Gyttorps RK 2010-08-06 - 2010-08-08
EQUIPE datasystem: Senaste resultatlista 2010-08-10 kl. 21:06
Klass 1 - Dressyr Medelsvår B:3
Klass 2 - Dressyr Medelsvår B:2
Klass 3 - Dressyr Lätt A:4
Klass 5.2 - Dressyr Lätt A:2
Klass 6 - Dressyr Lätt A:2
Klass 8 - Dressyr Lätt A:4
Klass 10 - Dressyr Lätt A:1
Klass 12 - Dressyr Lätt B:1

Klass 1 - Dressyr Medelsvår B:3
13 anmälda, 11 startande, 3 placerade
Premier
Domare C: Cecilia Hansson
 
PlatsRyttareHästPremieCTotaltProcent
 UppfödareHärstamning 
1Petra WallWilson500,00 kr30830864,167
 Örebro FKVivaldi - Romano1 
2Camilla CarlssonPocahontas300,00 kr30230262,917
 HälleforsortenLevantos II - Romeo2 
3Jenny ChristenssonAmfhyr LH220,00 kr30130162,708
 Årsta-RunstenBernstein - Maraton3 
3Lina GustavssonHäggMaranello220,00 kr30130162,708
 Valåsens RSWarsteiner - Napoleon3 
 
5Tatjana KarlssonDidrik 29029060,417
 Dyltabruks RFElectro - Duell5 
6Malin NykvistVery Easy 28828860,000
 Kumla RidklubbQuite Easy - Magritte6 
7Mia StockesjöVikking (ex Vizier) 28628659,583
 Björklidens RSCinovo - Wilhelmus7 
8Åsa AbrahamssonRiver Dance 28428459,167
 Ljusdals RKRubignon - Ceylon8 
9Sara JohnssonEasy OBel 28228258,750
 Waxholms FRKQuite Easy - Modesto9 
10Josefine AnderssonBrisell 28028058,333
 Köpings RKBriar - Pontus10 
11Tiina PajunenAlwina 25925953,958
 Skövde RFAlabaster - World Cup III11 
 
till toppen

Klass 2 - Dressyr Medelsvår B:2
12 anmälda, 10 startande, 3 placerade
Premier
Domare C: Cecilia Hansson
 
PlatsRyttareHästPremieCTotaltProcent
 UppfödareHärstamning 
1Petra WallWilson500,00 kr29029067,442
 Örebro FKVivaldi - Romano1 
2Lina GustavssonHäggMaranello300,00 kr28428466,047
 Valåsens RSWarsteiner - Napoleon2 
3Jenny ChristenssonAmfhyr LH220,00 kr27627664,186
 Årsta-RunstenBernstein - Maraton3 
 
4Camilla CarlssonPocahontas 27427463,721
 HälleforsortenLevantos II - Romeo4 
5Sara JohnssonEasy OBel 26826862,326
 Waxholms FRKQuite Easy - Modesto5 
6Åsa AbrahamssonRiver Dance 25825860,000
 Ljusdals RKRubignon - Ceylon6 
7Malin NykvistVery Easy 25725759,767
 Kumla RidklubbQuite Easy - Magritte7 
8Lena SchönningPhamir 25625659,535
 Årsta-RunstenRambo - Stanford8 
8Mia StockesjöVikking (ex Vizier) 25625659,535
 Björklidens RSCinovo - Wilhelmus8 
10Tiina PajunenAlwina 24124156,047
 Skövde RFAlabaster - World Cup III10 
 
till toppen

Klass 3 - Dressyr Lätt A:4
10 anmälda, 10 startande, 3 placerade
Premier
Domare C: Lena Annergård
 
PlatsRyttareHästPremieCTotaltProcent
 UppfödareHärstamning 
1Sara WallenborgElviz1 000,00 kr27427466,829
 Wittvångs HSEloge - Good Future1 
2Kerstin FalkenströmCalici K (45)500,00 kr26426464,390
 Dyltabruks RFTrofé - Midt-West Ibi-Light2 
3Helene RickCanabina300,00 kr26326364,146
 Aros RSFlamingo 481 - Sombrero 4113 
 
4Sabina OlssonLotus 26226263,902
 Säffle RidklubbOkänd - Okänd4 
5Emma KnutssonViimeinen Valssi 25125161,220
 Wittvångs HSVleuten xx - Manifest xx5 
6Susanne SnoblIdalgo 24824860,488
 Odensbackens RKIshor - Doms6 
7Kristin KarpesjöRavine 24224259,024
 Vretagymnasiets HFRavell - Pontus7 
8charlotte adlerKarl 23223256,585
 Gyttorps RKStrauss - Aladin Z8 
9Louise HoffmanNew Life 23023056,098
 Björklinge RFNew Balance - Magritte9 
10ElseMarie ÖhrlingCasamira 22422454,634
 Kumla RidklubbAkribori - Goldlöwe10 
 
till toppen

Klass 5.2 - Dressyr Lätt A:2
6 anmälda, 6 startande, 2 placerade
Premier
Domare C: Agneta Nylander
 
PlatsRyttareHästPremieCTotaltProcent
 UppfödareHärstamning 
1Catrin JonssonGolden Light400,00 kr28728766,744
 Sörmons RKMidt-West Ibi-Light - Pegasus1 
2Caroline MalmqvistTurbin300,00 kr27627664,186
 Heby RFMagini (SWB) - Urbino2 
 
3Mikaela JakobssonSilvester 26726762,093
 Lilleruds HSKOkänd - Okänd3 
4Hanna BergströmDoncaster van de vogelzang 26026060,465
 Örebro FK 4 
5Jennie EngblomSky High 25025058,140
 Svärdsjö RKKoncerz xx - Marocco5 
6Victoria MidwoodWavelets Ganzy 24924957,907
 Farsta RVGood Future - Partisan6 
 
till toppen

Klass 6 - Dressyr Lätt A:2
12 anmälda, 8 startande, 2 placerade
Premier
Domare C: Margareta Tellander
 
PlatsRyttareHästPremieCTotaltProcent
 UppfödareHärstamning 
1Sabina OlssonLotus400,00 kr28928967,209
 Säffle RidklubbOkänd - Okänd1 
2Kristin KarpesjöRavine300,00 kr28728766,744
 Vretagymnasiets HFRavell - Pontus2 
 
3Emma KnutssonViimeinen Valssi 27727764,419
 Wittvångs HSVleuten xx - Manifest xx3 
4Victoria MidwoodWavelets Ganzy 24624657,209
 Farsta RVGood Future - Partisan4 
5Helene RickTaipan 23523554,651
 Aros RSWeinberg - Safari5 
5Jennie EngblomSky High 23523554,651
 Svärdsjö RKKoncerz xx - Marocco5 
7Frida HedlundGrandessa 21721750,465
 Karlskoga RKGrandseigneur - Mont du Cantal x7 
8Ann SandbergKlövenhöj´s Karisma 19219244,651
 Dyltabruks RFIntellect - Triumph8 
 
till toppen

Klass 8 - Dressyr Lätt A:4
26 anmälda, 22 startande, 6 placerade
Premier
Domare C: Christina Strand
 
PlatsRyttareHästPremieCTotaltProcent
 UppfödareHärstamning 
1Sara WallenborgElviz500,00 kr28928970,488
 Wittvångs HSEloge - Good Future1 
2Kerstin FalkenströmCalici K (45)400,00 kr28028068,293
 Dyltabruks RFTrofé - Midt-West Ibi-Light2 
3Emma KnutssonViimeinen Valssi300,00 kr27827867,805
 Wittvångs HSVleuten xx - Manifest xx3 
4Helene RickCanabina200,00 kr27727767,561
 Aros RSFlamingo 481 - Sombrero 4114 
5Susanne SnoblIdalgo200,00 kr27627667,317
 Odensbackens RKIshor - Doms5 
5Louise HoffmanNew Life200,00 kr27627667,317
 Björklinge RFNew Balance - Magritte5 
 
7Kristin KarpesjöRavine 27527567,073
 Vretagymnasiets HFRavell - Pontus7 
8Helene ClaessonRiccoshette 27127166,098
 Örebro FKRiccione - Romadour II8 
9Sabina OlssonLotus 26826865,366
 Säffle RidklubbOkänd - Okänd9 
10charlotte adlerKarl 26526564,634
 Gyttorps RKStrauss - Aladin Z10 
11ElseMarie ÖhrlingCasamira 25625662,439
 Kumla RidklubbAkribori - Goldlöwe11 
12Mikaela JakobssonSilvester 25525562,195
 Lilleruds HSKOkänd - Okänd12 
12Caroline MalmqvistTurbin 25525562,195
 Heby RFMagini (SWB) - Urbino12 
14Moa HallingWhat a Dancer 25425461,951
 Nyby-Torshälla RKWolkentanz - Sherlock Holmes14 
14Lovisa AhlbergMona Lisa 25425461,951
 Karlskoga RTMon Cher - Weinstock14 
16Emelie HedströmChagini 24924960,732
 MantorpsryttarnaMagini - Bordeaux16 
17Catrin JonssonGolden Light 24824860,488
 Sörmons RKMidt-West Ibi-Light - Pegasus17 
18Jennie EngblomSky High 24324359,268
 Svärdsjö RKKoncerz xx - Marocco18 
19Linda NäfverCrimcess Zobra 23723757,805
 Wittvångs HSOkänd19 
20Hanna BergströmDoncaster van de vogelzang 23523557,317
 Örebro FK 20 
21Victoria MidwoodWavelets Ganzy 23223256,585
 Farsta RVGood Future - Partisan21 
22Emma EkestubbeGesäll (ex Mistral) 22122153,902
 Gyttorps RKSaxon (SWB) - Hertigen22 
 
till toppen

Klass 10 - Dressyr Lätt A:1
30 anmälda, 29 startande, 8 placerade
Premier
Domare C: Margareta Tellander
 
PlatsRyttareHästPremieCTotaltProcent
 UppfödareHärstamning 
1Sabina OlssonLotus500,00 kr27627672,632
 Säffle RidklubbOkänd - Okänd1 
2Louise HoffmanNew Life400,00 kr26026068,421
 Björklinge RFNew Balance - Magritte2 
3Kerstin FalkenströmCalici K (45)300,00 kr25425466,842
 Dyltabruks RFTrofé - Midt-West Ibi-Light3 
4charlotte adlerKarl200,00 kr25325366,579
 Gyttorps RKStrauss - Aladin Z4 
4ElseMarie ÖhrlingCasamira200,00 kr25325366,579
 Kumla RidklubbAkribori - Goldlöwe4 
6Victoria MidwoodWavelets Ganzy200,00 kr25025065,789
 Farsta RVGood Future - Partisan6 
7Sara WallenborgElviz200,00 kr24424464,211
 Wittvångs HSEloge - Good Future7 
8Helene RickCanabina200,00 kr24024063,158
 Aros RSFlamingo 481 - Sombrero 4118 
 
9Malin StensonCoriolana 23823862,632
 Sörmons RKCoriall - Livorno9 
10Emelie HedströmChagini 23723762,368
 MantorpsryttarnaMagini - Bordeaux10 
11Moa HallingWhat a Dancer 23523561,842
 Nyby-Torshälla RKWolkentanz - Sherlock Holmes11 
11Caroline MalmqvistTurbin 23523561,842
 Heby RFMagini (SWB) - Urbino11 
13Emma KnutssonViimeinen Valssi 23223261,053
 Wittvångs HSVleuten xx - Manifest xx13 
13Kristin KarpesjöRavine 23223261,053
 Vretagymnasiets HFRavell - Pontus13 
15Lovisa AhlbergMona Lisa 23023060,526
 Karlskoga RTMon Cher - Weinstock15 
15Susanne SnoblIdalgo 23023060,526
 Odensbackens RKIshor - Doms15 
17Mikaela JakobssonSilvester 22922960,263
 Lilleruds HSKOkänd - Okänd17 
18Catrin JonssonGolden Light 22822860,000
 Sörmons RKMidt-West Ibi-Light - Pegasus18 
18Linn PetterssonRoyal Kontes 22822860,000
 Sörmons RKRoyal Diamond - Bellini18 
20Rose-Marie GustavssonEL Lotus 22622659,474
 Alkvetterns RSOkänd20 
20Helene ClaessonRiccoshette 22622659,474
 Örebro FKRiccione - Romadour II20 
22Hanna BergströmDoncaster van de vogelzang 22522559,211
 Örebro FK 22 
23Linda NäfverCrimcess Zobra 22322358,684
 Wittvångs HSOkänd23 
24Jennie EngblomSky High 21721757,105
 Svärdsjö RKKoncerz xx - Marocco24 
25Ann SandbergKlövenhöj´s Karisma 21321356,053
 Dyltabruks RFIntellect - Triumph25 
26Amanda ArvidssonAvec 20220253,158
 Ramsbergs RKAdept - Um Said xx26 
27Emma EkestubbeGesäll (ex Mistral) 19519551,316
 Gyttorps RKSaxon (SWB) - Hertigen27 
28Frida HedlundGrandessa 18918949,737
 Karlskoga RKGrandseigneur - Mont du Cantal x28 
29Johanna RuistPresley 17617646,316
 Avesta RidklubbPrestige VDL - Lane Court xx29 
 
till toppen

Klass 12 - Dressyr Lätt B:1
18 anmälda, 15 startande, 4 placerade
Premier
Domare C: Ola Johnsson
 
PlatsRyttareHästPremieCTotaltProcent
 UppfödareHärstamning 
1Mikaela JakobssonSilvester400,00 kr20720771,379
 Lilleruds HSKOkänd - Okänd1 
2Emelie HedströmChagini300,00 kr19719767,931
 MantorpsryttarnaMagini - Bordeaux2 
3Emma KnutssonViimeinen Valssi200,00 kr19519567,241
 Wittvångs HSVleuten xx - Manifest xx3 
4Linn PetterssonRoyal Kontes180,00 kr18918965,172
 Sörmons RKRoyal Diamond - Bellini4 
 
5Frida HedlundGrandessa 18418463,448
 Karlskoga RKGrandseigneur - Mont du Cantal x5 
6Kristin KarpesjöRavine 18318363,103
 Vretagymnasiets HFRavell - Pontus6 
7Helene RickTaipan 17817861,379
 Aros RSWeinberg - Safari7 
8Sara WallenborgHard day´s night 17417460,000
 Wittvångs HS 8 
9Victoria MidwoodWavelets Ganzy 16716757,586
 Farsta RVGood Future - Partisan9 
9Emma EkestubbeGesäll (ex Mistral) 16716757,586
 Gyttorps RKSaxon (SWB) - Hertigen9 
11Jennie EngblomSky High 16616657,241
 Svärdsjö RKKoncerz xx - Marocco11 
12Linda NäfverCrimcess Zobra 16516556,897
 Wittvångs HSOkänd12 
13Ann SandbergKlövenhöj´s Karisma 16416456,552
 Dyltabruks RFIntellect - Triumph13 
14Johanna RuistPresley 15315352,759
 Avesta RidklubbPrestige VDL - Lane Court xx14 
15Moa HallingWhat a Dancer  0 
 Nyby-Torshälla RKWolkentanz - Sherlock Holmes  
 
till toppen

Equipe - Datasystem för ridsport