Resultat Föreningen Linde Ridskola
Lokal hoppning med omgång 1 av division 2½
Lagresultat nederst på sidan  Uppdaterat/rättat 26/5 -10

Banbyggare: Peter Odmark
Domare: Erik Sterner
Överdomare: Anita Ivarsson

Klass 3 90 cm, Clear Round
21 starter

  Ryttare Häst  Klubb Fel
  Marie Åslin Qurt ÖFK 0
  Sara Petersson Jack Lex VRoKS 0
  Malin Kiteborg Mistel DRF 0
  Malin Andersson Mon Efrodite Zeliba VRoKS 0
  Helena Ström Compliment G FSNR 0
  Karin Lundin Briz ÖFK 0
  Jennie Edvarsson Loretta ORK 0
  Johanna Zetterström Luftwaffe ÖFK 0
  Louise Brantsberg Zitella WHS 0
  Madelen Magnusson Stokdals Laida ORK 0
  Malin Kiteborg Boursil DRF 0
  Anna Edlund First Class Falcon ÖFK 0
  Malin Zanders Jez RRK 0
  Sanne Bergström Esquire ÖFK 4
  Yvette Rydén Baby Kewanee xx FLR 4
  Mikaela Spector Ergo VRS 4
  Lina Kiereck Picasso GR 4
  Filippa Björling Bekman FRV 4
  Elin Hultman Claries Baretta ÖFK 8
  Annelie Löfgren Rambo FLR  
  Ulrika Winge Primavera ÖFK  

Klass 2 100cm Avd A bed A:0 + A:0/A två faser
20+5 starter

Plac

Ryttare

Häst

Klubb

fel

tid fas1

tid fas2

1

Lisa Kjellström

Make My Day

Ryttarkamraterna Kumla

0+0

35,0

24,6

2

Alice Brantsberg

Calimero v/d Schoorscheheide 

Wittvångs Hästsällskap

0+0

43,2

24,7

3

Magnus Törnblad

El Rossi

Ryttarkamraterna Kumla

0+0

42,6

25,9

4

Emelie Hedengren

La Duschess

Wittvångs Hästsällskap

0+0

41,5

27,0

5

Jesper Nordstedt

Orchis

Ryttarkamraterna Kumla

0+0

40,4

28,4

6

Theres Öhman

Idalgo

Odensbackens Ridklubb

0+0

40,4

29,6

7

Malin Kiteborg

Mistel

Dyltabruk Ryttarförening

0+0

42,0

29,3

8

Madelaine Snobl

Kräsnä Hiacinte

Odensbackens Ridklubb

0+0

44,4

29,7

9

Filippa Björling

Bellman

Farsta Ryttarvänner

0+4

38,3

25,9

10

Cassandra Lusth

Vancouver V

Wittvångs Hästsällskap

0+4

40,5

31,4

11

Malin Zanders

Jez

Ramsbergs Ryttarkamrater

0+4

43,9

33,3

12

Karin Lundin

Briz

Örebro Fältrittklubb

0+4

41,0

28,4

13

Elin Lindbladh

Sweet Heart

Valåsens Ryttarsällskap

4

40,2

 

14

Marion Johansson

Rubens

Viby Rid och Körsällskap

4

41,0

 

15

Emma Johansson

Laterna Magica

Viby Rid och Körsällskap

4

41,2

 

16

Sandra Johansson

Charmör

Valåsens Ryttarsällskap

4

52,6

 

17

Gunilla Öberg Törnblad

Markoolio

Ryttarkamraterna Kumla

8

56,1

 

18

Marie Cederskär

Agat

Wittvångs Hästsällskap

12

58,2

 

19

Karin Winge

Primavera

Örebro Fältrittklubb

Utesl

 

 

20

Sandra Persson

Remember Me

Glanshammars Ryttarna

Utesl

 

 

Klass 2 100cm  Avd B bed A

 

 

 

 

1

Sanne Bergström

Esquire

Örebro Fältrittklubb

0

40,8

2

Amanda Larsson

Ernst van de Zuuthoeve

Örebro Fältrittklubb

0

41,9

3

Malin Kiteborg

Boursil

Dyltabruk Ryttarförening

0

43,9

4

Louise Brantsberg

Zitella

Wittvångs Hästsällskap

4

39,2

5

Anna Edlund

First Class Falcon

Örebro Fältrittklubb

4

40,3

Lagresultat
Klass 1 div 2½

Klass 1 lagtävling A:1a 2½-serien Omg 1       
6 lag anmälda        
           
1 Wittvångs Hästsällskap        
  Alice Brantsberg Calimero v/d Schoorscheheide  0 42,8  
  Louise Jansson Judo II 0 44,3  
  Cassandra Lusth Vancover V 0 45,3  
  Emelie Hedengren  La Duchess 0 46,6  
   

Tot

  0 132,4
2 Glanshammars Ryttarna      
  Malin Kiereck  Lakej MB 0 44,6  
  Maria Freijd Jolie 4 44,0  
  Sandra Persson Remember Me 4 48,1  
  Lotta Alin Vilja  12 1.02,3  
   

Tot

  8 136,7
3 Ryttarkamraterna Kumla      
  Jesper Nordstedt Orchis 0 40,2  
  Magnus Törnblad El Rossi 0 42,0  
  Gunilla Öberg Törnblad Markoolio 8 1.00,0  
  Lisa Kjellström  Make My Day 16 1.12,0  
   

Tot

  8 142,2
4 Odensbackens Ridklubb        
  Jenny Edvardsson Loretta 0 45,9  
  Theres Öhman Idalgo 8 42,5  
  Madelain Snobl Kräsnä Hiacinte 8 46,8  
  Madelen Magnusson Stokdals Laida 36    
   

Tot

  16  
5 Valåsens Ryttarsällskap        
  Sandra Johansson Charmör 0 43,6  
  Mikaela Spektor Ergo 4 44,4  
  Elin Lindblad Sweet Heart 36    
   

Tot

  40  
           
6 Viby Rid och Körsällskap      
  Emma Johansson Laterna Magica 4 45,7  
  Marion Johansson Rubens 8 44,0  
  Sara Petersson Jack Lex 36    
  Malin Andersson Mon Efrodite Zeliba 36    
   

Tot

  48  

Lagpoäng

 

Lag

Poäng
omg 1

Poäng
omg 2

1

Wittvångs Hästsällskap

7

 

2

GlanshammarsRyttarna

5

 

3

Ryttarkamraterna Kumla

4

 

4

Odensbackens Ridklubb

3

 

5

Valåsens Ryttarsällskap

2

 

6

Viby Rid och Körsällskap

1