Resultat dressyr Dyltabruks RF
15/7 2010

Klass 1 - Dressyr Lätt A:3
BANA 2
24 anmälda, 16 startande, 4 placerade
Tävlingsledare: Yvonne Krook
Domare C: Margareta Tellander
 
Plats Ryttare Häst Premie C Totalt Procent
  Uppfödare Härstamning  
1 Liza Zimmerman Gibsy Lady   210 210 67,742
Odensbackens RK Gullit - Consul 1
2 Malin Siren Smilla   204 204 65,806
Karlskoga RK Silvano - Modesto 2
3 Anna Bogren Marazina R (67) (SWB)   196 196 63,226
Skråmsta CR Prestige VDL - Maraton 3
3 Ulrika Jacobs D'Amorous (SWB)   196 196 63,226
RS Grums Danone - Underworld xx 3
 
5 Linda Näfver Crimcess Zobra   192 192 61,935
Wittvångs HS Okänd 5
5 Nadja Andert Umbrella   192 192 61,935
Katrineholms RF Bernstein - Utrillo 5
5 Rose-Marie Gustavsson EL Lotus   192 192 61,935
Alkvetterns RS Okänd 5
8 Madelaine Snobl Kräsnä Hiacinte   190 190 61,290
Odensbackens RK Calano II - Vintas 8
9 marie persson Pik Bom (SWB)   186 186 60,000
Filipstads RK Bourbon - Piaster 9
10 Therese Wennberg Pica   184 184 59,355
Karlskoga RK Epson - Hertigen 10
11 Susanne Snobl Idalgo   180 180 58,065
Odensbackens RK Ishor - Doms 11
12 Malin Kiteborg Mistel   174 174 56,129
Dyltabruks RF Magini - Herkules 12
13 Annika Strömberg Goggles (SWB)   164 164 52,903
Ilbäckens RF Biggles - Lester 13
13 Lise-Lotte Lindblom Sir Lancelot   164 164 52,903
Syd Nerike R okänd - okänd 13
15 Elina Reinholdsson Judson     0  
Karlskoga RK Pik Trumpf - Ceylon  
15 Amanda Persson Zoisabella     0  
Göta RF Cavalier - Able Albert xx  
 
 

Klass 2 - Dressyr Lätt B:2
BANA 1
39 anmälda, 30 startande, 8 placerade
Tävlingsledare: Yvonne Krook
Domare C: Susanne Gustavsson
 
Plats Ryttare Häst Premie C Totalt Procent
  Uppfödare Härstamning  
1 Anna Aneheim Nogger   216 216 72,000
Karlskoga RK 1
2 Rose-Marie Gustavsson EL Lotus   206 206 68,667
Alkvetterns RS Okänd 2
3 Malin Siren Smilla   205 205 68,333
Karlskoga RK Silvano - Modesto 3
4 marie persson Pik Bom (SWB)   203 203 67,667
Filipstads RK Bourbon - Piaster 4
5 Josefine Johansson Delicious   200 200 66,667
Dionysos - Bernstein 5
6 Mikaela Persson Wiebke   199 199 66,333
Arboga RS Wolkenstein II - Willem´s As 6
7 Nadja Andert Umbrella   198 198 66,000
Katrineholms RF Bernstein - Utrillo 7
7 Anna Björklund Bellamore   198 198 66,000
Frövi-Fellingsbro Bourbon - Bernstein 7
 
9 Liza Zimmerman Gibsy Lady   196 196 65,333
Odensbackens RK Gullit - Consul 9
10 Sofie Johansson Domingo   193 193 64,333
Skråmsta CR Don Charly - Regazzoni 10
11 Therese Wennberg Pica   192 192 64,000
Karlskoga RK Epson - Hertigen 11
11 Frida Borgström Akatcio De L.   192 192 64,000
Örebro FK Akatschi - Caprimond 11
13 Sanna Blomquist Cockatoo   191 191 63,667
Wittvångs HS Cortez - Missing Love 13
14 Zandra Bernergård Alice (65) (SWB)   190 190 63,333
Eskilstunaorten Don Schufro - Master 14
15 Amanda Persson Zoisabella   188 188 62,667
Göta RF Cavalier - Able Albert xx 15
15 Anna Ekman Queen P   188 188 62,667
Mullhyttans RK Quite Easy - Feliciano 15
15 Karolina Nordkvist Malva   188 188 62,667
Örebro FK Magini - Herkules 15
18 Eva Grimaldi Coco Chanell   186 186 62,000
Köpings RK SFP Carus - Direcus 1363 18
19 Nadya Sahli La Bella Venizia   184 184 61,333
Kumla Ridklubb OJ-OJ 19
20 Malin Kiteborg Mistel   181 181 60,333
Dyltabruks RF Magini - Herkules 20
20 Marita Larsson Athena   181 181 60,333
Lindetraktens HSF Okänd 20
22 Linda Salenmo Cardus FT   180 180 60,000
Arboga RS Cornetto - Steve´s Friend 22
23 Linda Näfver Crimcess Zobra   178 178 59,333
Wittvångs HS Okänd 23
24 Amanda Arvidsson Avec   177 177 59,000
Ramsbergs RK Adept - Um Said xx 24
25 Pernilla Haglund Gol Star   176 176 58,667
Wittvångs HS Jalmood - Colombian Friend 25
26 Åsa Wickberg Gandolfini (SWB)   171 171 57,000
Valåsens RS De la Gardie - Bayard 26
26 Elina Reinholdsson Judson   171 171 57,000
Karlskoga RK Pik Trumpf - Ceylon 26
28 Anna Gerkens Lukier   164 164 54,667
Köpings RK Legion - Lemnos 28
29 Karolina Nordkvist Its True   145 145 48,333
Örebro FK Cardento - Dammen 29
30 Patricia Karlström Wessel   139 139 46,333
Nora RSF Onze fon´s - Bernstein 30