Askersunds Ridklubb 2/10 - 3/10

Klass 6 1.00 - HOPPNING, BEDÖMNING Clear Round
Klass 5 1.10 - HOPPNING, AVD. A, BEDÖMNING A0+A0 två faser
Klass 5 1.10 - HOPPNING, AVD. B, BEDÖMNING A
Klass 4 1.20 - HOPPNING, AVD. B, BEDÖMNING A
Klass 4 1.20 - HOPPNING, AVD. A, BEDÖMNING A:0
Klass 3 1.10 - HOPPNING, AVD. A, BEDÖMNING A0+A0 två faser
Klass 3 1.10 - HOPPNING, AVD. B, BEDÖMNING A
Klass 2 1.20 - HOPPNING, AVD. A, BEDÖMNING Acc:0
Klass 2 1.20 - HOPPNING, AVD. B, BEDÖMNING A
Klass 1 1.30 - HOPPNING, AVD. B, BEDÖMNING A
Klass 1 1.30 - HOPPNING, AVD. A, BEDÖMNING A0+A0 två faser


Klass 6 1.00 - HOPPNING, BEDÖMNING Clear Round
Överdomare:Bertil Carlsson. Domare:Kerstin Carlander. Banbyggare:Britt Pärsson.
Plac. Ryttare Häst Fel Tid
* 1 ALICE IVARSSON, Pålsboda RFMARCOLITA 055.60
* 1 HANNA ALEXBENGTSSON, Tollstad HästsportkSUNNY 055.05
* 1 MALIN JOHANSSON, Pålsboda RFSPOTLIGHT 054.20
* 1 ANGELICA BERGIC, Kumla RKGLADDY 5 059.56
* 1 MALIN KARLSSON, Täby RKMORRIS 057.73
* 1 EMELIE STENSTRÖM, Ryttarkamraterna KuCANBERRY 057.51
* 1 GRETA BERGLUND, Västerås RSROMBIOLO 062.65
* 1 IDA PALOMÄKI, Boxholms RKLITTLE CHAGGI 053.87
* 1 CHRISTER NYDAHL, Boxholms RKVALENCIA 056.77
* 1 BEATRICE HUUVA, Kumla RKJONNAS CORINT (26) 062.27
* 1 EMMA JOHANSSON, Viby Rid och KSVIRGINIA BEACH 057.99
* 1 CASSANDRA LUSTH, Wittvångs HästsällsVANCOUVER V 055.65
* 1 ANTONIA WREDE, Wisby RKQUEST 052.43
* 1 JOHANNA LARSSON, Ryttarkamraterna KuNUOVA STELLA 053.34
* 1 LOVISA JOHANSSON, Filipstads RKFELICIA (5) 059.44
16 KLARA LEVENSTAM, Täby RKKYRA VAN LUSTHOF 678.54
17 EVELINA JOHANSSON, Valåsens RSMARION 853.12
18 STINA HOLGERSSON, Jump Club RSFCLOVER CALLAWAY 1257.09
19 CHARLOTTE ALIN, GlanshammarsRyttarnVILJAUte
19 ELIN KOPPFELDT, Ryttarkamraterna KuCANDRAUte
19 TYRA BERGSTRÖM, Skaraortens RFURETTYUte
19 TINA FRÖBERGH, Syd Nerike RyttarnUKILEXTAUte
19 VIKTOR BERGGREN, Kumla RKEL EMILIONUte



Klass 5 1.10 - HOPPNING, AVD. A, BEDÖMNING A0+A0 två faser
Överdomare:Bertil Carlsson. Domare:Kerstin Carlander. Banbyggare:Britt Pärsson.
Plac. Ryttare Häst Fel Tid
* 1 MAGNUS TÖRNBLAD, Ryttarkamraterna KuEL ROSSI 0 + 029.53
* 2 ANTONIA WREDE, Wisby RKQUEST 0 + 029.59
* 3 EMMA BERGSTRÖM, Pålsboda RFANI F 0 + 030.86
* 4 IDA PALOMÄKI, Boxholms RKLITTLE CHAGGI 0 + 032.47
* 5 MARIE TÖMMERNES, Kils RZAYONARA 0 + 034.14
* 6 ELIN KOPPFELDT, Ryttarkamraterna KuDARCO 0 + 035.35
* 7 CASSANDRA LUSTH, Wittvångs HästsällsUSHUAIA 0 + 035.56
* 8 LOVISA JOHANSSON, Filipstads RKFELICIA (5) 0 + 428.35
* 9 MARION JOHANSSON, Viby Rid och KSCASSIOPEIA 0 + 429.29
10 EMMA JOHANSSON, Viby Rid och KSVIRGINIA BEACH 0 + 429.73
11 CECILIA HJÄRTMYR, Askersunds RKMAZETTI 0 + 430.27
12 ANNA SEDSTRÖM, Örebro FRKCATCH ME 7 0 + 434.83
13 GRETA BERGLUND, Västerås RSROMBIOLO 0 + 439.57
14 EVELINA JOHANSSON, Valåsens RSMARION 0 + 829.96
15 BEATRICE HUUVA, Kumla RKRINGWOOD SPACE 0 + 1344.82
16 EMELIE LUNDHOLM, Ekenässjöns HästspoEARL MIRQO 0 + Ute
17 STINA HOLGERSSON, Jump Club RSFCLOVER CALLAWAY 447.63
18 ALICE IVARSSON, Pålsboda RFMARCOLITA 450.78
19 HANNA ALEXBENGTSSON, Tollstad HästsportkSUNNY 452.10
20 DANIELA ZETHELIUS, Täby RKGRAVENSTEIN 453.60
21 INGELA ÖHRLING-LOISKE, Holmstorps RFAQINA 453.83
22 MARION JOHANSSON, Viby Rid och KSRUBENS 453.84
23 EMELIE STENSTRÖM, Ryttarkamraterna KuCANBERRY 454.98
24 EMELIE KARLBERG, Örebro FRKMILORD 455.76
25 MALIN RYDBERG, Tollstad HästsportkORINOCO 567.94
26 FANNY GERMER, Kumla RKGWEN MB 672.04
27 ROBERT WILLÉN, Askersunds RKLACIANO MB 849.28
28 MALIN KARLSSON, Täby RKMORRIS 852.29
29 STINA INGVARSSON, Strömsholms RSFOPERETTE 856.24
30 TINA FRÖBERGH, Syd Nerike RyttarnUKILEXTA 862.01
31 MALIN JOHANSSON, Pålsboda RFSPOTLIGHT 1251.34
32 THOMAS LENNHOLM, Älvkarleby RKLEXUS MB 1254.38
33 CHARLOTTE ALIN, GlanshammarsRyttarnVILJAUte
33 LINDA LARSELL, Märsta RKHASTINGSUte
33 SOFIE JOHANSSON, Mantorps RyttarnaWIND KILLERUte
33 EMMA ERIKSSON, Karlskoga RKDOLORES MBUte



Klass 5 1.10 - HOPPNING, AVD. B, BEDÖMNING A
Överdomare:Bertil Carlsson. Domare:Kerstin Carlander. Banbyggare:Britt Pärsson.
Plac. Ryttare Häst Fel Tid
* 1 EMELIE HEDENGREN, Wittvångs HästsällsLA DUCHESS 072.09
* 1 SOPHIA FARKAS, Christinehamns RKFREESIA AF HAGALUND 074.26
* 1 DENISE NYBERG, Jump Club RSFVIVAS COMEDIE 076.78
* 1 LISA BJÖRKLUND, Boxholms RKBRISTOL CREAM 073.26
* 1 MALIN ÅKERBERG, Örebro FRKCHIPOTLE HH 079.90
6 CHRISTER NYDAHL, Boxholms RKVALENCIA 468.90
7 ROBERT WILLÉN, Askersunds RKLYNLEY MB 871.60
8 CASSANDRA LUSTH, Wittvångs HästsällsVANCOUVER V 2291.42



Klass 4 1.20 - HOPPNING, AVD. B, BEDÖMNING A
Överdomare:Bertil Carlsson. Domare:Kerstin Carlander. Banbyggare:Britt Pärsson.
Plac. Ryttare Häst Fel Tid
* 1 MALIN ÅKERBERG, Örebro FRKCHIPOTLE HH 060.63
* 1 MARIELLE CLERISSY, Kumla RKEAZY LIZA 053.40
* 3 DENISE NYBERG, Jump Club RSFVIVAS COMEDIE 459.23
* 3 FREDRIK HASSELBERG, Hammarö RFFARA - HILIJA VAN DE STA 456.15
* 3 MARIE TÖMMERNES, Kils RZAYONARA 452.21
6 MALIN ANDERSSON, Nyckel RyttarnaICE CREAM 669.35
7 SOPHIA FARKAS, Christinehamns RKFREESIA AF HAGALUND 1261.46
8 LISA BJÖRKLUND, Boxholms RKBRISTOL CREAM 1656.71
9 ROBERT WILLÉN, Askersunds RKLYNLEY MB 2053.14



Klass 4 1.20 - HOPPNING, AVD. A, BEDÖMNING A:0
Överdomare:Bertil Carlsson. Domare:Kerstin Carlander. Banbyggare:Britt Pärsson.
Plac. Ryttare Häst Fel Tid
* 1 MAGNUS TÖRNBLAD, Ryttarkamraterna KuEL ROSSI 043.78
* 2 LOUISE BRANTSBERG, Wittvångs HästsällsBRITT DE LA MAR 046.51
* 3 BEATRICE HUUVA, Kumla RKRINGWOOD SPACE 047.29
* 4 ANNA RAUSÉUS, Örebro FRKUNITY 050.24
* 5 ANNA SEDSTRÖM, Örebro FRKCATCH ME 7 052.04
* 6 CHARLOTTE FAHLSTRÖM, Täby RKCASSANDRA 057.71
7 EMMA BERGSTRÖM, Pålsboda RFANI F 447.46
8 EMELIE KARLBERG, Örebro FRKMILORD 451.56
9 STINA INGVARSSON, Strömsholms RSFOPERETTE 454.97
10 ELIN KOPPFELDT, Ryttarkamraterna KuDARCO 455.81
11 CASSANDRA LUSTH, Wittvångs HästsällsUSHUAIA 847.29
12 CECILIA HJÄRTMYR, Askersunds RKMAZETTI 849.27
13 ROBERT WILLÉN, Askersunds RKLACIANO MB 850.94
14 LINA FOGELQVIST, Askersunds RKFREESTYLE 851.40
15 MARINA LINDKVIST, Örebro FRKMAGINO 853.14
16 EMELIE LUNDHOLM, Ekenässjöns HästspoEARL MIRQO 856.40
17 MALIN ÅKERBERG, Örebro FRKCAPSICUM HH 961.44
18 MALIN RYDBERG, Tollstad HästsportkORINOCO 974.70
19 EMELIE LUNDHOLM, Ekenässjöns HästspoAMAZING GRACE 1251.32
20 THOMAS LENNHOLM, Älvkarleby RKLEXUS MB 1651.58
21 DANIELA ZETHELIUS, Täby RKGRAVENSTEIN 2054.92
22 FANNY GERMER, Kumla RKGWEN MBUte
22 SOFIE JOHANSSON, Mantorps RyttarnaWIND KILLERUte



Klass 3 1.10 - HOPPNING, AVD. A, BEDÖMNING A0+A0 två faser
Överdomare:Bertil Carlsson. Domare:Kerstin Carlander. Banbyggare:Britt Pärsson.
Plac. Ryttare Häst Fel Tid
* 1 JEANETTE ANDERSSON, Folkungabygdens RFKUNG MIDAS II 0 + 025.66
* 2 EMELIE HEDENGREN, Wittvångs HästsällsJUVENELLE 0 + 032.81
* 3 THERESE ÖHMAN, Odensbackens RKWIKING 0 + 033.02
* 4 TOBIAS JOHANSSON, Tibrobygdens RKMY LORD HITCH 0 + 035.06
5 ANNIKA LARSEN, Tibrobygdens RKMR KNOW IT ALL 0 + 037.70
6 HANNASOPHIE ANDERSSON, Kumla RKWALON 0 + 039.42
7 MARION JOHANSSON, Viby Rid och KSCASSIOPEIA 0 + 431.78
8 MALIN CARLBÄCK, Kumla RKSWEET AND SOUR B 0 + 435.69
9 EWA HELLSTRÖM, Mölndals RKARAGORN 453.24
10 LINDA SEDSTRÖM, Örebro FRKSTRANDHILL DREAMER 562.28
11 ANDREA WESTLING, Norsholms RFALOUETTE 850.12
12 FANNY GERMER, Kumla RKGWEN MB 859.34
13 MARION JOHANSSON, Viby Rid och KSRUBENS 1067.92
14 MALIN KARLSSON, Täby RKMORRISUte



Klass 3 1.10 - HOPPNING, AVD. B, BEDÖMNING A
Överdomare:Bertil Carlsson. Domare:Kerstin Carlander. Banbyggare:Britt Pärsson.
Plac. Ryttare Häst Fel Tid
* 1 LINDA EKSTRÖM, Folkungabygdens RFSWEET CRUZ 055.54
2 EWA HELLSTRÖM, Mölndals RKRASTAFARI 463.45
3 KLARA LEVENSTAM, Täby RKKYRA VAN LUSTHOF 1682.21



Klass 2 1.20 - HOPPNING, AVD. A, BEDÖMNING Acc:0
Överdomare:Bertil Carlsson. Domare:Kerstin Carlander. Banbyggare:Britt Pärsson.
Plac. Ryttare Häst Fel Tid
* 1 LOUISE BRANTSBERG, Wittvångs HästsällsBRITT DE LA MAR 5456.68
* 2 THERESE ÖHMAN, Odensbackens RKWIKING 5457.24
* 3 EMMA ANDERSSON, Örebro FRKZANDOC Z 5459.89
* 4 EVELINA OLAUSEN, Göta RFKITO DU CHATELIER 5459.98
* 5 HANNASOPHIE ANDERSSON, Kumla RKWALON 5461.49
* 6 LINDA EKSTRÖM, Folkungabygdens RFROSSINI 5462.88
* 7 MOA LARSSON, Wittvångs HästsällsALLY MC BEE 5463.26
* 8 ANNIKA LARSEN, Tibrobygdens RKMR KNOW IT ALL 5464.90
9 MALIN ÅKERBERG, Örebro FRKCAPSICUM HH 5466.25
10 EMELIE LUNDHOLM, Ekenässjöns HästspoAMAZING GRACE 5056.80
11 EMELIE HEDENGREN, Wittvångs HästsällsJUVENELLE 4754.17
12 DANIELA ZETHELIUS, Täby RKGRAVENSTEIN 4765.97
13 NIKLAS JONSSON, Örebro FRKPILGRIM 4655.74
14 BEATRICE HUUVA, Kumla RKRINGWOOD SPACE 4561.92
15 EMELIE KARLBERG, Örebro FRKMILORD 4563.57
16 JEANETTE ANDERSSON, Folkungabygdens RFKUNG MIDAS II 4456.12
17 MALIN CARLBÄCK, Kumla RKWILMA B 4253.22
18 TOBIAS JOHANSSON, Tibrobygdens RKMY LORD HITCH 4257.84
19 EWA HELLSTRÖM, Mölndals RKARAGORN 4277.65
20 LINDA SEDSTRÖM, Örebro FRKSTRANDHILL DREAMER 4164.17
21 ROBERT WILLÉN, Askersunds RKLACIANO MB 4063.89
22 PIA ERIKSSON, Kumla RKPARLANDO 3958.14
23 CHARLOTTE FAHLSTRÖM, Täby RKCASSANDRA 3764.19
24 EMELIE LUNDHOLM, Ekenässjöns HästspoEARL MIRQO 3168.80
25 ELIN KOPPFELDT, Ryttarkamraterna KuDARCO 3186.33
26 THOMAS LENNHOLM, Älvkarleby RKLEXUS MB 2862.98
27 ANDREA WESTLING, Norsholms RFALOUETTE 2865.80
28 MAGNUS TÖRNBLAD, Ryttarkamraterna KuEL ROSSI 1452.70
29 MALIN CARLBÄCK, Kumla RKSWEET AND SOUR B 761.18
30 STINA INGVARSSON, Strömsholms RSFOPERETTEUte
31 CECILIA HJÄRTMYR, Askersunds RKMAZETTIUte



Klass 2 1.20 - HOPPNING, AVD. B, BEDÖMNING A
Överdomare:Bertil Carlsson. Domare:Kerstin Carlander. Banbyggare:Britt Pärsson.
Plac. Ryttare Häst Fel Tid
* 1 SOFIA BENGTSBERG, Linköpings FRKLILLY LUXUS 067.05
* 1 MALIN CARLBÄCK, Kumla RKABRINA 067.35
* 3 MALIN ANDERSSON, Nyckel RyttarnaICE CREAM 468.82
* 3 PEDER ZEILOTH, Kumla RKDISCO EK 467.82
* 3 MARIELLE CLERISSY, Kumla RKEAZY LIZA 461.57
* 3 NIKLAS JONSSON, Örebro FRKDON JUAN VAN DE ZUUTHOEV 468.87
7 ROBERT WILLÉN, Askersunds RKLYNLEY MB 862.71
7 LINDA EKSTRÖM, Folkungabygdens RFSWEET CRUZ 871.54
9 ANNIKA LARSEN, Tibrobygdens RKCAMARQUE 1268.35
10 DENISE NYBERG, Jump Club RSFVIVAS COMEDIEUtg
10 SOFIA ALFREDSSON, Kumla RKZIGUEUtg



Klass 1 1.30 - HOPPNING, AVD. B, BEDÖMNING A
Överdomare:Bertil Carlsson. Domare:Kerstin Carlander. Banbyggare:Britt Pärsson.
Plac. Ryttare Häst Fel Tid
* 1 SOFIA ALFREDSSON, Kumla RKZIGUE 057.75
* 1 MARIELLE CLERISSY, Kumla RKEAZY LIZA 053.47
3 MALIN ÅKERBERG, Örebro FRKCHIPOTLE HH 464.08
3 NIKLAS JONSSON, Örebro FRKDON JUAN VAN DE ZUUTHOEV 461.10
5 ANNIKA LARSEN, Tibrobygdens RKCAMARQUE 2059.37



Klass 1 1.30 - HOPPNING, AVD. A, BEDÖMNING A0+A0 två faser
Överdomare:Bertil Carlson. Domare:Kerstin Carlander. Banbyggare:Britt Pärsson.
Plac. Ryttare Häst Fel Tid
* 1 PÄROLA NYSTRÖM, Sölvesborgs RKKORS O TVÄRS 0 + 027.56
* 2 MARIA ANDERSSON, Örebro FRKCARINA VAN DE ZUUTHOEVE 0 + 030.29
* 3 CHRISTER NYDAHL, Boxholms RKCHIPP 0 + 031.74
* 4 NIKLAS JONSSON, Örebro FRKCARLOTTA 0 + 430.35
5 PEDER ZEILOTH, Kumla RKWHISPER B 0 + 433.22
6 LOUISE BRANTSBERG, Wittvångs HästsällsBRITT DE LA MAR 0 + 1442.09
7 SOFIA BENGTSBERG, Linköpings FRKLITTLE FEATHER 457.11
8 PIA ERIKSSON, Kumla RKPARLANDO 457.63
9 NIKLAS JONSSON, Örebro FRKPILGRIM 458.20
10 LINDA EKSTRÖM, Folkungabygdens RFROSSINI 460.02
11 EMMA ANDERSSON, Örebro FRKZANDOC Z 567.98
12 MOA LARSSON, Wittvångs HästsällsALLY MC BEE 853.27
13 STINA INGVARSSON, Strömsholms RSFOPERETTE 857.11
14 EVELINA OLAUSEN, Göta RFKITO DU CHATELIER 1576.14
15 MALIN ÅKERBERG, Örebro FRKCAPSICUM HH 1663.06

     RS-pro/HTML 02-03