Glanshammarsryttarna och Frövi Fellingsbro RF
Resultat lokal hopptävling 1 Juli 2010
         
Klass 2  90 cm Clear round          
Domare: Ulla Erixon          
Banbyggare: Marion Johansson          
Höjd: 90 cm      
  Grund omg Grund omg    
Plac Ryttare Klubb Häst fel tid    
1 Björn Borgiel Vingåkers ryttarförening No Hurry 0 51,5    
1 Filippa Alin GlanshammarsRyttarna Vilja 0 56,0    
1 Alexzandra Pettersson Föreningen Arbogakuskarna Quick Teemer 0 57,5    
1 Madelene Tansbo Örebro Fältrittklubb Lukas 0 57,8    
1 Sofia Nordström Köpings ridklubb Boombastic Boy 0 58,7    
1 Johanna Nordin Örebro Fältrittklubb Coleen H 0 58,7    
1 Lina Kierek GlanshammarsRyttarna Picasso 0 59,0    
1 Sara Hermansson Köpings ridklubb Campione 0 59,5    
1 Erica Lundwall Örebro Fältrittklubb Fanta 0 60,0    
1 Stina Lilje Jumpclub Ridsportförening Just Feeling 0 60,5    
1 Caroline Ström   Queen Friendly 0 60,6    
1 Stina Holgersson Jumpclub Ridsportförening Biscaya Ray 0 60,7    
  Stina Lilje Jumpclub Ridsportförening Leonardo 1 62,3    
  Lisa Krügel Örebro Fältrittklubb Nougath L 1 62,3    
  Laila Öhman Odensbackens ridklubb Brandy Fight 1 62,7    
  Hanna-Sophie Andersson Kumla ridklubb Walon 1 63,1    
  Viktor Berggren Kumla ridklubb El Emilion 1 66,0    
  Anna Bengtsson GlanshammarsRyttarna Reala 4 55,1    
  Ann-Sophie Asplund Västerås Ryttarsällskap Lefkoja 4 57,9    
  Anna Bengtsson GlanshammarsRyttarna Laguna 4 58,9    
  Ida Pettersson Skråmsta Civila Ryttarförening Bailice 4 59,0    
  Linda Salenmo Arboga Ryttarsällskap Cardus FT 4 60,0    
  Jesper Nordstedt Ryttarkamraterna Kumla Orchis 4 60,7    
  Sandra Håkansson Örebro fältrittklubb Le Coursier Indika 5 64,0    
  Stina Lilje Jumpclub Ridsportförening Antrax 5 64,5    
  Mathilda Karlsson Dyltabruks ryttarförening Forsythia 5 65,0    
  Filippa Björling Farsta Ryttarvänner Bellman 6 67,0    
  Linnea Stray Vänstra Ryttarförening Lancaster 109 8 59,7    
  Helena Lundberg Valåsens Ryttarsällskap Myocastor Coypus 8 76,0    
  Inger Algotsson Dyltabruks ryttarförening Albert 11 90,0    
  Anna Nordström Örebro Fältrittklubb Don 13 65,8    
  Johanna Reimfelt Örebro Fältrittklubb CC Manhattan 14 84,9    
  Jennie Kinnunen Degerfors rid och körsällskap Any Qurage 22 125,0    
  Jessica Göhle Viby rid och körsällskap Tess ute      
  Stina Lilje Jumpclub Ridsportförening Luxieuse TH ute      
  Jennifer Marklund Föreningen Arbogakuskarna Royal Flash ute      
         
Klass 1 Unghäst          
Domare: Ulla Erixon          
Banbyggare: Marion Johansson          
Höjd: 100 cm      
  Grund omg Grund omg    
Plac Ryttare Klubb Häst fel tid    
1 Karolina Vedlund Lockenkils ryttarförening  Desperado 0 62,1    
1 Stina Lilje Jumpclub Ridsportförening Leonardo 0 64,0    
1 Stina Lilje Jumpclub Ridsportförening Just Feeling 0 64,0    
1 Stina Holgersson Jumpclub Ridsportförening Biscaya Ray 0 65,8    
  Mathilda Karlsson Dyltabruks ryttarförening Forsythia 1 71,4    
  Madelene Tansbo Örebro Fältrittklubb Lukas 4 69,4    
  Lena Koivisto Jumpclub Ridsportförening Fabiana 5 74,5    
  Cecilia Kindström Örebro Fältrittklubb El Grande 8 67,1    
  Stina Lilje Jumpclub Ridsportförening Antrax 8 71,0    
  Cecilia Kindström Örebro Fältrittklubb Carlzon L 12 87,0    
  Linda Salenmo Arboga Ryttarsällskap Cardus FT 16 66,8    
  Stina Lilje Jumpclub Ridsportförening Luxieuse TH ute      
         
Klass 1 avd A          
Domare: Ulla Erixon          
Banbyggare: Marion Johansson          
Höjd: 100 cm  
  Grund omg Grund omg Omhopp Omhopp
Plac Ryttare Klubb Häst fel tid fel tid
1 Erica Lundwall Örebro Fältrittklubb Fanta 0 65,8 0 32,9
2 Hanna-Sophie Andersson Kumla Ridklubb Walon 0 66,5 0 35,8
3 Sara Hermansson Köpings ridklubb Campione 0 60,7 0 37,7
4 Johanna Nordin Örebro Fältrittklubb Coleen H 0 65,8 0 39,3
5 Carolina Kindgren Wittvångs hästsällskap Cleopatra 0 60,6 0 39,8
6 Anna Sedström Örebro Fältrittklubb Catch me 7 0 63,7 0 41,4
7 Lisa Kjellström Ryttarkamraterna Kumla Make My Day 0 52,0 4 28,2
8 Sofia Asplund Vänstra Ryttarförening Sakura 0 60,5 4 33,1
9 Linda Forsell GlanshammarsRyttarna Kolijn 0 68,9 5 49,3
10 Anna Erixon Ryttarkamraterna Kumla Caprifol 1 73,7    
11 Marie Louthander Örebro Fältrittklubb Palerider 2 76,6    
12 Filippa Björling Farsta Ryttarvänner Bellman 4 61,4    
13 Sofia Nordström Köpings ridklubb Boombastic Boy 4 64,6    
14 Anna Bengtsson GlanshammarsRyttarna Laguna 4 65,4    
15 Jesper Nordstedt Ryttarkamraterna Kumla Orchis 4 67,9    
16 Tina Fröbergh Föreningen SydnerikeRyttarna Ukilexta 5 71,5    
17 Sanna Blomqvist Wittvångs hästsällskap Cockatoo 8 60,1    
18 Anna Bengtsson GlanshammarsRyttarna Reala 8 61,4    
19 Alexzandra Pettersson Föreningen Arbogakuskarna Quick Teemer 8 61,5    
20 Linnea Stray Vänstra Ryttarförening Lancaster 109 8 63,3    
21 Johanna Reimfelt Örebro Fältrittklubb CC Manhattan 8 85,5    
22 Anna Nordström Örebro Fältrittklubb Don 12 70,7    
23 Stina Holgersson Jumpclub Ridsportförening Uptown girl 17 88,7    
24 Viktor Berggren Kumla Ridklubb El Emilion 19 104,1    
25 Jennifer Marklund Föreningen Arbogakuskarna Royal Flash 22 92,9    
  Malin Kierek GlanshammarsRyttarna Lakej MB ute      
  Björn Borgiel Vingåkers ryttarförening No Hurry ute