Laxå Ridklubb 14/3
Resultat lokal ponnyhoppning


Klass 3A HOPPNING kat.A:0.50m (Lätt D), AVD. A, BEDÖMNING Clear Round
Klass 3B HOPPNING kat.B:0.60m (Lätt D), AVD. A, BEDÖMNING Clear Round
Klass 3C HOPPNING kat.C:0.70m (Lätt D), AVD. A, BEDÖMNING Clear Round
Klass 3D HOPPNING kat.D:0.80m (Lätt D), AVD. A, BEDÖMNING Clear Round
Klass 2A/A+2B/A HOPPNING kat.D:0.90m (Lätt C), AVD. A, BEDÖMNING A0+A0 två faser
Klass 2C HOPPNING kat.C:0.80m (Lätt C), AVD. A, BEDÖMNING A0+A0 två faser
Klass 2C HOPPNING kat.C:0.80m (Lätt C), AVD. B, BEDÖMNING A
Klass 2D HOPPNING kat.D:0.90m (Lätt C), AVD. A, BEDÖMNING A0+A0 två faser
Klass 2D HOPPNING kat.D:0.90m (Lätt C), AVD. B, BEDÖMNING A
Klass 1B/A+1C/A HOPPNING kat.D:1.00m (Lätt B), AVD. A, BEDÖMNING A:1a
Klass 1D HOPPNING kat.D:1.00m (Lätt B), AVD. B, BEDÖMNING A


Klass 3A HOPPNING kat.A:0.50m (Lätt D), AVD. A, BEDÖMNING Clear Round
Överdomare:Annika Bäckgren. Domare:Bengt Nilsson. Banbyggare:Bengt Nilsson.
Plac. Ryttare Häst Fel Tid
* 1 SARA HANSEN, Alkvetterns RS MOA 0 59.20



Klass 3B HOPPNING kat.B:0.60m (Lätt D), AVD. A, BEDÖMNING Clear Round
Överdomare:Annika Bäckgren. Domare:Bengt Nilsson. Banbyggare:Bengt Nilsson.
Plac. Ryttare Häst Fel Tid
* 1 THERESE OLAUSEN, Göta RF LITTLE DREAM 0 66.01
* 1 SOFIA BACKMAN, Alkvetterns RS CENNEN MELODY 0 57.88
* 1 IDA LJUNGSTRÖM, Viby Rid och KS MAY FLOWER 0 59.90
* 1 ELIN LEXELIUS, Laxå RK CHARIM 0 61.92
5 EVELINA GUSTAVSSON, Arboga RS MADONNA 4 60.26
5 REBECKA MELLQUIST, Örebrotraktens RF DESDEMONA 4 58.26
7 ELIN ÄRLEGÅRD, Viby Rid och KS SKY 17 88.22



Klass 3C HOPPNING kat.C:0.70m (Lätt D), AVD. A, BEDÖMNING Clear Round
Överdomare:Annika Bäckgren. Domare:Bengt Nilsson. Banbyggare:Bengt Nilsson.
Plac. Ryttare Häst Fel Tid
* 1 FELICIA ELDEWALL, Laxå RK TOM JONES 0 64.87
* 1 JESSICA BACKMAN, Alkvetterns RS DECOYS ZAFFRAN 0 56.19
* 1 CORNELIA ELIASSON, Örebro FRK MR RIZZO 0 63.88
* 1 LINN WIRÅS, Alkvetterns RS RYTTERBJERGETS NIGELLA 0 55.46
* 1 MOLLY BERGH, Vadsboryttarna SPIRIT 0 57.54
6 NATACHA HAMMER, Mariestads RK PEARL 4 55.62
7 LOVISA GRADIN, Laxå ridallians SÄBYS BAXTER Ute
7 JULIA KVICK, Örebrotraktens RF CADFACH RHYS Ute



Klass 3D HOPPNING kat.D:0.80m (Lätt D), AVD. A, BEDÖMNING Clear Round
Överdomare:Annika Bäckgren. Domare:Bengt Nilsson. Banbyggare:Bengt Nilsson.
Plac. Ryttare Häst Fel Tid
* 1 REBECKA KARLSSON, Tibrobygdens RK SICKO 0 61.96
* 1 LINN INGVARSSON, Karlskoga Ryttartea BRAVE HEART 0 59.00
* 1 JESSICA BÄCK SILFORS, Tibrobygdens RK FELIX 0 45.27
* 1 LISA NYDÉN, Dyltabruk RF MISTY´SGIRL 0 49.87
* 1 MIKAELA HAMMER, Örebro FRK MAYA 0 56.82
* 1 ERIKA PETTERSSON, Askersunds RK BURMAS MONTE CARLO 0 55.76
* 1 LINN WIRÅS, Alkvetterns RS GRAFTONS MR MCKENZIE 0 52.58
* 1 MARIA LINDH, Wittvångs Hästsälls VEMEJADÅ 0 54.48
* 1 AMANDA LODESJÖ, Wittvångs Hästsälls BAILEYZ 0 58.20
* 1 EMMY BERGH, Vadsboryttarna TEQUILA 0 55.08
* 1 ISABELLE NYGREN, Alkvetterns RS JIPE TOWANDA 0 60.28
* 1 JONNA RUNNÄLV, Wittvångs Hästsälls HAGENS UNDOR 0 59.82
* 1 EMMA NORDIN, Askersunds RK MANITA 0 51.74
* 1 SOFIA CARLSSON, Wittvångs Hästsälls SANNA 0 57.57
15 LINN FORSSTRÖM, Kumla RK LINUS 4 57.72
15 LISA NYDÉN, Dyltabruk RF WINDY´S GIRL 4 55.62



Klass 2A/A+2B/A HOPPNING kat.D:0.90m (Lätt C), AVD. A, BEDÖMNING A0+A0 två faser
Överdomare:Annika Bäckgren. Domare:Bengt Nilsson. Banbyggare:Bengt Nilsson.
Plac. Ryttare Häst Fel Tid
* 1 EMELIE NORDGREN, Alkvetterns RS ZAFIR 0 + 0 28.04
* 2 NATACHA HAMMER, Mariestads RK BRONYCOED BARBIE 0 + 0 28.10
3 THERESE OLAUSEN, Göta RF LITTLE DREAM 0 + 0 32.08
4 SARA HANSEN, Alkvetterns RS MOA 0 + Ute
5 EVELINA GUSTAVSSON, Arboga RS MADONNA 4 52.54
6 IDA LJUNGSTRÖM, Viby Rid och KS MAY FLOWER 4 55.95
7 SOFIA BACKMAN, Alkvetterns RS CENNEN MELODY Ute



Klass 2C HOPPNING kat.C:0.80m (Lätt C), AVD. A, BEDÖMNING A0+A0 två faser
Överdomare:Annika Bäckgren. Domare:Bengt Nilsson. Banbyggare:Bengt Nilsson.
Plac. Ryttare Häst Fel Tid
* 1 LINN WIRÅS, Alkvetterns RS RYTTERBJERGETS NIGELLA 0 + 0 26.29
* 2 LINDA OHLSSON, Karlskoga RK MELITZA 0 + 0 27.30
* 3 ALICIA PARTANEN, Wittvångs Hästsälls LILLEMONS CHALLENGE 0 + 0 29.00
4 ULRIKA WINGE, Örebro FRK MR RIZZO 0 + 0 29.30
5 MATILDA GRELL, Odensbackens RK PETTY 0 + 0 30.92
6 EMELIE JANSSON, Pålsboda RF HANNIBAL 0 + 0 31.90
7 LOVISA GRADIN, Laxå ridallians SÄBYS BAXTER 0 + 0 33.93
8 MATILDA GRELL, Odensbackens RK GLADDYS 0 + 0 36.61
9 BEATRICE JOHANSSON, Wittvångs Hästsälls COCO CHANEL (RC DEN 747) 0 + 0 39.27
10 JESSICA BACKMAN, Alkvetterns RS DECOYS ZAFFRAN 6 65.02
11 RUTH PETERSDOTTER, Filipstads RK MAYBELLINE 8 54.60



Klass 2C HOPPNING kat.C:0.80m (Lätt C), AVD. B, BEDÖMNING A
Överdomare:Annika Bäckgren. Domare:Bengt Nilsson. Banbyggare:Bengt Nilsson.
Plac. Ryttare Häst Fel Tid
* 1 MOLLY BERGH, Vadsboryttarna SPIRIT 0 51.41



Klass 2D HOPPNING kat.D:0.90m (Lätt C), AVD. A, BEDÖMNING A0+A0 två faser
Överdomare:Annika Bäckgren. Domare:Bengt Nilsson. Banbyggare:Bengt Nilsson.
Plac. Ryttare Häst Fel Tid
* 1 MARIA LINDH, Wittvångs Hästsälls VEMEJADÅ 0 + 0 30.59
* 2 SOFIA CARLSSON, Wittvångs Hästsälls SANNA 0 + 0 32.45
* 3 ISABELLE NYGREN, Alkvetterns RS JIPE TOWANDA 0 + 0 33.61
* 4 MIKAELA HAMMER, Örebro FRK MAYA 0 + 0 38.27
5 JESSICA BÄCK SILFORS, Tibrobygdens RK FELIX 0 + 4 31.82
6 BEATRICE PETERSSON, Viby Rid och KS SHANNON 0 + 6 52.37
7 EMMY BERGH, Vadsboryttarna TEQUILA 0 + 14 55.32
8 ERIKA PETTERSSON, Askersunds RK BURMAS MONTE CARLO 4 42.20
9 LISA NYDÉN, Dyltabruk RF MISTY´SGIRL 4 43.70
10 LINN WIRÅS, Alkvetterns RS GRAFTONS MR MCKENZIE 4 45.22
11 AMANDA LODESJÖ, Wittvångs Hästsälls BAILEYZ 4 46.78
12 JONNA RUNNÄLV, Wittvångs Hästsälls HAGENS UNDOR 4 46.94
13 LINN INGVARSSON, Karlskoga Ryttartea BRAVE HEART 4 47.22
14 EMMA NORDIN, Askersunds RK MANITA Ute
14 AMANDA LODESJÖ, Wittvångs Hästsälls DART LIGHT 1 HUNDRED Ute



Klass 2D HOPPNING kat.D:0.90m (Lätt C), AVD. B, BEDÖMNING A
Överdomare:Annika Bäckgren. Domare:Bengt Nilsson. Banbyggare:Bengt Nilsson.
Plac. Ryttare Häst Fel Tid
* 1 REBECKA KARLSSON, Tibrobygdens RK SICKO 0 53.99
* 1 LINA PERKOVIC, Laxå RK PEMBERLY 0 43.34
3 LISA NYDÉN, Dyltabruk RF WINDY´S GIRL 4 44.24



Klass 1B/A+1C/A HOPPNING kat.D:1.00m (Lätt B), AVD. A, BEDÖMNING A:1a
Överdomare:Annika Bäckgren. Domare:Bengt Nilsson. Banbyggare:Bengt Nilsson.
Plac. Ryttare Häst Fel Tid
* 1 EMELIE NORDGREN, Alkvetterns RS ZAFIR 0 + 0 44.51
* 2 CORNELIA BÄCK SILFORS, Tibrobygdens RK MISS DALINA 0 + 0 46.74
* 3 MATILDA GRELL, Odensbackens RK PETTY 0 + 0 47.68
4 BEATRICE JOHANSSON, Wittvångs Hästsälls COCO CHANEL (RC DEN 747) 0 + 8 62.96
5 EMELIE JANSSON, Pålsboda RF HANNIBAL 0 + 38 84.31
6 RUTH PETERSDOTTER, Filipstads RK MAYBELLINE 4 62.22
7 LINDA OHLSSON, Karlskoga RK MELITZA 8 55.80
8 DAISY PEARSON, Wittvångs Hästsälls LILLEMONS CHALLENGE 16 80.85
9 MATILDA GRELL, Odensbackens RK GLADDYS Ute



Klass 1D HOPPNING kat.D:1.00m (Lätt B), AVD. B, BEDÖMNING A
Överdomare:Annika Bäckgren. Domare:Bengt Nilsson. Banbyggare:Bengt Nilsson.
Plac. Ryttare Häst Fel Tid
* 1 KARIN WINGE, Örebro FRK LIKSTAHÖJDENS ANEMON 0 63.63
* 1 LINA PERKOVIC, Laxå RK PEMBERLY 0 49.20

     RS-pro/HTML 02-03