Resultat lokal hoppning
Glanshammar 17/6 2010

totalt 82 starter

Resultat Klass 2 Clear round      
           
Domare: Ulla Erixon        
Banbyggare: Marion Johansson        
Höjd: 90 cm        
        Grundomg Grundomg
Placering Ryttare  Klubb Häst fel tid
  Terese Hagman Örebro Fältrittklubb Wanessa 0 52,2
  Sanna Blomqvist Wittvångs Hästsällskap Cockatoo 0 54,6
  Carolina Kindgren Wittvångs Hästsällskap Cleopatra 0 55,4
  Hedvig Wannhagen Örebro Fältrittklubb Fanta 0 55,7
  Sara Karlsson Eskilstunaortens Ryttarförening Fröken Smilla 0 56
  Jenny Nyberg Örebro Fältrittklubb Oliver 0 56,3
  Pernilla Johansson Valåsens Ryttarsällskap Prince of Crusing 0 58
  Anna Nordström Örebro Fältrittklubb Don 0 58,1
  Stina Lilje Jump Club Ridsportförening Leonardo 0 58,2
  Stina Holgersson Jump Club Ridsportförening Gibraltar 0 58,3
  Emma Ericksson Nuntorp Hästsportklubb Cayenne 0 58,3
  Camilla Mårtensson Glanshammars Ryttarna Farina 0 58,8
  Stina Holgersson Jump Club Ridsportförening Luxieuse TH 0 58,9
  Ronja Söderqvist Västerås Ryttarsällskap Duo 0 59,3
  Ann-Sofie Asplund Västerås Ryttarsällskap Lefjos 0 60,3
  Kajsa Persson Nora Ridsportförening Terioso 0 60,6
  Laila Öhman Odensbackens Ridklubb Brady Fight 0 62,4
  Stina Lilje Jump Club Ridsportförening Antrax 0 62,5
  Marita Jansson Frövi Fellingsbro Ryttarförening Pallas Athena 0 63,4
  Elisabeth Huuva Kumla Ridklubb Jonna Metionit 0 65,9
  Susanne Vuckovic Västerås Ryttarsällskap Krizzard 4 52,8
  Anna Bengtsson Glanshammars Ryttarna Reäla 4 53,5
  Tina Fröbergh Föreningen Syd Närke Ryttarna Ukilexta 4 54,6
  Madelen Magnusson Odensbackens Ridklubb Stokdals Vaida 4 56,9
  Madelaine Snobel Odensbackens Ridklubb Varpa 4 57,8
  Anna Dahlin Vänsta Ryttarförening Irco Nova 4 59,7
  Stina Lilje  Jump Club Ridsportförening Just Feeling 4 59,7
  Beatrice Huuva Kumla Ridklubb Jonnas Corine 4 71
  Ann Lindholm Lockenkils Ryttarförening Cosmopolotan 4 81,2
  Tina Näfver Wittvångs Hästsällskap Crimess Zobra 6 69,3
  Marie Louthander Örebro Fältrittklubb Pale Rider 6 71,6
  Lina Kiereck Glanshammars Ryttarna Picasso 7 74
  Anna Edlund Örebro Fältrittklubb Cayenne 8 76,1
  Stina Lilje  Jump Club Ridsportförening Leonardo 11 74,4
  Stina Lilje Jump Club Ridsportförening Antrax 11 74,9
  Tina Fröbergh Föreningen Syd Närke Ryttarna Ukilexta 11 88,5
  Beatrice Huuva Kumla Ridklubb Jonnas Corine 12 76,9
  Anna Bengtsson Glanshammars Ryttarna Reäla 13 80,3
  Madelene Tansbo Örebro Fältrittklubb Lukas 17 81,9
  Therese Öhman Odensbackens Ridklubb Klasika 18 69,1
  Renee Lukas Eskilstunaortens Ryttarförening Randolph 18 84,5
  Therese Öhman Odensbackens Ridklubb Klasika 20 60
  Rebeca Vikström Örebro Fältrittklubb Nilang 24 108,5
  Sandra Håkansson Örebro Fältrittklubb Le Coursier Indika 29 97,8
  Christian Gergils Glanshammars Ryttarna Janne   Ute  
  Anna Gerkenss Köpings ridklubb Lukier Ute  
  Felicia Nyqvist Scråmsta Cilvila Ryttare Bilice Ute  
  Christian Gergils Glanshammars Ryttarna Janne   Ute  

Klass 2, 1 metershoppning i två faser, A:0+A:0

Domare: Ulla Erixon            
Banbyggare: Marion Johansson            
Höjd: 100 cm            
               
        Grundomg Grundomg Omhopp Omhopp
Placering Ryttare  Klubb Häst fel tid fel tid
1 Renee Luks Eskilstunaortens ryttarförening Randolph 0 55,9 0 30,4
2 Tina Fröbergh Föreningen Syd Närke Ryttarna Ukilexta 0 54,1 0 30,5
3 Terese Hagman Örebro Fältrittklubb Wanessa 0 50,5 0 31,7
4 Rebeca Wikström Örebro Fältrittklubb Nilang 0 63,6 0 32,3
5 Pernilla Johansson Valåsens Ryttarförening Prine of Crusing 0 57,6 0 32,4
6 Charlotte Alin Glanshammarsryttarna Vilja 0 55,6 0 32,8
7 Susanna Vuckovic  Vänsta Ryttarförening Krizard SB 0 59,7 0 35,4
8 Tina Näfver Wittvångs Häst Sällskap Crimess Zobra 0 55,4 0 36
9 Marita Jansson Frövi Fellingsbro Ryttarförening Pallas Athena 0 60,3 0 39
10 Lisa Kjellström Ryttarkamraterna Kumla Make My Day 0 50,8 4 26,4
11 Sanna Blomqvist Wittvångs Häst Sällskap Cockatoo 0 54 4 29,8
12 Jenny Nyberg Örebro Fältrittklubb Oliver 0 60,6 4 31,6
13 Anna Dahlin Vänsta Ryttarförening Irco Novia 0 57,5 4 35
14 Hedvig Wik Örebro Fältrittklubb Bookmaker 0 59,5 4 35,5
15 Lisa Krugel Örebro Fältrittklubb Alinn 0 57,8 4 38,7
16 Anna Nordström Örebro Fältrittklubb Don 0 55,4 8 30
17 Lina Johansson Kilsbergsryttarna Tricolor 0 60,7 8 33,5
18 Ronja Söderqvist Västerås Ryttarsällskap Duo 4 56,9    
19 Emelie Karlberg Örebro Fältrittklubb Milord 4 64,8    
20 Elisabeth Andersson Glanshammarsryttarna Munsboro Jackpot 5 66,3    
21 Elisabeth Huura Kumla Ryttarförening Jonna Metiorit 5 66,4    
22 Malin Kiereck Glanshammarsryttarna Lakej MB 8 75    
23 Marie Louthander Örebro Fältrittklubb Pale Rider 16 80    
  Anna Gerkness Köpings Ridklubb Lukier Ute      
  Madelen Magnusson Odensbackens Ridklubb Stokdals Vaida        

Klass 2, avd B

        Grundomg Grundomg
Placering Ryttare  Klubb Häst fel tid
1 Emma Ericksson Nuntorps Hästsportklubb Cayenne 0 59,1
1 Stina Holgersson Jump Club Ridsportförening Gibraltar 0 59,7
1 Stina Lilje Jump Club Ridsportförening Just Feeling 0 61,6
1 Cecilia Kindström Örebro Fältrittklubb Carlzon L 0 62,4
5 Sara Karlsson Örebro Fältrittklubb Fröken Smilla 4 57,3
5 Christian Gergils Glanshammarsryttarna Janne 4 59,8
5 Stina Lilje Jump Club Ridsportförening Leonardo 4 65
5 Anna Edlund Örebro Fältrittklubb First Class Falcon 4 67,4
  Karolina Vedlund Lockenkils ryttarförening Desperado Ute  
  Anna Edlund Örebro Fältrittklubb Cayenne Ute