Valåsens RS, resultat lokal dressyr 28 mars 2010

Klass 1 Lokal dressyr Lätt B:3 2007 Domare: Ola Jonsson      
Placering Ryttare Häst Klubb Poäng %
1 Emma Ljungnér Mercedez M.Ge RS Grums 222 67,27
2 Madelene Johansson The Look Valåsens RS 220 66,66
3 Ank Almlöf Piledals Peach Girl Karlskoga Ryttarteam 215 65,15
4 Rose-Marie Gustavsson El Lotus Alkvetterns RS 212 64,24
5 Kristin Johansson Ynynsgerwyn Brenin Rhodri Alkvetterns RS 210 63,63
5 Sophie Nicklasson Bossanova For U RS Grums 210 63,63
7 Elin Ahlinder Fortune Laxå RA 209 63,33
8 Malin Sirén Smilla Karlskoga RK 208 63,03
9 Elsemarie Öhrling Casamira Kumla RK 207 62,72
10 Anette Johansson Olivia Valåsens RS 206 62,42
11 Andrea Bylock Obsession Karlskoga RK 206 62,42
12 Erika Abrahamsson Triton Dyltabruks RF 206 62,42
13 Irene Lindblad Bekenda Karlskoga RK 205 62,12
14 Victoria von Schedvin El Lamina Alkvetterns RS 199 60,3
15 Sofie Johansson Domingo Skråmsta CR 191 57,87
16 Emma Asp El Lakej Alkvetterns RS 190 57,57
17 Karin Ohlsson Alexia Wittvångs HS 188 56,96
18 Susanne Johansson My Fair Lady Valåsens RS 187 56,66
19 Annie Lindholm Craggenmore Blåbergens RF 184 55,75
20 Satu Westergren Cadillac Örebro FRK 182 55,15
21 Inger Karlsson Fuxi Lamar Valåsens RS 174 52,72
22 Sara Wallenborg Lama Juna Wittvångs HS 150 45,45

 

Klass 2 Lokal dressyr Lätt B:1 2006 Domare: Lina Hägg      
Placering Ryttare Häst Klubb Poäng %
1 Pia Hvittfeldt Vilhem Frieda T Ryttarsällskapet Grums 198 68,27
2 Malin Siren Smilla Karlskoga RK 197 67,93
3 Kristin Johansson Ynysgerwyn Brenin Rhodrick Alkvetterns RS 193 66,55
4 Peggy Pettersson Montana Wäse RF 192 66,2
5 Emma Westin Parino Karlskoga RK 191 65,86
6 Anki Almlöf Piledals Peach Girl Karlskoga Ryttarteam 190 65,51
7 Elin Ahlinder Fortune Laxå Ridallians 189 65,17
8 Susanne Johansson My Fair Lady Valåsens RS 186 64,13
9 Rose-Marie Gustavsson El Lotus Alkvetterns RS 185 63,79
10 Annie Lindholm Craggenmore Blå Bergens RF 181 62
11 Emma Asp El Lakej Alkvetterns RS 176 60,68
12 Kristin Johansson Ynysgerwyn Sparkling Duck Alkvetterns RS 175 60,34
13 Victoria Von Schedvin El Lamina Alkvetterns RS 173 59,65
14 Lisa Gullberg Ghazalia Karlskoga RK 172 59,31
15 Satu Westergren Cadillac Örebro FRK 170 58,62
16 Anette Johansson Olivia Valåsens RS 169 58,27
17 Sara Wallenborg Lama Juna Wittvångs Hästsällskap 166 57,24
18 Karin Ohlsson Alexia Wittvångs Hästsällskap 165 56,89
19 Sebastian Larsson Prodigy Karlskoga Ryttarteam 155 53,44
20 Karin Lidberg Cinderella Karlskoga Ryttarteam 152 52,41
21 Josefine Lindqvist Enkans Triumf Karlskoga RK 150 51,72
22 Rose-Marie Gustavsson Abelour Larrikin Alkvetterns RS 148 51,03
23 Emilia Olsson Pluto Estrello Valåsens RS 148 51,03
24 Emma Asp Peony Alkvetterns RS 123 42,41