RK Kumla 2010-04-30 - 2010-05-02
EQUIPE datasystem: Senaste resultatlista 2010-05-03 kl. 01:18
Klass 1 - Hoppning 1.30 bed. Två faser A:0/A:0 Avd. A
Klass 1 - Hoppning 1.30 bed. Två faser A:0/A:0 Avd. B
Klass 2 - Hoppning 1.25 bed. A:0 Avd. A
Klass 2 - Hoppning 1.25 bed. A:0 Avd. B
Klass 3 - Hoppning 1.15 bed. Två faser A:0/A:0 Avd. A
Klass 3 - Hoppning 1.15 bed. Två faser A:0/A:0 Avd. B
Klass 4 - Hoppning 1.30 bed. A:0 Avd. A
Klass 4 - Hoppning 1.30 bed. A:0 Avd. B
Klass 5 - Hoppning 1.20 bed. Två faser A:0/A:0 Avd. A
Klass 5 - Hoppning 1.20 bed. Två faser A:0/A:0 Avd. B
Klass 6 - Hoppning 1.10 bed. Två faser A:0/A:0 Avd. A
Klass 6 - Hoppning 1.10 bed. Två faser A:0/A:0 Avd. B
Klass 7 - Hoppning 1.10 bed. Två faser A:0/A:0 Avd. A
Klass 7 - Hoppning 1.10 bed. Två faser A:0/A:0 Avd. B
Klass 8 - Hoppning 1.10 bed. Två faser A:0/A:0 Avd. A
Klass 8 - Hoppning 1.10 bed. Två faser A:0/A:0 Avd. B
Klass 9 - Hoppning 1.00 bed. A Avd. A
Klass 9 - Hoppning 1.00 bed. A Avd. B
Klass 10 - Hoppning 1.00 bed. Två faser A:0/A:0 Avd. A
Klass 10 - Hoppning 1.00 bed. Två faser A:0/A:0 Avd. B

Klass 1 - Hoppning 1.30 bed. Två faser A:0/A:0 Avd. A Preliminär
40 anmälda, 32 startande, 8 placerade
Premier
Överdomare: Barbro Lillje
Tävlingsledare: Ann-Louise Svensson
Speaker: Ulla Erixon
Hoppdomare: Ulla Erixon
Banbyggare: Eva KoppfeldtSvensson
 
Plats Ryttare Häst Premie Fas I Fas II
  Uppfödare Härstamning Fel Tid Fel Tid
1 Amanda Landeblad Nikolas 1 000,00 kr    
  Jump Club RSF Nicklas - Jasper 0 67,45 0 27,48
2 Maria Carlbäck Wilma B 800,00 kr    
  Nora RSF Cardento - Pik Trumpf 0 63,77 0 27,50
3 Denise Nyberg Cascabel HH 600,00 kr    
  Jump Club RSF Cardento - Teaspoon xx 0 64,59 0 27,72
4 Yvonne Talamo Landcruiser 400,00 kr    
  Kumla Ridklubb Landlord - Utrillo 0 70,17 0 29,13
5 Christina Sjöström Mona Lisa Lyngriis 170,00 kr    
  Karlstads RK Carrano - Coriander 0 62,63 0 29,14
6 Elin Koppfeldt Basilika af Hagalund 170,00 kr    
  RK Kumla Quite Easy - Robin Z 0 65,85 0 30,14
7 Zarah Ahlman Dalkin Van Den Bisshof 170,00 kr    
  Trosa Vagnhärad Heartbreaker - Nimmerdor 0 68,63 0 30,29
8 Malin Eriksson Crax 170,00 kr    
  Märsta Ridklubb Contendro I - Raphael 0 65,55 0 30,79
 
9 Zarah Ahlman Calimero Z      
  Trosa Vagnhärad Chellano Z - Cevin 0 68,81 0 31,06
10 Yvonne Talamo Winjette      
  Kumla Ridklubb Marwin - Marocco 0 67,58 0 31,88
11 Erik Berggren Savero      
  Stora Ekeby RK Concorde - Horatio 0 67,33 0 31,97
12 Cecilia Kindström Carruby Z      
  Örebro FK Carento Z - Cordano Z 0 68,40 0 32,01
13 Kim Östergren Ujvary Stornello      
  Jump Club RSF Okänd 0 66,25 4 27,89
14 Malin Åkerberg Millimani E      
  Örebro FK Quite Easy - Pepe 0 64,99 4 28,00
15 Pernilla Wassberg Lucky Dancing Domino      
  Västerås RS Lucky Lake - Indoktro 0 62,47 4 28,65
16 Amelie Skogström Goretex      
  Stora Wäsby FRK Turban Rose - Nice Havrais xx 0 67,94 4 29,74
17 Eva-Lena Lettesjö Rimini      
  Team Aspvik RK Carolus - Joost 0 66,72 4 32,57
18 Ulrika Nilsson Sarino      
  Strömsholms RSF Larino - Le mexico 0 69,42 5 43,84
19 Ulrika Nilsson Verano      
  Strömsholms RSF Quite Easy - Prima des Bruyeres 0 70,11 7 52,35
20 Ulrika Nilsson Indora      
  Strömsholms RSF Indoctro - Robin Z 1 71,23    
21 Py Jägerden Kira      
  Jump Club RSF 2971 Gressini - 1036 Furioso 4 64,16    
22 Malin Åkerberg Don Quichotte Z      
  Örebro FK Dutch Capitol - Irco Polo 4 67,10    
23 Beatrice Icten Valentino      
  Märsta Ridklubb Manhattan - Boreas 4 67,19    
24 Pernilla Wassberg Cinius      
  Västerås RS Cortus - Ralme Z 4 67,66    
25 Linn Backman Alias Kamomill      
  Jump Club RSF Guido (ex Gudo) - Irco Mena 5 72,50    
26 Linus Gustafsson Riddarsporre      
  Rudskogens RF Quite Easy - Utrillo 9 72,77    
27 Sandra Sedig Vytautas      
  Årsta-Runsten Cardento - Acapulco Gold 10 78,21    
28 Cassandra Häll Smily 005      
  Karlstads RK Singular Joter - Foxhunter 13 74,23    
29 Emma Eriksson Filippa K      
  Nuntorp HSK Feliciano - Mowgli 16 66,72    
30 Jill Nylander NL Kitt      
  Kumla Ridklubb Zeoliet - Amor 17 72,37    
31 Mariesophie Croona Twinkle Star      
  Grevagårdens RF Osmivrn - Colino Ute.      
31 Evelina Olausen Kito du Chatelier      
  Göta RF Caloubet du Bois - Papyrus de Chivre Ute.      
  Malin Engström Ramzez Boy      
  Mariestads RK Beach Boy - Robin Z        
  Viktor Melin Figaro      
  Ekenryttarna Fontaine - Hubertus        
  Linnea Holmberg Asco 63      
  Jump Club RSF Askari - Candillo        
  Viktor Melin Chimay MB      
  Ekenryttarna Chicago Z - Ultrazon        
  Amanda Landeblad Donegue v/h Kastanjehof      
  Jump Club RSF Thunder van de Zuuthoeve - Quito de Baussy        
  KAIE AAMISEPP Ramona      
  Christinehamns HPK Rebel Z - Sit This One Out xx        
  Mariah Bengtsson Luke      
  Folkärna RS Leuthen I - Maraton        
  Viktor Melin Sydney E.T      
  Ekenryttarna So What - Cortez        
 
till toppen

Klass 1 - Hoppning 1.30 bed. A Avd. B Preliminär
17 anmälda, 13 startande, 4 placerade
Överdomare: Barbro Lillje
Tävlingsledare: Ann-Louise Svensson
Speaker: Ulla Erixon
Hoppdomare: Ulla Erixon
Banbyggare: Eva KoppfeldtSvensson
 
Plats Ryttare Häst Premie Hoppning
  Uppfödare Härstamning Fel Tid
1 Magnus Österlund Balougraph    
  Skaraortens RF Balou du Rouet - Pilot 0 67,26
1 John Hickey Top of the Hill    
  Märsta Ridklubb Corlando (ex Corland) - Clover Hill 0 73,87
1 Zarah Ahlman Centesimo Dive Z    
  Trosa Vagnhärad Cento - Capitol 0 71,52
1 Marlene Lindblad Acropoliz    
  Södertälje RK Akribori - Rastell 0 74,80
1 Erik Berggren Aragorn    
  Stora Ekeby RK Cardento - Irco Marco 0 78,79
1 Zarah Ahlman Ballerina Z    
  Trosa Vagnhärad Balou du Rouet Z - Hamlet 0 68,76
1 Niklas Jonsson Carlotta    
  Örebro FK Contendro I - Escudo I 0 74,24
 
8 Amanda Landeblad Zigue    
  Jump Club RSF Celano - Concorde 4 72,76
8 Magnus Österlund Aragorn    
  Skaraortens RF   4 71,73
10 Niklas Jonsson Don Juan van de Zuuthoeve    
  Örebro FK Baloubet du Rouet - Nimmerdor 13 111,73
11 Katarina Warg Gamma Girl    
  Hölö Ridklubb Qalle (SWB) - Cortez Ute.  
11 Elin Björndahl Aprilia    
  Skaraborgs FK Bugatti Hilltop - Pajazzo Utg.  
11 Pia Eriksson Sundance Flip    
  Kumla Ridklubb Robin Z - Bayard Utg.  
  Annika Larsen Mr Know it all    
  Tibrobygdens RK Quite Easy - Pascal    
  Viktor Melin Edison    
  Ekenryttarna Etrusco - Feliciano (SWB)    
  Tyra Bergström Eando    
  Skaraortens RF Parco - Faylasouf xx    
  Viktor Melin Maxwell    
  Ekenryttarna Maloubet de Pleville - Quite Easy    
 
till toppen

Klass 2 - Hoppning 1.25 bed. A:0 Avd. A Preliminär
51 anmälda, 40 startande, 10 placerade
Premier
 
Plats Ryttare Häst Premie Hoppning
  Uppfödare Härstamning Fel Tid
1 Pernilla Wassberg Lucky Dancing Domino 800,00 kr  
  Västerås RS Lucky Lake - Indoktro 0 64,83
2 Christina Sjöström Mona Lisa Lyngriis 600,00 kr  
  Karlstads RK Carrano - Coriander 0 65,07
3 Py Jägerden chaire Lady 400,00 kr  
  Jump Club RSF   0 66,64
4 Ulrika Nilsson Sarino 300,00 kr  
  Strömsholms RSF Larino - Le mexico 0 67,97
5 Py Jägerden Kira 160,00 kr  
  Jump Club RSF 2971 Gressini - 1036 Furioso 0 68,10
6 Emma Eriksson Filippa K 160,00 kr  
  Nuntorp HSK Feliciano - Mowgli 0 68,20
7 Erik Berggren Savero 160,00 kr  
  Stora Ekeby RK Concorde - Horatio 0 68,38
8 Charlotte Fahlström Cassandra 160,00 kr  
  Täby RK Cardento - King of Diamond 0 68,48
9 Beatrice Icten Valentino 160,00 kr  
  Märsta Ridklubb Manhattan - Boreas 0 68,79
10 Melinda Blomqvist Wilma V 160,00 kr  
  Hammarö RF Pomme Royal - Bayard 0 68,81
 
11 Rebecka Skoog Double Celect    
  Nyby-Torshälla RK Cortez - Hill´s Double xx 0 69,69
12 Sandra Sedig Vytautas    
  Årsta-Runsten Cardento - Acapulco Gold 1 70,95
13 Ulrika Nilsson Indora    
  Strömsholms RSF Indoctro - Robin Z 1 71,64
14 Cecilia Kindström Carruby Z    
  Örebro FK Carento Z - Cordano Z 1 73,00
15 Linn Backman Alias Kamomill    
  Jump Club RSF Guido (ex Gudo) - Irco Mena 2 74,14
16 Emily Jarméus Urianda    
  Nyby-Torshälla RK No Limit - Burggraaf 4 62,09
17 Jennie Törnblom Donna van het Gravenhof    
  Östra Sörmlands L Oklund - Ahorn Z 4 64,98
18 Jennie Törnblom Cautia    
  Östra Sörmlands L Cagliostro - Steve´s Friend xx 4 66,44
19 John Hickey Filly    
  Märsta Ridklubb Elmshorn - Feliciano 4 67,04
20 Peder Zeiloth Whisper B    
  Kumla Ridklubb Hors la Loi II - Burggraaf 4 67,48
21 Therese Öhman Wiking    
  Odensbackens RK Willibald - Landrat 4 68,09
22 Karolina Wickman Lance    
  Märsta Ridklubb Landor S - Grannus 4 68,25
23 Mariesophie Croona Twinkle Star    
  Grevagårdens RF Osmivrn - Colino 4 68,98
24 Cassandra Häll Smily 005    
  Karlstads RK Singular Joter - Foxhunter 4 69,29
25 Angelica Wallace Meijbooms Turbo    
  Mjölby Ridklubb   4 69,39
26 Tobias Johansson My lord Hitch    
  Tibrobygdens RK Ricardo Z - Hunter´s Delight 5 70,32
27 Ulrika Nilsson Verano    
  Strömsholms RSF Quite Easy - Prima des Bruyeres 5 70,34
28 Josefine Freij Puzzel    
  Göta RF Sherwood - Lemon xx 5 72,84
29 Emma Andersson Zandoc Z    
  Örebro FK Zandor Z - Cash 5 73,44
30 Therese Sundin Super Fly    
  Märsta Ridklubb Stakkato - Landadel 6 75,53
31 Amelie Skogström Goretex    
  Stora Wäsby FRK Turban Rose - Nice Havrais xx 7 78,41
32 Linnea Holmberg Asco 63    
  Jump Club RSF Askari - Candillo 7 81,58
33 Cassandra Lusth Ushuaia    
  Wittvångs HS Heartbreaker - Altisud 9 87,09
34 Emma Öhlund Sealord H    
  Märsta Ridklubb Lancier - Dan Senator 15 81,20
35 Mariah Bengtsson Luke    
  Folkärna RS Leuthen I - Maraton 17 70,59
36 Anna Elfsten Canberry    
  Kumla Ridklubb Cavalet - Cannon Row xx Ute.  
36 Josefine Freij Rochelle Greenfield    
  Göta RF Lancelot - Darko Ute.  
36 Evelina Olausen Kito du Chatelier    
  Göta RF Caloubet du Bois - Papyrus de Chivre Ute.  
36 Cecilia Kindström Pilgrim    
  Örebro FK Magini - Cortez Ute.  
36 Beatrice Huuva Ringwood Space    
  Kumla Ridklubb Polanski - Clover Hill Ute.  
  Malin Engström Ramzez Boy    
  Mariestads RK Beach Boy - Robin Z    
  Sanne Bergström Divine    
  Örebro FK Lasandos - Okänd    
  HannaSophie Andersson Marinella    
  Kumla Ridklubb Okänd - Okänd    
  KAIE AAMISEPP Wicky KW    
  Christinehamns HPK Indoctro - Emilion    
  Rebecca Tenser Be Ware    
  Östra Sörmlands L D-Day - Bayard    
  Sofia Gustafsson Sileene    
  Wittvångs HS Trombon - Jasper    
  KAIE AAMISEPP Ramona    
  Christinehamns HPK Rebel Z - Sit This One Out xx    
  Rosanna Broberg Kent    
  Jump Club RSF Rubinstein I - Castro    
  Jenny Grahn Yester Lamborgina    
  Kumla Ridklubb Yester Lamberth xx - Dzim    
  Eva-Lena Lettesjö Rimini    
  Team Aspvik RK Carolus - Joost    
  Emelie Larsson Rozetta Van Lange Weeren    
  Strömsholms RSF Goodtimes - Kafu    
 
till toppen

Klass 2 - Hoppning 1.25 bed. A Avd. B Preliminär
35 anmälda, 30 startande, 8 placerade
 
Plats Ryttare Häst Premie Hoppning
  Uppfödare Härstamning Fel Tid
1 Magnus Österlund Balougraph    
  Skaraortens RF Balou du Rouet - Pilot 0 79,48
1 Ulrika Nilsson Jolie    
  Strömsholms RSF Quite Easy - Primo des Bruyeres 0 79,31
1 John Hickey Coral Contento    
  Märsta Ridklubb Cardento - Landlord 0 78,79
1 Peder Zeiloth Kelly Ek    
  Kumla Ridklubb Cornetto - Recruut 0 72,58
1 Claire Lindblad Pebble Beach    
  Södertälje RK Camiell-Flamingo Z - Beach Boy 0 78,61
1 Elin Björndahl Aprilia    
  Skaraborgs FK Bugatti Hilltop - Pajazzo 0 76,87
1 Annika Larsen Camarque    
  Tibrobygdens RK Cardento - Artist 0 79,76
1 Daniel Svensson Zuiderling    
  Strömsholms RSF Sheraton - Wellington 0 75,83
1 Elin Koppfeldt Venchi Ek    
  RK Kumla Cornetto - Grand Veneur (SF) 0 72,23
1 Rebecca Klavins Phi For Fun    
  Hölö Ridklubb For Feeling - Cortez 0 77,00
1 Malin Åkerberg Cubanelle HH    
  Örebro FK Quite Easy - Teaspoon xx 0 73,04
1 Malin Carlbäck Abrina    
  Kumla Ridklubb Trento B - Rossini 0 79,78
1 Marlene Lindblad Joe KLT    
  Södertälje RK Etrusco - Garibaldi 0 76,78
1 Peder Zeiloth Underground Ek    
  Kumla Ridklubb Undercover - Casir Ask 0 72,72
1 Magnus Österlund Convall    
  Skaraortens RF Contender - Lavall I 0 78,89
 
16 Zarah Ahlman Centesimo Dive Z    
  Trosa Vagnhärad Cento - Capitol 1 82,27
17 Åsa Hellström Armani    
  Nora RSF Utin - Voltaire 4 79,03
17 Sofia Asplund Chicago L    
  Vänsta RF Cathageno - Cortez 4 71,55
17 Mariah Bengtsson Byron Bay    
  Folkärna RS Quite Easy - Burggraaf 4 73,23
17 Magnus Österlund Aragorn    
  Skaraortens RF   4 75,92
17 Emma Eriksson Milana T    
  Nuntorp HSK Cardento - Landwind 4 76,79
17 Marielle Clerissy Eazy Liza    
  Kumla Ridklubb Quite Easy - Cortez 4 76,68
23 Malin Åkerberg Chipotle HH    
  Örebro FK Quite Easy - Robin Z 5 80,85
24 Marlene Lindblad Kilkenny    
  Södertälje RK Etrusco - Guinness 7 88,82
25 Daniel Svensson Air Max    
  Strömsholms RSF Air Jordan Z - Martel 8 78,33
26 Erik Berggren Aragorn    
  Stora Ekeby RK Cardento - Irco Marco 10 103,11
27 Jill Nylander Pomerance    
  Kumla Ridklubb Pomme Royal - Leuthen I 15 88,36
28 Pia Eriksson Sundance Flip    
  Kumla Ridklubb Robin Z - Bayard 37 147,18
29 Zarah Ahlman It´s Magic S Z    
  Trosa Vagnhärad Indoctro - Quidam De Revel Ute.  
29 Tyra Bergström Eando    
  Skaraortens RF Parco - Faylasouf xx Ute.  
  Niklas Jonsson Hector    
  Örebro FK Camaro M - Ralmé Z    
  Ewa Hellström Aragorn    
  Mölndals RK Non Stop R - Cortez    
  Niklas Jonsson Sancho    
  Örebro FK For Pleasure - Goldfasan    
  KAIE AAMISEPP Alicia    
  Christinehamns HPK Jeopardy - Abdullah    
  Katja Perkiö CanCan Ek    
  Skaraortens RF Cornetto - Landadel    
 
till toppen

Klass 3 - Hoppning 1.15 bed. Två faser A:0/A:0 Avd. A Preliminär
45 anmälda, 34 startande, 9 placerade
Premier
 
Plats Ryttare Häst Premie Fas I Fas II
  Uppfödare Härstamning Fel Tid Fel Tid
1 Ewa Hellström Champus G 3 600,00 kr    
  Mölndals RK Caretello B - Guido 0 64,15 0 25,21
2 Emelie Lundholm Amazing Grace 400,00 kr    
  Ekenässjöns HSK Cortez - Labrador 0 62,94 0 25,69
3 Angelica Wallace Meijbooms Turbo 250,00 kr    
  Mjölby Ridklubb   0 64,97 0 25,94
4 Isabel Ledin Rataplan M 150,00 kr    
  Trosa Vagnhärad Concorde - Lord Z 0 59,10 0 26,36
5 Magnus Törnblad El Rossi 150,00 kr    
  RK Kumla Ed King Hill - Pion 0 62,91 0 26,39
6 Malin Eriksson Letizia 150,00 kr    
  Märsta Ridklubb Laurion - Silvio I 0 59,36 0 28,26
7 Susanna Sjögren Terrano 150,00 kr    
  Enköpings RK Galliano - Utrillo 0 56,31 0 28,31
8 Anna-Karin Nilsson Parlando 150,00 kr    
  Syd Nerike R Pablo - Stanford 0 63,07 0 28,57
9 Malin Eriksson Steely Dan 150,00 kr    
  Märsta Ridklubb Schwarzenegger - Acord II 0 57,52 0 33,29
 
10 Malin Svantesson Margie af Källstorp      
  Töreboda HK Cagliostro - Maximus 0 60,91 4 28,53
11 Moa Larsson Ally Mc Bee      
  Wittvångs HS Iowa - Indian Ruler xx 0 65,10 5 35,68
12 John Hickey Domino      
  Märsta Ridklubb   0 64,54 8 32,34
13 Linus Gustafsson Riddarsporre      
  Rudskogens RF Quite Easy - Utrillo 1 66,75    
14 Py Jägerden chaire Lady      
  Jump Club RSF   4 62,67    
15 Cecilia Kindström Pilgrim      
  Örebro FK Magini - Cortez 4 63,09    
16 Jenny Grahn Yester Lamborgina      
  Kumla Ridklubb Yester Lamberth xx - Dzim 4 64,92    
17 Beatrice Huuva Ringwood Space      
  Kumla Ridklubb Polanski - Clover Hill 5 66,66    
18 Therese Öhman Wiking      
  Odensbackens RK Willibald - Landrat 6 70,99    
19 Anna Elfsten Canberry      
  Kumla Ridklubb Cavalet - Cannon Row xx 7 75,99    
20 Tobias Johansson My lord Hitch      
  Tibrobygdens RK Ricardo Z - Hunter´s Delight 8 58,05    
21 Frida Eklund Danzzant      
  Örebro FK Cortez - Electro 8 62,25    
22 Malin Tamm Frangelico      
  Wittvångs HS Marco Mitras - Pajazzo 8 64,33    
23 Fanny Germer Gwen MB      
  Kumla Ridklubb Casino - Landlord 8 72,64    
24 Isabel Ledin Quick Shakira      
  Trosa Vagnhärad Quincy - Potsdam 8 73,47    
25 Charlotte Fahlström Cassandra      
  Täby RK Cardento - King of Diamond 9 69,54    
26 Emma Andersson Zandoc Z      
  Örebro FK Zandor Z - Cash 9 82,67    
27 Sofia Larsson Pretty Women      
  Wittvångs HS Okänd 9 83,95    
28 Josefine Freij Rochelle Greenfield      
  Göta RF Lancelot - Darko 12 64,14    
29 Stina Lindblad Rocco      
  Smedstorps RS Rhodos - Ricardo 12 64,65    
30 Josefine Freij Puzzel      
  Göta RF Sherwood - Lemon xx 13 74,97    
31 Linda Näfver Crimcess Zobra      
  Wittvångs HS Okänd 15 76,54    
32 John Hickey Mr Doubhand Dibs      
  Märsta Ridklubb   26 86,86    
33 Angelica Cronsten Kathmandu VH Waterschoot Z      
  Roslagens R&KK Kannan - Sudan Utg.      
33 Marion Johansson Cassiopeia      
  Viby R&KS Cornetto - Neapel Utg.      
  Viktor Berggren Caressa      
  Kumla Ridklubb Chess - Diamond are Trumps        
  KAIE AAMISEPP Willowcratic      
  Christinehamns HPK Jeopardy - Nimmerdor        
  Helene Carlsson Milchem Gold      
  Skråmsta CR Golden Warrior - Tug of War xx        
  Emelie Karlberg Artemis      
  Örebro FK Chess - Kaliber        
  Sofia Gustafsson Sileene      
  Wittvångs HS Trombon - Jasper        
  Emelie Larsson Rozetta Van Lange Weeren      
  Strömsholms RSF Goodtimes - Kafu        
  Rebecca Tenser Be Ware      
  Östra Sörmlands L D-Day - Bayard        
  KAIE AAMISEPP Wicky KW      
  Christinehamns HPK Indoctro - Emilion        
  Emma Öhlund Sealord H      
  Märsta Ridklubb Lancier - Dan Senator        
  Rosanna Broberg Niki Lauda G      
  Jump Club RSF Electro - Irco Mena        
  Rosanna Broberg Kent      
  Jump Club RSF Rubinstein I - Castro        
 
till toppen

Klass 3 - Hoppning bed. A Avd. B Preliminär
9 anmälda, 8 startande, 2 placerade
 
Plats Ryttare Häst Premie Hoppning
  Uppfödare Härstamning Fel Tid
1 Åsa Hellström Armani    
  Nora RSF Utin - Voltaire 0 65,81
1 Kim Östergren Ujvary Callaway    
  Jump Club RSF Cardento - Robin Z 0 65,13
1 Mariah Bengtsson Byron Bay    
  Folkärna RS Quite Easy - Burggraaf 0 64,11
1 Magnus Österlund Convall    
  Skaraortens RF Contender - Lavall I 0 69,63
 
5 Yvonne Talamo Decius van de Rostal    
  Kumla Ridklubb Rebus G - Cantus 4 66,52
6 Beatrice Icten Zilon V    
  Märsta Ridklubb Cantos - Lux 8 63,08
7 John Hickey Miss Behave    
  Märsta Ridklubb   17 67,16
8 Katja Perkiö CanCan Ek    
  Skaraortens RF Cornetto - Landadel 24 96,25
  Marielle Clerissy Eazy Liza    
  Kumla Ridklubb Quite Easy - Cortez    
 
till toppen

Klass 4 - Hoppning 1.30 bed. A:0 Avd. A Preliminär
39 anmälda, 34 startande, 9 placerade
Premier
 
Plats Ryttare Häst Premie Hoppning
  Uppfödare Härstamning Fel Tid
1 Martina Nyman La Embra 1 000,00 kr  
  Skästa RC Remember (ex Ranco) - Alpen Fürst 0 57,43
2 Cecilia Settergren Idle Rain 800,00 kr  
  Grevagårdens RF Cardento - Irco Marco 0 59,10
3 Maria Carlbäck Wilma B 600,00 kr  
  Nora RSF Cardento - Pik Trumpf 0 60,15
4 Evelina Olausen Kito du Chatelier 400,00 kr  
  Göta RF Caloubet du Bois - Papyrus de Chivre 0 60,74
5 Kim Östergren Ujvary Stornello 170,00 kr  
  Jump Club RSF Okänd 0 61,14
6 Yvonne Talamo Landcruiser 170,00 kr  
  Kumla Ridklubb Landlord - Utrillo 0 62,10
7 Denise Nyberg Cascabel HH 170,00 kr  
  Jump Club RSF Cardento - Teaspoon xx 0 62,75
8 Viktor Melin Figaro 170,00 kr  
  Ekenryttarna Fontaine - Hubertus 0 64,23
9 Malin Åkerberg Don Quichotte Z 170,00 kr  
  Örebro FK Dutch Capitol - Irco Polo 0 65,44
 
10 Melinda Blomqvist Wilma V    
  Hammarö RF Pomme Royal - Bayard 0 68,20
11 Amanda Landeblad Darmen van de Zuuthoeve    
  Jump Club RSF Thunder van de Zuuthoeve - Leader M 0 68,66
12 Zarah Ahlman Calimero Z    
  Trosa Vagnhärad Chellano Z - Cevin 0 69,10
13 Zarah Ahlman Dalkin Van Den Bisshof    
  Trosa Vagnhärad Heartbreaker - Nimmerdor 0 70,09
14 Amanda Landeblad Nikolas    
  Jump Club RSF Nicklas - Jasper 0 71,47
15 Yvonne Talamo Winjette    
  Kumla Ridklubb Marwin - Marocco 4 63,24
16 Cecilia Kindström Carruby Z    
  Örebro FK Carento Z - Cordano Z 4 66,25
17 Viktor Melin Chimay MB    
  Ekenryttarna Chicago Z - Ultrazon 4 66,47
18 Christina Sjöström Mona Lisa Lyngriis    
  Karlstads RK Carrano - Coriander 4 67,04
19 Eva-Lena Lettesjö Rimini    
  Team Aspvik RK Carolus - Joost 4 68,65
20 Peder Zeiloth Whisper B    
  Kumla Ridklubb Hors la Loi II - Burggraaf 8 59,85
21 Kristina Warg Celena    
  Hölö Ridklubb Camaro M - Hassan 8 60,38
22 Beatrice Icten Valentino    
  Märsta Ridklubb Manhattan - Boreas 8 63,53
23 Linda Moberg Fly Cross Over P.G.    
  Grevagårdens RF Cardento - Columbus 8 63,81
24 Amelie Skogström Goretex    
  Stora Wäsby FRK Turban Rose - Nice Havrais xx 8 65,64
25 Malin Eriksson Crax    
  Märsta Ridklubb Contendro I - Raphael 8 67,58
26 Emily Jarméus Urianda    
  Nyby-Torshälla RK No Limit - Burggraaf 8 71,30
27 Erika Iversen Lancõme    
  Skaraortens RF Limborat - Sascha 12 86,04
28 Emma Eriksson Filippa K    
  Nuntorp HSK Feliciano - Mowgli 12 89,42
29 Jill Nylander NL Kitt    
  Kumla Ridklubb Zeoliet - Amor 17 93,20
30 Linnea Holmberg Asco 63    
  Jump Club RSF Askari - Candillo 19 85,70
31 Malin Åkerberg Millimani E    
  Örebro FK Quite Easy - Pepe Ute.  
31 Eva Danielsson Joy    
  Örebro FK Robin Z - Irco Marco Ute.  
31 Elin Koppfeldt Basilika af Hagalund    
  RK Kumla Quite Easy - Robin Z Ute.  
31 Magnus Haglund Miro    
  Nyby-Torshälla RK Montgomery - Stanford Ute.  
  Maria Andersson Carina van de Zuuthoeve    
  Örebro FK Thunder van de Zuuthoeve - Weltmeyer    
  Viktor Melin Sydney E.T    
  Ekenryttarna So What - Cortez    
  Therese Nordén Pride T    
  Elvskogens RF Cardento - Dragon    
  Petra Lindgren Double Delight    
  Avesta Ridklubb Lucky Light - Hill´s Double xx    
  Martina Nyman Alicanto    
  Skästa RC Adlantus As - Gigant    
 
till toppen

Klass 4 - Hoppning 1.30 bed. A Avd. B Preliminär
15 anmälda, 12 startande, 3 placerade
 
Plats Ryttare Häst Premie Hoppning
  Uppfödare Härstamning Fel Tid
1 Amanda Gullström Caruso    
  Årsta-Runsten Indoctro - Calido I 0 71,72
1 Marlene Lindblad Acropoliz    
  Södertälje RK Akribori - Rastell 0 73,83
1 Niklas Jonsson Carlotta    
  Örebro FK Contendro I - Escudo I 0 79,86
1 Elin Koppfeldt Venchi Ek    
  RK Kumla Cornetto - Grand Veneur (SF) 0 66,21
1 Zarah Ahlman Ballerina Z    
  Trosa Vagnhärad Balou du Rouet Z - Hamlet 0 74,50
1 Amanda Landeblad Zigue    
  Jump Club RSF Celano - Concorde 0 73,39
1 Viktor Melin Edison    
  Ekenryttarna Etrusco - Feliciano (SWB) 0 74,14
 
8 John Hickey Top of the Hill    
  Märsta Ridklubb Corlando (ex Corland) - Clover Hill 4 70,67
8 Sara Haga Zowat CL    
  Team Aspvik RK Ovidius - Calvin Z 4 72,37
8 Hanna Andersson My Julie    
  Södra Dalarnas RF Cardento - Amethist 4 69,40
11 Katarina Warg Gamma Girl    
  Hölö Ridklubb Qalle (SWB) - Cortez 8 72,19
12 Elin Björndahl Aprilia    
  Skaraborgs FK Bugatti Hilltop - Pajazzo Utg.  
  Viktor Melin Maxwell    
  Ekenryttarna Maloubet de Pleville - Quite Easy    
  Petra Lindgren Frack    
  Avesta Ridklubb Cortus - Maraton    
  Annika Larsen Mr Know it all    
  Tibrobygdens RK Quite Easy - Pascal    
 
till toppen

Klass 5 - Hoppning 1.20 bed. Två faser A:0/A:0 Avd. A Preliminär
75 anmälda, 64 startande, 16 placerade
Premier
 
Plats Ryttare Häst Premie Fas I Fas II
  Uppfödare Härstamning Fel Tid Fel Tid
1 Emily Jarméus Urianda 800,00 kr    
  Nyby-Torshälla RK No Limit - Burggraaf 0 48,78 0 24,54
2 Maria Carlbäck Wilma B 600,00 kr    
  Nora RSF Cardento - Pik Trumpf 0 51,76 0 27,70
3 HannaSophie Andersson Marinella 400,00 kr    
  Kumla Ridklubb Okänd - Okänd 0 52,91 0 29,42
4 Linda Moberg Fly Cross Over P.G. 300,00 kr    
  Grevagårdens RF Cardento - Columbus 0 50,50 0 30,14
5 Denise Nyberg Cascabel HH 160,00 kr    
  Jump Club RSF Cardento - Teaspoon xx 0 50,73 0 30,52
6 Viktoria Wauge Carizma 160,00 kr    
  Västerås RS Cortez - Labrador 0 49,82 0 30,79
7 Louise Engkvist Quite Happy 160,00 kr    
  Skråmsta CR Quite Easy - Cavalotti 0 51,53 0 30,91
7 Amanda Gullström Caruso 160,00 kr    
  Årsta-Runsten Indoctro - Calido I 0 53,93 0 30,91
9 Emma Öhlund Sealord H 160,00 kr    
  Märsta Ridklubb Lancier - Dan Senator 0 49,28 0 31,36
10 Ewa Hellström Champus G 3 160,00 kr    
  Mölndals RK Caretello B - Guido 0 53,54 0 31,48
11 Yvonne Talamo Landcruiser 160,00 kr    
  Kumla Ridklubb Landlord - Utrillo 0 55,28 0 31,59
12 Kristina Warg Celena 160,00 kr    
  Hölö Ridklubb Camaro M - Hassan 0 50,57 0 31,77
13 Erika Iversen Lancõme 160,00 kr    
  Skaraortens RF Limborat - Sascha 0 51,88 0 31,78
14 Karolina Wickman Lance 160,00 kr    
  Märsta Ridklubb Landor S - Grannus 0 53,03 0 32,38
15 Maria Nordin Cardelin 160,00 kr    
  Skogslottens RF Cardento - Cortez 0 52,92 0 34,69
16 Isabel Ledin Rataplan M 160,00 kr    
  Trosa Vagnhärad Concorde - Lord Z 0 49,03 0 36,72
 
17 Cecilia Settergren Idle Rain      
  Grevagårdens RF Cardento - Irco Marco 0 53,07 4 26,39
18 Martina Nyman La Embra      
  Skästa RC Remember (ex Ranco) - Alpen Fürst 0 50,35 4 27,35
19 Eva Danielsson Joy      
  Örebro FK Robin Z - Irco Marco 0 50,52 4 28,82
20 Stina Lindblad Rocco      
  Smedstorps RS Rhodos - Ricardo 0 54,51 4 30,94
21 Emelie Karlberg Artemis      
  Örebro FK Chess - Kaliber 0 53,33 4 31,59
22 John Hickey Filly      
  Märsta Ridklubb Elmshorn - Feliciano 0 52,16 4 32,15
23 Moa Larsson Ally Mc Bee      
  Wittvångs HS Iowa - Indian Ruler xx 0 54,54 4 34,82
24 Malin Åkerberg Millimani E      
  Örebro FK Quite Easy - Pepe 0 51,50 4 35,31
25 Amanda Landeblad Nikolas      
  Jump Club RSF Nicklas - Jasper 0 53,19 6 48,92
26 Peder Zeiloth Whisper B      
  Kumla Ridklubb Hors la Loi II - Burggraaf 0 44,70 8 29,44
27 Magnus Haglund Miro      
  Nyby-Torshälla RK Montgomery - Stanford 0 50,78 8 29,51
28 Beatrice Icten Valentino      
  Märsta Ridklubb Manhattan - Boreas 0 55,30 9 42,47
29 Jonna Martinson Katalpa      
  Jump Club RSF Likedeeler - Berkel 0 52,27 9 43,65
30 Marion Johansson Cassiopeia      
  Viby R&KS Cornetto - Neapel 0 55,31 10 47,75
31 Viktor Melin Figaro      
  Ekenryttarna Fontaine - Hubertus 0 51,68 Utg.  
32 Zarah Ahlman Telle Ahorn      
  Trosa Vagnhärad Ahorn - Nimmerdor 1 56,39    
33 Yvonne Talamo Winjette      
  Kumla Ridklubb Marwin - Marocco 1 56,84    
34 Malin Åkerberg Don Quichotte Z      
  Örebro FK Dutch Capitol - Irco Polo 1 57,38    
35 Therese Öhman Wiking      
  Odensbackens RK Willibald - Landrat 4 49,09    
36 Mariah Bengtsson Luke      
  Folkärna RS Leuthen I - Maraton 4 49,14    
37 Cassandra Lusth Ushuaia      
  Wittvångs HS Heartbreaker - Altisud 4 49,55    
38 Eva-Lena Lettesjö Rimini      
  Team Aspvik RK Carolus - Joost 4 50,43    
39 Andrea Westling Alouette      
  Norsholms RF Quite Easy - Zeppelin 4 51,18    
40 Linda Persson Ebone      
  Billingesns SRK Pentagon - DAlby Mustang 4 51,63    
41 Zarah Ahlman Calimero Z      
  Trosa Vagnhärad Chellano Z - Cevin 4 51,67    
42 Cecilia Kindström Pilgrim      
  Örebro FK Magini - Cortez 4 52,42    
43 Melinda Blomqvist Wilma V      
  Hammarö RF Pomme Royal - Bayard 4 52,62    
44 Zarah Ahlman Dalkin Van Den Bisshof      
  Trosa Vagnhärad Heartbreaker - Nimmerdor 4 54,84    
45 Karin Stenbäck Kardemumma      
  Grevagårdens RF Landlord - Bayard 4 55,18    
46 Pia Holm Wahlström Rozie      
  Örebro FK Robin Z - Step Together xx 4 55,20    
47 Emma Johansson Virginia Beach      
  Viby R&KS Beach Boy - Wolfgang 5 56,23    
48 John Hickey Domino      
  Märsta Ridklubb   6 61,71    
49 Linnea Holmberg Asco 63      
  Jump Club RSF Askari - Candillo 6 62,34    
50 Amanda Gullström Lord Greystoke      
  Årsta-Runsten Landlord - Farmer 6 62,62    
51 Malin Eriksson Crax      
  Märsta Ridklubb Contendro I - Raphael 6 63,86    
52 Charlotte Fahlström Cassandra      
  Täby RK Cardento - King of Diamond 8 51,51    
53 Jesper Ohlin Diezel R      
  Grevagårdens RF Pomme Royal - Domspatz 8 52,66    
54 Therese Sundin Super Fly      
  Märsta Ridklubb Stakkato - Landadel 8 54,23    
55 Angelica Wallace Meijbooms Turbo      
  Mjölby Ridklubb   9 56,28    
56 Fanny Germer Gwen MB      
  Kumla Ridklubb Casino - Landlord 9 72,50    
57 Amanda Albrektsson Cooper      
  Skaraortens RF Cortus - Kaliber 10 63,95    
58 Jenny Grahn Yester Lamborgina      
  Kumla Ridklubb Yester Lamberth xx - Dzim 12 50,87    
59 Yvonne Talamo Vagebond      
  Kumla Ridklubb Indorado - Formateur 16 86,07 0 11,72
60 Tobias Johansson My lord Hitch      
  Tibrobygdens RK Ricardo Z - Hunter´s Delight 20 51,90    
61 Jennie Törnblom Donna van het Gravenhof      
  Östra Sörmlands L Oklund - Ahorn Z 20 69,04    
62 Angelica Cronsten Kathmandu VH Waterschoot Z      
  Roslagens R&KK Kannan - Sudan Ute.      
62 Wenche Lihv Marquis      
  Karlstads RK Marco Mitras - Magini Ute.      
62 Linda Näfver Crimcess Zobra      
  Wittvångs HS Okänd Ute.      
  Rosanna Broberg Kent      
  Jump Club RSF Rubinstein I - Castro        
  Emelie Hedengren Juvenelle      
  Wittvångs HS New Balance - Nebraska        
  Therese Nordén Pride T      
  Elvskogens RF Cardento - Dragon        
  Lina Rickardsen Heath Cliffe      
  Skästa RC VDL Arkansas - Cavalier Royale        
  Amanda Landeblad Donegue v/h Kastanjehof      
  Jump Club RSF Thunder van de Zuuthoeve - Quito de Baussy        
  KAIE AAMISEPP Willowcratic      
  Christinehamns HPK Jeopardy - Nimmerdor        
  Lena Brikell Impala      
  Örebro FK Emmerton (ex Raldolala) - Modesto        
  Carola Holböll Warrigal      
  Rudskogens RF Cortus - Winnipeg        
  Pernilla Eriksson Clark Kent VT      
  Askersunds RK Lasandos - Cantus        
  Carola Holböll Gold Tess      
  Rudskogens RF Cortus - Grandsudan F        
  Petra Lindgren Double Delight      
  Avesta Ridklubb Lucky Light - Hill´s Double xx        
 
till toppen

Klass 5 - Hoppning 1.20 bed. A Avd. B Preliminär
41 anmälda, 35 startande, 9 placerade
 
Plats Ryttare Häst Premie Hoppning
  Uppfödare Härstamning Fel Tid
1 Daniel Svensson Zuiderling    
  Strömsholms RSF Sheraton - Wellington 0 70,50
1 Marlene Lindblad Acropoliz    
  Södertälje RK Akribori - Rastell 0 71,28
1 Zarah Ahlman Ballerina Z    
  Trosa Vagnhärad Balou du Rouet Z - Hamlet 0 69,35
1 Malin Carlbäck Abrina    
  Kumla Ridklubb Trento B - Rossini 0 72,14
1 Elin Koppfeldt Venchi Ek    
  RK Kumla Cornetto - Grand Veneur (SF) 0 68,26
1 Emma Eriksson Milana T    
  Nuntorp HSK Cardento - Landwind 0 73,80
1 Marielle Clerissy Eazy Liza    
  Kumla Ridklubb Quite Easy - Cortez 0 67,69
1 Marlene Lindblad Kilkenny    
  Södertälje RK Etrusco - Guinness 0 66,41
1 Zarah Ahlman It´s Magic S Z    
  Trosa Vagnhärad Indoctro - Quidam De Revel 0 72,57
1 Emma Lindblom Coca Cola BIC    
  Skråmsta CR Camaro M - Irco Mena 0 67,68
1 Rebecca Klavins Phi For Fun    
  Hölö Ridklubb For Feeling - Cortez 0 71,53
1 Marlene Lindblad Joe KLT    
  Södertälje RK Etrusco - Garibaldi 0 72,80
1 Peder Zeiloth Kelly Ek    
  Kumla Ridklubb Cornetto - Recruut 0 67,56
 
14 Sara Haga Zowat CL    
  Team Aspvik RK Ovidius - Calvin Z 1 78,47
15 John Hickey Coral Contento    
  Märsta Ridklubb Cardento - Landlord 4 72,50
15 Niklas Jonsson Don Juan van de Zuuthoeve    
  Örebro FK Baloubet du Rouet - Nimmerdor 4 75,54
15 Martina Nyman Cora    
  Skästa RC Aerline H (SWB) - Gassendi 4 66,67
15 Anna Andersson Malva    
  Örebro FK Orlando - Romano 4 73,00
15 Katarina Warg Gamma Girl    
  Hölö Ridklubb Qalle (SWB) - Cortez 4 64,73
15 Peder Zeiloth Underground Ek    
  Kumla Ridklubb Undercover - Casir Ask 4 71,25
15 Annika Larsen Camarque    
  Tibrobygdens RK Cardento - Artist 4 68,01
15 Elin Björndahl Aprilia    
  Skaraborgs FK Bugatti Hilltop - Pajazzo 4 71,04
15 Viktor Melin Edison    
  Ekenryttarna Etrusco - Feliciano (SWB) 4 73,07
15 Malin Åkerberg Cubanelle HH    
  Örebro FK Quite Easy - Teaspoon xx 4 73,11
25 Zarah Ahlman Esculturo    
  Trosa Vagnhärad   5 77,62
26 Beatrice Huuva Ringwood Space    
  Kumla Ridklubb Polanski - Clover Hill 8 73,57
26 Malin Åkerberg Chipotle HH    
  Örebro FK Quite Easy - Robin Z 8 73,40
26 Amanda Landeblad Zigue    
  Jump Club RSF Celano - Concorde 8 75,60
29 Sofia Asplund Chicago L    
  Vänsta RF Cathageno - Cortez 12 73,86
29 Daniel Svensson Air Max    
  Strömsholms RSF Air Jordan Z - Martel 12 72,09
31 Madelaine Snobl Imi    
  Odensbackens RK Intermezzo - Invars Ute.  
31 Katja Perkiö CanCan Ek    
  Skaraortens RF Cornetto - Landadel Ute.  
31 Annika Larsen Mr Know it all    
  Tibrobygdens RK Quite Easy - Pascal Utg.  
31 Claire Lindblad Pebble Beach    
  Södertälje RK Camiell-Flamingo Z - Beach Boy Ute.  
31 Niklas Jonsson Hector    
  Örebro FK Camaro M - Ralmé Z Utg.  
  Viktor Melin Maxwell    
  Ekenryttarna Maloubet de Pleville - Quite Easy    
  Petra Lindgren Frack    
  Avesta Ridklubb Cortus - Maraton    
  Niklas Jonsson Sancho    
  Örebro FK For Pleasure - Goldfasan    
  KAIE AAMISEPP Zamina KW    
  Christinehamns HPK Indoctro - Emilion    
  Malin Rask Ellen Caramelle    
  Lidköpings RK Camiell-Flamingo Z - Marduk    
  Ewa Hellström Aragorn    
  Mölndals RK Non Stop R - Cortez    
 
till toppen

Klass 6 - Hoppning 1.10 bed. Två faser A:0/A:0 Avd. A Preliminär
51 anmälda, 44 startande, 11 placerade
Premier
 
Plats Ryttare Häst Premie Fas I Fas II
  Uppfödare Härstamning Fel Tid Fel Tid
1 Moa Larsson Ally Mc Bee 600,00 kr    
  Wittvångs HS Iowa - Indian Ruler xx 0 58,54 0 22,00
2 Linda Persson Ebone 400,00 kr    
  Billingesns SRK Pentagon - DAlby Mustang 0 53,25 0 22,09
3 Fanny Germer Gwen MB 250,00 kr    
  Kumla Ridklubb Casino - Landlord 0 52,44 0 22,47
4 Ewa Hellström Champus G 3 150,00 kr    
  Mölndals RK Caretello B - Guido 0 56,87 0 22,61
5 HannaSophie Andersson Marinella 150,00 kr    
  Kumla Ridklubb Okänd - Okänd 0 55,78 0 22,81
6 Magnus Törnblad El Rossi 150,00 kr    
  RK Kumla Ed King Hill - Pion 0 56,73 0 22,98
7 Amanda Albrektsson Cooper 150,00 kr    
  Skaraortens RF Cortus - Kaliber 0 51,44 0 23,06
8 Marielle Clerissy Eazy Liza 150,00 kr    
  Kumla Ridklubb Quite Easy - Cortez 0 52,67 0 23,79
9 Emelie Karlberg Artemis 150,00 kr    
  Örebro FK Chess - Kaliber 0 58,27 0 23,91
10 Marion Johansson Cassiopeia 150,00 kr    
  Viby R&KS Cornetto - Neapel 0 56,27 0 24,65
11 Linda Näfver Crimcess Zobra 150,00 kr    
  Wittvångs HS Okänd 0 52,47 0 24,96
 
12 Susanna Sjögren Terrano      
  Enköpings RK Galliano - Utrillo 0 52,33 0 26,16
13 Emma Eriksson Chakira      
  Nuntorp HSK Carano - Rocky 0 56,14 0 26,20
14 Angelica Wallace Meijbooms Turbo      
  Mjölby Ridklubb   0 57,41 0 26,41
15 Isabel Ledin Rataplan M      
  Trosa Vagnhärad Concorde - Lord Z 0 51,68 0 27,10
16 Viktoria Wauge Carizma      
  Västerås RS Cortez - Labrador 0 56,06 0 27,20
16 Therese Sundin Super Fly      
  Märsta Ridklubb Stakkato - Landadel 0 55,46 0 27,20
18 Anna-Karin Nilsson Parlando      
  Syd Nerike R Pablo - Stanford 0 55,07 0 27,48
19 Isabel Ledin Quick Shakira      
  Trosa Vagnhärad Quincy - Potsdam 0 55,94 0 28,10
20 Mathilda Weiderman No Hurry      
  Kumla Ridklubb Holland - Naturell 0 53,86 4 24,98
21 Stina Lindblad Rocco      
  Smedstorps RS Rhodos - Ricardo 0 55,60 4 25,08
22 Emelie Lundholm Amazing Grace      
  Ekenässjöns HSK Cortez - Labrador 0 57,46 4 25,34
23 Pia Holm Wahlström Rozie      
  Örebro FK Robin Z - Step Together xx 0 57,04 4 25,92
24 Malin Eriksson Steely Dan      
  Märsta Ridklubb Schwarzenegger - Acord II 0 56,90 4 30,44
25 Maria Nordin Cardelin      
  Skogslottens RF Cardento - Cortez 0 54,22 4 30,98
26 John Hickey Domino      
  Märsta Ridklubb   0 57,62 8 29,80
27 Therese Öhman Wiking      
  Odensbackens RK Willibald - Landrat 4 50,63    
28 Malin Eriksson Letizia      
  Märsta Ridklubb Laurion - Silvio I 4 51,15    
29 Amanda Gullström Lord Greystoke      
  Årsta-Runsten Landlord - Farmer 4 51,80    
30 Jenny Grahn Jaqueline      
  Kumla Ridklubb Jasper - Flamingo 4 52,86    
31 Wenche Lihv Marquis      
  Karlstads RK Marco Mitras - Magini 4 54,38    
32 Jennie Törnblom Donna van het Gravenhof      
  Östra Sörmlands L Oklund - Ahorn Z 4 55,05    
33 Yvonne Talamo Decius van de Rostal      
  Kumla Ridklubb Rebus G - Cantus 4 60,61    
34 John Hickey Mr Doubhand Dibs      
  Märsta Ridklubb   4 61,09    
35 Andrea Westling Alouette      
  Norsholms RF Quite Easy - Zeppelin 4 68,90    
36 Emma Eriksson Sally      
  Nuntorp HSK Levantos II - Labrador 5 73,53    
37 Malin Tamm Frangelico      
  Wittvångs HS Marco Mitras - Pajazzo 8 55,50    
38 Emma Bergström Relevant      
  Pålsboda RF Irco Mena - Harras 8 55,56    
39 Angelica Cronsten Kathmandu VH Waterschoot Z      
  Roslagens R&KK Kannan - Sudan 8 57,10    
40 Emma Johansson Virginia Beach      
  Viby R&KS Beach Boy - Wolfgang 10 74,93    
41 Jonna Martinson Katalpa      
  Jump Club RSF Likedeeler - Berkel Ute.      
41 Karin Stenbäck Kardemumma      
  Grevagårdens RF Landlord - Bayard Ute.      
41 Lena Brikell Impala      
  Örebro FK Emmerton (ex Raldolala) - Modesto Ute.      
  Emelie Hedengren Juvenelle      
  Wittvångs HS New Balance - Nebraska        
  Therese Utriainen Vegamix      
  Mälardalens RF Colon - Midyan        
  KAIE AAMISEPP Willowcratic      
  Christinehamns HPK Jeopardy - Nimmerdor        
  Carola Holböll Gold Tess      
  Rudskogens RF Cortus - Grandsudan F        
  Jesper Ohlin Diezel R      
  Grevagårdens RF Pomme Royal - Domspatz        
  Carola Holböll Warrigal      
  Rudskogens RF Cortus - Winnipeg        
  Lina Rickardsen Heath Cliffe      
  Skästa RC VDL Arkansas - Cavalier Royale        
  Rosanna Broberg Niki Lauda G      
  Jump Club RSF Electro - Irco Mena        
 
till toppen

Klass 6 - Hoppning 1.10 bed. A Avd. B Preliminär
34 anmälda, 26 startande, 7 placerade
 
Plats Ryttare Häst Premie Hoppning
  Uppfödare Härstamning Fel Tid
1 Yvonne Talamo Vagebond    
  Kumla Ridklubb Indorado - Formateur 0 55,94
1 Zarah Ahlman Esculturo    
  Trosa Vagnhärad   0 56,81
1 Frida Ericsson Corona MB    
  Göta RF Landlord - Cor de la Bryère 0 58,50
1 Daniel Svensson Zuiderling    
  Strömsholms RSF Sheraton - Wellington 0 54,62
1 Marlene Lindblad Kilkenny    
  Södertälje RK Etrusco - Guinness 0 47,84
1 Malin Åkerberg Chipotle HH    
  Örebro FK Quite Easy - Robin Z 0 59,96
1 Malin Carlbäck Abrina    
  Kumla Ridklubb Trento B - Rossini 0 56,70
1 Daniel Svensson Air Max    
  Strömsholms RSF Air Jordan Z - Martel 0 56,74
1 Katja Perkiö CanCan Ek    
  Skaraortens RF Cornetto - Landadel 0 56,31
1 Kim Östergren Ujvary Callaway    
  Jump Club RSF Cardento - Robin Z 0 58,39
1 Malin Ohlin Ramåna    
  Grevagårdens RF Sambesi (Gambler) - Solid 0 50,95
1 Josefin Larsson Candela VT    
  Örebro FK Camaro M - Dutch Capitol 0 55,39
1 Niklas Jonsson Don Juan van de Zuuthoeve    
  Örebro FK Baloubet du Rouet - Nimmerdor 0 64,37
1 Emma Eriksson Milana T    
  Nuntorp HSK Cardento - Landwind 0 58,59
 
15 Mariah Bengtsson Byron Bay    
  Folkärna RS Quite Easy - Burggraaf 4 54,26
15 Claire Lindblad Pebble Beach    
  Södertälje RK Camiell-Flamingo Z - Beach Boy 4 57,19
15 Sofia Asplund Chicago L    
  Vänsta RF Cathageno - Cortez 4 53,75
15 Beatrice Icten Zilon V    
  Märsta Ridklubb Cantos - Lux 4 55,11
15 Malin Åkerberg Cubanelle HH    
  Örebro FK Quite Easy - Teaspoon xx 4 67,52
15 Beatrice Huuva Ringwood Space    
  Kumla Ridklubb Polanski - Clover Hill 4 56,68
15 Anna Andersson Malva    
  Örebro FK Orlando - Romano 4 56,81
15 Marlene Lindblad Joe KLT    
  Södertälje RK Etrusco - Garibaldi 4 59,59
23 John Hickey Miss Behave    
  Märsta Ridklubb   8 59,87
23 Madelaine Snobl Imi    
  Odensbackens RK Intermezzo - Invars 8 53,29
23 Maria Olsson Ellanville E    
  Kumla Ridklubb heratbreaker - ellanville 8 64,60
26 Niklas Jonsson Hector    
  Örebro FK Camaro M - Ralmé Z 9 88,91
  Niklas Jonsson Sancho    
  Örebro FK For Pleasure - Goldfasan    
  Peder Zeiloth Kelly Ek    
  Kumla Ridklubb Cornetto - Recruut    
  Ewa Hellström Aragorn    
  Mölndals RK Non Stop R - Cortez    
  Malin Rask Ellen Caramelle    
  Lidköpings RK Camiell-Flamingo Z - Marduk    
  Sanne Bergström Esquire    
  Örebro FK Escudo I - Cortez    
  Lina Rickardsen Emillion van de Schranshoeve    
  Skästa RC Parco - Fellini    
  Peder Zeiloth Underground Ek    
  Kumla Ridklubb Undercover - Casir Ask    
  KAIE AAMISEPP Zamina KW    
  Christinehamns HPK Indoctro - Emilion    
 
till toppen

Klass 7 - Hoppning 1.10 bed. Två faser A:0/A:0 Avd. A Preliminär
KM för RKK ingår
33 anmälda, 30 startande, 8 placerade
Premier
 
Plats Ryttare Häst Premie Fas I Fas II
  Uppfödare Härstamning Fel Tid Fel Tid
1 Elin Koppfeldt Venchi Ek 110,00 kr    
  RK Kumla Cornetto - Grand Veneur (SF) 0 49,22 0 30,09
2 Emma Öhlund Sealord H 110,00 kr    
  Märsta Ridklubb Lancier - Dan Senator 0 48,70 0 31,23
3 Susanna Ericson Fortunas Favourite 110,00 kr    
  Nyby-Torshälla RK Futurist - Calypso II 0 50,44 0 31,93
4 Malin Svantesson Margie af Källstorp 110,00 kr    
  Töreboda HK Cagliostro - Maximus 0 51,51 0 36,40
5 Louise Haaga World Cup FLB 110,00 kr    
  Skästa RC Cagancho - Athlet Z 0 55,84 0 37,63
6 Emelie Karlberg Artemis 110,00 kr    
  Örebro FK Chess - Kaliber 0 53,59 0 37,94
7 Therese Sundin Super Fly 110,00 kr    
  Märsta Ridklubb Stakkato - Landadel 0 51,76 4 35,74
8 Viktor Berggren Caressa 110,00 kr    
  Kumla Ridklubb Chess - Diamond are Trumps 0 55,01 4 36,33
 
9 Madeleine Johansson The Look      
  Valåsens RS Nobel - Forever 0 53,69 4 37,13
10 Emma Bergström Relevant      
  Pålsboda RF Irco Mena - Harras 0 48,20 6 48,20
11 Magnus Törnblad El Rossi      
  RK Kumla Ed King Hill - Pion 0 52,77 6 49,00
12 Malin Tamm Frangelico      
  Wittvångs HS Marco Mitras - Pajazzo 0 53,20 7 53,20
13 Malin Eriksson Letizia      
  Märsta Ridklubb Laurion - Silvio I 0 52,00 7 53,23
14 Emma Wernersson Valentino      
  Syd Nerike R Le Mans xx - Pegasus 0 54,15 16 58,73
15 Madelaine Snobl Idalgo      
  Odensbackens RK Ishor - Doms 0 50,51 Ute.  
16 Emelie Lindner Junior Demand      
  Tierps RK Sweet Demand xx - Darfas ox 4 45,93    
17 Emelie Lindner Zapha      
  Tierps RK Phaeton 812 x - National Zenith 802 xx 4 46,20    
18 Frida Eklund Danzzant      
  Örebro FK Cortez - Electro 4 53,96    
19 Jenny Grahn Yester Lamborgina      
  Kumla Ridklubb Yester Lamberth xx - Dzim 4 54,89    
20 Yvonne Talamo Decius van de Rostal      
  Kumla Ridklubb Rebus G - Cantus 4 56,14    
21 Maria Nordin Tharón      
  Skogslottens RF Ahorn - Ralmé Z 4 57,00    
22 Malin Eriksson Steely Dan      
  Märsta Ridklubb Schwarzenegger - Acord II 7 71,09    
23 Angelica Cronsten Kathmandu VH Waterschoot Z      
  Roslagens R&KK Kannan - Sudan 8 49,33    
24 Therese Olsson Quite Wild Angel (SWB)      
  Equality Riders Quite Easy - Port Lucaya xx 9 76,58    
25 Gunilla ÖbergTörnblad Markoolio      
  RK Kumla Vivaldi - Happy Day 10 67,74    
26 Lisa Kjellström Make My Day      
  RK Kumla D-Day - Isaksbo Ivanhoe 5 13 62,79    
27 Mathilda Weiderman No Hurry      
  Kumla Ridklubb Holland - Naturell 18 81,31    
28 Ulrica Egeryd Up and Go      
  Örebro FK Neapel - Rocky 19 86,84    
29 Sofia Larsson Pretty Women      
  Wittvångs HS Okänd 24 89,34    
30 Lina Rickardsen Heath Cliffe      
  Skästa RC VDL Arkansas - Cavalier Royale Utg.      
  Linda Näfver Crimcess Zobra      
  Wittvångs HS Okänd        
  Josefine Björnritz Kingston      
  Wittvångs HS King Marco - Vivaldi        
  Frida Andersson Its True      
  Skråmsta CR Cardento - Dammen        
 
till toppen

Klass 7 - Hoppning 1.10 bed. A Avd. B Preliminär
KM för RKK ingår
7 anmälda, 7 startande, 2 placerade
 
Plats Ryttare Häst Premie Hoppning
  Uppfödare Härstamning Fel Tid
1 Louise Haaga Checkpoint Q    
  Skästa RC Carland - Cortez 0 58,59
1 Anna Andersson Malva    
  Örebro FK Orlando - Romano 0 56,90
1 Amanda Grahn Pina colada    
  Vingåkers RF Focker - Falleur 0 54,27
1 Louise Haaga Cassano    
  Skästa RC Cassini II - Contender 0 53,49
 
5 Jennie Törnblom Condina    
  Östra Sörmlands L Collin L - Pilot 4 51,30
6 Sandra Cederborg Paco del Cetona    
  Jump Club RSF Ferro - Aram 1 16 68,53
7 Jill Nylander Pomerance    
  Kumla Ridklubb Pomme Royal - Leuthen I Utg.  
 
till toppen

Klass 8 - Hoppning 1.10 bed. Två faser A:0/A:0 Avd. A Preliminär
51 anmälda, 41 startande, 11 placerade
Premier
 
Plats Ryttare Häst Premie Fas I Fas II
  Uppfödare Härstamning Fel Tid Fel Tid
1 Cecilia Settergren Cheer 110,00 kr    
  Grevagårdens RF Artist - okänd 0 51,03 0 24,79
2 Emma Bergström Relevant 110,00 kr    
  Pålsboda RF Irco Mena - Harras 0 53,10 0 25,15
3 Susanna Ericson Fortunas Favourite 110,00 kr    
  Nyby-Torshälla RK Futurist - Calypso II 0 55,87 0 27,53
4 Alice Brantsberg Calimero v/d Schoorscheheide 110,00 kr    
  Wittvångs HS Utabor van´t Gestelhof - Corsaire de Vauban 0 55,37 0 28,47
5 Magnus Törnblad El Rossi 110,00 kr    
  RK Kumla Ed King Hill - Pion 0 54,75 0 28,59
6 Therese Olsson Quite Wild Angel (SWB) 110,00 kr    
  Equality Riders Quite Easy - Port Lucaya xx 0 50,68 0 28,82
7 Louise Haaga World Cup FLB 110,00 kr    
  Skästa RC Cagancho - Athlet Z 0 58,82 0 30,47
8 Sofia Larsson Pretty Women 110,00 kr    
  Wittvångs HS Okänd 0 56,69 0 31,60
9 Susanna Sjögren Terrano 110,00 kr    
  Enköpings RK Galliano - Utrillo 0 54,09 0 32,87
10 Isabel Ledin Rataplan M 110,00 kr    
  Trosa Vagnhärad Concorde - Lord Z 0 52,63 0 33,03
11 Emma Eriksson Sally 110,00 kr    
  Nuntorp HSK Levantos II - Labrador 0 57,88 0 33,50
 
12 Rosanna Broberg Grille II      
  Jump Club RSF Prinz Oldenburg - Gonzo 0 58,87 0 37,81
13 Anna-Karin Nilsson Parlando      
  Syd Nerike R Pablo - Stanford 0 56,56 4 32,35
14 Josefine Freij Alberthe      
  Göta RF Leendert - Corlando 0 53,75 4 35,03
15 Madeleine Johansson The Look      
  Valåsens RS Nobel - Forever 0 53,84 4 38,41
16 Frida Andersson Its True      
  Skråmsta CR Cardento - Dammen 0 50,13 8 29,50
17 Erica Lundwall Fanta      
  Örebro FK Lotus Pool - Faanan 0 60,53 12 32,16
18 Emma Eriksson Chakira      
  Nuntorp HSK Carano - Rocky 1 63,06    
19 Malin Svantesson Margie af Källstorp      
  Töreboda HK Cagliostro - Maximus 4 50,50    
20 Emelie Lindner Junior Demand      
  Tierps RK Sweet Demand xx - Darfas ox 4 51,22    
21 Emelie Lindner Zapha      
  Tierps RK Phaeton 812 x - National Zenith 802 xx 4 51,47    
22 Lina Rickardsen Heath Cliffe      
  Skästa RC VDL Arkansas - Cavalier Royale 4 52,75    
23 Malin Tamm Frangelico      
  Wittvångs HS Marco Mitras - Pajazzo 4 54,78    
24 Louise Jansson Judo II      
  Wittvångs HS Quouglof Rouge - Elf III 4 56,00    
25 Viktor Berggren Caressa      
  Kumla Ridklubb Chess - Diamond are Trumps 4 56,96    
26 Frida Eklund Danzzant      
  Örebro FK Cortez - Electro 4 57,09    
27 Emma Wernersson Valentino      
  Syd Nerike R Le Mans xx - Pegasus 4 59,29    
28 Julianna Pap Selene      
  GlanshammarsR Stanford - Gibraltar 5 66,68    
29 Anna Elfsten Canberry      
  Kumla Ridklubb Cavalet - Cannon Row xx 7 71,38    
30 Madelaine Snobl Idalgo      
  Odensbackens RK Ishor - Doms 8 53,40    
31 Malin Johansson Spotlight      
  Pålsboda RF okänd 8 55,21    
32 Jonas Björnsson Chuck      
  Kumla Ridklubb Vialli - Hedjaz 8 62,03    
33 Jenny Grahn Jaqueline      
  Kumla Ridklubb Jasper - Flamingo 8 75,81    
34 Ulrica Egeryd Up and Go      
  Örebro FK Neapel - Rocky 20 93,94    
35 Maria Nordin Tharón      
  Skogslottens RF Ahorn - Ralmé Z 22 99,09    
36 Ida Almquist Baltazar (SWB)      
  Linde Ridskola Prestige VDL - Jaguar Ute.      
36 Josefine Björnritz Kingston      
  Wittvångs HS King Marco - Vivaldi Ute.      
36 Rosanna Broberg Munsboro Skylight      
  Jump Club RSF Okänd - okänd Utg.      
36 Louise Johansson Charisma      
  Rudskogens RF Cortez - Columbus xx Ute.      
36 Tina Fröbergh Ukilexta      
  Syd Nerike R Orame - Burggraaf Ute.      
36 Stina Holgersson Uptown Girl      
  Jump Club RSF Lebus - Rastell Ute.      
  Linda Näfver Crimcess Zobra      
  Wittvångs HS Okänd        
  Amelia Simpson Ginger      
  Dyltabruks RF Goodman - Wagner        
  Therese Utriainen Vegamix      
  Mälardalens RF Colon - Midyan        
  Carola Holböll Gold Tess      
  Rudskogens RF Cortus - Grandsudan F        
  Evelina Sunström Mercedes (SWB)      
  Rudskogens RF Emmerton - Recruut        
  Martina Nyman Cleopatra      
  Skästa RC Cornetto - Bordeaux        
  Mikaela Spector Black Beauty      
  Valåsens RS Matador II - Testarossa        
  Carola Holböll GrandCassius      
  Rudskogens RF Cosmopolite - Gransudan F        
  Lina Hägg Chanel      
  GlanshammarsR Vermouth - Take a Reef xx        
  Malin Engström Lissabon      
  Mariestads RK Last Liberty - Ratsherr        
 
till toppen

Klass 8 - Hoppning 1.10 bed. A Avd. B Preliminär
19 anmälda, 14 startande, 4 placerade
 
Plats Ryttare Häst Premie Hoppning
  Uppfödare Härstamning Fel Tid
1 Louise Haaga Cassano    
  Skästa RC Cassini II - Contender 0 57,44
1 Martina Nyman Vanilla F    
  Skästa RC New Balance - Robin Z 0 55,68
1 Jill Nylander Pomerance    
  Kumla Ridklubb Pomme Royal - Leuthen I 0 53,53
1 Anna Andersson Malva    
  Örebro FK Orlando - Romano 0 60,12
1 Amanda Grahn Pina colada    
  Vingåkers RF Focker - Falleur 0 57,88
1 Emma Lindblom Coca Cola BIC    
  Skråmsta CR Camaro M - Irco Mena 0 54,91
1 Sandra Cederborg Paco del Cetona    
  Jump Club RSF Ferro - Aram 1 0 59,71
1 Louise Haaga Checkpoint Q    
  Skästa RC Carland - Cortez 0 62,38
1 Martina Nyman Cora    
  Skästa RC Aerline H (SWB) - Gassendi 0 53,15
 
10 Jennie Törnblom Condina    
  Östra Sörmlands L Collin L - Pilot 4 53,32
10 Maria Olsson Ellanville E    
  Kumla Ridklubb heratbreaker - ellanville 4 59,25
10 Beatrice Icten Zilon V    
  Märsta Ridklubb Cantos - Lux 4 55,53
13 Alexandra Björklund Agnesaugusta    
  Salaortens RF Cardento - Jasper 7 74,50
14 Lina Rickardsen Emillion van de Schranshoeve    
  Skästa RC Parco - Fellini Ute.  
  KAIE AAMISEPP Alicia    
  Christinehamns HPK Jeopardy - Abdullah    
  Karolina Vedlund Desperado    
  Blå Bergens RF Drosselklang II - Rabino    
  Jessica Mattisson Miss Blackbird (13) (SWB)    
  Storfors RK Artist - Ganesco    
  KAIE AAMISEPP Zamina KW    
  Christinehamns HPK Indoctro - Emilion    
  Sanne Bergström Esquire    
  Örebro FK Escudo I - Cortez    
 
till toppen

Klass 9 - Hoppning 1.00 bed. A Avd. A Preliminär
0 anmälda, 0 startande
 
Plats Ryttare Häst Premie Hoppning
  Uppfödare Härstamning Fel Tid
 
till toppen

Klass 9 - Hoppning 1.00 bed. A Avd. B Preliminär
36 anmälda, 30 startande, 8 placerade
 
Plats Ryttare Häst Premie Hoppning
  Uppfödare Härstamning Fel Tid
1 Cassandra Lusth Vancouver V    
  Wittvångs HS Cavalier - Joost 0 54,77
1 Hanna Karlsson Carmenzita S (SWB)    
  Östra Sörmlands L Cardento - Almeto Z 0 54,40
1 Emelie Hedengren La Duchess    
  Wittvångs HS Blue Hors Hertug - Bernstein 0 54,50
1 Frida Ericsson Corona MB    
  Göta RF Landlord - Cor de la Bryère 0 54,72
1 Amanda Gullström Amoremi (SWB)    
  Årsta-Runsten Akribori - Blue Hors Romancier 0 56,32
1 Cecilia Kindström Carlzon L (SWB)    
  Örebro FK Carson Ask - Contender 0 56,02
1 Marianne Petersson High Cherokee    
  Rudskogens RF Tornesch - Irco Mena 0 53,74
1 Rebecca Tenser Tintin    
  Östra Sörmlands L Emmerton (ex Raldolala) - Columbus 0 54,49
1 Emma Eriksson Cayenne (35) (SWB)    
  Nuntorp HSK Cardento - Trainers Seat xx 0 55,41
1 Beatrice Icten Zilon V    
  Märsta Ridklubb Cantos - Lux 0 53,50
1 Lina Rickardsen Emillion van de Schranshoeve    
  Skästa RC Parco - Fellini 0 52,13
1 HannaSophie Andersson Ariel (SWB)    
  Kumla Ridklubb Akribori - Weltman 0 56,44
1 Yvonne Talamo Special Destiny    
  Kumla Ridklubb Regino - Forever 0 56,97
1 Sara Li Vestberg Marc O Polo (SWB)    
  Jump Club RSF Maloubet de Pleville - Pablo 0 53,40
1 Martina Nyman Vanilla F    
  Skästa RC New Balance - Robin Z 0 50,81
1 Cecilia Kindström El Grande (SWB)    
  Örebro FK Casa Grande - National Zenith xx 0 55,09
 
17 Hillevi Frohm Cinderella    
  Rudskogens RF Chicago Z - Codexco 4 56,10
17 Kajsa Evergreen Scoop    
  Jump Club RSF Acacio (ex Acagion) - Feliciano (SWB) 4 57,57
17 Sara Li Vestberg Bombardino (SWB)    
  Jump Club RSF Alcatraz - Grant's xx 4 66,69
17 Elin Koppfeldt Freesia af Hagalund (SWB)    
  RK Kumla Cornetto - Cortez 4 56,05
17 Alexandra Björklund Agnesaugusta    
  Salaortens RF Cardento - Jasper 4 54,38
17 Rosanna Broberg Don Hill's Brownie MW    
  Jump Club RSF Don Hill - Caprimond 4 54,30
17 Madelaine Snobl Imi    
  Odensbackens RK Intermezzo - Invars 4 45,85
17 Marie Persson Esprit V.D. Kempenhoeve    
  Göta RF Quistello - Hercos 4 58,31
25 Hanna Karlsson Iquest (SWB)    
  Östra Sörmlands L Quidam de Revel (SF) - Midt-West Ibi-Light 12 65,00
26 Maria Olsson Ellanville E    
  Kumla Ridklubb heratbreaker - ellanville 16 73,09
27 Karolina Vedlund Desperado    
  Blå Bergens RF Drosselklang II - Rabino 17 93,84
28 Therese Brytner Akleja (31) (SWB)    
  Nora RSF Akribori - Gauguin de Lully Ute.  
28 Caroline Svärd Maranello (SWB)    
  Christinehamns RK Etrusco - Marwin Ute.  
28 Josefin Larsson Märta    
  Örebro FK Pomme Royal - Ralme Z Ute.  
  Eva Danielsson Darwin (SWB)    
  Örebro FK Cardento - Burggraaf    
  Hanna Karlsson Fernando (SWB)    
  Östra Sörmlands L Feliciano - Lasandos    
  Helena Gustavsson Chamira (SWB)    
  Björklidens RS Crelido - Robin Z    
  Lena Koivisto Fabiana (5)    
  Jump Club RSF Silvano - Amiral    
  Kim Aun Hurling Hexx    
  Nora RSF Lone Bright Star - Speedy Lamar    
  Jessica Mattisson Miss Blackbird (13) (SWB)    
  Storfors RK Artist - Ganesco    
 
till toppen

Klass 10 - Hoppning 1.00 bed. Två faser A:0/A:0 Avd. A Preliminär
37 anmälda, 28 startande, 7 placerade
 
Plats Ryttare Häst Premie Fas I Fas II
  Uppfödare Härstamning Fel Tid Fel Tid
1 Lisa Kjellström Make My Day      
  RK Kumla D-Day - Isaksbo Ivanhoe 5 0 44,40 0 21,90
2 Cecilia Settergren Cheer      
  Grevagårdens RF Artist - okänd 0 46,40 0 23,20
3 Malin Johansson Spotlight      
  Pålsboda RF okänd 0 48,50 0 24,70
4 Isabel Ledin Quick Shakira      
  Trosa Vagnhärad Quincy - Potsdam 0 48,00 0 25,10
5 Susanna Sjögren Terrano      
  Enköpings RK Galliano - Utrillo 0 48,30 0 25,60
6 Alice Brantsberg Calimero v/d Schoorscheheide      
  Wittvångs HS Utabor van´t Gestelhof - Corsaire de Vauban 0 48,50 0 25,90
7 Rosanna Broberg Munsboro Skylight      
  Jump Club RSF Okänd - okänd 0 47,90 0 26,20
 
8 Alice Ivarsson Little Queen      
  Pålsboda RF King Marco - Lambert 0 50,80 0 26,90
9 Gunilla ÖbergTörnblad Markoolio      
  RK Kumla Vivaldi - Happy Day 0 43,20 0 27,10
10 Anna-Karin Nilsson Parlando      
  Syd Nerike R Pablo - Stanford 0 49,60 0 28,30
11 Emelie Karlberg Milord      
  Örebro FK Landlord - Cortez 0 59,10 0 30,70
12 Emma Eriksson Sally      
  Nuntorp HSK Levantos II - Labrador 0 52,10 0 31,10
13 Rosanna Broberg Grille II      
  Jump Club RSF Prinz Oldenburg - Gonzo 0 51,90 0 31,50
14 Stina Holgersson Uptown Girl      
  Jump Club RSF Lebus - Rastell 0 57,00 0 31,60
14 Emma Eriksson Chakira      
  Nuntorp HSK Carano - Rocky 0 56,00 0 31,60
16 Angelica Bergic Gladdy 5      
  Kumla Ridklubb Fleurop - Dottore 0 56,10 0 31,90
17 Julianna Pap Selene      
  GlanshammarsR Stanford - Gibraltar 0 51,90 0 36,70
18 Erica Lundwall Fanta      
  Örebro FK Lotus Pool - Faanan 4 31,60    
19 Josefine Freij Alberthe      
  Göta RF Leendert - Corlando 4 49,30    
20 Jonas Björnsson Chuck      
  Kumla Ridklubb Vialli - Hedjaz 4 51,00    
21 Johanna Nordin Coleen H      
  Örebro FK Santander H - Corleone 4 51,20    
22 Louise Johansson Charisma      
  Rudskogens RF Cortez - Columbus xx 4 51,80    
23 Maria Nordin El Emilion      
  Skogslottens RF Emilion - Romantiker 4 52,40    
24 Åsa Carlsson Sir Fokin      
  Christinehamns RK Sir Caletto - Pik Trumpf 4 53,90    
25 Johanna Larsson Nuova Stella      
  RK Kumla Caretino - Lord 5 62,50    
26 Tina Fröbergh Ukilexta      
  Syd Nerike R Orame - Burggraaf 6 65,80    
27 Ninis Krügel Alinn (F. 4) (SWB)      
  Örebro FK Pablo - Tamburin 12 75,90    
28 Ida Almquist Baltazar (SWB)      
  Linde Ridskola Prestige VDL - Jaguar Ute.      
  Mikaela Spector Black Beauty      
  Valåsens RS Matador II - Testarossa        
  Therese Utriainen Vegamix      
  Mälardalens RF Colon - Midyan        
  Malin Engström Lissabon      
  Mariestads RK Last Liberty - Ratsherr        
  Martina Nyman Cleopatra      
  Skästa RC Cornetto - Bordeaux        
  Therese Bouvin Havana      
  Nora RSF North Star VIII - Hviezdar        
  Carola Holböll GrandCassius      
  Rudskogens RF Cosmopolite - Gransudan F        
  Amelia Simpson Ginger      
  Dyltabruks RF Goodman - Wagner        
  Lina Hägg Chanel      
  GlanshammarsR Vermouth - Take a Reef xx        
  Evelina Sunström Mercedes (SWB)      
  Rudskogens RF Emmerton - Recruut        
 
till toppen

Klass 10 - Hoppning 1.00 bed. A Avd. B Preliminär
27 anmälda, 24 startande, 6 placerade
 
Plats Ryttare Häst Premie Hoppning
  Uppfödare Härstamning Fel Tid
1 Emelie Hedengren La Duchess    
  Wittvångs HS Blue Hors Hertug - Bernstein 0 49,69
1 Amanda Gullström Amoremi (SWB)    
  Årsta-Runsten Akribori - Blue Hors Romancier 0 49,15
1 Cassandra Lusth Vancouver V    
  Wittvångs HS Cavalier - Joost 0 57,75
1 HannaSophie Andersson Ariel (SWB)    
  Kumla Ridklubb Akribori - Weltman 0 52,10
1 Emma Eriksson Cayenne (35) (SWB)    
  Nuntorp HSK Cardento - Trainers Seat xx 0 56,60
1 Marie Persson Esprit V.D. Kempenhoeve    
  Göta RF Quistello - Hercos 0 53,24
1 Hillevi Frohm Cinderella    
  Rudskogens RF Chicago Z - Codexco 0 49,76
1 Eva Danielsson Darwin (SWB)    
  Örebro FK Cardento - Burggraaf 0 54,25
1 Frida Ericsson Corona MB    
  Göta RF Landlord - Cor de la Bryère 0 50,35
1 Elin Koppfeldt Freesia af Hagalund (SWB)    
  RK Kumla Cornetto - Cortez 0 53,60
1 Marianne Petersson High Cherokee    
  Rudskogens RF Tornesch - Irco Mena 0 52,85
1 Sara Li Vestberg Marc O Polo (SWB)    
  Jump Club RSF Maloubet de Pleville - Pablo 0 51,50
1 Rosanna Broberg Don Hill's Brownie MW    
  Jump Club RSF Don Hill - Caprimond 0 49,70
 
14 Josefin Larsson Candela VT    
  Örebro FK Camaro M - Dutch Capitol 4 46,40
14 Yvonne Talamo Special Destiny    
  Kumla Ridklubb Regino - Forever 4 54,43
16 Anna Edlund Cayenne (F. 2) (SWB)    
    Cardento - Romano 8 56,99
16 Kajsa Evergreen Scoop    
  Jump Club RSF Acacio (ex Acagion) - Feliciano (SWB) 8 55,79
18 Hanna Karlsson Carmenzita S (SWB)    
  Östra Sörmlands L Cardento - Almeto Z 19 72,50
19 Madelaine Snobl Imi    
  Odensbackens RK Intermezzo - Invars 26 66,32
20 Linnea Malmberg Brunn K    
  Christinehamns RK Bachelor Ute.  
20 Therese Brytner Akleja (31) (SWB)    
  Nora RSF Akribori - Gauguin de Lully Ute.  
20 Sara Li Vestberg Bombardino (SWB)    
  Jump Club RSF Alcatraz - Grant's xx Ute.  
20 Hanna Karlsson Fernando (SWB)    
  Östra Sörmlands L Feliciano - Lasandos Ute.  
20 Hanna Karlsson Iquest (SWB)    
  Östra Sörmlands L Quidam de Revel (SF) - Midt-West Ibi-Light Ute.  
  Helena Gustavsson Chamira (SWB)    
  Björklidens RS Crelido - Robin Z    
  Lena Koivisto Fabiana (5)    
  Jump Club RSF Silvano - Amiral    
  Kim Aun Hurling Hexx    
  Nora RSF Lone Bright Star - Speedy Lamar    
 
till toppen

Equipe - Datasystem för ridsport