Resultat regional hoppning
Örebrotraktens RF & Sydnärkeryttanra
2010-04-25
EQUIPE datasystem: Senaste resultatlista 2010-04-25 kl. 19:57
Klass 1 - Hoppning 1.20 bed. A:0 Avd. A
Klass 1 - Hoppning 1.20 bed. A:0 Avd. B
Klass 2 - Hoppning 1.10 bed. Två faser A:0/A:0 Avd. A
Klass 2 - Hoppning 1.10 bed. Två faser A:0/A:0 Avd. B
Klass 3 - Hoppning 1.10 bed. Två faser A:0/A:0 Avd. A
Klass 3 - Hoppning 1.10 bed. Två faser A:0/A:0 Avd. B
Klass 4 - Hoppning 1.00 bed. Clear Round

Klass 1 - Hoppning 1.20 bed. A:0 Avd. A
Örebrotraktens Ryttarförening & Sydnärkeryttarnas
Regionala hopptävling för häst
49 anmälda, 43 startande, 11 placerade
Överdomare: Kenneth Blom
Tävlingsledare: Ebba Söderström
Hoppdomare: Ulla Erixon
Banbyggare: Anders Karmbo
 
Plats Ryttare Häst Premie Hoppning
  Uppfödare Härstamning Fel Tid
1 Anna Öhman Nenya    
  Mantorpsryttarna Dirco Hästak - Magini 0 60,45
2 Cassandra Ankarskiöld Turn and Burn    
  Södertälje RK Levantos II - Ottar 0 63,90
3 KAIE AAMISEPP Ramona    
  Christinehamns HPK Rebel Z - Sit This One Out xx 0 65,18
4 Sara Steneholm Crème de Cassis    
  Nyby-Torshälla RK Cortez - Robin Z 0 68,13
5 Rebecka Skoog Double Celect    
  Nyby-Torshälla RK Cortez - Hill´s Double xx 0 68,24
6 Zarah Ahlman Telle Ahorn    
  Trosa Vagnhärad   0 68,32
7 Zarah Ahlman Calimero Z    
  Trosa Vagnhärad Chellano Z - Cevin 0 72,49
8 Anna Möllberg My Way    
  Lilleruds HSK Emmerton - Partisan 0 72,64
9 Terese Jons Unique    
  Borlänge RS Montgomery - Utrillo 0 72,92
10 Emma Sandbring Mølgårds Splinten    
  Skästa RC Come Back II - Eastern Lad XX 0 75,26
11 Emily Wallström Popeye    
  Upplands-Västmanl. FK Holland - Glendale 0 75,48
 
12 Karin Olsson Rosanna    
  Nyby-Torshälla RK Rheinsberg - Contender 0 77,63
13 Christina Carlsson Camirez C    
  Åsebo RS Cornetto - Ronald 0 79,30
14 Mathilda Mäntynen Artax    
  Skogslottens RF Stakkato - Contender 0 81,97
15 Amanda Johansson Any Flower    
  Kiladalens Lantliga Feliciano - Magini 4 62,88
16 Cecilia Kindström Pilgrim    
  Örebro FK Magini - Cortez 4 63,19
17 Elin Hedman Iceman    
  Rättviks RK Irco Mena - Utrillo 4 69,69
18 Alexandra Edelborg Stainless    
  Norsholms RF Elmshorn - Stanford 4 70,57
19 Viktoria Överlien Kenny Kiwi    
  Christinehamns RK Levantos II - Triton 4 72,34
20 Rebecca Lagin Corfee    
  Gustavsbergs RS Cortez - Ralmé Z 4 72,82
21 Andrea Westling Alouette    
  Norsholms RF Quite Easy - Zeppelin 4 73,80
22 Anna Rauséus Unity    
  Örebro FK No Limit - Akteur 4 74,85
23 Arne Ågren Cardina    
  Karlstads RK Cardento - Diamond 4 74,91
24 Lovisa Johansson Felicia (5)    
  Filipstads RK Magini - Singapore 4 75,05
25 Isabell Karlsson Orion    
  SRS Hammarö Uskudar des Malais - Robin Z 4 79,40
26 Karin Dröschmeister Ulady    
  SRS Hammarö Jeopardy - Porter 4 82,99
27 Emma Sandbring Pretender Z    
  Skästa RC President - Lord Calando 7 95,58
28 Kjell Johansson Remi    
  Kiladalens Lantliga Mintage xx - Hartung 8 65,12
29 Totta Ogander Carthagi Z    
  Värmdö Ridklubb Carthago - Iowa 8 68,21
30 Peder Zeiloth Whisper B    
  Kumla Ridklubb Hors la Loi II - Burggraaf 8 68,64
31 Evelina Olausen Kito du Chatelier    
  Göta RF Caloubet du Bois - Papyrus de Chivre 8 70,81
32 Mimmi Lundberg Delta Boy    
  Trosa Vagnhärad Feliciano - Cortez 8 71,59
33 Anna Sedström Angulo KLG    
  Örebro FK Robin Z - Avat xx 8 79,20
34 Therese Öhman Wiking    
  Odensbackens RK Willibald - Landrat 12 67,11
35 Viktoria Edelborg Boccaccio    
  Folkungabygden Acacio (ex Acagion) - Tullira Corncrake 12 72,31
36 Sofie Berglund Golden-Magic    
  Södertälje RK Briar (SWB) - Elizar 12 74,65
37 Rebecka Wuolo Marlon 156    
  Örebro FK Marlesko xx - Janos 16 80,01
38 Linda Sedström Strandhill Dreamer    
  Örebro FK Captain Clover - Ballinvella 16 98,99
39 Karin Dröschmeister Zallie Stardust    
  SRS Hammarö Skipper - Last Liberty Ute.  
39 Emelie Mäntynen Beli Belac    
  Skogslottens RF Cardento - Marino Ute.  
39 Linda Bielefeldt Zan Zo (20)    
  Örebrotraktens RF Ragazzo - Illusion Ute.  
39 Emelie Larsson Rozetta Van Lange Weeren    
  Strömsholms RSF Goodtimes - Kafu Ute.  
39 Lola Skager Corrento af Högberget    
  Gagnefs RK Cortez - Marino Utg.  
  Pernilla Eriksson Clark Kent VT    
  Askersunds RK Lasandos - Cantus    
  Anita Melitshenko Southern Breezer    
  Skästa RC Tara Flight - Le Bavard    
  Jill Nylander NL Kitt    
  Kumla Ridklubb Zeoliet - Amor    
  Maja Jonson Magiclove du Candy    
  Fryksdalens RS Nidor Platiere - Direct Flight    
  Elin Jonsson Delicat af Eklyckan    
  Vikbolandets RF Uskudar des Malais - Maraton    
  Beatrice Huuva Ringwood Space    
  Kumla Ridklubb Polanski - Clover Hill    
 
till toppen

Klass 1 - Hoppning 1.20 bed. A Avd. B
Örebrotraktens Ryttarförening & Sydnärkeryttarnas
Regionala hopptävling för häst
14 anmälda, 12 startande, 3 placerade
Överdomare: Kenneth Blom
Tävlingsledare: Ebba Söderström
Hoppdomare: Ulla Erixon
Banbyggare: Anders Karmbo
 
Plats Ryttare Häst Premie Hoppning
  Uppfödare Härstamning Fel Tid
1 Zarah Ahlman Dalkin Van Den Bisshof    
  Trosa Vagnhärad Heartbreaker - Nimmerdor 0 85,08
1 Kajsa Evergreen Zeres    
  Jump Club RSF Zeppelin - Viking xx 0 85,00
1 Karolina Lindström Szkooby Doo    
  Heby RF Szkopul - Amiral 0 85,90
1 Terese Jons Casperdina MP    
  Borlänge RS Casir Ask - Ziwago 0 85,15
1 KAIE AAMISEPP Alicia    
  Christinehamns HPK Jeopardy - Abdullah 0 77,50
1 Peder Zeiloth Kelly Ek    
  Kumla Ridklubb Cornetto - Recruut 0 82,20
 
7 Martina Nyman Cora    
  Skästa RC Aerline H (SWB) - Gassendi 4 75,40
7 Peder Zeiloth Underground Ek    
  Kumla Ridklubb Undercover - Casir Ask 4 82,84
9 Veronica Nilsson Casilla    
  Björklinge RF Casa Grande - Marramas 8 84,65
9 Viktoria Överlien Meteor    
  Christinehamns RK De la Gardie - Chagall 8 80,03
11 KAIE AAMISEPP Zamina KW    
  Christinehamns HPK Indoctro - Emilion 16 76,34
  Zarah Ahlman Elondy van de Tandenfee    
  Trosa Vagnhärad Quasimodo vd Molendreef - Nabab de Reve    
  Åsa Hellström Armani    
  Nora RSF Utin - Voltaire    
  Zarah Ahlman It´s Magic S Z    
  Trosa Vagnhärad Indoctro - Quidam De Revel    
 
till toppen

Klass 2 - Hoppning 1.10 bed. Två faser A:0/A:0 Avd. A
Örebrotraktens Ryttarförening & Sydnärkeryttarnas
Regionala hopptävling för häst
83 anmälda, 74 startande, 19 placerade
Överdomare: Kenneth Blom
Tävlingsledare: Ebba Söderström
Hoppdomare: Ulla Erixon
Banbyggare: Anders Karmbo
 
Plats Ryttare Häst Premie Fas I Fas II
  Uppfödare Härstamning Fel Tid Fel Tid
1 Mimmi Lundberg Delta Boy      
  Trosa Vagnhärad Feliciano - Cortez 0 53,50 0 28,98
2 Lovisa Johansson Felicia (5)      
  Filipstads RK Magini - Singapore 0 53,84 0 29,15
3 Amanda Johansson Any Flower      
  Kiladalens Lantliga Feliciano - Magini 0 53,02 0 29,72
4 Elin Hedman Iceman      
  Rättviks RK Irco Mena - Utrillo 0 56,89 0 30,80
5 Sara Steneholm Crème de Cassis      
  Nyby-Torshälla RK Cortez - Robin Z 0 57,15 0 30,87
6 Emma Bergström Relevant      
  Pålsboda RF Irco Mena - Harras 0 57,59 0 31,00
7 Rebecka Skoog Double Celect      
  Nyby-Torshälla RK Cortez - Hill´s Double xx 0 57,01 0 31,15
8 Lola Skager Corrento af Högberget      
  Gagnefs RK Cortez - Marino 0 58,70 0 32,21
9 Rebecca Lagin Corfee      
  Gustavsbergs RS Cortez - Ralmé Z 0 54,85 0 32,64
10 Arne Ågren Cardina      
  Karlstads RK Cardento - Diamond 0 61,33 0 32,97
11 Terese Jons Unique      
  Borlänge RS Montgomery - Utrillo 0 59,20 0 33,01
12 Cassandra Ankarskiöld Turn and Burn      
  Södertälje RK Levantos II - Ottar 0 60,59 0 33,20
13 Emma Sandbring Pretender Z      
  Skästa RC President - Lord Calando 0 60,75 0 34,04
14 Isabell Karlsson Orion      
  SRS Hammarö Uskudar des Malais - Robin Z 0 62,99 0 34,12
15 Maja Jonson Magiclove du Candy      
  Fryksdalens RS Nidor Platiere - Direct Flight 0 59,20 0 34,32
16 Rebecka Wuolo Marlon 156      
  Örebro FK Marlesko xx - Janos 0 56,74 0 34,55
17 Anna-Karin Nilsson Parlando      
  Syd Nerike R Pablo - Stanford 0 60,40 0 34,94
18 Frida Andersson Its True      
  Skråmsta CR Cardento - Dammen 0 52,82 0 35,03
19 Anna Rauséus Unity      
  Örebro FK No Limit - Akteur 0 55,94 0 35,76
 
20 Emma Sandbring Mølgårds Splinten      
  Skästa RC Come Back II - Eastern Lad XX 0 61,02 0 36,31
21 Mathilda Mäntynen Artax      
  Skogslottens RF Stakkato - Contender 0 55,80 0 36,43
22 Amina Siira Fantasie      
  Nyckelryttarna Okänd - Francisco 0 59,16 0 38,86
23 Ida Andersson Sanibonani      
  Christinehamns RK Star Regent xx - Wanderer 0 61,35 0 39,21
24 Karin Dröschmeister Ulady      
  SRS Hammarö Jeopardy - Porter 0 62,23 0 41,20
25 Åsa Lindberg Realitet F      
  Gagnefs RK Ramiro-Sohn F - Winnipeg F 0 53,97 4 32,80
26 Marina Lindkvist Magino      
  Örebro FK Trombon - Alpen Fürst 0 56,07 4 32,95
27 Amanda Isaksson Leeaight      
  Hammarö RF Lando - Dwight 0 54,32 4 33,17
28 Viktoria Överlien Kenny Kiwi      
  Christinehamns RK Levantos II - Triton 0 57,24 4 34,00
29 Karin Olsson Rosanna      
  Nyby-Torshälla RK Rheinsberg - Contender 0 57,23 4 35,52
30 Andrea Westling Alouette      
  Norsholms RF Quite Easy - Zeppelin 0 56,30 4 36,75
31 Lina Sjöberg Edison      
  Borlänge RS Electro - Urbino 0 58,45 4 36,80
32 Åsa Lindberg Corteza      
  Gagnefs RK Cortus - Little Boy 0 56,94 4 39,40
33 Emelie Larsson Rozetta Van Lange Weeren      
  Strömsholms RSF Goodtimes - Kafu 0 54,65 6 52,29
34 Linda Sedström Strandhill Dreamer      
  Örebro FK Captain Clover - Ballinvella 0 59,87 6 53,31
35 Therese Öhman Wiking      
  Odensbackens RK Willibald - Landrat 0 52,70 8 27,04
36 Evelina Olausen Kito du Chatelier      
  Göta RF Caloubet du Bois - Papyrus de Chivre 0 55,27 8 28,16
37 Sophia Farkas Quite White      
  Christinehamns RK Quite Easy - Marduk 0 58,07 8 36,75
38 Anna Möllberg My Way      
  Lilleruds HSK Emmerton - Partisan 0 54,83 8 43,56
39 Emelie Thorin Grammis      
  Vingåkers RF Patrice - Alpen Fürst 0 56,93 9 46,35
40 Joanna Weisz Voice      
  Köpings RK onze fons - roemer 1 65,38    
41 Anna Öhman Nenya      
  Mantorpsryttarna Dirco Hästak - Magini 4 51,99    
42 Kjell Johansson Remi      
  Kiladalens Lantliga Mintage xx - Hartung 4 53,12    
43 Emily Wallström Popeye      
  Upplands-Västmanl. FK Holland - Glendale 4 54,08    
44 Eva Lönnemalm Imitz      
  Grums Ridklubb Michellino - Max Agerbo 4 54,42    
45 Elin Luuk Munsboro Baileys      
  Holmstorps RF Okänd 4 54,65    
46 Sara Karlsson Fröken Julie      
  Eskilstunaorten Majim G - Herkules 4 55,31    
47 Emelie Överlien Honor A      
  Mjölby Ridklubb   4 56,03    
48 Sofie Berglund Golden-Magic      
  Södertälje RK Briar (SWB) - Elizar 4 56,80    
49 Emma Wigh Facing The Future      
  Örebro FK Norson - Irco Mena 4 57,36    
50 Emma Andréasson Charmonie      
  GlanshammarsR Pablo - Martini 4 57,60    
51 Totta Ogander Carthagi Z      
  Värmdö Ridklubb Carthago - Iowa 4 57,67    
52 Carolyn Berglöf Corrazon      
  Folkärna RS Quite Easy - Irco Marco 4 57,88    
53 Malin Tamm Frangelico      
  Wittvångs HS Marco Mitras - Pajazzo 4 58,17    
54 Anna Sedström Angulo KLG      
  Örebro FK Robin Z - Avat xx 4 59,38    
55 Terese Jons Marcoolio      
  Borlänge RS Marwin - Kaliber 4 59,91    
56 Vilma Oké Hermina      
  Vikbolandets RF Maraton - Beach Boy 4 60,21    
57 Frida Ekestubbe Cactuz Flower      
  Örebro FK Canturo - Lagos 4 60,34    
58 Jenny Grahn Yester Lamborgina      
  Kumla Ridklubb Yester Lamberth xx - Dzim 4 61,10    
59 Christina Carlsson Camirez C      
  Åsebo RS Cornetto - Ronald 4 62,51    
60 Malin Larsson Hard Eternity      
  Strömsholms RSF Artist - Beach Boy 4 63,02    
61 Carolina Bäck Karlsson Hotmail      
  SRS Hammarö Cardento - Herkules 6 72,72    
62 Mikaela Larsson Amadeus      
  Hammarö RF Levantos II - Spring Fever xx 7 75,55    
63 Viktoria Edelborg Boccaccio      
  Folkungabygden Acacio (ex Acagion) - Tullira Corncrake 8 54,11    
64 Viktoria Olsson Chamberlain      
  Christinehamns RK Goldlöwe - Lombard 8 54,45    
65 Frida Eklund Danzzant      
  Örebro FK Cortez - Electro 8 59,13    
66 Karin Dröschmeister Zallie Stardust      
  SRS Hammarö Skipper - Last Liberty 8 61,48    
67 Sofie Karlsson Carlos      
  Norsholms RF Marco Mitras - Labrador 8 63,03    
68 Linda Näfver Crimcess Zobra      
  Wittvångs HS Okänd 10 71,46    
69 Cassandra Ankarskiöld Maverick      
  Södertälje RK Swift - Ottar 12 60,09    
70 Lina Rickardsen Heath Cliffe      
  Skästa RC VDL Arkansas - Cavalier Royale Utg.      
70 Emelie Mäntynen Beli Belac      
  Skogslottens RF Cardento - Marino Ute.      
70 Stina Holgersson Uptown Girl      
  Jump Club RSF Lebus - Rastell Ute.      
70 Rosanna Rosell Izar      
  Gagnefs RK Homerus - Izan Ute.      
70 Linda Bielefeldt Zan Zo (20)      
  Örebrotraktens RF Ragazzo - Illusion Ute.      
  Elin Jonsson Delicat af Eklyckan      
  Vikbolandets RF Uskudar des Malais - Maraton        
  Elin Hansson Cool and Easy      
  RK Finspång Consens - Cor de la Bryere        
  Anita Melitshenko Southern Breezer      
  Skästa RC Tara Flight - Le Bavard        
  Beatrice Huuva Ringwood Space      
  Kumla Ridklubb Polanski - Clover Hill        
  Anna Ansell Willoway Y W      
  Vretagymnasiets HF Wolfgang - Apollonios        
  Ulrika Svensson Remina SB      
  Västerås RS Remember - Cortez        
  Malin Svedare Glenmorangie xx      
  Karlstads RK Nicolette xx - Grant´s xx        
  Zarah Ahlman Viaca      
  Trosa Vagnhärad Andiamo - Joost        
  Viktoria Wauge Carizma      
  Västerås RS Cortez - Labrador        
 
till toppen

Klass 2 - Hoppning 1.10 bed. A Avd. B
Örebrotraktens Ryttarförening & Sydnärkeryttarnas
Regionala hopptävling för häst
21 anmälda, 16 startande, 4 placerade
Överdomare: Kenneth Blom
Tävlingsledare: Ebba Söderström
Hoppdomare: Ulla Erixon
Banbyggare: Anders Karmbo
 
Plats Ryttare Häst Premie Hoppning
  Uppfödare Härstamning Fel Tid
1 Peder Zeiloth Underground Ek    
  Kumla Ridklubb Undercover - Casir Ask 0 80,80
1 Kajsa Evergreen Spitfire    
  Jump Club RSF For Feeling - Pomme Royal 0 82,49
1 Terese Jons Casperdina MP    
  Borlänge RS Casir Ask - Ziwago 0 82,53
1 Veronica Nilsson Casilla    
  Björklinge RF Casa Grande - Marramas 0 79,43
1 Peder Zeiloth Kelly Ek    
  Kumla Ridklubb Cornetto - Recruut 0 73,51
1 Kajsa Evergreen Zeres    
  Jump Club RSF Zeppelin - Viking xx 0 82,57
 
7 Zarah Ahlman Esculturo    
  Trosa Vagnhärad   4 85,76
7 KAIE AAMISEPP Alicia    
  Christinehamns HPK Jeopardy - Abdullah 4 76,72
7 Jessica Päivinen Myth Buster    
  Grevagårdens RF Mantovani (SWB) - Shaftesbury xx 4 73,82
7 Karolina Lindström Szkooby Doo    
  Heby RF Szkopul - Amiral 4 92,60
7 AnnaKarin Högberg Barthez    
  Salaortens RF Balou du Rouet - Zeus 4 81,83
7 Cristel Nyqvist Ebba    
  GlanshammarsR Roderik - Trombon 4 80,96
7 KAIE AAMISEPP Zamina KW    
  Christinehamns HPK Indoctro - Emilion 4 72,99
14 Viktoria Överlien Meteor    
  Christinehamns RK De la Gardie - Chagall 6 99,65
15 Nathalie Nykvist Ziggy Stardust    
  Borlänge RS Cool Hill - Almeto Z 12 109,31
16 Carolina Bäck Karlsson Savanna    
  SRS Hammarö Orlando - Amani Utg.  
  Malin Andersson Sundance S.A.G    
  Nyckelryttarna Now or Never - Halewijn    
  Amanda Grahn Pina colada    
  Vingåkers RF Focker - Falleur    
  Maria Karlsson Smaragd Q    
  Västerås RS Carte d´Or - Dancing Spree xx    
  Åsa Hellström Armani    
  Nora RSF Utin - Voltaire    
  Malin Andersson Ice Cream    
  Nyckelryttarna Quite Easy - Cornetto    
 
till toppen

Klass 3 - Hoppning 1.10 bed. Två faser A:0/A:0 Avd. A
Örebrotraktens Ryttarförening & Sydnärkeryttarnas
Regionala hopptävling för häst
57 anmälda, 52 startande, 13 placerade
Överdomare: Kenneth Blom
Tävlingsledare: Ebba Söderström
Hoppdomare: Ulla Erixon
Banbyggare: Anders Karmbo
 
Plats Ryttare Häst Premie Fas I Fas II
  Uppfödare Härstamning Fel Tid Fel Tid
1 Emma Bergström Relevant      
  Pålsboda RF Irco Mena - Harras 0 74,50 0 34,95
2 Frida Andersson Its True      
  Skråmsta CR Cardento - Dammen 0 70,65 0 39,00
3 Vilma Oké Hermina      
  Vikbolandets RF Maraton - Beach Boy 0 72,25 0 41,43
4 Helene Carlsson Milchem Gold      
  Skråmsta CR Golden Warrior - Tug of War xx 0 80,44 0 43,83
5 Carolyn Berglöf Corrazon      
  Folkärna RS Quite Easy - Irco Marco 0 80,10 0 47,11
6 Viktoria Olsson Chamberlain      
  Christinehamns RK Goldlöwe - Lombard 0 75,25 4 37,23
7 Frida Eklund Danzzant      
  Örebro FK Cortez - Electro 0 74,19 4 37,89
8 Ingela Öhrling-Loiske Aqina      
  Holmstorps RF Little Q - Herkules 0 67,94 4 38,55
9 Åsa Lindberg Realitet F      
  Gagnefs RK Ramiro-Sohn F - Winnipeg F 0 62,91 4 40,90
10 Carolina Bäck Karlsson Hotmail      
  SRS Hammarö Cardento - Herkules 0 60,53 4 41,10
11 Emma Andréasson Charmonie      
  GlanshammarsR Pablo - Martini 0 72,12 4 41,66
12 Carina Eriksson Zatellit      
  Köpings RK Casa Grande - Bold Irish xx 0 78,81 4 41,77
13 Amina Siira Fantasie      
  Nyckelryttarna Okänd - Francisco 0 68,19 4 50,20
 
14 Mikaela Larsson Amadeus      
  Hammarö RF Levantos II - Spring Fever xx 0 74,93 4 51,59
15 Linda Näfver Crimcess Zobra      
  Wittvångs HS Okänd 0 75,91 4 53,48
16 Emelie Thorin Grammis      
  Vingåkers RF Patrice - Alpen Fürst 0 71,63 8 37,74
17 Caroline Holgermyr Coryal FW      
  Enköpings RK Cortus - Landlord 0 75,03 8 42,06
18 Marina Lindkvist Magino      
  Örebro FK Trombon - Alpen Fürst 0 68,94 8 47,88
19 Jenny Andersson Campione      
  Köpings RK Cardento - Modesto 0 79,44 12 50,81
20 Emma Wernersson Valentino      
  Syd Nerike R Le Mans xx - Pegasus 0 79,35 Utg.  
21 Anna-Karin Nilsson Parlando      
  Syd Nerike R Pablo - Stanford 1 81,90    
22 Frida Ekestubbe Cactuz Flower      
  Örebro FK Canturo - Lagos 2 85,09    
23 Martina Nyman Cleopatra      
  Skästa RC Cornetto - Bordeaux 4 67,78    
24 Eva Lönnemalm Imitz      
  Grums Ridklubb Michellino - Max Agerbo 4 69,69    
25 Lina Rickardsen Heath Cliffe      
  Skästa RC VDL Arkansas - Cavalier Royale 4 69,90    
26 Elin Luuk Munsboro Baileys      
  Holmstorps RF Okänd 4 69,94    
27 Sophia Farkas Quite White      
  Christinehamns RK Quite Easy - Marduk 4 71,75    
28 Ida Andersson Sanibonani      
  Christinehamns RK Star Regent xx - Wanderer 4 72,26    
29 Emelie Överlien Honor A      
  Mjölby Ridklubb   4 72,68    
29 Emma Wigh Facing The Future      
  Örebro FK Norson - Irco Mena 4 72,68    
31 Marion Johansson Cassiopeia      
  Viby R&KS Cornetto - Neapel 4 73,13    
32 Terese Jons Marcoolio      
  Borlänge RS Marwin - Kaliber 4 73,19    
33 Amanda Isaksson Leeaight      
  Hammarö RF Lando - Dwight 4 74,59    
34 Frida Olsson Aurinda van hetlemmenshos      
  Västerås RS   4 75,04    
35 Stina Holgersson Uptown Girl      
  Jump Club RSF Lebus - Rastell 4 76,00    
36 Åsa Lindberg Corteza      
  Gagnefs RK Cortus - Little Boy 4 76,84    
37 Maja Jonson Magiclove du Candy      
  Fryksdalens RS Nidor Platiere - Direct Flight 4 78,31    
38 Sofia Nordström Boombastic Boy      
  Köpings RK Sambesi (Gambler) - Gaston 4 78,69    
39 Sandra Persson Remember Me      
  GlanshammarsR Okänd - Okänd 4 80,33    
40 Malin Larsson Hard Eternity      
  Strömsholms RSF Artist - Beach Boy 5 82,42    
41 Malin Tamm Frangelico      
  Wittvångs HS Marco Mitras - Pajazzo 6 87,06    
42 Lina Sjöberg Edison      
  Borlänge RS Electro - Urbino 8 75,61    
43 Sofie Karlsson Carlos      
  Norsholms RF Marco Mitras - Labrador 10 88,38    
44 Cassandra Ankarskiöld Maverick      
  Södertälje RK Swift - Ottar 16 78,81    
45 Linnea Carlsson Shellmont Gypsy Diamond      
  Strömsholms RSF Gypsy Duke - Flagmount Diamond 19 91,19    
46 Josefine Björnritz Kingston      
  Wittvångs HS King Marco - Vivaldi Ute.      
46 Rosanna Rosell Izar      
  Gagnefs RK Homerus - Izan Ute.      
46 Sara Karlsson Fröken Julie      
  Eskilstunaorten Majim G - Herkules Ute.      
46 Malin Svedare Glenmorangie xx      
  Karlstads RK Nicolette xx - Grant´s xx Ute.      
46 Tina Fröbergh Ukilexta      
  Syd Nerike R Orame - Burggraaf Ute.      
46 Anna Dahlin Irco Novia      
  Vänsta RF Irco Mena - Unikum Ute.      
46 Jenny Grahn Jaqueline      
  Kumla Ridklubb Jasper - Flamingo Ute.      
  Isabella Börjesson Silver See      
  Vänsta RF Silbersee - AlpenFürst        
  Ulrika Svensson Remina SB      
  Västerås RS Remember - Cortez        
  Elin Hansson Cool and Easy      
  RK Finspång Consens - Cor de la Bryere        
  Anna Ansell Willoway Y W      
  Vretagymnasiets HF Wolfgang - Apollonios        
  Viktoria Wauge Carizma      
  Västerås RS Cortez - Labrador        
 
till toppen

Klass 3 - Hoppning 1.10 bed. A Avd. B
Örebrotraktens Ryttarförening & Sydnärkeryttarnas
Regionala hopptävling för häst
18 anmälda, 14 startande, 4 placerade
Överdomare: Kenneth Blom
Tävlingsledare: Ebba Söderström
Hoppdomare: Ulla Erixon
Banbyggare: Anders Karmbo
 
Plats Ryttare Häst Premie Hoppning
  Uppfödare Härstamning Fel Tid
1 Maria Karlsson Smaragd Q    
  Västerås RS Carte d´Or - Dancing Spree xx 0 81,43
1 Ewa Persson Clarissa    
  Västerås RS Conteur - Gluecksgriff 0 75,23
1 Lina Rickardsen Emillion van de Schranshoeve    
  Skästa RC Parco - Fellini 0 70,84
1 Jessica Päivinen Myth Buster    
  Grevagårdens RF Mantovani (SWB) - Shaftesbury xx 0 69,98
1 Amanda Grahn Pina colada    
  Vingåkers RF Focker - Falleur 0 75,81
1 Zarah Ahlman Dalkin Van Den Bisshof    
  Trosa Vagnhärad Heartbreaker - Nimmerdor 0 75,97
 
7 Carolina Bäck Karlsson Savanna    
  SRS Hammarö Orlando - Amani 2 89,57
8 Zarah Ahlman Esculturo    
  Trosa Vagnhärad   4 80,10
8 Jill Nylander Pomerance    
  Kumla Ridklubb Pomme Royal - Leuthen I 4 69,34
8 Martina Nyman Cora    
  Skästa RC Aerline H (SWB) - Gassendi 4 67,42
8 Kajsa Evergreen Spitfire    
  Jump Club RSF For Feeling - Pomme Royal 4 77,95
12 Cristel Nyqvist Ebba    
  GlanshammarsR Roderik - Trombon Ute.  
12 Nathalie Nykvist Ziggy Stardust    
  Borlänge RS Cool Hill - Almeto Z Utg.  
12 AnnaKarin Högberg Barthez    
  Salaortens RF Balou du Rouet - Zeus Utg.  
  Malin Andersson Ice Cream    
  Nyckelryttarna Quite Easy - Cornetto    
  Zarah Ahlman Viaca    
  Trosa Vagnhärad Andiamo - Joost    
  Yvonne Talamo Special Destiny    
  Kumla Ridklubb Regino - Forever    
  Malin Andersson Sundance S.A.G    
  Nyckelryttarna Now or Never - Halewijn    
 
till toppen

Klass 4 - Hoppning 1.00 bed. Clear Round
Örebrotraktens Ryttarförening & Sydnärkeryttarnas
Regionala hopptävling för häst
23 anmälda, 20 startande, 15 placerade
Överdomare: Kenneth Blom
Tävlingsledare: Ebba Söderström
Hoppdomare: Ulla Erixon
Banbyggare: Anders Karmbo
 
Plats Ryttare Häst Premie Hoppning
  Uppfödare Härstamning Fel Tid
1 Martina Nyman Cleopatra    
  Skästa RC Cornetto - Bordeaux 0 69,69
1 Jenny Andersson Campione    
  Köpings RK Cardento - Modesto 0 78,38
1 Sofia Nordström Boombastic Boy    
  Köpings RK Sambesi (Gambler) - Gaston 0 71,57
1 Emma Wernersson Valentino    
  Syd Nerike R Le Mans xx - Pegasus 0 82,16
1 Ewa Persson Clarissa    
  Västerås RS Conteur - Gluecksgriff 0 71,48
1 Anna Dahlin Irco Novia    
  Vänsta RF Irco Mena - Unikum 0 69,47
1 Carina Eriksson Zatellit    
  Köpings RK Casa Grande - Bold Irish xx 0 71,85
1 Tina Fröbergh Ukilexta    
  Syd Nerike R Orame - Burggraaf 0 70,87
1 Angelica Bergic Gladdy 5    
  Kumla Ridklubb Fleurop - Dottore 0 76,31
1 Sandra Persson Remember Me    
  GlanshammarsR Okänd - Okänd 0 81,16
1 Caroline Holgermyr Coryal FW    
  Enköpings RK Cortus - Landlord 0 69,05
1 Frida Olsson Aurinda van hetlemmenshos    
  Västerås RS   0 71,20
1 Jill Nylander Pomerance    
  Kumla Ridklubb Pomme Royal - Leuthen I 0 73,61
1 Lina Rickardsen Emillion van de Schranshoeve    
  Skästa RC Parco - Fellini 0 69,24
1 Martina Nyman Vanilla F    
  Skästa RC New Balance - Robin Z 0 70,38
 
16 Johanna Nordin Coleen H    
  Örebro FK Santander H - Corleone 1 86,54
17 Amanda Larsson Imre    
  Örebro FK Önnarps Ghost - Landlord 4 79,02
17 Linnea Carlsson Shellmont Gypsy Diamond    
  Strömsholms RSF Gypsy Duke - Flagmount Diamond 4 75,44
17 Josefin Ström Laz Vegas    
  Vänsta RF Chicago Z - Lasandos 4 73,50
20 Yvonne Talamo Special Destiny    
  Kumla Ridklubb Regino - Forever 10 92,22
  Isabella Börjesson Silver See    
  Vänsta RF Silbersee - AlpenFürst    
  Jenny Norman Cigge Fürst    
  Christinehamns RK Alpen Fürst - Landrat    
  Lena Koivisto Fabiana (5)    
  Jump Club RSF Silvano - Amiral    
 
till toppen

Equipe - Datasystem för ridsport