM, Viby Rid och KS MAY FLOWER 4 49.02
5 TILDA ENGELBREKTSSON, Mariestads RK SMEDSTORPS FREE Ute  
5 EVELINA GUSTAVSSON, Arboga RS MADONNA Ute  



Klass 6B HOPPNING kat.B:0.60m (Lätt D), AVD. B, BEDÖMNING A
Överdomare:Annika Bäckgren. Domare:Kerstin Carlander. Banbyggare:Jesper Ohlin.
 
Plac. Ryttare Häst Fel Tid
* 1 REBECKA MELLQUIST, Örebrotraktens RF DESDEMONA 0 56.41
* 1 JENNY GOMÉR, Rappestads RK VALENCIA 0 64.28



Klass 6C HOPPNING kat.C:0.70m (Lätt D), AVD. A, BEDÖMNING Clear Round
Överdomare:Annika Bäckgren. Domare:Kerstin Carlander. Banbyggare:Jesper Ohlin.
 
Plac. Ryttare Häst Fel Tid
* 1 LOVISA GRADIN, Laxå Ridallians SÄBYS BAXTER 0 49.35
* 1 NATACHA HAMMER, Mariestads RK PEARL 0 55.11
* 1 FELICIA ELDEWALL, Laxå RK TOM JOHNS 0 62.24
4 KAROLINA SCHIÖLD, Wittvångs Hästsälls DENISE 1 69.71
5 NATALI PETTERSSON, GlanshammarsRyttarn ONE POINT 4 55.48



Klass 6C HOPPNING kat.C:0.70m (Lätt D), AVD. B, BEDÖMNING A
Överdomare:Annika Bäckgren. Domare:Kerstin Carlander. Banbyggare:Jesper Ohlin.
 
Plac. Ryttare Häst Fel Tid
* 1 ERIKA PETTERSSON, Askersunds RK KILKEE BOY 0 55.28
* 1 EMMA WIGH, Örebro FRK SPLASCH 0 51.87
* 1 KARIN MOLIN-ERIKSSON, Örebro FRK PIGGELINA II 0 54.10
4 MOLLY BERGH, Vadsboryttarna SPIRIT 21 86.45



Klass 6D HOPPNING kat.D:0.80m (Lätt D), AVD. A, BEDÖMNING Clear Round
Överdomare:Annika Bäckgren. Domare:Kerstin Carlander. Banbyggare:Jesper Ohlin.
 
Plac. Ryttare Häst Fel Tid
* 1 LOUISE AXELSSON, Mullhyttans RK VALTENTIN SCHOTTIS 0 60.74
* 1 DANIELLA SIIRA, Nyckel Ryttarna PITCHI II 0 53.31
* 1 ERIKA PETTERSSON, Askersunds RK BURMAS MONTE CARLO 0 49.18
4 SARA ANDERSSON, Örebrotraktens RF IRA VICTORIA 4 51.51
4 JONNA RUNNÄLV, Wittvångs Hästsälls HAGENS UNDOR 4 63.40
6 AMANDA CARLSSON, Nykyrka RK MUNSBORO SAMUEL 5 71.35
7 AMANDA PETTERSSON, Nykyrka RK HUNGRIGE HARRY 13 72.12
8 EMMY BERGH, Vadsboryttarna TEQUILA 16 84.56
9 EMMA NORDIN, Askersunds RK MANITA Ute  
9 LINDA KLAESSON SJÖSTJÄRNANS EEVEE Ute  
9 LINDA AXELSSON, Mullhyttans RK CAVERTY ROSE BUD Ute  



Klass 6D HOPPNING kat.D:0.80m (Lätt D), AVD. B, BEDÖMNING A
Överdomare:Annika Bäckgren. Domare:Kerstin Carlander. Banbyggare:Jesper Ohlin.
 
Plac. Ryttare Häst Fel Tid
* 1 REBECKA KARLSSON, Tibrobygdens RK SICKO 4 57.08

     RS-pro/HTML 02-03