Gyttorps RK 2010-06-05 - 2010-06-06
EQUIPE datasystem: Senaste resultatlista 2010-06-06 kl. 14:49
Klass 1 - Dressyr Lätt A:3
Klass 2 - Dressyr Lätt A:1
Klass 3 - Dressyr Lätt B:0
Klass 4 - Dressyr Lätt C:2
Klass 5 - Dressyr Lagtävling Div III Häst Lag

Lagdressyr div 3 totalt efter 3 omgångar
 
Div III Dressyr Häst 
Plac Lag Omg 1 Omg 2 Omg 3 Totalt
1 Mullhyttans RK 7 7 7 21
2 Örebro FK 5 5 5 15
3 Wittvångs HS 4 4 4 12
4 Ramsbergs RK 3 3 3 9
5 Viby R & KS 2 2 2 6
6 Karlskoga RT 1 0 0  


Klass 1 - Dressyr Lätt A:3
5 anmälda, 4 startande, 1 placerade
Domare C: Anne Christine Karlsson
 
Plats Ryttare Häst Premie C Totalt Procent
  Uppfödare Härstamning  
1 Annie Lindhagen Mattrix   198 198 63,871
  Wittvångs HS Montgomery - Alpen Fürst 1  
 
2 Marie Bergman Rashid   189 189 60,968
  Örebro FK Ruiz Soler - Welt Hit II 2  
3 charlotte adler Karl   183 183 59,032
  Gyttorps RK Strauss - Aladin Z 3  
4 Susanne Johansson My Fair Lady   179 179 57,742
  Valåsens RS Landrat - Marabou 4  
 
till toppen

Klass 2 - Dressyr Lätt A:1
11 anmälda, 11 startande, 3 placerade
Domare C: Agneta Nylander
 
Plats Ryttare Häst Premie C Totalt Procent
  Uppfödare Härstamning  
1 Annie Lindhagen Mattrix   254 254 66,842
  Wittvångs HS Montgomery - Alpen Fürst 1  
2 charlotte adler Karl   253 253 66,579
  Gyttorps RK Strauss - Aladin Z 2  
3 Emma Lundberg Vivaldi   243 243 63,947
  Valåsens RS   3  
 
4 Annie Lindholm Craggenmore   238 238 62,632
  Blå Bergens RF   4  
5 Nadya Sahli La Bella Venizia   232 232 61,053
  Kumla Ridklubb OJ-OJ 5  
6 Susanne Johansson My Fair Lady   228 228 60,000
  Valåsens RS Landrat - Marabou 6  
7 Marita Larsson Athena   217 217 57,105
  Lindetraktens HSF Okänd 7  
8 Ann Sandberg Klövenhöj´s Karisma   214 214 56,316
  Dyltabruks RF Intellect - Triumph 8  
9 Cecilia Zetterlund Excalibur   212 212 55,789
  Lindetraktens HSF Sack (SWB) - Brabant 9  
10 Emma Ekestubbe Gesäll (ex Mistral) (SWB)   210 210 55,263
  Gyttorps RK Saxon - Hertigen 10  
11 Susanne Bichis Retzina   203 203 53,421
  Qvinnersta HSF Regazzoni - Matcho x 11  
 
till toppen

Klass 3 - Dressyr Lätt B:0
26 anmälda, 21 startande, 6 placerade
Överdomare: Ingrid Tivesjö
Domare C: Anne Christine Karlsson
 
Plats Ryttare Häst Premie C Totalt Procent
  Uppfödare Härstamning  
1 Anna Ekman Queen P   227 227 70,938
  Mullhyttans RK (1) Quite Easy - Feliciano 1  
2 Jenny Wallenborg Hard Day's Night (SWB)   209 209 65,313
  Wittvångs HS (1) Warsteiner - Furidant 2  
3 Lise-Lotte Lindblom Sir Lancelot   203 203 63,438
  Syd Nerike R okänd - okänd 3  
4 Karolina Nordkvist Malva   201 201 62,813
  Örebro FK Magini - Herkules 4  
5 Marina Fallgren Sorro (SWB)   192 192 60,000
  Syd Nerike R Sorba - Parant 5  
6 Kersti Hedin Gourmet   190 190 59,375
  Örebro FK (1) Good Future - Ceylon 6  
 
7 Emelie Oscarsson Flowerhill Blue   188 188 58,750
  Lindetraktens HSF   7  
8 Jessica Bergvall Why me   187 187 58,438
  Viby R&KS (1) Weinberg - Arianer 8  
9 Josefin Sannevik Fazonic   186 186 58,125
  Örebro FK (1) Zafonic - Tapon Wood 9  
10 Amanda Arvidsson Beasy Boy   182 182 56,875
  Ramsbergs RK (1) Billy Boy - Robin Z 10  
11 Emma Falk Nevottie   180 180 56,250
  Nordhallands RK Jeraldo - Purioso 11  
11 Linnéa Pirsech Cassandra ER   180 180 56,250
  Askersunds RK San Quintero** - Ganesco 11  
13 Elin Ekblom Winette   179 179 55,938
  Lindetraktens HSF Rubiquil - El Corona 13  
14 Marita Larsson Athena   178 178 55,625
  Lindetraktens HSF Okänd 14  
14 Satu Westergren Cadillac   178 178 55,625
  Örebro FK Lambert - Gaspadin 14  
16 Alexandra JonssonGustafson Cherry Lou   175 175 54,688
  Mullhyttans RK (1) Robin Z - Okänd 16  
17 Emma Ekestubbe Gesäll (ex Mistral) (SWB)   174 174 54,375
  Gyttorps RK Saxon - Hertigen 17  
18 Sofia Adolfsson Mandel (SWB)   171 171 53,438
  Wittvångs HS (1) Don Primero - Eminent 18  
19 Ida Lindkvist Mozart (SWB)   169 169 52,813
  Ramsbergs RK (1) Marduk - Roman Way xx 19  
19 Lena Björk Espoir De La Marie   169 169 52,813
  Blå Bergens RF Drosselbart - Jirko 19  
21 Regina Fallberg Oli   148 148 46,250
  Viby R&KS (1)   21  
 
till toppen

Klass 4 - Dressyr Lätt C:2
20 anmälda, 17 startande, 5 placerade
Överdomare: Ingrid Tivesjö
Domare C: Agneta Nylander
 
Plats Ryttare Häst Premie C Totalt Procent
  Uppfödare Härstamning  
1 Karolina Nordkvist Malva   192 192 68,571
  Örebro FK (1) Magini - Herkules 1  
2 Elin Ekblom Winette   190 190 67,857
  Lindetraktens HSF Rubiquil - El Corona 2  
3 Marina Fallgren Sorro (SWB)   188 188 67,143
  Syd Nerike R Sorba - Parant 3  
4 Satu Westergren Cadillac   185 185 66,071
  Örebro FK Lambert - Gaspadin 4  
5 Sara Pettersson Albertville   180 180 64,286
  Wittvångs HS Goldlöwe - Ceylon 5  
5 Linda Jonasson Zinnia   180 180 64,286
  Karlskoga RT Zackarais - Freiherr 5  
 
7 Jessica Bergvall Why me   178 178 63,571
  Viby R&KS Weinberg - Arianer 7  
7 Lena Björk Espoir De La Marie   178 178 63,571
  Blå Bergens RF Drosselbart - Jirko 7  
9 Mikaela Karlsson Muscot   173 173 61,786
  Mullhyttans RK (1) Hellekis Timjan RW 31 - Bellini 817 9  
10 Ellen Knutsson Maroonoon   166 166 59,286
  Wittvångs HS (1) Funambule - Domynsky 10  
11 Alexandra JonssonGustafson Cherry Lou   163 163 58,214
  Mullhyttans RK Robin Z - Okänd 11  
12 Annica Lindkvist Pavarotti   162 162 57,857
  Ramsbergs RK (1) Eloge - Pontus 12  
13 Terés Björndahl Casablanca   159 159 56,786
  Skråmsta CR Songline - Spectacular Tide 13  
14 Emma Falk Nevottie   158 158 56,429
  Nordhallands RK Jeraldo - Purioso 14  
14 Märi Boman Zonic xx   158 158 56,429
  Valåsens RS Fire Worshipper - French Groom 14  
14 Sofie Enblom Halving   158 158 56,429
  Viby R&KS (1)   14  
17 Emilie Fuchs Günther von Saale   143 143 51,071
  Wittvångs HS Saalefürst - Index 17  
 
till toppen

Klass 5 - Dressyr Lagtävling Div III Häst Lag
6 startande lag
 
Plats Uppfödare Lagnr Procent
    Lagledare
      Ryttare Häst Summa  
1 Mullhyttans RK Lag 1 62,471
    Alexandra Jonsson-Gus
 
      Anna Ekman Queen P 70,938  
      Mikaela Karlsson Muscot 61,786  
      Alexandra JonssonGustafson Cherry Lou 54,688  
2 Örebro FK Lag 1 62,024
    Matilda Wiewegg
 
      Karolina Nordkvist Malva 68,571  
      Kersti Hedin Gourmet 59,375  
      Josefin Sannevik Fazonic 58,125  
3 Wittvångs HS Lag 1 59,346
    Sara Wallenborg
 
      Jenny Wallenborg Hard Day's Night (SWB) 65,313  
      Ellen Knutsson Maroonoon 59,286  
      Sofia Adolfsson Mandel (SWB) 53,438  
4 Ramsbergs RK Lag 1 55,848
    Susann Thille
 
      Amanda Arvidsson Beasy Boy 56,875  
      Annica Lindkvist Pavarotti 57,857  
      Ida Lindkvist Mozart (SWB) 52,813  
5 Viby R&KS Lag 1 53,706
    J.Mattsson/R.Hermanss
 
      Jessica Bergvall Why me 58,438  
      Sofie Enblom Halving 56,429  
      Regina Fallberg Oli 46,250  
  Karlskoga RT Lag 1  
    K.Stigell/A.Almlöf
 
 
till toppen

Equipe - Datasystem för ridsport