Resultat lokal dressyr med division 3, omgång 1
Örebrotraktens RF och Sydnärkeryttarna den 1/5 2010

Lagpoäng nederst på sidan.

Klass 1 - Dressyr Lätt B:0 2006
Örebrotraktens Ryttarförening och Sydnärkeryttarnas
lokala dressyr för Häst med div 3 lag
20 anmälda, 20 startande, 5 placerade
Överdomare: Susanne Gustavsson
Tävlingsledare: Ebba Söderström
Domare C: Petra Wall
 
Plats Ryttare Häst Premie C Totalt Procent
  Uppfödare Härstamning  
1 Therese Blank Tiara Magic   222 222 69,375
  Falu Ridklubb Magini - Jaguar 1  
2 Lina Johansson Tricolor   217 217 67,813
  Kilsbergsryttarna Pontus af Stigosa 2  
3 Marina Fallgren Sorro (SWB)   211 211 65,938
  Syd Nerike R Sorba - Parant 3  
4 Josefin Sannevik Fazonic   205 205 64,063
  Örebro FK (1) Zafonic - Tapon Wood 4  
5 Alexandra JonssonGustafson Niad   204 204 63,750
  Mullhyttans RK (1) Nactus - Anart 5  
 
6 Susanne Bichis Retzina   200 200 62,500
  Qvinnersta HSF   6  
7 Lena Björk Espoir De La Marie   198 198 61,875
  Blå Bergens RF Drosselbart - Jirko 7  
8 Mikaela Karlsson Muscot   197 197 61,563
  Mullhyttans RK (1) Hellekis Timjan RW 31 - Bellini 817 8  
9 Malin Lantz First Impression   195 195 60,938
  Borås FK Florencio I - Pik Labionics 9  
10 Karoline Ellingsen Nalima   194 194 60,625
  Valåsens RS okänd - okänd 10  
11 Sofia Lindh Lima   183 183 57,188
  Wittvångs HS (1) Leonardo - Fiasko 11  
12 Satu Westergren Cadillac   179 179 55,937
  Örebro FK (1) Lambert - Gaspadin 12  
13 Susann Thille Chanele   178 178 55,625
  Ramsbergs RK (1) Le Mans xx - Vagabond 13  
14 Jessica Bergvall Why me   175 175 54,688
  Viby R&KS (1) Weinberg - Arianer 14  
15 Sofia Adolfsson Mandel   171 171 53,438
  Wittvångs HS (1)   15  
16 Karin Lidberg My Corina   167 167 52,188
  Karlskoga RT (1)   16  
17 Ida Lindkvist Mozart (SWB)   160 160 50,000
  Ramsbergs RK (1) Marduk - Roman Way xx 17  
18 anna axelsson Tarek   158 158 49,375
  Valåsens RS västerbo pride - bold vigil 18  
19 Charlotte Bergström Donnerkönig     0  
  Karlskoga RT (1) Don Primero    
19 Karin Fahlström Blaistic     0  
  Viby R&KS (1)      
 
 
 


Klass 2 - Dressyr Lätt C:2 2008
Örebrotraktens Ryttarförening och Sydnärkeryttarnas
Lokala dressyr för Häst med div 3 lag
20 anmälda, 20 startande, 5 placerade
Överdomare: Susanne Gustavsson
Tävlingsledare: Ebba Söderström
Domare C: Petra Wall
 
Plats Ryttare Häst Premie C Totalt Procent
  Uppfödare Härstamning  
1 Sofia Lindh Lima   186 186 66,429
  Wittvångs HS Leonardo - Fiasko 1  
2 Marina Fallgren Sorro (SWB)   186 186 66,429
  Syd Nerike R Sorba - Parant 1  
3 Lina Johansson Tricolor   185 185 66,071
  Kilsbergsryttarna Pontus af Stigosa 3  
4 Lena Björk Espoir De La Marie   181 181 64,643
  Blå Bergens RF Drosselbart - Jirko 4  
5 Malin Lantz First Impression   176 176 62,857
  Borås FK Florencio I - Pik Labionics 5  
 
6 Johanna Algeblad Månella   173 173 61,786
  GlanshammarsR Magini - Good Future 6  
6 Linda Jonasson Zinna   173 173 61,786
  Karlskoga RT (1) Zacharias - Freiherr 6  
8 Anna Sundell Hasi Hella   172 172 61,429
  Viby R&KS (1)   8  
9 Matilda Johansson Oktawia   168 168 60,000
  Örebro FK Nikson - Olten 9  
10 Terese Hagman Wanessa   167 167 59,643
  Örebro FK (1) Okänd - Okänd 10  
11 Karoline Ellingsen Nalima   165 165 58,929
  Valåsens RS okänd - okänd 11  
12 Jenny Wallenborg Hard Day´s Night (SWB)   164 164 58,571
  Wittvångs HS Warsteiner - Furidant 12  
13 Alice Viktor Alenfelt Harley Hooligan   163 163 58,214
  Mullhyttans RK (1) Carnaby Patrick Hooligan RC 79 - Myrens Wilbur RC 59 13  
14 Satu Westergren Cadillac   162 162 57,857
  Örebro FK Lambert - Gaspadin 14  
15 Sara Pettersson Albertville   158 158 56,429
  Wittvångs HS (1) Goldlöwe - Ceylon 15  
16 Annica Lindkvist Pavarotti   136 136 48,571
  Ramsbergs RK (1) Eloge - Pontus 16  
17 Emilie Fuchs Günther von Saale   129 129 46,071
  Wittvångs HS Saalefürst - Index 17  
18 anna axelsson Tarek   127 127 45,357
  Valåsens RS västerbo pride - bold vigil 18  
19 Charlotte Bergström Donnerkönig     0  
  Karlskoga RT Don Primero    
19 Karin Fahlström Blaistic     0  
  Viby R&KS      
 
 

Lagresultat Div 3, omgång 1
Omgång 2 rids 15/5 hos GlanshammarsRyttarna och
Finalen den 6/6 hos Gyttorps RK.

Plac   Omg 1
Poäng
Omg 2
Poäng
Delsumma Omg 3
Poäng
1 Mullhyttans RK 7      
2 Örebro FK 5      
3 Wittvångs HS 4      
4 Ramsbergs RK 3      
5 Viby RoKS 2      
6 Karlskoga TR 1      

 

Klass 3 - Dressyr Laguppställning div lll häst Lag
6 startande lag
Domare C: Petra Wall
 
Plats Uppfödare Lagnr Procent
    Lagledare
      Ryttare Häst Summa  
1 Mullhyttans RK Lag 1 61,176
    Alexandra Jonsson Gus
 
      Alexandra JonssonGustafson Niad 63,750  
      Mikaela Karlsson Muscot 61,563  
      Alice Viktor Alenfelt Harley Hooligan 58,214  
2 Örebro FK Lag 1 59,881
    Matilda Wiewegg
 
      Josefin Sannevik Fazonic 64,063  
      Terese Hagman Wanessa 59,643  
      Satu Westergren Cadillac 55,937  
3 Wittvångs HS Lag 1 55,685
    Sara Wallenberg
 
      Sofia Lindh Lima 57,188  
      Sara Pettersson Albertville 56,429  
      Sofia Adolfsson Mandel 53,438  
4 Ramsbergs RK Lag 1 51,399
    Susanne Thille
 
      Susann Thille Chanele 55,625  
      Annica Lindkvist Pavarotti 48,571  
      Ida Lindkvist Mozart (SWB) 50,000  
5 Viby R&KS Lag 1 58,059
    Jannica Mattsson/Rosa
 
      Anna Sundell Hasi Hella 61,429  
      Jessica Bergvall Why me 54,688  
      Karin Fahlström Blaistic    
6 Karlskoga RT Lag 1 56,987
    Kajsa Stigell/Anki Al
 
      Linda Jonasson Zinna 61,786  
      Karin Lidberg My Corina 52,188  
      Charlotte Bergström Donnerkönig    
 
till toppen