RK Kumla 2010-08-15
EQUIPE datasystem: Senaste resultatlista 2010-08-15 kl. 16:32
Klass 1 - Dressyr Lätt A:4
Klass 2 - Dressyr Lätt A:3
Klass 3 - Dressyr Lätt B:3
Klass 4 - Dressyr Lätt B:2

Klass 1 - Dressyr Lätt A:4
9 anmälda, 8 startande, 2 placerade
Tävlingsledare: Solveig Petermann
Speaker: Anneli Lathi
Domare C: Agneta Nylander
 
Plats Ryttare Häst Premie C Totalt Procent
  Uppfödare Härstamning  
1 Madeleine Johansson The Look   279 279 68,049
  Valåsens RS Nobel - Forever 1  
2 Maria Storm Don Welt   265 265 64,634
  Pålsboda RF Don Frederico - Weltruhm 2  
 
3 Liza Zimmerman Gibsy Lady   260 260 63,415
  Odensbackens RK Gullit - Consul 3  
4 Susanne Snobl Idalgo   258 258 62,927
  Odensbackens RK Ishor - Doms 4  
5 Anette Johansson Olivia   243 243 59,268
  Valåsens RS Artist - Lambert 5  
6 Elin Ahlinder Fortune   242 242 59,024
  Laxå Ridallians Fortus Hästak (SWB) - Okänd 6  
7 Mariana Junttila Sotaren   226 226 55,122
  Mantorpsryttarna Eighty Eight Keys xx - Tumble Wind xx 7  
8 Anna-Karin Österling Melina   210 210 51,220
  Kumla Ridklubb Nactus - Cavalotti 8  
 
till toppen

Klass 2 - Dressyr Lätt A:3
13 anmälda, 12 startande, 3 placerade
Tävlingsledare: Solveig Petermann
Speaker: Anneli Lathi
Domare C: Petra Wall
 
Plats Ryttare Häst Premie C Totalt Procent
  Uppfödare Härstamning  
1 Liza Lind Lotus   221 221 71,290
  Eskilstunaorten Trofe - Madrigal 1  
2 Liza Zimmerman Gibsy Lady   214 214 69,032
  Odensbackens RK Gullit - Consul 2  
3 Lisa Kjellström Daisy   212 212 68,387
  RK Kumla D´Olympic - Trafaret 3  
 
4 Susanne Snobl Idalgo   204 204 65,806
  Odensbackens RK Ishor - Doms 4  
5 Linn Hjalmarsson Pikaboo   196 196 63,226
  Skråmsta CR Golden Deister - Pik Bube 5  
6 Maria Storm Don Welt   195 195 62,903
  Pålsboda RF Don Frederico - Weltruhm 6  
7 Malin Kiteborg Mistel   188 188 60,645
  Dyltabruks RF Magini - Herkules 7  
7 Anette Johansson Olivia   188 188 60,645
  Valåsens RS Artist - Lambert 7  
7 Elin Ahlinder Fortune   188 188 60,645
  Laxå Ridallians Fortus Hästak (SWB) - Okänd 7  
10 Linda Näfver Crimcess Zobra   187 187 60,323
  Wittvångs HS Okänd 10  
10 Mariana Junttila Sotaren   187 187 60,323
  Mantorpsryttarna Eighty Eight Keys xx - Tumble Wind xx 10  
12 Anna-Karin Österling Melina   168 168 54,194
  Kumla Ridklubb Nactus - Cavalotti 12  
 
till toppen

Klass 3 - Dressyr Lätt B:3
20 anmälda, 16 startande, 4 placerade
Tävlingsledare: Solveig Petermann
Speaker: Anneli Lathi
Domare C: Petra Wall
 
Plats Ryttare Häst Premie C Totalt Procent
  Uppfödare Härstamning  
1 Niina Kangas Impreza (48) (SWB)   221 221 66,970
  Nykyrka RK Maraton - Herkules 1  
2 My Blomqvist Viva Mirott (SWB)   217 217 65,758
  Rosendahls RF Rotspon - Vleuten xx 2  
3 Frida Borgström Akatcio De L.   215 215 65,152
  Örebro FK Akatschi - Caprimond 3  
4 Josefin Sannevik Fazonic   214 214 64,848
  Örebro FK Zafonic - Tapon Wood 4  
 
5 Malin Kiteborg Boursil (SWB)   213 213 64,545
  Dyltabruks RF Bourbon - Syenit xx 5  
6 Marina Fallgren Sorro (SWB)   212 212 64,242
  Syd Nerike R Sorba - Parant 6  
7 Linnea Jacobsson Tyson   211 211 63,939
  Djursholms RK okänd - okänd 7  
7 Linn Hjalmarsson Pikaboo   211 211 63,939
  Skråmsta CR Golden Deister - Pik Bube 7  
9 Lisa Kjellström Make My Day   208 208 63,030
  RK Kumla D-Day - Isaksbo Ivanhoe 5 9  
10 Susanne Malmström Santa Höjbo   200 200 60,606
  Kungsörs RK Enzo - Pele Lille Evagård 10  
11 Elin Ekblom Winette   198 198 60,000
  Dyltabruks RF Rubiquil - El Corona 11  
12 Louise Carlsson Money Robbery   194 194 58,788
  GlanshammarsR Firm Tribute - Big Spender 12  
13 Lisa Jarlemark Romeo   193 193 58,485
  Plönningeryttarna Okänd 13  
13 Victoria Von Schedvin El Lamina   193 193 58,485
  Alkvetterns RS   13  
15 Pernilla Haglund Gol Star   191 191 57,879
  Wittvångs HS Jalmood - Colombian Friend 15  
16 Anna-Karin Ribnert Trixi   174 174 52,727
  Hjo HSK Flyinge Amiral - Dragon 16  
 
till toppen

Klass 4 - Dressyr Lätt B:2
24 anmälda, 20 startande, 5 placerade
Tävlingsledare: Solveig Petermann
Speaker: Anneli Lathi
Domare C: Agneta Nylander
 
Plats Ryttare Häst Premie C Totalt Procent
  Uppfödare Härstamning  
1 Lisa Kjellström Daisy   209 209 69,667
  RK Kumla D´Olympic - Trafaret 1  
2 Emma Lundberg Vivaldi   207 207 69,000
  Valåsens RS   2  
3 Johanna Algeblad Månella (F.2) (SWB)   204 204 68,000
  GlanshammarsR Magini - Good Future 3  
3 My Blomqvist Viva Mirott (SWB)   204 204 68,000
  Rosendahls RF Rotspon - Vleuten xx 3  
5 Elin Johansson Langets   201 201 67,000
  Kumla Ridklubb Latväns 5  
 
6 Malin Kiteborg Boursil (SWB)   199 199 66,333
  Dyltabruks RF Bourbon - Syenit xx 6  
7 Frida Borgström Akatcio De L.   195 195 65,000
  Örebro FK Akatschi - Caprimond 7  
8 Elin Ekblom Winette   194 194 64,667
  Dyltabruks RF Rubiquil - El Corona 8  
9 Marina Fallgren Sorro (SWB)   192 192 64,000
  Syd Nerike R Sorba - Parant 9  
9 Carina Roos-Axdorff Wismar (SWB)   192 192 64,000
  Dyltabruks RF Warsteiner - Favorit 9  
11 Lisa Kjellström Make My Day   191 191 63,667
  RK Kumla D-Day - Isaksbo Ivanhoe 5 11  
11 Linnea Jacobsson Tyson   191 191 63,667
  Djursholms RK okänd - okänd 11  
13 Anna Ekman Queen P   182 182 60,667
  Mullhyttans RK Quite Easy - Feliciano 13  
14 Madelene Karlsson Satisfaction   181 181 60,333
  Kumla Ridklubb Silvio I - Sandro 14  
15 Susanne Malmström Santa Höjbo   178 178 59,333
  Kungsörs RK Enzo - Pele Lille Evagård 15  
16 My Blomqvist Calistro   177 177 59,000
  Rosendahls RF Jungh.n.gekört - Adlerfluegel 16  
16 Pernilla Haglund Gol Star   177 177 59,000
  Wittvångs HS Jalmood - Colombian Friend 16  
18 Victoria Von Schedvin El Lamina   170 170 56,667
  Alkvetterns RS   18  
19 Anna-Karin Ribnert Trixi   166 166 55,333
  Hjo HSK Flyinge Amiral - Dragon 19  
19 Boel Höglund Ztingray   166 166 55,333
  Östernärke RF Spectacular Tide - Royal Whip 19  
 
till toppen

Equipe - Datasystem för ridsport