Segersjö FK 2010-08-27 - 2010-08-29
EQUIPE datasystem: Senaste resultatlista 2010-09-16 kl. 23:03
Klass 1 - Fälttävlan CNC***
Klass 3 - Hoppning 1.30 bed. A:0 Avd. A
Klass 3 - Hoppning 1.30 bed. A:0 Avd. B
Klass 4 - Hoppning 1.20 bed. A:0 Avd. A
Klass 4 - Hoppning 1.20 bed. A:0 Avd. B
Klass 2U - Fälttävlan CNC*

Klass 1 - Fälttävlan CNC***
Segersjödagarna 2010
Bernadotte Royal Trophy
13 anmälda, 13 startande, 4 placerade
Premier
Överdomare: Martin Möllgård
Tävlingsledare: Mats Björnetun
Speaker: Jan Fristedt & Mia Borg
Ground jury
Domare H: Agneta Aronsson
Domare C: Ulf Wilken
Teknisk delegat: Per Magnusson
Banbyggare: LarsErik Jakobsson
Banbyggare terräng: Daniel Trygg
 
PlatsRyttareHästPremieDressyr
Uthållighetsprovet
Hoppning
Totalt
 UppfödareHärstamningStraffp.HinderfelTidTidsfelStraffp.FelTidTidsfelStraffp.Straffp.
1Sandra GustafssonTop Select4 500,00 kr    
 Hermanstorps K&RKElectro - Toreador53,9006:293,63,6887,9108,065,5
2Jonna FrimanLady Grey2 500,00 kr    
 Svarttorps RSFeliciano - Glacial xx55,4007:001616,0088,9600,071,4
3Theodor WahrénEX20001 500,00 kr    
 MantorpsryttarnaLavirco - Herkules51,9007:302828,0494,5604,083,9
4Anna HassöLürton1 200,00 kr    
 Gärds RFAmiral - Ceylon59,7007:302828,0090,3500,087,7
 
5Pontus HugossonDouglas Green     
 Kungsbacka RKComefast xx - Napoleon60,0007:1321,221,2883,8208,089,2
6Tord WestergrenUseppo     
 Boxholms RKLarino - Mytens64,0007:2124,424,41197,83311,099,4
7Johan LundinFernet af Kreffe     
 LivdragonernaCampari M - Electro51,92007:503656,0487,5204,0111,9
8Therese ViklundEdda JM     
 Sydslättens RFEpson - Daring March xx54,82007:5136,456,4492,9304,0115,2
9Stine SkedsmoHoss     
 Norway 55,42007:5638,458,4894,3108,0121,8
11Maria BredbergCinnamon     
 Stora Wäsby FRKRomano - Key Note xx59,7006:5614,414,4   Avstår 
12Hannes MelinGaston KLG     
 Alingsås RSDardel - Chief Singer xx56,52007:3228,848,8   Avstår 
13Therese HäggsjöStill Felicitous     
 Sämsholms RFFeliciano - Hilbi´s Hut xx56,34007:4835,275,2   Avstår 
15Johanna BakkeSafir     
 NorwayLinaro68,9   Ute.     
 
till toppen

Klass 3 - Hoppning 1.30 bed. A:0 Avd. A
10 anmälda, 7 startande, 2 placerade
Premier
Tävlingsledare: Mats Björnetun
Speaker: Jan Fristedt & Mia Borg
Banbyggare: LarsErik Jakobsson
 
PlatsRyttareHästPremieHoppning
 UppfödareHärstamningFelTid
1Patricia NormarkEldorado450,00 kr 
 Kumla RidklubbEighty Eight Keys - Hertigen490,20
2Maria BredbergValida W350,00 kr 
 Stora Wäsby FRKCalido I - Quito de Baussy1294,98
 
3Cecilia KindströmCarruby Z  
 Örebro FKCarento Z - Cordano Z21115,06
4Beatrice HuuvaRingwood Space  
 Kumla RidklubbPolanski - Clover Hill24113,49
5Anna BredbergBravalidens PT  
 Stora Wäsby FRKPentagon - Ralmé ZUtg. 
5Anna JonssonMarco Buzz  
 Falu RSOkändUte. 
5Anna GrundtjernlienBallyciano  
 Fryksdalens RSFeliciano - Western Problem xxUtg. 
 
till toppen

Klass 3 - Hoppning 1.30 bed. A Avd. B
1 anmälda, 1 startande
Tävlingsledare: Mats Björnetun
Speaker: Jan Fristedt & Mia Borg
Banbyggare: LarsErik Jakobsson
 
PlatsRyttareHästPremieHoppning
 UppfödareHärstamningFelTid
 
1Jill NylanderPomerance  
 Kumla RidklubbPomme Royal - Leuthen IUtg. 
 
till toppen

Klass 4 - Hoppning 1.20 bed. A:0 Avd. A
14 anmälda, 12 startande, 3 placerade
Premier
Tävlingsledare: Mats Björnetun
Speaker: Jan Fristedt & Mia Borg
Banbyggare: LarsErik Jakobsson
 
PlatsRyttareHästPremieHoppning
 UppfödareHärstamningFelTid
1Louise BrantsbergBritt de la Mar300,00 kr 
 Wittvångs HSBis de la Mar - Pegesushofm Forever064,87
2Beatrice HuuvaRingwood Space200,00 kr 
 Kumla RidklubbPolanski - Clover Hill068,33
3Anna BredbergBravalidens PT160,00 kr 
 Stora Wäsby FRKPentagon - Ralmé Z072,68
 
4Patricia NormarkVyper  
 Kumla RidklubbHeartbreaker - Calvados076,41
5Cecilia KindströmCarruby Z  
 Örebro FKCarento Z - Cordano Z078,46
6Cassandra LusthUshuaia  
 Wittvångs HSHeartbreaker - Altisud181,10
7Viktoria CarlerbäckBallys Geronimo  
 Borås FKStrong Statement xx - Irco Marco466,44
8Maria BredbergValida W  
 Stora Wäsby FRKCalido I - Quito de Baussy469,90
9Sanne BergströmDivine  
 Örebro FKLasandos - Okänd865,68
10Therese ÖhmanWiking  
 Odensbackens RKWillibald - Landrat874,42
11Anna GrundtjernlienBallyciano  
 Fryksdalens RSFeliciano - Western Problem xx1293,40
12Anna JonssonMarco Buzz  
 Falu RSOkänd1381,35
 
till toppen

Klass 4 - Hoppning 1.20 bed. A Avd. B
5 anmälda, 5 startande, 2 placerade
Tävlingsledare: Mats Björnetun
Speaker: Jan Fristedt & Mia Borg
Banbyggare: LarsErik Jakobsson
 
PlatsRyttareHästPremieHoppning
 UppfödareHärstamningFelTid
1Emma LindblomCoca Cola BIC  
 Skråmsta CRCamaro M - Irco Mena078,58
2Amanda LarssonErnest van de Zuuthoeve  
 Örebro FKDiamant de Semilly - Voltaire187,90
 
3Sanne BergströmEsquire  
 Örebro FKEscudo I - Cortez481,32
3Jill NylanderPomerance  
 Kumla RidklubbPomme Royal - Leuthen I483,00
5Amanda GrahnPina colada  
 Vingåkers RFFocker - Falleur689,12
 
till toppen

Klass 2U - Fälttävlan CNC*
Segersjödagarna 2010
Leksands Knäckebröd
32 anmälda, 32 startande, 8 placerade
Premier
Ground jury
Domare C: Wiveca Schenholm
Teknisk delegat: Per Magnusson
 
PlatsRyttareHästPremieDressyr
Uthållighetsprovet
Hoppning
Totalt
 UppfödareHärstamningStraffp.HinderfelTidTidsfelStraffp.FelTidTidsfelStraffp.Straffp.
1Therese ViklundMocca S.E. (27)5 000,00 kr    
 Sydslättens RFSaigon (ex Swingo) - Palermo45,0005:0000,0076,9400,045,0
2Fanny NersingRumpy Pumpy3 000,00 kr    
 Everlövs RSOld Laighbin - Rocketon45,0004:5400,0077,1200,045,0
3Johan WennerholmKocko Bongo2 000,00 kr    
 LivdragonernaCortus - Rebel Z46,9004:5300,0072,1900,046,9
4Viktoria CarlerbäckZlatan B1 500,00 kr    
 Borås FKIndorado - Haarlem48,3005:010,40,4283,8722,050,7
5Tord WestergrenTouch of Lyric xx1 500,00 kr    
 Boxholms RKThatching - Vision52,8004:2700,0075,5300,052,8
6Oscar ErikssonLiandor Heart Breaker1 500,00 kr    
 EskilstunaortenCairo - Alibi52,8004:5200,0479,1904,056,8
7Pontus HugossonCrozz1 500,00 kr    
 Kungsbacka RKRebel Z - Tammerfors xx52,2005:041,61,6470,4404,057,8
8Pernilla Linder VelanderCioccolata1 500,00 kr    
 Flyinge RFMaster - Corso56,7005:1044,0078,1100,060,7
 
9Viktoria CarlerbäckAlly Mc Beal     
 Borås FKOkänd61,3004:5200,0182,0511,062,3
10Sofia PerssonBellmont     
 Kinda RFGoldmine xx - Mintage xx52,2004:5000,01266,47012,064,2
11Hanna PauliElla     
 Stora Wäsby FRKEighty Eight Keys xx - Ambassadeur52,2004:4100,01674,81016,068,2
12William Nilson FryerAthos     
 Mjölby RidklubbOkänd - OKÄND55,4004:5900,01382,86113,068,4
13Hedvig WikBookmaker     
 Örebro FKArado - Superlative69,1004:4700,0485,8044,073,1
14Karolina StenfeldtMacaroni     
 Bohusläns HSKMarwin - Magritte58,1005:197,67,61083,82210,075,7
15Pontus HugossonCarmon     
 Kungsbacka RKRotspon - Cavalier50,92005:301232,0470,8004,086,9
16Therese ViklundPrescott S.E     
 Sydslättens RFPlatini VDL - Neapel43,12006:0224,844,8077,0800,087,9
17Johan LundinWindilou     
 LivdragonernaLouis J - Regal Parade xx56,1005:3915,615,62283,20222,093,7
18Maren BraastadCarum Carvi     
 Norway 58,12005:3212,832,8479,3004,094,9
19Mathias GustafssonEnrico A     
 Katrineholms RFElectro - Milano46,34005:3313,253,2077,4400,099,5
21Rebecka TellCutting Edge A-He     
 GäseneryttarnaD-Day - Master (SWB)47,64006:0626,466,4   Avstår 
22Evelina CarlssonMajor Tom     
 RK Styringe StallBeach Boy - Jumper53,5   Ute.     
22Anna JonssonMarco Buzz     
 Falu RSOkänd66,5   Ute.     
22Maria HagströmMiró E     
 Tjörns RidklubbWarsteiner - Monaco51,5   Ute.     
22Madeleine JohanssonThe Look     
 Valåsens RSNobel - Forever58,1   Ute.     
22Emma RosendahlAmbra     
 Gärds RFBlue Talk - Ciceron61,3   Ute.     
22Karolina StenfeldtLovely Looline     
 Bohusläns HSKLooping - Ragtime Band xx48,9   Ute.     
22Ulrica EgerydUp and Go     
 Örebro FKNeapel - Rocky61,9   Ute.     
22Johan LundinPlease     
 LivdragonernaDammen - Turban Rose55,4   Ute.     
22Lotta SartzJenny     
 Örebro FKJackson - Ravel49,6   Ute.     
22AnnaKarin StålMiranda     
 Stora Wäsby FRKFlamingo - Ganesco60,6   Ute.     
22Albin WerngrenCaruso     
 Örebro FKLeuthen I - Robin Z48,9   Ute.     
31Therese ViklundCostello     
 Sydslättens RFCamiell-Flamingo Z - Mummy´s Treasure xx43,7   Utg.     
 
till toppen

Equipe - Datasystem för ridsport