Klass 1 - Dressyr Lätt B:1 Kategori D + H
Bana 1
20 anmälda, 18 startande, 5 placerade
Tävlingsledare: Yvonne Krook
Domare C: Susanne Gustavsson
 
Plats Ryttare Häst Premie C Totalt Procent
  Uppfödare Härstamning  
1 Madelaine Snobl Kräsnä Hiacinte   216 216 74,483
  Odensbackens RK Calano II - Vintas 1  
2 Sara Hedlund Cassandra   201 201 69,310
  Örebro FK Arrlik - P Freight 2  
3 Madelaine Snobl Idalgo   200 200 68,966
  Odensbackens RK   3  
4 Sara Wallenborg Hard Day's Night (SWB)   197 197 67,931
  Wittvångs HS Warsteiner - Furidant 4  
5 Anna Aneheim Nogger   196 196 67,586
  Karlskoga RK   5  
 
6 Anna Björklund ZickZack (SWB)   193 193 66,552
  Frövi-Fellingsbro Cuper - Cortus 6  
6 Marina Fallgren Sorro (SWB)   193 193 66,552
  Syd Nerike R Sorba - Parant 6  
8 Ebba Ericson Clayton   187 187 64,483
  Nyby-Torshälla RK Castor2 RW 98 - Maraton 600 8  
9 Karolina Nordkvist Malva   182 182 62,759
  Örebro FK Magini - Herkules 9  
10 Louise Carlsson Money Robbery   181 181 62,414
  GlanshammarsR Firm Tribute - Big Spender 10  
10 Marita Larsson Athena   181 181 62,414
  Lindetraktens HSF Okänd 10  
12 Linda Igelström Chevalier (SWB)   177 177 61,034
  Sikfors RS Rambo - Swift 12  
13 Veronica Törnkvist Tequila   173 173 59,655
  Grums Ridklubb Akrobori 13  
14 Johanna Larsson Ticket to Ride   169 169 58,276
  Arboga RS Janus RC - Tiger Boy RC 14  
15 Victoria Eriksson Daventino (SWB)   157 157 54,138
  Linde Ridskola Davinci - Magini 15  
16 Linda Petäjävaara Stockmossens Stefano   155 155 53,448
  Håbo Ridklubb Möllans Castro - Dale Haze 16  
17 Satu Westergren Cadillac   148 148 51,034
  Örebro FK Lambert - Gaspadin 17  
18 Maria Gustavsson Mamsell   139 139 47,931
  Lanna RS Master - Chapman 18  
 
till toppen

Klass 2 - Dressyr Lätt C:2 Kategori D + H
Bana 2
14 anmälda, 14 startande, 4 placerade
Tävlingsledare: Yvonne Krook
Domare C: Agneta Nylander
 
Plats Ryttare Häst Premie C Totalt Procent
  Uppfödare Härstamning  
1 Karolina Nordkvist Malva   198 198 70,714
  Örebro FK Magini - Herkules 1  
1 Elin Ekblom Winette   198 198 70,714
  Lindetraktens HSF Rubiquil - El Corona 1  
3 Marina Fallgren Sorro (SWB)   190 190 67,857
  Syd Nerike R Sorba - Parant 3  
4 Sara Hedlund Cassandra   185 185 66,071
  Örebro FK Arrlik - P Freight 4  
 
5 Carina Roos-Axdorff Wismar   181 181 64,643
  Dyltabruks RF Warsteiner 5  
6 Satu Westergren Cadillac   178 178 63,571
  Örebro FK Lambert - Gaspadin 6  
7 Ebba Ericson Clayton   174 174 62,143
  Nyby-Torshälla RK Castor2 RW 98 - Maraton 600 7  
8 Johanna Larsson Ticket to Ride   171 171 61,071
  Arboga RS Janus RC - Tiger Boy RC 8  
9 Lisa Johansson Tide   170 170 60,714
  Dyltabruks RF Turban Rose - Gaston 9  
10 Veronica Törnkvist Tequila   169 169 60,357
  Grums Ridklubb Akrobori 10  
11 Joneta Belfrage Danilo   159 159 56,786
  Köpings RK Decoration AA - Walhall 11  
12 Annika Eriksson Renaldo   156 156 55,714
  Kilsbergsryttarna Regazzoni 12  
13 Emilie Fuchs Günther von Saale   150 150 53,571
  Wittvångs HS Saalefürst - Index 13  
14 Ann Sandberg Klövenhöj´s Karisma     0  
  Dyltabruks RF Intellect    
 
till toppen

Equipe - Datasystem för ridsport