Dyltabruks RF 2010-05-15
EQUIPE datasystem: Senaste resultatlista 2010-05-15 kl. 16:15
Klass 1 - Dressyr Medelsvår B:4
Klass 2 - Dressyr Medelsvår B:3
Klass 3 - Dressyr Medelsvår B:2
Klass 4 - Dressyr Medelsvår C:2
Klass 5 - Dressyr Lätt A:6
Klass 6 - Dressyr Medelsvår B:3 Lag

Klass 1 - Dressyr Medelsvår B:4
Bana 2
10 anmälda, 7 startande, 2 placerade
Domare C: Agneta Nylander
 
Plats Ryttare Häst Premie C Totalt Procent
  Uppfödare Härstamning  
1 Ingrid Athlei Donizetti   300 300 65,217
  Björklidens RS Midt-West Ibi-Light - Brisad 1  
2 Tatjana Karlsson Didrik   293 293 63,696
  Dyltabruks RF Electro - Duell 2  
 
3 Helena Gustavsson Quite A Qute Guy   282 282 61,304
  Björklidens RS Quite Easy - Ciceron 3  
4 Anette Westerberg Cadiz   279 279 60,652
  Eskilstunaorten Master - Presto xx 4  
5 Johanna Johansson Brynhild   274 274 59,565
  Dyltabruks RF Bellini - Flamingo 5  
6 Ina Lindström Dolero   268 268 58,261
  Örebro FK Der Lord - Eisenhertz I 6  
7 Inga-Lill Petersson Wallin Dafne   261 261 56,739
  Syd Nerike R Krius xx - Chagall 7  
  Catrine Andersson Barney        
  Åmåls Ridklubb Bernstein - Arram    
  Annica Norén Tiger P.        
  Falu Ridklubb Danone - Urbino    
  Malin Lander L Gs Chesterfield        
  Equality Riders Lavall II - Rosso    
 
till toppen

Klass 2 - Dressyr Medelsvår B:3
Bana 2
17 anmälda, 12 startande, 3 placerade
Premier
Domare C: Agneta Nylander
 
Plats Ryttare Häst Premie C Totalt Procent
  Uppfödare Härstamning  
1 AnnChristine BrinkLindholm Arioso 500,00 kr 318 318 66,250
  Falu RS (3) Rubinrot - Donnerhall 1  
2 Carina Boåsen Le Champs 400,00 kr 299 299 62,292
  Malung-Sälens RK (2) Le Mans xx - Romadour II 2  
3 Johanna Johansson Brynhild 275,00 kr 297 297 61,875
  Dyltabruks RF (1) Bellini - Flamingo 3  
3 Helena Gustavsson Quite A Qute Guy 275,00 kr 297 297 61,875
  Björklidens RS Quite Easy - Ciceron 3  
 
5 Ingrid Athlei Donizetti   294 294 61,250
  Björklidens RS Midt-West Ibi-Light - Brisad 5  
5 Emma Eriksson Spice Girl TP   294 294 61,250
  Malung-Sälens RK Waliant (SWB) - Bernstein 5  
7 Anita Halvarsson Leroy   292 292 60,833
  Sörmons RK (6) Tolstoy - Haakon 7  
8 Ina Lindström Dolero   289 289 60,208
  Örebro FK (4) Der Lord - Eisenhertz I 8  
9 Inga-Lill Petersson Wallin Dafne   283 283 58,958
  Syd Nerike R Krius xx - Chagall 9  
10 Veronica Tellfors Montoya   281 281 58,542
  Torsby Ridklubb Sack 907 - D-Day 935 10  
11 Ida Olhans Flower   274 274 57,083
  Hedemorabygden (5) Goldlöwe - Falstaff 11  
12 Nina Johansson Sammy Vic   264 264 55,000
  Dyltabruks RF Sambesi - Falleur 12  
  Christer Karlsson Liostro        
  Örebro FK Londonderry - Feiner Stern    
  Catrine Andersson Barney        
  Åmåls Ridklubb Bernstein - Arram    
  Ebba Reinholdsson Vandolein        
  Karlskoga RK Inspekteur - Jonker    
  Malin Lander L Gs Chesterfield        
  Equality Riders Lavall II - Rosso    
  Ingela Haga Debbie        
  Malung-Sälens RK D-Day - Arram    
 
till toppen

Klass 3 - Dressyr Medelsvår B:2
Bana 1
13 anmälda, 10 startande, 3 placerade
Premier
Domare C: Margareta Tellander
 
Plats Ryttare Häst Premie C Totalt Procent
  Uppfödare Härstamning  
1 Susanne Gustavsson Bolivia 500,00 kr 293 293 68,140
  Dyltabruks RF Bocelli (SWB) - Ciceron 1  
2 Annica Norén Tiger P. 400,00 kr 290 290 67,442
  Falu Ridklubb Danone - Urbino 2  
3 Ebba Reinholdsson Vandolein 300,00 kr 289 289 67,209
  Karlskoga RK Inspekteur - Jonker 3  
 
4 Lina GustavssonHägg Maranello   283 283 65,814
  Valåsens RS Warsteiner - Napoleon 4  
5 Anette Westerberg Cadiz   279 279 64,884
  Eskilstunaorten Master - Presto xx 5  
6 Nina Johansson Sammy Vic   253 253 58,837
  Dyltabruks RF Sambesi - Falleur 6  
7 Lovisa Ahlberg Mona Lisa   252 252 58,605
  Karlskoga RT Mon Cher - Weinstock 7  
8 Ulrika Backman Magonie   251 251 58,372
  Kungsörs RK Master - Gauguin de Lully 8  
9 Ida Kalm Neumann Tau   250 250 58,140
  Strömsholms RSF Blue Hors Hertug - Flamingo 9  
10 Sophie Zetterström Ruby Tuesday (26)   249 249 57,907
  Qvinnersta HSF Rubinrot - De la Gardie 10  
  Christer Karlsson Liostro        
  Örebro FK Londonderry - Feiner Stern    
  Christina Gustafsson Monica        
  Färingsö RS Cambridge Cole S974 (HC) - Wouter (TP)    
  Petra Wall Wilson        
  Örebro FK Vivaldi - Romano    
 
till toppen

Klass 4 - Dressyr Medelsvår C:2
Bana 1
27 anmälda, 23 startande, 6 placerade
Domare C: Lina GustavssonHägg
 
Plats Ryttare Häst Premie C Totalt Procent
  Uppfödare Härstamning  
1 Annica Norén Tiger P.   302 302 67,111
  Falu RS (3) Danone - Urbino 1  
2 Susanne Gustavsson Bolivia   297 297 66,000
  Dyltabruks RF (1) Bocelli (SWB) - Ciceron 2  
3 Tatjana Karlsson Didrik   295 295 65,556
  Dyltabruks RF (1) Electro - Duell 3  
4 Hanna Mååg Uno Momento   289 289 64,222
  Insjöns RK Optimist - Voltaire 4  
5 Ewa Tatarowicz Corlandy   285 285 63,333
  Örebro FK (4) Lanskoy - Hostrup 5  
5 Madeleine Nilsson Milloway Talisman   285 285 63,333
  Hedemorabygden (5) Diorek - Singmir 5  
 
7 Lina Östlund-Lagerström Pondus   284 284 63,111
  Örebro FK Pablo - Pontus 7  
8 Therese Blank Tiara Magic   283 283 62,889
  Falu RS (3) Magini - Jaguar 8  
9 Sara Holmér Guardian of Love   281 281 62,444
  Strömsholms RSF Don Primero - Chapman 9  
10 Hanna Ribjer Filipin   278 278 61,778
  Gagnefs RK De la Gardie - Flamingo 10  
11 Ida Kalm Neumann Tau   276 276 61,333
  Strömsholms RSF Blue Hors Hertug - Flamingo 11  
12 Malin Ohlén Lucky Luke   275 275 61,111
  Dyltabruks RF Lucky Light - Regazzoni 12  
13 Veronica Tellfors Montoya   272 272 60,444
  Malung-Sälens RK (2) Sack 907 - D-Day 935 13  
13 Hanna Bergström West Side Fred   272 272 60,444
  Örebro FK (4) Okänd - Okänd 13  
15 Catrin Jonsson Golden Light   271 271 60,222
  Sörmons RK (6) Midt-West Ibi-Light - Pegasus 15  
16 Lina Fredriksson Oliver Twist   270 270 60,000
  Hedemorabygden (5) KP Sirocco - Surprise 16  
17 Emma Eriksson Spice Girl TP   269 269 59,778
  Malung-Sälens RK (2) Waliant (SWB) - Bernstein 17  
18 Barbro Sartz Le Berleon   266 266 59,111
  Örebro FK Bernstein - Curacao xx 18  
19 Lovisa Ahlberg Mona Lisa   262 262 58,222
  Karlskoga RT Mon Cher - Weinstock 19  
20 Ida Olhans Flower   261 261 58,000
  Hedemorabygden Goldlöwe - Falstaff 20  
21 Therese Eriksson Harrisson   260 260 57,778
  Dyltabruks RF Okänd - okänd 21  
22 Carina Boåsen Le Champs   258 258 57,333
  Hedemorabygden (1) Le Mans xx - Romadour II 22  
23 Johanna Thörn Bronco   244 244 54,222
  Sörmons RK (6) Okänd 23  
  Eva Lindstam Blix        
  Linköpings FK Electro - Ralme Z    
  Petra Wall Chaplin        
  Örebro FK Chapman - Kaliber    
  Ingela Haga Debbie        
  Malung-Sälens RK D-Day - Arram    
  Maria Häggblad Absolut        
  Falu Ridklubb Amani - Graf Fackel Z    
 
till toppen

Klass 5 - Dressyr Lätt A:6
Bana 2
15 anmälda, 11 startande, 3 placerade
Domare C: Susanne Gustavsson
 
Plats Ryttare Häst Premie C Totalt Procent
  Uppfödare Härstamning  
1 Ebba Reinholdsson Vandolein   302 302 70,233
  Karlskoga RK Inspekteur - Jonker 1  
2 Hanna Ribjer Filipin   282 282 65,581
  Gagnefs RK De la Gardie - Flamingo 2  
3 Hanna Mååg Uno Momento   276 276 64,186
  Insjöns RK Optimist - Voltaire 3  
 
4 Sara Holmér Guardian of Love   273 273 63,488
  Strömsholms RSF Don Primero - Chapman 4  
5 Lina Östlund-Lagerström Pondus   268 268 62,326
  Örebro FK Pablo - Pontus 5  
6 Ulrika Backman Magonie   263 263 61,163
  Kungsörs RK Master - Gauguin de Lully 6  
7 Therese Eriksson Harrisson   261 261 60,698
  Dyltabruks RF Okänd - okänd 7  
8 Anita Halvarsson Leroy   259 259 60,233
  Sörmons RK Tolstoy - Haakon 8  
9 Madeleine Nilsson Milloway Talisman   258 258 60,000
  Folkärna RS Diorek - Singmir 9  
10 Therese Blank Tiara Magic   252 252 58,605
  Falu Ridklubb Magini - Jaguar 10  
11 Josefine Andersson Brisell   250 250 58,140
  Köpings RK Briar - Pontus 11  
  Eva Lindstam Blix        
  Linköpings FK Electro - Ralme Z    
  Christina Gustafsson Monica        
  Färingsö RS Cambridge Cole S974 (HC) - Wouter (TP)    
  Ewa Tatarowicz Corlandy        
  Örebro FK Lanskoy - Hostrup    
  Maria Häggblad Absolut        
  Falu Ridklubb Amani - Graf Fackel Z    
 
till toppen

Klass 6 - Dressyr Medelsvår B:3 Lag
7 startande lag
 
Plats Uppfödare Lagnr Procent
    Lagledare
      Ryttare Häst Summa  
1 Falu RS Lag 3 67,513
    Lena Sterner
 
      AnnChristine BrinkLindholm Arioso 66,250  
      Annica Norén Tiger P. 67,111  
      Therese Blank Tiara Magic 62,889  
2 Dyltabruks RF Lag 1 66,540
    Kristina Blix
 
      Susanne Gustavsson Bolivia 66,000  
      Johanna Johansson Brynhild 61,875  
      Tatjana Karlsson Didrik 65,556  
3 Örebro FK Lag 4 63,343
    Matilda Johansson
 
      Ewa Tatarowicz Corlandy 63,333  
      Ina Lindström Dolero 60,208  
      Hanna Bergström West Side Fred 60,444  
4 Malung-Sälens RK Lag 2 62,831
    Carina Boåsen
 
      Carina Boåsen Le Champs 62,292  
      Veronica Tellfors Montoya 60,444  
      Emma Eriksson Spice Girl TP 59,778  
5 Hedemorabygden Lag 5 62,250
    Marie Strömberg
 
      Madeleine Nilsson Milloway Talisman 63,333  
      Ida Olhans Flower 57,083  
      Lina Fredriksson Oliver Twist 60,000  
6 Sörmons RK Lag 6 60,233
    Maria Thörn
 
      Anita Halvarsson Leroy 60,833  
      Catrin Jonsson Golden Light 60,222  
      Johanna Thörn Bronco 54,222  
  Hagfors-Uddeholm Lag 7  
    Carita Johansson
 
 
till toppen

Equipe - Datasystem för ridsport