Resultat lokal dressyr
Lindetraktens HSF 2010-09-05
EQUIPE datasystem: Senaste resultatlista 2010-09-05 kl. 17:31
Klass 1 - Dressyr Lätt A:1
Klass 2 - Dressyr Lätt B:1
Klass 3 - Dressyr Lätt C:2
 

 
Klass 1 - Dressyr Lätt A:1
10 anmälda, 8 startande, 2 placerade
Domare C: Agneta Nylander
 
Plats Ryttare Häst Premie C Totalt Procent
  Uppfödare Härstamning  
1 Sofie Liljestrand Grappa   251 251 66,053
  Kristina Lannefelt Guinness - Steves Friend xx 1  
1 Liza Zimmerman Gibsy Lady   251 251 66,053
  Gerda Esche Gullit - Consul 1  
 
3 Caroline Ahlrén Nouvelle   243 243 63,947
  Birgitta och Carl Cramér Nebraska - Furidant 3  
4 Marita Larsson Athena   227 227 59,737
  Okänd Okänd 4  
5 Mikaela Persson Wiebke   223 223 58,684
  Hans-Dieter Koppelmann Wolkenstein II - Willem´s As 5  
6 Linda Salenmo Cardus FT   220 220 57,895
  Susanne Johnsson Cornetto - Steve´s Friend 6  
7 Eva-Lena Nordström Gustavsson Pikatcho   215 215 56,579
    Pablo - Le Mans xx 7  
8 Emma Ekestubbe Gesäll (ex Mistral)   207 207 54,474
  Erik Nilsson Saxon (SWB) - Hertigen 8  
 
till toppen

 
Klass 2 - Dressyr Lätt B:1
20 anmälda, 16 startande, 4 placerade
Domare C: Agneta Nylander
 
Plats Ryttare Häst Premie C Totalt Procent
  Uppfödare Härstamning  
1 Caroline Ahlrén Nouvelle   202 202 69,655
  Birgitta och Carl Cramér Nebraska - Furidant 1  
2 carina Roos-Axdorff Wismar   201 201 69,310
  ryttaren Warsteiner - Favorit 2  
3 Sofie Liljestrand Grappa   198 198 68,276
  Kristina Lannefelt Guinness - Steves Friend xx 3  
4 Johanna Algeblad Månella (F.2) (SWB)   197 197 67,931
  Ellinor G. Sjöberg Magini - Good Future 4  
 
5 Marina Fallgren Sorro (SWB)   190 190 65,517
  Sixten Lindow Sorba - Parant 5  
6 Emma Wernersson Valentino   188 188 64,828
  Liselotte Axelsson Le Mans xx - Pegasus 6  
7 Annelie Verbrugge Box Razzel   187 187 64,483
  Regina Örup Robin Z - Algarve XX 7  
8 Camilla Nordström Timon   176 176 60,690
  Maria Jonsson Trofe - Brisad 8  
8 Marita Larsson Athena   176 176 60,690
  Okänd Okänd 8  
10 Josefine Höller Selinas   175 175 60,345
  Landgestüt Sachsen-Anhalt Sky Dancer - Kolibri 10  
11 Emma Ekestubbe Gesäll (ex Mistral)   172 172 59,310
  Erik Nilsson Saxon (SWB) - Hertigen 11  
12 Maria Bondestam Kroon Milla Magica (SWB)   160 160 55,172
  Camilla Carlsson Magini - Miami Springs xx 12  
12 Linda Salenmo Cardus FT   160 160 55,172
  Susanne Johnsson Cornetto - Steve´s Friend 12  
14 Patricia Karlström Wessel   159 159 54,828
    Onze fon´s - Bernstein 14  
15 Lena Rickardsson Alazan   145 145 50,000
  okänd okänd - okänd 15  
16 Felicia Markström Laphroaig (SWB)   143 143 49,310
  Marie Hagsten Robin Z - Iran 16  
 
till toppen

 
Klass 3 - Dressyr Lätt C:2
10 anmälda, 9 startande, 3 placerade
Domare C: Agneta Nylander
 
Plats Ryttare Häst Premie C Totalt Procent
  Uppfödare Härstamning  
1 carina Roos-Axdorff Wismar   193 193 68,929
  ryttaren Warsteiner - Favorit 1  
2 Marina Fallgren Sorro (SWB)   187 187 66,786
  Sixten Lindow Sorba - Parant 2  
3 Annelie Verbrugge Box Razzel   179 179 63,929
  Regina Örup Robin Z - Algarve XX 3  
 
4 Matilda Johansson Oktawia   179 179 63,929
  Ryszard Zaborowski Nikson - Olten 3  
5 Maria Bondestam Kroon Milla Magica (SWB)   173 173 61,786
  Camilla Carlsson Magini - Miami Springs xx 5  
6 Helen Djupsjöbacka Mirca   162 162 57,857
  Karin Ottenstig Irco Marco - Cyrano 6  
7 Camilla Nordström Timon   161 161 57,500
  Maria Jonsson Trofe - Brisad 7  
8 Felicia Markström Laphroaig (SWB)   143 143 51,071
  Marie Hagsten Robin Z - Iran 8  
9 Lena Rickardsson Alazan   138 138 49,286
  okänd okänd - okänd 9  
 
till toppen

 
Equipe - Datasystem för ridsport