Resultat lokal/regional hoppning
Kumla Ridklubb 2010-10-17

 
Klass 1 - Hoppning 1.10 bed. Två faser A:0/A:0 Avd. A
36 anmälda, 33 startande, 9 placerade
Premier
Överdomare: Bengt Nilsson
Tävlingsledare: Marie Bergman
Hoppdomare: Anita Ivarsson
Banbyggare: Britt Pärsson
 
Plats Ryttare Häst Premie Fas I Fas II
  Uppfödare Härstamning Fel Tid Fel Tid
1 Sofia Asplund Nobel 300,00 kr    
  Vänsta RF Vivaldi - Ciceron 0 45,49 0 38,57
2 Linda-Mari Ohlin Conqubin 250,00 kr    
  Grevagårdens RF Cortez - Leuthen I 0 49,61 0 40,53
3 Emma Bergström Ani F 200,00 kr    
  Pålsboda RF Tornado II - Felur du Manoir 0 48,35 0 40,62
4 Sara Dunbäck Britney Spears 140,00 kr    
  Västerås RS Artist - Strong Statement xx 0 49,68 0 41,15
5 Emelie Stenström Canberry 140,00 kr    
  RK Kumla Cavalet - Cannon Row xx 0 49,25 0 44,15
6 Ellen Brunes Achilles K 140,00 kr    
  Skaraborgs FK Cortus - Carnoustie xx 0 49,31 0 45,54
7 Ellen Brunes Dexter K 140,00 kr    
  Skaraborgs FK Irco Mena - Krocket 0 48,66 0 45,63
8 Elin Koppfeldt Darco 140,00 kr    
  RK Kumla Cornetto - Dragon 0 54,21 0 47,98
9 Jennelie Selin Esmeralda 140,00 kr    
  Vänsta RF Espri - Wendekreis 0 49,81 0 48,54
 
10 Kristine Eklund Presley      
  Köpings RK Pablo - Maraton 0 50,09 0 53,01
11 Denise Nyberg Don Quichotte Z      
  Jump Club RSF Dutch Capitol - Irco Polo 0 52,59 0 54,54
12 Karin Dröschmeister Zallie Stardust      
  SRS Hammarö Skipper - Last Liberty 0 46,85 4 41,12
13 HannaSophie Andersson Walon      
  Kumla Ridklubb Lupicor - Jasper 0 46,77 4 43,03
14 Amanda Grahn Pina colada      
  Vingåkers RF Focker - Falleur 0 46,42 4 45,29
15 Ewa Hellström Aragorn      
  Mölndals RK Non Stop R - Cortez 0 52,78 4 52,21
16 Malin Carlbäck Sweet and Sour P (46)      
  Kumla Ridklubb Crelido - Feliciano (SWB) 0 47,77 5 57,89
17 Sofia Asplund Sakura II FT      
  Vänsta RF Highlight - Steve´s Friend xx 0 56,91 8 42,61
18 Sandra Perers Persos Cortina      
  Avesta Ridklubb Cortez - Ambassadeur 0 49,57 Ute.  
19 Stina Holgersson Clover Callaway      
  Jump Club RSF Feliciano - Clover Hill 4 46,04    
20 Sandra Andersson Löjtnantshjärta      
  Tidaholmsbygden Leuthen I - Utrillo 4 46,52    
21 Emmy Björksved Lantoz      
  Nyby-Torshälla RK Lancer II - Fasolt 4 46,99    
22 Alida Säflund Chanel      
  Wittvångs HS Vermouth - Take a Reef xx 4 47,06    
23 Helene Carlsson Milchem Gold      
  Skråmsta CR Golden Warrior - Tug of War xx 4 51,26    
24 Paula Linton Rodrigo xx      
  Stora Ekeby RK Malvernico - --- 4 52,31    
25 Jennie Åkerlund Caramba      
  Avesta Ridklubb Cardento - Magini 4 52,88    
26 Tina Fröbergh Ukilexta      
  Syd Nerike R Orame - Burggraaf 5 63,81    
27 Helena Larsson Obi Wan Kenobi W      
  Melleruds RK Sir Caletto - Lucky light 6 66,10    
28 Amelia Simpson Ginger      
  Dyltabruks RF Goodman - Wagner 8 57,61    
29 Rebecca Jonsson Åstratorps Mentor      
  Hammarö RF Gentleman - Xandino 9 60,82    
30 Amanda Landeblad mightyness mist      
  Jump Club RSF   13 60,88    
31 Sandra Larsson Corradina      
  Jump Club RSF Corradino - Landlord Z Ute.      
31 Jennifer Schenck Bela R      
  Grevagårdens RF Lasandos - Saluut Ute.      
31 Viktor Berggren El Emilion      
  Kumla Ridklubb Emilion - Romantiker Ute.      
  Emma Eriksson Dolores MB      
  Karlskoga RK Lasandos - Seclusive Z xx        
  Åsa Aronsson Komet      
  Nyköpings RS Electro - Lombard        
  Amanda Larsson Ernest van de Zuuthoeve      
  Örebro FK Diamant de Semilly - Voltaire        
 
till toppen

 
Klass 1 - Hoppning 1.10 bed. A Avd. B
13 anmälda, 13 startande, 4 placerade
Överdomare: Bengt Nilsson
Tävlingsledare: Marie Bergman
Hoppdomare: Anita Ivarsson
Banbyggare: Britt Pärsson
 
Plats Ryttare Häst Premie Hoppning
  Uppfödare Härstamning Fel Tid
1 Lisa Björklund Bristol Cream    
  Boxholms RK Cappucino - Quiniou 0 68,53
1 Linda Ahrel Take Off    
  Salaortens RF Tornesch - Ronald 0 65,50
1 Christer Nydahl Valencia    
  Boxholms RK Nekton - Landgraf I 0 63,44
1 Emelie Hedengren La Duchess    
  Wittvångs HS Blue Hors Hertug - Bernstein 0 64,67
1 Ellen Brunes Pablo Picasso    
  Skaraborgs FK Cornetto - Pablo 0 67,74
1 Denise Nyberg Vivas Comedie    
  Jump Club RSF Cornetto - Lancier 0 68,51
 
7 Carolina Bäck Karlsson Savanna    
  SRS Hammarö Orlando - Amani 4 65,25
7 Sandra Perers Colette    
  Avesta Ridklubb Landor S 4 64,08
7 Emma Liljefors Amazing Love    
  Salaortens RF Landor S - Ahorn Z 4 69,31
7 Ewa Hellström Rastafari    
  Mölndals RK Robin Z - Waajib xx 4 71,83
7 Pernilla Palm Copycat (F. 3)    
  Trossnäs FK Quite Easy - Goldgraf 7 63,19
7 Alexandra Björklund Agnesaugusta    
  Salaortens RF Cardento - Jasper 4 66,41
13 Ewa Hellström Vancouver V    
  Mölndals RK Cavalier - Joost Ute.  
 
till toppen

 
Klass 2 - Hoppning 1.20 bed. A:0 Avd. A
71 anmälda, 66 startande, 17 placerade
Premier
Överdomare: Bengt Nilsson
Tävlingsledare: Marie Bergman
Hoppdomare: Anita Ivarsson
Banbyggare: Britt Pärsson
 
Plats Ryttare Häst Premie Hoppning
  Uppfödare Härstamning Fel Tid
1 Therese Öhman Wiking 500,00 kr  
  Odensbackens RK Willibald - Landrat 0 62,52
2 Emelie Hedengren Juvenelle 350,00 kr  
  Wittvångs HS New Balance - Nebraska 0 65,15
3 Beatrice Huuva Ringwood Space 250,00 kr  
  Kumla Ridklubb Polanski - Clover Hill 0 66,56
4 Ebba Bergkvist Marco 150,00 kr  
  SRS Hammarö Maraton - Elfenspuk 0 68,58
5 Emma Sandbring Mølgårds Splinten 150,00 kr  
  Skästa RC Come Back II - Eastern Lad XX 0 68,64
6 Malin Nykvist Very Easy 150,00 kr  
  Kumla Ridklubb Quite Easy - Magritte 0 70,26
7 Cassandra Lusth Ushuaia 150,00 kr  
  Wittvångs HS Heartbreaker - Altisud 0 70,33
8 Sandra Perers Persos Cortina 150,00 kr  
  Avesta Ridklubb Cortez - Ambassadeur 0 71,67
9 Marina Lindkvist Magino 150,00 kr  
  Örebro FK Trombon - Alpen Fürst 0 71,68
10 Ellen Brunes Dexter K 150,00 kr  
  Skaraborgs FK Irco Mena - Krocket 0 71,85
11 Madeleine Garpsäter Cara L 150,00 kr  
  Trosa Vagnhärad Carano - Irco Mena 0 72,05
12 Madeleine Garpsäter Coolmore 150,00 kr  
  Trosa Vagnhärad Calino - Irco Marco 0 72,26
13 Madeleine Garpsäter Cassiano 150,00 kr  
  Trosa Vagnhärad Cassini II - Lord 0 72,29
14 Jennie Åkerlund Easy Up 150,00 kr  
  Avesta Ridklubb Quite Easy - Bordeaux 0 73,75
15 Andrea Westling Alouette 150,00 kr  
  Norsholms RF Quite Easy - Zeppelin 0 74,01
16 Kristine Eklund Presley 150,00 kr  
  Köpings RK Pablo - Maraton 0 74,65
17 Madeleine Garpsäter Qbrick Park 150,00 kr  
  Trosa Vagnhärad Quite Easy - Irco Mena 0 75,23
 
18 Josefine Freij Puzzel    
  Göta RF Sherwood - Lemon xx 0 75,26
19 Elin Koppfeldt Darco    
  RK Kumla Cornetto - Dragon 0 76,58
20 Ewa Hellström Aragorn    
  Mölndals RK Non Stop R - Cortez 0 77,53
21 Malin Carlbäck Sweet and Sour P (46)    
  Kumla Ridklubb Crelido - Feliciano (SWB) 4 62,70
22 Therese Wallin Hercules    
  Västerviksorten Lancier - Maraton 4 63,72
23 Hanna Zetterberg Clevland    
  Björklinge RF Cleverboy - Julio Mariner xx 4 64,80
24 Stina Lillje Birdie Path    
  Jump Club RSF Cortez - Clover Hill 4 65,14
25 HannaSophie Andersson Walon    
  Kumla Ridklubb Lupicor - Jasper 4 66,01
26 Amanda Isaksson Leeaight    
  Hammarö RF Lando - Dwight 4 69,26
27 Louise Kristiansson Lanky Lakk    
  Jump Club RSF Lanciano - Irco Marco 4 69,55
28 Kristina Warg Turbans Guiness    
  Hölö Ridklubb Turban Rose - Salient xx 4 71,46
29 Isabell Karlsson Orion    
  SRS Hammarö Uskudar des Malais - Robin Z 4 72,42
30 Paula Linton Caramelle    
  Stora Ekeby RK Maraton - Moulin xx 4 72,51
31 Karin Dröschmeister Ulady    
  SRS Hammarö Jeopardy - Porter 4 72,72
32 Linnea Holmberg Helanis    
  Jump Club RSF Cantanis - Kosmos xx 4 74,12
33 Stina Lillje Maxi Clay    
  Jump Club RSF Magini - Dragon 4 75,83
34 Emma Liljefors Quite Right    
  Salaortens RF Quite Easy - Irco Marco 5 80,74
35 Emma Bergström Ani F    
  Pålsboda RF Tornado II - Felur du Manoir 8 61,71
36 Jennifer Svensson Acappella    
  Ljunits-Herrestads R Cardento - Landprinz I 8 62,12
37 Rebecca Jonsson Åstratorps Mentor    
  Hammarö RF Gentleman - Xandino 8 68,63
38 Sabina Andersson Mr Nice Guy    
  Folkärna RS Aerline H - Modesto 8 69,58
39 Sara Dunbäck Britney Spears    
  Västerås RS Artist - Strong Statement xx 8 69,61
40 Hillevie Nyman Ramses    
  Kils RF Pablo - Erbstein 8 71,61
41 Linn Andersson Ultra    
  Amnebygdens RF Jeopardy - Casanova 8 73,37
42 Louise Jansson Judo II    
  Wittvångs HS Quouglof Rouge - Elf III 8 73,62
43 Josefin Ström Cleveland J    
  Vänsta RF Calido I - Little Boy 8 74,94
44 Kim Östergren Ujvary Finezza    
  Jump Club RSF Cortez - Urbino 8 76,42
45 Ida Ekholm Larss des Isles    
  Skästa RC Le Tot de Semilly - Alme 8 77,46
46 Paula Linton Rodrigo xx    
  Stora Ekeby RK Malvernico - --- 8 79,15
47 Jennie Åkerlund Caramba    
  Avesta Ridklubb Cardento - Magini 8 95,94
48 Albin Werngren Caruso    
  Örebro FK Leuthen I - Robin Z 10 100,10
49 Stina Holgersson Clover Callaway    
  Jump Club RSF Feliciano - Clover Hill 12 67,83
50 Sandra Andersson Löjtnantshjärta    
  Tidaholmsbygden Leuthen I - Utrillo 12 69,65
51 Sofia Sandberg Francesca    
  Västerås RS Robin Z - Jasper 12 73,65
52 Joanna Närling ZaZa    
  Vänsta RF Robin Z - Beach Boy 12 75,23
53 Malin Carlbäck Wilma B    
  Kumla Ridklubb Cardento - Pik Trumpf 13 80,61
54 Jennelie Selin Esmeralda    
  Vänsta RF Espri - Wendekreis 17 96,20
55 Ellen Brunes Achilles K    
  Skaraborgs FK Cortus - Carnoustie xx 17 97,50
56 Emma Sandbring Pretender Z    
  Skästa RC President - Lord Calando 19 91,62
57 Kathrin Talamo Fanta Gyro    
  Strängnäsbygd. RF Wild Dance - Ferman 19 91,74
58 Ellinor Lundin Checkpoint Coban    
  Torsby Ridklubb Carano - Rastell Ute.  
58 Fanny Germer Gwen MB    
  Kumla Ridklubb Casino - Landlord Ute.  
58 Anna Möllberg My Way    
  Lilleruds HSK Emmerton - Partisan Ute.  
58 Carolina Bäck Karlsson Hotmail    
  SRS Hammarö Cardento - Herkules Ute.  
58 Marielle Henriksson Winston van Stal Romano    
  Borlänge RS Recruut - Jackson Ute.  
58 Emmy Björksved Lantoz    
  Nyby-Torshälla RK Lancer II - Fasolt Ute.  
58 Magnus Törnblad El Rossi    
  RK Kumla Ed King Hill - Pion Utg.  
58 Helena Larsson Obi Wan Kenobi W    
  Melleruds RK Sir Caletto - Lucky light Ute.  
58 Emelie Karlberg Milord    
  Örebro FK Landlord - Cortez Ute.  
  Lola Skager Corrento af Högberget    
  Gagnefs RK Cortez - Marino    
  Åsa Lindberg Realitet F    
  Gagnefs RK Ramiro-Sohn F - Winnipeg F    
  Åsa Aronsson Komet    
  Nyköpings RS Electro - Lombard    
  Rosanna Broberg Grille II    
  Jump Club RSF Prinz Oldenburg - Gonzo    
  Rosanna Broberg Munsboro Skylight    
  Jump Club RSF Okänd - okänd    
 
till toppen

 
Klass 2 - Hoppning 1.20 bed. A Avd. B
17 anmälda, 13 startande, 4 placerade
Överdomare: Bengt Nilsson
Tävlingsledare: Marie Bergman
Hoppdomare: Anita Ivarsson
Banbyggare: Britt Pärsson
 
Plats Ryttare Häst Premie Hoppning
  Uppfödare Härstamning Fel Tid
1 Christer Nydahl Valencia    
  Boxholms RK Nekton - Landgraf I 0 77,29
1 Elin Koppfeldt Venchi Ek    
  RK Kumla Cornetto - Grand Veneur (SF) 0 71,97
1 Amanda Landeblad Faithfull    
  Jump Club RSF Leader M - Indian Gold van Castershoeve 0 78,03
1 Stina Lillje Eccellente UW    
  Jump Club RSF Cornetto - Watzmann 0 82,34
 
5 Linda Ahrel Take Off    
  Salaortens RF Tornesch - Ronald 4 75,40
5 Alexandra Björklund Agnesaugusta    
  Salaortens RF Cardento - Jasper 4 76,75
7 Ellen Brunes LT Zarena    
  Skaraborgs FK Okänd 8 77,21
7 Sophia Farkas Freesia af Hagalund    
  Christinehamns RK Cornetto - Cortez 8 78,98
7 Pernilla Palm Copycat (F. 3)    
  Trossnäs FK Quite Easy - Goldgraf 8 85,13
10 Amanda Grahn Pina colada    
  Vingåkers RF Focker - Falleur 9 89,32
11 Ellen Brunes Pablo Picasso    
  Skaraborgs FK Cornetto - Pablo 12 82,10
12 Emelie Hedengren La Duchess    
  Wittvångs HS Blue Hors Hertug - Bernstein Ute.  
12 Lisa Björklund Bristol Cream    
  Boxholms RK Cappucino - Quiniou Utg.  
  Denise Nyberg Vivas Comedie    
  Jump Club RSF Cornetto - Lancier    
  Ewa Hellström Rastafari    
  Mölndals RK Robin Z - Waajib xx    
  Rosanna Broberg Kent    
  Jump Club RSF Rubinstein I - Castro    
  Emma Liljefors Amazing Love    
  Salaortens RF Landor S - Ahorn Z    
 
till toppen

 
Klass 3 - Hoppning 1.20 bed. Två faser A:0/A:0 Avd. A
74 anmälda, 67 startande, 17 placerade
Premier
Överdomare: Bengt Nilsson
Tävlingsledare: Marie Bergman
Hoppdomare: Anita Ivarsson
Banbyggare: Britt Pärsson
 
Plats Ryttare Häst Premie Fas I Fas II
  Uppfödare Härstamning Fel Tid Fel Tid
1 Alexandra Björklund Wansford 500,00 kr    
  Salaortens RF Indoctro - Redfort 0 49,41 0 27,17
2 Magnus Törnblad El Rossi 350,00 kr    
  RK Kumla Ed King Hill - Pion 0 51,75 0 28,44
3 Madeleine Garpsäter Cassiano 250,00 kr    
  Trosa Vagnhärad Cassini II - Lord 0 51,57 0 28,56
4 Py Jägerden Trix 150,00 kr    
  Jump Club RSF Goodtimes - Julio Mariner xx 0 48,33 0 29,27
5 Erika Andersson Afrodite Neptun 150,00 kr    
  Skaraortens RF Feliciano - Cortez 0 51,37 0 29,33
6 Therese Nyman Cahlua 150,00 kr    
  Västerås RS Camaro M - Lasandos 0 50,09 0 29,63
7 Niklas Jonsson Greyline 150,00 kr    
  Örebro FK Aerline H - Mowgli 0 48,14 0 29,69
8 Patricia Normark Vyper 150,00 kr    
  Kumla Ridklubb Heartbreaker - Calvados 0 47,98 0 29,71
9 Amanda Landeblad Gwen MB 150,00 kr    
  Jump Club RSF Casino - Landlord 0 49,01 0 29,94
10 Niklas Jonsson Pilgrim 150,00 kr    
  Örebro FK Magini - Cortez 0 50,44 0 29,96
11 Amanda Isaksson Leeaight 150,00 kr    
  Hammarö RF Lando - Dwight 0 52,43 0 30,09
12 Cecilia Kindström Carruby Z 150,00 kr    
  Örebro FK Carento Z - Cordano Z 0 50,77 0 30,32
13 Jennie Åkerlund Easy Up 150,00 kr    
  Avesta Ridklubb Quite Easy - Bordeaux 0 53,05 0 30,40
14 Jennie Hallström Hurry Up S 150,00 kr    
  Vänsta RF Akribori - Jasper 0 49,44 0 30,51
15 Amanda Landeblad Amore 150,00 kr    
  Jump Club RSF All in One - Escudo I 0 51,23 0 31,15
16 Emma Andersson Zandoc Z 150,00 kr    
  Örebro FK Zandor Z - Cash 0 51,62 0 31,16
17 Ida Ekholm Calero 150,00 kr    
  Skästa RC Calino - Stanford 0 53,94 0 31,59
 
18 Anna Möllberg My Way      
  Lilleruds HSK Emmerton - Partisan 0 49,50 0 31,95
19 Madeleine Garpsäter Coolmore      
  Trosa Vagnhärad Calino - Irco Marco 0 50,81 0 32,25
20 Therese Wallin Hercules      
  Västerviksorten Lancier - Maraton 0 54,11 0 32,31
21 Linn Andersson Ultra      
  Amnebygdens RF Jeopardy - Casanova 0 50,83 0 33,53
22 Emma Sandbring Pretender Z      
  Skästa RC President - Lord Calando 0 53,17 0 33,88
23 Beatrice Huuva Ringwood Space      
  Kumla Ridklubb Polanski - Clover Hill 0 49,09 4 28,34
24 Emelie Hedengren Juvenelle      
  Wittvångs HS New Balance - Nebraska 0 49,26 4 28,90
25 Sandra Ström Galiano      
  Västerås RS Feliciano - Trainers Seat xx 0 49,85 4 29,83
26 Emma Sandbring Mølgårds Splinten      
  Skästa RC Come Back II - Eastern Lad XX 0 49,72 4 30,33
27 Pia Eriksson Campanula Tap (40)      
  Kumla Ridklubb Chess (SWB) - Opius 0 50,16 4 30,43
28 Pia Eriksson Parlando      
  Kumla Ridklubb Pablo - Stanford 0 51,80 4 30,90
29 Karin Dröschmeister Ulady      
  SRS Hammarö Jeopardy - Porter 0 48,13 4 31,03
30 Linnea Holmberg Helanis      
  Jump Club RSF Cantanis - Kosmos xx 0 47,94 4 31,31
31 Joanna Närling ZaZa      
  Vänsta RF Robin Z - Beach Boy 0 48,80 4 31,46
32 Ida Ekholm Larss des Isles      
  Skästa RC Le Tot de Semilly - Alme 0 50,92 4 31,49
33 Sofia Alfredsson Zigue      
  Kumla Ridklubb Celano - Concorde 0 48,35 4 31,89
34 Erika Andersson Calypzo      
  Skaraortens RF Castor - Irco Marco 0 51,86 4 32,56
35 Linda Öhman Easydor      
  Hamre Ridklubb Quite Easy - Trainers Seat xx 0 53,23 4 35,14
36 Kristina Warg Turbans Guiness      
  Hölö Ridklubb Turban Rose - Salient xx 0 48,67 7 47,38
37 Stina Lillje Birdie Path      
  Jump Club RSF Cortez - Clover Hill 0 49,35 8 27,90
38 Hillevie Nyman Ramses      
  Kils RF Pablo - Erbstein 0 48,17 8 31,03
39 Malin Nykvist Very Easy      
  Kumla Ridklubb Quite Easy - Magritte 0 49,26 8 31,17
40 Malin Carlbäck Wilma B      
  Kumla Ridklubb Cardento - Pik Trumpf 0 46,63 12 28,10
41 Andrea Westling Alouette      
  Norsholms RF Quite Easy - Zeppelin 0 49,87 Ute.  
42 Ebba Bergkvist Marco      
  SRS Hammarö Maraton - Elfenspuk 4 48,10    
43 Olivia Remmelg Mr Z      
  Mantorpsryttarna Robin Z - Furidant 4 48,47    
44 Marina Lindkvist Magino      
  Örebro FK Trombon - Alpen Fürst 4 48,56    
45 Peder Zeiloth Whisper B      
  Kumla Ridklubb Hors la Loi II - Burggraaf 4 48,76    
46 Therese Öhman Wiking      
  Odensbackens RK Willibald - Landrat 4 50,03    
47 Jennifer Svensson Acappella      
  Ljunits-Herrestads R Cardento - Landprinz I 4 50,59    
48 Josefin Ström Cleveland J      
  Vänsta RF Calido I - Little Boy 4 51,39    
49 Hanna Zetterberg Clevland      
  Björklinge RF Cleverboy - Julio Mariner xx 4 52,07    
50 Josefine Freij Puzzel      
  Göta RF Sherwood - Lemon xx 4 52,49    
51 Amanda Landeblad Upside Down      
  Jump Club RSF Julio Mariner - Notaris 4 52,99    
52 Stina Lillje Maxi Clay      
  Jump Club RSF Magini - Dragon 5 59,27    
53 Zazza Skärfstad Mi Lady      
  Hamre Ridklubb Roderik - Marino 6 63,32    
54 Paula Linton Caramelle      
  Stora Ekeby RK Maraton - Moulin xx 8 49,61    
55 Kim Östergren Ujvary Finezza      
  Jump Club RSF Cortez - Urbino 8 52,74    
55 Carolina Bäck Karlsson Hotmail      
  SRS Hammarö Cardento - Herkules 8 52,74    
57 Moa Larsson Ally Mc Bee      
  Wittvångs HS Iowa - Indian Ruler xx 8 55,40    
58 Hanna Vinell Quo Vadis      
  Strömsholms RSF Cortus - Irco Mena 8 68,93    
59 Therese Nyman Gina      
  Västerås RS Guido (ex Gudo) - Tolstoy 9 57,77    
60 Kathrin Talamo Fanta Gyro      
  Strängnäsbygd. RF Wild Dance - Ferman 13 72,83    
61 Isabell Karlsson Orion      
  SRS Hammarö Uskudar des Malais - Robin Z 15 67,32    
62 Albin Werngren Caruso      
  Örebro FK Leuthen I - Robin Z Ute.      
62 Sabina Andersson Mr Nice Guy      
  Folkärna RS Aerline H - Modesto Ute.      
62 Emelie Karlberg Milord      
  Örebro FK Landlord - Cortez Ute.      
62 Ellinor Lundin Checkpoint Coban      
  Torsby Ridklubb Carano - Rastell Ute.      
62 Louise Jansson Judo II      
  Wittvångs HS Quouglof Rouge - Elf III Ute.      
62 Cassandra Lusth Ushuaia      
  Wittvångs HS Heartbreaker - Altisud Ute.      
  Åsa Lindberg Realitet F      
  Gagnefs RK Ramiro-Sohn F - Winnipeg F        
  Rosanna Broberg Niki Lauda G      
  Jump Club RSF Electro - Irco Mena        
  Lola Skager Corrento af Högberget      
  Gagnefs RK Cortez - Marino        
  Rosanna Broberg Grille II      
  Jump Club RSF Prinz Oldenburg - Gonzo        
  Marielle Henriksson Winston van Stal Romano      
  Borlänge RS Recruut - Jackson        
  Zazza Skärfstad Bel Mondo      
  Hamre Ridklubb Feliciano - Pik Bube        
  Rosanna Broberg Munsboro Skylight      
  Jump Club RSF Okänd - okänd        
 
till toppen

 
Klass 3 - Hoppning 1.20 bed. A Avd. B
7 anmälda, 4 startande, 1 placerade
Överdomare: Bengt Nilsson
Tävlingsledare: Marie Bergman
Hoppdomare: Anita Ivarsson
Banbyggare: Britt Pärsson
 
Plats Ryttare Häst Premie Hoppning
  Uppfödare Härstamning Fel Tid
1 Ellen Brunes Ole´a    
  Skaraborgs FK Quite Easy - Maraton 0 64,53
 
2 Niklas Jonsson Don Juan van de Zuuthoeve    
  Örebro FK Baloubet du Rouet - Nimmerdor 4 66,28
2 Ellen Brunes LT Zarena    
  Skaraborgs FK Okänd 4 63,04
4 Sophia Farkas Freesia af Hagalund    
  Christinehamns RK Cornetto - Cortez Ute.  
  Amanda Landeblad Faithfull    
  Jump Club RSF Leader M - Indian Gold van Castershoeve    
  Stina Lillje Eccellente UW    
  Jump Club RSF Cornetto - Watzmann    
  Rosanna Broberg Kent    
  Jump Club RSF Rubinstein I - Castro    
 
till toppen

 
Klass 4 - Hoppning 1.30 bed. A:0 Avd. A
35 anmälda, 31 startande, 8 placerade
Premier
Överdomare: Bengt Nilsson
Tävlingsledare: Marie Bergman
Hoppdomare: Anita Ivarsson
Banbyggare: Britt Pärsson
 
Plats Ryttare Häst Premie Hoppning
  Uppfödare Härstamning Fel Tid
1 Olivia Remmelg Mr Z 800,00 kr  
  Mantorpsryttarna Robin Z - Furidant 0 54,88
2 Therese Nyman Gina 600,00 kr  
  Västerås RS Guido (ex Gudo) - Tolstoy 0 57,96
3 Linn Holm Viola 350,00 kr  
  SRS Hammarö Fuego Du Prelet - Burggraaf 0 58,33
4 Amanda Landeblad Donegue v/h Kastanjehof 160,00 kr  
  Jump Club RSF Thunder van de Zuuthoeve - Quito de Baussy 0 59,70
5 Pia Eriksson Campanula Tap (40) 160,00 kr  
  Kumla Ridklubb Chess (SWB) - Opius 0 61,37
6 Amanda Landeblad Amore 160,00 kr  
  Jump Club RSF All in One - Escudo I 0 61,43
7 Pia Eriksson Parlando 160,00 kr  
  Kumla Ridklubb Pablo - Stanford 0 61,75
8 Madeleine Garpsäter Queen 160,00 kr  
  Trosa Vagnhärad Quite Easy - Castello 0 62,57
 
9 Madeleine Garpsäter Cara L    
  Trosa Vagnhärad Carano - Irco Mena 0 63,29
10 Madeleine Garpsäter Qbrick Park    
  Trosa Vagnhärad Quite Easy - Irco Mena 0 63,79
11 Louise Kristiansson Lanky Lakk    
  Jump Club RSF Lanciano - Irco Marco 0 65,15
12 Erika Andersson Calypzo    
  Skaraortens RF Castor - Irco Marco 0 65,18
13 Maria Andersson Carina van de Zuuthoeve    
  Örebro FK Thunder van de Zuuthoeve - Weltmeyer 0 66,71
14 Therese Nyman Lutricia Mc Neal    
  Västerås RS Looping - Landlord 4 53,84
15 Alexandra Björklund Wansford    
  Salaortens RF Indoctro - Redfort 4 56,00
16 Erika Andersson Afrodite Neptun    
  Skaraortens RF Feliciano - Cortez 4 56,24
17 Py Jägerden Trix    
  Jump Club RSF Goodtimes - Julio Mariner xx 4 57,35
18 Therese Nyman Cahlua    
  Västerås RS Camaro M - Lasandos 4 57,42
19 Niklas Jonsson Pilgrim    
  Örebro FK Magini - Cortez 4 58,20
20 Peder Zeiloth Whisper B    
  Kumla Ridklubb Hors la Loi II - Burggraaf 4 58,46
21 Niklas Jonsson Greyline    
  Örebro FK Aerline H - Mowgli 8 60,05
22 Jennie Hallström Hurry Up S    
  Vänsta RF Akribori - Jasper 8 63,02
23 Zazza Skärfstad Bel Mondo    
  Hamre Ridklubb Feliciano - Pik Bube 9 85,87
24 Patricia Normark Vyper    
  Kumla Ridklubb Heartbreaker - Calvados 12 61,17
25 Amanda Landeblad Upside Down    
  Jump Club RSF Julio Mariner - Notaris 13 71,66
26 Zazza Skärfstad Mi Lady    
  Hamre Ridklubb Roderik - Marino Ute.  
26 Hanna Vinell Quo Vadis    
  Strömsholms RSF Cortus - Irco Mena Utg.  
26 Sandra Ström Galiano    
  Västerås RS Feliciano - Trainers Seat xx Ute.  
26 Emma Andersson Zandoc Z    
  Örebro FK Zandor Z - Cash Utg.  
26 Moa Larsson Ally Mc Bee    
  Wittvångs HS Iowa - Indian Ruler xx Ute.  
26 Linda Öhman Easydor    
  Hamre Ridklubb Quite Easy - Trainers Seat xx Ute.  
  Karin Fromell Chimay    
  Enköpings RK Cortez - Cardento    
  Cecilia Kindström Carruby Z    
  Örebro FK Carento Z - Cordano Z    
  Rosanna Broberg Niki Lauda G    
  Jump Club RSF Electro - Irco Mena    
  Karin Fromell Exakt    
  Enköpings RK Exkurs - Cor de la Bryere    
 
till toppen

 
Klass 4 - Hoppning 1.30 bed. A Avd. B
5 anmälda, 4 startande, 1 placerade
Överdomare: Bengt Nilsson
Tävlingsledare: Marie Bergman
Hoppdomare: Anita Ivarsson
Banbyggare: Britt Pärsson
 
Plats Ryttare Häst Premie Hoppning
  Uppfödare Härstamning Fel Tid
1 Sofia Alfredsson Zigue    
  Kumla Ridklubb Celano - Concorde 0 63,33
 
2 Niklas Jonsson Carlotta    
  Örebro FK Contendro I - Escudo I 4 63,90
2 Ellen Brunes Ole´a    
  Skaraborgs FK Quite Easy - Maraton 4 61,87
2 Linn Holm Lime Light    
  SRS Hammarö Laurin - Sadenio 4 64,16
  Niklas Jonsson Don Juan van de Zuuthoeve    
  Örebro FK Baloubet du Rouet - Nimmerdor    
 
till toppen

 
Equipe - Datasystem för ridsport