Valåsens Ryttarsällskap och Degerfors Rid o Körsällskap
Resultat lokala hoppningar 14/8 2010
Överdomare: Anita Ivarsson, Domare Susanne Johansson
Banbyggare: Kristina Lundberg
Totalt 106 starter

Resultat Klass 1   1,00 Bed.A:1a          
             
1 Lovisa Johansson Felicia FRK 0 58,1 0 30,8
2 Emelie Hedengren Juvenelle WHS 0 65,7 0 31,5
3 Jessica Johansson Doriz RSG 0 65.0 0 35,3
4 Maria Persson Troja KRK 0 67,3 0 38,2
5 Patricia Normark Vyper KuRK 0 66,9 0 38,9
6 Therese Rudsberg Glenmorangie xx SRSF 0 63,3 0 40,9
7 Lisa Kjellström Make My Day RKK 0 54.0 4 31,7
8 Anita Melitchenko Southern Breezer Skäs 0 66,1 4 35,7
9 Charlotte Alin Vilja GR 0 60,2 4 46,1
10 Anna Bengtsson Cindy GR 0 60,4 8 36,8
11 Mikaela Spector Black Beauty VRS 0 62,1 8 40,1
12 Malin Zanders Jez RRK 0 65,9 8 42,6
13 Maja Samuelsson Lady Carismo RRF 0 61,1 17 51,8
14 Maria Häggkvist Joy NRSF 0 59,6 ute  
15 Elin Lindbladh Sweet Heart VRS 0 61,8 ute  
16 Eva Hellström Aragorn MRK 0 74.0    
17 Lina Hägg Chanelle  GR 4 63,6    
18 Jennica Mattsson Calista VRKS 4 64,6    
19 Ellinor Eriksson Genial SmRK 4 65,8    
20 Tina Näfver Crimcess Zobra WHS 4 66.0    
21 Max Rupla Rapida Skäs 4 66,3    
22 Sandra Persson Remember Me GR 8 66,1    
23 Paulina Johansson Max DRF 8 74,1    
24 Sandra Johansson Charmör VRS 14 94,8    
  Karin Winge Prima Vera ÖFK ute      
  Marlene Dahlbeck Seramis ARK ute      
  Emma Eriksson Dolores MB KgRK ute      
             

Klass 1, Avd B

         
1 Madelene Tansbo Lukas ÖFK 0 71.0
1 Niklas Jonsson High Lao ÖFK 0 71,5
1 Anna Edlund First Class Falcon ÖFK 0 72,7
1 Elin Koppfeldt  Candra RKK 0 74.0
1 Sofia Oskarsson Razorblade Romance SmRK 0 74,9
6 Emma Eriksson Magic Spanner Girl KgRK 4 64,1

Klass 2, 1,00 meter hoppning i 2 faser, a:0+A:0, avd A

             
1 Emma Eriksson Dolores MB KgRK 0 57,8 0 26,9
2 Karin Lundin Briz ÖFK 0 56,5 0 27,9
3 Jessica Johansson Doriz RRF 0 62,6 0 29.0
4 Elin Lindbladh Sweet Heart VRS 0 65,5 0 29,4
5 Mikaela Spector Black Beauty VRS 0 63.0 0 29,5
6 Mathilda Jacobsson Champus G KuRK 0 62,7 0 30.0
7 Patricia Normark Vyper KuRK 0 64.0 0 30,2
8 Anita Melitchenko Southern Breezer Skäs 0 66,3 0 30,8
9 Emelie Hedengren Juvenelle WHS 0 64,5 0 30,9
10 Anna Bengtsson Cindy GR 0 58,7 0 31.0
10 Charlotte Alin Vilja GR 0 60,1 0 31.0
12 Eva Hellström Aragorn MRK 0 66,1 0 32,1
13 Ellinor Eriksson Genial SmRK 0 64,8 0 32,2
14 Maja Samuelsson Lady Carismo RSG 0 64,8 0 32,3
15 Lina Hägg Chanelle GR 0 58,9 0 32,5
15 Sandra Persson Remember Me GR 0 62,8 0 32,5
17 Jennica Mattsson Calista VRKS 0 62,5 4 33,6
18 Lisa Kjellström Make My Day RKK 4 54,7    
19 Tina Näfver Crimcess Zobra WHS 4 64,2    
20 Max Rupla Rapida Skäs 4 66,5    
21 Malin Carlbäck Sweet & Sour KuRK 4 70,5    
22 Maria Häggkvist Joy NRSF 5 76,1    
23 Paulina Johansson Max DRF 6 78,4    
24 Marlene Dahlbeck Seramis ARK 6 78,9    
25 Sandra Johansson Charmör VRS 7 84,7    
26 Ida Pettersson Baylie SCR 8 55,3    
27 Therese Rudsberg Glenmorangie xx SRSF 8 68.0    
28 Carolina Svärd Maranello CRK 8 69,7    
29 Malin Zanders Jez RRK 27 101,7    
  Maria Persson Troja KRK ute      
  Kerstin Winge Paulina Twist ÖFK ute      

Klass 2, Avd B

         
1 Michaela Lidström Future VH Vitseroel SmRK 0 53,5
1 Emelie Johansson Esquire JCRF 0 59,7
1 Maria Karlsson Quality VäRS 0 64,3
1 Emma Eriksson Magic Spanner Girl KgRK 0 66,3
1 Sofia Oskarsson Razorblad Romance SmRK 0 68,9
1 Anna Edlund First Class Falcon ÖFK 0 73,1
7 Anna-Karin Bäckström Giovanni W ARS 4 63.0
7 Anna Bengtsson Tre's Jolie GR 4 63,6
7 Maria Karlsson Catch Me If You Can VäRS 4 68,8
7 Annie Lonnfors Last Gunman ARS 4 69.0
7 Niklas Jonsson High Lao ÖFK 4 69,6
7 Madelene Tansbo Lukas GR 4 71,5
13 Niklas Jonsson Enchiladas ÖFK 8 88,6
14 Elin Koppfeldt Candra RKK 10 97,2
15 Josefin Larsson Chiessandro ÖFK 12 69,1
Helena Lundberg Myocastor Coypus VRS ute  

Klass 3
0,90 hoppning, Clear Round

1 Anna Bengtsson Tre's Jolie GR 0 43,8
1 Ida Pettersson Balicé SCR 0 44,6
1 Anna Nordqvist Big Shadow PRF 0 46.0
1 Emelie Johansson Esquire JCRF 0 46,1
1 Maria Karlsson Quality VäRS 0 48,1
1 Johanna Thörn Sevens Sinns SmRK 0 49.0
1 Caroline Svärd Maranello CRK 0 49,1
1 Elin Folkesson Cherobell Kith PRF 0 49,1
1 Pauline Johansson Pamir CHPK 0 49,5
1 Malin Krügel Good News ÖFK 0 50.0
1 Maria Karlsson Catch Me If You Can VäRS 0 50,1
1 Sandra Karlsson Pardon My Frensch VRS 0 50,5
1 Lilie Rockström Jaguar Hästak SRSF 0 53.0
1 Mathilda Jacobsson Champus G KuRK 0 53,5
  Karin Lundin  Briz ÖFK 4 44.0
Ulrika Winge Primavera ÖFK 4 47,1
Max Rupla Aragorn Skäs 4 47,5
Anna-Karin Bergström Giovanni W ARS 4 49,7
Annika Eriksson Renaldo KBR 4 50,1
Linda Jansson Theo RSG 4 50,6
Lotta Söderhjelm Solo NRF 4 56,2
Karin Sandberg Denim Demon ÖFK 4 64.0
Lena Nilsson  Whitelou VRS 8 52,6
Julia Petersson Millenium Bea SCR 9 74,2
Kerstin Winge Paulina Twist ÖFK 9 79,6
Malin Åkerberg Ancho HH ÖFK 11 69.0
Jennie Kinnunen Any Qurage DRKS 23 87,7