Örebro fältrittklubb 21 november 2010
regional dressyr i samarbete med
Skråmsta civila ryttare
 
EQUIPE datasystem: Senaste resultatlista 2010-11-21 kl. 20:15
Klass 1 - Dressyr Lätt A:4
Klass 2 - Dressyr Lätt A:6
Klass 3 - Dressyr Medelsvår B:3

Klass 1 - Dressyr Lätt A:4
13 anmälda, 9 startande, 3 placerade
Premier
Tävlingsledare: Kenneth Blom
Speaker: Matilda Johansson, Kersti Hedin, In
Domare C: Petra Wall
 
PlatsRyttareHästPremieCTotaltProcent
 UppfödareHärstamning 
1Cecilia HanssonHanoi de Mercure250,00 kr26726765,122
 Vingåkers RFSaigon (ex Swingo) - Ceylon1 
2Julia OdelbergBouquet200,00 kr26626664,878
 Björklinge RFBlue Hors Hertug - Bartok2 
3Catrin JonssonGolden Light200,00 kr25625662,439
 Sörmons RKMidt-West Ibi-Light - Pegasus3 
 
4Moa HallingWhat a Dancer 25325361,707
 Nyby-Torshälla RKWolkentanz - Sherlock Holmes4 
5Lindha SvenssonDarini 23523557,317
 Karlskoga RKD-Day - Martini5 
6Albin WerngrenCaruso 23423457,073
 Örebro FKLeuthen I - Robin Z6 
7Linda NäfverCrimcess Zobra 22922955,854
 Wittvångs HSOkänd7 
8Therese WennbergPica 22322354,390
 Karlskoga RKEpson - Hertigen8 
9Hanna BergströmDoncaster Van De Vogelzang 21121151,463
 Örebro FKSaros Van t Gestelhof - Alcatraz9 
 
till toppen

Klass 2 - Dressyr Lätt A:6
40 anmälda, 30 startande, 8 placerade
Premier
Tävlingsledare: Kenneth Blom
Speaker: Matilda Johansson, Kersti Hedin, In
Domare C: Marie Carlgren
 
PlatsRyttareHästPremieCTotaltProcent
 UppfödareHärstamning 
1Ebba ReinholdssonVandolein600,00 kr29429468,372
 Karlskoga RKInspekteur - Jonker1 
2Tiina PajunenAlwina450,00 kr28428466,047
 Skövde RFAlabaster - World Cup III2 
3Lina AnderssonLT Lionheart325,00 kr28428466,047
 Svedens PKLöjtnantshjärta - Diamond2 
4Petra WallChaplin210,00 kr28228265,581
 Örebro FKChapman - Kaliber4 
5Cecilia HanssonHanoi de Mercure210,00 kr28128165,349
 Vingåkers RFSaigon (ex Swingo) - Ceylon5 
6Daniella HanssonChaqueline210,00 kr28028065,116
 Linköpings RSQuite Easy - Robin Z6 
7Isabelle SerranderQuattro Star F210,00 kr27927964,884
 Sundsvalls RKQuite Easy - Asterix7 
8Elin OlssonCandeloro210,00 kr27627664,186
 Örebro FKCortus - Prince Fair xx8 
 
9Anneli MorbergDancing Hit 27427463,721
 Strömsholms RSFSandro Hit - Brentano II9 
10Sofia Qvarfordt-JarlWillow 224 27127163,023
 Årsta-RunstenWerenfels - Lesoto10 
11Carolina MörkCinoek 26926962,558
 Gripens RFLambada Van Berkenbroeck - Ritmeister11 
12Julia OdelbergBouquet 26826862,326
 Björklinge RFBlue Hors Hertug - Bartok12 
13Susanne SnoblIdalgo 26726762,093
 Odensbackens RKIshor - Doms13 
14Anneli Wirsen HolmOrlando-Blue 26626661,860
 Strömsholms RSFAmaretto I - Nabuur14 
15Tove FrennbergTrottz 26426461,395
 BrokindsryttarnaTroll - Ambassadeur15 
16Cecilia HanssonCalibra 26226260,930
 Vingåkers RFOkänd - Okänd16 
17Madelaine SnoblKräsnä Hiacinte 26126160,698
 Odensbackens RKCalano II - Vintas17 
18Magdalena EngdahlWarum Rot 26026060,465
 Svedens PKWeltano - Cordoba18 
18Catrin JonssonGolden Light 26026060,465
 Sörmons RKMidt-West Ibi-Light - Pegasus18 
20Maria SjööDjango 25925960,233
 Strömsholms RSFDavignon II - Disco-Star20 
20Ewa TatarowiczCorlandy 25925960,233
 Örebro FKLanskoy - Hostrup20 
22Oscar ErikssonLiandor Heart Breaker 25825860,000
 EskilstunaortenCairo - Alibi22 
23Alexzandra LeideborgStargate 25425459,070
 MantorpsryttarnaSteinbeck - Ceylon23 
23Karin EmnegardPompej 25425459,070
 Linde RidskolaPomme Royal - Eloge23 
25Maria BlixDonatello 25325358,837
 Dyltabruks RFVivaldi - Vagabond25 
26Linda NäfverCrimcess Zobra 25225258,605
 Wittvångs HSOkänd26 
26Albin WerngrenCaruso 25225258,605
 Örebro FKLeuthen I - Robin Z26 
28Moa HallingWhat a Dancer 25025058,140
 Nyby-Torshälla RKWolkentanz - Sherlock Holmes28 
29Maria StormDon Welt 24824857,674
 Pålsboda RFDon Frederico - Weltruhm29 
30Josefine AnderssonBrisell 24224256,279
 Köpings RKBriar - Pontus30 
 
till toppen

Klass 3 - Dressyr Medelsvår B:3
33 anmälda, 17 startande, 5 placerade
Premier
Tävlingsledare: Kenneth Blom
Speaker: Matilda Johansson, Kersti Hedin, In
Domare C: Birgitta Wallin-Sterner
 
PlatsRyttareHästPremieCTotaltProcent
 UppfödareHärstamning 
1Tatjana KarlssonDidrik700,00 kr30430463,333
 Dyltabruks RFElectro - Duell1 
2Malin AxelssonGeneralen500,00 kr29729761,875
 Hagfors-UddeholmAmiral - Porfyr2 
3Jennifer ErikssonSimple Butterfly400,00 kr29629661,667
 Enköpings RKMr Simple Minds - Naturel3 
4Lina AnderssonLT Lionheart220,00 kr29629661,667
 Svedens PKLöjtnantshjärta - Diamond3 
5Ebba ReinholdssonVandolein220,00 kr28928960,208
 Karlskoga RKInspekteur - Jonker5 
 
6Maria BlixDonatello 28728759,792
 Dyltabruks RFVivaldi - Vagabond6 
7Ewa TatarowiczCorlandy 28528559,375
 Örebro FKLanskoy - Hostrup7 
8Malin NykvistVery Easy 28428459,167
 Kumla RidklubbQuite Easy - Magritte8 
8Anneli Wirsen HolmOrlando-Blue 28428459,167
 Strömsholms RSFAmaretto I - Nabuur8 
10Tiina PajunenAlwina 27927958,125
 Skövde RFAlabaster - World Cup III10 
11Carolina MörkCinoek 27827857,917
 Gripens RFLambada Van Berkenbroeck - Ritmeister11 
12Camilla CarlssonPocahontas 27727757,708
 HälleforsortenLevantos II - Romeo12 
13Daniella HanssonChaqueline 27327356,875
 Linköpings RSQuite Easy - Robin Z13 
14Alexzandra LeideborgStargate 27227256,667
 MantorpsryttarnaSteinbeck - Ceylon14 
15Camilla HulthLifemusic 26726755,625
 Tranås RidklubbLe Primeur - Weltmeyer15 
16Oscar ErikssonLiandor Heart Breaker 26426455,000
 EskilstunaortenCairo - Alibi16 
17Magdalena EngdahlWarum Rot 25225252,500
 Svedens PKWeltano - Cordoba17 
 
till toppen

Equipe - Datasystem för ridsport