Örebro fältrittklubb 25 april 2010
Regional dressyr för häst
EQUIPE datasystem: Senaste resultatlista 2010-04-25 kl. 17:35
Klass 1 - Dressyr FEI Prix S:t Georges
Klass 2 - Dressyr Medelsvår B:4
Klass 3 - Dressyr Medelsvår C:2

Resultat

Klass 1 - Dressyr FEI Prix S:t Georges
18 anmälda, 16 startande, 4 placerade
Premier
Tävlingsledare: Ulf A. Eriksson
Domare H: Margareta Tellander
Domare C: Pia Fälth
Domare M: Cecilia Hansson
 
Plats Ryttare Häst Premie H C M Totalt Procent
  Uppfödare Härstamning  
1 Sofia Buchborn Tarrantino 900,00 kr 252 233 254 739 64,825
  Bergsviks RSF Bellini - Gibraltar 2 9 1  
2 Sanna Nilsson Melvin C 700,00 kr 237 253 247 737 64,649
  Eskilstunaorten Ferrington - Beaujolais 7 1 2  
3 Susanne Gustavsson Denise LB 500,00 kr 248 246 236 730 64,035
  Dyltabruks RF D-Day - Weltbürger 3 3 7  
4 Ida Eriksson Dayton LB 260,00 kr 246 243 237 726 63,684
  Dyltabruks RF D-Day - Ciceron 4 4 5  
4 Cia Berger Le Quito 260,00 kr 254 235 237 726 63,684
  Skråmsta CR Quite Easy - Curacao xx 1 8 5  
 
6 Åsa Nyström Henriett   238 239 245 722 63,333
  Grevagårdens RF Blue Hors Hertug - Sack 6 5 3  
7 Cecilia Alpe Rivaldo   223 247 244 714 62,632
  Djurgårdens RK Rouletto - Prince Thatch xx 10 2 4  
8 Camilla Toll Octavius   234 239 236 709 62,193
  Djursholms RK Eighty Eight Keys xx - Falleur 8 5 7  
9 Helena Lindmark First Wish 1103   244 231 229 704 61,754
  Skellefteå RK Fürst Heinrich - Welton 5 10 9  
10 Cia Berger Cavin   234 225 227 686 60,175
  Skråmsta CR Solos Carex - Weltmeyer 8 11 10  
11 Anneli Morberg Top Secret   218 238 222 678 59,474
  Strömsholms RSF Lucky One - Stanford 11 7 11  
12 Anna-Maria Krawe Sorent   217 223 222 662 58,070
  Hammarö RF Saigon - Vivaldi 13 12 11  
13 Ingrid Athlei Donizetti   213 220 218 651 57,105
  Björklidens RS Midt-West Ibi-Light - Brisad 14 13 13  
14 Sanna Nilsson Go Dutch III   218 214 216 648 56,842
  Eskilstunaorten Gracieux - Larinero 11 14 14  
15 Lisa Söderberg Ellington   203 202 210 615 53,947
  Björklidens RS Bernstein - Good Future 15 15 15  
16 Angelica Helldin Demino   198 199 205 602 52,807
  Skaraortens RF Homosassa xx - Ingolf 16 16 16  
 
till toppen

Klass 2 - Dressyr Medelsvår B:4
17 anmälda, 16 startande, 4 placerade
Premier
Tävlingsledare: Ulf A. Eriksson
Domare C: Mats Eriksson
 
Plats Ryttare Häst Premie C Totalt Procent
  Uppfödare Härstamning  
1 Susanne Gustavsson Denise LB 600,00 kr 316 316 68,696
  Dyltabruks RF D-Day - Weltbürger 1  
2 Ina Lindström Dolero 500,00 kr 306 306 66,522
  Örebro FK Der Lord - Eisenhertz I 2  
3 Sanna Nilsson Go Dutch III 300,00 kr 303 303 65,870
  Eskilstunaorten Gracieux - Larinero 3  
4 Lina GustavssonHägg Maranello 220,00 kr 302 302 65,652
  Karlskoga RK Warsteiner - Napoleon 4  
 
5 Ingrid Athlei Donizetti   301 301 65,435
  Björklidens RS Midt-West Ibi-Light - Brisad 5  
6 Agnes Benktander Hudson   298 298 64,783
  Örebro FK Chapman - Brabant 6  
7 Marina Lundell Melinda   294 294 63,913
  Lidköpings RK Guiness - Illusion 7  
8 Tatjana Karlsson Didrik   293 293 63,696
  Dyltabruks RF Electro - Duell 8  
9 Louise Winther Herodays   291 291 63,261
  Segersta SR D-Day - Furioso III 9  
10 Camilla Carlsson Pocahontas   286 286 62,174
  Hälleforsorten Levantos II - Romeo 10  
10 Johanna Johansson Brynhild   286 286 62,174
  Dyltabruks RF Bellini - Flamingo 10  
12 Angelica Helldin Demino   283 283 61,522
  Skaraortens RF Homosassa xx - Ingolf 12  
13 Christer Karlsson Liostro   281 281 61,087
  Örebro FK Londonderry - Feiner Stern 13  
14 Anna Lauritsen Mataking   279 279 60,652
  Strömsholms RSF Mintage xx - Irco Marco 14  
15 Linda Aronson Nautilus   263 263 57,174
  Kungsörs RK Le Mistral - Highlight 15  
16 Cecilia Hansson Calibra     0  
  Vingåkers RF Okänd - Okänd    
 
till toppen

Klass 3 - Dressyr Medelsvår C:2
17 anmälda, 10 startande, 3 placerade
Premier
Tävlingsledare: Ulf A. Eriksson
Domare C: Petra Wall
 
Plats Ryttare Häst Premie C Totalt Procent
  Uppfödare Härstamning  
1 Lina GustavssonHägg Maranello 250,00 kr 304 304 67,556
  Karlskoga RK Warsteiner - Napoleon 1  
2 Marina Lundell Melinda 200,00 kr 300 300 66,667
  Lidköpings RK Guiness - Illusion 2  
3 Maria Blix Donatello 200,00 kr 293 293 65,111
  Dyltabruks RF Vivaldi - Vagabond 3  
 
4 Anna Lauritsen Mataking   284 284 63,111
  Strömsholms RSF Mintage xx - Irco Marco 4  
5 Christer Karlsson Liostro   281 281 62,444
  Örebro FK Londonderry - Feiner Stern 5  
6 Josefine Andersson Brisell   268 268 59,556
  Köpings RK Briar - Pontus 6  
7 Emma Eriksson Dolores MB   262 262 58,222
  Karlskoga RK Lasandos - Seclusive Z xx 7  
8 Helena Tolar Power V   258 258 57,333
  Hjälmesta RS Jetset-D - Elcaro 8  
9 Eva Johansson Princip   256 256 56,889
  Laxå Ridklubb Damiro - Little Boy 9  
10 Cecilia Hansson Calibra   249 249 55,333
  Vingåkers RF Okänd - Okänd 10  
 
till toppen

Equipe - Datasystem för ridsport