Askersunds Ridklubb 29/5 - 30/5
Resultat lokal och regional hoppning


Klass 6 1.00 - HOPPNING, BEDÖMNING Clear Round
Klass 5 1.00 - HOPPNING, AVD. A, BEDÖMNING A0+A0 två faser
Klass 5 1.00 - HOPPNING, AVD. B, BEDÖMNING A
Klass 4 1.10 - HOPPNING, AVD. B, BEDÖMNING A
Klass 4 1.10 - HOPPNING, AVD. A, BEDÖMNING A0+A0 två faser
Klass 3 1.10 - HOPPNING, AVD. A, BEDÖMNING A0+A0 två faser
Klass 3 1.10 - HOPPNING, AVD. B, BEDÖMNING A
Klass 2 1.20 - HOPPNING, AVD. A, BEDÖMNING A:0
Klass 2 1.20 - HOPPNING, AVD. B, BEDÖMNING A
Klass 1 1.30 - HOPPNING, AVD. B, BEDÖMNING A
Klass 1 1.30 - HOPPNING, AVD. A, BEDÖMNING A:1a


Klass 6 1.00 - HOPPNING, BEDÖMNING Clear Round
Överdomare:Annika Bäckgren. Domare:Anita Ivarsson. Banbyggare:Jesper Ohlin.
Plac. Ryttare Häst Fel Tid
* 1 ELIN JANSSON, Örebro FRK JALOUBET J 0 59.18
* 1 FRIDA JONSSON, Örebro FRK ESMERALDA JONAGÅRDEN 0 61.46
* 1 LENAKARIN LINDE, Boxholms RK VERSACE 0 62.76
* 1 ELLENOR HJALMARSSON EKMAN, Mjölby RK FATALIST VAN DE BOSLANDH 0 64.89
* 1 ANNA EDLUND, Örebro FRK CAYENNE (F. 2) (SWB) 0 70.87
* 1 CASSANDRA LUSTH, Wittvångs Hästsälls VANCOUVER V 0 60.43
* 1 ALICE IVARSSON, Pålsboda RF MARCOLITA 0 62.91
* 1 MALIN EKLÖF, Vingåkers RF L-SHOGGE 0 64.39
* 1 HELENA RUCK, Alkvetterns RS BOLOKEE 0 66.20
* 1 ELISABET HUUVA, Kumla RK RINGWOOD SPACE 0 69.34
* 1 MARIE PERSSON, Göta RF ESPRIT V.D. KEMPENHOEVE 0 65.42
* 1 TINA NÄFVER, Wittvångs Hästsälls CRIMCESS ZOBRA 0 57.73
13 JILL SILVANDERSSON, Mantorps Ryttarna QLARA 4 62.52
13 CECILIA KINDSTRÖM, Örebro FRK CARLZON L (SWB) 4 62.91
13 MARIA KARLSSON, Västerås RS CATCH ME IF YOU CAN 4 65.05
13 PEDER ZEILOTH, Kumla RK DISCO EK 4 66.13
13 MALIN JOHANSSON, Pålsboda RF SPOTLIGHT 4 58.95
13 ANNELI CEDERBERG, Nykyrka RK GOOD MORNING 4 88.20
13 CECILIA KINDSTRÖM, Örebro FRK EL GRANDE (SWB) 4 67.24
13 HANNASOPHIE ANDERSSON, Kumla RK COMPLIMENT-G 4 69.09
21 KARITA KARELL, Pålsboda RF VIKING LINA XX 5 75.17
22 SANNE BERGSTRÖM, Örebro FRK ESQUIRE 6 80.67
22 KAROLINA VEDLUND, Blå Bergens RF DESPERADO 6 78.62
24 ALEXANDRA PÅLSSON, Örebro FRK BAKKELY´S ACTION 7 83.76
25 ELISABET HUUVA, Kumla RK JONNA METEORIT 8 67.58
25 HELENA GUSTAVSSON, Björklidens RS CHAMIRA (SWB) 8 69.19
25 SUSANNA VUCKOVIC, Vänsta RF KRIZARD SB 8 63.03
28 IDA ALMQUIST, Linde Ridskola BALTAZAR (SWB) 10 79.89
29 ALICE BRANTSBERG, Wittvångs Hästsälls CALIMERO V/D SCHOORSCHEH 11 85.92
30 JOHANNA GREIFF, Heda RK LIBERTY 12 89.79
31 MARTINA ADOLFSSON, Nykyrka RK JUMP FOR JOY (SWB) 16 63.98
32 MARIANA JUNTTILA, Mantorps Ryttarna WILHELMINA (SWB) 20 104.90
32 MARTINA ADOLFSSON, Nykyrka RK SPARVÖGA (13) (SWB) 20 87.59
34 MARIA KARLSSON, Västerås RS LIQUER Q Ute
34 BEATRICE PETTERSSON, Nykyrka RK SAFFRAN (SWB) Ute
34 MADELEINE KORHONEN, Baståsens RK ACAPELLA Ute
34 IDA WESTMAN, Katrineholms RF LITTLE BEEBOP Ute
34 TINA FRÖBERGH, Syd Nerike Ryttarna UKILEXTA Ute
34 JENNY GRAHN, Kumla RK JAQUELINE Ute
34 JOSEFIN LARSSON, Örebro FRK SPIRIT Ute



Klass 5 1.00 - HOPPNING, AVD. A, BEDÖMNING A0+A0 två faser
Överdomare:Annika Bäckgren. Domare:Anita Ivarsson. Banbyggare:Jesper Ohlin.
Plac. Ryttare Häst Fel Tid
* 1 LISA KJELLSTRÖM, Ryttarkamraterna Ku MAKE MY DAY 0 + 0 28.53
* 2 LINA GILLMAN, Folkungabygdens RF TROMPET 0 + 0 29.63
* 3 IDA PALOMÄKI, Boxholms RK LITTLE CHAGGI 0 + 0 29.70
* 4 PAULINE IVARSSON, Billingens SportRK LITTLE QUEEN 0 + 0 29.80
* 5 FRIDA JONSSON, Örebro FRK ESMERALDA JONAGÅRDEN 0 + 0 30.54
* 6 JOHANNA THÖRN, Sörmons RK BRONCO 0 + 0 30.67
* 7 SARA KARLSSON, Eskilstunaortens RF FRÖKEN JULIE 0 + 0 30.75
* 8 ALICE IVARSSON, Pålsboda RF MARCOLITA 0 + 0 30.98
* 9 ERICA LUNDWALL, Örebro FRK FANTA 0 + 0 31.77
* 10 ELLEN ERIKSSON, Askersunds RK HEISSELAGERS ROXANE 0 + 0 31.97
* 11 CASSANDRA LUSTH, Wittvångs Hästsälls VANCOUVER V 0 + 0 38.47
* 12 ALICE BRANTSBERG, Wittvångs Hästsälls CALIMERO V/D SCHOORSCHEH 0 + 4 25.68
13 JESPER NORDSTEDT, Ryttarkamraterna Ku ORCHIS 0 + 4 28.63
14 HELENA RUCK, Alkvetterns RS BOLOKEE 0 + 4 31.78
15 MARIE PERSSON, Göta RF ESPRIT V.D. KEMPENHOEVE 0 + 4 38.77
16 LOUISE ANDERSSON, Amnebygdens RF ULTRA 0 + 8 32.88
17 JOHANNA GREIFF, Heda RK LIBERTY 0 + 8 53.69
18 SUSANNA VUCKOVIC, Vänsta RF KRIZARD SB 0 + 9 40.54
19 ANGELICA WICKSTRÖM, Nykyrka RK ANGEL OF ZEUS 0 + 10 45.33
20 MARION JOHANSSON, Viby Rid och KS RUBENS 0 + 11 48.95
21 AMANDA ERNKLEV, Myråsens RK CARDINAL 0 + 14 60.73
22 JOSEFIN HÅRD, Örebro FRK POMPIDOU 4 57.32
23 MALIN JOHANSSON, Pålsboda RF SPOTLIGHT 4 60.74
24 TINA NÄFVER, Wittvångs Hästsälls CRIMCESS ZOBRA 4 62.13
25 AMANDA LUNDWALL, Wittvångs Hästsälls MICHIGAN 4 64.97
26 ANNELIE ALMÈRUS, Nykyrka RK VARENNE 4 66.62
27 EMMA BERGSTRÖM, Pålsboda RF ANI F 4 69.61
28 SOFIA LARSSON, Wittvångs Hästsälls PRETTY WOMEN 4 70.20
29 ANNA BINNBERG, Grevagårdens RF SIMPLE TIT BIT CATALUNA 4 74.65
30 SANDRA JOHANSSON, Valåsens RS CHARMÖR 4 79.52
31 JENNY GRAHN, Kumla RK JAQUELINE 7 88.63
32 ELISABET HUUVA, Kumla RK JONNA METEORIT 8 70.70
33 ELISABET HUUVA, Kumla RK RINGWOOD SPACE 8 72.78
34 ANNELI CEDERBERG, Nykyrka RK GOOD MORNING 11 104.41
35 HANNASOPHIE ANDERSSON, Kumla RK COMPLIMENT-G 12 64.59
36 SANDRA PETERSSON, Nykyrka RK ICEBOY 12 67.99
37 EMELIE KARLBERG, Örebro FRK MILORD 24 94.82
38 KARITA KARELL, Pålsboda RF VIKING LINA XX Ute
38 MALIN EKLÖF, Vingåkers RF L-SHOGGE Ute
38 MADELEINE KORHONEN, Baståsens RK ACAPELLA Ute
38 AMANDA LARSSON, Örebro FRK IMRE Ute
38 IDA WESTMAN, Katrineholms RF LITTLE BEEBOP Ute
38 TINA FRÖBERGH, Syd Nerike Ryttarna UKILEXTA Ute
38 ALEXANDRA PÅLSSON, Örebro FRK BAKKELY´S ACTION Ute
38 KARIN WINGE, Örebro FRK PRIMAVERA Ute
38 IDA ALMQUIST, Linde Ridskola BALTAZAR (SWB) Ute
38 JOHANNA REIMFELT, Örebro FRK C.C MANHATTAN Ute



Klass 5 1.00 - HOPPNING, AVD. B, BEDÖMNING A
Överdomare:Annika Bäckgren. Domare:Anita Ivarsson. Banbyggare:Jesper Ohlin.
Plac. Ryttare Häst Fel Tid
* 1 ELIN JANSSON, Örebro FRK JALOUBET J 0 59.63
* 1 SOPHIA ERICSSON, Trossnäs FRK Karlst TORONTO 0 67.08
* 1 MARIA JOHANSSON, Mariestads RK FIGTHER-C 0 60.50
* 4 CECILIA KINDSTRÖM, Örebro FRK EL GRANDE (SWB) 4 69.50
* 4 ROBERT WILLÉN, Askersunds RK LYNLEY MB 4 69.97
* 4 BEATRICE PETTERSSON, Nykyrka RK SAFFRAN (SWB) 4 65.67
* 4 JILL SILVANDERSSON, Mantorps Ryttarna QLARA 4 62.80
* 4 PEDER ZEILOTH, Kumla RK DISCO EK 4 64.22
* 4 CECILIA KINDSTRÖM, Örebro FRK CARLZON L (SWB) 4 66.41
* 4 MARTINA ADOLFSSON, Nykyrka RK JUMP FOR JOY (SWB) 4 68.18
11 THERESE CARLSSON, Hammarö RF LILLE JOHN 5 81.66
11 JILL NYLANDER, Kumla RK POMERANCE 5 81.61
11 LENAKARIN LINDE, Boxholms RK VERSACE 5 82.58
14 HANNASOPHIE ANDERSSON, Kumla RK ARIEL (SWB) 8 66.96
15 SANNE BERGSTRÖM, Örebro FRK ESQUIRE 11 89.13
16 HELENA GUSTAVSSON, Björklidens RS CHAMIRA (SWB) 15 89.72
17 MARIA OLSSON, Kumla RK ELANVILLE E 16 67.54
18 ELIN JANSSON, Örebro FRK ONE IN A MILLION 24 50.24
19 ELIN KOPPFELDT, Ryttarkamraterna Ku FREESIA AF HAGALUND (SWB Ute
19 ANNA EDLUND, Örebro FRK CAYENNE (F. 2) (SWB) Ute
19 ELLENOR HJALMARSSON EKMAN, Mjölby RK FATALIST VAN DE BOSLANDH Ute
19 FRIDA ERICSSON, Göta RF CORONA MB Ute
19 MARTINA ADOLFSSON, Nykyrka RK SPARVÖGA (13) (SWB) Ute



Klass 4 1.10 - HOPPNING, AVD. B, BEDÖMNING A
Överdomare:Annika Bäckgren. Domare:Anita Ivarsson. Banbyggare:Jesper Ohlin.
Plac. Ryttare Häst Fel Tid
* 1 SOPHIA ERICSSON, Trossnäs FRK Karlst TORONTO 0 46.48
* 1 HANNAH LARSSON, Tunalids RK LAST LUCK XX 0 49.66
* 1 ELIN JANSSON, Örebro FRK TALINSKY 0 48.84
4 MARIA JOHANSSON, Mariestads RK FIGTHER-C 4 45.06
5 HANNASOPHIE ANDERSSON, Kumla RK ARIEL (SWB) 8 50.57
6 JILL NYLANDER, Kumla RK POMERANCE 11 69.93
7 ELIN JANSSON, Örebro FRK ONE IN A MILLION 16 45.21
8 MARIA OLSSON, Kumla RK ELANVILLE E 19 68.13
9 ROBERT WILLÉN, Askersunds RK LYNLEY MB Utg
9 FRIDA ERICSSON, Göta RF CORONA MB Ute



Klass 4 1.10 - HOPPNING, AVD. A, BEDÖMNING A0+A0 två faser
Överdomare:Annika Bäckgren. Domare:Anita Ivarsson. Banbyggare:Jesper Ohlin.
Plac. Ryttare Häst Fel Tid
* 1 JESPER NORDSTEDT, Ryttarkamraterna Ku ORCHIS 0 + 0 27.64
* 2 LINA GILLMAN, Folkungabygdens RF TROMPET 0 + 0 28.12
* 3 PAULINE IVARSSON, Billingens SportRK LITTLE QUEEN 0 + 0 29.93
* 4 ANNA-KARIN NILSSON, Syd Nerike Ryttarna PARLANDO 0 + 0 30.33
* 5 MALIN SANDIN, Linköpings FRK ZIMONA 0 + 0 31.55
* 6 LOUISE ANDERSSON, Amnebygdens RF ULTRA 0 + 0 32.30
* 7 IDA PALOMÄKI, Boxholms RK LITTLE CHAGGI 0 + 4 28.43
8 MARION JOHANSSON, Viby Rid och KS RUBENS 0 + 4 33.77
9 ERICA LUNDWALL, Örebro FRK FANTA 0 + 8 28.72
10 ANNA BINNBERG, Grevagårdens RF SIMPLE TIT BIT CATALUNA 4 46.24
11 ELLEN ERIKSSON, Askersunds RK HEISSELAGERS ROXANE 4 46.85
12 ROBERT WILLÉN, Askersunds RK LACIANO MB 4 47.30
13 JOHANNA THÖRN, Sörmons RK BRONCO 4 48.73
14 ANNELIE ALMÈRUS, Nykyrka RK VARENNE 4 49.41
15 LENA BRIKELL, Örebro FRK IMPALA 6 64.94
16 AMANDA LUNDWALL, Wittvångs Hästsälls MICHIGAN 8 48.52
17 SANDRA PETERSSON, Nykyrka RK ICEBOY 8 50.37
18 EMMA BERGSTRÖM, Pålsboda RF ANI F 9 61.38
19 AMANDA ERNKLEV, Myråsens RK CARDINAL 9 61.92
20 SOFIA LARSSON, Wittvångs Hästsälls PRETTY WOMEN 11 66.92
21 LISA KJELLSTRÖM, Ryttarkamraterna Ku MAKE MY DAY 14 62.84
22 EMELIE KARLBERG, Örebro FRK MILORD 16 70.30
23 SANDRA JOHANSSON, Valåsens RS CHARMÖR 18 78.91
24 THERESE UTRIAINEN, Mälardalens RF VEGAMIX 22 78.46
25 ANGELICA WICKSTRÖM, Nykyrka RK ANGEL OF ZEUS 22 80.22
26 SARA KARLSSON, Eskilstunaortens RF FRÖKEN JULIE Ute
26 JENNY GRAHN, Kumla RK YESTER LAMBORGINA Ute



Klass 3 1.10 - HOPPNING, AVD. A, BEDÖMNING A0+A0 två faser
Överdomare:Annika Bäckgren. Domare:Anita Ivarsson. Banbyggare:Jesper Ohlin.
Plac. Ryttare Häst Fel Tid
* 1 ANNA-KARIN NILSSON, Syd Nerike Ryttarna PARLANDO 0 + 0 31.27
* 2 EMMA JOHANSSON, Viby Rid och KS VIRGINIA BEACH 0 + 0 31.30
* 3 LINDA SEDSTRÖM, Örebro FRK STRANDHILL DREAMER 0 + 0 32.40
* 4 AMANDA ALBREKTSSON, Skaraortens RF COOPER 0 + 0 32.65
* 5 THERESE ÖHMAN, Odensbackens RK WIKING 0 + 0 33.13
* 6 ELIN JONSSON, Vikbolandets RF DELICAT AF EKLYCKAN 0 + 0 33.40
* 7 EMELIE KARLBERG, Örebro FRK ARTEMIS 0 + 0 33.64
* 8 INGELA ÖHRLING-LOISKE, Holmstorps RF AQINA 0 + 0 35.10
* 9 MARION JOHANSSON, Viby Rid och KS CASSIOPEIA 0 + 0 35.20
* 10 ANDREA WESTLING, Norsholms RF ALOUETTE 0 + 0 35.59
11 ELLEN ERIKSSON, Askersunds RK HEISSELAGERS ROXANE 0 + 0 36.71
12 JEANETTE ANDERSSON, Folkungabygdens RF KUNG MIDAS II 0 + 0 37.23
13 PIA ERIKSSON, Kumla RK DARCO 0 + 0 37.51
14 DANIELA HOLMQUIST, Västerås RS LANTOZ 0 + 0 38.01
15 FRIDA EKESTUBBE, Örebro FRK CACTUZ FLOWER 0 + 0 39.08
16 VIKTOR ENDERBERG, Strömsholms RSF CORIOGRAF 0 + 0 39.82
17 EMMA ERIKSSON, Nuntorp Hästsportkl SALLY 0 + 0 40.59
18 EMMA WERNERSSON, Syd Nerike Ryttarna VALENTINO 0 + 4 34.49
19 LOTTA SARTZ, Örebro FRK JENNY 0 + 4 35.28
20 MARINA LINDKVIST, Örebro FRK MAGINO 0 + 4 36.42
21 ANGELICA WALLACE, Mjölby RK MEIJBOOM`S TURBO 0 + 4 36.58
22 LOUISE JANSSON, Wittvångs Hästsälls JUDO II 0 + 4 38.70
23 EMELIE LUNDHOLM, Ekenässjöns Hästspo AMAZING GRACE 0 + 5 44.44
24 ULRICA EGERYD, Örebro FRK UP AND GO 0 + 7 49.38
25 EMELIE LUNDHOLM, Ekenässjöns Hästspo CORNETTO 0 + 8 35.63
26 THERESE UTRIAINEN, Mälardalens RF VEGAMIX 0 + 9 41.07
27 ELIN DOUHAN, Vänsta RF CARIBO J 0 + 10 46.38
28 ANNELI CEDERBERG, Nykyrka RK DON EMILIO 1 61.52
29 WANJA LANDH, Söderköpings RS SKYLIK 4 44.63
30 VIKTORIA WAUGE, Västerås RS CARIZMA 4 51.21
31 CECILIA HJÄRTMYR, Askersunds RK MAZETTI 4 51.67
32 PIA HOLM WAHLSTRÖM, Örebro FRK ROZIE 4 51.70
33 PÄR HOPMAN, Valåsens RS ZARAGATA XX 4 52.02
34 HELENE CARLSSON, Skråmsta Civila RF MILCHEM GOLD 4 55.86
35 PAULINE IVARSSON, Billingens SportRK LITTLE QUEEN 7 66.06
36 MALIN TAMM, Wittvångs Hästsälls FRANGELICO 7 67.56
37 MALIN SANDIN, Linköpings FRK ZIMONA 8 48.30
38 LENA BRIKELL, Örebro FRK IMPALA Ute
38 JENNY GRAHN, Kumla RK JAQUELINE Ute



Klass 3 1.10 - HOPPNING, AVD. B, BEDÖMNING A
Överdomare:Annika Bäckgren. Domare:Anita Ivarsson. Banbyggare:Jesper Ohlin.
Plac. Ryttare Häst Fel Tid
* 1 CASSANDRA LUSTH, Wittvångs Hästsälls VANCOUVER V 0 48.70
* 1 JILL NYLANDER, Kumla RK POMERANCE 0 50.92
* 1 MALIN ANDERSSON, Nyckel Ryttarna ICE CREAM 0 52.01
* 1 AMANDA PERSSON, Göta RF ZOISABELLA 0 53.70
* 1 LINA FOGELQVIST, Askersunds RK FREESTYLE 0 54.31
6 ELIN JANSSON, Örebro FRK ONE IN A MILLION 4 52.04
7 EMMA ERIKSSON, Nuntorp Hästsportkl MILANA T 9 61.78
8 ROBERT WILLÉN, Askersunds RK LYNLEY MB 12 52.27
9 MALIN ÅKERBERG, Örebro FRK CHIPOTLE HH 21 92.55



Klass 2 1.20 - HOPPNING, AVD. A, BEDÖMNING A:0
Överdomare:Annika Bäckgren. Domare:Anita Ivarsson. Banbyggare:Jesper Ohlin.
Plac. Ryttare Häst Fel Tid
* 1 HANNASOPHIE ANDERSSON, Kumla RK MARINELLA 0 59.59
* 2 ULRICA JERNSTRÖM, Trosa-Vagnhärads RK BELOKI 0 61.99
* 3 PÄROLA NYSTRÖM, Sölvesborgs RK ADRENALIN 0 62.99
* 4 PIA HOLM WAHLSTRÖM, Örebro FRK ROZIE 0 63.88
* 5 EMMA ERIKSSON, Nuntorp Hästsportkl FILIPPA K 0 64.44
* 6 LOUISE JANSSON, Wittvångs Hästsälls JUDO II 0 65.06
* 7 MAGNUS HAGLUND, Nyby-Torshälla RK MIRO 0 66.99
* 8 ANNELI CEDERBERG, Nykyrka RK DON EMILIO 0 67.72
* 9 EMMA ANDERSSON, Örebro FRK ZANDOC Z 0 67.74
* 10 MARIA CARLBÄCK, Nora RSF WILMA B 4 57.06
* 11 VIKTORIA WAUGE, Västerås RS CARIZMA 4 60.24
* 12 EMMA JOHANSSON, Viby Rid och KS VIRGINIA BEACH 4 61.31
13 ELIN JANSSON, Örebro FRK CORDERO 4 62.35
14 EMELIE KARLBERG, Örebro FRK ARTEMIS 4 62.66
15 MARINA LINDKVIST, Örebro FRK MAGINO 4 67.29
16 LINDA SEDSTRÖM, Örebro FRK STRANDHILL DREAMER 4 67.49
17 FILIPPA NILSSON, Strömsholms RSF CARTIER 4 68.26
18 MALIN TAMM, Wittvångs Hästsälls FRANGELICO 4 68.61
19 BEATRICE HUUVA, Kumla RK RINGWOOD SPACE 4 68.75
20 DANIELA HOLMQUIST, Västerås RS LANTOZ 4 69.35
21 STINA LINDBLAD, Smedstorps RS ROCCO 4 71.31
22 CASSANDRA LUSTH, Wittvångs Hästsälls USHUAIA 8 58.61
23 THERESE ÖHMAN, Odensbackens RK WIKING 8 64.17
24 MARION JOHANSSON, Viby Rid och KS CASSIOPEIA 8 65.92
25 STINA INGVARSSON, Strömsholms RSF OPERETTE 8 67.49
26 CECILIA KINDSTRÖM, Örebro FRK CARRUBY Z 8 67.90
27 FRIDA EKESTUBBE, Örebro FRK CACTUZ FLOWER 9 72.20
28 ELIN DOUHAN, Vänsta RF CARIBO J 9 74.09
29 EMMA ERIKSSON, Nuntorp Hästsportkl SALLY 9 88.31
30 EMELIE LUNDHOLM, Ekenässjöns Hästspo AMAZING GRACE 10 76.38
31 REBECCA TENSER, Östra Sörmlands Lan BE WARE 12 60.30
32 ANGELICA WALLACE, Mjölby RK MEIJBOOM`S TURBO 12 61.89
33 LINDA PERSSON, Billingens SportRK EBONE 12 68.33
34 PÄR HOPMAN, Valåsens RS ZARAGATA XX 13 74.18
35 AMANDA ALBREKTSSON, Skaraortens RF COOPER 13 75.25
36 CECILIA HJÄRTMYR, Askersunds RK MAZETTI 14 76.55
37 ANDREA WESTLING, Norsholms RF ALOUETTE 16 67.41
38 PEDER ZEILOTH, Kumla RK WHISPER B 19 81.77
39 ELIN JONSSON, Vikbolandets RF DELICAT AF EKLYCKAN 20 66.25
40 THERESE UTRIAINEN, Mälardalens RF VEGAMIX Ute
40 ULRICA EGERYD, Örebro FRK UP AND GO Ute
40 WANJA LANDH, Söderköpings RS SKYLIK Ute
40 VIKTOR ENDERBERG, Strömsholms RSF CORIOGRAF Ute
40 EVELINA OLAUSEN, Göta RF KITO DU CHATELIER Ute
40 MARIANA JUNTTILA, Mantorps Ryttarna WIND KILLER Ute
40 JENNY GRAHN, Kumla RK YESTER LAMBORGINA Ute
40 JEANETTE ANDERSSON, Folkungabygdens RF KUNG MIDAS II Ute



Klass 2 1.20 - HOPPNING, AVD. B, BEDÖMNING A
Överdomare:Annika Bäckgren. Domare:Anita Ivarsson. Banbyggare:Jesper Ohlin.
Plac. Ryttare Häst Fel Tid
* 1 LINA FOGELQVIST, Askersunds RK FREESTYLE 0 70.19
* 1 PEDER ZEILOTH, Kumla RK KELLY EK 0 66.04
* 1 ELIN JANSSON, Örebro FRK TALINSKY 0 70.34
* 1 PIA ERIKSSON, Kumla RK CAMPANULA TAP (40) 0 70.03
5 HANNAH LARSSON, Tunalids RK LAST LUCK XX 1 74.13
6 ELIN JANSSON, Örebro FRK ERWIN G. T 4 71.21
7 MALIN ÅKERBERG, Örebro FRK CHIPOTLE HH 5 74.88
8 AMANDA PERSSON, Göta RF ZOISABELLA 6 76.23
9 PIA ERIKSSON, Kumla RK SUNDANCE FLIP 8 71.87
10 MALIN ANDERSSON, Nyckel Ryttarna ICE CREAM 9 72.85
11 JILL NYLANDER, Kumla RK POMERANCE 12 69.71
11 EMMA ERIKSSON, Nuntorp Hästsportkl MILANA T 12 85.63
13 EMMA LINDBLOM, Skråmsta Civila RF COCA COLA BIC Ute



Klass 1 1.30 - HOPPNING, AVD. B, BEDÖMNING A
Överdomare:Annika Bäckgren. Domare:Anita Ivarsson. Banbyggare:Jesper Ohlin.
Plac. Ryttare Häst Fel Tid
* 1 ELIN JANSSON, Örebro FRK ERWIN G. T 8 76.39
2 ELIN JANSSON, Örebro FRK TALINSKY 12 74.49
2 PIA ERIKSSON, Kumla RK SUNDANCE FLIP 12 77.58
4 RENÉE JOHANSSON, Malmköpings RS COUS COUS QUE 14 82.41



Klass 1 1.30 - HOPPNING, AVD. A, BEDÖMNING A:1a
Överdomare:Annika Bäckgren. Domare:Anita Ivarsson. Banbyggare:Jesper Ohlin.
Plac. Ryttare Häst Fel Tid
* 1 EMMA ANDERSSON, Örebro FRK ZANDOC Z 0 + 0 43.19
* 2 PÄROLA NYSTRÖM, Sölvesborgs RK MASKROS 0 + 4 36.34
* 3 SANNE BERGSTRÖM, Örebro FRK DIVINE 0 + 4 37.68
* 4 MARIA CARLBÄCK, Nora RSF WILMA B 0 + 4 39.95
* 5 VIKTORIA JINNESTRAND, Örebro FRK OFELIA 0 + 4 40.52
* 6 CASSANDRA LUSTH, Wittvångs Hästsälls USHUAIA 4 67.64
7 ULRICA JERNSTRÖM, Trosa-Vagnhärads RK BELOKI 4 74.38
8 REBECCA TENSER, Östra Sörmlands Lan BE WARE 4 74.55
9 ULRICA JERNSTRÖM, Trosa-Vagnhärads RK WAIKO 4 74.67
10 HANNASOPHIE ANDERSSON, Kumla RK MARINELLA 4 75.36
11 EVELINA OLAUSEN, Göta RF KITO DU CHATELIER 8 68.27
12 LINDA PERSSON, Billingens SportRK EBONE 8 68.81
13 EMMA ERIKSSON, Nuntorp Hästsportkl FILIPPA K 8 70.48
14 ELIN JANSSON, Örebro FRK DUCHESSE VAN DE ZUUTHOEV 8 72.36
15 PEDER ZEILOTH, Kumla RK WHISPER B 8 73.89
16 CECILIA KINDSTRÖM, Örebro FRK CARRUBY Z 8 75.68
17 PÄROLA NYSTRÖM, Sölvesborgs RK ADRENALIN 8 76.48
18 ELIN JANSSON, Örebro FRK CORDERO 9 94.97
19 MAGNUS HAGLUND, Nyby-Torshälla RK MIRO 11 86.87
20 STINA INGVARSSON, Strömsholms RSF OPERETTE 12 71.94
21 BEATRICE HUUVA, Kumla RK RINGWOOD SPACE 16 77.58
22 STINA LINDBLAD, Smedstorps RS ROCCO 17 81.38

     RS-pro/HTML 02-03