Resultat lokal och regional hoppning,

Örsta Kulle

Pålsboda RF 2010-07-09 - 2010-07-11
EQUIPE datasystem: Senaste resultatlista 2010-07-11 kl. 13:45
Klass 1 - Hoppning 1.30 bed. A:0 Avd. A
Klass 1 - Hoppning 1.30 bed. A:0 Avd. B
Klass 2 - Hoppning 1.20 bed. Två faser A:0/A:0 Avd. A
Klass 2 - Hoppning 1.20 bed. Två faser A:0/A:0 Avd. B
Klass 3 - Hoppning 1.10 bed. Två faser A:0/A:0 Avd. A
Klass 3 - Hoppning 1.10 bed. Två faser A:0/A:0 Avd. B
Klass 4 - Hoppning 1.20 bed. A:0 Avd. A
Klass 4 - Hoppning 1.20 bed. A:0 Avd. B
Klass 5 - Hoppning 1.15 bed. Två faser A:0/A:0 Avd. A
Klass 5 - Hoppning 1.15 bed. Två faser A:0/A:0 Avd. B
Klass 6 - Hoppning 1.00 bed. A Avd. A
Klass 6 - Hoppning 1.00 bed. A Avd. B
Klass 7 - Hoppning 1.05 bed. Två faser A:0/A:0 Avd. A
Klass 7 - Hoppning 1.05 bed. Två faser A:0/A:0 Avd. B
Klass 8 - Hoppning 1.10 bed. Två faser A:0/A:0 Avd. A
Klass 8 - Hoppning 1.10 bed. Två faser A:0/A:0 Avd. B
Klass 9 - Hoppning 1.00 bed. A Avd. A
Klass 9 - Hoppning 1.00 bed. A Avd. B
Klass 10 - Hoppning 1.00 bed. Två faser A:0/A:0 Avd. A
Klass 10 - Hoppning 1.00 bed. Två faser A:0/A:0 Avd. B
Klass 11 - Hoppning 0.90 bed. Clear Round

Klass 1 - Hoppning 1.30 bed. A:0 Avd. A Preliminär
22 anmälda, 19 startande, 5 placerade
Premier
Överdomare: Sten-Eric Andersson
Tävlingsledare: Peter Bergström
Speaker: Kerstin carlander
Hoppdomare: Kerstin Carlander
Banbyggare: Eva KoppfeldtSvensson
 
Plats Ryttare Häst Premie Hoppning
  Uppfödare Härstamning Fel Tid
1 Jill Silvandersson Changuu 500,00 kr  
  Mantorpsryttarna Quite Easy - Irco Mena 0 54,15
2 Anita Sande Rättzå Lätt 400,00 kr  
  Västerås RS Quite Easy - Zeppelin 0 56,97
3 Sanne Bergström Maskros 300,00 kr  
  Örebro FK Magini - Irco Marco 0 57,35
4 Anita Sande Gary Cooper 200,00 kr  
  Västerås RS Graf Top - Classiker 0 57,42
5 Yvonne Talamo Caretto 160,00 kr  
  Kumla Ridklubb Electro - Caracas 0 58,51
 
6 Anita Sande Laroon 2    
  Västerås RS Landgold - Captain Paul 0 58,88
7 Elin Koppfeldt Basilika af Hagalund    
  RK Kumla Quite Easy - Robin Z 0 62,20
8 Emma Wennerlund Vyper    
  Örebro FK Heartbreaker - Calvados 0 62,56
9 Karin Fromell Chimay    
  Enköpings RK Cortez - Cardento 0 63,69
10 Jennie Wigforss San Remo    
  Elvskogens RF San Brasil - Calypso II 0 65,36
11 Enar Tollig Cicero van T & L    
  Skaraborgs FK Cornut - Heartbreaker 4 56,81
12 Cecilia Kindström Carruby Z    
  Örebro FK Carento Z - Cordano Z 4 59,88
13 Karin Fromell Exakt    
  Enköpings RK Exkurs - Cor de la Bryere 4 60,15
14 Beatrice Huuva Ringwood Space    
  Kumla Ridklubb Polanski - Clover Hill 8 58,02
15 Sanne Bergström Divine    
  Örebro FK Lasandos - Okänd 8 60,46
16 Malin Engström Ramzez Boy    
  Mariestads RK Beach Boy - Robin Z 11 77,14
17 Josefin Mellström Mexico    
  Linköpings FK King Marco - Le Mexico 12 55,82
18 Rebecca Richard Heyman    
  Vänsta RF Animo - Aram 15 78,83
19 KAIE AAMISEPP Wicky KW    
  Christinehamns HPK Indoctro - Emilion Utg.  
  Sara Andersson Lord Nelson 52    
  Västerviksorten Landsieger I - Pinkus    
  Sara Andersson Science Line H    
  Västerviksorten Elmshorn - Hartung    
  Cecilia Rosander Carrara    
  Linköpings FK Irco Mena - Capriccio    
 
till toppen

Klass 1 - Hoppning 1.30 bed. A Avd. B Preliminär
5 anmälda, 4 startande, 1 placerade
Överdomare: Sten-Eric Andersson
Tävlingsledare: Peter Bergström
Speaker: Kerstin carlander
Hoppdomare: Kerstin Carlander
Banbyggare: Eva KoppfeldtSvensson
 
Plats Ryttare Häst Premie Hoppning
  Uppfödare Härstamning Fel Tid
1 Niklas Jonsson Carlotta    
  Örebro FK Contendro I - Escudo I 4 67,83
1 Jennie Wigforss Flamencito    
  Elvskogens RF Feliciano (SWB) - Looping 4 67,85
 
3 Pia Eriksson Sundance Flip    
  Kumla Ridklubb Robin Z - Bayard 8 63,04
4 Pia Eriksson Campanula Tap (40)    
  Kumla Ridklubb Chess (SWB) - Opius Ute.  
  Niklas Jonsson Don Juan van de Zuuthoeve    
  Örebro FK Baloubet du Rouet - Nimmerdor    
 
till toppen

Klass 2 - Hoppning 1.20 bed. Två faser A:0/A:0 Avd. A Preliminär
41 anmälda, 33 startande, 9 placerade
Premier
Överdomare: Sten-Eric Andersson
Tävlingsledare: Peter Bergström
Speaker: Kerstin carlander
Hoppdomare: Kerstin Carlander
Banbyggare: Eva KoppfeldtSvensson
 
Plats Ryttare Häst Premie Fas I Fas II
  Uppfödare Härstamning Fel Tid Fel Tid
1 Malin Engström Ramzez Boy 800,00 kr    
  Mariestads RK Beach Boy - Robin Z 0 56,77 0 20,52
2 Sanne Bergström Divine 600,00 kr    
  Örebro FK Lasandos - Okänd 0 55,17 0 21,12
3 Magnus Törnblad El Rossi 400,00 kr    
  RK Kumla Ed King Hill - Pion 0 58,18 0 21,18
4 Enar Tollig Cicero van T & L 300,00 kr    
  Skaraborgs FK Cornut - Heartbreaker 0 54,81 0 21,84
5 Jill Silvandersson Victor 150,00 kr    
  Mantorpsryttarna Indoctro - Ahorn 0 58,04 0 22,22
6 Elin Koppfeldt Basilika af Hagalund 150,00 kr    
  RK Kumla Quite Easy - Robin Z 0 58,75 0 22,51
7 Yvonne Talamo Caretto 150,00 kr    
  Kumla Ridklubb Electro - Caracas 0 53,86 0 23,29
8 Karin Fromell Chimay 150,00 kr    
  Enköpings RK Cortez - Cardento 0 52,74 0 23,36
9 Sabina Rosendahl Estefania M 150,00 kr    
  Jump Club RSF Embassy - Lerano 0 59,43 0 25,47
 
10 Emelie Lundholm Mr Mirco      
  Ekenässjöns HSK Quite Easy - Irco Marco 0 50,27 0 27,22
11 Karianne samal La Quattro      
  Västerås RS Quattro B - Lauaro 0 55,69 0 31,70
12 Malin Sandin Zimona      
  Mantorpsryttarna Swift - Robin Z 0 54,19 4 28,92
13 HannaSophie Andersson Walon      
  Kumla Ridklubb   0 56,06 8 30,94
14 Rebecca Richard Heyman      
  Vänsta RF Animo - Aram 1 60,14    
15 Sanne Bergström Maskros      
  Örebro FK Magini - Irco Marco 1 60,95    
16 Ellen Brunes Dexter K      
  Skaraborgs FK Irco Mena - Krocket 1 60,98    
17 Josefin Mellström Mexico      
  Linköpings FK King Marco - Le Mexico 4 53,47    
18 Helene Cromsjö Lafira      
  Mjölby Ridklubb Landlord - Raff 4 56,20    
19 Jesper Nordstedt Orchis      
  RK Kumla Opius - Utrillo 4 56,40    
20 KAIE AAMISEPP Wicky KW      
  Christinehamns HPK Indoctro - Emilion 4 57,81    
21 Niklas Jonsson Pilgrim      
  Örebro FK Magini - Cortez 4 58,07    
22 Emelie Karlberg Artemis      
  Örebro FK Chess - Kaliber 6 66,65    
23 Therese Öhman Wiking      
  Odensbackens RK Willibald - Landrat 8 53,38    
24 Beatrice Huuva Ringwood Space      
  Kumla Ridklubb Polanski - Clover Hill 8 55,90    
25 Amanda Molin Falkhede Benjamin      
  Nykyrka RK Chess - Osterglanz** 8 58,71    
26 Mathilda Mäntynen Artax      
  Skogslottens RF Stakkato - Contender 8 73,36    
27 Pernilla Eriksson Clark Kent VT      
  Askersunds RK Lasandos - Cantus 9 60,11    
28 Rebecca Richard CurSir      
  Vänsta RF Sir Caletto - Troll 12 73,05    
29 Moa Larsson Ally Mc Bee      
  Wittvångs HS Iowa - Indian Ruler xx 13 78,41    
30 Ellen Brunes Aathens Wizard      
  Skaraborgs FK Löjtnantshjärta - Warsteiner 15 70,92    
31 Sanna Svedjeholm Vici F      
  Åby Ridklubb Quite Easy - Robin Z 16 66,32    
32 Emma Bergström Ani F      
  Pålsboda RF Tornado II - Felur du Manoir Ute.      
32 Jennie Wigforss San Remo      
  Elvskogens RF San Brasil - Calypso II Utg.      
  Anita Sande Ricardo      
  Västerås RS Concreto - Carte d ´Or        
  Emelie Smedeby Sascha V      
  Västerås RS Larino - Samber        
  Sara Andersson Science Line H      
  Västerviksorten Elmshorn - Hartung        
  Sara Andersson Lord Nelson 52      
  Västerviksorten Landsieger I - Pinkus        
  Anita Sande Rättzå Lätt      
  Västerås RS Quite Easy - Zeppelin        
  Cecilia Rosander Carrara      
  Linköpings FK Irco Mena - Capriccio        
  Yvonne Talamo Decius van de Rostal      
  Kumla Ridklubb Rebus G - Cantus        
  Cecilia Hjärtmyr Mazetti      
  Askersunds RK Maistic (ex Maestro) - Lambert        
 
till toppen

Klass 2 - Hoppning 1.20 bed. A Avd. B Preliminär
7 anmälda, 5 startande, 2 placerade
Överdomare: Sten-Eric Andersson
Tävlingsledare: Peter Bergström
Speaker: Kerstin carlander
Hoppdomare: Kerstin Carlander
Banbyggare: Eva KoppfeldtSvensson
 
Plats Ryttare Häst Premie Hoppning
  Uppfödare Härstamning Fel Tid
1 Ellen Brunes LT Zarena    
  Skaraborgs FK Okänd 0 75,40
1 Malin Andersson Ice Cream    
  Nyckelryttarna   0 73,33
1 Jennie Wigforss Flamencito    
  Elvskogens RF Feliciano (SWB) - Looping 0 72,85
1 Niklas Jonsson Carlotta    
  Örebro FK Contendro I - Escudo I 0 73,28
 
5 Anita Sande Apollon    
  Västerås RS Akribori - Carolus I 4 71,97
  Niklas Jonsson Don Juan van de Zuuthoeve    
  Örebro FK Baloubet du Rouet - Nimmerdor    
  Ellen Brunes Ole´a    
  Skaraborgs FK Quite Easy - Maraton    
 
till toppen

Klass 3 - Hoppning 1.10 bed. Två faser A:0/A:0 Avd. A Preliminär
19 anmälda, 18 startande, 5 placerade
Premier
Överdomare: Sten-Eric Andersson
Tävlingsledare: Peter Bergström
Speaker: Kerstin carlander
Hoppdomare: Kerstin Carlander
Banbyggare: Eva KoppfeldtSvensson
 
Plats Ryttare Häst Premie Fas I Fas II
  Uppfödare Härstamning Fel Tid Fel Tid
1 Rebecka Wuolo Marlon 156 300,00 kr    
  Örebro FK Marlesko xx - Janos 0 40,65 0 30,75
2 Pauline Ivarsson Little Queen 200,00 kr    
  Billingens SRK King Marco - Lambert 0 38,68 0 30,96
3 Cecilia Hjärtmyr Mazetti 140,00 kr    
  Askersunds RK Maistic (ex Maestro) - Lambert 0 41,13 0 31,90
4 Emelie Karlberg Milord 140,00 kr    
  Örebro FK Landlord - Cortez 0 39,95 0 32,58
5 Pia Eriksson Darco 140,00 kr    
  Kumla Ridklubb   0 41,37 0 33,81
 
6 Yvonne Talamo Decius van de Rostal      
  Kumla Ridklubb Rebus G - Cantus 0 42,02 0 40,02
7 Malin Johansson Spotlight      
  Pålsboda RF Okänd - Okänd 0 38,93 4 31,97
8 Emelie Lundholm Cornetto      
  Ekenässjöns HSK Corrado WL - Ingolf 0 42,00 4 33,55
9 Ellen Brunes LT Modesty      
  Skaraborgs FK Löjtnantshjärta - Diamond 0 41,13 4 35,05
10 Helene Cromsjö Lafira      
  Mjölby Ridklubb Landlord - Raff 0 41,07 4 37,80
11 Therese Öhman Wiking      
  Odensbackens RK Willibald - Landrat 0 38,14 8 40,80
12 Jesper Nordstedt Orchis      
  RK Kumla Opius - Utrillo 4 39,59    
13 Emelie Lundholm Mr Mirco      
  Ekenässjöns HSK Quite Easy - Irco Marco 4 40,78    
14 Mathilda Mäntynen Artax      
  Skogslottens RF Stakkato - Contender 7 55,74    
15 Elin Jonsson Campari H      
  Vikbolandets RF Cortez - Goya 7 56,28    
16 Rebecca Richard CurSir      
  Vänsta RF Sir Caletto - Troll 8 35,12    
17 Elin Jonsson Delicat af Eklyckan      
  Vikbolandets RF Uskudar des Malais - Maraton 8 57,52    
18 Jenny Grahn Jaqueline      
  Kumla Ridklubb Jasper - Flamingo Ute.      
  Magnus Törnblad El Rossi      
  RK Kumla Ed King Hill - Pion        
 
till toppen

Klass 3 - Hoppning 1.10 bed. A Avd. B Preliminär
2 anmälda, 1 startande
Överdomare: Sten-Eric Andersson
Tävlingsledare: Peter Bergström
Speaker: Kerstin carlander
Hoppdomare: Kerstin Carlander
Banbyggare: Eva KoppfeldtSvensson
 
Plats Ryttare Häst Premie Hoppning
  Uppfödare Härstamning Fel Tid
 
1 Ellen Brunes Pablo Picasso    
  Skaraborgs FK   4 58,31
  Cassandra Lusth Vancouver V    
  Wittvångs HS Cavalier - Joost    
 
till toppen

Klass 4 - Hoppning 1.20 bed. A:0 Avd. A Preliminär
34 anmälda, 32 startande, 8 placerade
Premier
Överdomare: Sten-Eric Andersson
Tävlingsledare: Peter Bergström
Speaker: Kerstin Carlander
Hoppdomare: Kerstin Carlander
Banbyggare: Eva KoppfeldtSvensson
 
Plats Ryttare Häst Premie Hoppning
  Uppfödare Härstamning Fel Tid
1 Josefin Mellström Mexico 800,00 kr  
  Linköpings FK King Marco - Le Mexico 0 52,86
2 Jill Silvandersson Victor 600,00 kr  
  Mantorpsryttarna Indoctro - Ahorn 0 54,68
3 Jeanette Andersson Kung Midas II 400,00 kr  
  Folkungabygden Zeppelin - Maraton 0 56,22
4 Magnus Törnblad El Rossi 300,00 kr  
  RK Kumla Ed King Hill - Pion 0 57,89
5 HannaSophie Andersson Walon 150,00 kr  
  Kumla Ridklubb   0 58,18
6 Emelie Karlberg Artemis 150,00 kr  
  Örebro FK Chess - Kaliber 0 58,98
7 Jennie Wigforss San Remo 150,00 kr  
  Elvskogens RF San Brasil - Calypso II 0 59,88
8 Anita Sande Rättzå Lätt 150,00 kr  
  Västerås RS Quite Easy - Zeppelin 0 65,49
 
9 Anita Sande Ricardo    
  Västerås RS Concreto - Carte d ´Or 0 65,93
10 PärOla Nyström Elina MB    
  Sölvesborgs RK Lasandos - Robin Z 0 70,62
11 PärOla Nyström Adrenalin    
  Sölvesborgs RK Aerline H - Trofe 4 55,16
12 Alexandra Morén Cool Kid    
  Vretagymnasiets HF Conteros - Dedo 4 58,97
13 Susanna Ericson Fortunas Favourite    
  Nyby-Torshälla RK Futurist - Calypso II 4 59,19
14 Sanne Bergström Maskros    
  Örebro FK Magini - Irco Marco 4 64,08
15 Cecilia Hjärtmyr Mazetti    
  Askersunds RK Maistic (ex Maestro) - Lambert 4 65,26
16 Susanne Danielsson Ellen Key    
  Mantorpsryttarna Solos Carex - Eighty Eight Keys xx 4 67,31
17 Anna Ansell Willoway Y W    
  Vretagymnasiets HF Wolfgang - Apollonios 4 67,55
18 Amanda Molin Falkhede Benjamin    
  Nykyrka RK Chess - Osterglanz** 4 69,80
19 Stina Kahlin Gibrahim F Van Het Huikven    
  Hamre Ridklubb Game Boy - Sioux De Baugy 7 79,23
20 Sabina Rosendahl Estefania M    
  Jump Club RSF Embassy - Lerano 8 59,56
21 Marina Lindkvist Magino    
  Örebro FK Trombon - Alpen Fürst 8 61,68
22 Pernilla Eriksson Clark Kent VT    
  Askersunds RK Lasandos - Cantus 8 65,14
23 KAIE AAMISEPP Willowcratic    
  Christinehamns HPK Jeopardy - Nimmerdor 8 66,12
24 Beatrice Huuva Ringwood Space    
  Kumla Ridklubb Polanski - Clover Hill 8 66,73
25 Helene Cromsjö Lafira    
  Mjölby Ridklubb Landlord - Raff 11 81,33
26 Moa Larsson Ally Mc Bee    
  Wittvångs HS Iowa - Indian Ruler xx 12 61,65
27 Therese Öhman Wiking    
  Odensbackens RK Willibald - Landrat 12 63,21
28 Elin Douhan Caribo J    
  Vänsta RF Carano - Sir Shostakovich xx 15 82,74
29 Karianne samal La Quattro    
  Västerås RS Quattro B - Lauaro 15 98,84
30 Elin Jonsson Delicat af Eklyckan    
  Vikbolandets RF Uskudar des Malais - Maraton 16 68,76
31 Pauline Ivarsson Little Queen    
  Billingens SRK King Marco - Lambert 19 80,74
32 Elin Jonsson Campari H    
  Vikbolandets RF Cortez - Goya Ute.  
  Emelie Smedeby Sascha V    
  Västerås RS Larino - Samber    
  Anna FriströmWiden Chloe    
  Örebro FK Cornetto - Acapulco Gold    
 
till toppen

Klass 4 - Hoppning 1.20 bed. A Avd. B Preliminär
8 anmälda, 6 startande, 2 placerade
Överdomare: Sten-Eric Andersson
Tävlingsledare: Peter Bergström
Speaker: Kerstin Carlander
Hoppdomare: Kerstin Carlander
Banbyggare: Eva KoppfeldtSvensson
 
Plats Ryttare Häst Premie Hoppning
  Uppfödare Härstamning Fel Tid
1 Jennie Wigforss Flamencito    
  Elvskogens RF Feliciano (SWB) - Looping 0 70,11
1 Anita Sande Apollon    
  Västerås RS Akribori - Carolus I 0 67,48
1 KAIE AAMISEPP Zamina KW    
  Christinehamns HPK Indoctro - Emilion 0 64,94
1 Anita Sande Akarla II    
  Västerås RS Indorado - Indoctro 0 68,36
 
5 Malin Andersson Ice Cream    
  Nyckelryttarna   4 63,95
6 Ellen Brunes LT Zarena    
  Skaraborgs FK Okänd 5 78,25
  Ellen Brunes Ole´a    
  Skaraborgs FK Quite Easy - Maraton    
  Emma Eriksson Milana T    
  Nuntorp HSK Cardento - Landwind    
 
till toppen

Klass 5 - Hoppning 1.15 bed. Två faser A:0/A:0 Avd. A Preliminär
42 anmälda, 39 startande, 10 placerade
Premier
Överdomare: Sten-Eric Andersson
Tävlingsledare: Peter Bergström
Speaker: Kerstin Carlander
Hoppdomare: Kerstin Carlander
Banbyggare: Eva KoppfeldtSvensson
 
Plats Ryttare Häst Premie Fas I Fas II
  Uppfödare Härstamning Fel Tid Fel Tid
1 Niklas Jonsson Pilgrim 600,00 kr    
  Örebro FK Magini - Cortez 0 57,75 0 23,51
2 Elin Jonsson Campari H 400,00 kr    
  Vikbolandets RF Cortez - Goya 0 56,32 0 24,05
3 PärOla Nyström Adrenalin 250,00 kr    
  Sölvesborgs RK Aerline H - Trofe 0 59,67 0 24,09
4 Pauline Ivarsson Little Queen 140,00 kr    
  Billingens SRK King Marco - Lambert 0 55,25 0 24,20
5 Susanna Ericson Fortunas Favourite 140,00 kr    
  Nyby-Torshälla RK Futurist - Calypso II 0 55,37 0 24,58
6 Sabina Rosendahl Estefania M 140,00 kr    
  Jump Club RSF Embassy - Lerano 0 61,63 0 24,84
7 Anna Ansell Willoway Y W 140,00 kr    
  Vretagymnasiets HF Wolfgang - Apollonios 0 56,56 0 24,99
8 Marina Lindkvist Magino 140,00 kr    
  Örebro FK Trombon - Alpen Fürst 0 58,22 0 25,61
9 Jeanette Andersson Kung Midas II 140,00 kr    
  Folkungabygden Zeppelin - Maraton 0 57,17 0 25,71
10 Linnea Stray Blinded by the Light 140,00 kr    
  Vänsta RF Cornetto - Dammen 0 56,63 0 26,53
 
11 Therese Öhman Wiking      
  Odensbackens RK Willibald - Landrat 0 52,73 0 27,56
12 Emelie Karlberg Artemis      
  Örebro FK Chess - Kaliber 0 52,46 4 24,20
13 Emma Bergström Ani F      
  Pålsboda RF Tornado II - Felur du Manoir 0 58,42 4 25,13
14 Frida Ekestubbe Cactuz Flower      
  Örebro FK Canturo - Lagos 0 56,99 4 25,96
15 Amanda Molin Falkhede Benjamin      
  Nykyrka RK Chess - Osterglanz** 0 50,12 4 27,15
16 Josefin Mellström Mexico      
  Linköpings FK King Marco - Le Mexico 0 54,78 5 36,68
17 Ellen Eriksson Heisselagers Roxane      
  Askersunds RK Robin - Mago xx 0 55,75 Ute.  
18 Sanna Blomquist Cockatoo      
  Wittvångs HS Cortez - Mellinor 4 52,57    
19 Alexandra Morén Cool Kid      
  Vretagymnasiets HF Conteros - Dedo 4 52,63    
20 Malin Sandin Zimona      
  Mantorpsryttarna Swift - Robin Z 4 53,79    
21 Jesper Nordstedt Orchis      
  RK Kumla Opius - Utrillo 4 56,60    
22 Elin Douhan Caribo J      
  Vänsta RF Carano - Sir Shostakovich xx 4 57,01    
23 Ingela Öhrling-Loiske Aqina      
  Holmstorps RF Little Q - Herkules 4 57,57    
24 Moa Larsson Ally Mc Bee      
  Wittvångs HS Iowa - Indian Ruler xx 4 57,74    
25 Linda Bielefeldt Quite Crazy      
  Örebrotraktens RF Quite Easy - Robin Z 4 58,27    
26 Magnus Törnblad El Rossi      
  RK Kumla Ed King Hill - Pion 4 58,40    
27 Beatrice Huuva Ringwood Space      
  Kumla Ridklubb Polanski - Clover Hill 4 59,18    
28 HannaSophie Andersson Walon      
  Kumla Ridklubb   5 62,66    
29 Ellen Brunes Dexter K      
  Skaraborgs FK Irco Mena - Krocket 6 66,66    
30 Anna Nordenfelt Aathens Wizard      
  Skaraborgs FK Löjtnantshjärta - Warsteiner 8 58,11    
31 Susanne Danielsson Ellen Key      
  Mantorpsryttarna Solos Carex - Eighty Eight Keys xx 8 59,09    
32 Helene Cromsjö Lafira      
  Mjölby Ridklubb Landlord - Raff 9 63,58    
33 Linda Näfver Crimcess Zobra      
  Wittvångs HS Okänd 9 64,81    
34 Elin Jonsson Delicat af Eklyckan      
  Vikbolandets RF Uskudar des Malais - Maraton 13 63,20    
35 Anna FriströmWiden Chloe      
  Örebro FK Cornetto - Acapulco Gold Ute.      
35 Alexandra Möller Chocolate      
  Mjölby Ridklubb Cagancho - Romantiker Ute.      
35 Jenny Grahn Jaqueline      
  Kumla Ridklubb Jasper - Flamingo Ute.      
35 Cecilia Hjärtmyr Mazetti      
  Askersunds RK Maistic (ex Maestro) - Lambert Ute.      
35 Stina Kahlin Gibrahim F Van Het Huikven      
  Hamre Ridklubb Game Boy - Sioux De Baugy Ute.      
  KAIE AAMISEPP Willowcratic      
  Christinehamns HPK Jeopardy - Nimmerdor        
  Yvonne Talamo Decius van de Rostal      
  Kumla Ridklubb Rebus G - Cantus        
  Annelie Gylemo CAF Gold Boy      
  Vretagymnasiets HF Dream of Glory - Seewind        
 
till toppen

Klass 5 - Hoppning bed. A Avd. B Preliminär
10 anmälda, 8 startande, 2 placerade
Överdomare: Sten-Eric Andersson
Tävlingsledare: Peter Bergström
Speaker: Kerstin Carlander
Hoppdomare: Kerstin Carlander
Banbyggare: Eva KoppfeldtSvensson
 
Plats Ryttare Häst Premie Hoppning
  Uppfödare Härstamning Fel Tid
1 Amanda Larsson Ernest van de Zuuthoeve    
  Örebro FK Diamant de Semilly - Voltaire 0 60,15
1 Amanda Grahn Pina colada    
  Vingåkers RF Focker - Falleur 0 57,47
1 KAIE AAMISEPP Zamina KW    
  Christinehamns HPK Indoctro - Emilion 0 51,02
1 Malin Andersson Ice Cream    
  Nyckelryttarna   0 55,89
 
5 Ellen Brunes Pablo Picasso    
  Skaraborgs FK   1 65,48
5 Ellen Brunes LT Zarena    
  Skaraborgs FK Okänd 1 62,20
7 Sanne Bergström Esquire    
  Örebro FK Escudo I - Cortez 2 69,07
8 Cristel Nyqvist Ebba    
  GlanshammarsR Roderik - Trombon 4 57,73
  Jennie Wigforss Flamencito    
  Elvskogens RF Feliciano (SWB) - Looping    
  Ellen Brunes Ole´a    
  Skaraborgs FK Quite Easy - Maraton    
 
till toppen

Klass 6 - Hoppning 1.00 bed. A Avd. A Preliminär
0 anmälda, 0 startande
Överdomare: Sten-Eric Andersson
Tävlingsledare: Peter Bergström
Speaker: Kerstin Carlander
Hoppdomare: Kerstin Carlander
Banbyggare: Eva KoppfeldtSvensson
 
Plats Ryttare Häst Premie Hoppning
  Uppfödare Härstamning Fel Tid
 
till toppen

Klass 6 - Hoppning 1.00 bed. A Avd. B Preliminär
7 anmälda, 7 startande, 2 placerade
Överdomare: Sten-Eric Andersson
Tävlingsledare: Peter Bergström
Speaker: Kerstin Carlander
Hoppdomare: Kerstin Carlander
Banbyggare: Eva KoppfeldtSvensson
 
Plats Ryttare Häst Premie Hoppning
  Uppfödare Härstamning Fel Tid
1 Niklas Jonsson Liberty    
  Örebro FK Limbus - Calando I 0 52,84
1 Mathilda Karlsson Forsythia (40) (SWB)    
  Dyltabruks RF For Feeling - Dammen 0 60,09
1 Beatrice Huuva Jonnas Corint (26) (SWB)    
  Kumla Ridklubb Cornetto - Imperator 0 60,17
1 Sofia Sten Double Campeone    
  Hamre Ridklubb Carte d´Or - Hill´s Double xx 0 58,30
1 Niklas Jonsson High Lao    
  Örebro FK   0 60,12
 
6 Ellen Brunes Pablo Picasso    
  Skaraborgs FK   4 63,58
6 Anna Edlund First Class Falcon    
  Örebro FK Cardento - Little Q 4 62,78
 
till toppen

Klass 7 - Hoppning 1.05 bed. Två faser A:0/A:0 Avd. A Preliminär
24 anmälda, 19 startande, 5 placerade
Premier
Överdomare: Sten-Eric Andersson
Tävlingsledare: Peter Bergström
Speaker: Kerstin Carlander
Hoppdomare: Kerstin Carlander
Banbyggare: Eva KoppfeldtSvensson
 
Plats Ryttare Häst Premie Fas I Fas II
  Uppfödare Härstamning Fel Tid Fel Tid
1 Niklas Jonsson Pilgrim 200,00 kr    
  Örebro FK Magini - Cortez 0 56,72 0 23,39
2 Linda Bielefeldt Quite Crazy 150,00 kr    
  Örebrotraktens RF Quite Easy - Robin Z 0 52,53 0 24,90
3 Charlotte Alin Vilja 130,00 kr    
  GlanshammarsR Acacio (ex Acagion) - Okänd 0 50,71 0 25,00
4 Ellen Brunes Dexter K 130,00 kr    
  Skaraborgs FK Irco Mena - Krocket 0 56,39 0 26,09
5 Linnea Stray Blinded by the Light 130,00 kr    
  Vänsta RF Cornetto - Dammen 0 57,04 4 23,20
 
6 Alice Ivarsson Marcolita      
  Pålsboda RF King Marco - Indus 0 52,48 4 24,36
7 Amanda Grahn Pina colada      
  Vingåkers RF Focker - Falleur 0 48,16 4 24,87
8 Linda Näfver Crimcess Zobra      
  Wittvångs HS Okänd 4 51,64    
9 Anna Nordenfelt Aathens Wizard      
  Skaraborgs FK Löjtnantshjärta - Warsteiner 4 53,33    
10 Malin Johansson Spotlight      
  Pålsboda RF Okänd - Okänd 4 54,77    
11 Sandra Persson Remember Me      
  GlanshammarsR Okänd - Okänd 4 57,09    
12 Jesper Nordstedt Orchis      
  RK Kumla Opius - Utrillo 4 57,11    
13 Emma Bergström Ani F      
  Pålsboda RF Tornado II - Felur du Manoir 6 68,55    
14 Emelie Karlberg Milord      
  Örebro FK Landlord - Cortez 9 81,86    
15 Alexandra Möller Chocolate      
  Mjölby Ridklubb Cagancho - Romantiker 11 73,71    
16 Sanna Blomquist Cockatoo      
  Wittvångs HS Cortez - Mellinor 14 70,33    
17 Lisa Kjellström Make My Day      
  RK Kumla D-Day - Isaksbo Ivanhoe 5 Ute.      
17 Sofia Sundqvist Rocksina      
  Vingåkers RF Rockwell - Pilot Ute.      
17 Jenny Grahn Patron Tap      
  Kumla Ridklubb Poet - Krevad Ute.      
  Karin Sköld Cambello      
  Grevagårdens RF Cardento - Irco Marco        
  johanna reimfelt Miracel      
  Örebro FK Miroco - Anart        
  Annelie Gylemo CAF Gold Boy      
  Vretagymnasiets HF Dream of Glory - Seewind        
  Sofia Sundqvist Top Gun      
  Vingåkers RF Son of a Gun xx - Ben Hur        
  Elisabeth Andersson Munsboro Jackpot      
  GlanshammarsR Okänd - Okänd        
 
till toppen

Klass 7 - Hoppning 1.05 bed. A Avd. B Preliminär
5 anmälda, 5 startande, 2 placerade
Överdomare: Sten-Eric Andersson
Tävlingsledare: Peter Bergström
Speaker: Kerstin Carlander
Hoppdomare: Kerstin Carlander
Banbyggare: Eva KoppfeldtSvensson
 
Plats Ryttare Häst Premie Hoppning
  Uppfödare Härstamning Fel Tid
1 Karolina Vedlund Desperado    
  Blå Bergens RF Drosselklang II - Rabino 0 51,25
1 Sofia Sten Double Campeone    
  Hamre Ridklubb Carte d´Or - Hill´s Double xx 0 61,44
1 Cristel Nyqvist Ebba    
  GlanshammarsR Roderik - Trombon 0 54,81
 
4 Niklas Jonsson High Lao    
  Örebro FK   4 59,54
4 Emma Palmqvist Equador D'uke    
  Jump Club RSF Parco - Kebah xx 4 60,06
 
till toppen

Klass 8 - Hoppning 1.10 bed. Två faser A:0/A:0 Avd. A Preliminär
18 anmälda, 15 startande, 4 placerade
Premier
Överdomare: Sten-Eric Andersson
Tävlingsledare: Peter Bergström
Speaker: Ulla Erixon
Hoppdomare: Ulla Erixon
Banbyggare: Eva KoppfeldtSvensson
 
Plats Ryttare Häst Premie Fas I Fas II
  Uppfödare Härstamning Fel Tid Fel Tid
1 Kristin Yderfors Pauline 110,00 kr    
  Skogslottens RF Electro - Flamingo 0 59,06 0 28,26
2 Mia Birkeland Anastasia 110,00 kr    
      0 53,73 0 29,34
3 Sanna Blomquist Cockatoo 110,00 kr    
  Wittvångs HS Cortez - Mellinor 0 59,18 0 30,15
4 Alice Ivarsson Marcolita 110,00 kr    
  Pålsboda RF King Marco - Indus 0 57,10 0 30,51
 
5 Emelie Karlberg Milord      
  Örebro FK Landlord - Cortez 0 53,04 0 30,66
6 Anna Sedström Catch Me 7      
  Örebro FK Cor d´Alme - Debütant 0 56,98 0 30,70
7 Sandra Petersson Iceboy      
  Nykyrka RK Focker - Anart 0 60,24 4 30,96
8 Amanda Molin Falkhede Benjamin      
  Nykyrka RK Chess - Osterglanz** 0 61,38 8 32,46
9 Malin Johansson Spotlight      
  Pålsboda RF Okänd - Okänd 4 59,51    
10 Jesper Nordstedt Orchis      
  RK Kumla Opius - Utrillo 4 59,66    
11 Rebecca Richard CurSir      
  Vänsta RF Sir Caletto - Troll 4 64,88    
12 Ellinor Hagberg Lá Sanur      
  Nyköpings RS Labamba - Gutenberg 8 53,12    
13 Marie Louthander Palerider      
  Örebro FK Rebel Z - Nimmedor 13 82,47    
14 Jenny Grahn Jaqueline      
  Kumla Ridklubb Jasper - Flamingo 23 108,06    
15 Jenny Nyberg Oliver      
  Örebro FK Everest - Irco Marco Ute.      
  Rebecca Wikström Nilang      
  Örebro FK Cockpit - Rockad        
  Olivia Ryman Spirit of Big Meadow      
  Heda Ridklubb Shilo Brende - Nickel        
  Emelie Sandberg Lawendel      
  Eskilstunaorten Warsteiner (SWB) - Paroll        
 
till toppen

Klass 8 - Hoppning 1.10 bed. A Avd. B Preliminär
8 anmälda, 7 startande, 2 placerade
Överdomare: Sten-Eric Andersson
Tävlingsledare: Peter Bergström
Speaker: Ulla Erixon
Hoppdomare: Ulla Erixon
Banbyggare: Eva KoppfeldtSvensson
 
Plats Ryttare Häst Premie Hoppning
  Uppfödare Härstamning Fel Tid
1 Anita Sande Akarla II    
  Västerås RS Indorado - Indoctro 0 56,65
1 Amanda Larsson Ernest van de Zuuthoeve    
  Örebro FK Diamant de Semilly - Voltaire 0 64,37
1 Cristel Nyqvist Ebba    
  GlanshammarsR Roderik - Trombon 0 57,12
1 Robert Willén Lynley MB    
  Askersunds RK Landlord - Corland 0 57,12
 
5 Sanne Bergström Esquire    
  Örebro FK Escudo I - Cortez 1 66,48
6 Madelaine Snobl Imi    
  Odensbackens RK Intermezzo - Invars 16 54,88
7 Cassandra Lusth Vancouver V    
  Wittvångs HS Cavalier - Joost Ute.  
  Kajsa Evergreen Spitfire    
  Jump Club RSF For Feeling - Pomme Royal    
 
till toppen

Klass 9 - Hoppning 1.00 bed. A Avd. A Preliminär
0 anmälda, 0 startande
Överdomare: Sten-Eric Andersson
Tävlingsledare: Peter Bergström
Speaker: Ulla Erixon
Hoppdomare: Ulla Erixon
Banbyggare: Eva KoppfeldtSvensson
 
Plats Ryttare Häst Premie Hoppning
  Uppfödare Härstamning Fel Tid
 
till toppen

Klass 9 - Hoppning 1.00 bed. A Avd. B Preliminär
24 anmälda, 21 startande, 6 placerade
Överdomare: Sten-Eric Andersson
Tävlingsledare: Peter Bergström
Speaker: Ulla Erixon
Hoppdomare: Ulla Erixon
Banbyggare: Eva KoppfeldtSvensson
 
Plats Ryttare Häst Premie Hoppning
  Uppfödare Härstamning Fel Tid
1 Anita Sande Topp Grafitt    
  Västerås RS   0 51,67
1 Rebecca Richard Easy Girl TH    
  Vänsta RF Quite Easy - Little Boy 0 52,46
1 Sofie Burman Prinzipiella LÅS (SWB)    
  Trosa Vagnhärad Camiell-Flamingo Z - Windwurf 0 50,61
1 Anna Edlund Cayenne (F. 2) (SWB)    
  Örebro FK Cardento - Romano 0 58,04
1 Robert Willén Lynley MB    
  Askersunds RK Landlord - Corland 0 50,37
1 Karolina Vedlund Desperado    
  Blå Bergens RF Drosselklang II - Rabino 0 49,84
1 Alexandra Kåberg Scarlett B 2    
  Kils RF Salieri - Tycoon 0 51,04
1 Cassandra Lusth Vancouver V    
  Wittvångs HS Cavalier - Joost 0 50,84
1 Sanne Bergström Esquire    
  Örebro FK Escudo I - Cortez 0 58,89
1 Mathilda Karlsson Forsythia (40) (SWB)    
  Dyltabruks RF For Feeling - Dammen 0 53,03
1 Sofie Burman Campreoll LÅS (SWB)    
  Trosa Vagnhärad Camaro M - Windwurf 0 48,96
1 Kajsa Evergreen Little Grace    
  Jump Club RSF Casa Grande - Quite Easy 0 53,77
1 Stina Holgersson Biscaya Ray    
  Jump Club RSF Last Liberty - Quite Easy 0 47,68
 
14 Sofia Sten Double Campeone    
  Hamre Ridklubb Carte d´Or - Hill´s Double xx 1 63,22
15 Beatrice Huuva Jonnas Corint (26) (SWB)    
  Kumla Ridklubb Cornetto - Imperator 4 57,00
15 Mikael Karlsson High Thai    
  SRS Hammarö Carson Ask - Acapulco Gold 4 55,25
15 Sara Karlsson Fröken Smilla (SWB)    
  Eskilstunaorten Tornesch - Majim G 4 55,07
18 Stina Holgersson Leonardo    
  Jump Club RSF Feliciano (SWB) - Robin Z 6 66,91
18 Emma Palmqvist Equador D'uke    
  Jump Club RSF Parco - Kebah xx 6 66,51
20 Anna Edlund First Class Falcon    
  Örebro FK Cardento - Little Q 9 79,00
21 Cecilia Pettersson Woops JS (SWB)    
  Heda Ridklubb Pomme Royal - Cortez Ute.  
  Kajsa Evergreen Spitfire    
  Jump Club RSF For Feeling - Pomme Royal    
  Lisa Krügel Nougath L    
  Örebro FK Non Stop R - Alexis Z    
  Alexandra GaddFärnlöf Celine H-C (F. 1) (SWB)    
  Skonberga RK Artist - Marwin    
 
till toppen

Klass 10 - Hoppning 1.00 bed. Två faser A:0/A:0 Avd. A Preliminär
35 anmälda, 30 startande, 8 placerade
Premier
Överdomare: Sten-Eric Andersson
Tävlingsledare: Peter Bergström
Speaker: Ulla Erixon
Hoppdomare: Ulla Erixon
Banbyggare: Eva KoppfeldtSvensson
 
Plats Ryttare Häst Premie Fas I Fas II
  Uppfödare Härstamning Fel Tid Fel Tid
1 Lisa Kjellström Make My Day 110,00 kr    
  RK Kumla D-Day - Isaksbo Ivanhoe 5 0 39,75 0 19,69
2 Amelia Simpson Ginger 110,00 kr    
  Dyltabruks RF Goodman - Wagner 0 39,27 0 21,74
3 Kristin Yderfors Pauline 110,00 kr    
  Skogslottens RF Electro - Flamingo 0 45,77 0 21,97
4 Anna Sedström Catch Me 7 110,00 kr    
  Örebro FK Cor d´Alme - Debütant 0 45,53 0 22,52
5 Mia Birkeland Anastasia 110,00 kr    
      0 44,03 0 22,81
6 Tina Näfver Crimcess Zobra 110,00 kr    
  Wittvångs HS Okänd 0 42,22 0 22,88
7 Jenny Nyberg Oliver 110,00 kr    
  Örebro FK Everest - Irco Marco 0 46,22 0 24,74
8 Alice Ivarsson Marcolita 110,00 kr    
  Pålsboda RF King Marco - Indus 0 42,09 0 24,93
 
9 Emelie Karlberg Milord      
  Örebro FK Landlord - Cortez 0 49,96 0 25,22
10 Angelica Bergic Gladdy 5      
  Kumla Ridklubb Fleurop - Dottore 0 45,79 0 26,44
11 Jennica Mattsson Calista      
  Viby R&KS Cortez - Dragon 0 50,14 0 27,05
12 Jenny Grahn Jaqueline      
  Kumla Ridklubb Jasper - Flamingo 0 51,27 0 30,16
13 Carolina Kindgren Cleopatra      
  Wittvångs HS Cornetto - Bordeaux 0 43,23 4 21,98
14 Jesper Nordstedt Orchis      
  RK Kumla Opius - Utrillo 0 44,59 4 23,11
15 Rebecca Richard CurSir      
  Vänsta RF Sir Caletto - Troll 0 45,44 4 23,38
16 Matilda Augustsson Chile      
  Åkerbo R&KS Chess - Jovial 0 39,82 4 24,17
17 Malin Johansson Spotlight      
  Pålsboda RF Okänd - Okänd 0 44,83 4 24,45
18 Ellinor Hagberg Lá Sanur      
  Nyköpings RS Labamba - Gutenberg 0 42,81 4 25,19
19 Sandra Petersson Iceboy      
  Nykyrka RK Focker - Anart 0 44,45 4 26,33
20 Sandra Bäckström Musse Pigg JG      
  Vingåkers RF Trofé - Brisad 4 43,42    
21 Linda Forsell Kolijn      
  GlanshammarsR okänd - okänd 4 46,57    
22 Olivia Ryman Spirit of Big Meadow      
  Heda Ridklubb Shilo Brende - Nickel 4 47,93    
23 Jeanette Andersson Campbell´s Royal      
  Folkungabygden Okänd - Okänd 4 48,91    
24 Sofia Sundqvist Top Gun      
  Vingåkers RF Son of a Gun xx - Ben Hur 4 60,85    
25 Marie Louthander Palerider      
  Örebro FK Rebel Z - Nimmedor 8 54,23    
26 johanna reimfelt C. C. Manhattan      
  Örebro FK Hatchet Man - Marfa 15 70,19    
27 Malin Andersson Mon Efrodite Zeliba (F.2)(SWB)      
  Viby R&KS Cornetto - Kaliber 21 77,69    
28 Karita Karell Viking Lina xx      
  Pålsboda RF Viking xx - Record Run xx 22 82,79    
29 Madelaine Snobl Revors      
  Odensbackens RK Rembats - Vanders 27 85,59    
30 Sofia Sundqvist Rocksina      
  Vingåkers RF Rockwell - Pilot Ute.      
  Beatrice Huuva Jonnas Corint (26) (SWB)      
  Kumla Ridklubb Cornetto - Imperator        
  Rebecca Wikström Nilang      
  Örebro FK Cockpit - Rockad        
  Emelie Sandberg Lawendel      
  Eskilstunaorten Warsteiner (SWB) - Paroll        
  Elisabet Huuva Jonna Meteorit      
  Kumla Ridklubb Imperator - Utrillo        
  Lotta Söderhjelm Solo      
  Nora RSF Flemingh - Sit This One Out        
 
till toppen

Klass 10 - Hoppning 1.00 bed. A Avd. B Preliminär
20 anmälda, 20 startande, 5 placerade
Överdomare: Sten-Eric Andersson
Tävlingsledare: Peter Bergström
Speaker: Ulla Erixon
Hoppdomare: Ulla Erixon
Banbyggare: Eva KoppfeldtSvensson
 
Plats Ryttare Häst Premie Hoppning
  Uppfödare Härstamning Fel Tid
1 Anita Sande Topp Grafitt    
  Västerås RS   0 47,79
1 Anna Edlund First Class Falcon    
  Örebro FK Cardento - Little Q 0 53,81
1 Karolina Vedlund Desperado    
  Blå Bergens RF Drosselklang II - Rabino 0 44,26
1 Emma Wigh Elias MB    
  Örebro FK V. Toulon - V. Gibramino 0 54,98
1 Sara Karlsson Fröken Smilla (SWB)    
  Eskilstunaorten Tornesch - Majim G 0 44,59
1 Anna Edlund Cayenne (F. 2) (SWB)    
  Örebro FK Cardento - Romano 0 50,47
1 Kajsa Evergreen Little Grace    
  Jump Club RSF Casa Grande - Quite Easy 0 51,33
 
8 Annie Lindholm Cosmopolitan    
  Blå Bergens RF Carry - Rasputin 4 44,98
8 Kristin Andersson Nathalie K    
  Folkungabygden   4 46,03
8 Cecilia Kindström carlzon c    
  Örebro FK   4 44,58
8 Annie Pettersson Tara II (12) (SWB)    
  Nykyrka RK Etrusco - Koncerz xx 4 50,07
8 Sofia Sten Double Campeone    
  Hamre Ridklubb Carte d´Or - Hill´s Double xx 4 52,23
8 Alexandra Kåberg Scarlett B 2    
  Kils RF Salieri - Tycoon 4 44,69
8 Stina Holgersson Leonardo    
  Jump Club RSF Feliciano (SWB) - Robin Z 4 45,01
15 Stina Holgersson Biscaya Ray    
  Jump Club RSF Last Liberty - Quite Easy 8 47,34
16 Madelaine Snobl Imi    
  Odensbackens RK Intermezzo - Invars 12 40,73
17 Leif-Erik Törnblom Gino    
  Folkungabygden   25 78,69
18 Sofie Burman Campreoll LÅS (SWB)    
  Trosa Vagnhärad Camaro M - Windwurf Ute.  
18 Cecilia Pettersson Woops JS (SWB)    
  Heda Ridklubb Pomme Royal - Cortez Ute.  
18 Sofie Burman Prinzipiella LÅS (SWB)    
  Trosa Vagnhärad Camiell-Flamingo Z - Windwurf Ute.  
 
till toppen

Klass 11 - Hoppning 0.90 bed. Clear Round Preliminär
38 anmälda, 34 startande, 21 placerade
Överdomare: Sten-Eric Andersson
Tävlingsledare: Peter Bergström
Speaker: Ulla Erixon
Hoppdomare: Ulla Erixon
Banbyggare: Eva KoppfeldtSvensson
 
Plats Ryttare Häst Premie Hoppning
  Uppfödare Härstamning Fel Tid
1 Elin Jansson Jaloubet J    
  Örebro FK   0 44,19
1 Thea jansrud Zandbergs Hanna    
      0 42,38
1 Olivia Ryman Spirit of Big Meadow    
  Heda Ridklubb Shilo Brende - Nickel 0 49,31
1 Madeleine Garpsäter Kamilia Love (F. 1)    
  Trosa Vagnhärad Emmerton (ex Raldolala) - Nooitgedacht 0 50,18
1 Sandra Håkansson Le Coursier Indika    
  Örebro FK Cezio Josselyn - Rosalind´s Guy 0 46,81
1 Elin Koppfeldt Candra (SWB)    
  RK Kumla Cardento - Calido I 0 58,35
1 Beatrice Huuva Jonnas Corint (26) (SWB)    
  Kumla Ridklubb Cornetto - Imperator 0 52,65
1 Carolina Kindgren Cleopatra    
  Wittvångs HS Cornetto - Bordeaux 0 45,01
1 Amelia Simpson Ginger    
  Dyltabruks RF Goodman - Wagner 0 40,89
1 Rebecca Richard Easy Girl TH    
  Vänsta RF Quite Easy - Little Boy 0 49,70
1 Linda Forsell Kolijn    
  GlanshammarsR okänd - okänd 0 46,33
1 Therese Öhman sunshine princess    
  Odensbackens RK okänd - okänd 0 46,63
1 Malin Andersson Mon Efrodite Zeliba (F.2)(SWB)    
  Viby R&KS Cornetto - Kaliber 0 41,66
1 Sandra Bäckström Musse Pigg JG    
  Vingåkers RF Trofé - Brisad 0 44,03
1 Madelaine Snobl Revors    
  Odensbackens RK Rembats - Vanders 0 44,54
1 Jeanette Andersson Campbell´s Royal    
  Folkungabygden Okänd - Okänd 0 56,74
1 Karita Karell Viking Lina xx    
  Pålsboda RF Viking xx - Record Run xx 0 50,32
1 Emma Wigh Elias MB    
  Örebro FK V. Toulon - V. Gibramino 0 51,26
1 johanna reimfelt C. C. Manhattan    
  Örebro FK Hatchet Man - Marfa 0 45,42
1 Leif-Erik Törnblom Gino    
  Folkungabygden   0 44,48
1 Elin Jansson Chakira    
  Örebro FK   0 48,92
 
22 Kristin Andersson Nathalie K    
  Folkungabygden   4 59,20
22 Matilda Augustsson Chile    
  Åkerbo R&KS Chess - Jovial 4 58,56
22 Annie Lindholm Cosmopolitan    
  Blå Bergens RF Carry - Rasputin 4 57,51
22 Sofia Sundqvist Rocksina    
  Vingåkers RF Rockwell - Pilot 4 56,50
22 josefine törebrand Benita Gagn    
  Örebro FK Huxtable Hornline - Yro Bunter 4 43,05
22 Elin Jansson Daisy Chain vt    
  Örebro FK   4 59,91
22 Jennica Mattsson Calista    
  Viby R&KS Cortez - Dragon 4 51,00
22 Lotta Söderhjelm Solo    
  Nora RSF Flemingh - Sit This One Out 4 53,58
30 Lisa Krügel Nougath L    
  Örebro FK Non Stop R - Alexis Z 5 64,87
31 Mathilda Karlsson Forsythia (40) (SWB)    
  Dyltabruks RF For Feeling - Dammen 7 71,51
32 camilla alkman Loke    
  Örebro FK Eloge 1903 12 51,58
32 Jenny Grahn Patron Tap    
  Kumla Ridklubb Poet - Krevad 12 57,64
34 Annie Pettersson Tara II (12) (SWB)    
  Nykyrka RK Etrusco - Koncerz xx 25 93,79
  Anna Nordqvist Big Shadow    
  Pålsboda RF Informant - Homing    
  Elisabet Huuva Jonna Meteorit    
  Kumla Ridklubb Imperator - Utrillo    
  Alexandra GaddFärnlöf Celine H-C (F. 1) (SWB)    
  Skonberga RK Artist - Marwin    
  Niki Batsila Pentagon xx    
  Örebro FK Sparkling Boy - Billion    
 
till toppen

Equipe - Datasystem för ridsport