Resultat regionala "unghästhoppningar"
RK Kumla 2010-06-01
EQUIPE datasystem: Senaste resultatlista 2010-06-01 kl. 22:58
Klass 1 - Hoppning 1.30 bed. A Avd. A
Klass 1 - Hoppning 1.30 bed. A Avd. B
Klass 2 - Hoppning 1.20 bed. A Avd. A
Klass 2 - Hoppning 1.20 bed. A Avd. B
Klass 3 - Hoppning 1.10 bed. A Avd. A
Klass 3 - Hoppning 1.10 bed. A Avd. B
Klass 4 - Hoppning 1.00 bed. A Avd. A
Klass 4 - Hoppning 1.00 bed. A Avd. B
Klass 5 - Hoppning 1.00 bed. A Avd. A
Klass 5 - Hoppning 1.00 bed. A Avd. B

Klass 1 - Hoppning 1.30 bed. A Avd. A Preliminär
5-6 åriga hästar
0 anmälda, 0 startande
Överdomare: Barbro Lillje
Tävlingsledare: ann-Louise Svensson
Speaker: Ulla Erixon
Hoppdomare: Ulla Erixon
Banbyggare: Eva KoppfeldtSvensson
 
Plats Ryttare Häst Premie Hoppning
  Uppfödare Härstamning Fel Tid
 
till toppen

Klass 1 - Hoppning 1.30 bed. A Avd. B Preliminär
5-6 åriga hästar
13 anmälda, 9 startande, 3 placerade
Överdomare: Barbro Lillje
Tävlingsledare: ann-Louise Svensson
Speaker: Ulla Erixon
Hoppdomare: Ulla Erixon
Banbyggare: Eva KoppfeldtSvensson
 
Plats Ryttare Häst Premie Hoppning
  Uppfödare Härstamning Fel Tid
1 Kristin Eriksson Clarice Q    
  Heby RF Laurin - Cortez 4 54,93
1 Kajsa Evergreen Zeres    
  Jump Club RSF Zeppelin - Viking xx 4 60,10
3 Terese Klangestam Nova    
  Gnesta Ridklubb Pablo - Cyrill 8 63,19
 
4 Stina Lillje Eccellente UW    
  Jump Club RSF Cornetto - Watzmann 9 71,07
5 Renée Johansson cous cous que    
  Malmköpings RS   12 84,13
5 Fredrik Lindh Dixieland    
  Östra Sörmlands L Landlord - Irco Marco 12 61,04
7 Emmie Jansson Coco Chanel    
  Enköpings RK Contender - Koenigspark 21 85,19
8 AnnaKarin Högberg Cassius Clay    
  Salaortens RF Cardento - Stanford 24 97,51
9 Linda Kolam Carrera Gi Tea    
  Färingsö RS Lipton - Bold Irish xx Ute.  
  Stina Lillje Amore    
  Jump Club RSF All in One - Escudo I    
  Renée Johansson Dee Jost Van Dyke    
  Malmköpings RS Couleur Rubin - Irco Marco    
  Jonna LeVau Svennis    
  Heby RF Quite Easy - Maraton    
  Stina Lillje Birdie Path    
  Jump Club RSF Cortez - Clover Hill    
 
till toppen

Klass 2 - Hoppning 1.20 bed. A Avd. A Preliminär
5-6 åriga hästar
0 anmälda, 0 startande
Överdomare: Barbro Lillje
Tävlingsledare: ann-Louise Svensson
Speaker: Ulla Erixon
Hoppdomare: Ulla Erixon
Banbyggare: Eva KoppfeldtSvensson
 
Plats Ryttare Häst Premie Hoppning
  Uppfödare Härstamning Fel Tid
 
till toppen

Klass 2 - Hoppning 1.20 bed. A Avd. B Preliminär
5-6 åriga hästar
33 anmälda, 21 startande, 6 placerade
Överdomare: Barbro Lillje
Tävlingsledare: ann-Louise Svensson
Speaker: Ulla Erixon
Hoppdomare: Ulla Erixon
Banbyggare: Eva KoppfeldtSvensson
 
Plats Ryttare Häst Premie Hoppning
  Uppfödare Härstamning Fel Tid
1 ewa hellström armani    
      0 69,83
1 Stina Lillje Amazing Love    
  Jump Club RSF Landor S - Ahorn Z 0 67,53
1 Py Jägerden Charette    
  Jump Club RSF cardento - niklas 916 0 67,91
1 Maria Seppänen Ask Ungen    
  Södertälje RK Casir Ask - Voltaire 0 69,26
1 Stina Kahlin Gibrahim F Van Het Huikven    
  Hamre Ridklubb Game Boy - Sioux De Baugy 0 69,12
1 Emmie Jansson Coco Chanel    
  Enköpings RK Contender - Koenigspark 0 72,80
1 Kajsa Evergreen Zeres    
  Jump Club RSF Zeppelin - Viking xx 0 64,42
1 Terese Klangestam Nova    
  Gnesta Ridklubb Pablo - Cyrill 0 70,40
 
9 Emma Eriksson Milana T    
  Nuntorp HSK Cardento - Landwind 1 74,30
10 Louise Haaga Checkpoint Q    
  Skästa RC Carland - Cortez 4 71,14
10 KAIE AAMISEPP Zamina KW    
  Christinehamns HPK Indoctro - Emilion 4 59,21
10 Stina Lillje Agnesaugusta    
  Jump Club RSF Cardento - Jasper 4 73,62
10 Fredrik Lindh Dixieland    
  Östra Sörmlands L Landlord - Irco Marco 4 65,86
10 Emma Liljefors Goliiath MT    
  Salaortens RF Nicklas (SWB) - Love Tail xx 4 72,51
10 Py Jägerden Nancy MB    
  Jump Club RSF Nicklas (SWB) - Landlord 4 72,62
10 Stina Lillje For Fun    
  Jump Club RSF For Feeling - Columbus 4 89,63
17 Cecilia Karlsson Liston VG    
  Eskilstunaorten Last Liberty - Robin Z 5 75,60
18 Renée Johansson cous cous que    
  Malmköpings RS   8 87,61
18 Elisabeth Elander Courbette    
  Hamre Ridklubb Carte d´Or - Turban Rose 8 66,54
20 Stina Lillje Octavio    
  Jump Club RSF Contendro I - Turban Rose 19 99,86
21 AnnaKarin Högberg Barthez    
  Salaortens RF Balou du Rouet - Zeus Ute.  
  Peder Zeiloth Zorro    
  Kumla Ridklubb Clinton - Cavalier    
  Emma Lindblom Coca Cola BIC    
  Skråmsta CR Camaro M - Irco Mena    
  Maria Karlsson Smaragd Q    
  Västerås RS Carte d´Or - Dancing Spree xx    
  Renée Johansson Dee Jost Van Dyke    
  Malmköpings RS Couleur Rubin - Irco Marco    
  Lina Hoppman Candius    
  Hamre Ridklubb Candidatus - Dobrock    
  Malin Åkerberg Chipotle HH    
  Örebro FK Quite Easy - Robin Z    
  Martina Nyman Cora    
  Skästa RC Aerline H (SWB) - Gassendi    
  Jennie Wigforss Flamencito (SWB)    
  Elvskogens RF Feliciano - Looping    
  Jonna LeVau Diamond of Orange HK    
  Heby RF Okänd - okänd    
  Marielle Clerissy Eazy Liza    
  Kumla Ridklubb Quite Easy - Cortez    
  Py Jägerden Quincy    
  Jump Club RSF Quintos 2 - Nicklas (SWB)    
  Peder Zeiloth Kelly Ek    
  Kumla Ridklubb Cornetto - Recruut    
 
till toppen

Klass 3 - Hoppning 1.10 bed. A Avd. A Preliminär
5-6 åriga hästar
0 anmälda, 0 startande
 
Plats Ryttare Häst Premie Hoppning
  Uppfödare Härstamning Fel Tid
 
till toppen

Klass 3 - Hoppning 1.10 bed. A Avd. B Preliminär
5-6 åriga hästar
27 anmälda, 19 startande, 5 placerade
 
Plats Ryttare Häst Premie Hoppning
  Uppfödare Härstamning Fel Tid
1 Louise Haaga Cassano    
  Skästa RC Cassini II - Contender 0 53,05
1 Stina Lillje Agnesaugusta    
  Jump Club RSF Cardento - Jasper 0 57,86
1 Stina Kahlin Gibrahim F Van Het Huikven    
  Hamre Ridklubb Game Boy - Sioux De Baugy 0 57,27
1 Josefin Larsson Candela VT    
  Örebro FK Camaro M - Dutch Capitol 0 57,15
1 Maria Seppänen Ask Ungen    
  Södertälje RK Casir Ask - Voltaire 0 55,30
1 Emma Liljefors Goliiath MT    
  Salaortens RF Nicklas (SWB) - Love Tail xx 0 58,77
1 Louise Haaga Checkpoint Q    
  Skästa RC Carland - Cortez 0 56,85
 
8 Stina Lillje Fabiana (5)    
  Jump Club RSF Silvano - Amiral 4 54,30
8 ewa hellström armani    
      4 54,82
8 Linda Ahrel Take Off    
  Salaortens RF Tornesch - Ronald 4 52,33
8 Rebecca Tenser Tintin    
  Östra Sörmlands L Emmerton (ex Raldolala) - Columbus 4 54,58
8 Lina Rickardsen Emillion van de Schranshoeve    
  Skästa RC Parco - Fellini 4 52,13
8 Cecilia Karlsson Liston VG    
  Eskilstunaorten Last Liberty - Robin Z 4 57,75
8 Elisabeth Elander Courbette    
  Hamre Ridklubb Carte d´Or - Turban Rose 4 47,30
15 Stina Lillje For Fun    
  Jump Club RSF For Feeling - Columbus 5 60,22
16 KAIE AAMISEPP Zamina KW    
  Christinehamns HPK Indoctro - Emilion 10 65,63
17 Mariana Junttila Wilhelmina (SWB)    
  Mantorpsryttarna Quite Easy - Tumble Wind xx 12 74,03
18 Maria Karlsson Smaragd Q    
  Västerås RS Carte d´Or - Dancing Spree xx 13 76,26
19 Terese Klangestam zavannah    
  Gnesta Ridklubb   16 75,54
  Peder Zeiloth Zorro    
  Kumla Ridklubb Clinton - Cavalier    
  Py Jägerden Charette    
  Jump Club RSF cardento - niklas 916    
  Malin Åkerberg Chipotle HH    
  Örebro FK Quite Easy - Robin Z    
  Jennie Wigforss Flamencito (SWB)    
  Elvskogens RF Feliciano - Looping    
  Lina Hoppman Candius    
  Hamre Ridklubb Candidatus - Dobrock    
  Carolina Bäck Karlsson Savanna    
  SRS Hammarö Orlando - Amani    
  Peder Zeiloth Disco Ek    
  Kumla Ridklubb Diamant de Semilly - Landadel    
  Py Jägerden Quincy    
  Jump Club RSF Quintos 2 - Nicklas (SWB)    
 
till toppen

Klass 4 - Hoppning 1.00 bed. A Avd. A Preliminär
4 åriga hästar
0 anmälda, 0 startande
 
Plats Ryttare Häst Premie Hoppning
  Uppfödare Härstamning Fel Tid
 
till toppen

Klass 4 - Hoppning 1.00 bed. A Avd. B Preliminär
4 åriga hästar
19 anmälda, 16 startande, 4 placerade
 
Plats Ryttare Häst Premie Hoppning
  Uppfödare Härstamning Fel Tid
1 Anna Edlund Cayenne    
  Örebro FK   0 45,98
1 Eva Danielsson Darwin (SWB)    
  Örebro FK Cardento - Burggraaf 0 44,85
1 Py Jägerden Lampard    
  Jump Club RSF Lux z - Niklas 916 0 46,70
1 Kajsa Evergreen Scoop    
  Jump Club RSF Acacio (ex Acagion) - Feliciano (SWB) 0 48,89
1 Py Jägerden Nicke    
  Jump Club RSF Niklas 916 0 45,29
1 Stina Lillje Strolchi    
  Jump Club RSF Sancisco - Davignon II 0 48,70
1 Anna Edlund First Class Falcon (SWB)    
  Örebro FK Cardento - Little Q 0 47,32
1 Alexandra Höglund Beasley G.    
  Salaortens RF Quasimodo Z - Burggraaf 0 51,22
1 Eva Danielsson Feelina (SWB)    
  Örebro FK For Feeling - Robin Z 0 44,23
1 Stina Lillje Miracle of Life    
  Jump Club RSF Carte d´Or - Lebus 0 45,62
 
11 Stina Lillje Bjorn    
  Jump Club RSF Cartano - Voltaire 4 47,07
11 Helena Gustavsson Chamira (SWB)    
  Björklidens RS Crelido - Robin Z 4 50,08
11 Fredrik Lindh Ronin    
  Östra Sörmlands L Radiator - Irco Marco 4 45,95
14 Cecilia Kindström Carlzon L (SWB)    
  Örebro FK Carson Ask - Contender 8 49,87
15 Josefin Larsson Enchilada    
  Örebro FK Escudo - Calypso II 9 58,17
16 Emma Eriksson Cayenne (35) (SWB)    
  Nuntorp HSK Cardento - Trainers Seat xx 14 60,27
  Emma Eriksson Le Dior    
  Nuntorp HSK Orlando - Last Liberty    
  Cecilia Kindström El Grande (SWB)    
  Örebro FK Casa Grande - National Zenith xx    
  Stina Lillje Li Bond (SWB)    
  Jump Club RSF Corland - National Zenith xx    
 
till toppen

Klass 5 - Hoppning 1.00 bed. A Avd. A Preliminär
4-6 åriga hästar
0 anmälda, 0 startande
 
Plats Ryttare Häst Premie Hoppning
  Uppfödare Härstamning Fel Tid
 
till toppen

Klass 5 - Hoppning 1.00 bed. A Avd. B Preliminär
4-6 åriga hästar
25 anmälda, 22 startande, 6 placerade
 
Plats Ryttare Häst Premie Hoppning
  Uppfödare Härstamning Fel Tid
1 Stina Lillje Miracle of Life    
  Jump Club RSF Carte d´Or - Lebus 0 43,69
1 Cecilia Kindström Carlzon L (SWB)    
  Örebro FK Carson Ask - Contender 0 48,81
1 Py Jägerden Lampard    
  Jump Club RSF Lux z - Niklas 916 0 47,10
1 Kajsa Evergreen Scoop    
  Jump Club RSF Acacio (ex Acagion) - Feliciano (SWB) 0 52,12
1 Helena Gustavsson Chamira (SWB)    
  Björklidens RS Crelido - Robin Z 0 52,12
1 Stina Lillje Strolchi    
  Jump Club RSF Sancisco - Davignon II 0 50,19
1 Louise Haaga Cassano    
  Skästa RC Cassini II - Contender 0 44,06
1 Lina Rickardsen Emillion van de Schranshoeve    
  Skästa RC Parco - Fellini 0 47,50
1 Terese Klangestam zavannah    
  Gnesta Ridklubb   0 47,69
1 Eva Danielsson Feelina (SWB)    
  Örebro FK For Feeling - Robin Z 0 47,38
 
11 Josefin Larsson Candela VT    
  Örebro FK Camaro M - Dutch Capitol 4 45,32
11 Linda Ahrel Take Off    
  Salaortens RF Tornesch - Ronald 4 47,35
11 Emma Eriksson Cayenne (35) (SWB)    
  Nuntorp HSK Cardento - Trainers Seat xx 4 51,35
11 Stina Lillje Bjorn    
  Jump Club RSF Cartano - Voltaire 4 48,38
15 Anna Edlund Cayenne    
  Örebro FK   5 56,72
15 Eva Danielsson Darwin (SWB)    
  Örebro FK Cardento - Burggraaf 5 56,85
17 Fredrik Lindh Ronin    
  Östra Sörmlands L Radiator - Irco Marco 6 59,69
17 Py Jägerden Nicke    
  Jump Club RSF Niklas 916 6 62,50
19 Mariana Junttila Wilhelmina (SWB)    
  Mantorpsryttarna Quite Easy - Tumble Wind xx 7 65,00
20 Anna Edlund First Class Falcon (SWB)    
  Örebro FK Cardento - Little Q 8 44,87
21 Emma Eriksson Le Dior    
  Nuntorp HSK Orlando - Last Liberty Ute.  
21 Karolina Vedlund Desperado    
  Blå Bergens RF Drosselklang II - Rabino Ute.  
  Stina Lillje Li Bond (SWB)    
  Jump Club RSF Corland - National Zenith xx    
  Peder Zeiloth Disco Ek    
  Kumla Ridklubb Diamant de Semilly - Landadel    
  Cecilia Kindström El Grande (SWB)    
  Örebro FK Casa Grande - National Zenith xx    
 
till toppen

Equipe - Datasystem för ridsport