Resultat regional dressyr 2/5 2010
Örebrotraktens RF och Sydnärkeryttarna

Klass 1 - Dressyr Lätt A:4
Örebrotraktens Ryttarförening och Sydnärkeryttarnas
regionala dressyr för häst 100502
13 anmälda, 13 startande, 4 placerade
Premier
Tävlingsledare: Ebba Söderström
Domare C: Agneta Nylander
 
Plats Ryttare Häst Premie C Totalt Procent
  Uppfödare Härstamning  
1 Malin Ohlén Lucky Luke 250,00 kr 281 281 68,537
  Dyltabruks RF Lucky Light - Regazzoni 1  
2 Matilda Johansson Le Bon 200,00 kr 275 275 67,073
  Rappestad RK Bourbon - Lagano 2  
3 Therese Blank Tiara Magic 200,00 kr 273 273 66,585
  Falu Ridklubb Magini - Jaguar 3  
4 Madeleine Johansson The Look 200,00 kr 266 266 64,878
  Valåsens RS Nobel - Forever 4  
 
5 Therese Eriksson Harrisson   261 261 63,659
  Dyltabruks RF Okänd - okänd 5  
6 Erika Krönert Kjellsson Fabian   260 260 63,415
  Wittvångs HS Miroco - Brabant 6  
7 Emma Knutsson Viimeinen Valssi   258 258 62,927
  Wittvångs HS Vleuten xx - Manifest xx 7  
8 Erika Krönert Kjellsson Waremo   257 257 62,683
  Wittvångs HS Warrigall - Good Future 8  
9 Charlotte Adler Karl   255 255 62,195
  Gyttorps RK Strauss - Aladin Z 9  
10 Emelie Hedengren La Duchess   253 253 61,707
  Wittvångs HS Blue Hors Hertug - Bernstein 10  
11 Sophie Zetterström Ruby Tuesday (26)   252 252 61,463
  Qvinnersta HSF Rubinrot - De la Gardie 11  
12 Hanna Bergström West Side Fred   247 247 60,244
  Örebro FK Okänd - Okänd 12  
13 Inger Svensson Fargo   234 234 57,073
  Viby R&KS okänd - okänd 13  
 
 

Klass 2 - Dressyr Lätt A:3
Örebrotraktens Ryttarförening och Sydnärkeryttarnas
regionala dressyr för häst 100502
16 anmälda, 16 startande, 4 placerade
Premier
Tävlingsledare: Ebba Söderström
Domare C: Agneta Nylander
 
Plats Ryttare Häst Premie C Totalt Procent
  Uppfödare Härstamning  
1 Therese Blank Tiara Magic 400,00 kr 212 212 68,387
  Falu Ridklubb Magini - Jaguar 1  
2 Emma Knutsson Viimeinen Valssi 300,00 kr 203 203 65,484
  Wittvångs HS Vleuten xx - Manifest xx 2  
3 Matilda Johansson Le Bon 250,00 kr 201 201 64,839
  Rappestad RK Bourbon - Lagano 3  
4 Erika Krönert Kjellsson Waremo 200,00 kr 199 199 64,194
  Wittvångs HS Warrigall - Good Future 4  
 
5 Ida Eriksson Melwin LB   197 197 63,548
  Dyltabruks RF Master (SWB) - Ciceron 5  
6 Hanna Bergström West Side Fred   196 196 63,226
  Örebro FK Okänd - Okänd 6  
7 Malin Ohlén Lucky Luke   195 195 62,903
  Dyltabruks RF Lucky Light - Regazzoni 7  
7 Therese Eriksson Harrisson   195 195 62,903
  Dyltabruks RF Okänd - okänd 7  
9 Elin Ahlinder Fortune   193 193 62,258
  Laxå Ridallians Fortus Hästak (SWB) - Okänd 9  
10 Annie Lindhagen Mattrix   189 189 60,968
  Wittvångs HS Montgomery - Alpen Fürst 10  
11 Charlotte Adler Karl   188 188 60,645
  Gyttorps RK Strauss - Aladin Z 11  
12 Erika Krönert Kjellsson Fabian   186 186 60,000
  Wittvångs HS Miroco - Brabant 12  
13 Susanne Lundh Java   181 181 58,387
  GlanshammarsR Le Mans xx - Herkules 13  
13 Anna Roswall Grape Tonic   181 181 58,387
  Lidköpings RK Blue Hors Hertug - Warsteiner (SWB) 13  
15 Erika Rasmusson Beasy Boy   169 169 54,516
  Dyltabruks RF Billy Boy - Robin Z 15  
16 Emma Westin Parino   165 165 53,226
  Karlskoga RK Marino - Palermo 16