Karlskoga Ridklubb 30/5
Resultat lokal/regional dressyr

Klass 3 och 2 är lokal tävling. Klass 1 är regional tävling

Klass 1 DRESSYR LÄTT A:6 2005
Klass 2 DRESSYR LÄTT A:3 2003
Klass 3 Dressyr LB. Bedömning Lätt B:2 2003


Klass 1 DRESSYR LÄTT A:6 2005

Plac. Ryttare Häst Poäng Procent
* 1 MARIA SJÖÖ, Strömsholms RSF RUBINA 278 ( 64.65%)
* 2 NINA BERGSTRÖM, Ryttarsällskapet Gru ELTON 273 ( 63.49%)
* 2 SABINA OLSSON, Säffle RK LOTUS 273 ( 63.49%)
4 SARA HOLMÉR, Strömsholms RSF GUARDIAN OF LOVE 272 ( 63.26%)
5 AMANDA ENGSTRÖM, Karlskoga Ryttarteam MARIMBA BALLET XX 262 ( 60.93%)
6 LOTTA SVENSSON, Valåsens RS OLIVER 259 ( 60.23%)
7 MALIN STENSON, Sörmons RK CORIOLANA 256 ( 59.53%)
8 MALIN OHLÉN, Dyltabruk RF LUCKY LUKE 255 ( 59.30%)
8 CECILIA NORDH, Dyltabruk RF MAGIC 255 ( 59.30%)
10 LOVISA AHLBERG, Karlskoga Ryttarteam MONA LISA 251 ( 58.37%)
11 MONICA KARMBO, Skråmsta Civila RF PEBBLES 242 ( 56.28%)



Klass 2 DRESSYR LÄTT A:3 2003

Plac. Ryttare Häst Poäng Procent
* 1 LARS-MAGNUS OLSSON, Göta RF CONQUERER LM 212 ( 68.39%)
* 2 HELENE CLAESSON, Örebro FRK RICCOSHETTE 206 ( 66.45%)
* 3 NINA BERGSTRÖM, Ryttarsällskapet Gru ELTON 201 ( 64.84%)
* 3 SARA HOLMÉR, Strömsholms RSF GUARDIAN OF LOVE 201 ( 64.84%)
* 5 KARIN SKOGLUND, Wäse RF LEIA 199 ( 64.19%)
* 5 SABINA OLSSON, Säffle RK LOTUS 199 ( 64.19%)
7 EMMA KNUTSSON, Wittvångs Hästsällsk VIIMEINEN VALSSI 197 ( 63.55%)
8 MALIN STENSON, Sörmons RK CORIOLANA 194 ( 62.58%)
8 LOVISA AHLBERG, Karlskoga Ryttarteam MONA LISA 194 ( 62.58%)
10 MARIA STORM, Pålsboda RF DON WELT 193 ( 62.26%)
11 KRISTIN JOHANSSON, Alkvetterns RS YNYSGERWYN BRENIN RHODRI 192 ( 61.94%)
12 THERESE WENNBERG, Karlskoga RK PICA 191 ( 61.61%)
12 INGER SVENSSON, Viby Rid och KS FARGO 191 ( 61.61%)
14 CHARLOTTE ADLER, Gyttorps RK KARL 189 ( 60.97%)
15 SUSANNE JOHANSSON, Valåsens RS MY FAIR LADY 187 ( 60.32%)
16 MALIN OHLÉN, Dyltabruk RF LUCKY LUKE 186 ( 60.00%)
16 CECILIA NORDH, Dyltabruk RF MAGIC 186 ( 60.00%)
18 MINDY LINDSTRÖM, Vingåkers RF CELEST 184 ( 59.35%)
19 GUNILLA ÖBERGTÖRNBLAD, Ryttarkamraterna Kum MARKOOLIO 183 ( 59.03%)
19 ANETTE JOHANSSON, Valåsens RS OLIVIA 183 ( 59.03%)
21 YVONNE ELIOT, Öja-Västermo RS ZPENZER 177 ( 57.10%)
22 JENNY KÄLLMAN, Dyltabruk RF CURTEIN 176 ( 56.77%)
23 EMMA FALK, Nordhallands RK NEVOTTIE 158 ( 50.97%)



Klass 3 Dressyr LB. Bedömning Lätt B:2 2003

Plac. Ryttare Häst Poäng Procent
* 1 KRISTIN JOHANSSON, Alkvetterns RS YNYSGERWYN BRENIN RHODRI 212 ( 70.67%)
* 2 CHARLOTTE ADLER, Gyttorps RK KARL 206 ( 68.67%)
* 3 THERESE WENNBERG, Karlskoga RK PICA 205 ( 68.33%)
* 4 LIZA ZIMMERMAN, Odensbackens RK GIBSY LADY 204 ( 68.00%)
* 5 HELENE CLAESSON, Örebro FRK RICCOSHETTE 202 ( 67.33%)
* 6 ANNA-KARIN ÖSTERLING, Kumla RK MELINA 200 ( 66.67%)
* 6 MINDY LINDSTRÖM, Vingåkers RF CELEST 200 ( 66.67%)
* 8 ELIN JOHANSSON, Kumla RK LANGETS 199 ( 66.33%)
9 MADELENE ERICSSON, Karlskoga RK PETTSON 198 ( 66.00%)
10 EMMA KNUTSSON, Wittvångs Hästsällsk VIIMEINEN VALSSI 197 ( 65.67%)
10 ANETTE JOHANSSON, Valåsens RS OLIVIA 197 ( 65.67%)
10 YVONNE ELIOT, Öja-Västermo RS ZPENZER 197 ( 65.67%)
13 KAJSA ROSÉN, Kumla RK SATISFACTION 195 ( 65.00%)
14 JENNY KÄLLMAN, Dyltabruk RF CURTEIN 194 ( 64.67%)
15 JOHANNA ALGEBLAD, GlanshammarsRyttarna MÅNELLA 191 ( 63.67%)
15 MARIE TAKAMÄKI, Karlskoga RK NIKITA 191 ( 63.67%)
17 CECILIA ZETTERLUND, Lindetraktens HSF EXCALLIBUR 189 ( 63.00%)
18 KAROLINA NORDKVIST, Örebro FRK MALVA 188 ( 62.67%)
19 EMMA FALK, Nordhallands RK NEVOTTIE 186 ( 62.00%)
20 ELIN EKBLOM, Lindetraktens HSF WINETTE 182 ( 60.67%)
21 GUNILLA ÖBERGTÖRNBLAD, Ryttarkamraterna Kum MARKOOLIO 180 ( 60.00%)
22 SUSANNE JOHANSSON, Valåsens RS MY FAIR LADY 179 ( 59.67%)
23 LISA GULLBERG, Karlskoga RK GHAZALIA 177 ( 59.00%)
24 ELINA REINHOLDSSON, Karlskoga RK JUDSON 176 ( 58.67%)
25 MARIA GUSTAVSSON, Lanna RS MAMSELL 175 ( 58.33%)
26 ANNELIE VERBRUGGE, GlanshammarsRyttarna BOX RAZZEL 174 ( 58.00%)
27 PIA HOLMLUND, Kumla RK GUINEA LB 170 ( 56.67%)
28 EMMA KNUTSSON, Wittvångs Hästsällsk CALLISTRO 169 ( 56.33%)
29 MALIN SIREN, Karlskoga RK SMILLA Ute

     RS-pro/HTML 02-03