Föreningen Linde Ridskola
Resultat dressyr 3-4 juli 2010

Totalt 89 starter

  Klass 7 Lätt B:2 Domare: Agneta Nylander   300  
  Ryttare Häst Klubb Poäng %
1 Tina Ramberg Hannibal (SWB) Sörmons Ryttarklubb 213 71,00
2 Anna bogren Marazina R (67) (SWB) Skråmsta Civila Ryttarförening 200 66,67
3 Marie Persson Pik Bom (SWB) Filipstads Ryttarklubb 199 66,33
3 Marina Fallgren Sorro (SWB) Föreningen Syd Nerike Ryttarna 199 66,33
5 My Blomqvist Viva Mirott (SWB) Rosendahls Ryttarförening 196 65,33
6 Carina Roos - Axdorff Wismar (SWB Dyltabruks Ryttarförening 194 64,67
7 Satu Westergren Cadillac Örebro Fältrittklubb 187 62,33
8 Jennie Sonesson Zidane Sörmons Ryttarklubb 181 60,33
9 Sofia Eriksson Cheval vicenté Föreningen Linde Ridskola 180 60,00
10 Caroline Ahlrén Novak (SWB) Föreningen Linde Ridskola 178 59,33
11 Anna-Karin Österling Melina Kumla Ridklubb 175 58,33
12 Hanna Söderquist Delta Flight Sörmons Ryttarklubb 174 58,00
13 Ann Sandberg Klövenhöj´s Karisma Dyltabruks Ryttarförening 172 57,33
14 Eva-Lena Nordström Gustavsson Pikatcho Ramsbergs Ryttarkamrater 169 56,33
14 Malin Zanders Jez Ramsbergs Ryttarkamrater 166 55,33
16 Marja Walterson Kojak Ramsbergs Ryttarkamrater 166 55,33
17 Helena Eriksson Winnetou Fagersta Ryttarklubb 164 54,67
17 Victoria Eriksson Daventino (SWB) Föreningen Linde Ridskola 164 54,67
19 Emilie Gustafsson Workano 76 Gripens Ryttarförening 159 53,00

 

  Klass 6 Lätt B:3 Domare: Agneta Nylander      
  Ryttare Häst Klubb Poäng Procent
1 Helene Claesson Riccoshette (SWB) Örebro Fältrittklubb 241 73,03
2 Liza Zimmerman Gibsy Lady Odensbackens Ridklubb 228 69,09
3 Per Törnkvist Sundström Estrellado Ek Kumla Ridklubb 225 68,18
4 Therese Wennberg Pica Karlskoga Ridklubb 222 67,27
5 Carina Flodström Born to be Alive Fagersta Ryttarklubb 220 66,67
6 Emma Knutsson Viimeinen Valssi Wittvång Hästsällskap 219 66,36
6 Liza Alfredsson Waikido Bysala Ridklubb 219 66,36
8 Marina Fallgren Sorro (SWB) Föreningen Syd Nerike Ryttarna 217 65,76
9 My Blomqvist Viva Mirott (SWB) Rosendahs Ryttarförening 215 65,15
10 Tina Ramberg Hannibal (SWB) Sörmons Ridklubb 213 64,55
11 Elin Johansson Langets Kumla Ridklubb 211 63,94
12 Erika Albinsson Granada Ludvika Ridklubb 210 63,64
13 Jennie Sonesson Zidane Sörmons Ridklubb 209 63,33
14 Emmelie Johansson Baltazar (SWB) Fagersta Ryttarklubb 197 59,70
15 Emilie Gustafsson Workano 76 Gripens Ryttarförening 192 58,18
16 Emma Knutsson Callistro Wittvång Hästsällskap 185 56,06
17 Hanna Söderquist Delta Flight Sörmons Ridklubb 184 55,76
18 Helena Eriksson Winnetou Fagersta Ryttarklubb 171 51,82
19 Ann Sandberg Klövenhöj´s Karisma Dyltabruks Ryttarförening utg 0,00
Nadya Sahli La Bella Venizia Kumla Ridklubb   0
  Marita Larsson Athena Lindetraktens Hästsportförening   0,00
  Sophie Zetterström Candela VT Qvinnersta Hästsportförening   0,00

 

  Klass 5 Lätt A:3 Domare: Ola Johnsson   310  
  Ryttare Häst Klubb Poäng Procent
1 Helene Claesson Riccoshette (SWB) Örebro Fältrittklubb 209 67,42
2 Emma Knutsson Viimeinen Valssi Wittvångs Hästsällskap 203 65,48
3 Therese Wennberg Pica Karlskoga Ridklubb 198 63,87
4 Liza Zimmerman Gibsy Lady Odensbackens Ridklubb 195 62,90
5 Carina Flodström Born to be Alive Fagersta Ryttarklubb 190 61,29
6 Therése Sjöberg Willow Glanshammarsryttarna 188 60,65
7 Liza Alfredsson Waikido Bysala Ridklubb 185 59,68
8 Per Törnkvist Sundström Estrellado Ek Kumla Ridklubb 182 58,71
9 Sofia Eriksson Cheval vicenté Föreningen Linde Ridskola 171 55,16
9 Marie Persson Pik Bom (SWB) Filipstads Ridklubb 171 55,16
11 Erika Albinsson Granada Ludvika Ridklubb 169 54,52
2 Helen Gimbringindahl Lotus-GI Färingsö Ridsällskap   0,00

 

  Klass 4 Lätt A.4 Domare: Ola Johnsson 410  
             
             
  Ryttare Häst Hästnr Klubb Poäng Procent
1 Sabina Olsson Lotus 31 Säffle Ridklubb 295 71,95
2 Emmy Carlsson Op Man 37 Katrineholms Ryttarförening 280 68,29
3 Hanna Wallsten Robin 46 Knivstaortens Ridklubb 279 68,05
4 Susanne Gustavsson Mackenstein LB 33 Dyltabruks Ryttarförening 275 67,07
5 Solveig Jacobsson Rococo 47 Folkärna Ridsällskap 267 65,12
5 Kerstin Falkenström Calici K (45) 7 Dyltabruks Ryttarförening 267 65,12
7 Amanda Engström Marimba Ballet xx 34 Föreningen Karlskoga Ryttarteam 257 62,68
8 Charlotte Adler Karl 26 Gyttorps Ridklubb 254 61,95
8 Sophie Zetterström Ruby Tuesday (26) 48 Qvinnersta Hästsportförening 254 61,95
8 Therese Eriksson Harrisson 24 Dyltabruks Ryttarförening 254 61,95
2 Åsa Sjöstedt Toledo III 52 Eskilstuna Sportryttare Sällskap   0,00
9 Sara Rydin Bestseller 3 Hammarö Ryttarförening   0,00

 

  Klass 3 Lätt A:6 Domare: Ola Johnsson      
  Ryttare Häst Klubb Poäng Procent
1 Sabina Olsson Lotus Säffle Ridklubb 297 69,07
2 Amanda Engström Marimba Ballet xx Föreningen Karlskoga Ryttarteam 286 66,51
3 Anneli Wirsen Holm Orlando-Blue Strömsholms Ridsportförening 283 65,81
3 Susanne Gustavsson Mackenstein LB Dyltabruks Ryttarförening 283 65,81
5 Hanna Wallsten Robin Knivstaortens Ryttarklubb 281 65,35
5 Emmy Carlsson Op Man Katrineholms Ryttarförening 281 65,35
5 Petra Wall Wilson Örebro Fältritt klubb 281 65,35
8 Izabella Granswed Wosario V Lurbo Ridklubb 276 64,19
9 Kerstin Falkenström Calici K (45) Dyltabruks Ryttarförening 270 62,79
10 Sara Johnsson Easy OBel Waxholms Fältrittklubb 267 62,09
11 Magdalena Engdahl Warum Rot Svedens Ponnyklubb 266 61,86
12 Veronica Roberts Flora Naitengale Strömsholms Ridsportförening 262 60,93
13 Therése Sjöberg Willow Glanshammarsryttarna 259 60,23
14 Therese Eriksson Harrisson Dyltabruks Ryttarförening 255 59,30
15 Solveig Jacobsson Rococo Folkärna Ridsällskap 250 58,14
16 Sara Rydin Bestseller Hammarö Ryttarförening   0,00
17 Åsa Sjöstedt Toledo III Eskilstuna Sportryttare Sällskap   0,00
18 Helen Gimbringindahl Lotus-GI Färingsö Ridsällskap   0,00
  Sophie Zetterström Ruby Tuesday (26) Qvinnesta Hästsportförening utg  

 

  Klass 2 Msv B:3 Domare: Agneta Nylander    
           
           
  Ryttare Häst Klubb Poäng Procent
1 Susanne Gustavsson Denise LB Dyltabruks Ryttarförening 336 70,00
2 Camilla Carlsson Pocahontas Hälleforsortens Ryttarförening 303 63,13
3 Anneli Wirsen Holm Orlando-Blue Strömsholms Ridsportförening 302 62,92
4 Izabella Granswed Wosario V Lurbo Ridklubb 292 60,83
5 Petra Wall Wilson Örebro Fältrittklubb 292 60,83
6 Maria Blix Donatello Dyltabruks Ryttarförening 290 60,42
7 Sara Johnsson Easy OBel Waxholms Fältrittklubb 277 57,71
8 Magdalena Engdahl Warum Rot Svedens Ponnyklubb 274 57,08
9 Carina Persson Charleston Skråmsta Civila Ryttarförening 240 50,00
  Linda Aronson Nautilus Kungsörs Ridklubb   0,00
Eva Johansson Princip Laxå Ridklubb   0,00
  Josefine Andersson Brisell Köpings Ridklubb   0,00
  Nina Johansson Sammy Vic Dyltabruks Ryttarförening   0,00

 

  Klass 1 Msv B:5 Domare: Agneta Nylander    
           
           
r Ryttare Häst Klubb Poäng Procent
1 Susanne Gustavsson Denise LB Dyltabruks Ryttarförening 322 65,71
2 Tatjana Karlsson Didrik Dyltabruks Ryttarförening 301 61,43
3 Camilla Carlsson Pocahontas Hälleforsortens Ryttarförening 299 61,02