Linde Ridskola 2010-09-25
EQUIPE datasystem: Senaste resultatlista 2010-09-27 kl. 12:22
Klass 1 - Dressyr Lätt A:6
Klass 2 - Dressyr Lätt A:4
Klass 3 - Dressyr Lätt B:3
Klass 4 - Dressyr Lätt B:2
Klass 5 - Dressyr Dressyr Lagklass Div 2 omg.3 Häst 2010 Lag

Klass 1 - Dressyr Lätt A:6
Föreningen Linde Ridskola
12 anmälda, 12 startande, 3 placerade
Överdomare: Carina Flodström
Tävlingsledare: Stefan Rehn
Domare C: Agneta Nylander
 
PlatsRyttareHästPremieCTotaltProcent
 UppfödareHärstamning 
1Sara WallenborgElviz 31131172,326
 Wittvångs HSEloge - Good Future1 
2Susanne GustavssonMelwin LB 28428466,047
 Dyltabruks RFMaster (SWB) - Ciceron2 
3Kerstin FalkenströmCalici K (45) 28328365,814
 Dyltabruks RFTrofé - Midt-West Ibi-Light3 
 
4Malin SirenSmilla 27827864,651
 Karlskoga RKSilvano - Modesto4 
5Maria BlixDonatello 27127163,023
 Dyltabruks RFVivaldi - Vagabond5 
6charlotte adlerKarl 26426461,395
 Gyttorps RKStrauss - Aladin Z6 
7Lotta SvenssonOliver 25625659,535
 Valåsens RSOkänd - Okänd7 
8Lovisa AhlbergMona Lisa 25425459,070
 Karlskoga RTMon Cher - Weinstock8 
9Sophie ZetterströmRuby Tuesday (26) 25225258,605
 Qvinnersta HSFRubinrot - De la Gardie9 
10ulrika holmquistGabriella 24424456,744
 Laxå RidklubbGranit - Mowgli10 
11Madelene JanssonDel Pedro 24024055,814
 Smedjebackens RSDel Piero - Lauries Crusador xx11 
12Therese ErikssonHarrisson 23923955,581
 Dyltabruks RFOkänd - okänd12 
 
till toppen

Klass 2 - Dressyr Lätt A:4
Föreningen Linde Ridskola
24 anmälda, 23 startande, 6 placerade
Överdomare: Carina Flodström
Tävlingsledare: Stefan Rehn
Domare C: Agneta Nylander
 
PlatsRyttareHästPremieCTotaltProcent
 UppfödareHärstamning 
1Sara WallenborgElviz 29629672,195
 Wittvångs HS (1)Eloge - Good Future1 
2Kerstin FalkenströmCalici K (45) 28128168,537
 Dyltabruks RF (1)Trofé - Midt-West Ibi-Light2 
3Susanne SnoblIdalgo 27827867,805
 Odensbackens RK (1)Ishor - Doms3 
4Emma KnutssonViimeinen Valssi 27627667,317
 Wittvångs HS (2)Vleuten xx - Manifest xx4 
5Malin SirenSmilla 27027065,854
 Karlskoga RK (1)Silvano - Modesto5 
6Erika Krönert KjellssonFabian 26926965,610
 Wittvångs HS (1)Miroco - Brabant6 
 
7Sara HedlundBrutus 26526564,634
 Örebro FKKnast Halsnaes 173 - Dalar 1547 
7charlotte adlerKarl 26526564,634
 Gyttorps RKStrauss - Aladin Z7 
7Lotta SvenssonOliver 26526564,634
 Valåsens RS (1)Okänd - Okänd7 
10Carina FlodströmBorn to be Alive 26326364,146
 Fagersta RKBernstein - Bordeaux10 
11Hanna BergströmDoncaster Van De Vogelzang 25925963,171
 Örebro FK (1)Saros Van t Gestelhof - Alcatraz11 
12Liza ZimmermanGibsy Lady 25525562,195
 Odensbackens RK (1)Gullit - Consul12 
13Therese ErikssonHarrisson 24824860,488
 Dyltabruks RF (1)Okänd - okänd13 
14Marie BergmanRashid 24724760,244
 Örebro FK (1)Ruiz Soler - Welt Hit II14 
14Linda NäfverCrimcess Zobra 24724760,244
 Wittvångs HS (2)Okänd14 
16Susanne JohanssonMy Fair Lady 24524559,756
 Valåsens RSLandrat - Marabou16 
17Emelie HedengrenLa Duchess 24324359,268
 Wittvångs HSBlue Hors Hertug - Bernstein17 
18Sara HedlundCassandra 24024058,537
 Örebro FKArrlik - P Freight18 
19Anette JohanssonOlivia 23923958,293
 Valåsens RS (1)Artist - Lambert19 
20Therese WennbergPica 23823858,049
 Karlskoga RK (1)Epson - Hertigen20 
21Lovisa AhlbergMona Lisa 23523557,317
 Karlskoga RTMon Cher - Weinstock21 
22Carina EkdahlRosette P. 23023056,098
 Wittvångs HSGuido (ex Gudo) - Urbino22 
23Caroline AhlrénNouvelle 22822855,610
 Linde RidskolaNebraska - Furidant23 
 Anna-Karin ÖsterlingMelina    
 Kumla RidklubbNactus - Cavalotti  
 
till toppen

Klass 3 - Dressyr Lätt B:3
Föreningen Linde Ridskola
25 anmälda, 23 startande, 6 placerade
Överdomare: Carina Flodström
Tävlingsledare: Stefan Rehn
Domare C: Ola Johnsson
 
PlatsRyttareHästPremieCTotaltProcent
 UppfödareHärstamning 
1Madelaine SnoblKräsnä Hiacinte 22722768,788
 Odensbackens RK (1)Calano II - Vintas1 
2Emma KnutssonViimeinen Valssi 22222267,273
 Wittvångs HSVleuten xx - Manifest xx2 
3Susanne JohanssonMy Fair Lady 21321364,545
 Valåsens RS (1)Landrat - Marabou3 
3Erika Krönert KjellssonFabian 21321364,545
 Wittvångs HSMiroco - Brabant3 
3Marie BergmanRashid 21321364,545
 Örebro FKRuiz Soler - Welt Hit II3 
6Elin EkblomWinette 21221264,242
 Dyltabruks RF (1)Rubiquil - El Corona6 
 
7Emelie HedengrenLa Duchess 20920963,333
 Wittvångs HS (1)Blue Hors Hertug - Bernstein7 
8Anette JohanssonOlivia 20820863,030
 Valåsens RSArtist - Lambert8 
9Carina FlodströmBorn to be Alive 20620662,424
 Fagersta RKBernstein - Bordeaux9 
9Anne DufwaShayla 20620662,424
 Askersunds RKVivaldi - Swift9 
11Amanda ArvidssonAvec 20520562,121
 Ramsbergs RKAdept - Um Said xx11 
11Sara HedlundCassandra 20520562,121
 Örebro FK (1)Arrlik - P Freight11 
11Frida BorgströmAkatcio De L. 20520562,121
 Örebro FKAkatschi - Caprimond11 
14Karolina NordkvistMalva 20420461,818
 Örebro FKMagini - Herkules14 
15Linda BielefeldtZan Zo (20) 20120160,909
 Örebrotraktens RFRagazzo - Illusion15 
15Marina FallgrenSorro (SWB) 20120160,909
 Syd Nerike RSorba - Parant15 
15Elin JohanssonLangets 20120160,909
 Kumla RidklubbLatväns15 
18Linda NäfverCrimcess Zobra 19519559,091
 Wittvångs HSOkänd18 
19Sabina BanckTristan 19019057,576
 Wittvångs HS (2)Touchstone - Grandeur19 
20Anna GerkensLukier 18318355,455
 Köpings RKLegion - Lemnos20 
21Caroline AhlrénNouvelle 17417452,727
 Linde RidskolaNebraska - Furidant21 
22Maria Bondestam KroonMilla Magica (SWB) 14714744,545
 Sikfors RSMagini - Miami Springs xx22 
23Ebba ReinholdssonNikita  0 
 Karlskoga RK (1)Di Versace - Wanderbursch ll  
23Filippa BjörlingBellman  0 
 Farsta RVBellini - Magritte  
 Annelie VerbruggeBox Razzel    
 GlanshammarsRRobin Z - Algarve xx  
 
till toppen

Klass 4 - Dressyr Lätt B:2
Föreningen Linde Ridskola
10 anmälda, 10 startande, 3 placerade
Överdomare: Carina Flodström
Tävlingsledare: Stefan Rehn
Domare C: Ola Johnsson
 
PlatsRyttareHästPremieCTotaltProcent
 UppfödareHärstamning 
1Elin EkblomWinette 19219264,000
 Dyltabruks RFRubiquil - El Corona1 
2Marina FallgrenSorro (SWB) 19119163,667
 Syd Nerike RSorba - Parant2 
3Karolina NordkvistMalva 18518561,667
 Örebro FKMagini - Herkules3 
 
4Frida BorgströmAkatcio De L. 18318361,000
 Örebro FKAkatschi - Caprimond4 
5Anna GerkensLukier 17717759,000
 Köpings RKLegion - Lemnos5 
6Sabina BanckTristan 17517558,333
 Wittvångs HSTouchstone - Grandeur6 
7Linda BielefeldtZan Zo (20) 17017056,667
 Örebrotraktens RFRagazzo - Illusion7 
8Caroline AhlrénNovak (SWB) 16516555,000
 Linde RidskolaCornetto - Nebraska8 
9Maria Bondestam KroonMilla Magica (SWB) 13113143,667
 Sikfors RSMagini - Miami Springs xx9 
10Filippa BjörlingBellman  0 
 Farsta RVBellini - Magritte  
 
till toppen

Klass 5 - Dressyr Dressyr Lagklass Div 2 omg.3 Häst 2010 Lag
7 startande lag
 
PlatsUppfödareLagnrProcent
  Lagledare
   RyttareHästSumma 
1Wittvångs HSLag 167,046
  Erika Krönert-Kjellss
 
   Sara WallenborgElviz72,195 
   Erika Krönert KjellssonFabian65,610 
   Emelie HedengrenLa Duchess63,333 
2Odensbackens RKLag 166,263
  Susanne Snobl
 
   Madelaine SnoblKräsnä Hiacinte68,788 
   Susanne SnoblIdalgo67,805 
   Liza ZimmermanGibsy Lady62,195 
3Dyltabruks RFLag 164,422
  Birgitta Rasmusson
 
   Kerstin FalkenströmCalici K (45)68,537 
   Elin EkblomWinette64,242 
   Therese ErikssonHarrisson60,488 
4Valåsens RSLag 162,491
  Anette Johansson
 
   Susanne JohanssonMy Fair Lady64,545 
   Lotta SvenssonOliver64,634 
   Anette JohanssonOlivia58,293 
5Örebro FKLag 161,845
  Matilda W Matilda J
 
   Hanna BergströmDoncaster Van De Vogelzang63,171 
   Sara HedlundCassandra62,121 
   Marie BergmanRashid60,244 
6Wittvångs HSLag 261,712
  Lollo Knutsson
 
   Emma KnutssonViimeinen Valssi67,317 
   Linda NäfverCrimcess Zobra60,244 
   Sabina BanckTristan57,576 
7Karlskoga RKLag 161,952
  Madelene Ericsson
 
   Malin SirenSmilla65,854 
   Therese WennbergPica58,049 
   Ebba ReinholdssonNikita  
 
till toppen

Lagdressyr div 2 häst, 2010

 

Omgång

WHS
22/8

GRK
18/9

 

Linde
25/9

Total

1

Wittvångs HS lag "Erika"

9

9

 

9

27

2

Odensbackens Ridklubb

7

7

 

7

21

3

Dyltabruks Ryttarförening

6

3

 

6

15

4

Wittvångs HS lag "Lollo"

4

5

 

3

12

5

Karlskoga Ridklubb

3

6

 

2

11

5

Örebro Fältrittklubb

5

2

 

4

11

5

Valåsens Ryttarsällskap

2

4

 

5

11

8

Kumla Ridklubb

1

1

 

-

2