Resultat lokal hoppning
Linde Ridskola & Ramsbergs RK 2010-08-28
EQUIPE datasystem: Senaste resultatlista 2010-08-28 kl. 14:12
Klass 1 - Hoppning 1.00 bed. Två faser A:0/A:0 Avd. A
Klass 1 - Hoppning 1.00 bed. Två faser A:0/A:0 Avd. B
Klass 2 - Hoppning 0.90 bed. Clear Round Avd. A
Klass 3 - Hoppning 0.60-0.90 (Lätt C) bed. Två faser A:0/A:0 Kategori B Avd. A
Klass 3 - Hoppning 0.60-0.90 (Lätt C) bed. Två faser A:0/A:0 Kategori C Avd. A
Klass 3 - Hoppning 0.60-0.90 (Lätt C) bed. Två faser A:0/A:0 Kategori D Avd. A
Klass 3 - Hoppning 0.60-0.90 (Lätt C) bed. Två faser A:0/A:0 Kategori D Avd. B
Klass 4 - Hoppning 0.50-0.80 (Lätt D) bed. Clear Round Kategori A Avd. A
Klass 4 - Hoppning 0.50-0.80 (Lätt D) bed. Clear Round Kategori B Avd. A
Klass 4 - Hoppning 0.50-0.80 (Lätt D) bed. Clear Round Kategori C Avd. A
Klass 4 - Hoppning 0.50-0.80 (Lätt D) bed. Clear Round Kategori D Avd. A
 

 
Klass 1 - Hoppning 1.00 bed. Två faser A:0/A:0 Avd. A
16 anmälda, 14 startande, 4 placerade
Överdomare: Bertil Carlson
Tävlingsledare: Stefan Rehn
Hoppdomare: Erik Sterner
Banbyggare: Peter Odmark
 
Plats Ryttare Häst Premie Fas I Fas II
  Uppfödare Härstamning Fel Tid Fel Tid
1 Charlotte Alin Vilja      
  GlanshammarsR Acacio (ex Acagion) - Okänd 0 54,00 0 28,00
2 Paulina Johansson Max      
  Dyltabruks RF Gentleman - okänd 0 52,00 4 25,00
3 Anna Johansson Mightiness Mist (SWB)      
  Kumla Ridklubb Maistic (ex Maestro) - Gaston 0 60,00 8 31,00
4 Emma Eriksson Dolores MB      
  Karlskoga RK Lasandos - Seclusive Z xx 0 57,00 12 22,00
 
5 Amanda Larsson Imre      
  Örebro FK Önnarps Ghost - Landlord 4 50,00    
6 Jessica Carlström Zavoy      
  Valåsens RS Primör - Rocky 4 60,00    
7 Elisabet Huuva Ringwood Space      
  Kumla Ridklubb Polanski - Clover Hill 4 64,00    
8 Karin Lundin Briz      
  Örebro FK Trofe - Utrillo 4 67,00    
9 Jessica Bjälvik Cimone      
  Arbogakuskarna Ceylon - Jazz 6 73,00    
10 Johanna Larsson Nuova Stella      
  RK Kumla Caretino - Lord 8 59,00    
11 johanna reimfelt C. C. Manhattan      
  Örebro FK Hatchet Man - Marfa 19 80,00    
12 Malin Zanders Jez      
  Ramsbergs RK Cortez - Robin Z 21 101,00    
13 Yvette Rydén Baby Kewanee      
  Linde Ridskola Spectacular Tide - Rambo Dancer Ute.      
13 Ida Pettersson Bailicé (SWB)      
  Skråmsta CR Patrice - Dragon Utg.      
  Lilie Rockström Jaguar Hästak      
  Strömsholms RSF Dirco Hästak - Irco Marco        
  Erica Lundwall Fanta      
  Örebro FK Lotus Pool - Faanan        
 
till toppen

 
Klass 1 - Hoppning 1.00 bed. A Avd. B
5 anmälda, 4 startande, 1 placerade
Överdomare: Bertil Carlson
Tävlingsledare: Stefan Rehn
Hoppdomare: Erik Sterner
Banbyggare: Peter Odmark
 
Plats Ryttare Häst Premie Hoppning
  Uppfödare Härstamning Fel Tid
1 Beatrice Huuva Jonnas Corint (26)    
  Kumla Ridklubb Cornetto - Imperator 0 62,00
1 Cecilia Kindström El Grande    
  Örebro FK Casa Grande - Nationa Zenith 0 62,00
 
3 Josefin Larsson Chiessandro (SWB)    
  Örebro FK Chiefen - Columbus xx 4 65,00
4 Anna-Karin Bergström Giovanni W    
  Arboga RS Carano - Edison 23 82,00
  Linda Salenmo Cardus FT    
  Arboga RS Cornetto - Steve´s Friend    
 
till toppen

 
Klass 2 - Hoppning 0.90 bed. Clear Round Avd. A
18 anmälda, 17 startande, 4 placerade
Överdomare: Bertil Carlson
Tävlingsledare: Stefan Rehn
Hoppdomare: Erik Sterner
Banbyggare: Peter Odmark
 
Plats Ryttare Häst Premie Hoppning
  Uppfödare Härstamning Fel Tid
1 Johanna Larsson Nuova Stella    
  RK Kumla Caretino - Lord 0 62,00
1 Anna-Karin Bergström Giovanni W    
  Arboga RS Carano - Edison 0 59,00
1 Jessica Carlström Zavoy    
  Valåsens RS Primör - Rocky 0 64,00
1 Karin Lundin Briz    
  Örebro FK Trofe - Utrillo 0 52,80
 
5 johanna reimfelt C. C. Manhattan    
  Örebro FK Hatchet Man - Marfa 1 64,10
5 Anna Johansson Mightiness Mist (SWB)    
  Kumla Ridklubb Maistic (ex Maestro) - Gaston 1 65,00
7 Beatrice Huuva Jonnas Corint (26)    
  Kumla Ridklubb Cornetto - Imperator 4 64,00
8 Filippa Alin Vilja    
  GlanshammarsR Acacio (ex Acagion) - Okänd 5 64,20
9 Yvette Rydén Baby Kewanee    
  Linde Ridskola Spectacular Tide - Rambo Dancer 8 77,00
9 Louise Svantes Rektors    
  Rommeheds SK Ramses - Ricards 8 58,60
9 Malin Zanders Jez    
  Ramsbergs RK Cortez - Robin Z 8 60,10
12 Lina Kiereck Picasso    
  GlanshammarsR Silverlea Sunseeker - Flyinge Flamingo 9 80,10
13 Linda Salenmo Cardus FT    
  Arboga RS Cornetto - Steve´s Friend 13 66,50
14 Jessica Bjälvik Cimone    
  Arbogakuskarna Ceylon - Jazz 14 71,00
15 Helena Norestrand Zammet (SWB)    
  Rommeheds SK Zephyr - Leander (ej kval. hingst) Ute.  
15 Annika Eriksson Renaldo    
  Kilsbergsryttarna Regazzoni Ute.  
15 Ida Pettersson Bailicé (SWB)    
  Skråmsta CR Patrice - Dragon Ute.  
  Lilie Rockström Jaguar Hästak    
  Strömsholms RSF Dirco Hästak - Irco Marco    
 
till toppen

 
Klass 3 - Hoppning 0.60-0.90 (Lätt C) bed. Två faser A:0/A:0 Kategori B Avd. A
1 anmälda, 1 startande
Överdomare: Bertil Carlson
Tävlingsledare: Stefan Rehn
Hoppdomare: Erik Sterner
Banbyggare: Peter Odmark
 
Plats Ryttare Häst Premie Fas I Fas II
  Uppfödare Härstamning Fel Tid Fel Tid
 
1 Jakob Algeblad Alexandra      
  GlanshammarsR okänd - okänd Ute.      
 
till toppen

 
Klass 3 - Hoppning 0.60-0.90 (Lätt C) bed. Två faser A:0/A:0 Kategori C Avd. A
5 anmälda, 5 startande, 2 placerade
Överdomare: Bertil Carlson
Tävlingsledare: Stefan Rehn
Hoppdomare: Erik Sterner
Banbyggare: Peter Odmark
 
Plats Ryttare Häst Premie Fas I Fas II
  Uppfödare Härstamning Fel Tid Fel Tid
1 Mathilda Lundwall Filippa      
  Alkvetterns RS Ben Kaspar - Peuguin RNF66 0 50,00 0 28,00
2 Emmy Eriksson Super      
  Ramsbergs RK Okänd 0 53,00 0 32,00
 
3 Linda Ohlsson Nygrannagårdens Melitza      
  Valåsens RS Fredriksbergs Dali - Valentin Bell 0 54,00 4 31,00
4 Amanda Ekström Tequila After Dark      
  Dyltabruks RF okänd - okänd 0 56,00 5 45,00
5 Ella Hammarström Peter Pahn III      
  Kumla Ridklubb Nickel - Odinsal Eskapad Ute.      
 
till toppen

 
Klass 3 - Hoppning 0.60-0.90 (Lätt C) bed. Två faser A:0/A:0 Kategori D Avd. A
2 anmälda, 2 startande
Överdomare: Bertil Carlson
Tävlingsledare: Stefan Rehn
Hoppdomare: Erik Sterner
Banbyggare: Peter Odmark
 
Plats Ryttare Häst Premie Fas I Fas II
  Uppfödare Härstamning Fel Tid Fel Tid
 
1 Paulina Johansson Jeroen Nieuwmoed      
  Dyltabruks RF Juravel ox - Netron ox 0 55,00 0 28,00
2 Amanda Vinkel Mayflower      
  Linde Ridskola Okänd 0 49,00 0 33,00
 
till toppen

 
Klass 3 - Hoppning bed. A Kategori D Avd. B
1 anmälda, 1 startande
Överdomare: Bertil Carlson
Tävlingsledare: Stefan Rehn
Hoppdomare: Erik Sterner
Banbyggare: Peter Odmark
 
Plats Ryttare Häst Premie Hoppning
  Uppfödare Härstamning Fel Tid
 
1 Linnea Karlsson Haiwa    
  Linde Ridskola Lex jon (NO) - Pio Ute.  
 
till toppen

 
Klass 4 - Hoppning 0.50-0.80 (Lätt D) bed. Clear Round Kategori A Avd. A
1 anmälda, 1 startande, 1 placerade
Överdomare: Bertil Carlson
Tävlingsledare: Stefan Rehn
Hoppdomare: Erik Sterner
Banbyggare: Peter Odmark
 
Plats Ryttare Häst Premie Hoppning
  Uppfödare Härstamning Fel Tid
1 Hannah Ekström Kärlingehults Biskvi    
  Dyltabruks RF Almnäs Scurry - Richard V Laren 0 60,00
 
till toppen

 
Klass 4 - Hoppning 0.50-0.80 (Lätt D) bed. Clear Round Kategori B Avd. A
1 anmälda, 1 startande
Överdomare: Bertil Carlson
Tävlingsledare: Stefan Rehn
Hoppdomare: Erik Sterner
Banbyggare: Peter Odmark
 
Plats Ryttare Häst Premie Hoppning
  Uppfödare Härstamning Fel Tid
 
1 Jakob Algeblad Alexandra    
  GlanshammarsR okänd - okänd 17 83,00
 
till toppen

 
Klass 4 - Hoppning 0.50-0.80 (Lätt D) bed. Clear Round Kategori C Avd. A
7 anmälda, 7 startande, 5 placerade
Överdomare: Bertil Carlson
Tävlingsledare: Stefan Rehn
Hoppdomare: Erik Sterner
Banbyggare: Peter Odmark
 
Plats Ryttare Häst Premie Hoppning
  Uppfödare Härstamning Fel Tid
1 Sofie Westergren Ghoostbuster    
  Örebro FK Likstahöjdens Komet RP 118 - Bostorps Bravad RW 73 0 46,60
1 Emmy Eriksson Super    
  Ramsbergs RK Okänd 0 44,50
1 Ella Hammarström Peter Pahn III    
  Kumla Ridklubb Nickel - Odinsal Eskapad 0 43,80
1 Mathilda Lundwall Filippa    
  Alkvetterns RS Ben Kaspar - Peuguin RNF66 0 44,30
1 Linda Ohlsson Nygrannagårdens Melitza    
  Valåsens RS Fredriksbergs Dali - Valentin Bell 0 48,50
 
6 Amanda Ekström Tequila After Dark    
  Dyltabruks RF okänd - okänd 4 60,10
7 Amanda Strömvall Matilda IV    
  Örebro FK Hedlanda Good Boy - Lobsang Ute.  
 
till toppen

 
Klass 4 - Hoppning 0.50-0.80 (Lätt D) bed. Clear Round Kategori D Avd. A
2 anmälda, 1 startande
Överdomare: Bertil Carlson
Tävlingsledare: Stefan Rehn
Hoppdomare: Erik Sterner
Banbyggare: Peter Odmark
 
Plats Ryttare Häst Premie Hoppning
  Uppfödare Härstamning Fel Tid
 
1 Linnea Karlsson Haiwa    
  Linde Ridskola Lex jon (NO) - Pio 4 53,20
  Amanda Vinkel Mayflower    
  Linde Ridskola Okänd