Resultat regional hoppning
Kumla Ridklubb 2010-05-15
EQUIPE datasystem: Senaste resultatlista 2010-05-16 kl. 18:51
Klass 1 - Hoppning 1.10 bed. Två faser A:0/A:0 Avd. A
Klass 1 - Hoppning 1.10 bed. Två faser A:0/A:0 Avd. B
Klass 2 - Hoppning 1.20 bed. A:0 Avd. A
Klass 2 - Hoppning 1.20 bed. A:0 Avd. B
Klass 3 - Hoppning 1.20 bed. Två faser A:0/A:0 Avd. A
Klass 3 - Hoppning 1.20 bed. Två faser A:0/A:0 Avd. B
Klass 4 - Hoppning 1.30 bed. A:0 Avd. A
Klass 4 - Hoppning 1.30 bed. A:0 Avd. B

Klass 1 - Hoppning 1.10 bed. Två faser A:0/A:0 Avd. A
37 anmälda, 32 startande, 8 placerade
Premier
Överdomare: Anita Ivarsson
Tävlingsledare: Marie Bergman
Speaker: Ulla Erixon
Hoppdomare: Ulla Erixon
Banbyggare: Britt Pärsson
 
PlatsRyttareHästPremieFas IFas II
 UppfödareHärstamningFelTidFelTid
1Ewa HellströmChampus G 3300,00 kr  
 Mölndals RKCaretello B - Guido059,03033,36
2Malin NykvistVery Easy200,00 kr  
 Kumla RidklubbQuite Easy - Magritte059,14034,11
3Anna RauséusUnity150,00 kr  
 Örebro FKNo Limit - Akteur057,24034,66
4Annika LarsenMagic140,00 kr  
 Tibrobygdens RKLittle Q - Maximus060,44035,27
5Frida EklundDanzzant140,00 kr  
 Örebro FKCortez - Electro057,28035,33
6Sabina RosendahlEstefania M140,00 kr  
 Jump Club RSFEmbassy - Lerano054,56035,43
7Ingela Öhrling-LoiskeAqina140,00 kr  
 Holmstorps RFLittle Q - Herkules056,93035,68
8Emma ErikssonSally140,00 kr  
 Nuntorp HSKLevantos II - Labrador055,14036,68
 
9Marina LindkvistMagino   
 Örebro FKTrombon - Alpen Fürst061,09037,25
10Aubri NoyezC Anton H   
 Strömsholms RSFClearway - Palton xx057,54037,73
11Linda SedströmStrandhill Dreamer   
 Örebro FKCaptain Clover - Ballinvella061,88039,68
12Martina NymanCanberry   
 Skästa RCCavalet - Cannon Row xx053,89431,59
13Ellen ErikssonHeisselagers Roxane   
 Askersunds RKRobin - Mago xx054,57434,03
14Carolina Bäck KarlssonHotmail   
 SRS HammaröCardento - Herkules056,67437,27
15Sara KarlssonFröken Julie   
 EskilstunaortenMajim G - Herkules052,59445,63
16Elin LuukMunsboro Baileys   
 Holmstorps RFOkänd056,45830,28
17Viktor BerggrenCaressa   
 Kumla RidklubbChess - Diamond are Trumps458,30417,24
18Kjell JohanssonGoldini   
 Kiladalens LantligaGoldmine xx - Magini (SWB)454,89  
19Therese ÖhmanWiking   
 Odensbackens RKWillibald - Landrat459,13  
20Cassandra HällCeline   
 Karlstads RKCandillo - Calato461,00  
21Emma BergströmRelevant   
 Pålsboda RFIrco Mena - Harras463,28  
22Rosanna BrobergGrille II   
 Jump Club RSFPrinz Oldenburg - Gonzo566,95  
23Rosanna BrobergNiki Lauda G   
 Jump Club RSFElectro - Irco Mena671,11  
24Emelie KarlbergMilord   
 Örebro FKLandlord - Cortez775,81  
25Emma AndréassonCharmonie   
 GlanshammarsRPablo - Martini1071,54  
26Linda NäfverCrimcess Zobra   
 Wittvångs HSOkänd1174,12  
27Marion JohanssonCassiopeia   
 Viby R&KSCornetto - Neapel1280,76  
28Jennifer SvenssonAcappella   
 Ljunits-Herrestads RCardento - Landprinz I78159,09  
29Helen DahlströmSoul Ek   
 Örebro FK Ute.   
29Elin LuukWinston Paradise   
 Holmstorps RFOdermus R - ZeolietUte.   
29Jenny GrahnJaqueline   
 Kumla RidklubbJasper - FlamingoUte.   
29Emma ErikssonChakira   
 Nuntorp HSKCarano - RockyUte.   
 Malin TammFrangelico   
 Wittvångs HSMarco Mitras - Pajazzo    
 Malin EngströmLissabon   
 Mariestads RKLast Liberty - Ratsherr    
 Helene CarlssonMilchem Gold   
 Skråmsta CRGolden Warrior - Tug of War xx    
 Magnus TörnbladEl Rossi   
 RK KumlaEd King Hill - Pion    
 Frida EkestubbeCactuz Flower   
 Örebro FKCanturo - Lagos    
 
till toppen

Klass 1 - Hoppning 1.10 bed. A Avd. B
16 anmälda, 16 startande, 4 placerade
Överdomare: Anita Ivarsson
Tävlingsledare: Marie Bergman
Speaker: Ulla Erixon
Hoppdomare: Ulla Erixon
Banbyggare: Britt Pärsson
 
PlatsRyttareHästPremieHoppning
 UppfödareHärstamningFelTid
1Niklas JonssonSancho  
 Örebro FKFor Pleasure - Goldfasan084,75
1Peder Zeilothzorro  
 Kumla Ridklubb 081,11
1Aubri NoyezPuccini Asp  
 Strömsholms RSFQuite Easy - Waldstern075,17
1Yvonne TalamoSpecial Destiny  
 Kumla RidklubbRegino - Forever087,86
1Ewa HellströmArmani  
 Mölndals RKUtin - Voltaire084,00
1Kajsa EvergreenSpitfire  
 Jump Club RSFFor Feeling - Pomme Royal086,61
1Niklas JonssonDon Juan van de Zuuthoeve  
 Örebro FKBaloubet du Rouet - Nimmerdor086,26
 
8Cecilia KarlssonListon VG  
 EskilstunaortenLast Liberty - Robin Z488,34
8Emma LiljeforsGoliiath MT  
 Salaortens RFNicklas (SWB) - Love Tail xx486,13
8Jessica PäivinenMyth Buster  
 Grevagårdens RFMantovani (SWB) - Shaftesbury xx482,54
11Stina Lilljecharette  
 Jump Club RSF 882,37
11Aubri NoyezGrace of an Angel  
 Strömsholms RSFGinsberg - Noble Roi xx876,79
13Yvonne TalamoDecius van de Rostal  
 Kumla RidklubbRebus G - Cantus1288,00
14Maria OlssonElanville E  
 Kumla Ridklubb 19104,05
15Sanne BergströmEsquire  
 Örebro FKEscudo I - CortezUte. 
15Jill NylanderPomerance  
 Kumla RidklubbPomme Royal - Leuthen IUte. 
 
till toppen

Klass 2 - Hoppning 1.20 bed. A:0 Avd. A
65 anmälda, 57 startande, 15 placerade
Överdomare: Anita Ivarsson
Tävlingsledare: Marie Bergman
Speaker: Ulla Erixon
Hoppdomare: Ulla Erixon
Banbyggare: Britt Pärsson
 
PlatsRyttareHästPremieHoppning
 UppfödareHärstamningFelTid
1Sophie EkbergUno  
 FolkungabygdenNavarone - Hattrick076,39
2Stina LilljeBirdie Path  
 Jump Club RSFCortez - Clover Hill077,01
3Malin EngströmRamzez Boy  
 Mariestads RKBeach Boy - Robin Z077,51
4Angelica WallaceMeijboom`s Turbo  
 Mjölby RidklubbTurbo Van`t Gestelhop - V.Brownboy078,18
5Kjell JohanssonRemi  
 Kiladalens LantligaMintage xx - Hartung078,21
6Louise BrantsbergCalimero v/d Schoorscheheide  
 Wittvångs HSUtabor van´t Gestelhof - Corsaire de Vauban078,97
7Anna LedinOlivia  
 Salaortens RFLilleman - Lombard079,18
8Jennifer SvenssonAcappella  
 Ljunits-Herrestads RCardento - Landprinz I079,32
9Amanda JohanssonAny Flower  
 Kiladalens LantligaFeliciano - Magini080,08
10Yvonne TalamoVagebond  
 Kumla RidklubbIndorado - Formateur081,97
11Malin NykvistVery Easy  
 Kumla RidklubbQuite Easy - Magritte082,05
12Rebecka SkoogDouble Celect  
 Nyby-Torshälla RKCortez - Hill´s Double xx082,84
13Frida AnderssonIts True  
 Skråmsta CRCardento - Dammen084,93
14Cassandra LusthUshuaia  
 Wittvångs HSHeartbreaker - Altisud085,03
15PärOla NyströmAdrenalin  
 Örebro FKAerline H - Trofe086,11
 
16Linda SedströmStrandhill Dreamer  
 Örebro FKCaptain Clover - Ballinvella088,89
17Emelie SandbergLa My  
 EskilstunaortenStanford - Paroll089,59
18Linda PerssonEbone  
 Billingesns SRKPentagon - DAlby Mustang091,07
19Andrea WestlingAlouette  
 Norsholms RFQuite Easy - Zeppelin093,57
20Frida EklundDanzzant  
 Örebro FKCortez - Electro093,89
21Sabina RosendahlEstefania M  
 Jump Club RSFEmbassy - Lerano094,51
22Tiffany CarlgrenPavarotti  
 Bankeryds RKAhorn - Le Val Blanc476,87
23Cassandra HällCeline  
 Karlstads RKCandillo - Calato480,84
24HannaSophie AnderssonMarinella  
 Kumla RidklubbOkänd - Okänd481,79
25Martina NymanCanberry  
 Skästa RCCavalet - Cannon Row xx483,11
26Aubri NoyezC Anton H  
 Strömsholms RSFClearway - Palton xx483,20
27Emelie LundholmAmazing Grace  
 Ekenässjöns HSKCortez - Labrador483,51
28Carolina Bäck KarlssonHotmail  
 SRS HammaröCardento - Herkules485,33
29Ewa HellströmChampus G 3  
 Mölndals RKCaretello B - Guido486,57
30Marion JohanssonCassiopeia  
 Viby R&KSCornetto - Neapel489,09
31Marina LindkvistMagino  
 Örebro FKTrombon - Alpen Fürst489,11
32Anna RauséusUnity  
 Örebro FKNo Limit - Akteur490,89
33Annika LarsenMagic  
 Tibrobygdens RKLittle Q - Maximus491,00
34Ulrica GellerstedtChamira  
 SRS HammaröCampari M - Chagall491,86
35Emma AndréassonCharmonie  
 GlanshammarsRPablo - Martini491,92
36Linn KarlssonFelicia  
 Linköpings FKFeliciano - Electro492,14
37Lina JohanssonHigh Unique (SWB)  
 Rudskogens RFNew Balance - Sandro z494,78
38Sara SteneholmCrème de Cassis  
 Nyby-Torshälla RKCortez - Robin Z4100,33
39Cecilia NilssonTitan  
 Fagersta RKJeopardy - Beaujolais6108,71
40Angelica EnströmRed Baron  
 Strömsholms RSFLennard - Nimmerdor7110,10
41Peder ZeilothWhisper B  
 Kumla RidklubbHors la Loi II - Burggraaf885,06
42KAIE AAMISEPPWillowcratic  
 Christinehamns HPKJeopardy - Nimmerdor895,44
43Stina LindbladRocco  
 Smedstorps RSRhodos - Ricardo895,50
44Beatrice HuuvaRingwood Space  
 Kumla RidklubbPolanski - Clover Hill15105,73
45Elin LuukMunsboro Baileys  
 Holmstorps RFOkänd1687,19
46Emma BergströmRelevant  
 Pålsboda RFIrco Mena - Harras1694,30
47Therese ÖhmanWiking  
 Odensbackens RKWillibald - Landrat17102,08
48Karin StenbäckKardemumma  
 Grevagårdens RFLandlord - Bayard18124,75
49Daniela HolmquistLantoz  
 Västerås RSLancer II - Fasolt22123,46
50Jenny GrahnYester Lamborgina  
 Kumla RidklubbYester Lamberth xx - Dzim23111,22
51Elise HellbergCatanzaro  
 Nykyrka RKCardento - FreimoorUte. 
51Emma ErikssonSally  
 Nuntorp HSKLevantos II - LabradorUte. 
51Sara KarlssonFröken Julie  
 EskilstunaortenMajim G - HerkulesUte. 
51Cecilia KindströmPilgrim  
 Örebro FKMagini - CortezUte. 
51Jill NylanderNL Kitt  
 Kumla RidklubbZeoliet - AmorUte. 
51Cecilia HjärtmyrMazetti  
 Askersunds RKMaistic (ex Maestro) - LambertUte. 
 Olly SwärdPoucetteZsa Zsa Bloom  
 Lidköpings RKRobin Z - Billion  
 Olly SwärdPoucetteCome Zi Come Za  
 Lidköpings RKRobin Z - Billion xx  
 Daniela HolmquistLantoz  
 Västerås RSLancer II - Fasolt  
 Emelie KarlbergArtemis  
 Örebro FKChess - Kaliber  
 Frida EkestubbeCactuz Flower  
 Örebro FKCanturo - Lagos  
 Mariana JunttilaWind Killer  
 MantorpsryttarnaCardento - Tumble Wind xx  
 Malin TammFrangelico  
 Wittvångs HSMarco Mitras - Pajazzo  
 Pia Holm WahlströmRozie  
 Örebro FKRobin Z - Step Together xx  
 Emma ErikssonChakira  
 Nuntorp HSKCarano - Rocky  
 
till toppen

Klass 2 - Hoppning 1.20 bed. A Avd. B
27 anmälda, 27 startande, 7 placerade
Överdomare: Anita Ivarsson
Tävlingsledare: Marie Bergman
Speaker: Ulla Erixon
Hoppdomare: Ulla Erixon
Banbyggare: Britt Pärsson
 
PlatsRyttareHästPremieHoppning
 UppfödareHärstamningFelTid
1Marielle ClerissyEazy Liza  
 Kumla RidklubbQuite Easy - Cortez084,58
1Magnus ÖsterlundConvall  
 Skaraortens RFContender - Lavall I082,46
1Martina NymanVanilla F  
 Skästa RCNew Balance - Robin Z078,94
1Stina LilljeOctavio  
 Jump Club RSFContendro I - Turban Rose087,21
1KAIE AAMISEPPAlicia  
 Christinehamns HPKJeopardy - Abdullah078,46
1Stina LilljeAmazing Love  
 Jump Club RSFLandor S - Ahorn Z087,43
1Jessica PäivinenLittle Willie John  
 Grevagårdens RFMantovani (SWB) - Cortez088,41
 
8Kajsa EvergreenZeres  
 Jump Club RSFZeppelin - Viking xx485,32
8Stina Lilljecharette  
 Jump Club RSF 481,87
8Niklas JonssonDon Juan van de Zuuthoeve  
 Örebro FKBaloubet du Rouet - Nimmerdor492,20
8Peder Zeilothzorro  
 Kumla Ridklubb 492,88
8Malin PeterssonLady Arven  
 FolkungabygdenCardento - Robin Z481,91
8Aubri NoyezGrace of an Angel  
 Strömsholms RSFGinsberg - Noble Roi xx477,82
8Emma LindblomCoca Cola BIC  
 Skråmsta CRCamaro M - Irco Mena484,18
8Emma ErikssonMilana T  
 Nuntorp HSKCardento - Landwind487,24
8Ewa HellströmArmani  
 Mölndals RKUtin - Voltaire487,45
8Martina NymanCora  
 Skästa RCAerline H (SWB) - Gassendi474,51
18Emma LiljeforsGoliiath MT  
 Salaortens RFNicklas (SWB) - Love Tail xx887,85
18Kajsa EvergreenSpitfire  
 Jump Club RSFFor Feeling - Pomme Royal889,05
20Niklas JonssonSancho  
 Örebro FKFor Pleasure - Goldfasan9112,56
21Jessica PäivinenGive Me Five  
 Grevagårdens RFMantovani (SWB) - Gimpel1279,23
22Anna AnderssonMalva  
 Örebro FKOrlando - Romano15106,63
23Aubri NoyezPuccini Asp  
 Strömsholms RSFQuite Easy - Waldstern1695,78
24Yvonne TalamoDecius van de Rostal  
 Kumla RidklubbRebus G - CantusUtg. 
24Cecilia KarlssonListon VG  
 EskilstunaortenLast Liberty - Robin ZUtg. 
24Sofia AsplundChicago L  
 Vänsta RFCathageno - CortezUte. 
 Jessica PäivinenMyth Buster  
 Grevagårdens RFMantovani (SWB) - Shaftesbury xx481,20
 
till toppen

Klass 3 - Hoppning 1.20 bed. Två faser A:0/A:0 Avd. A
46 anmälda, 40 startande, 10 placerade
Premier
Överdomare: Anita Ivarsson
Tävlingsledare: Marie Bergman
Speaker: Ulla Erixon
Hoppdomare: Ulla Erixon
Banbyggare: Britt Pärsson
 
PlatsRyttareHästPremieFas IFas II
 UppfödareHärstamningFelTidFelTid
1Stina LilljeBirdie Path500,00 kr  
 Jump Club RSFCortez - Clover Hill055,98028,22
2Malin EngströmRamzez Boy350,00 kr  
 Mariestads RKBeach Boy - Robin Z056,67028,63
3HannaSophie AnderssonMarinella250,00 kr  
 Kumla RidklubbOkänd - Okänd054,67029,11
4Cassandra LusthUshuaia150,00 kr  
 Wittvångs HSHeartbreaker - Altisud056,59030,10
5Lina JohanssonHigh Unique (SWB)150,00 kr  
 Rudskogens RFNew Balance - Sandro z059,13030,72
6Angelica WallaceMeijboom`s Turbo150,00 kr  
 Mjölby RidklubbTurbo Van`t Gestelhop - V.Brownboy059,50030,87
7Emelie LundholmAmazing Grace150,00 kr  
 Ekenässjöns HSKCortez - Labrador057,24031,08
8Maria AnderssonCarina van de Zuuthoeve150,00 kr  
 Örebro FKThunder van de Zuuthoeve - Weltmeyer058,80032,18
9Rebecka SkoogDouble Celect150,00 kr  
 Nyby-Torshälla RKCortez - Hill´s Double xx057,90032,36
10Carina GustafssonGambo150,00 kr  
 Christinehamns RKGaribaldi - Pik Trumpf057,24032,74
 
11Linda PerssonEbone   
 Billingesns SRKPentagon - DAlby Mustang056,36431,40
12PärOla NyströmAdrenalin   
 Örebro FKAerline H - Trofe058,42432,38
13Amanda JohanssonAny Flower   
 Kiladalens LantligaFeliciano - Magini052,26433,04
14Yvonne TalamoVagebond   
 Kumla RidklubbIndorado - Formateur057,10433,49
15Sara SteneholmCrème de Cassis   
 Nyby-Torshälla RKCortez - Robin Z059,20959,53
16Elise HellbergCatanzaro   
 Nykyrka RKCardento - Freimoor169,54  
17Kjell JohanssonRemi   
 Kiladalens LantligaMintage xx - Hartung453,09  
18Tiffany CarlgrenPavarotti   
 Bankeryds RKAhorn - Le Val Blanc454,65  
19Cassandra HällSmily 005   
 Karlstads RKSingular Joter - Foxhunter455,44  
20Cecilia KindströmCarruby Z   
 Örebro FKCarento Z - Cordano Z457,30  
21Stina LindbladRocco   
 Smedstorps RSRhodos - Ricardo459,27  
22KAIE AAMISEPPWillowcratic   
 Christinehamns HPKJeopardy - Nimmerdor459,69  
23Anna AnderssonEasy Choice   
 Örebro FKQuite Easy - Romano460,86  
24Sanne BergströmDivine   
 Örebro FKLasandos - Okänd460,96  
25Cecilia KindströmPilgrim   
 Örebro FKMagini - Cortez468,87  
26Yvonne TalamoWinjette   
 Kumla RidklubbMarwin - Marocco571,35  
27Sophie EkbergUno   
 FolkungabygdenNavarone - Hattrick853,96  
28Frida AnderssonIts True   
 Skråmsta CRCardento - Dammen854,91  
29Pernilla Nyman-MattssonMarcos Hot Shot   
 SRS HammaröIrco Marco - Nepal859,57  
30Beatrice HuuvaRingwood Space   
 Kumla RidklubbPolanski - Clover Hill861,95  
31Angelica EnströmRed Baron   
 Strömsholms RSFLennard - Nimmerdor868,57  
32Daniela HolmquistLantoz   
 Västerås RSLancer II - Fasolt970,07  
33Andrea WestlingAlouette   
 Norsholms RFQuite Easy - Zeppelin971,91  
34Karin StenbäckKardemumma   
 Grevagårdens RFLandlord - Bayard1076,26  
35Emelie SandbergLa My   
 EskilstunaortenStanford - Paroll1256,16  
36Anna LedinOlivia   
 Salaortens RFLilleman - Lombard1256,50  
37Cecilia HjärtmyrMazetti   
 Askersunds RKMaistic (ex Maestro) - Lambert2066,31  
38Linn KarlssonFelicia   
 Linköpings FKFeliciano - ElectroUte.   
38Cecilia NilssonTitan   
 Fagersta RKJeopardy - BeaujolaisUte.   
 Olly SwärdPoucetteZsa Zsa Bloom   
 Lidköpings RKRobin Z - Billion    
 Olly SwärdPoucetteCome Zi Come Za   
 Lidköpings RKRobin Z - Billion xx    
 Daniela HolmquistLantoz   
 Västerås RSLancer II - Fasolt    
 Pia Holm WahlströmRozie   
 Örebro FKRobin Z - Step Together xx    
 Emelie KarlbergArtemis   
 Örebro FKChess - Kaliber    
 Emma MossbergCastillo J   
 Strömsholms RSFCandillo - Caletto I    
 Viktor BerggrenCaressa   
 Kumla RidklubbChess - Diamond are Trumps    
 
till toppen

Klass 3 - Hoppning 1.20 bed. A Avd. B
17 anmälda, 16 startande, 4 placerade
Överdomare: Anita Ivarsson
Tävlingsledare: Marie Bergman
Speaker: Ulla Erixon
Hoppdomare: Ulla Erixon
Banbyggare: Britt Pärsson
 
PlatsRyttareHästPremieHoppning
 UppfödareHärstamningFelTid
1Jessica PäivinenLittle Willie John  
 Grevagårdens RFMantovani (SWB) - Cortez072,12
1Magnus ÖsterlundConvall  
 Skaraortens RFContender - Lavall I076,35
1Renée Johanssoncouscous que  
 Malmköpings RS 078,91
1Stina LilljeEccellente UW  
 Jump Club RSFCornetto - Watzmann084,76
1Sofia AlfredssonZigue  
 Kumla RidklubbCelano - Concorde088,85
1Kajsa EvergreenZeres  
 Jump Club RSFZeppelin - Viking xx080,37
1KAIE AAMISEPPAlicia  
 Christinehamns HPKJeopardy - Abdullah073,37
 
8Marielle ClerissyEazy Liza  
 Kumla RidklubbQuite Easy - Cortez477,39
8Sofia AsplundChicago L  
 Vänsta RFCathageno - Cortez473,25
8Emma ErikssonMilana T  
 Nuntorp HSKCardento - Landwind481,89
11Anna AnderssonMalva  
 Örebro FKOrlando - Romano7104,96
12Stina LilljeOctavio  
 Jump Club RSFContendro I - Turban Rose881,10
12Martina NymanCora  
 Skästa RCAerline H (SWB) - Gassendi890,91
14Stina LilljeAmazing Love  
 Jump Club RSFLandor S - Ahorn Z996,13
15Martina NymanVanilla F  
 Skästa RCNew Balance - Robin ZUtg. 
15Jessica PäivinenGive Me Five  
 Grevagårdens RFMantovani (SWB) - GimpelUtg. 
 Peder ZeilothKelly Ek  
 Kumla RidklubbCornetto - Recruut  
 
till toppen

Klass 4 - Hoppning 1.30 bed. A:0 Avd. A
18 anmälda, 16 startande, 4 placerade
Premier
Överdomare: Anita Ivarsson
Tävlingsledare: Marie Bergman
Speaker: Ulla Erixon
Hoppdomare: Ulla Erixon
Banbyggare: Britt Pärsson
 
PlatsRyttareHästPremieHoppning
 UppfödareHärstamningFelTid
1Charlotte EdeenFragancia700,00 kr 
 Skästa RCCardento - Jasper080,26
2Carina GustafssonGambo500,00 kr 
 Christinehamns RKGaribaldi - Pik Trumpf082,19
3PärOla NyströmMaskros350,00 kr 
 Örebro FKMagini - Irco Marco082,70
4Yvonne TalamoWinjette160,00 kr 
 Kumla RidklubbMarwin - Marocco087,55
 
5Stina LilljeLeon  
 Jump Club RSFLandor S - Brandenburger087,57
6Yvonne TalamoLandcruiser  
 Kumla RidklubbLandlord - Utrillo475,58
7Maria AnderssonCarina van de Zuuthoeve  
 Örebro FKThunder van de Zuuthoeve - Weltmeyer487,23
8Peder ZeilothWhisper B  
 Kumla RidklubbHors la Loi II - Burggraaf488,71
9Stina LilljeChiron Zip  
 Jump Club RSFLeuthen I - Tammer Fors xx491,58
10Stina LilljeLucy Show  
 Jump Club RSFLucky Light - Warrigall6120,76
11Rebecca EklindLatarnik Z  
 Kumla RidklubbLagrain - Dutch Capitol875,10
12Cassandra HällSmily 005  
 Karlstads RKSingular Joter - Foxhunter879,29
13Anna AnderssonEasy Choice  
 Örebro FKQuite Easy - Romano888,74
14Sanne BergströmDivine  
 Örebro FKLasandos - Okänd896,21
15Ulrica GellerstedtChamira  
 SRS HammaröCampari M - ChagallUte. 
15Cecilia KindströmCarruby Z  
 Örebro FKCarento Z - Cordano ZUte. 
 Pernilla Nyman-MattssonMarcos Hot Shot  
 SRS HammaröIrco Marco - Nepal  
 Emma MossbergCastillo J  
 Strömsholms RSFCandillo - Caletto I  
 
till toppen

Klass 4 - Hoppning 1.30 bed. A Avd. B
4 anmälda, 4 startande, 1 placerade
Överdomare: Anita Ivarsson
Tävlingsledare: Marie Bergman
Speaker: Ulla Erixon
Hoppdomare: Ulla Erixon
Banbyggare: Britt Pärsson
 
PlatsRyttareHästPremieHoppning
 UppfödareHärstamningFelTid
1Magnus ÖsterlundBalougraph  
 Skaraortens RFBalou du Rouet - Pilot086,45
1Renée Johanssoncouscous que  
 Malmköpings RS 086,53
1Sofia AlfredssonZigue  
 Kumla RidklubbCelano - Concorde084,72
 
4Stina LilljeEccellente UW  
 Jump Club RSFCornetto - Watzmann484,34
 
till toppen

Equipe - Datasystem för ridsport