Karlskoga Ridklubb 3/4
Resultat lokal hoppning


Klass 1 1.10 - HOPPNING, AVD. A, BEDÖMNING A:1a
Klass 1 1.10 - HOPPNING, AVD. B, BEDÖMNING A
Klass 2 1.00 - HOPPNING, AVD. A, BEDÖMNING A0+A0 två faser
Klass 2 1.00 - HOPPNING, AVD. B, BEDÖMNING A
Klass 3 0.90 - HOPPNING, AVD. A, BEDÖMNING A+A två faser
Klass 3 0.90 - HOPPNING, AVD. B, BEDÖMNING A
Klass 4 0.80 - HOPPNING, BEDÖMNING Clear Round


Klass 1 1.10 - HOPPNING, AVD. A, BEDÖMNING A:1a

Plac. Ryttare Häst Fel Tid
* 1 EMMA JOHANSSON, Viby Rid och KS VIRGINIA BEACH 0 + 0 39.10
* 2 LINN ANDERSSON, Amnebygdens RF ULTRA 0 + 0 47.70
* 3 SOFIA HJALMARSSON, Örebro FRK BALLY CONNERY 0 + 0 48.90
* 4 ALENA ROUDINA, Köpings RK ERNST ALL OVER 61.5 + 4 46.20
5 SANDRA JOHANSSON, Valåsens RS CHARMÖR 0 + 18 59.30
6 LENA BRIKELL, Örebro FRK IMPALA 1 70.30
7 FRIDA EKESTUBBE, Örebro FRK CACTUZ FLOWER 4 67.50
8 SOFIA IVARSSON, Karlskoga Ryttarteam RUBENS 5 69.90
9 LISA KJELLSTRÖM, Ryttarkamraterna Kum MAKE MY DAY 6 74.90
10 MIKAELA SPECTOR, Valåsens RS BLACK BEAUTY 8 64.00
11 CAROLA HOLBÖLL, Rudskogens RF GOLD TESS 11 92.90
12 VIKTORIA OLSSON, Christinehamns RK CHAMBERLAIN 12 67.50
13 CARINA ERIKSSON, Köpings RK ZATELLIT 14 89.00
14 MADELEINE JOHANSSON, Valåsens RS THE LOOK 20 80.10
15 JOSEFIN HÅRD, Örebro FRK POMPIDOU 27 92.70
16 ERICA LUNDWALL, Örebro FRK FANTA Ute



Klass 1 1.10 - HOPPNING, AVD. B, BEDÖMNING A

Plac. Ryttare Häst Fel Tid
* 1 CAROLINA BÄCK KARLSSON, SportRS SAVANNA 0 61.60
* 1 MARTINA NYMAN, Skästa Ridcenter CORA 0 62.00
* 1 SOFIA PARTANEN, Mariestads RK MONSIEUR MICK F 0 67.00
* 1 CRISTEL NYQVIST, GlanshammarsRyttarna EBBA 0 59.60
5 MARIA KARLSSON, Västerås RS SMARAGD Q 4 66.00
5 LINN BACKMAN, Jump Club RSF DEGAS 4 68.00
7 MARIA OLSSON, Kumla RK ELLANVILLE E 6 72.50
8 LENNART BACKMAN, Jump Club RSF KIPLING T Ute



Klass 2 1.00 - HOPPNING, AVD. A, BEDÖMNING A0+A0 två faser

Plac. Ryttare Häst Fel Tid
* 1 VIKTORIA OLSSON, Christinehamns RK CHAMBERLAIN 0 + 0 33.40
* 2 SOFIA HJALMARSSON, Örebro FRK BALLY CONNERY 0 + 0 36.40
* 3 JOSEFINE FREIJ, Göta RF ALBERTHE 0 + 0 37.10
* 4 LISA JOHANSSON, Dyltabruk RF TIDE 0 + 0 37.70
* 5 SANDRA JOHANSSON, Valåsens RS CHARMÖR 0 + 0 38.00
* 6 EVELINA SUNSTRÖM, Rudskogens RF MERCEDES 0 + 0 38.60
* 7 EMMA WESTIN, Kumla RK PARINO 0 + 0 39.20
8 LINN ANDERSSON, Amnebygdens RF ULTRA 0 + 4 32.00
9 MIKAELA SPECTOR, Valåsens RS BLACK BEAUTY 0 + 4 39.00
10 ALICE IVARSSON, Pålsboda RF LITTLE QUEEN 0 + 8 42.30
11 MADELEINE JOHANSSON, Valåsens RS THE LOOK 1 61.80
12 ELLEN ERIKSSON, Askersunds RK HEISSELAGERS ROXANE 4 50.10
13 HANNA LARSSON, Karlskoga RK BEKENDA 4 54.20
14 ERICA LUNDWALL, Örebro FRK FANTA 4 55.20
15 JOSEFIN HÅRD, Örebro FRK POMPIDOU 4 55.30
16 ALENA ROUDINA, Köpings RK ERNST ALL OVER 4 57.90
17 FRIDA EKESTUBBE, Örebro FRK CACTUZ FLOWER 4 58.50
18 INGELA LINDERSSON, Vingåkers RF LUCY 4 58.60
19 LINA HÄGG, GlanshammarsRyttarna CHANEL 8 52.70
20 LINNEA MALMBERG, Christinehamns RK BRUNN K 8 59.40
21 ANGELICA GUSTAFSSON, Karlskoga RK LUNA 12 60.00
22 EMMA JOHANSSON, Viby Rid och KS LATERNA MAGICA 12 73.50
23 CAROLA HOLBÖLL, Rudskogens RF GRAND CASSIUS 14 82.30
23 LISA KJELLSTRÖM, Ryttarkamraterna Kum MAKE MY DAY 14 82.30
25 SOFIA IVARSSON, Karlskoga Ryttarteam RUBENS 18 84.00
26 MADELAINE SNOBL, Odensbackens RK KARAVELLA 20 59.50
27 CARINA ERIKSSON, Köpings RK ZATELLIT 23 101.60
28 TINA NÄFVER, Wittvångs hästsällsk CRIMCESS ZOBRA Ute



Klass 2 1.00 - HOPPNING, AVD. B, BEDÖMNING A

Plac. Ryttare Häst Fel Tid
* 1 MARIA KARLSSON, Västerås RS SMARAGD Q 0 59.00
* 1 MARTINA NYMAN, Skästa Ridcenter VANILLA F 0 55.40
* 1 HILLEVI FROHM, Rudskogens RF CINDERELLA 0 53.00
* 1 MARIE PERSSON, Göta RF ESPRIT V.D. KEMPENHOEVE 0 59.00
* 1 FRIDA ERICSSON, Göta RF CORONA MB 0 60.00
* 1 MARTINA NYMAN, Skästa Ridcenter CORA 0 52.00
7 LENNART BACKMAN, Jump Club RSF KIPLING T 2 66.00
8 JENNIE JUHLIN, Västerås RS XANTIPPA 4 60.00
8 KAROLINA VEDLUND, Blå Bergens RF DESPERADO 4 56.70
8 MARIA OLSSON, Kumla RK ELLANVILLE E 4 60.00
11 MARIANNE PETERSSON, Rudskogens RF HIGH CHEROKEE 6 65.20
12 LINN BACKMAN, Jump Club RSF DEGAS 8 56.70
13 FRIDA AVANDER, Valåsens RS SOME DREAM 12 60.00
14 SOFIA PARTANEN, Mariestads RK MONSIEUR MICK F 13 93.00
15 JESSICA MATTISSON, Storfors RK MISS BLACKBIRD 14 67.80
16 CRISTEL NYQVIST, GlanshammarsRyttarna EBBA 19 85.00
17 CAROLINA BÄCK KARLSSON, SportRS SAVANNA Ute



Klass 3 0.90 - HOPPNING, AVD. A, BEDÖMNING A+A två faser

Plac. Ryttare Häst Fel Tid
* 1 INGELA LINDERSSON, Vingåkers RF LUCY 0 + 0 26.90
* 1 HANNA LARSSON, Karlskoga RK BEKENDA 0 + 0 28.40
* 1 ALICE IVARSSON, Pålsboda RF LITTLE QUEEN 0 + 0 30.50
* 1 CASSANDRA LUSTH, Wittvångs hästsällsk VANCOUVER V 0 + 0 32.80
* 1 LINA HÄGG, GlanshammarsRyttarna CHANEL 0 + 0 34.70
* 1 EVELINA SUNSTRÖM, Rudskogens RF MERCEDES 0 + 0 36.90
* 1 TINA FRÖBERGH, Syd Nerike Ryttarna UKILEXTA 0 + 0 37.30
* 8 AMANDA LARSSON, Örebro FRK IMRE 0 + 4 32.60
9 LISA JOHANSSON, Dyltabruk RF TIDE 1 57.80
9 EMMA WESTIN, Kumla RK PARINO 1 59.10
11 ELLEN ERIKSSON, Askersunds RK HEISSELAGERS ROXANE 4 44.60
11 JOSEFINE FREIJ, Göta RF ALBERTHE 4 48.20
11 ALICE VIKTOR ALENFELT, Mullhyttans RK HARLEY HOOLIGAN 4 49.30
11 TINA NÄFVER, Wittvångs hästsällsk CRIMCESS ZOBRA 4 53.20
15 HELENA STRÖM, Syd Nerike Ryttarna COMPLIMENT -G 5 57.20
16 LOVISA RING, Karlskoga RK ELSKE 6 60.30
17 ANNIKA ERIKSSON, Ridklubben Kilsbergs RENALDO 7 65.90
18 MADELEN MAGNUSSON, Odensbackens RK STOKDALS LAIDA 8 49.40
18 MARIE PERSSON, Göta RF ESPRIT V.D. KEMPENHOEVE 8 68.70
20 MADELAINE SNOBL, Odensbackens RK KARAVELLA 11 67.00
21 ANGELICA GUSTAFSSON, Karlskoga RK LUNA 12 53.90
22 ANNMARIE FRIBERG, Örebro FRK KEVIN 17 75.70
23 JENNY GUSTAFSSON, Mariestads RK JOLITA 24 86.60
24 CAROLA HOLBÖLL, Rudskogens RF GRAND CASSIUS 26 110.10
25 MADELEINE JOHANSSON, Valåsens RS GHAZALIA 29 88.50
26 LINDA STUNZ, Gyttorps RK JANTON PRINCESS LILLIBET Ute
26 ANNMARIE FRIBERG, Örebro FRK CENTURIO S Ute
26 MARLENE DAHLBECK, Arvika RK KING LOUIE Ute
26 LINNEA MALMBERG, Christinehamns RK BRUNN K Ute



Klass 3 0.90 - HOPPNING, AVD. B, BEDÖMNING A

Plac. Ryttare Häst Fel Tid
* 1 LINDA JONASSON, Karlskoga Ryttarteam ZINNIA 0 55.00
* 1 KAROLINA VEDLUND, Blå Bergens RF DESPERADO 0 53.10
* 1 FRIDA AVANDER, Valåsens RS SOME DREAM 0 46.80
* 1 HILLEVI FROHM, Rudskogens RF CINDERELLA 0 51.10
* 1 FRIDA ERICSSON, Göta RF CORONA MB 0 56.00
6 MARIANNE PETERSSON, Rudskogens RF HIGH CHEROKEE 1 57.80
7 JENNIE JUHLIN, Västerås RS XANTIPPA 4 52.60
8 MARIA JOHANSSON, Tidaholmsbygdens HK FIGTHER C 5 59.00
9 HELENA GUSTAVSSON, Björklidens RS CHAMIRA 6 63.60
10 MARIA PERSSON, Karlstads RK ENJOY 9 57.80
10 ELIN KOPPFELDT, Ryttarkamraterna Kum FREESIA AF HAGALUND 9 73.50
12 SOFIA HJALMARSSON, Örebro FRK GOLDEN TRUST A 10 78.00
13 EMMA ERIKSSON, Karlskoga RK MAGIC SPANNER GIRL (SWB 15 67.00
14 AMANDA SUNESSON, Filipstads RK LIKSTAHÖJDENS BILLY 18 77.30



Klass 4 0.80 - HOPPNING, BEDÖMNING Clear Round

Plac. Ryttare Häst Fel Tid
* 1 THERESE ÖHMAN, Odensbackens RK BRANDY FIGHT 0 45.40
* 1 ANNA EDLUND, Örebro FRK CAYENNE 0 55.30
* 1 MADELEN MAGNUSSON, Odensbackens RK STOKDALS LAIDA 0 48.50
* 1 MARIA PERSSON, Karlstads RK ENJOY 0 53.50
5 MIKAELA SPECTOR, Valåsens RS ERGO 2 62.60
6 ELLEN KNUTSSON, Wittvångs hästsällsk MAROONOON 4 52.20
6 VICTORIA VON SCHEDVIN, Alkvetterns RS EL LAMINA 4 55.80
6 CECILIA KINDSTRÖM, Örebro FRK CARLZON L 4 53.40
6 AMANDA LARSSON, Örebro FRK IMRE 4 44.80
10 NADJA HÖGKVIST, Karlstads RK MR CRAZY 5 59.80
10 ANNMARIE FRIBERG, Örebro FRK KEVIN 5 59.80
12 HELENA STRÖM, Syd Nerike Ryttarna COMPLIMENT -G 8 55.10
13 AMANDA SUNESSON, Filipstads RK LIKSTAHÖJDENS BILLY 9 59.50
13 MADELAINE SNOBL, Odensbackens RK GRACEFUL 9 59.50
15 ELIN KOPPFELDT, Ryttarkamraterna Kum FREESIA AFR HAGGLUND 10 77.30
16 SANDRA KARLSSON, Valåsens RS PARDON MY FRENCH 14 78.60
17 CECILIA KINDSTRÖM, Örebro FRK EL GRANDE 22 79.00
18 CAROLA HOLBÖLL, Rudskogens RF TAMINA Ute
18 ANNMARIE FRIBERG, Örebro FRK CENTURIO S Ute
18 CAROLINE BERGGREN, Valåsens RS JUST A MELODY Ute
18 LINA BJÖRNESETH, Kils R DUCHESSE Ute
18 EMELIE LINDGREN G.G.ELYSTER Ute
18 JULIA LÖVGREN, Karlskoga RK BARCELONA T Ute
18 LOTTA JOHANSSON, Rudskogens RF OLIVIA P Ute
18 LISA GULLBERG, Karlskoga RK GHAZALIA Ute
18 ANNIKA ERIKSSON, Ridklubben Kilsbergs RENALDO Ute
18 JENNY GUSTAFSSON, Mariestads RK JOLITA Ute
18 LINDA STUNZ, Gyttorps RK JANTON PRINCESS LILLIBET Ute
18 MALIN JERREMYR, Wittvångs hästsällsk CARTOUCHE DÉ CAMPERI Ute

     RS-pro/HTML 02-03