Örebro FK 2010-09-03 - 2010-09-04
EQUIPE datasystem: Senaste resultatlista 2010-09-05 kl. 19:09
Klass 1 - Fälttävlan FEI CCI/CIC* (A) Lag
Klass 2 - Fälttävlan Sv. Fälttävlan Lätt klass (A) Lag Kategori 1
Klass 3 - Fälttävlan FEI CCI/CIC* (A)
Klass 4 - Fälttävlan Sv. Fälttävlan Lätt klass (A) Kategori 1
Klass 5 - Fälttävlan Sv. Fälttävlan Lätt klass (A) Kategori 1
Klass 6 - Fälttävlan Sv. Fälttävlan Lätt klass (A) Kategori 1

Klass 1 - Fälttävlan FEI CCI/CIC* (A) Lag
11 startande lag
Teknisk delegat: Björn Kastenman
Banbyggare: Anders Karmbo
Banbyggare terräng: Ulf A Eriksson
 
PlatsUppfödareLagnrTotalt
  Lagledare
   RyttareHästStraffp. 
1Skaraborgs FKLag 1156,7
  Veronica Persson
 
   Elin GöransdotterAmbition43,8 
   Ida JohanssonGoodness52,3 
   Ludwig OlssonPointjack60,6 
   Rebecka TellCutting Edge A-He107,9 
2Hermanstorps K&RKLag 1171,0
  Anne Persson
 
   Sandra GustafssonKaminskij48,4 
   Evelina CarlssonMajor Tom58,7 
   Jeanette OdlanderCount Down63,9 
   Jennie BengtssonMiss Montana77,7 
3DagstorpsortenLag 1183,5
  Annika Persson
 
   Emma CarlssonGreight Boomerang53,3 
   Ida BrönmarkRiexEligius Key62,9 
   Evelina JörgenssonLe Mirage67,3 
   Henrik AdnervikCarlos69,9 
   Lina SvenssonRagtime DanceUte. 
4Kinda RFLag 1188,5
  Pernilla Bjuhr
 
   Wanja LandhSkylik57,8 
   Pernilla BjuhrDurage62,8 
   Sofia PerssonBellmont67,9 
   Alexandra LampeMunsboro Hurricane94,8 
   Tove BirgerssonMatador96,4 
5Flyinge RFLag 1205,7
  Tobias Grönberg
 
   Moa KulleWilderness xx51,5 
   Maria BergeRed Hill74,8 
   Henriette BondeMargon79,4 
6Gärds RFLag 1250,4
  Anette Berg
 
   Mathilda BergTopflight76,5 
   Hanna BergQuite a Lady82,7 
   Emma RosendahlAmbra111,2 
   Nina OlssonHalloween HurricaneUte. 
   Therese RavanderRuby Too0,0 
7Stora Wäsby FRKLag 1312,1
  Lena Bredberg
 
   Moa BerrekRespekt55,2 
   Andrea LansburghMatz100,2 
   Johanna BleyVirenque R156,7 
   Maria BredbergRuaha xxUte. 
8Waxholms FRKLag 1Ute.
  Stephan Olsson
 
   Nathalie BlomquistQueen of the Sea43,1 
   Sophia FolkessonMarionette91,7 
   Annelie TheorenScudoUte. 
9SörmlandsalliansenLag 1Ute.
  Mathias Gustafsson
 
   Oscar ErikssonLiandor Heart Breaker60,2 
   Catharina TiefenseeQille70,5 
   Malin PårsChiarettoUte. 
   Hanna FallgrenLavellaUte. 
   Mathias GustafssonEnrico AUte. 
10SödertörnsalliansenLag 1Ute.
  Sofia Lindgren
 
   Sofia LindgrenKilbarry Switch89,9 
   Marie RymanLastrelli100,5 
   Malgorzata DziurlaKenyatta xxUte. 
   Anna ForsElmiroUte. 
   Clara Zhong BerganderBeancaUte. 
11Örebro FKLag 1Ute.
  Sara Sjöborg-Wiik
 
   Hedvig WikBookmaker66,9 
   Ulrica EgerydUp and GoUte. 
   Elin OlssonCandeloroAvstår 
   Albin WerngrenCarusoUte. 
 
till toppen
 

Klass 2 - Fälttävlan Sv. Fälttävlan Lätt klass (A) Lag
23 startande lag
Teknisk delegat: Björn Kastenman
Banbyggare: Anders Karmbo
Banbyggare terräng: Ulf A Eriksson
 
PlatsUppfödareLagnrTotalt
  Lagledare
   RyttareHästStraffp. 
1DagstorpsortenLag 1147,5
  Ingela Persson
 
   Helene EmondMinigårdens Mowgli44,3 
   Caroline Berggren PerssonKatitzie46,7 
   Anja PerssonAirwalk Binney56,5 
   Elin AnderssonFabian II128,2 
   Ebba AdnervikBirdwood Brannigan82,3 
2TrossnäsalliansenLag 1176,6
  Nina Gewert
 
   Emma EkholmCarnival Steel55,8 
   Elin Ek TakeSecret Silver60,3 
   Caroline NilssonFunlight Freja60,5 
   Sanna TGewertMunsboro Ken77,0 
   Angelica TörnbergGrange BrilloUte. 
3Boxholms RKLag 1178,3
  Lotta Fasth
 
   Malin AnderssonZic Zac58,8 
   Jenny FrodheJojjo56,8 
   Lydia LaudonHagaby Primrose62,7 
   Helena WiklundMixanUte. 
   Emilia NilssonKasper KavatUte. 
4Hofors RSLag 1180,0
  annki Andersen
 
   Sofie FahlbergGervides Zeus61,6 
   Emma BjörtoftZamarit68,6 
   Felicia FröjdMunsboro Teddy49,8 
   Alma ForsbergMowgli73,8 
   Josefin KiuttuDjupviks Gabriel Guld93,0 
5Team BjörklingeLag 1180,5
  Tove Eriksson
 
   Frida NoreliusThincy50,5 
   Linn ThegströmLady Electra49,6 
   Emelie ÅsbergMiclas Mysac80,4 
   Veronica TeljforsMunsboro WilmaUte. 
6Skogslottens RFLag 1181,9
  Anna Fredheim
 
   Clara FredheimLakeview Decs Joy56,8 
   Ellen SchönbeckOrkan61,8 
   Elin HellströmBlack Jack63,3 
   Ida JohanssonGolden PromiseUte. 
7Hermanstorps K&RKLag 1192,2
  Anette Stolth
 
   Charlotte LybergGizmo49,7 
   Hanna MagnussonBrilliant Star65,8 
   Elin DarhultStörbySörbys Wicky76,7 
   Johanna HillarSparkling GirlUte. 
   Jessica NilssonTomacs Odessa84,7 
8Flyinge alliansLag 1195,2
  Tobias Grönberg
 
   Louise KällmanFlying Lady77,6 
   Elsa BrynjeDunchris52,7 
   Moa NordfjällJuni VentureUte. 
   Amanda BrieditisFlowerhills Kalvin64,9 
   Anna NilssonIsakUte. 
8Örebro FK AlliansLag 1195,2
  Lina Östlund-Lagerstr
 
   Petra GustafssonJawa II54,8 
   Jenny NybergMaurits van de Beekhoeve56,5 
   Emma PetterssonSörängens Surprise83,9 
   Madeleine MalmgrenBorka  
10Team 08Lag 1196,5
  Mia Nielsen
 
   Matilda MårdhJoy49,4 
   Jasmine NielsenPoesiUte. 
   Emma SandbergHighlander57,3 
   Sofia ForsellÅbos Stella139,5 
   Isabella Göransson-JokinenLischen 489,8 
11Mariestads RKLag 1198,7
  Anita Odhner-Källgård
 
   Charlotte CedermarkNicen curly52,2 
   Linda BolinJouline58,8 
   Martina OdhnerKällgårdJoyUte. 
   Elin DahlströmCapri87,7 
   Rebecka OdhnerKällgårdTornadoUte. 
12Styringe Stall & CoLag 1201,5
  Liselotte Carlsson
 
   Linda CarlssonTikki61,5 
   Ida KjellerLaois Blaze71,0 
   Anna AlmströmET Killbarry Toy Boy69,0 
   Catharina CarlssonMoon Struck71,8 
13Team BaståsenLag 1203,8
  Sanna Lindahl
 
   Jonna JakbäckMareld51,8 
   Amanda TurunenMunsboro Dudley66,2 
   Liza EklundGry85,8 
   My ErikssonSegerströmIcy Flower111,5 
   Alexandra JuråStockmossens TindraUte. 
14Stora Wäsby FRKLag 1209,2
  Lena Bredberg
 
   Elin KrantzMunsboro Lorenzo89,9 
   Meja HedreniusKings Dumbledore55,9 
   Isabella LidbrandtCalabash63,4 
   Rebecka BerggrenDutchess91,3 
   Josefin FranssonThe Ladys Princess120,7 
15Lag SkånetösernaLag 1210,8
  Terese Berggren-Perss
 
   Frida OlssonSalsaUte. 
   Felizia GöranssonIsac59,5 
   Felicia KortzRåryds Juvel68,8 
   Hanna Von BuxhoevedenTara87,0 
   Desiree OhlssonVinden82,5 
16MantorpsryttarnaLag 1211,3
   
 
   Julia KarlssonDribbel57,8 
   Karin ForsbergIris75,0 
   Elisabeth SpaakHazelberg´s Mystic78,5 
   Lina KarlssonDoddi113,9 
   Ingrid SetterbergMunsboro MaverickUte. 
17VästkustryttarnaLag 1213,9
  Ann-Christin Manhed
 
   Andrea BredbergMissouri42,1 
   Ellinor ManhedLidens Mr Li50,5 
   Mikaela HolmerCharlie IVUte. 
   Malin MånsbySvedbergFlower Power121,3 
   Mikaela FalkWandering SpiritUte. 
18SmålandsalliansenLag 1217,2
  Jessica Gunnarsson
 
   Jakob AhlquistKlinteby Collbaz59,2 
   Ulrika SvenssonCeltic Magic72,0 
   Alice SvedlundLooyd86,0 
   Amanda ErikssonTequila Sunrise134,4 
19Kinda RFLag 1233,5
  Pernilla Bjuhr
 
   Isa HedellSweet Marie163,2 
   Sara NilssonMaid56,3 
   Ida GustafssonGeisha76,5 
   Ronja EdgarSurprise100,7 
   Elin ÖnellWilma136,1 
20Allians Bollnäs/HögboLag 1243,9
  Ann Carlsson
 
   Stina DufvaStenbroåsens Merlin56,8 
   Susanna Frisk DubskyDjufwanäs Bea98,3 
   Michelle PetterssonKill Roy88,8 
   Karin BrattOrongo132,2 
21MittsvenskaLag 1245,9
  Uli Weiser
 
   Sara Borg BroméeMai-Brit91,5 
   Emmy AhoKelly74,6 
   Elin EdvardsonCob Flight79,8 
   Felicia HedlundKoppar126,5 
   Emma RödenMunsboro ShaftUte. 
22Roslagens R&KKLag 1251,9
   
 
   Emma LindströmLucky Fellow54,8 
   Louise Hiort af OrnäsNicole69,6 
   Julia HammarqvistTeglovnens Sophie127,5 
   Siri ForsbergRomioUte. 
   Linnea ModeniusSödergrenEdens JaspisUte. 
23MantorpsryttarnaLag 2305,7
  Mariette Norling
 
   Johanna SetterbergMr Brown61,6 
   Malin BorringDélle84,5 
   Julia PerssonNora159,6 
   Sara HanssonDinieUte. 
 
till toppen

Klass 3 - Fälttävlan FEI CCI/CIC* (A)
69 anmälda, 55 startande, 14 placerade
Premier
Överdomare: Björn Kastenman
Tävlingsledare: Tomas Werngren
Speaker: Tina Lundin
Ground jury
Domare C: Christina Klingspor
Teknisk delegat: Björn Kastenman
Banbyggare: Anders Karmbo
Banbyggare terräng: Ulf A Eriksson
 
PlatsRyttareHästPremieDressyr
Hoppning
Uthållighetsprovet
Totalt
 UppfödareHärstamningStraffp.FelTidTidsfelStraffp.HinderfelTidTidsfelStraffp.Straffp.
1Katrin NorlingCobio Taste xx3 000,00 kr    
 MantorpsryttarnaBloomerace xx - National Zenith xx41,1062,2400,0005:5800,041,1
2Nathalie BlomquistQueen of the Sea2 000,00 kr    
 Waxholms FRK (1)Sea Crest - Brave Invader43,1068,2900,0006:0700,043,1
3Elin GöransdotterAmbition1 500,00 kr    
 Skaraborgs FK (1)Kolibri - Rodeo xx39,8466,4604,0006:0100,043,8
4Sandra GustafssonKaminskij1 000,00 kr    
 Hermanstorps K&RK (1)Aerline H - Hertigen44,4470,3704,0005:5200,048,4
5Moa KulleWilderness xx600,00 kr    
 Flyinge RF (1)Pulsingh xx - My Dad Tom xx51,5063,7900,0005:4800,051,5
6Ida JohanssonGoodness450,00 kr    
 Skaraborgs FK (1)Guinness - Optimist43,1870,2208,0006:101,21,252,3
7Emma CarlssonGreight Boomerang450,00 kr    
 Dagstorpsorten (1)Dardel - Pontus46,9070,6800,0006:236,46,453,3
8Moa BerrekRespekt450,00 kr    
 Stora Wäsby FRK (1)Rudelsburg - Damour45,6470,2304,0006:215,65,655,2
9Wanja LandhSkylik450,00 kr    
 Kinda RF (1)Strong Statement xx - Bordeaux57,4062,7000,0006:080,40,457,8
10Frida AndersénHerta450,00 kr    
 Hofors RSCortus - Krius xx48,9464,3904,0006:215,65,658,5
11Evelina CarlssonMajor Tom450,00 kr    
 Hermanstorps K&RK (1)Beach Boy - Jumper48,3461,1904,0006:236,46,458,7
12Oscar ErikssonLiandor Heart Breaker450,00 kr    
 Sörmlandsalliansen (1)Cairo - Alibi50,2064,0700,0006:321010,060,2
13Ludwig OlssonPointjack450,00 kr    
 Skaraborgs FK (1)okänd45,0860,3108,0006:267,67,660,6
14Pernilla BjuhrDurage450,00 kr    
 Kinda RF (1)Mintage xx - Brisad49,6862,6108,0006:205,25,262,8
 
15Ida BrönmarkRiexEligius Key     
 Dagstorpsorten (1)Eighty Eight Keys xx - Robin Z46,91672,47016,0006:0400,062,9
16Jeanette OdlanderCount Down     
 Hermanstorps K&RK (1)Le Mistral - vivaldi53,5868,3608,0006:132,42,463,9
17Hedvig WikBookmaker     
 Örebro FK (1)Arado - Superlative63,3069,1000,0006:163,63,666,9
18Evelina JörgenssonLe Mirage     
 Dagstorpsorten (1)Le Mistral - Mintage xx63,3467,4104,0005:5600,067,3
19Sofia PerssonBellmont     
 Kinda RF (1)Goldmine xx - Mintage xx63,9459,4504,0005:4000,067,9
20Henrik AdnervikCarlos     
 Dagstorpsorten (1)Cardento - Maraton65,9467,7204,0006:0000,069,9
21Catharina TiefenseeQille     
 Sörmlandsalliansen (1)Little Q - Furioso III63,3064,3200,0006:257,27,270,5
22Johan LundinPlease     
 LivdragonernaDammen - Turban Rose57,4064,6900,0006:421414,071,4
23Maria BergeRed Hill     
 Flyinge RF (1)Sharp Terdankim xx - Pride of Naskra xx65,2862,8308,0006:111,61,674,8
24Mathilda BergTopflight     
 Gärds RF (1)Priolo - Gone West61,3469,9304,0006:3511,211,276,5
25Jennie BengtssonMiss Montana     
 Hermanstorps K&RK (1)Montreal - Lansiär54,11264,11012,0006:3611,611,677,7
26Henriette BondeMargon     
 Flyinge RF (1)Maraton - Zansibar55,4867,5908,0006:471616,079,4
27Hanna BergQuite a Lady     
 Gärds RF (1)Quite Easy - Dalby Jaguar xx53,5466,1904,02006:205,225,282,7
28Sofia LindgrenKilbarry Switch     
 Södertörnsalliansen (1)Okänd53,5865,1008,0007:1828,428,489,9
29Sophia FolkessonMarionette     
 Waxholms FRK (1)Eighty Eight keys xx - Romeo41,7067,9400,02007:223050,091,7
30Alexandra LampeMunsboro Hurricane     
 Kinda RF (1)Okänd - Okänd67,2463,5404,0006:6623,623,694,8
31Tove BirgerssonMatador     
 Kinda RF (1)Okänd65,2466,4504,02006:257,227,296,4
32Andrea LansburghMatz     
 Stora Wäsby FRK (1)Kleber Magritte - Cardigan45,01263,24012,02007:0523,243,2100,2
33Marie RymanLastrelli     
 Södertörnsalliansen (1)Lagerfeld - Lemon (SWB)50,9061,6900,02007:2129,649,6100,5
34Rebecka TellCutting Edge A-He     
 Skaraborgs FK (1)D-Day - Master (SWB)51,51668,70016,02006:5820,440,4107,9
35Emma RosendahlAmbra     
 Gärds RF (1)Blue Talk - Ciceron54,8872,2208,02007:1828,448,4111,2
36Johanna BleyVirenque R     
 Stora Wäsby FRK (1)Niveau - Burggraaf53,5467,5404,06007:4539,299,2156,7
37Lina SvenssonRagtime Dance     
 Dagstorpsorten (1)Ragtime Band xx - Anax76,3   Ute.     
37AnnaKarin StålCohiba Splendido     
 Stora Wäsby FRKOldtimer xx - Pepe61,9   Ute.     
37Madeleine JohanssonThe Look     
 Valåsens RSNobel - Forever53,5   Ute.     
37Louise NordmarkMoretti     
 TranemoryttarnaMelmac - Common Grounds61,9   Ute.     
37Ulrica EgerydUp and Go     
 Örebro FK (1)Neapel - Rocky70,4   Ute.     
37Malgorzata DziurlaKenyatta xx     
 Södertörnsalliansen (1)Lucastown (BG) - Harambee II52,8   Ute.     
37Malin PårsChiaretto     
 Sörmlandsalliansen (1)Angard - Imperator46,9   Ute.     
44Kristin ErikssonClarice Q     
 Heby RFLaurin - Cortez0,0   Avstår     
44Elin OlssonCandeloro     
 Örebro FK (1)Cortus - Prince Fair xx48,3   Avstår     
46Nathalie MortensenKilpatrick Count     
 Djursholms RKKings Master - ColourfieldAvstår         
47Hanna FallgrenLavella     
 Sörmlandsalliansen (1)Brandenburger - Opal40,4864,7608,0   Ute. 
47Caroline BergströmIrmeline Pooh     
   58,71269,75012,0   Ute. 
47Anna ForsElmiro     
 Södertörnsalliansen (1)Electro - Algarve xx54,11665,66016,0   Ute. 
47Annelie TheorenScudo     
 Waxholms FRK (1)Escudo I - Gropius58,7067,4200,0   Ute. 
47Albin WerngrenCaruso     
 Örebro FK (1)Leuthen I - Robin Z48,9468,7604,0   Ute. 
47Mathias GustafssonEnrico A     
 Sörmlandsalliansen (1)Electro - Milano58,7467,0204,0   Ute. 
47Clara Zhong BerganderBeanca     
 Södertörnsalliansen (1)Strong Statement xx - Slieve Dara74,42281,17622,0   Ute. 
47Maria BredbergRuaha xx     
 Stora Wäsby FRK (1)Be My Chief xx - Magical Wonder xx46,9463,8104,0   Ute. 
55Nina OlssonHalloween Hurricane     
 Gärds RF (1)KP Sirocco - Little QUte.         
 Malgorzata DziurlaEnya     
 Södertälje RKDarignon - Diligo xx0,0   0,0   0,00,0
 Sandra BergelvZallie Stardust     
 Gärds RFSkipper - Last Liberty0,0   0,0   0,00,0
 Anna BredbergBravalidens PT     
 Stora Wäsby FRKPentagon - Ralmé Z0,0   0,0   0,00,0
 Erica LundquistViola vant Goemanshof     
 Örnsköldsviksort.Palestro vd Begijnakker - Jazz0,0   0,0   0,00,0
 Maria HagströmMiró E     
 Tjörns RidklubbWarsteiner - Monaco0,0   0,0   0,00,0
 Linda EklundEnzo R     
 Skaraborgs FKElmshorn - Uttini (SWB)0,0   0,0   0,00,0
 Madelene HammarstedtBalaclava     
 Flyinge RFBe my Chief xx - Take a Beef0,0   0,0   0,00,0
 Hanna PauliElla     
 Stora Wäsby FRKEighty Eight Keys xx - Ambassadeur0,0   0,0   0,00,0
 Johan LundinI Ask You xx     
 LivdragonernaAshkalani xx - Be My Guest xx0,0   0,0   0,00,0
 Ebba RosendalSignal     
 Hofors RSTorboldt - Unesco0,0   0,0   0,00,0
 Ida SandinOxford     
 MantorpsryttarnaCzad - Polonez ox0,0   0,0   0,00,0
 Therese RavanderRuby Too     
 Gärds RF (1)okänd0,0   0,0   0,00,0
 Caroline RosengrenCaballero     
 MantorpsryttarnaCavalier Royale - -150,0   0,0   0,00,0
 Carin ClemenssonCendrillon     
 Flyinge RFMilan - Ragtime Band xx0,0   0,0   0,00,0
 
till toppen

Klass 4 - Fälttävlan Sv. Fälttävlan Lätt klass (A) Kategori 1
47 anmälda, 45 startande, 12 placerade
Överdomare: Björn Kastenman
Tävlingsledare: Tomas Werngren
Speaker: Tina Lundin
Ground jury
Domare C: Cecilia Hansson
Teknisk delegat: Björn Kastenman
Banbyggare: Anders Karmbo
Banbyggare terräng: Ulf A Eriksson
 
PlatsRyttareHästPremieDressyr
Hoppning
Uthållighetsprovet
Totalt
 UppfödareHärstamningStraffp.FelTidTidsfelStraffp.HinderfelTidTidsfelStraffp.Straffp.
1Andrea BredbergMissouri     
 Västkustryttarna (1)Okänd40,5052,0000,0004:021,61,642,1
2Helene EmondMinigårdens Mowgli     
 Dagstorpsorten (1)Orchis Morio c - Alcazar ox44,3048,8000,0003:5200,044,3
3Caroline Berggren PerssonKatitzie     
 Dagstorpsorten (1)Benito - Ripadals Basti44,3051,3000,0003:372,42,446,7
4Linn ThegströmLady Electra     
 Team Björklinge (1)Likstahöjdens Komet - Jolly Roger48,8049,0000,0003:410,80,849,6
5Charlotte LybergGizmo     
 Hermanstorps K&RK (1)Trick - Look at me47,3048,9000,0003:372,42,449,7
6Felicia FröjdMunsboro Teddy     
 Hofors RS (1)Okänd45,8449,8004,0003:4700,049,8
7Charlotte CedermarkNicen curly     
 Mariestads RK (1)Nice-n-Easy RC - Earl of Doon DCH 3345,8453,6004,0003:372,42,452,2
8Elsa BrynjeDunchris     
 Flyinge allians (1)Okänd50,3049,9000,0003:372,42,452,7
9Emma EkholmCarnival Steel     
 Trossnäsalliansen (1)Okänd51,0453,4004,0003:410,80,855,8
10Meja HedreniusKings Dumbledore     
 Stora Wäsby FRK (1)Okänd49,5452,7004,0003:372,42,455,9
11Sara NilssonMaid     
 Kinda RF (1)Golosny - Pinto56,3054,4300,0003:4400,056,3
12Clara FredheimLakeview Decs Joy     
 Skogslottens RF (1)Ballinrubber Boy48,8849,6008,0003:5200,056,8
12Jenny FrodheJojjo     
 Boxholms RK (1)Casimirsborgs Avocado RNF - Hiawatha RNF48,8854,3008,0003:4500,056,8
 
14Emma SandbergHighlander     
 Team 08 (1)Okänd - Okänd52,5047,5000,0003:314,84,857,3
15Jakob AhlquistKlinteby Collbaz     
 Smålandsalliansen (1)Okänd54,8050,9000,0003:324,44,459,2
16Felizia GöranssonIsac     
 Lag Skånetöserna (1)Hills Rival - Okänd55,5458,1004,0003:4800,059,5
17Johanna SetterbergMr Brown     
 Mantorpsryttarna (2)Okänd - Okänd54,0451,9004,0003:343,63,661,6
18Isabella LidbrandtCalabash     
 Stora Wäsby FRK (1)okänd - Grey Gloves Duke51,0868,0008,0003:324,44,463,4
19Amanda BrieditisFlowerhills Kalvin     
 Flyinge allians (1)Okänd59,3048,5000,0003:295,65,664,9
20Amanda TurunenMunsboro Dudley     
 Team Baståsen (1)Okänd63,8052,6000,0003:372,42,466,2
21Louise Hiort af OrnäsNicole     
 Roslagens R&KK (1)Nicolo - Kastellano66,0055,0000,0004:073,63,669,6
22Ida KjellerLaois Blaze     
 Styringe Stall & Co (1)Okänd - Okänd51,0048,4000,02003:56020,071,0
23Ulrika SvenssonCeltic Magic     
 Smålandsalliansen (1)Okänd54,01255,70012,0003:2866,072,0
24Emmy AhoKelly     
 Mittsvenska (1)Okänd69,8445,0004,0003:410,80,874,6
25Karin ForsbergIris     
 Mantorpsryttarna (1)okänd51,0449,2004,02003:53020,075,0
26Sanna TGewertMunsboro Ken     
 Trossnäsalliansen (1)Okänd57,0051,0000,02003:52020,077,0
27Elin EdvardsonCob Flight     
 Mittsvenska (1)Okänd - Okänd51,8456,4004,02003:33424,079,8
28Ebba AdnervikBirdwood Brannigan     
 Dagstorpsorten (1)Okänd74,3851,4008,0003:5500,082,3
29Liza EklundGry     
 Team Baståsen (1)Russian Ivory xx - Ghazal ox57,8854,1008,02003:52020,085,8
30Hanna Von BuxhoevedenTara     
 Lag Skånetöserna (1)Okänd51,8850,0008,02004:167,227,287,0
31Josefin KiuttuDjupviks Gabriel Guld     
 Hofors RS (1)Dancer Gold - Maz ox63,8454,6004,02003:305,225,293,0
32Susanna Frisk DubskyDjufwanäs Bea     
 Allians Bollnäs/Högbo (1)Värnbergs Neptunus - Ashurst Sugar Foot62,3450,5004,02004:281232,098,3
33Ronja EdgarSurprise     
 Kinda RF (1)Okänd - Okänd61,51655,00016,02004:063,223,2100,7
34Lina KarlssonDoddi     
 Mantorpsryttarna (1)Okänd44,3455,6004,06004:125,665,6113,9
35Julia HammarqvistTeglovnens Sophie     
 Roslagens R&KK (1)Manitu.N - Cansas56,3451,4004,06004:167,267,2127,5
36Sofia ForsellÅbos Stella     
 Team 08 (1)Okänd68,3857,5008,06004:063,263,2139,5
37Madeleine MalmgrenBorka     
 Örebro FK Allians (1)Okänd62,31472,00214,0     
38Mikaela HolmerCharlie IV     
 Västkustryttarna (1)Paddock Camargue - Glansevin Gadabout45,0051,4000,0   Ute. 
38Anna NilssonIsak     
 Flyinge allians (1)Okänd49,5453,4004,0   Ute. 
38Siri ForsbergRomio     
 Roslagens R&KK (1)Okänd52,5853,5008,0   Ute. 
38Angelica TörnbergGrange Brillo     
 Trossnäsalliansen (1)Ashfield Sparrow - Callow Feenish Martin60,8052,8000,0   Ute. 
38Johanna HillarSparkling Girl     
 Hermanstorps K&RK (1)Okänd58,5450,0004,0   Ute. 
38Martina OdhnerKällgårdJoy     
 Mariestads RK (1)Rolökke Swallow - Horsemosens Charlie53,3850,7008,0   Ute. 
38Helena WiklundMixan     
 Boxholms RK (1)Okänd - Okänd63,8050,8000,0   Ute. 
38Emilia NilssonKasper Kavat     
 Boxholms RK (1)Countach Campell - Talira Highball49,5855,1008,0   Ute. 
 Filippa Clauseninget namn     
 Laholmsorten 0,0   0,0   0,00,0
 Ebba RosendalBugatti     
 Hofors RSFredriksbergs Dizney0,0   0,0   0,00,0
 
till toppen

Klass 5 - Fälttävlan Sv. Fälttävlan Lätt klass (A) Kategori 1
66 anmälda, 65 startande, 17 placerade
Överdomare: Björn Kastenman
Tävlingsledare: Tomas Werngren
Speaker: Tina Lundin
Ground jury
Domare C: Petra Wall
Teknisk delegat: Björn Kastenman
Banbyggare: Anders Karmbo
Banbyggare terräng: Ulf A Eriksson
 
PlatsRyttareHästPremieDressyr
Hoppning
Uthållighetsprovet
Totalt
 UppfödareHärstamningStraffp.FelTidTidsfelStraffp.HinderfelTidTidsfelStraffp.Straffp.
1Matilda MårdhJoy     
 Team 08 (1)Bostorps Bravad - Mr Charm45,0455,8304,0003:120,40,449,4
2Frida NoreliusThincy     
 Team Björklinge (1)Okänd - Okänd46,5455,9304,0003:1000,050,5
2Ellinor ManhedLidens Mr Li     
 Västkustryttarna (1)Janus - Clifden Wind46,5457,1704,0003:1000,050,5
4Jonna JakbäckMareld     
 Team Baståsen (1)Zoy Gun - Golden Rover51,8051,7800,0003:0400,051,8
5Petra GustafssonJawa II     
 Örebro FK Allians (1)Lobsang54,8048,6600,0003:1000,054,8
5Emma LindströmLucky Fellow     
 Roslagens R&KK (1)Okänd54,8051,7500,0003:0400,054,8
7Anja PerssonAirwalk Binney     
 Dagstorpsorten (1)Okänd52,5451,4404,0003:0200,056,5
7Jenny NybergMaurits van de Beekhoeve     
 Örebro FK Allians (1)Melvin - Blue Boy´s Nieuwmoed52,5454,5404,0003:0300,056,5
9Stina DufvaStenbroåsens Merlin     
 Allians Bollnäs/Högbo (1)Örnäs Attila - Surprise48,0849,9908,0002:540,80,856,8
10Stina MartinssonIona     
 Bollnäs RSMolstabergs Action Man - Winnipeg F56,3049,8600,0002:5122,058,3
11Sophie SöderbergMasterpoint     
 Ljunits-Herrestads ROkänd - Okänd58,5057,9800,0003:0500,058,5
12Malin AnderssonZic Zac     
 Boxholms RK (1)Mac Beth xx II A 7323 RP - Lucas54,8448,3204,0003:0600,058,8
12Linda BolinJouline     
 Mariestads RK (1)Okänd54,0453,4604,0003:130,80,858,8
14Emma ElgemarkJacqueline     
 Karlstads RKMonelco - Pendock Pioneer59,3050,7000,0003:0600,059,3
15Elin Ek TakeSecret Silver     
 Trossnäsalliansen (1)Okänd56,3451,4504,0003:0300,060,3
16Anna LeclercqSidonia     
 Skogslottens RFOkänd60,0043,4500,0003:120,40,460,4
17Caroline NilssonFunlight Freja     
 Trossnäsalliansen (1)Okänd52,5853,6508,0003:0700,060,5
 
18Linda CarlssonTikki     
 Styringe Stall & Co (1)Thronfolger - Rosedale Tiberius61,5046,1000,0003:0700,061,5
19Ellen SchönbeckOrkan     
 Skogslottens RF (1)Okänd57,8447,9204,0003:1100,061,8
20Lydia LaudonHagaby Primrose     
 Boxholms RK (1)Fourwinds Flashjack - Derwen Tennessee Express38,3452,5004,02003:120,420,462,7
21Elin HellströmBlack Jack     
 Skogslottens RF (1)Power Boy RP 11259,3451,0504,0003:0400,063,3
22Carolin CedermarkCassandra     
 Skaraborgs PS 65,3062,7000,0002:550,40,465,7
23Hanna MagnussonBrilliant Star     
 Hermanstorps K&RK (1)Pantaco RNF - Prescott Prudy RNF39,8453,9404,02003:16222,065,8
24Amanda WahlströmPamina     
 Stora Wäsby FRKPajur - Snegir ox66,8048,8000,0003:0600,066,8
25Felicia KortzRåryds Juvel     
 Lag Skånetöserna (1)Sörbys Quandrigo - Luckington Ludo48,0051,0700,02003:130,820,868,8
26Anna AlmströmET Killbarry Toy Boy     
 Styringe Stall & Co (1)Okänd69,0045,9600,0003:1000,069,0
27Catharina CarlssonMoon Struck     
 Styringe Stall & Co (1)Uranus RC 60 - Athos RC 2551,8051,5600,02003:26626,071,8
28Alma ForsbergMowgli     
 Hofors RS (1) 69,8449,7804,0003:0100,073,8
29Ida GustafssonGeisha     
 Kinda RF (1)Okänd46,5465,7904,02003:26626,076,5
30Elin DarhultStörbySörbys Wicky     
 Hermanstorps K&RK (1)Willoway Goldigger RNF - Sturevallens Gentleman RNF62,3852,4008,0003:276,46,476,7
31Mikaela HolmerDreisockenhoch     
 Kungsbacka RKDon Giovanni - Nantano49,5460,8004,02003:21424,077,5
32Elisabeth SpaakHazelberg´s Mystic     
 Mantorpsryttarna (1)Marits Mistique - Rusty53,3050,8700,02003:245,225,278,5
33Amanda UtterbäckKurant     
 Roslagens R&KKRussian Ivory xx - Chester54,8048,3000,02003:224,424,479,2
34Emelie ÅsbergMiclas Mysac     
 Team Björklinge (1)Miclas Madoc RNF - Coxhill Wonder NFS 577054,0465,3704,02003:172,422,480,4
35Desiree OhlssonVinden     
 Lag Skånetöserna (1)Ernford Jester - Rousseau ox58,5456,8104,02003:08020,082,5
36Emma PetterssonSörängens Surprise     
 Örebro FK Allians (1)Stackarps Pablo - Horsemosens Charlie Brown50,3050,3700,02003:4513,633,683,9
37Malin BorringDélle     
 Mantorpsryttarna (2)Verona´s Bo-Gi - Power Boy52,51269,45012,02003:02020,084,5
38Jessica NilssonTomacs Odessa     
 Hermanstorps K&RK (1)Sörbys O´boy RNF - Komet RNF61,5050,9100,02003:193,223,284,7
39Alice SvedlundLooyd     
 Smålandsalliansen (1)Örnäs Sun Boy - okänd60,0451,3804,02003:16222,086,0
40Elin DahlströmCapri     
 Mariestads RK (1)Okänd - Okänd59,3453,8004,02003:224,424,487,7
41Michelle PetterssonKill Roy     
 Allians Bollnäs/Högbo (1)Okänd60,8854,5608,02003:07020,088,8
42Isabella Göransson-JokinenLischen 4     
 Team 08 (1)Okänd63,0449,7604,02003:182,822,889,8
43Victoria SundénJessy     
 Stora Wäsby FRKOkänd63,8055,1400,02003:276,426,490,2
44Rebecka BerggrenDutchess     
 Stora Wäsby FRK (1)Power Boy59,31248,39012,02003:11020,091,3
45Linn BernhardssonMix Warrior     
 Roslagens R&KKWaruna xx - Sunboy61,5052,6100,02003:4212,432,493,9
46My ErikssonSegerströmIcy Flower     
 Team Baståsen (1)Okänd - Okänd62,3045,6800,04003:349,249,2111,5
47Josefin FranssonThe Ladys Princess     
 Stora Wäsby FRK (1)Okänd - Okänd68,3050,5900,04003:4212,452,4120,7
48Malin MånsbySvedbergFlower Power     
 Västkustryttarna (1)Minotaurus - Strätes Karbino64,5054,2700,04003:5316,856,8121,3
49Felicia HedlundKoppar     
 Mittsvenska (1)Okänd65,3450,8104,04003:5417,257,2126,5
50Karin BrattOrongo     
 Allians Bollnäs/Högbo (1)Okänd51,8852,1708,06003:4212,472,4132,2
51Ida JohanssonAxner     
 Skogslottens RFOkänd73,5055,9400,06003:09060,0133,5
52Amanda ErikssonTequila Sunrise     
 Smålandsalliansen (1)Pascal 656 - Diamant 46366,8451,2704,06003:203,663,6134,4
53Elin ÖnellWilma     
 Kinda RF (1)Eldorado65,3050,5400,06003:3810,870,8136,1
54Julia PerssonNora     
 Mantorpsryttarna (2)Faram - Persian Path´s xx60,0449,5704,06004:4035,695,6159,6
55Veronica TeljforsMunsboro Wilma     
 Team Björklinge (1)Okänd52,5   Ute.     
56Josefin AnderssonWinnie     
 Vingåkers RFHolens Ingolf - Imperial Yankee57,8451,6904,0   Ute. 
56Gabriella LynghedSmokie     
 Österlens RFBuck - Fredriksbergs Dizney48,8049,0400,0   Ute. 
56Emma RödenMunsboro Shaft     
 Mittsvenska (1)Okänd - Okänd53,3054,9100,0   Ute. 
56Mikaela FalkWandering Spirit     
 Västkustryttarna (1)Garryhack Fredric - Bloomfield Bobby55,5049,6600,0   Ute. 
56Linnea ModeniusSödergrenEdens Jaspis     
 Roslagens R&KK (1)Janus - Spinway Corona47,3052,0100,0   Ute. 
56Ingrid SetterbergMunsboro Maverick     
 Mantorpsryttarna (1)Okänd45,0852,4908,0   Ute. 
56Sara HanssonDinie     
 Mantorpsryttarna (2)Okänd - Okänd59,3049,4500,0   Ute. 
56Alexandra JuråStockmossens Tindra     
 Team Baståsen (1)Kamillo av Haga - Värnbergs Neptunus54,0462,6004,0   Ute. 
56Rebecka OdhnerKällgårdTornado     
 Mariestads RK (1)Okänd52,5056,5700,0   Ute. 
56Ida JohanssonGolden Promise     
 Skogslottens RF (1)Pythagoras - Cognac60,8449,4004,0   Ute. 
 Maria AnderssonKantjes Vigo     
 MantorpsryttarnaMarits Mistique - Kantjes Korporaal0,0   0,0   0,00,0
 
till toppen

Klass 6 - Fälttävlan Sv. Fälttävlan Lätt klass (A) Kategori 1
18 anmälda, 15 startande, 4 placerade
Överdomare: Björn Kastenman
Tävlingsledare: Tomas Werngren
Speaker: Tina Lundin
Ground jury
Domare C: Petra Wall
Teknisk delegat: Björn Kastenman
Banbyggare: Anders Karmbo
Banbyggare terräng: Ulf A Eriksson
 
PlatsRyttareHästPremieDressyr
Hoppning
Uthållighetsprovet
Totalt
 UppfödareHärstamningStraffp.FelTidTidsfelStraffp.HinderfelTidTidsfelStraffp.Straffp.
1Jennifer AxelssonMunsboro Little Grey     
 Trollhättans SROkänd - Okänd48,0050,4400,0003:0000,048,0
2Julia KarlssonDribbel     
 Mantorpsryttarna (1)Kantje´s Ronaldo - Briljant57,8052,4100,0003:1100,057,8
3Sofie FahlbergGervides Zeus     
 Hofors RS (1)Texas - Fakir II54,0445,2304,0003:203,63,661,6
4Emma BjörtoftZamarit     
 Hofors RS (1)Zaron - Pontus57,0860,0708,0003:203,63,668,6
 
5Louise KällmanFlying Lady     
 Flyinge allians (1)Okänd - Okänd72,0451,2004,0003:151,61,677,6
6Elin KrantzMunsboro Lorenzo     
 Stora Wäsby FRK (1)Okänd - okänd56,3053,3000,02003:4513,633,689,9
7Sara Borg BroméeMai-Brit     
 Mittsvenska (1)Okänd - okänd61,5048,8400,02003:361030,091,5
8Elin AnderssonFabian II     
 Dagstorpsorten (1)Ekelunds Bingo - Monkham Tangle51,0451,9404,06003:4413,273,2128,2
9Madeleine FalkBalder     
 Kungsbacka RKSimberg Hip Hop - Amarillo63,8854,2308,06004:2228,488,4160,2
10Isa HedellSweet Marie     
 Kinda RF (1)Okänd - Okänd60,8449,9604,08003:5718,498,4163,2
11Frida OlssonSalsa     
 Lag Skånetöserna (1)Karlfälts Caruso - Mr.Snowdon50,3051,7100,0   Ute. 
11Moa NordfjällJuni Venture     
 Flyinge allians (1)okänd58,5462,3004,0   Ute. 
11Amilia JohanssonJacob     
 MantorpsryttarnaOkänd72,0455,6104,0   Ute. 
11Madelene TörnblomCaramell     
 Björklinge RFOkänd54,8445,7504,0   Ute. 
11Jasmine NielsenPoesi     
 Team 08 (1)Orchis Frivaldi 43-98-0608 - Gimmic RP 10168,3450,4604,0   Ute. 
 Ella Filippa VelanderSmedhults Äss     
 Flyinge RFRolökke Swallow RNF - Merrie Master RNF0,0   0,0   0,00,0
 Daniela AnderssonTouch of Heaven     
 Björklinge RFOkänd - Okänd0,0   0,0   0,00,0
 Jasmine NielsenOrchis Frivaldi     
 Årsta-RunstenHellekis Timjan - Sapphire Crown0,0   0,0   0,00,0
 
till toppen

Equipe - Datasystem för ridsport