Wittvångs Hästsällskap 19/9
Resultat lokal hoppning med div 2½



Klass 1 0.95 - HOPPNING, BEDÖMNING Clear Round
Klass 2 1.05 - HOPPNING, AVD. A, BEDÖMNING A0+A0 två faser
Klass 2 1.05 - HOPPNING, AVD. B, BEDÖMNING A
Klass 2 1.00 - HOPPNING, BEDÖMNING A
Klass 3 1.10 - HOPPNING, AVD. A, BEDÖMNING A0+A0 två faser
Klass 3 1.10 - HOPPNING, AVD. B, BEDÖMNING A
Klass 4 1.00 - HOPPNING, BEDÖMNING A:1a Laghoppning
Klass 14 1.00 - HOPPNING, BEDÖMNING A


Klass 1 0.95 - HOPPNING, BEDÖMNING Clear Round

 

Plac. Ryttare Häst Fel Tid
* 1 LOUISE KRISTIANSSON, Jump Club RSF ARTEMISIA 0 41.81
* 1 VIKTOR BERGGREN, Kumla RK EL EMILION 0 45.58
* 1 SOFIA ADOLFSSON, Wittvångs Hästsällsk MANDEL (SWB) 0 41.49
* 1 SOFIA BERGMAN, Wittvångs Hästsällsk DARK ANGEL 0 44.30
* 1 CASSANDRA LUSTH, Wittvångs Hästsällsk VANCOUVER V 0 43.61
* 1 KAJSA PERSSON, Nora RSF ROMANZE 0 41.13
* 1 CAROLINA KINDGREN, Wittvångs Hästsällsk CLEOPATRA 0 38.85
* 1 AMALIA THORSTENSSON, Askersunds RK ATHELSTAN (SWB) 0 37.87
* 1 KERSTIN WINGE, Örebro FRK PAULINA TWIST (SWB) 0 41.67
* 1 EVELINA KÄLL LOBORN, Qvinnersta HSF MOXIE-GORE 0 41.52
* 1 FILIPPA BJÖRLING, Farsta RV BELLMAN 0 41.70
12 PÄR HOPMAN, Valåsens RS WHITELOU 4 41.43
12 ANNSOFIE ASPLUND, Västerås RS LEFKOJA 4 41.65
12 THERESE ÖHMAN, Odensbackens RK SUNSHINE PRINCESS 4 39.66
12 ANNIKA ERIKSSON, Ridklubben Kilsbergs RENALDO 4 41.72
12 MADELEN MAGNUSSON, Odensbackens RK STOKDALS LAIDA 4 46.80
17 HANNA ALESTIG, Wittvångs Hästsällsk IT´S MY CADILLAC 8 40.76
17 ZENITA ANDERSSON, Kumla RK SIMÖR 8 37.58
19 ANNA BENGTSSON, GlanshammarsRyttarna BIZNIZ 12 40.44
20 MADELEN MAGNUSSON, Odensbackens RK CLAIRE DE LUN (F.1)(SWB) 16 47.16
20 ULRIKA WINGE, Örebro FRK PRIMAVERA 16 64.95
22 LINDA JOHANSSON, Filipstads RK GUY Ute  
22 ANNA NORDQVIST, Pålsboda RF BIG SHADOW Ute  
22 CORNELIA ELIASSON, Örebro FRK PRIMAVERA Ute  
22 ANNA DAUN, Wittvångs Hästsällsk MAYFLOWER Ute  
22 EMELIE HEDENGREN, Wittvångs Hästsällsk GIGLET Ute  



Klass 2 1.05 - HOPPNING, AVD. A, BEDÖMNING A0+A0 två faser

 
Plac. Ryttare Häst Fel Tid
* 1 PAULINA JOHANSSON, Dyltabruk RF MAX 0 + 0 24.76
* 2 MALIN ZANDERS, Ramsbergs Ryttarkamr JEZ 0 + 0 28.72
* 3 FRIDA ERICSSON, Göta RF CORONA MB 0 + 0 29.30
* 4 ELIN DOUHAN, Vänsta RF CARIBO J 0 + 0 29.73
* 5 ANNA JOHANSSON, Kumla RK MIGHTINESS MIST (SWB) 0 + 0 30.45
* 6 ALEXANDRA PÅLSSON, Örebro FRK BAKKELY´S ACTION 0 + 0 30.73
* 7 JESSICA JOHANSSON, Rudskogens RF DORIZ 0 + 4 26.14
* 8 AMANDA LARSSON, Örebro FRK IMRE 0 + 4 26.80
9 LISA KJELLSTRÖM, Ryttarkamraterna Kum DAISY 0 + 4 28.03
10 VIKTOR BERGGREN, Kumla RK EL EMILION 0 + 4 29.19
11 AMELIA SIMPSON, Dyltabruk RF GINGER 0 + 4 29.50
12 AMANDA LUNDWALL, Wittvångs Hästsällsk MICHIGAN 0 + 4 29.58
13 JENNICA MATTSSON, Viby Rid och KS CALISTA 0 + 4 30.18
14 CHARLOTTE ALIN, GlanshammarsRyttarna VILJA 0 + 5 38.23
15 TERESE HAGMAN, Örebro FRK WANESSA 0 + 7 46.22
16 JOLINE ERICSON, GlanshammarsRyttarna CINDY 4 51.52
17 LENA NILSSON, Valåsens RS ROSANNA 4 52.17
18 KAJSA PERSSON, Nora RSF ROMANZE 4 52.78
19 EMMA ANDRÉASSON, GlanshammarsRyttarna CHARMONIE 4 53.55
20 FILIPPA BJÖRLING, Farsta RV BELLMAN 4 53.98
21 TINA NÄFVER, Wittvångs Hästsällsk CRIMCESS ZOBRA 5 66.81
22 SUSANNA VUCKOVIC, Vänsta RF KRIZARD SB 8 59.97
23 LINA ÖSTLUND-LAGERSTRÖM, Örebro FRK PONDUS 12 57.42
24 JOHANNA LARSSON, Ryttarkamraterna Kum NUOVA STELLA 16 80.79
25 JOHANNA GRINDBACKA, Nora RSF WESSEL Ute  
25 MALIN TAMM, Wittvångs Hästsällsk FRANGELICO Ute  
25 CAROLINA KINDGREN, Wittvångs Hästsällsk CLEOPATRA Ute  
25 ANNA DAUN, Wittvångs Hästsällsk MAYFLOWER Ute  
25 PÄR HOPMAN, Valåsens RS WHITELOU Ute  
25 JENNY JOHANSSON, Baståsens RK RIKSTENS JUVEL Ute  



Klass 2 1.05 - HOPPNING, AVD. B, BEDÖMNING A

 
Plac. Ryttare Häst Fel Tid
* 1 LOUISE KRISTIANSSON, Jump Club RSF ARTEMISIA 0 55.19
* 1 AMALIA THORSTENSSON, Askersunds RK ATHELSTAN (SWB) 0 51.99
3 ANNA BENGTSSON, GlanshammarsRyttarna TRE´S JOOLIE 4 54.03
3 JOSEFIN LARSSON, Örebro FRK CHIESSANDRO (SWB) 4 60.29
3 SOFIA ADOLFSSON, Wittvångs Hästsällsk MANDEL (SWB) 4 58.47
6 THERESE ÖHMAN, Odensbackens RK SUNSHINE PRINCESS 8 56.60



Klass 2 1.00 - HOPPNING, BEDÖMNING A

 
Plac. Ryttare Häst Fel Tid
* 1 CECILIA KINDSTRÖM, Örebro FRK EL GRANDE (SWB) 0 59.86
2 VIKTOR ENDERBERG, Strömsholms RSF KAPITANY 4 53.47



Klass 3 1.10 - HOPPNING, AVD. A, BEDÖMNING A0+A0 två faser

 
Plac. Ryttare Häst Fel Tid
* 1 AMANDA LARSSON, Örebro FRK ERNEST VAN DE ZUUTHOEVE 0 + 0 29.94
* 2 LENA NILSSON, Valåsens RS ROSANNA 0 + 0 32.55
* 3 MARION JOHANSSON, Viby Rid och KS RUBENS 0 + 0 32.78
* 4 AMELIA SIMPSON, Dyltabruk RF GINGER 0 + 0 34.35
* 5 EMELIE HEDENGREN, Wittvångs Hästsällsk JUVENELLE 0 + 4 27.84
* 6 FRIDA ERICSSON, Göta RF CORONA MB 0 + 4 37.77
* 7 EMMA ANDRÉASSON, GlanshammarsRyttarna CHARMONIE 0 + 8 28.55
8 JESSICA JOHANSSON, Rudskogens RF DORIZ 0 + 9 41.63
9 LINA ÖSTLUND-LAGERSTRÖM, Örebro FRK PONDUS 4 51.68
10 MARION JOHANSSON, Viby Rid och KS CASSIOPEIA 4 54.79
11 ALEXANDRA PÅLSSON, Örebro FRK BAKKELY´S ACTION 4 55.70
12 ANNA JOHANSSON, Kumla RK MIGHTINESS MIST (SWB) 4 57.61
13 SUSANNA VUCKOVIC, Vänsta RF KRIZARD SB 4 58.97
14 THERESE ÖHMAN, Odensbackens RK IDALGO 4 60.48
15 SANDRA JOHANSSON, Valåsens RS CHARMÖR 8 53.18
16 AMANDA LARSSON, Örebro FRK IMRE 13 63.82
17 EMMA JOHANSSON, Viby Rid och KS LATERNA MAGICA 14 69.60
18 SANDRA PERSSON, GlanshammarsRyttarna REMEMBER ME 21 80.03
19 JOHANNA GRINDBACKA, Nora RSF WESSEL Utg  
19 SOFIA LARSSON, Wittvångs Hästsällsk PRETTY WOMEN Utg  
19 ELIN DOUHAN, Vänsta RF CARIBO J Utg  
19 MALIN ZANDERS, Ramsbergs Ryttarkamr JEZ Utg  
19 TERESE HAGMAN, Örebro FRK WANESSA Utg  
19 AMANDA LUNDWALL, Wittvångs Hästsällsk MICHIGAN Utg  
25 MALIN TAMM, Wittvångs Hästsällsk FRANGELICO Ute  
25 JENNY JOHANSSON, Baståsens RK RIKSTENS JUVEL Ute  
25 PAULINA JOHANSSON, Dyltabruk RF MAX Ute  



Klass 3 1.10 - HOPPNING, AVD. B, BEDÖMNING A

 
Plac. Ryttare Häst Fel Tid
* 1 JOSEFIN LARSSON, Örebro FRK CHIESSANDRO (SWB) 12 59.16



Klass 4 1.00 - HOPPNING, BEDÖMNING A:1a Laghoppning

 
Plac.   Lag/Ryttare Häst Fel Tid Fel Tid
 
1.   Ryttarkamraterna Kumla   0 156.89
  2 Lisa Kjellström Daisy 0 51.68
  8 Johanna Larsson Nuova Stella 23.00 77.29
  14 Jesper Nordstedt Orchis 0 49.48
  20 Magnus Törnblad El Rossi 0 55.73
 
2.   Wittvång HS   8.00 151.29
  4 Sofia Larsson Pretty Women 0 51.82
  10 Tina Näfver Crimcess Zobra 17.00 67.51
  16 Louise Jansson Judo Ii 4.00 51.42
  22 Cassandra Lusth Juvenelle 4.00 48.05
 
3.   Glanshammar   16.00 161.05
  6 Lina Kiereck Picasso 43.00 67.00
  12 Charlotte Alin Vilja 0 51.19
  18 Joline Ericson Cindy 8.00 52.23
  24 Sandra Persson Remember Me 8.00 57.63
 
4.   Viby R&KS   25.00 183.29
  5 Anna Nordqvist Big Shadow 13.00 69.25
  11 Jennica Mattsson Calista 16.00 57.44
  17 Emma Johansson Laterna Magica 12.00 54.44
  23 Marion Johansson Rubens 0 59.60
 
5.   Valåsens RS   57.00 201.99
  9 Elin Lindbladh Sweet Heart 43.00 67.00
  15 Karoline Ellingsen Nalima 0 61.49
  21 Sandra Johansson Charmör 14.00 73.50
 
6.   Odensbacken   59.00 180.97
  7 Madelen Magnusson Claire De Lun (f.1)(swb) 43.00 67.00
  13 Madelaine Snobl Kräsnä Hiacinte 4.00 54.09
  19 Therese Öhman Idalgo 12.00 59.88


Klass 4 1.00 - HOPPNING, BEDÖMNING A:1a Laghoppning

 
Plac. Ryttare Häst Fel Tid
* 1 JESPER NORDSTEDT, Ryttarkamraterna Kum ORCHIS 0 49.48
* 2 CHARLOTTE ALIN, GlanshammarsRyttarna VILJA 0 51.19
* 3 LISA KJELLSTRÖM, Ryttarkamraterna Kum DAISY 0 51.68
* 4 SOFIA LARSSON, Wittvångs Hästsällsk PRETTY WOMEN 0 51.82
* 5 MAGNUS TÖRNBLAD, Ryttarkamraterna Kum EL ROSSI 0 55.73
* 6 MARION JOHANSSON, Viby Rid och KS RUBENS 0 59.60
7 KAROLINE ELLINGSEN, Valåsens RS NALIMA 0 61.49
8 CASSANDRA LUSTH, Wittvångs Hästsällsk JUVENELLE 4 48.05
9 LOUISE JANSSON, Wittvångs Hästsällsk JUDO II 4 51.42
10 MADELAINE SNOBL, Odensbackens RK KRÄSNÄ HIACINTE 4 54.09
11 JOLINE ERICSON, GlanshammarsRyttarna CINDY 8 52.23
12 SANDRA PERSSON, GlanshammarsRyttarna REMEMBER ME 8 57.63
13 EMMA JOHANSSON, Viby Rid och KS LATERNA MAGICA 12 54.44
14 THERESE ÖHMAN, Odensbackens RK IDALGO 12 59.88
15 ANNA NORDQVIST, Pålsboda RF BIG SHADOW 13 69.25
16 SANDRA JOHANSSON, Valåsens RS CHARMÖR 14 73.50
17 JENNICA MATTSSON, Viby Rid och KS CALISTA 16 57.44
18 TINA NÄFVER, Wittvångs Hästsällsk CRIMCESS ZOBRA 17 67.51
19 JOHANNA LARSSON, Ryttarkamraterna Kum NUOVA STELLA 23 77.29
20 MADELEN MAGNUSSON, Odensbackens RK CLAIRE DE LUN (F.1)(SWB) Utg  
21 LINA KIERECK, GlanshammarsRyttarna PICASSO Ute  
21 ELIN LINDBLADH, Valåsens RS SWEET HEART Ute  



Klass 14 1.00 - HOPPNING, BEDÖMNING A

 
Plac. Ryttare Häst Fel Tid
* 1 VIKTOR ENDERBERG, Strömsholms RSF KAPITANY 0 42.39
* 1 CECILIA KINDSTRÖM, Örebro FRK EL GRANDE (SWB) 0 44.66

     RS-pro/HTML 02-03