Viby Rid och Körsällskap 5/6
resultat lokal hoppning med div 2½, omg 2



Klass 1 0.90 - HOPPNING, BEDÖMNING A:1a Laghoppning
Klass 2 1.00 - HOPPNING, BEDÖMNING A0+A0 två faser
Klass 2 1.00 - HOPPNING, AVD. B, BEDÖMNING A
Klass 3 0.90 - HOPPNING, BEDÖMNING Clear Round
Klass 4 0.80 - HOPPNING, BEDÖMNING Clear Round


Klass 1 0.90 - HOPPNING, BEDÖMNING A:1a Laghoppning
Överdomare:Carolina Kindgren. Domare:Anita Ivarsson. Banbyggare:Marion Johansson.

Plac.

 

Lag/Ryttare

Häst

Fel

Tid

Fel

Tid

 

 

 

 

 

 

 

 

1.

 

Ryttarkamraterna Kumla

 

0

135.40

16.00

90.62

 

3

Lisa Kjellström

Make My Day

0

41.25

8.00

26.85

 

9

Jesper Nordstedt

Orchis

0

47.23

4.00

32.32

 

15

Gunilla Öbergtörnblad

Markoolio

13.00

59.72

35.00

63.41

 

21

Magnus Törnblad

El Rossi

0

46.92

4.00

31.45

 

 

 

 

 

 

 

 

2.

 

Glanshammars Ryttarna

 

0

143.87

16.00

111.13

 

1

Charlotte Alin

Vilja

0

45.45

4.00

29.62

 

7

Malin Kiereck

Lakej Mb

0

53.20

4.00

42.91

 

13

Lina Hägg

Chanel

0

45.22

12.00

38.61

 

19

Sandra Persson

Remember Me

8.00

51.86

8.00

38.60

 

 

 

 

 

 

 

 

3.

 

Wittvångs Hästsällskap

 

4.00

140.96

 

 

 

5

Cassandra Lusth

Vancouver V

4.00

42.78

 

 

 

11

Alice Brantsberg

Calimero V/d Schoorscheh

4.00

50.88

 

 

 

17

Emelie Hedengren

La Duchess

0

49.08

 

 

 

23

Louise Jansson

Judo Ii

0

49.10

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

4.

 

Odensbackens Ridklubb

 

8.00

140.62

 

 

 

6

Jenny Edvardsson

Loretta

0

47.23

 

 

 

12

Madelen Magnusson

Stokdals Laida

4.00

45.49

 

 

 

18

Madelaine Snobl

Kräsnä Hiacinte

8.00

47.94

 

 

 

24

Therese Öhman

Idalgo

4.00

47.90

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

5.

 

Viby Rid och Körsällskap

 

8.00

147.62

 

 

 

2

Jennica Mattsson

Calista

0

50.17

 

 

 

8

Emma Johansson

Laterna Magica

4.00

47.24

 

 

 

14

Malin Andersson

Mon Efrodite Zeliba (f.2

4.00

55.69

 

 

 

20

Marion Johansson

Rubens

4.00

50.21

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

6.

 

Valåsens Ryttarsällskap

 

24.00

146.51

 

 

 

4

Emma Eriksson

Cayenne (35) (swb)

 

 

 

 

 

10

Mikaela Spector

Ergo

12.00

50.38

 

 

 

16

Elin Lindbladh

Sweet Heart

0

46.92

 

 

 

22

Pernilla Johansson

Prince Of Cruising

12.00

49.21

 

 


LAGPOÄNG

 

 

LAG

Poäng omg. 1

Poäng omg. 2

Totalt

1

Wittvångs Hästsällskap

7

4

11

2

Glanshammars Ryttarna

5

5

10

3

Ryttarkamraterna Kumla

4

7

11

4

Odensbackens Ridklubb

3

3

6

5

Valåsens Ryttarsällskap

2

1

3

6

Viby Rid och Körsällskap

1

2

3

 


Klass 1 0.90 - HOPPNING, BEDÖMNING A:1a Laghoppning
Överdomare:Carolina Kindgren. Domare:Anita Ivarsson. Banbyggare:Marion Johansson.

Plac.

Ryttare

Häst

Fel

Tid

* 1

CHARLOTTE ALIN, GlanshammarsRyttarna

VILJA

0 + 4

29.62

* 2

MAGNUS TÖRNBLAD, Ryttarkamraterna Kum

EL ROSSI

0 + 4

31.45

* 3

JESPER NORDSTEDT, Ryttarkamraterna Kum

ORCHIS

0 + 4

32.32

* 4

MALIN KIERECK, GlanshammarsRyttarna

LAKEJ MB

0 + 4

42.91

* 5

LISA KJELLSTRÖM, Ryttarkamraterna Kum

MAKE MY DAY

0 + 8

26.85

* 6

SANDRA PERSSON, GlanshammarsRyttarna

REMEMBER ME

8 + 8

38.60

7

LINA HÄGG, GlanshammarsRyttarna

CHANEL

0 + 12

38.61

8

GUNILLA ÖBERGTÖRNBLAD, Ryttarkamraterna Kum

MARKOOLIO

13 + 35

63.41

9

ELIN LINDBLADH, Valåsens RS

SWEET HEART

0

46.92

10

JENNY EDVARDSSON, Odensbackens RK

LORETTA

0

47.23

11

EMELIE HEDENGREN, Wittvångs Hästsällsk

LA DUCHESS

0

49.08

12

LOUISE JANSSON, Wittvångs Hästsällsk

JUDO II

0

49.10

13

JENNICA MATTSSON, Viby Rid och KS

CALISTA

0

50.17

14

CASSANDRA LUSTH, Wittvångs Hästsällsk

VANCOUVER V

4

42.78

15

MADELEN MAGNUSSON, Odensbackens RK

STOKDALS LAIDA

4

45.49

16

EMMA JOHANSSON, Viby Rid och KS

LATERNA MAGICA

4

47.24

17

THERESE ÖHMAN, Odensbackens RK

IDALGO

4

47.90

18

MARION JOHANSSON, Viby Rid och KS

RUBENS

4

50.21

19

ALICE BRANTSBERG, Wittvångs Hästsällsk

CALIMERO V/D SCHOORSCHEH

4

50.88

20

MALIN ANDERSSON, Viby Rid och KS

MON EFRODITE ZELIBA (F.2

4

55.69

21

MADELAINE SNOBL, Odensbackens RK

KRÄSNÄ HIACINTE

8

47.94

22

PERNILLA JOHANSSON, Valåsens RS

PRINCE OF CRUISING

12

49.21

23

MIKAELA SPECTOR, Valåsens RS

ERGO

12

50.38




Klass 2 1.00 - HOPPNING, BEDÖMNING A0+A0 två faser
Överdomare:Carolina Kindgren. Domare:Anita Ivarsson. Banbyggare:Marion Johansson.

Plac.

Ryttare

Häst

Fel

Tid

* 1

ALICE BRANTSBERG, Wittvångs Hästsällsk

CALIMERO V/D SCHOORSCHEH

0 + 0

25.14

* 2

ELISABETH ANDERSSON, GlanshammarsRyttarna

MUNSBORO JACKPOT

0 + 0

27.85

* 3

CHARLOTTE ALIN, GlanshammarsRyttarna

VILJA

0 + 0

29.39

* 4

ELIN LINDBLADH, Valåsens RS

SWEET HEART

0 + 0

31.35

* 5

JESPER NORDSTEDT, Ryttarkamraterna Kum

ORCHIS

0 + 4

28.84

6

EMELIE HEDENGREN, Wittvångs Hästsällsk

LA DUCHESS

0 + 4

30.64

7

JOHANNA NORDIN, Örebro FRK

COLEEN H

0 + 4

33.76

8

SANDRA PERSSON, GlanshammarsRyttarna

REMEMBER ME

1

69.77

9

MALIN CARLSSON, Stora Ekeby RK

HAND IN HAND

4

56.48

10

MALIN ANDERSSON, Viby Rid och KS

MON EFRODITE ZELIBA (F.2

4

59.73

11

MADELAINE SNOBL, Odensbackens RK

KRÄSNÄ HIACINTE

4

59.85

12

THERESE ÖHMAN, Odensbackens RK

IDALGO

4

61.52

13

PERNILLA JOHANSSON, Valåsens RS

PRINCE OF CRUISING

4

62.81

14

EMMA JOHANSSON, Viby Rid och KS

LATERNA MAGICA

4

63.97

15

ELVIRA WALLBERG ÅKERBLOM, Karlskoga RK

VOLARE

4

64.75

16

LISA KJELLSTRÖM, Ryttarkamraterna Kum

MAKE MY DAY

8

52.08

17

LINA HÄGG, GlanshammarsRyttarna

CHANEL

8

59.80

18

TINA FRÖBERGH, Syd Nerike Ryttarna

UKILEXTA

19

79.57

19

CASSANDRA LUSTH, Wittvångs Hästsällsk

VANCOUVER V

Ute

 

19

GUNILLA ÖBERGTÖRNBLAD, Ryttarkamraterna Kum

MARKOOLIO

Ute

 




Klass 2 1.00 - HOPPNING, AVD. B, BEDÖMNING A
Överdomare:Carolina Kindgren. Domare:Anita Ivarsson. Banbyggare:Marion Johansson.

Plac.

Ryttare

Häst

Fel

Tid

* 1

EMMA ERIKSSON, Nuntorp Hästsportklu

CAYENNE (35) (SWB)

4

61.86




Klass 3 0.90 - HOPPNING, BEDÖMNING Clear Round
Överdomare:Carolina Kindgren. Domare:Anita Ivarsson. Banbyggare:Marion Johansson.

Plac.

Ryttare

Häst

Fel

Tid

* 1

MADELEN MAGNUSSON, Odensbackens RK

STOKDALS LAIDA

0

56.89

* 1

JENNY EDVARDSSON, Odensbackens RK

LORETTA

0

62.41

* 1

LINDA FORSELL, GlanshammarsRyttarna

KOLIJN

0

64.08

* 1

MIKAELA SPECTOR, Valåsens RS

ERGO

0

63.83

* 1

SANDRA WALLBERG, Viby Rid och KS

PANDORA (43) (SWB)

0

62.72

* 1

LINA KIERECK, GlanshammarsRyttarna

PICASSO

0

59.43

* 1

JOHANNA REIMFELT, Örebro FRK

C.C MANHATTAN

0

60.85

* 1

ANNIE LINDHOLM, Blå Bergens RF

COSMOPOLITAN

0

56.66

* 1

JESSICA GÖHLE, Viby Rid och KS

TESS

0

62.81

* 1

EMELIE JANSSON, Pålsboda RF

MY SWEET SAMBA

0

58.43

* 1

MALIN CARLSSON, Stora Ekeby RK

HAND IN HAND

0

54.85

* 1

JENNICA MATTSSON, Viby Rid och KS

CALISTA

0

57.69

13

TINA FRÖBERGH, Syd Nerike Ryttarna

UKILEXTA

4

64.24

13

FELICIA NORDQVIST, Skråmsta Civila RF

BAILICÉ (SWB)

4

63.51

15

EMMA ERIKSSON, Nuntorp Hästsportklu

CAYENNE (35) (SWB)

5

71.41

16

HANNASOPHIE ANDERSSON, Kumla RK

ROLEX ER (SWB)

8

60.10

16

LENA NILSSON, Valåsens RS

WHITELOU

8

64.78

18

HELENA STRÖM, Syd Nerike Ryttarna

COMPLIMENT-G

17

73.67

19

THERESE ÖHMAN, Odensbackens RK

PRINCESS Z

22

77.22

20

CAROLINA HOLMBERG, Göta RF

BRAVEHEART (SWB)

Utg

 




Klass 4 0.80 - HOPPNING, BEDÖMNING Clear Round
Överdomare:Carolina Kindgren. Domare:Anita Ivarsson. Banbyggare:Marion Johansson.

Plac.

Ryttare

Häst

Fel

Tid

* 1

JOHANNA REIMFELT, Örebro FRK

C.C MANHATTAN

0

59.00

* 1

LINA KIERECK, GlanshammarsRyttarna

PICASSO

0

59.51

* 1

ANNIE LINDHOLM, Blå Bergens RF

COSMOPOLITAN

0

59.90

* 1

NIKI BATSILA, Örebro FRK

PENTAGON XX

0

60.60

* 1

JESSICA GÖHLE, Viby Rid och KS

TESS

0

65.07

* 1

SANDRA WALLBERG, Viby Rid och KS

PANDORA (43) (SWB)

0

66.98

* 1

EMELIE JANSSON, Pålsboda RF

MY SWEET SAMBA

0

62.32

* 1

FELICIA NORDQVIST, Skråmsta Civila RF

BAILICÉ (SWB)

0

63.44

9

MARCUS BOLANDER, Arboga RS

LAVANDA

4

57.43

10

REGINA FALLBERG, Viby Rid och KS

OLI

5

70.81

11

LENA NILSSON, Valåsens RS

WHITELOU

8

61.42

11

HANNASOPHIE ANDERSSON, Kumla RK

ROLEX ER (SWB)

8

62.06

11

HELENA STRÖM, Syd Nerike Ryttarna

COMPLIMENT-G

8

67.44

14

SANDRA KARLSSON, Valåsens RS

PARDON MY FRENCH

15

96.59

15

EMELIE LINDGREN, Valåsens RS

G.G.ELYSTER

Ute

 

15

JESSICA LINDHOLM, Örebro FRK

SOLEMIO

Ute

 

 

 

 

 

 


     RS-pro/HTML 02-03