Resultat lokal dressyr
Föreningen Linde Ridskola
9 maj 2010

Klass 3 lätt B:2  Domare: Ola Johnsson      
      300  
Ryttare Häst Klubb POÄNG PROCENT
1 Marina Fallgren Sorro (SWB) Föreningen Syd Nerike Ryttarna 203 67,67
2 Ylva Joyce Cinnamon (SWB) Dyltabruks Ryttarförening 192 64,00
3 Malin Kiteborg Boursil (SWB) Dyltabruks Ryttarförening 191 63,67
4 Erika Rasmusson Beasy Boy Dyltabruks Ryttarförening 188 62,67
5 Annelie Verbrugge Box Razzel Glanshammars Ryttarna 179 59,67
6 Linda Stunz Janton Princess Lillibet Gyttorps Ridklubb 176 58,67
7 Lena Björk Espoir De La Marie Blå Bergens Ryttarförening 170 56,67
7 Eva-Lena Nordström Pikatcho Ramsbergs Ryttarkamrater 170 56,67
9 Helena Eriksson Winnetou Fagersta Ryttarklubb 165 55,00
10 Emma Falk Nevottie Nordhallands Ridklubb 159 53,00
11 Ida Stark Zan Que Föreningen Linde Ridskola 154 51,33
12 Evelina Gunnarsson Wiltraz Föreningen Linde Ridskola 120 40,00
         
         
Klass 2 lätt B:3 Domare: Ola Johnsson   330  
         
Ryttare Häst Klubb POÄNG PROCENT
1 Helene Claesson Riccoshette Örebro Fältritt Klubb 231 70,00
2 Therese Wennberg Pica Karlskoga Ridklubb 220 66,67
3 Emma Knutsson Viimeinen Valssi Wittvångs Hästsällskap 218 66,06
4 Malin Kiteborg Boursil (SWB) Dyltabruks Ryttarförening 208 63,03
4 Anette Johansson Olivia Valåsens Ryttarsällskap 208 63,03
6 Marita Larsson Athena Lindetraktens Hästsportförening 203 61,52
7 Ylva Joyce Cinnamon (SWB) Dyltabruks Ryttarförening 201 60,91
7 Carina Flodström Born To Be Alive Fagersta Ryttarklubb 201 60,91
9 Charlotte Adler Karl Gyttorps Ridklubb 196 59,39
10 Emma Knutsson Calistro Wittvångs Hästsällskap 189 57,27
11 Lena Björk Espoir de La Marie Blå Bergens Ryttarförening 188 56,97
12 Louise Carlsson Money Robbery Glanshammars Ryttarna 187 56,67
13 Emma Falk Nevottie Nordhallands Ridklubb 185 56,06
14 Marina Fallgren Sorro (SWB) Föreningen Syd Nerike Ryttarna 179 54,24
         
         
Klass 1 lätt A:3 Domare: Ola Johnsson   POÄNG PROCENT
      310  
Ryttare Häst Klubb Poäng Procent
1 Therese Wennberg Pica Karlskoga Ridklubb 215 69,35
2 Emma Knutsson Viimeinen Valssi Wittvångs Hästsällskap 209 67,42
3 Emelie Hedengren La Duchess Wittvångs Hästsällskap 206 66,45
4 Charlotte Adler Karl Gyttorps Ridklubb 198 63,87
5 Therese Eriksson Harrisson Dyltabruk Ryttarförening 196 63,23
6 Anette Johansson Olivia Valåsens Ryttarsällskap 194 62,58
7 Carina Flodström Born To Be Alive Fagersta Ryttarklubb 186 60,00
7 Inger Svensson Fargo Viby Rid-och Körsällskap 186 60,00
9 Karin Emnegard Pompej Föreningen Linde Ridskola UTG