Örebro fältrittklubb 30 juni 2010
Regional och lokal dressyr för häst
EQUIPE datasystem: Senaste resultatlista 2010-06-30 kl. 23:00
Klass 1 - Dressyr Lätt A:3
Klass 2 - Dressyr Lätt B:2

Klass 1 - Dressyr Lätt A:3  Regional
20 anmälda, 17 startande, 5 placerade
Tävlingsledare: Ulf A. Eriksson
Domare C: Petra Wall
 
PlatsRyttareHästPremieCTotaltProcent
 UppfödareHärstamning 
1Camilla TollZlatan M.Ge 21521569,355
 Djursholms RKRiccione - Don Schufro1 
2Kerstin FalkenströmCalici K (45) 21521569,355
 Dyltabruks RFTrofé - Midt-West Ibi-Light1 
3Anneli Wirsen HolmOrlando-Blue 21221268,387
 Strömsholms RSFAmaretto I - Nabuur3 
4Helena TolarPower V 20920967,419
 Hjälmesta RSJetset-D - Elcaro4 
5Malin StensonCoriolana 20520566,129
 Sörmons RKCoriall - Livorno5 
 
6Emma KnutssonViimeinen Valssi 20420465,806
 Wittvångs HSVleuten xx - Manifest xx6 
7Lars-Magnus OlssonConquerer LM 20220265,161
 Göta RFCortez - Maraton7 
8Annica LarssonWaterloo LM (SWB) 19719763,548
 Göta RFRubinrot - Amiral8 
8Anneli MorbergDancing Hit 19719763,548
 Strömsholms RSFSandro Hit - Brentano II8 
10Jessica HartinCravall 19519562,903
 Wirsbo RFLavall I - Calypso I10 
11Erika Krönert KjellssonFabian 19119161,613
 Wittvångs HSMiroco - Brabant11 
12Erika Krönert KjellssonWaremo 18718760,323
 Wittvångs HSWarrigall - Good Future12 
13Rose-Marie GustavssonEL Lotus 18418459,355
 Alkvetterns RSOkänd13 
13Monica KarmboPebbles 18418459,355
 Skråmsta CRPrince Thatch xx - Lysander13 
15Mariana JunttilaSotaren 17217255,484
 MantorpsryttarnaEighty Eight Keys xx - Tumble Wind xx15 
16Linda NäfverCrimcess Zobra 17117155,161
 Wittvångs HSOkänd16 
17Sandra BjörlingDaucus 16916954,516
 Strömsholms RSFDardel - Anart17 
 
till toppen

Klass 2 - Dressyr Lätt B:2  Lokal
20 anmälda, 19 startande, 5 placerade
Tävlingsledare: Ulf A. Eriksson
Domare C: Lina GustavssonHägg
 
PlatsRyttareHästPremieCTotaltProcent
 UppfödareHärstamning 
1Petra GunnarssonPrimero Hit 20820869,333
 Strömsholms RSFSancisco - Don Primero1 
2Linda NäfverCrimcess Zobra 20320367,667
 Wittvångs HSOkänd2 
3Rose-Marie GustavssonEL Lotus 20220267,333
 Alkvetterns RSOkänd3 
4Karolina NordkvistMalva 20020066,667
 Örebro FKMagini - Herkules4 
5Emma KnutssonViimeinen Valssi 19919966,333
 Wittvångs HSVleuten xx - Manifest xx5 
 
6Marie BergmanRashid 19419464,667
 Örebro FKRuiz Soler - Welt Hit II6 
7Frida BorgströmAkatcio De L. 19219264,000
 Örebro FKAkatschi - Caprimond7 
7Josefin SöderbergScilla 19219264,000
 Strömsholms RSFSack (SWB) - Tolstoy7 
7Carina ErikssonZatellit 19219264,000
 Köpings RKCasa Grande - Bold Irish xx7 
10Eva GrimaldiCoco Chanell 19119163,667
 Köpings RKSFP Carus - Direcus 136310 
11Mariana JunttilaSotaren 19019063,333
 MantorpsryttarnaEighty Eight Keys xx - Tumble Wind xx11 
12Ann SandbergKlövenhöj´s Karisma 18818862,667
 Dyltabruks RFIntellect - Triumph12 
13Eva HumbleTrixie 18718762,333
 Hjälmesta RSStrong Statement xx - Emalj13 
14Åsa WickbergGandolfini (SWB) 18618662,000
 Valåsens RSDe la Gardie - Bayard14 
15Satu WestergrenCadillac 18518561,667
 Örebro FKLambert - Gaspadin15 
16Åsa FredrikssonNova Svenstorp (12) 17817859,333
 Strömsholms RSFBernstein - Asterix16 
17Maria GustavssonMamsell 17617658,667
 Lanna RSMaster - Chapman17 
17Emma KnutssonCallistro 17617658,667
 Wittvångs HScapitol - adlerfarn17 
19Elin EkblomWinette 17217257,333
 Lindetraktens HSFRubiquil - El Corona19 
 
till toppen

Equipe - Datasystem för ridsport